» »

GLS dostava

GLS dostava

Calaway ::

Zanima me ali GLS dostavlja samo zjutraj ali tudi popoldne?

RejZoR ::

Če imaš v bližini kakšen OMV ti lahko odložijo tud tam, pa potem prevzameš kadarkoli do večera. GLS ima pogodbo z OMV črpalkami za prevzem paketov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Margecan ::

torej danes sem dobil paket ampak pri sebi nisem imel gotovine pa smo se zmenili da paket pustijo omv crpalki pa me zanima koliko časa imaš da prevzameš paket verjetno bo počakal do petka al?

radmannsdorf ::

Najbolje da pokličeš na GLS in se zmeniš da te paket počaka do petka.

micfic ::

Si bom sposodil temo kar tukaj.Ker sem bil na dopustu in me ni bilo doma so mi pustili listek s kodo ki ga vpisem v paketomat.Prevzel naj bi ga v 4 delovnih dneh,v sredo 5.8 so ga dali v paketomat.

Sedaj pa ko grem tja izberem prevzem paketa in vpišem kodo vendar mi javi napačna koda.Sedaj pa ne vem ali moram vse skupaj napisati kodo telefonsko št. email in potrdi,ali moram to napisati v naslednjem koraku ko potrdim kodo.Uglavnem napačna koda.Če je kdo to ze prevzemal prosim za pomoč

Hvala za odgovor.

lp

knesz ::

micfic je izjavil:

Si bom sposodil temo kar tukaj.Ker sem bil na dopustu in me ni bilo doma so mi pustili listek s kodo ki ga vpisem v paketomat.Prevzel naj bi ga v 4 delovnih dneh,v sredo 5.8 so ga dali v paketomat.

Sedaj pa ko grem tja izberem prevzem paketa in vpišem kodo vendar mi javi napačna koda.Sedaj pa ne vem ali moram vse skupaj napisati kodo telefonsko št. email in potrdi,ali moram to napisati v naslednjem koraku ko potrdim kodo.Uglavnem napačna koda.Če je kdo to ze prevzemal prosim za pomoč

Hvala za odgovor.

lp

Najbolje da pokličeš na GLS

micfic ::

Ja vem zacnejo delati šele v ponedlejek zato sem rekel bom prasal tukaj...najbrz je napaka z njihove strani?

dejansan ::

če se prav spomnim je prvo koda iz obvestila, nato vpišeš tel. št. ali mail in potem kodo, ki jo dobiš
dejansan

micfic ::

Aha ja k jst ko vpisem kodo mi javi napacna koda pa sm mislu da mors kodo pa telefonsko skupaj pa pol potrdi.

Margecan ::

Naročil sem izdelek,ki bi ga naj dostavil GLS.Dogovorim se,da se mi paket pusti v paketomatu OMW maribor,tezno.No ampak,danes je baje kurir bil pri nas doma,ker pa ni bilo nobeniga,da bi ga prevzel je pustil listek.Paket me zdaj čaka na čist drugi lokaciji,kot je bilo dogovorjeno.A so res tako nesposobni al je to čista šlamparija

Daliborg ::

No še moja izkušnja z GLS. Delam za konkurenčno podjetje kjer se je stranka odločila da bo sama prevzela paket in je naročila GLS. Kliče šofer GLS-ja, mu rečem da je pripravljeno .
Pride šofer k meni v pisarno in pravi kje imate pakete. Mu povem da je tole pisarna in da so paketi pač v skladišču. Šofer mi dejansko reče: "jaz pa ne bom čakal skladišča da mi izdajo blago", in odide. Obvestim stranko da je bil GLS tu vendar ni želel prevzeti pakete. Še cel teden so bili paketi v skladišču in seveda so narasli tudi skladiščni stroški v višini 50% večji kot če bi jim mi dostavili.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jusv ::

Moja izkušnja z GLS:
Naročil stvar. V njihovem portalu odkljukam plačilo po povzetju z gotovino.
Dobim sporočilo GLSja, da lahko dostavijo tudi v paketomat. Si rečem ok, pa dajte.
Ko pridem do Paketomata presenečenje, ni možnosti plačila z gotovino in % provizije zaradi plačila s kartico.

Lekcija: Paketomati so super, a pripravite kartico.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

s1m0n ::

Daliborg je izjavil:

No še moja izkušnja z GLS. Delam za konkurenčno podjetje kjer se je stranka odločila da bo sama prevzela paket in je naročila GLS. Kliče šofer GLS-ja, mu rečem da je pripravljeno .
Pride šofer k meni v pisarno in pravi kje imate pakete. Mu povem da je tole pisarna in da so paketi pač v skladišču. Šofer mi dejansko reče: "jaz pa ne bom čakal skladišča da mi izdajo blago", in odide. Obvestim stranko da je bil GLS tu vendar ni želel prevzeti pakete. Še cel teden so bili paketi v skladišču in seveda so narasli tudi skladiščni stroški v višini 50% večji kot če bi jim mi dostavili.
lp.


