» »

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer

1 2
3
»

Jst ::

PNG je izjavil:

Pred dvema dnevoma sem inštaliral W8.1 in za začetek samo sprobal latest-and-greatest internet explorer. Za foro sem zagnal youtube, zadeva je instantno skreširala. Nasmehnil sem se in si mislil pač, smola. Nato sem ugotovil, da IE out-of-box sploh ni sposoben odpreti niti enega videa na youtubeu.

Vau. Tako je zame latest-and-greatest IE spet opravil le eno funkcijo - download google chrome.



Enako meni počne. Vendar samo kadar takoj, ko se začne predvajati video, kliknem na nastavitve in dam HD (720 ali 1080) in če je v prvih parih sekundah videa, se krešne. Vedno. Brez izjeme. Že od začetka. Če pa se video predvaja vsaj nekaj (5) sekund, pa lahko brez problema preklopim na višjo resolucijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Joj chinorex, ti ki si tak maher glede Windows operacijskega sistema, bi pa lahko vedel, da je "Windows Firewall with Advanced Security" dokaj konkretno orodje in potrebe po nekem for dummies firewalla ne rabiš. Granted, po frišni inštalaciji si je potrebno vzeti čas in ga nastaviti - vse Outbound blocked in vse Inbound blocked, potem pa dodajaš po potrebi. Ko s tem končaš, ga odpreš samo še takrat, kadar inštaliraš kaj takšnega, ki rabi dostop do interneta. Ko tako nastavljeno mašino gledam skozi moj BSD router, oziroma kaj gre čez mrežo, še nisem nikoli opazil, da bi bilo kaj takšnega, kaj ne bi eksplicitno dovolil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mipe ::

Začuda mi Windowsi 8.1 še niso krešnili. Seveda pa ne uporabljam IE in podobnega sranja. Windows 8.1 so nasploh super, se jih je treba navadit, a meni je najbolj všeč to, da lahko kadarkoli pritisnem windows tipko, natipkam nekaj črk programa, ki ga želim zagnati, in mi ga takoj najde, da ga lahko takoj zaženem.

To je prava svoboda, kot je še ni bilo v nobenem drugem operacijskemu sistemu. Vsaj ne brez tretjega programa.

pegasus ::

Ti še nisi non-windows sistema uporabljal, kaj ne? ;)

Mipe ::

Ubuntu nekaj časa. Sem dokaj hitro obupal nad tako neprijaznim operacijskim sistemom, pri katerem nisem pogruntal niti tega, kako enostavno kreirati bližnjice na namizju.

pegasus ::

Napačna navada. Moje namizje je prazno, če je gor karkoli (tudi trash) sem živčen.

Cold1 ::

Začuda mi Windowsi 8.1 še niso krešnili. Seveda pa ne uporabljam IE in podobnega sranja. Windows 8.1 so nasploh super, se jih je treba navadit, a meni je najbolj všeč to, da lahko kadarkoli pritisnem windows tipko, natipkam nekaj črk programa, ki ga želim zagnati, in mi ga takoj najde, da ga lahko takoj zaženem.

Vse tole velja že od viste dalje, konec tega meseca bo 7 let.

--------------------------------------------------

Granted, po frišni inštalaciji si je potrebno vzeti čas in ga nastaviti - vse Outbound blocked in vse Inbound blocked, potem pa dodajaš po potrebi.

Okenski požarni zid lahko izvozi nastavitve, v .wfw datoteko, pa tudi uvozi jih lahko; na desni strani okna, v podoknu "Dejanja" imaš tudi opciji "Import Policy..." in "Export Policy..."

Mipe ::

pegasus je izjavil:

Napačna navada. Moje namizje je prazno, če je gor karkoli (tudi trash) sem živčen.

Takisto. Vendar moji starši na računalniku ne najdejo ničesar, če jim ne naredim bližnjice na namizju.

MrNighthawk ::

Nummy je izjavil:

dunker je izjavil:

Mene res kar srce boli, ko Windows 8 najbolj zagreto komentirajo ravno tisti, ki ga očitno še niso uporabljali več kot nekaj minut.

Metro uporabniški vmesnik v Windows 8 je opcijski. Z enim klikom Windows tipke si na starem, klasičnem namizju. Od tega trenutka naprej so Windows 8 samo izboljšana, speglana, bolj uporabna verzija Windows 7.

