» »

Vse najboljše, bitcoin. Kaj pa zdaj?

1 2
3
4

svenica ::

Okapi je izjavil:

Če kaj, ga bodo obdavčili (so ga že, v bistvu), tako da je tvoj argument invaliden.
Še en, ki nima pojma. Tisti hip, ko bo bitcoin enako obdavčen kot navaden denar, bo izgubil praktično vsi privlačnost in s tem vso vrednost.


Res ti ni jasno, dragi Okapi. Že v prejšnjem postu sem ti povedal, Bitcoin je uporabna stvar,
ima KUPE praktičnih aplikacij, od tega jih še dosti sploh niso pogruntali. Bitcoin je tehnologija, je API. Lahko to dojameš?

Preberi si že enkrat Satoshijev white paper... Če bo kdaj izgubil svojo privlačnost in s tem
svojo vrednost, to ZAGOTOVO ne bo zaradi tega. Pa kot sem že rekel, Bitcoin JE obdavčen.

Potemtakem je po tvoji logiki ŽE zgubil vrednost in privlačnost. A to se ni zgodilo.

*Disclaimer: Bitcoin je v tem kontekstu oznaka za VSE trenutne kriptovalute, saj vse temeljijo na
isti tehnologiji, na originalnem Bitcoinu. Kakorkoli že, čas bo pokazal svoje.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

jype ::

Okapi> Še en, ki nima pojma. Tisti hip, ko bo bitcoin enako obdavčen kot navaden denar, bo izgubil praktično vsi privlačnost in s tem vso vrednost.

Še en, ki nima pojma. Bitcoin je že obdavčen enako kot navaden denar.

Okapi> Ikzektli. Kar pomeni, da bo vedno nekdo, ki bo imel kup čedalje manj vrednih bitcoinov, medtem ko se bo biznis začel delati z bytecoini.

Hočeš reči, da bo vedno nekdo, ki bo imel kup čedalje manj vrednih dolarjev, medtem ko se bo biznis začel delat z jeni? Lahko tudi dinarje pa marke substituiraš, če ti bo bolj jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Še en iz trte izvit argument. A ker imajo to muslimani, pa nihče drug ne rabi? A smo muslimani?
Ali kaj? Kaj točno si hotel s tem povedati in kako to govori v prid tvojim trditvam?
Bom povedal bolj počasi - trenutna vrednost bitcoinov nima nič skupnega z njihovo potencialno uporabnostjo. Havala skrbi za preprost (in neobdavčen) prenost denarja na daljavo, pa s tem sama po sebi sploh nima nobene (monetarne) vrednosti. Storitev je strošek, nekaj, kar se plača, ne nekaj, kar kupiš z namenom, da boš dražje prodal. Ko bo balon bitcoinov počil, bo tehnologija ostala, morda tudi sama storitev, ljudje (tisti, ki ne bodo pravočasno prodali), pa bodo vseeno ob svoj vložek.

O.

jype ::

Okapi> trenutna vrednost bitcoinov nima nič skupnega z njihovo potencialno uporabnostjo.

Seveda ne.

Okapi> Ko bo balon bitcoinov počil, bo tehnologija ostala, morda tudi sama storitev, ljudje (tisti, ki ne bodo pravočasno prodali), pa bodo vseeno ob svoj vložek.

Vsak, ki tvegano investira, mora računati s to možnostjo.

Vsekakor tvoji teoriji v prid ne govori dejstvo, da je naivnežev na planetu praktično neomejena količina, pa tudi pretirano revni niso (do danes so zmetali not že $11,609,684,570).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

psickolog ::

Bom povedal bolj počasi - trenutna vrednost bitcoinov nima nič skupnega z njihovo potencialno uporabnostjo.


