» »

Iz fotoaparata na tablico

Iz fotoaparata na tablico

Yossarian ::

Na fotoaparatu (Nikon D3100) je SDHC kartica, grem pa na potovanje, kamor bom vzel samo tabljici: ena ima režo za micro SD kartico, ena pa nima te reže, ker ima samo notranji pomnilnik. Zanima me, kako bi spravljal slike iz fotoaparata na obe tabljici.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Janac ::

Kupiš microSD + pretvornik na full SD.

PRST ::

Kupi si Eye-fi kartico, če ti fotoaparat to podpira. Kartica omogoča brezžični prenos slik s fotoaparata na tablico, računalnik, cloud...

HighBane ::

Meni dela na Android telefonu prek USB2Go kabla, (Micro Usb to normal usb), kamor priključim še normal USB to mini usb kabel na fotoaparat. mini USB to micro usb kabla nimam za sprobat.
Me telefon takoj povpraša katere slike želim uvoziti... morda moraš še kak app inšalirat. Aparat je kompakten Cannon digitalc.

Yossarian ::

Zdaj sem gledal: na eni tablici imam mini USB, na eni pa micro USB; na fotoaparatu pa je mini USB. Torej bi moralo iti samo preko kabeljnov?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

HighBane ::

Narobe sem se izrazil, unmu se reče "USB On-The-Go"/"USB OTG", ne USB2Go. Kolikor razumem, ni normalen usb kabel, ampak spremeni telefon/tablico iz podrejenega (slave) v nadrejenega (host), kar pojasni posebno poimenovanje. Uporabljam "StickMount" app, ki rabi "root access" za delovanje. Ne vem, če bi delalo brez USB OTG kabla, kar z normalnim kablom.
Prej predlagana Eye-fi SD kartica, še slisi boljše, da se izogneš kablom in če nimaš rootano.

fujtajksel ::

Pojavi se vprašanje zakaj boš spravljal slike na tablici. Za gledat? Tablice namreč nimajo nevemkolk spomina za shranjevat slike, glede spominskih kartic so na istem kot fotoaparati.
Vzameš lahko npr microSD kartico z adapterjema za tavelk SD (za v foto in v eno tablico) in USB (to mogoče lahko preko USB OTG kabla vštekaš v drugo tablico, ampak uspeh ni zagotovljen, vse tablice tega ne podpirajo).
http://www.nakupovanje.net/izdelki/foto...
Podpora USB OTG na tablicah je tko tko, tako da ne vem če bo kamera priključena na tablico šlo.

Yossarian ::

Mislil sem, da bo šlo enostavno s kabeljnom, zdaj pa vidim, da ni tako simpl.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lonsarg ::

Če fotoaparat podpira funkcijo, da se obnaša kot USB ključek, potem lahko preko ustreznega USB OTG kabla priklopiš na tablico brez problema, pa naj bo Android ali Windows, pustimo iOS zaenkrat pri miru. Če pa fotoaparat ne podpira te funkcije, ampak uporablja kak poseben protokol pa obstaja velika verjetnost, da bo delalo samo na Windows tablicah.

Zrihtaj si OTG kabel za svojo tablico. Na ebayu so dobre pol Evra:) http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-Male-...

Tablice, ki ne bi podpirale USB OTG se bolj ali manj ne prodajajo več. Če imaš kaj starega, sploh kaj tok starega, da ni gor vsaj Android 4.0+ pa zna biti problem ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Yossarian ::

OK, Azgard, kupil sem ta kabelj, pa bomo videli, kako bo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Tako, kabelj sem dobil domov, povežem fotoaparat in tablico, ki me vpraša, ali hočem slike samo gledati ali jih povleči v tablico in ko kliknem na katerokoli izbiro, se nič ne zgodi, temveč se prikaže osnovni ekran.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lonsarg ::

In kaj se naj bi zgodilo samo od sebe. Če vklopiš fotoaparat v Windows greš nato v raziskovalca da najdeš priklopljeni USB.

Zdaj ko si ga priklopil na Android moraš pa iti na Android alternativo raziskovalca. Ker so vgrajeni file manager programi preveč osnovni, da bi take "napredne" funkcije podpirali ti priporočam da si naložiš ES File Explorer, ki po funkcionalnosti celo prekaša raziskovalca iz Windowsov in bi moral tudi tvoj USB disk videti čisto normalno.

Yossarian ::

Žal mi ES File Explorer ne najde ne fotoaparat ne trdega diska.:|
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lonsarg ::

Si izbral na fotoaparatu, da gre USB v navadni mass storage mode, kar pomeni da deluje v načinu navadnega USB ključka? Ker tisto te nisem razumel "ali hočem samo gledati ali jih povleči", ker to nič ne pomeni.

Kako vidiš fotoaparat, ko ga na Windows priklopiš. Kot USB ključ(torej removable device) ali kot "napravo"(torej ime fotoaparata z slikco zraven).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Yossarian ::

Ne vem, kje se to naredi na fotoaparatu Nikon D3100.. Če ga priklopim na vindovse, vidim ikonico "D3100" in lahko gledam slike. Ko pa priklopim na nexusa (android), pa ikonico vidim, vendar je mapa prazna.

P.S.: ikono vidim tudi v File Managerju in sicer je mapa prazna.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Malo sem pobrskal po Google, pa če sem prav videl je Nikon dejansko v novejših modelih ukinil opcijo Mass Storage, kiri kreteni, ne morem drugače reči. Google je poln zadetkov, ko imajo ljudje zaradi tega problema, ne samo Android. Vglavnem Nikon podpira v svojih novejših zgolj protokol PTP pravi Google, treba zdaj malo prebrskat, če je sploh možno omogočiti to na Androidih.

Google ve VSE by the way, jaz vse kar ti vprašaš posredujem Googlu, pa potem odgovore, ki jih dobim posredujem tebi:)

Edit: Evo našel eno aplikacijo za Android, ki naj bi se znala preko PTP povezati:
https://play.google.com/store/apps/deta...
Kot bonus boš dobil še vse bonbončke, ki jih PTP protokol omogoča, imel boš remote dostop do kamera nastavitev in podobno. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Yossarian ::

Azgard, hvala za tvoj trud, vendar meni nikakor ne rata.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lonsarg ::

Hm, no morda je čas, da gremo preverit, če tvoja android tablica sploh podpira USB OTG. Najdi en USB ključek in ga vklopi v androida in probaj priti do njega.

Če bo to delalo, bi po vsej teoriji morala tudi tista aplikacija delati z fotoaparatom.
Tle je še ena druga aplikacije, ki je v polni verziji sicer plačljive, tole je pa DEMO
https://play.google.com/store/apps/deta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SPDIF/DIGITAL out na tablico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11740 (630) Cervantes
»

Kako prenesti slike iz mobilnika, če touch ne dela?

Oddelek: Mobilne tehnologije
133401 (3203) bigee
»

Miška na adroid telefonu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152320 (2015) fujtajksel
»

Android tablica za gledanje filmov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
52219 (2039) safast
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929904 (16272) Bluzer13

Več podobnih tem