» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
4 / 86
»»

marS ::

evo, sem uporabnik eGo AIO cca en teden in morm reč da je ta naprava za začetnike ali pa tudi za okorele poznavalce kar primerna. To govorim kot "okoreli" prej kadilec zdaj pa že tri leta vejper :))
Poskusil sem od v2 cigaret ki so mi bile zelo dobre, do istickov 10 in 30w, zdaj ga mam, je res zverina, 100w in pa še tale AIO.
Zelo dober in izrazit okus, baterija začuda zdrži skoraj cel dan, uparjalne glave še nisem zamenjal. Edina pripomba ki jo imam je da air flow ni ravno najbolj posrečen oz. ni nobene razlike pri menjavanju in pa tank je majhen, po bodočih EU regulativah, nekaj manj kot 2ml in ga je treba večkrat polnit.
Kar se tekočin tiče, tudi jaz sem bil prvo leto pristaš tobačnih okusom, npr. V2 Red je legenda še vedno, potem pa sem začel nekaj sam mešat in eksperimentirat. Tako da, ja, se strinjam z SeMiNeSanja, to je zelo individualna zadeva. Trenutno so mi top okusi mešanice Twisted in pa LOTJ.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Rippy ::

Kako je pa s čiščenjem eGo AIO? Zgleda res fantastična zadeva, edino bi rad videl kompatibilnost s ego one glavami (ker jih imam približno 8 na "zalogi"). V2 je pa zelo dobra zadevca (z "EX" tanki), sicer nekoliko draga, moti me pa da majhna baterija težko pride čez dan. Recimo niti 1ml kartuše ni sposobna spraznit. Sicer sem pa tudi naredil svoj prvi juice. LOTJ mešanica na 80/20 vg/pg, 5% črno grozdje 3% banana :D ...bom poročal čez nekaj dni, ko se zadeva "usede".

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

Jst ::

Damn! Iskal sem, kaj bom uporabljal poleti, ko bom šel na sprehod s psom. In sem naletel na ta produkt:



Apollo vTube ~80$

Cena je "malo" pretirana, bi pa res rad probal ta izdelek. Ne morem poleti sabo vlačiti pol kile težak uparjalnik. Mislil sem, da bom lahko sprobal AIO, pa tipi, čeprav sem jim dal vse podatke in so potrdili, ni bilo nič od njih. Liqua Q Vaping Pen bi sicer bil za prvo silo, a kaj ko baterija zdrži premalo.

Ali si bom moral kupiti "man purse." :P
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Anney ::

Kangertech EVOD Mega, tudi ni slab imam dva in mi je top, res pa, da ni pare veliko, ampak mi to odgovarja. Uporabljam vsakodnevno, baterija gre gladko čez dan, tudi do dva dni, pa tudi poraba tekočine je majhna.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Jst ::

Kaj je posebnega na temu? Da je zver. Review.

Samo nekaj excerpts:
Wattage: 5-50 Watts
Resistance: Down to 0.2 ohms
Popular 510 AND eGo threading
Real time display showing battery life, wattage setting, voltage output, atomizer resistance, and your current puff count
Simple and easy to use interface
Vented removable battery bottom cap with a spring loaded solid copper contact for battery tension
Uses 18650 batteries to provide maximum battery life In between each charge


Kit contents:



Torej zraven dobiš vse, kar je potrebno, da začneš z uporabo. Zaradi tega, ker je naprava "pametna", je tudi cena takšna. Za kakšnih 45EUR bi pa takoj dal. 55-60EUR je že težji "sell".


---

In iskal bom naprej, saj do poletja je še dolgo... Čeprav ... včeraj je bilo 18C zunaj, v tem trenutku pa 16C. Tako da zgleda, nimam časa do poletja.

marS: Kako se obnese AIO? Kaj je tvoj daily vaping driver? In če primerjaš daily driver z AIO? Pros, Cons?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Anney ::

Imam tudi AiO. Mahjen in priročen, tko za mimgrede za v žep. Baterija gre nekako čez dan, menjat je ne gre. Poraba tekočine je pa še kar velika za tega malčka. Ima samo 2ml rezervoar.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Jst ::

Anney: Da, nekaj takšnega si bom za backup tudi sam kupil. Ampak ko sem naletel na tisti Apollo, sem bi pa res presenečen, ker ima dobesedno vse. VW, TC (Ni, Ti, SS), 50W, ena baterija, za tank se ne morem pritoževati,... In je takšen, da ga komot daš v bilokateri žep. Moram sprobati od kangertecha in joyetecha, oba imata podobno obliko in potem je pač stvar preferenc.

Ampak Apollo. Damn, jo pa je zverina. Strup v majhni flaški, vsekakor.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

freesty ::

Jst je izjavil:


Cena je "malo" pretirana, bi pa res rad probal ta izdelek. Ne morem poleti sabo vlačiti pol kile težak uparjalnik. Mislil sem, da bom lahko sprobal AIO, pa tipi, čeprav sem jim dal vse podatke in so potrdili, ni bilo nič od njih. Liqua Q Vaping Pen bi sicer bil za prvo silo, a kaj ko baterija zdrži premalo.