Super, hvala, ampak to že vemo. Smo že nekajkrat povedali :)

Okapi ::

Vsekakor tvoji teoriji v prid ne govori dejstvo, da je naivnežev na planetu praktično neomejena količina, pa tudi pretirano revni niso.
Aja, zdaj vem, zakaj še noben balon ni počil.>:D

O.

svenica ::

bitcoin = bytecoin = litecoin = xcoin

v kontekstu te debate

prosim, vsaj to poskusi razumet.

pa bitcoin bubble je počil že vsaj 4x...

zdaj smo te na napačnih trditvah ujeli vsaj že 3x... protiargumenti?

eh, ko je pa lažje ignorirat in odpravit z 'nimaš pojma'

sadpanda.jpg
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

Okapi ::

Aja, tako kot je dinar = tolar = evro?

psickolog ::

Eno je špekuliranje na borzah, kjer se bitcoin obnaša kot delnice, zlato, itd. Drugo je bitcoin kot orodje za prenos vrednosti. In v tej vlogi je boljši od zlata, ker zlata in delnic, ker se tega ne da prodajati in pošiljati preko interneta. Niti se ne da zlata in delnic sprogramirati v spletno storitev ali spletno blagajno. Da se početi druge stvari, tega pa pač ne.

Bitcoin je širok pojem, in greater fool thery link in podobne stvari ga ne morejo opisati. To so teorije, ki opisujejo zgolj del obnašanja bitcoina. Ne pa celoto.

jype ::

Okapi> Aja, zdaj vem, zakaj še noben balon ni počil.>:D

So že bili geografsko in kulturno preveč omejeni.

Okapi ::

Vsak, ki tvegano investira, mora računati s to možnostjo.
V resnici so vsi, ki investirajo, prepričani, da bodo znali pravočasno prodati (v bolj ali manj verjetnem primeru, da bo vrednost začela padati). Zgodovina nas uči, da se večinoma motijo.>:D

O.

jype ::

Okapi> Aja, tako kot je dinar = tolar = evro?

Ja, pretty much je isto.

Okapi> V resnici so vsi, ki investirajo, prepričani, da bodo znali pravočasno prodati (v bolj ali manj verjetnem primeru, da bo vrednost začela padati). Zgodovina nas uči, da se večinoma motijo.>:D

Ne, niso vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Loocas ::

@Okapi
dej, ne delaj se norca.. bytecoin obstaja že kr nekaj mesecev:
http://bytecoin.biz/

Cryptsy:
https://www.cryptsy.com/markets/view/49
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Okapi ::

Ne, niso vsi.
OK, vsi razen tistih, ki mislijo, da vrednost nikoli ne bo padla.

O.

psickolog ::

Okapi je izjavil:

Ne, niso vsi.
OK, vsi razen tistih, ki mislijo, da vrednost nikoli ne bo padla.

O.


Precenjuješ inteligenco povprečnega človeka. :D

jype ::

Okapi> OK, vsi razen tistih, ki mislijo, da vrednost nikoli ne bo padla.

Ne.

Jaz sem v življenju investiral že ogromno, od tega niti pfeniga tistega denarja, ki ga potrebujem za preživetje. _Vedno_ sem se pripravljen soočiti z izgubo _vseh_ investiranih sredstev.

K sreči sem najel ljudi, da se ukvarjajo z mojimi investicijami in torej oni skrbijo, da ne izgubljam, od tega pa seveda tudi živijo, zato imajo razmeroma dobro motivacijo.

Bitcoin je v vsakem primeru v osnovi zgolj eksperiment, od navadnih valut se pa v tem, od kod izvira njegova vrednost, ne razlikuje na popolnoma noben način.

tralala2 ::

Okapi je izjavil:

Očitno si spregledal, da govorim o kupovanju stvari DIREKTNO z BTC.
Nisem nič spregledal - spregledal si ti, da kupovanje direktno ničesar ne spremeni. Tudi z zlatom ne moreš praktično ničesar kupiti neposredno, z diamanti še toliko manj, pa jim to čisto nič ne zmanjšuje vrednosti. Ali delnicam. Ali lahko nekaj kupiš s par kliki manj, ker ti ni treba pretvorit v neko valuto, je v resnici popolnoma nepomembno. Pri bitcoinih je ta možnost neposrednega kupovanja samo slepilo za tiste, ki stvari v resnici ne razumejo. Vlaganje v bitcoine se v prav ničemer ne razlikuje od vlaganja v delnice ali zlato ali karkoli špekulativnega.