Po eni strani ima prav.
Če je roba pripravljena je pripravljena za prevzem ne pa na polici v skladišču :)

darkolord ::

jusv je izjavil:

Ko pridem do Paketomata presenečenje, ni možnosti plačila z gotovino in % provizije zaradi plačila s kartico.
To sicer zelo piše na prvi strani paketomata:

Če ima paket odkupnino (plačilo blaga po povzetju), jo lahko poravnate zgolj s plačilno ali kreditno kartico. Zaračuna se bančna provizija za uporabo POS terminala v višini 1,5% zneska odkupnine na paketu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Daliborg ::

s1m0n je izjavil:

Daliborg je izjavil:

No še moja izkušnja z GLS. Delam za konkurenčno podjetje kjer se je stranka odločila da bo sama prevzela paket in je naročila GLS. Kliče šofer GLS-ja, mu rečem da je pripravljeno .
Pride šofer k meni v pisarno in pravi kje imate pakete. Mu povem da je tole pisarna in da so paketi pač v skladišču. Šofer mi dejansko reče: "jaz pa ne bom čakal skladišča da mi izdajo blago", in odide. Obvestim stranko da je bil GLS tu vendar ni želel prevzeti pakete. Še cel teden so bili paketi v skladišču in seveda so narasli tudi skladiščni stroški v višini 50% večji kot če bi jim mi dostavili.
lp.


Po eni strani ima prav.
Če je roba pripravljena je pripravljena za prevzem ne pa na polici v skladišču :)


Po nobeni strani nima prav.
Ko ti kupiš sedežno garnituro vzameš kar tisto tam ki je razstavljena ali greš v skladišče kjer moraš izdati dobavnico in počakati da ti pripeljejo zapakirano?
Blago je v začasnem carinskem skladišču, iz naslova odgovornosti mora prevzeti iz skladišča ne pa iz pisarne kjer blago ni več na zavarovanem območju in lahko pride do takšnih in drugačnih poškodb.
Primer bi bil da ti kupiš novo vozilo in bi šel na polje orati z njim se zaletel v nek kamen in probal odškodnino uveljavljati iz naslova zavarovanega parkirišča?
Sicer je pa to tako da morajo svoje kliente na to opozoriti da ne prevzemajo blaga iz "skladišč" s katerimi operira večina proizvodnih podjetij. Torej so izključno fizična oseba do fizične osebe dostavljači oz. paketne dostave do maksimalne določene teže, ki je zakonsko določena za dvig na osebo. Mogoče je pa sama stranka kriva da je naročila njih in se ni pozanimala o njihovih splošnih pogojih poslovanja.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jusv ::

darkolord je izjavil:

jusv je izjavil:

Ko pridem do Paketomata presenečenje, ni možnosti plačila z gotovino in % provizije zaradi plačila s kartico.
To sicer zelo piše na prvi strani paketomata:

Če ima paket odkupnino (plačilo blaga po povzetju), jo lahko poravnate zgolj s plačilno ali kreditno kartico. Zaračuna se bančna provizija za uporabo POS terminala v višini 1,5% zneska odkupnine na paketu.


V komunikaciji z menoj (mejli) ni bilo nikjer zapisano.

Sicer se strinjam in razumem, a opozorili me niso.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Arctander ::

Piše tudi v mailu. Ravno včeraj dobil en paket preko GLS in še pred tem mail, v katerem piše, da če izberem dostavo v paketomat (namesto na dom), lahko plačam samo s kartico, kjer je provizija 1,5%.

s1m0n ::

Da ne bom odpiral nove teme!

A je normalno, da paket z GLS v dveh (2) dneh ne morem prispet na lokacijo iz sosednje države?

koyotee ::

Normalno ni, je pa običajno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Machete ::

Da. (Sploh pa poglej datum na koledarju :p)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

Imam prvo slabo izkušnjo z dostavo GLS. Paket bi moral dobiti že v petek, a je nisem. Potem je bil vikend in prazniki, vse je razumljivo. In danes pišem GLS-ju, kdaj dobim pošiljko in mi sporočijo da danes. Počakam lepo, da pride do soseda in grem lepo do njega, nakar reče da nima nič za mene. No in potem grem preverjat kje je sploh moja pošiljka in dobim tole:



;((

Kaj se da sploh narediti?

OvCa77 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imam prvo slabo izkušnjo z dostavo GLS. Paket bi moral dobiti že v petek, a je nisem. Potem je bil vikend in prazniki, vse je razumljivo. In danes pišem GLS-ju, kdaj dobim pošiljko in mi sporočijo da danes. Počakam lepo, da pride do soseda in grem lepo do njega, nakar reče da nima nič za mene. No in potem grem preverjat kje je sploh moja pošiljka in dobim tole:



;((

Kaj se da sploh narediti?

So dostavili v paketno trgovino, moraš imeti listek v kaslcu, oz. katero trgovino so ti dostavili.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

IL_DIAVOLO ::

Problem solved.

So me poklicali, da so mi pustili na petrolu.