Kako nič od njih? Če si jim poslal email to pomeni, da si samo na listi za prednaročila. Ko greš v trgovino samo poveš ime in priimek in ti ga dajo za 16,99€. Če ga pa kupiš kar tako pa stane 19,99€. Potrdilnega maila pa tudi jaz nisem dobil, če si to pričakoval slučajno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Jst ::

>Kako nič od njih?

Če jim prek maila pošlješ vse info, oni pošljejo nazaj, "potrjeno", potem se pa komunikacija iz njihove strani konča (navkljub večim mojim mailom), kako bi ti rekel tej situaciji?


---

Imam pa par vprašanj za vas, vaperje.

Prva grelna glava 0.15 OHM, ki je delala v TC mode, mi je umrla tretji dan. Sedaj pa 0.5 OHM dela že skoraj mesec dni. Koliko časa imate pa vi "rekord" delovanja grelne glave?

Drugo pa, kar se tiče DIY tekočine. Kupil sem 50/50 bazo, 2.5 dcl, in tobačbo aromo. LOTJ. Iz steklenice sem zlil ven slab deci, recimo 185ml, kamor sem zlil koncentrat arome. Kolikor sem bral, eni priporočajo, da vsak dan odpreš steklenico in jo pustiš na zraku, ker naj bi s tem izgubila "kemični" vonj. Drugi pravijo, da nima veze.

Kaj preferirate?

Jaz sem prvi teden pustil v steklenici, a vsakič, ko sem šel iz WCja, jo pretresel. Drugi teden pa sedaj delam tako, da pretresem, odprem in pustim na okenski polici (zvečer). Se bo ta kemični vonj "izparil" s tem ko odpiram, ali ne? Kakšne so vaše izkušnje?


---

Sedaj je okoli meseca dni, ko nisem prižgal nobene cigarete. Tekočine, ki jih kupujem, me stanejo okoli 2 EUR na dan. Če mi bo LOTJ aroma všeč, bom zelo vesel, ker bom ogromno prišparal.

Rabim denar, ker ima moj pes povečano srce (in popušča - doberman geni, žal) in brez zdravil, so mi povedali, bi največ preživel do tri mesece. Z Vetmedin se pa ta doba poveča na 6-9 mesecev, a stane 50EUR na 10 dni. Tako, da če mi bo moja zmešana tekočina všeč, se bo ravno nekako poglihalo, če računam, koliko sem dal prej za cigarete.

Se mi je pa povrnil vonj - sedaj vonjam stvari, ki jih prej nisem. Ter manj švicam, drugih pozitivnih stvari pa še ne opažam...

Vape on, bro's!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

connel ::

Grelne glave sem včsih tudi imel po kak mesec, sedaj ko sem na RBA jih rebuildam enkrat na teden, mogoče dva, bi šle še dlje seveda.
Meh, jaz prav nič ne kompliciram pri mešanju, zmešam, dobro pretresem in gre takoj v uporabo. Mislim da jih bom počasi sploh opustil, arome, VG je itak malo sladkega okusa. Res pa da ne mešam nič posebnega, 5% arome, 85%VG, nikotin pa trenutno 10%.

Juuup, vonj in okus, presneto dobro ko se ti enkrat vrneta, spet vohaš stvari, ki jih dolga leta nisi :P

Jst ::

Ja, recimo alternativna bunda, ki sem jo imel pozimi za na sprehod s psom. Smrdela tako, da sem jo takoj (dobesedno isti dan) odnesel na kemično čiščenje. Psa (oz. njegovega vonja) pač ne voham, ker živiva že skoraj sedem let. Ampak sedaj, ko mora jesti Vetmedin, ko prdne, tako svinjsko smrdi, da mi gre na bruhanje. Tudi ko mu moram dajati zdravila za odvajanje vode iz telesa in ko zagrabijo, prvič ščije dve minuti. In če je dovolj zgodaj zjutraj, ko se scavnica "kadi",... o fuj, to tudi tako negravžno smrdi...

(Čeprav to glede psa se je začelo ravno po tem, ko sem nehal s cigareti. Tako da je možno, da bi vohal tudi če bi kadil.)

Drugače pa voham cigaretni dim. In me ne moti. Ima prav zanimiv vonj... ampak moram ostati "strong", sedaj je komaj dober mesec (ali malo manj kot dva) brez cigaretov. Poznam kar nekaj ljudi, ki je mesec, celo dva, uparjalo, potem so šli pa nazaj na analogne. Upam, da se meni to ne zgodi...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CoolBits ::

Nekje sem prebral, da ni dobro puscat odprt juice, ker baje nikotin izhlapeva. Tako da premesaj, odpri, zapri in pusti dalje na cakanju.
Drugac pa za tobacne okuse traja zorenje precej dlje kot recimo sadne. Meni je apple pie ok ze drugi dan :)

Jst ::

Izkušnje uporabnikov, ki na dan nekaj časa pustijo steklenico odprto, pravijo, da ni "kemijskega" vonja, ki se pa itak ne čuti, ko vapaš.

Če pustiš PG (ali Vg, nisem prepričan) na zraku, se ti naredi 20% vode. vir: nekje, down the rabbit hole iz linka v link.