O.


Dodal bi samo, da delnice ali zlato imajo za sabo neko podlago, podjetje ki nekaj proizvaja, ali pa lahko ce ne drugega naredis prstan za osrecenje svoje drage. Bitcoin ni pa nič, dejansko na silo izmisljena valuta, ki nima nikakrsnega pokritja (razen že porabljenega CPU powerja) in je trenutno zgolj in samo (tisti procent ostalega lahko zanemarimo) za špekuliranje, enako kot tulipanove čebuilce na Danskem leta 1600. Pa še tiste bi se dalo saditi.

Tilen ::

In v tej vlogi je boljši od zlata, ker zlata in delnic, ker se tega ne da prodajati in pošiljati preko interneta.


Zato, ker ti ne veš, da ta možnost obstaja, še ne pomeni, da je ni. Bodi bolj previden, ker se mi zdiš idealen kandidat za realizacijo zelo visokih izgub.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

svenica ::


Dodal bi samo, da delnice ali zlato imajo za sabo neko podlago, podjetje ki nekaj proizvaja, ali pa lahko ce ne drugega naredis prstan za osrecenje svoje drage. Bitcoin ni pa nič, dejansko na silo izmisljena valuta, ki nima nikakrsnega pokritja (razen že porabljenega CPU powerja) in je trenutno zgolj in samo (tisti procent ostalega lahko zanemarimo) za špekuliranje, enako kot tulipanove čebuilce na Danskem leta 1600. Pa še tiste bi se dalo saditi.


Slabo si to dodal, ker je bedarija, ki nima nobene veze z realnostjo, tudi če si še tako želiš. Glej prvi post na tej strani.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

Okapi ::

enako kot tulipanove čebuilce na Danskem leta 1600.
Na Nizozemskem, da ne boš koga krive vere učil.

O.

psickolog ::

Tilen je izjavil:

In v tej vlogi je boljši od zlata, ker zlata in delnic, ker se tega ne da prodajati in pošiljati preko interneta.


Zato, ker ti ne veš, da ta možnost obstaja, še ne pomeni, da je ni. Bodi bolj previden, ker se mi zdiš idealen kandidat za realizacijo zelo visokih izgub.


No, ko boš sposoben poslati zlato preko interneta, ga pa pošlji. Boni za zlato niso zlato.


Glede delnic moram pa priznati, da ne vem, kako deluje sistem pošiljanja in prodaje delnic. V tem delu vzamem besedo nazaj.

Zgodovina sprememb…

jype ::

chironex> Dodal bi samo, da delnice ali zlato imajo za sabo neko podlago

Tako kot Bitcoin.

tralala2 ::

jype je izjavil:

Bitcoin je v vsakem primeru v osnovi zgolj eksperiment, od navadnih valut se pa v tem, od kod izvira njegova vrednost, ne razlikuje na popolnoma noben način.


Jype se spomniš, da je vcasih moral imeti dolar za sabo zlato pokritje? Potem so to razsirili, da je vrednost denarja ocenjena vrednost države, ki jo izdaja deljena s številom izdanih enot valute (zelo po kmečko povedano ampak za potrebe debate cisto dovolj), kar je takoj odprlo špekuliranje okrog valut. Zdaj mi pa povej od kod izvira vrednost bitcoina? Ima zlato pokritje?

jype je izjavil:

chironex> Dodal bi samo, da delnice ali zlato imajo za sabo neko podlago

Tako kot Bitcoin.


Si vmes postal ko sem ti pisal: kaksno pokritje ima bitcoin?

Okapi je izjavil:

enako kot tulipanove čebuilce na Danskem leta 1600.
Na Nizozemskem, da ne boš koga krive vere učil.

O.


Valda, hvala za popravek :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tralala2 ()

jype ::

chironex> Jype se spomniš, da je vcasih moral imeti dolar za sabo zlato pokritje?

