» »

Prenosnik ne dela dovolj hitro kot bi moral

Prenosnik ne dela dovolj hitro kot bi moral

zlobann ::

Pred približno 6meseci sem kupil tale prenosnik : http://us.acer.com/ac/en/US/content/mod...

Problem ki ga imam, pa nastane pri igrah. Npr. preko CanYouRunIt mi kaže, da ta prenosnik presega recommended specifikacije in ga celo kaže kot Fast Performance za igro Diablo III.

Težava pa je, da dosega minimalne fps-je, igra ne deluje brez štekanja pri minimalnih nastavitvah in najmanjši resoluciji. Prenosnika nisem nič overclocal ali spreminjal kakršnihkoli nastavitev.

Goran's Blog ::

Mogoče poskušaš posodobiti driverje od grafične? Vem da je tudi mene enkrat tako jajčkalo pa so bili krivi driverji.

Zgodovina sprememb…

zlobann ::

Driverje sem že probal posodobit, ampak ni nobene opazne razlike.

Invictus ::

Izklopi torrente v ozadju ki ti bremzajo disk?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rainbow Dash ::

Nastavi si v nvidia geforce experience da zalaufa diablo3 z nvidia 760m grafiko, ker najverjetneje zalaufa igro na intel hd grafiko...

mihibo5 ::

Pojdi v NIVIDIA nadzorna plošča in nastavi, da deluje samo 760m.

Rainbow Dash ::

@mihibo5...


kaj sem ap jaz napisal 5 minut nazaj :S

mihibo5 ::

Nisem videl, to stran sem imel 10 minut odprto.

zlobann ::

Sem že nastavil na High performance NVIDIA processor, ter izklopil vertical sync ter nekoliko omejil AA, vendar se mi je danes pojavil že problem pri LoL-u, skočilo je na 1 fps za kakšnih 5 minut, predvidevam da zaradi pregrevanja? Uglavnem, mislil sem si že nabavit kak cooling station, bi imelo to kak močan efekt?

popravek: razlike v performansu še vedno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zlobann ()

XsenO ::

Cooling stationi ponavadi ne pomagajo dosti. Preveri če gre res za pregrevanje. Najdi recimo kakšen program, ki ti v grafu beleži temperaturo in frekvenco procesorja (open hardware monitor se mi zdi, da ima to) Če opaziš, da frekvenca in temperatura istočasno padejo med igranjem (takrat ko ti začne trokirati) se ti je zelo veretno vključil cpu throtling, da prepreči pregrevanje.
Zdej če se ti to dogaja imaš 2 opciji. Prva je, da prečistiš hladilni sistem; druga v power nastavitvah zmanjšaš maksimalno frekvenco procesorja.
1 + 1 = 1

ZaLoMaT ::

Spodaj desno zraven ure imaš ikono baterije, klikni nanjo in izberi: "Visoka učinkovitost delovanja".

T-h-o-r ::

kakšna slovenščina ti je to, jebote bog
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

hojnikb ::

najprej prever z hwmonitor, če se ti sploh pregreva..
#brezpodpisa

zlobann ::

T-h-o-r je izjavil:

kakšna slovenščina ti je to, jebote bog

Vsi ki so se odzvali na to temo so razumeli kaj sem napisal. Če tebi kaj ni jasno, mi povej pa ti razložim. Vidim, da bi rad prispeval ampak ne razumeš v čem je problem?

@ZaLoMaT imam nastavljeno na visoko učinkovitost delovanja

@XsenO in @hojnikb bom poskusil ko bom imel čas, zdi pa se mi da se pregreva zato, ker računalnik tudi ob navadni uporabi postane zelo vroč v predelu tipk Q-T na tipkovnici, če imam prižgano kako igro se pa segreje tako, da se ne ga ne more držati v naročju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FPS drop

Oddelek: Pomoč in nasveti
352551 (2176) SuperVeloce
»

Grafični oblikovalci, kako je to možno?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7117151 (14223) ST-777
»

Je to normalo? Problem ventilator. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8912781 (11311) imagodei
»

Pregrevanje grafične - rešitev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
282635 (2357) BorutK-73
»

Ubuntu in Mint = žalost na kvadrat?

Oddelek: Operacijski sistemi
375379 (3773) mihec87

Več podobnih tem