Vsi najbolj zagreti kritiki Windows 8 pa trdijo, da je Metro novi način uporabe Windows, v katerega si prisiljen, in da gre za povsem drug operacijski sistem od Windows 7, ki jih ovira prid delu in ki ga niti ne znajo uporabljat. Realna slika pa kaže, da pri vsakodnevni uporabi razlike med sistemoma praktično ni oziroma je izkušnja v Windows 8 boljša.

Že od januarja lansko leto furam win8 in sedaj 8.1 in tvoj point je totalno invalid. WIn8 sploh nima klasičnega menija in je prava magija da prideš do navadnega desktopa nazaj. Win 8.1 je dobil sicer nazaj tisti "start" meni, ampak še vedno je eno veliko skrapucalo proti tistemu, ki ga je imel win7.

Ti predlagam, da prvo druge vprašaš koliko časa uporabljajo določeno verzijo win, preden pametuješ in delaš idiota iz samega sebe...


Win 8.1 - desni klik na start meni + taskbar ikone in desktop?

Boot to desktop?

Meni več ali manj služi za vse zadeve pa nimam tako malo programov.

Mi je pa res zelo hecno, da se ljudje, ki poklicno ali pa kako drugač uporabljajo vse mogoče in se ne znajo prilagodit na OS, ki moraš sedaj malo drugače kliknt ;)

Zgodovina sprememb…

PNG ::

MrStein je izjavil:

PNG je izjavil:

Ne vem, jaz zaganjam IE tako, da stisnem win logo + r ter vtipkam noter iexplore.

Zanimivo, zakaj pa ne s klikom na ikono?


Navada pač, v službi delam vse preko puttya/tcsh in sem navajen da zaganjam preko runa vse programe, reboot/shutdown mašine itd. Prednost je tudi to, da ne rabim roke premakniti iz tipkovnice na miško, pa čeprav uporabljam HHKBP2 in je ta premik majhen, mi je kljub temu bolj naravno zaganjati preko terminala.

MrNighthawk ::

PNG je izjavil:

Pred dvema dnevoma sem inštaliral W8.1 in za začetek samo sprobal latest-and-greatest internet explorer. Za foro sem zagnal youtube, zadeva je instantno skreširala. Nasmehnil sem se in si mislil pač, smola. Nato sem ugotovil, da IE out-of-box sploh ni sposoben odpreti niti enega videa na youtubeu.

Vau. Tako je zame latest-and-greatest IE spet opravil le eno funkcijo - download google chrome.


Pebkac?

Sicer ne uporabljam IE 11 ampak sem pred kratkim inštaliral win 8.1 in sem šel direktno odpret youtube...pa meni dela...out of the box :P in ko sem inštaliral na parih drugih kompih...je tut delal ;)nevem no...mogoče delam kaj narobe in bi se moral skreširat ker je microsoft in IE :D

p.s. se sprobal tudi html5 pa je delal...weird.

Looooooka ::

arjan_t je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Dej ti prvo poglej kaj so doreceni standardi in kaj ne...potem se gremo lahko pogovarjat o oggu in webm-ju pa o "standardnih" filtrih :)


pa ti ves kako poteka standardizacija?

Ja. Med drugim je med clani w3ja tudi Microsoft. Tko da verjemi, da kar ti mislis, da so "STANDARDI" so samo "PREDLOGI", ki pa jih nadobudni web designerji rinejo v vsak page, ker jih PAC chrome podpira.
To se ne pomeni, da je to PRAVILNO.
Pa da ne bo pomote...tud ne pomeni, da IE podpira vse kar bi moral. V bistvu ce gres cez teste...tega ne pocne noben browser.
Primer je recimo dretje, da Microsoft krsi standard, ker ne podpira WEBM/vp8. Ce si pa clovek dejansko vzame cas bo pa zlo hitro videl, da nikjer ni specifikacije o tem, da mora kdorkoli podpirat katerkol codec, ker pac se ni dogovora. Torej bo ta "standard" krsil SELE, ko bodo prisli do nekega dogovora.
Do takrat je to pac trollanje otrok, ki mislijo, da so boga za jajca prijel, ker znajo par vrstic htmlja spisat.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Ja Wierd je. Ko se začne video v YT predvajati v IEju, pri meni na Entertainment PCju, moram prvo počakati, da mine nekaj sekund videa, nato pa lahko preklopim na višjo kvaliteto. A največji hec pri vsem tem pa je, da za gledanje youtube videov uporabljam ravno IE, ker mi v Operi 12 včasih "šteka," kot da bi imel 10FPS pri igranju kakšne igre. YT nasploh gledam zelo malo. Zato če vidim kje kakšen video, desni klik in copy address, nato WIN+R iexplore CTRL-V ENTER. Drugih brskalnikov pa nimam na tem PCju...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

arjan_t ::