Se.

chironex> Zdaj mi pa povej od kod izvira vrednost bitcoina?

Od matematičnih zagotovil omrežja, ki presega kakršnokoli zaupanje v katerokoli reč, ki jo nadzira katerakoli medsebojno povezana skupina ljudi. Če želiš globlje razumeti bitcoin, moraš preštudirati koncepte kriptoanarhije: Crypto-anarchism @ Wikipedia

chironex> Si vmes postal ko sem ti pisal: kaksno pokritje ima bitcoin?

Bolj zanesljivo kot ameriški dolar: Bitcoin je težje ponarediti, razvrednotiti in drugače manipulirati, kot katerokoli drugo valuto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Dodal bi samo, da delnice ali zlato imajo za sabo neko podlago, podjetje ki nekaj proizvaja, ali pa lahko ce ne drugega naredis prstan za osrecenje svoje drage.
Podjetje v resnici lahko propade in si kot lastnik delnice lahko še srečen, da se lahko njihova vrednost spusti samo do 0 (in nisi odgovoren za dolgove podjetja), zlato pa dejansko ima neko uporabno vrednost, čeprav verjetno ni prav dosti višja od vrednosti/cene bakra.

Čemu so bolj podobni bitcoini - podjetju, ki lahko propade, ali zlatu, ki je vedno uporabno vsaj za nakit ali pozlačene kontakte -, pa res ne vem.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tralala2 ::

Nehajte mi ze o algoritmih pametovati, s tem samo meglite debato, prekleto dobro mi je jasno kaksne propertye ima BTC, niti od dalec ne govorim o tem.

jype je izjavil:

Bolj zanesljivo kot ameriški dolar: Bitcoin je težje ponarediti, razvrednotiti in drugače manipulirati, kot katerokoli drugo valuto.


Ehm, poglej si nihanje vrednosti dolarja in BTC in bos videl katerega je lazje manipulirati :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: psickolog ()

psickolog ::

[po pomoti predlagal izbris, sorry]

Taka nihanja je pač potrebno pričakovati. Ja, bitcoin je lažje manipulirati. To je pač del realnosti.

jype ::

Okapi> Čemu so bolj podobni bitcoini - podjetju, ki lahko propade, ali zlatu, ki je vedno uporabno vsaj za nakit ali pozlačene kontakte -, pa res ne vem.

Ničemur. Bitcoini so samo dolge številke, ki jih je težko uganiti. Brez bitcoin omrežja so dejansko brez vrednosti.

chironex> Ehm, poglej si nihanje vrednosti dolarja in BTC in bos videl katerega je lazje manipulirati :D

Ti pa res nimaš razčiščenih niti osnovnih pojmov, kajne?

darkoc> Ja, bitcoin je lažje manipulirati.

Ne, bitcoina se _ne da_ manipulirati.

Njegovo vrednost seveda lahko, enako kot vrednost vsake druge reči na prostem trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tralala2 ::

psickolog je izjavil:

[po pomoti predlagal izbris, sorry]


Ni panike, si samo osrečil kaksnega žleht moderatorja.

jype je izjavil:

Ti pa res nimaš razčiščenih niti osnovnih pojmov, kajne?

O imam, imam, sem dozivel ze nekaj balonov od .com naprej in vsi so se koncali enako, vecina ljudi je na debelo popušila. In vedno so bili zadaj ljudje, ki so trdili enako kot se danes trdi za BTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tralala2 ()

psickolog ::

jype je izjavil:


darkoc> Ja, bitcoin je lažje manipulirati.

Ne, bitcoina se _ne da_ manipulirati.

Njegovo vrednost seveda lahko, enako kot vrednost vsake druge reči na prostem trgu.


