» »

Iščem kvalitetne slušalke

Iščem kvalitetne slušalke

Xickle ::

Kot že pove naslov, sem na lovu za dobrimi slušalkami, ki bi jih uporabljal z računalnikom. Iščem čim boljšo kvaliteto zvoka, celotno pokritje ušes in po možnosti(ni nujen) mikrofon na strani slušalk. Zaželjeno je tudi brez-kablovje oziroma wireless. Pripravljen sem žrtvovati nekaj kvalitete v zvoku za wireless. Uporabljal bi jih za igranje iger in za poslušanje glasbe po hiši.

Zaenkrat mi najbolje izgledajo slušalke Sennheiser Momentum(žal nimajo mikrofona in wireless, so bolj za majhna ušesa, vendar zgledajo res dobro in baje imajo izjemno kvaliteto zvoka) in Astro a50(izgledajo lepo, mnogi jih hvalijo, nekateri sovražijo, nekoliko slabša kvaliteta zvoka, res dober mikrofon).

Iščem še več možnih slušalk, da bi jih primerjal s tema dvema in pa morda kakšne vaše izkušnje s katerimi koli high-end slušalkami. Gledam slušalke, ki stanejo tam okrog 300€.

Obzorja razširjam do Nemčije, ker imajo tukaj pri nas res ubogo ponudbo dobrih slušalk.

LeQuack ::

Jaz sem ravnokar naročil Sennheiser Momentum iz Amazon.co.uk, obstajajo dve verziji teh slušalk, tiste večje, ki v celoti pokrijejo ušesa in so nekje slabih 300€, ter tiste manjše ki gredo na uho. Jaz sem naročil večje, ker jih v Big Bangu niso imel, imajo pa manjše za na uho.

Sicer pa te slušalke imajo vgrajen mikrofon v tistem stikalu za glasnost na kablu, niso pa wireless:

Quack !

49106 ::

A je res da ti slušalke zaprtega tipa(npr.Momentum) pokvarijo sluh?

Xickle ::

LeQuack je izjavil:

Jaz sem ravnokar naročil Sennheiser Momentum iz Amazon.co.uk, obstajajo dve verziji teh slušalk, tiste večje, ki v celoti pokrijejo ušesa in so nekje slabih 300€, ter tiste manjše ki gredo na uho. Jaz sem naročil večje, ker jih v Big Bangu niso imel, imajo pa manjše za na uho.

Sicer pa te slušalke imajo vgrajen mikrofon v tistem stikalu za glasnost na kablu, niso pa wireless:


Sem opazil da sta dve verziji, vendar ko sem malce gledal reviewe na youtubu sem dostikrat zaslišal nekaj podobnega kot "it barely fits my ears, but luckily my ears are small" in so uporabljali večjo verzijo slušalk. Sam menim da nimam ravno najmanjših ušes in ne želim zapraviti 300€, da bi to zares izvedel.

Za mikrofon bi pa rad izvedel kako kvaliteten zvok prihaja v ušesa mojega sogovorca. Ne bi bil rad označen za nevšečnost, takoj ko odprem usta. Nekje sem slišal da je vgrajeno stikalo na kablu narejeno samo za Mac-e, tako da naj sploh ne bi delalo na PC-ju, kar se tipk tiče.

Drugače so mi pa slušalke še vedno zelo všeč. Samo malce več informacij želim zbrati preden skočim v nakup.

49106 ::

Sodeč po enem reviewu so slušalke primerne za ušesa maksimalno velikosti 6.5cm. Mene sicer zanima predvsem zvok slušalk. Upam, da bo LeQuack poročal.

Bi znal kdo ogvoriti na:

49106 je izjavil:

A je res da ti slušalke zaprtega tipa(npr.Momentum) pokvarijo sluh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

LeQuack ::

Sluh ti lahko pokvarijo vsake slušalke in zvočniki če jih poslušaš preveč naglas, odprtost ali zaprtost slušalk nima vliva na to. Zaprte so včasih še boljše ker jih ne rabiš toliko naglas dat da preglasiš okolico. Jaz imam doma sicer že ene odprte Senhheiser HD 555 in so res super slušalke za doma, samo niso pa nikakor portabilne ali za ven, ker so prevelike in pa zaradi odprtega tipa tudi drugi slišijo vse kar poslušaš.
Quack !

HighBane ::

Linus na youtubu je imel review Astro a50, Steel Series H Wireless (obe okoli 300€) in Corsair Vengeance (120€) hkrati. Nekako so mu bile Steel Series splošno boljše od Astro, samo kako se primerja z ostalim na trgu, pa ne bi vedel. Je tudi test mikrofona.

Xickle ::

HighBane je izjavil:

Linus na youtubu je imel review Astro a50, Steel Series H Wireless (obe okoli 300€) in Corsair Vengeance (120€) hkrati. Nekako so mu bile Steel Series splošno boljše od Astro, samo kako se primerja z ostalim na trgu, pa ne bi vedel. Je tudi test mikrofona.

Ravno včeraj sem naletel na ta video in ga pogledal. Na splošno mi je bilo skoraj malo žal da so mu Steelseries boljše kot Astro, ker mi zadnje izgledajo res lepše. Steelseries pa mi izgleda kot da bi imel dve skledi na glavi :/
Ampak res je, da ni pomemben samo izgled, tako da se bom še malce pozanimal o njih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11926390 (1243) estons
»

Katere slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
263159 (1698) T_F_7
»

"All-In-One" dobre slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
161922 (1344) gregc1
»

Katere Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
284089 (3095) Roadkill
»

Katere slušalke?

Oddelek: Zvok in slika
133515 (2837) stajercvlj

Več podobnih tem