Looooooka je izjavil:


Ja. Med drugim je med clani w3ja tudi Microsoft. Tko da verjemi, da kar ti mislis, da so "STANDARDI" so samo "PREDLOGI", ki pa jih nadobudni web designerji rinejo v vsak page, ker jih PAC chrome podpira.
To se ne pomeni, da je to PRAVILNO.
Pa da ne bo pomote...tud ne pomeni, da IE podpira vse kar bi moral. V bistvu ce gres cez teste...tega ne pocne noben browser.
Primer je recimo dretje, da Microsoft krsi standard, ker ne podpira WEBM/vp8. Ce si pa clovek dejansko vzame cas bo pa zlo hitro videl, da nikjer ni specifikacije o tem, da mora kdorkoli podpirat katerkol codec, ker pac se ni dogovora. Torej bo ta "standard" krsil SELE, ko bodo prisli do nekega dogovora.
Do takrat je to pac trollanje otrok, ki mislijo, da so boga za jajca prijel, ker znajo par vrstic htmlja spisat.


kaj sem kaj o tem kaj je standardizirano?

da se draft kam premakne so potrebne implementacije v brskalnikih, ce ni podpore pac ni standarda
cesar je MS sposoben je po treh letih od prvega drafta nardit nek svoj WebRTC

MrStein ::

Mipe je izjavil:

Začuda mi Windowsi 8.1 še niso krešnili. Seveda pa ne uporabljam IE in podobnega sranja. Windows 8.1 so nasploh super, se jih je treba navadit, a meni je najbolj všeč to, da lahko kadarkoli pritisnem windows tipko, natipkam nekaj črk programa, ki ga želim zagnati, in mi ga takoj najde, da ga lahko takoj zaženem.

To je prava svoboda, kot je še ni bilo v nobenem drugem operacijskemu sistemu. Vsaj ne brez tretjega programa.

Razen v Windows 8, Windows 7, Vista ...;)

Jst je izjavil:

Ja Wierd je. Ko se začne video v YT predvajati v IEju, pri meni na Entertainment PCju, moram prvo počakati, da mine nekaj sekund videa, nato pa lahko preklopim na višjo kvaliteto. A največji hec pri vsem tem pa je, da za gledanje youtube videov uporabljam ravno IE, ker mi v Operi 12 včasih "šteka," kot da bi imel 10FPS pri igranju kakšne igre. YT nasploh gledam zelo malo. Zato če vidim kje kakšen video, desni klik in copy address, nato WIN+R iexplore CTRL-V ENTER. Drugih brskalnikov pa nimam na tem PCju...

Torej ima tvoj PC neke težave z videi?
Tvoj.
PC.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Looooooka ::

da se draft kam premakne so potrebne implementacije v brskalnikih, ce ni podpore pac ni standarda
cesar je MS sposoben je po treh letih od prvega drafta nardit nek svoj WebRTC

Khm...poglej si mal njihov zadnji browser.
Se kr lepo premakne.
In again ne...za draft ne rabjo oni riti premaknit. Ker majo za razliko od Googla oni nekaj kar se imenuje corporate customerja in se PAC ne morejo kar tako igrati z dodajanjem in odstranjevanjem vsake pizdarije, ki BO ali pa NE bo koncala v koncni verziji.
Ce bi mel Google 1/3 tok takih strank in ce bi bil to njihov glavni cash cow...verjemi, da bi "chrome experiments" v enem dnevu izginil z interneta.

Je pa bla nakje peticija in cello namera s strain Microsofta, da bi zravn fural browser za navdusence, ki radi sprobavajo nedokoncane stvari ampak zaenkrat se je bl ustavilo v tistih "preview" buildih.
Mogoce bodo kdaj prilezli do nightly buildov za pogumne...ampak ne bi ravno drzal sape med cakanjem :)

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Da. Moja clean inštalacija Windows 8 in nadgradnje na 8.1. Moji driverji za komponente, posodobljeni. Na mojem PCju, ki sem ga sam sestavil. Mojem, DA! Kaj sem kaj drugega trdil mogoče???