Tako je. :)

Se opravičujem za napako pri izražanju. :=)

Auba ::

Jaz pa imam eno preprosto vprašanje? Pa prosil bi vas za en iskren odgovor. Kaj bi raje imeli v lasti...za miljon evrov bankovcev ali za miljon evrov BTC-jev? Dokler ni odgovor rajši BTC kot denar, bo BTC samo še en špekulativni instrument :)
Živjo :)

psickolog ::

Auba je izjavil:

Jaz pa imam eno preprosto vprašanje? Pa prosil bi vas za en iskren odgovor. Kaj bi raje imeli v lasti...za miljon evrov bankovcev ali za miljon evrov BTC-jev? Dokler ni odgovor rajši BTC kot denar, bo BTC samo še en špekulativni instrument :)



Odvisno po kateri ceni bi ponudil BTC. Ve se, da ne moreš vsega od enkrat prodati za isto ceno. Če bi bila cena za 1 btc dovolj nizka, bi imel raje BTCje.

Auba ::

To je čisto hipotetično. Kaj pa če bi bila cena za 1 btc nizka in bi počasi še dodatno padala...filozofiranje :)
Živjo :)

jype ::

Čokoladko> To je čisto hipotetično.

Rekel bi ti, da mi je vseeno, pa da lahko tudi samo pol milijona.

jest10 ::

psickolog je izjavil:

Auba je izjavil:

Jaz pa imam eno preprosto vprašanje? Pa prosil bi vas za en iskren odgovor. Kaj bi raje imeli v lasti...za miljon evrov bankovcev ali za miljon evrov BTC-jev? Dokler ni odgovor rajši BTC kot denar, bo BTC samo še en špekulativni instrument :)



Odvisno po kateri ceni bi ponudil BTC. Ve se, da ne moreš vsega od enkrat prodati za isto ceno. Če bi bila cena za 1 btc dovolj nizka, bi imel raje BTCje.

Kakšna cena BTCja? Malo nazaj so padale trditve, da to sploh ni važno, da se trguje direkt z BTCji v nešteto trgovinah.
Pa menda ja ne razmišljaš o menjavi BTCja za $/€>:D

psickolog ::

jest10 je izjavil:

psickolog je izjavil:

Auba je izjavil:

Jaz pa imam eno preprosto vprašanje? Pa prosil bi vas za en iskren odgovor. Kaj bi raje imeli v lasti...za miljon evrov bankovcev ali za miljon evrov BTC-jev? Dokler ni odgovor rajši BTC kot denar, bo BTC samo še en špekulativni instrument :)



Odvisno po kateri ceni bi ponudil BTC. Ve se, da ne moreš vsega od enkrat prodati za isto ceno. Če bi bila cena za 1 btc dovolj nizka, bi imel raje BTCje.

Kakšna cena BTCja? Malo nazaj so padale trditve, da to sploh ni važno, da se trguje direkt z BTCji v nešteto trgovinah.
Pa menda ja ne razmišljaš o menjavi BTCja za $/€>:D


Seveda razmišljam o tem. Na delovanje omrežja pa trenutna cena ne vpliva bistveno. 10 bitcoinov po 100$ je enako kot 1 bitcoin po 1000$.

To, da bitcoinu cena niha, je vzeto v zakup.

In čisto mimogrede, trditve drugih, ki so neresnične, z mano nimajo veze. Jaz odgovarjam samo za svoje izjave, in o določenih stvareh si ne delim mnenja z ostalimi bitcoinerji. Meni je všeč tako tehnologija, ki omogoča, kar omogoča, kot stranski efekt tega, da špekuliram z bitcoini.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

xxx1 je izjavil:

Ne primerjat bitcoina z zlatom

http://imgur.com/Wppk2o2

Auba ::

BTCje bi mogli kupit leto nazaj ali pa 2 leti ampak pač nisem verjel v to. Ko se pa o Bitcoinih pogovarja vsak drugi nekje na Petrolu je zadeva zame končana. Isto sem rekel za zlato kako leto nazaj, nakup je bil smotrn tam okrog 2007, 2008 pa držati ga do cca 2011, potlej je šlo samo še vse navzdol z rahlimi popravki navzgor, sedaj pa vemo kakšna je situacija. Enako s srebrom.