šernk ::

Kaj se gre ta GLS? Dobil sedaj mail, ko sem preusmeril pošiljko v službo:


Vaš paket XXXXXXXXXX bo dostavljen na izbrani dan 06.01.2020 na naslov SI-***************** med 8. in 17. uro. Na dan dostave vas bomo obvestili o uri dostave (3 urni interval). Če vas na na izbrani dan ni na naslovu, kurir paket lahko preda k sosedu. V tem primeru boste preko e-maila ali/in SMS-a prejeli obvestilo komu in kdaj je bil paket predan.

Oni si kar sami že dovolijo odločat kje bodo pustili paket? Na srečo so večinoma isti vozniki in me kar sami kličejo, da pripeljejo v službo ampak...Ne predstavljam si, da dobim sms kje so pustili moj paket za 1500eur, brez nič vprašat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

slitkx ::

Izdelek je že plačan.
Če izberem prevzem v GLS paketomatu, bo vseeno potrebno plačati provizijo?

slitkx ::

slitkx je izjavil:

Izdelek je že plačan.
Če izberem prevzem v GLS paketomatu, bo vseeno potrebno plačati provizijo?

Že prejel odgovor.

njyngs ::

slitkx je izjavil:

Izdelek je že plačan.
Če izberem prevzem v GLS paketomatu, bo vseeno potrebno plačati provizijo?

Kakšno provizijo? Paketomati so zastonj.

cebelar123 ::

Se je ze komu zgodilo da je paket prevzel. " placilo po povzetju " nato pa dobobil na email, da ga ta isti paket caka na paketomatu.
Sem klical kurirja in centralo. Kurir je rekel da je napaka v sistemu in naj ne skrbim.
Centrala je na dan mojega klica rekla kako to, da imam paket, ce ga niti kurir se ni prevzel za dostavo. Ampak da ne skrbim.
Danes par dni po tem pa spet email ce sem pozabil prevzeti paket na paketomatu, ker imam se samo dva dni casa.

val46 ::

Ja, mogoče, če si kupil nekaj od kake trgovine, da so ti 2x poslali isto stvar? Meni se je to zgodilo pred slabim letom, ko sem v eni spletni trgovini naročil motorno olje za motor. Dobil paket naslednji dan, plačal in mislil da je to to. Naslednji dan me kliče iz GLS kurir, da ima paket zame. Mi ni blo jasno in ko je pripeljal, sm videl, da so mi še enkrat poslali isto. Sem se zahvalil in zavrnil paket.

cebelar123 ::

val46 je izjavil:

Ja, mogoče, če si kupil nekaj od kake trgovine, da so ti 2x poslali isto stvar? Meni se je to zgodilo pred slabim letom, ko sem v eni spletni trgovini naročil motorno olje za motor. Dobil paket naslednji dan, plačal in mislil da je to to. Naslednji dan me kliče iz GLS kurir, da ima paket zame. Mi ni blo jasno in ko je pripeljal, sm videl, da so mi še enkrat poslali isto. Sem se zahvalil in zavrnil paket.

Potem bi sledilna stevilka na paketu bila razlicna. Moja na paketu pa se ujema z tisto ki me caka.

FoxKnox ::

val46 je izjavil:

Ja, mogoče, če si kupil nekaj od kake trgovine, da so ti 2x poslali isto stvar? Meni se je to zgodilo pred slabim letom, ko sem v eni spletni trgovini naročil motorno olje za motor. Dobil paket naslednji dan, plačal in mislil da je to to. Naslednji dan me kliče iz GLS kurir, da ima paket zame. Mi ni blo jasno in ko je pripeljal, sm videl, da so mi še enkrat poslali isto. Sem se zahvalil in zavrnil paket.


To so novi prijemi spletnih trgovcev:
Naročiš enega, dobiš dva, plačaš dva.;((

val46 ::

Če jim je interes 2x plačevati poštnino, ker jim ne prevzamem drugega paketa, naj. Njihova stvar. Je pa res, da poznam par takih primerov v zadnjem letu ja. Morda je pa malo tudi res, da je ta korona vse to malčk "zjabala". Sej veš, trgovine so se čez noč rabile preobrazit v spletne in posledično lahko pride do takih napak. Ali je od zadaj neznanje, poskus natega kupca ali kaj tretjega, pa ne bi vedel. Jaz vem da sem do sedaj vedno plačal in prevzel le in točno toliko, kot sem naročil.

cebelar123 ::

Sicer nevem kako se je razreslo. Na koncu me je klicala sefica skladisca in rekla, da bo pac kurir dal iz svojega zepa ce je kaj zasral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353816 (16666) BuDi79
»

Dvig na GLS paketomatu

Oddelek: Loža
51223 (990) chelsea boy
»

GLS - ne vem kaj jim je

Oddelek: Loža
448159 (3338) LeXani
»

Paketomat - Amazon?

Oddelek: Loža
122798 (1573) Samael
»

GLS pravila

Oddelek: Loža
153061 (2570) fikus_

Več podobnih tem