Še napisati sem hotel, da gre za tako čuden bug, da mislim, da sem edini, ker po googlanju in binganju (zadnje čase večino uporabljam bing na tem pcju), nisem našel duše, z isto težavo. Drugačne da, ampak točno takšne pa ne. I Am The First And The Only!


---

Kar Loooka pravi, o "Chrome Experimentu," sem že slišal takšne očitke in tudi bral dobre argumentacije od web devov, zakaj na dolgi rok to ni ravno dobro za Wild Wild West... Web.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

arjan_t ::

glej ce bodo vsi cakali na standard ne bo nobenega novega standarda, tako pac to poteka

npr. razlog za ukinitev web SQL:
This document was on the W3C Recommendation track but specification work has stopped. The specification reached an impasse: all interested implementors have used the same SQL backend (Sqlite), but we need multiple independent implementations to proceed along a standardisation path.

techfreak :) ::

Looooooka je izjavil:

In again ne...za draft ne rabjo oni riti premaknit. Ker majo za razliko od Googla oni nekaj kar se imenuje corporate customerja in se PAC ne morejo kar tako igrati z dodajanjem in odstranjevanjem vsake pizdarije, ki BO ali pa NE bo koncala v koncni verziji.

Corporate spletne aplikacije naj uporabljajo potrjene standarde, ostalim pa naj dajo možnost do uporabe nedokončanih stvari.

jype ::

Cold1> Vse tole velja že od viste dalje, konec tega meseca bo 7 let.

Linux ima to že odkar so gor portali bash, vse spodobne grafične lupine pa od nastanka.

Microsoft je to končno moral prekopirat z Linuxa, tako kot bo eventuelno moral virtual desktope.

Nummy ::

Mipe je izjavil:

Ubuntu nekaj časa. Sem dokaj hitro obupal nad tako neprijaznim operacijskim sistemom, pri katerem nisem pogruntal niti tega, kako enostavno kreirati bližnjice na namizju.

Si kdaj mogoče pomislu, da je kaj narobe s tabo?
Ubuntu je eden izmed najbolj enostaven za uporabnike med vsemi linux distroti...

Mipe ::

Kar pove veliko o Linuxu nasploh.

jype ::

Mhm, odvlečt ikono programa na namizje je v Linuxu vsekakor pretežko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

xxx ::

Jst je izjavil:

potrebe po nekem for dummies firewalla ne rabiš

lol. For dummies je microsoftov firewall. Oz. naj popravim, je firewall ampak ne vem ce si opazil, omenil sem application firewall, to je pa na ici bici drugem nivoju.

Jst je izjavil:

Ko tako nastavljeno mašino gledam skozi moj BSD router, oziroma kaj gre čez mrežo, še nisem nikoli opazil, da bi bilo kaj takšnega, kaj ne bi eksplicitno dovolil.

double lol.

Sorry ampak ti pa si naiven: http://www.matousec.com/downloads
Downloadaj ssts in pozeni, se zlekni ob kamin in uzivaj ob pogledu.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

PNG ::

Mipe je izjavil:

Kar pove veliko o Linuxu nasploh.


Linux ima prednosti brez katerih nekaterim živeti ni. Samo zato, ker jih ti ne potrebuješ ne pomeni, da jih nihče ne potrebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Mipe ::

gzibret, kaj je narobe s tabo? Moj odgovor ni bil dovolj argumentiran? Moram napisati 100-stransko disertacijo brez kančka sarkazma?

Kaj, ko bi raje začel čistiti pri jypetu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

klinker ::

PNG je izjavil:

Mipe je izjavil:

Kar pove veliko o Linuxu nasploh.


Linux ima prednosti brez katerih nekaterim živeti ni. Samo zato, ker jih ti ne potrebuješ ne pomeni, da jih nihče ne potrebuje.


Tako kot Win in OSX.
Folku se vedno ni jasno da ne obstaja najboljsi OS, ampak obstaja samo najboljsi OS za posameznika.
Meni je recimo OSX to to, tebi neka linux distribucija, nekomu tretjemu Win. Pac, lepo je, da lahko izbiramo, sploh pa da tudi imamo dobre stvari na izbiro, ker tako Win, kot nek linux in OSX, so po svoje vsi zelo dobri OS-i.

Mipe ::

jype je izjavil:

Mhm, odvlečt ikono programa na namizje je v Linuxu vsekakor pretežko.