Bo treba oprezati za novo priložnostjo, podobno tako, kot je bil BTC kako leto nazaj...sedaj je pa prevelik riziko in prevelik strošek kupovati na veliko Bitcoine. Samo moje mnenje.
Živjo :)

Tarzan ::

Pred cirka dvemi tedni je bila cena občasno tudi pod 400 EUR za Bitcoin. Zdaj leze na 800 EUR. Riziko ali ne, če bi imel jajca, bi takrat kupil vsaj enega ali dva, pa bi vrednost do zdaj že podvojil. Ker je riziko takšen kot je, bi jih pač danes že prodal in ne bi tvegal, kakšen mogoče bo pa počakal jih prodal pri 1600 in vrednost početveril. Ali pa te vrednosti več ne bomo videli in bo moral prodati prej, ali pa se Bitcoin sesuje in bo ostal brez tistih 400 EUR. Investiraš kolikor veš da ne boš pogrešil, Dobiček lahko vlagaš dalje in glavnico umakneš, lahko se malo igraš, lahko se zadeve lotiš resno. Ne vem, kaj se nekateri tako pizdulirate, da je bitcoin precenjen in da več ni možno investirat vanj - isto ste govorili pa tudi na dan, ko je poskočil na vrednost 25 dolarjev.

knesz ::

Tarzan je izjavil:

Pred cirka dvemi tedni je bila cena občasno tudi pod 400 EUR za Bitcoin. Zdaj leze na 800 EUR. Riziko ali ne, če bi imel jajca, bi takrat kupil vsaj enega ali dva, pa bi vrednost do zdaj že podvojil. Ker je riziko takšen kot je, bi jih pač danes že prodal in ne bi tvegal, kakšen mogoče bo pa počakal jih prodal pri 1600 in vrednost početveril. Ali pa te vrednosti več ne bomo videli in bo moral prodati prej, ali pa se Bitcoin sesuje in bo ostal brez tistih 400 EUR. Investiraš kolikor veš da ne boš pogrešil, Dobiček lahko vlagaš dalje in glavnico umakneš, lahko se malo igraš, lahko se zadeve lotiš resno. Ne vem, kaj se nekateri tako pizdulirate, da je bitcoin precenjen in da več ni možno investirat vanj - isto ste govorili pa tudi na dan, ko je poskočil na vrednost 25 dolarjev.

Vložiš toliko, kolikor si pripravljen izgubiti. Jaz sem vložil 140$ in se igram s tem zneskom.

psickolog ::

Auba je izjavil:

BTCje bi mogli kupit leto nazaj ali pa 2 leti ampak pač nisem verjel v to. Ko se pa o Bitcoinih pogovarja vsak drugi nekje na Petrolu je zadeva zame končana. Isto sem rekel za zlato kako leto nazaj, nakup je bil smotrn tam okrog 2007, 2008 pa držati ga do cca 2011, potlej je šlo samo še vse navzdol z rahlimi popravki navzgor, sedaj pa vemo kakšna je situacija. Enako s srebrom.

Bo treba oprezati za novo priložnostjo, podobno tako, kot je bil BTC kako leto nazaj...sedaj je pa prevelik riziko in prevelik strošek kupovati na veliko Bitcoine. Samo moje mnenje.


Se pač vidi, da ne veš, kaj je bitcoin, kaj je pa zlato.

Z bitcoinom se lahko ukvarjaš tudi na drugačne načine, ni nujno, da ravno špekuliraš.

psickolog ::

Če si programer, lahko narediš aplikacijo, ki za transakcije uporablja bitcoine (oz. kateri koli drug coin), in služiš s tako aplikacijo. Lahko izkoriščaš to dejstvo, da je trg še dovolj nerazvit, poskušaš najti anomalije, kjer je možno realizirati profite, in imaš tako rekoč garantiran profit.


Zlato se pa sveti. Z njim sicer lahko trguješ, ampak je to precej nerodno početje, saj te lahko okrog prenesejo s primesmi, prihaja pa tudi do logističnih težav, ker je treba zlato fizično izročiti. Zlato je fajn, ker se sveti in ker imajo ženske rade svetleč nakit. Lahko je tudi podaljšek spolnega organa, ki je dobro viden na osebi. A za nekega geeka, kot sem jaz, je uporabnost zlata v primerjavi z bitcoini zeloooooo nizka.

