» »

Zanesljivost Raid-a

Zanesljivost Raid-a

slavc ::

:\

Zanima me,koliko je zanesljiv oz stabilen sistem z uporabo raida?
Ali je kdo imel že kakšne slabe izkušnje z njem??

Za odgovore se vnaprej zahvajujem

Slavc

AndrejX ::

Mene zanima ista stvar, ker bom dodal še enega IBM-ja. Zato se pridružujem vprašanju.

matevzm ::

RAID sistem 0 je po definiciji manj varen kot 1 disk. V w2k ti ga Disk Management tudi pokaze kot Dynamic Drive, tako da odpade Partition magic in podobne zadeve, ki bi ti lahko pomagale when the shit hits the fan. Dokler dela je ok, v RAID 0 racunaj na povecanje seeka, sekvencni prenosi so pa hitrejsi.
Drugih problemov jaz nisem opazil.
Je za hpt370 nekaj problemov z driveji v w2k. Imajo nekaj bugov, ki jih pri obicajni uporabi ni opaziti. Pri kopiranju ogromnega stevila datotek cez nekaj casa izgine v Windows Explorerju okence da se kopira. Sem si na ta nacin ze uspel nekaj uniciti ker sem mislil, da je ze prenesel.

JLP ::

Nekej o zanesljivosti RAIDa piše kle:
RAID Reliability Issues

Ja HPT370 ma pa kr dost problemov ja. Večina se jih da rešit z updejtom BIOSa na plat al pa na kontrolerju. Pa vedt je treba da je priporočliv imet isto verzijo BIOSa od HPT370 in drjverjov zanga. Drgač pa jest teg problema pr kopiranju nism opazu pa sm že kr ene par Linux ISOtov kopirov po diskih. Sicer pa uporablam Windows Commander za to.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win XP ne zazna enega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151519 (1424) Marjan
»

Pomoč z HPT370 UDMA/ATA 100 RAID Controller

Oddelek: Pomoč in nasveti
52275 (2182) Nocko
»

Mandrake 8 v WMWare

Oddelek: Pomoč in nasveti
131470 (1258) Paramedic
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191936 (1640) Paramedic
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151357 (1232) zile

Več podobnih tem