Ko je velikost namizja 1024x768 in po stranskem meniju iščeš programe, jih nimaš kam povleči - zadeva povsem prekrije namizje. Vsaj tako je bilo pri eni različici Ubuntuja, ko sem ga pred leti namestil na stari prenosnik.

Tudi sicer je bil Ubuntu boln dizajnerskega bulšita, tako da zdaj na prenosniku teče XP. Morda se je stanje zdaj izboljšalo, vendar ne bom več popravljal nečesa, kar ni pokvarjeno.

klinker ::

Pa za to imas dock. Nastimas da je vedno viden in samo scrolas po njem, ce je vec stvari. Simple as pasulj. Sem dal frendici na EEEja s tako resolucijo gor Ubuntu, pa ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Nummy ::

klinker je izjavil:

PNG je izjavil:

Mipe je izjavil:

Kar pove veliko o Linuxu nasploh.


Linux ima prednosti brez katerih nekaterim živeti ni. Samo zato, ker jih ti ne potrebuješ ne pomeni, da jih nihče ne potrebuje.


Tako kot Win in OSX.
Folku se vedno ni jasno da ne obstaja najboljsi OS, ampak obstaja samo najboljsi OS za posameznika.
Meni je recimo OSX to to, tebi neka linux distribucija, nekomu tretjemu Win. Pac, lepo je, da lahko izbiramo, sploh pa da tudi imamo dobre stvari na izbiro, ker tako Win, kot nek linux in OSX, so po svoje vsi zelo dobri OS-i.

Meni je OS X super za moje delo, winsi pa so fajn za špilat igrce in gledat filme :)

PNG ::

klinker je izjavil:

PNG je izjavil:

Mipe je izjavil:

Kar pove veliko o Linuxu nasploh.


Linux ima prednosti brez katerih nekaterim živeti ni. Samo zato, ker jih ti ne potrebuješ ne pomeni, da jih nihče ne potrebuje.


Tako kot Win in OSX.
Folku se vedno ni jasno da ne obstaja najboljsi OS, ampak obstaja samo najboljsi OS za posameznika.
Meni je recimo OSX to to, tebi neka linux distribucija, nekomu tretjemu Win. Pac, lepo je, da lahko izbiramo, sploh pa da tudi imamo dobre stvari na izbiro, ker tako Win, kot nek linux in OSX, so po svoje vsi zelo dobri OS-i.


Ja, saj nisem nasprotno trdil...

MrStein ::

Mipe je izjavil:

gzibret, kaj je narobe s tabo? Moj odgovor ni bil dovolj argumentiran? Moram napisati 100-stransko disertacijo brez kančka sarkazma?

Kaj, ko bi raje začel čistiti pri jypetu?

No go, đajp je sveta krava.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Žal še vedno ni nihče narisal avatarja za svete krave, da bi ljudi že od daleč opozarjal na nevarnost.

Kljub temu trdim, da je glavni razlog za nesposobnost dela z računalnikom, ki ne poganja Windows, indoktrinacija v windows paradigmah - nekatere so seveda dobre, druge pa žal abotne.

Urejanje ikon na namizju je zagotovo ena izmed slednjih:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

xxx1 ::

jype je izjavil:

Kljub temu trdim, da je glavni razlog za nesposobnost dela z računalnikom, ki ne poganja Windows, indoktrinacija v windows paradigmah - nekatere so seveda dobre, druge pa žal abotne.


Ja, kot na primer da se do vecine featurjev, ki jih uporabniki rabijo ali pa so prevec advanced za njih, pride s klikanjem po guiju, ne pa editiranju kupa config fajlov, ki imajo za povrh se razlicno sintakso. Prav neverjetno je, da so se navadili na klikanje, ne pa na vi some.conf, /(Setting\|Config), xxxxxxx, dd, i, 2Y, p, :w!, :x, :q,... prav nesposobno od njih, 15 let nazaj pa so vsi to obvladali v DOSu. Svasta, kam pripelje prevec preprosto delo z GUIjem, tudi jaz ze leta norim, kako so se ljudje razvadili in ne vzigajo vec avta na sprednjem delu z vinklom ampak samo obrnejo kljuc v kljucavnici, a ne jype?
Like many people, I recently decided to move many of my online services
away from Google. Dont be evil:
https://blog.samwhited.com/2013/07/dont-be-evil/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx1 ()

LightBit ::