MrX ::

Folk še zmer ne verjame v Bitcoin?
https://twitter.com/bitpay/status/40473...

jest10 ::

MrX je izjavil:

Folk še zmer ne verjame v Bitcoin?
https://twitter.com/bitpay/status/40473...

Zavajanje. Niti pod razno ni v "top 5 payment network"
Velika večina tega prometa izhaja iz preprodaje $/€/BTC v menjalnicah in ne iz dejanskih plačil xyz dobrin.

StarMafijec ::

Že obstajajo taki nakupi, da ti v štacuni kupiš en izdelek, trgovina pa tudi kupuje pri distributerju, izdelovalcu v BTC? Zdaj, če ti kupiš z BTC via BitPay, trgovina pa pravzaprav dobi fiat, je to tko-tko.

Blisk ::

vrednost bitcoina bo samo še rasla in razlog trenutne rasti je Zynga.
Ko ena tako velika firma sprejme Bitcoin pomeni, da bodo sledile še ostale.
http://rt.com/news/bitcoin-price-zynga-...

In kmalu bo na 2.000$ kot trdim že nekaj časa.

Ni mi pa jasno, kako si folk na vse pretege želi neko kontrolo nad sabo, kontrolo banke ali vlade nad Bitcoini.

Raja res rabi nekoga, da jih bodi žejne čez vodo. Jaz pa sem prepričan, da lahko normalno in lepo živim brez vlade in bank.
Že tako je velik problem, če hočeš Bitcoin prodat, pa moraš dat vse svoje podatke, še številko čevljev, itd.
Kar dejansko na nek način uniči Bitcoinovo anonimnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

jype ::

Blisk> In kmalu bo na 2.000$ kot trdim že nekaj časa.

Trdiš lahko do onemoglosti, pa to ničesar ne spremeni.

Auba ::

psickolog je izjavil:

Auba je izjavil:

BTCje bi mogli kupit leto nazaj ali pa 2 leti ampak pač nisem verjel v to. Ko se pa o Bitcoinih pogovarja vsak drugi nekje na Petrolu je zadeva zame končana. Isto sem rekel za zlato kako leto nazaj, nakup je bil smotrn tam okrog 2007, 2008 pa držati ga do cca 2011, potlej je šlo samo še vse navzdol z rahlimi popravki navzgor, sedaj pa vemo kakšna je situacija. Enako s srebrom.

Bo treba oprezati za novo priložnostjo, podobno tako, kot je bil BTC kako leto nazaj...sedaj je pa prevelik riziko in prevelik strošek kupovati na veliko Bitcoine. Samo moje mnenje.


Se pač vidi, da ne veš, kaj je bitcoin, kaj je pa zlato.

Z bitcoinom se lahko ukvarjaš tudi na drugačne načine, ni nujno, da ravno špekuliraš.


Ali pa ti neveš, da trg zlata ni samo fizično zlato. Na borzi lahko kupim zlato kot izvedeni finančni instrument in v zameno dobim samo neko potrdilo... :)
Živjo :)

jype ::

Čokoladko> Ali pa ti neveš, da trg zlata ni samo fizično zlato. Na borzi lahko kupim zlato kot izvedeni finančni instrument in v zameno dobim samo neko potrdilo... :)

Sliši se kot kakšen bitcoin.

Okapi ::

Ne - sliši se kot goldcoin.;)

O.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin ruši vse pred seboj (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
28279116 (65097) D3m0r4l1z3d
»

Kaj je Bitcoin - razlaga za vsakogar

Oddelek: Znanost in tehnologija
1110262 (8666) bitcoin
»

Kitajska onemogočila nakazila na bitcoinske borze, bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
15644545 (39732) A. Smith
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832973 (26222) psickolog
»

Bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5621406 (16567) Iatromantis

Več podobnih tem