» »

Otroški avtosedež Cybex Pallas / Juno

Otroški avtosedež Cybex Pallas / Juno

l0g1t3ch ::

Ni ravno tipična tema ampak bom vseeno tukaj vprašal, če kdo ve kaj več kot prodajalci v trgonini, ki razen momlanja in listanja po reklami kaj več niso spravli skupaj.

Torej zanima me kaj točno je razlika med modeli
Pallas http://cybex-online.com/si/carseats/pal...
Juno 2 fix http://cybex-online.com/si/carseats/jun...

Potem pa imaš še variacije, ki imajo na koncu imena "FIX" in pa modeli, ki imajo v imenu število "2". Dvojka predvidevama da označuje prenovljen model pri čemer mi niso vedli povedat kaj naj bi blo boljše in FIX predvidevam da pomeni iso fix pritrditev.

Sicer pa so to sploh dobri modeli al se priporoča kaj čisto tretjega ?

jest10 ::

Pallas je lani(v bistvu 2012) imel najboljšo oceno pri testih v AMZS reviji v svoji kategoriji. Dvojke se mi zdi da niso še testirali, so jo pa zihr kje v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

l0g1t3ch ::

Kaj pa na splošno so vredu oz. se kaj drugega priporoča ?

jest10 ::

Je ok. Edini problem je lahko, če imaš bolj kratek varnostni pas-moraš nabaviti še podaljšek. (recimo v Oktaviji ni problemov, v Ibizi se moram pa kar potruditi, da zapnem)

mared ::

saj je verjetno offtopic, samo moram izraziti malce dvoma pri teh sedežih.
ko sva midva izbirala sedež za mulca, si nisva znala predstavljati, kako bo prenašal poletno pripeko med vožnjo na morje. namreč, mulc je v sedežu čisto vklenjen in predstavljaj si 3-5 ur vožnje!

na koncu sva se odločila na maxi-cosi, skupine 9-18, saj imama dva otroka. ko ga je prerastel sva še kupila romer-ja skupine 2/3.

maxi-cosi se je obnesel odlično in tudi kvaliteta izdelave je na nivoju. lahko pa malce pokritiziram izdelavo romerja. blago se je po prvem pranju malce raztegnilo in ga nikakor nisva mogla oblačti nazaj tako, kot je bilo novo.

jest10 ::

mared je izjavil:


ko sva midva izbirala sedež za mulca, si nisva znala predstavljati, kako bo prenašal poletno pripeko med vožnjo na morje. namreč, mulc je v sedežu čisto vklenjen in predstavljaj si 3-5 ur vožnje!

Če ne voziš nekaj brez klime, so tvoji pomisleki popolnoma odveč.

mared ::

jest10 je izjavil:

mared je izjavil:


ko sva midva izbirala sedež za mulca, si nisva znala predstavljati, kako bo prenašal poletno pripeko med vožnjo na morje. namreč, mulc je v sedežu čisto vklenjen in predstavljaj si 3-5 ur vožnje!

Če ne voziš nekaj brez klime, so tvoji pomisleki popolnoma odveč.


vseeno je potrebno upoštevati mestne relacije, kjer se avto ne ohladi. btw...spomnite se samo letošnjega poletja in temp. čez 40

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

jest10 ::

Moj otrok se ni nič pritoževal. In brez skrbi, se zna konkretno pritožiti, če mu kaj ni všeč.
Trenutno celo noče sleči bunde v stolu, čeprav je v avtu 20 stopinj:))

OZZY ::

mam cybex palas 2 fix.. super zadeva.. mi ni žal malo več denarja za sedež. samo priporočam.
Go with the flow.

STASI ::

l0g1t3ch je izjavil:



Torej zanima me kaj točno je razlika med modeli
Pallas http://cybex-online.com/si/carseats/pal...
Juno 2 fix http://cybex-online.com/si/carseats/jun...

Razlika je samo v tem da je Pallas namenjen za otroke od 9 mesecev do 12 let, Juno 2 pa od 9 mesecev do 4 let.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

l0g1t3ch ::

Hvala za odgovore fantje :)

Samo tole do 12 let je kar malo dolga ? Nečakinja ima 6 let pa ima samo še jahača pod ritjo in jo varnostni pas čisto lepo pripne.
Kot sem gledal naj bi bili jahači že od 15KG naprej. Dvomim, da se bo mali želel do 12ga leta vozit v avtosedežu. Vem, da se sicer določene dele pobira stran pa vseeno.

Koliko je pa razlike v varnosti med isofix priključkom ali pritrditvijo z varnostnim pasom ? Avtosedeža ne nameravam pogosto dajati ven in noter, v pol leta sem lupinico iz avta dal samo enkrat.

STASI ::

To so priporočila proizvajalca. Moraš si pa zakon pogledati kaj tam piše, do kdaj mora otrok biti v sedežu.

Razlika v varnosti je pa razvidna iz testa sedežev poišči po netu (kak ADAC, AMZS, ZPS). Ni nujno da je isofix bolj varen. Trenutno imam nekaj od CYBEX kar ni iso fix in je bilo v testu bolj varno kot identičen stol z isofixom.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

l0g1t3ch ::

Kako pa ti stoji sedež v avtu, ko ni notri otroka ? Meni vsi pravijo da ga moraš tudi praznega pripenjat z varnostnim pasom in da ti še tako malo drsi sem in tja po zadnji klopi. Osebno se mi zdi to mal pretiravanje, saj ne vozim dirke F1 :)

jest10 ::

Praznega z isofix ni potrebno nič pripenjati

STASI ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kako pa ti stoji sedež v avtu, ko ni notri otroka ? Meni vsi pravijo da ga moraš tudi praznega pripenjat z varnostnim pasom in da ti še tako malo drsi sem in tja po zadnji klopi. Osebno se mi zdi to mal pretiravanje, saj ne vozim dirke F1 :)

Ni panike meni v avtu oba sedeža ne drsita pa sta oba za zapenjanje z varnostnim pasom.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Otroški avtosedež

Oddelek: Loža
4811373 (1113) Sebastian_H
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6923065 (4648) TheBlueOne
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10015320 (12107) r3dkv1c4
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514224 (12413) marsovcek
»

Varnostni pas (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
555812 (3060) Nesta

Več podobnih tem