Obstajajo tudi GUI text editorji. V tem primeru je stvar zelo podobna regedit-u (meni osebno so sicer config fajli veliko enostavejši in bolj razumljivi).

xxx1 ::

LightBit je izjavil:

Obstajajo tudi GUI text editorji. V tem primeru je stvar zelo podobna regedit-u


Ne ni podobna, registry editor navadnemu uporabniku ni treba odpirati, na linuxu se pa ubijes ze ce imas dhcp server v omrezju pa bi rad nastavil masini staticni ip (kateri idiot se je spomnil, da ima dhcp prioriteto mi bo pa verjetno ostala vecna neznanka). Pa sintaxa je enaka. Tudi preko APIjev.

(za windows userje, zakaj jim to vecno mecem v nos: predstavljajte si, da dobite windose, ki se command prompta nimajo oz. se se zbootajo ne sami od sebe. Potem zvleces na kup ves freeware in shareware kar je na dosegu roke (od razlicnih avtorjev), pohackas vse skupaj da nekako koeksistira in izdas ven kot "windows distribucijo". Saj ne da se dialogi ne izgledajo enotno, da so settingi cisto off in da jih moras iskati po registryu (regedit seveda je nek shareware z neta) ampak verjetno pa lahko rotiras ikonce. No to je linux. Brez besede windows seveda.)

LightBit je izjavil:

(meni osebno so sicer config fajli veliko enostavejši in bolj razumljivi).

Probaj nastavi xdmcp pa se bos premislil. In potem ga probaj cez en mesec nastavit se enkrat. Se bos se enkrat premislil.
(hint: ko bos obupal grepaj po vseh config fajlih za no_listen)
(nekje imam v spominu da so ga v redhatu ali suseju dodali v gui ampak nisem sure, verjetno je kriterij, da ce je treba vec kot 4 config fajle spremeniti potem dodajo flag v GUI)
Like many people, I recently decided to move many of my online services
away from Google. Dont be evil:
https://blog.samwhited.com/2013/07/dont-be-evil/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx1 ()

Lonsarg ::

Bolj in bolj ko laikom(predvsem takim hudim, ki jim je inštalirat brskalnik na Windows XP skoraj znanstvena fantastika) razlagam Windows 8, bolj mi je jasno, da se te ljudje NIKOLI ne bodo navadili novega vmesnika, če ne bo Microsoft "Desktop aplikacijo" kar lepo ukinil, vsaj po defultu. Aplikacije znotraj aplikacije je koncept, ki ga večina zemljanov ni zmožna doumet.

Namesto "Desktop aplikacije" lahko naredi, da se desktop aplikacije odprejo kot Metro aplikacije, z to razliko, da imajo okoli sebe rob in na vrhu križec, pač klasično okno v ful screen načinu. Ampak obnaša naj se pa tako kot vse ostale Metro aplikacije. Pa naj se še omogoči možnost "Vedno prikaži" na multitasking zadevi na levi strani ekrana. Ki bi v tem primeru morala nadomestiti taskbar in torej desktop aplikacije pustiti na fiksnem mestu z kakim vizualnim indikatorjem, da se vidi da niso moderne aplikacije.

Hayabusa ::

prav nesposobno od njih, 15 let nazaj pa so vsi to obvladali v DOSu

Ne niso.

xxx1 ::

Hayabusa je izjavil:

prav nesposobno od njih, 15 let nazaj pa so vsi to obvladali v DOSu

Ne niso.


So so... na wordstar sem ciljal, ne na config.sys ;) Ampak ja imas point.

Lonsarg je izjavil:

da se te ljudje NIKOLI ne bodo navadili novega vmesnika

Tole jim daj, bos resil veliko tezav: http://www.classicshell.net/
Like many people, I recently decided to move many of my online services
away from Google. Dont be evil:
https://blog.samwhited.com/2013/07/dont-be-evil/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx1 ()

MrStein ::

xxx1 je izjavil:

LightBit je izjavil:

Obstajajo tudi GUI text editorji. V tem primeru je stvar zelo podobna regedit-u


Ne ni podobna, registry editor navadnemu uporabniku ni treba odpirati, na linuxu se pa ubijes ze ce imas dhcp server v omrezju pa bi rad nastavil masini staticni ip (kateri idiot se je spomnil, da ima dhcp prioriteto mi bo pa verjetno ostala vecna neznanka). Pa sintaxa je enaka. Tudi preko APIjev.

1.) Klik v network settings.
2.) Imeti po defoltu ne-avtomatske nmrežne nastavitve pa je šele hiperidiotizem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xxx1 ::

MrStein je izjavil:

1.) Klik v network settings.
2.) Imeti po defoltu ne-avtomatske nmrežne nastavitve pa je šele hiperidiotizem.

O ne, ne bo slo. Bo treba kar dhclient ustavit. Saj to je idiotizem, da nastavis staticni ip ampak ga overrida z dhcp ipjem.

(seveda pa so morda vmes kaj spremenili, to je se ena lepota linuxa (oz. ce smo natacni, lepota 3rd party programov, ki so jih zvlekli v linux distribucije), ves cas se igrajo z nastavitvami, iz verzije v verzijo so drugje, ceprav microsoftu zadnje case to tudi prav dobro ratuje, ze od windows 7 naprej so advanced settingi vedno kloblje zakopani v klikarjenje)
Like many people, I recently decided to move many of my online services
away from Google. Dont be evil:
https://blog.samwhited.com/2013/07/dont-be-evil/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx1 ()

LightBit ::

xxx1 je izjavil:

registry editor navadnemu uporabniku ni treba odpirati

Config fajle tudi ne:

xxx1 ::

LightBit je izjavil:

xxx1 je izjavil:

registry editor navadnemu uporabniku ni treba odpirati

Config fajle tudi ne:

Ja ikonice so lepe, kolikor se spomnim so vedno bile. Ampak config fajle je bilo pa od nekdaj treba editirati in ne vem ce bo screenshot tukaj kaj spremenil :P
Like many people, I recently decided to move many of my online services
away from Google. Dont be evil:
https://blog.samwhited.com/2013/07/dont-be-evil/

jype ::

chironex> Ja ikonice so lepe, kolikor se spomnim so vedno bile. Ampak config fajle je bilo pa od nekdaj treba editirati in ne vem ce bo screenshot tukaj kaj spremenil :P

Treba?

Ne.

Je pa veliko lažje in hitreje, kot klikanje po vmesnikih.

pegasus ::

Predvsem pa bolj razumljivo - pri tekstu se moraš hudo potrudit, da dosežeš dvoumnost, pri GUIjih pa je dvoumnost bolj pravilo kot izjema ... vsaj jaz v veliki večini primerov buljim vanje ko tele v nova vrata in nimam niti ideje, kaj gui hoče od mene.

xxx1 ::

pegasus je izjavil:

Predvsem pa bolj razumljivo - pri tekstu se moraš hudo potrudit, da dosežeš dvoumnost, pri GUIjih pa je dvoumnost bolj pravilo kot izjema ... vsaj jaz v veliki večini primerov buljim vanje ko tele v nova vrata in nimam niti ideje, kaj gui hoče od mene.

Jah ljudje smo si razlicni, taksnih ko ti ti npr. je < 2%

(psst... obicajno ima tudi gui text ;)
Like many people, I recently decided to move many of my online services
away from Google. Dont be evil:
https://blog.samwhited.com/2013/07/dont-be-evil/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx1 ()

techfreak :) ::

Pri GUI lahko samo upaš, da si pravilno izbral ter da se bodo nastavitve dejansko upoštevale. Pri config fajlih pa se lahko glede na dokumentacijo prepričaš, da je nastavljeno res tako kot hočeš, ter ker zadevo dejansko vidiš zapisano v datoteki, veš da bo nastavitev upoštevana.

jype ::

techfreak :)> Pri config fajlih pa se lahko glede na dokumentacijo prepričaš, da je nastavljeno res tako kot hočeš, ter ker zadevo dejansko vidiš zapisano v datoteki, veš da bo nastavitev upoštevana.

No ja, no. Sem že doživel srečo ob dejstvu, da imam na voljo izvorno kodo, da sem lahko dejansko ugotovil, da mi dokumentacija laže.

weezl ::

Če bi blo na kateri drugi strani, bi rekel, da je honest mistake, ampak na Slo-tech-u si pa ta članek lahko razlagam samo kot plačano Microsoft reklamo.

kredibilnost--
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 vendarle premagal Sedmico

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
107038 (4838) zmaugy
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935847 (31748) vostok_1
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737886 (33636) zmaugy
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931031 (25082) krneki0001
»

Sedmica končno prehitela XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7911328 (8583) ank

Več podobnih tem