Sam tudi opsžam, da tisto steklenico, ki jo "vetrim", nima takšnega kemijskega vonja.

Bom poročal svoje ugotovitve......
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Pred slabim mesecem sem naročil KangerTech grelne glave (5 komadov) in trikrat tekočino.

Danes sem gledal pošto in vidim, da sem dobil obvestilo od Pošte Slovenije, da je iz tujine prispela pošiljka "UNIT 02-01 ******, opis blaga: ELECTRIC COMPONENT."

Sedaj pa piše:

"Pošiljka je predmet uvoznih carinskih postopkov, zato prosimo, da predložite dokumente (računi ali drugi dokumenti), iz katerih so razvidni predmeti nakupa, cene in stroški pošiljanja."

Prej, ko sem naročil samo tekočino, ni bilo problemov. Kaj jih motijo te grelne glave? Pošiljka je bila 20EUR.

Ste imeli kdaj kakšen podoben primer?

Kaj naj jim pošljem? "Print Invoice" iz fasttech.com? Ostalo pa ne vem, kaj bi jih lahko poslal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

ps: Kaj spadajo grelne glave in tekočina med tobačne izdelke oz.

"v pošiljki je trošarinsko blago (alkohol, alkoholni izdelki, tobak, snus, tobačni izdelki, parfum, toaletne vode)"?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Anney ::

Samo link jim dej kaj si naročal in pa paypall screen vrednosti, itak je manj kot 23€, tako da nebi smeo biti problema.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Jst ::

Zakaj mi pa niso nič "težili", ko sem kupil dron - 300EUR? Potem razne gadgete, ki so bili včasih tudi skupaj okoli 100 EUR?

To je prvič, kar imam opravka z carino...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rippy ::

Kar se grelnih glav tiče, niti ena mi še ni odpovedala. Opažam pa, da ko gre čez njo kakšnih 10-15ml imajo slabši okus, sama tuljava je izjemno črno zapackana, bombaž pod njo črn. Nekateri okusi bolj zapackajo, kot drugi.

Imam pa dva ego one tanka in trenutno 4x 1ohm CLR glave (rebuildable), menjam pa samo bombaž, kar mi ne vzame veliko časa. Na samem coilu pa naredim "dry burn", da zažari, (izklopljeno) zadevo hitro potopim v vodo in vsa umazanija odpade. Bi rekel, da je sam coil skoraj, da "večen" oziroma izjemno težko odpove. Delujejo pa med 10-30W

Moja druga igračka (tank) je GeekVape Griffin, tega moraš sam pripraviti (coili in bombaž) trenutno ima notri dvojni clapton coil na 0.3 ohm. Užiten je nekje med 35-80W, odvisno kako hitro vlečeš :). Sicer pa gre skozi tekočino in baterije kot zmešan, greje se tudi zelo in ko je ulaufan še približno 20 sekund rahlo proizvaja paro, ker je še vedno precej vroč :). Nisem pa še imel , dry hitta na njem, ker zelo dobro prenaša tekočinco.


Jst, glede carine...mogoče jim ni znana vrednost paketa. Dron so verjetno lahko zelo hitro poguglali, to je mogoče težje.

tadejbb ::

Lep pozdrav!

Zanimam se za nkaup e-cigarete, vendar nevem katere. Budget je tam do 100 evrov s tekočino ter potrebnimi dodatki. NIsem strasten kadilec. Na dan pokadim max 6 cigaretov z 0.1 nikotina, tako, da potrebujem brez nikotinsko tekočino.
Prosim za tople nasvete, pa brez kakih posebnih modov, ker se mi s tem neda ukvarjati.

Hvala za Vaš čas in nasvete

Tadej brodej

Rippy ::

Živijo Tadej,

Vzami si 2x Joyetech AIO, da imaš backup če ena crkne/baterija prazna etc, da ne boš šel nazaj na cigarete Popolnoma enostavna zadeva.
http://belidim.si/ego-aio-joyetech.html

Potem pa recimo 6x-10x grelne glave
http://belidim.si/trgovina/joytech-cubi...

To je 50-60e

Tekočino po izbiri, oziroma, če bi želel nekaj brez okusa si vzami 250ml baze za 4-5e in boš imel eno leto mir.

lp

Jst ::

Meni je pa na tej grelni glavi, enak okus že od samega začetka. Iste nastavitve, ista tekočina... in sem res presenečen, koliko časa že dela. Glede na to, da mi je prejšnja umrla tretji dan, ta pa je skoraj že mesec v uporabi, "skozi" njo je šlo že par deci tekočine.

Drug tank, ki ga imam, sem ga kupil pa za "igračkanje". V smislu z tekočinami. Dobil sem ga za 10EUR - bolje rečeno, da mi ga je kolega "šenkal". Tam pa gredo glave na ene teden dni. Dobro je, da je Rebuidladble in da mi je dal zraven še 10 navitij in ravno toliko bombaža.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Kater tekočina ali okus je najbolj podoben West light cigaretom?

Anney ::

Nobena, približek ti je traditional tobbaco, ali kaj v tej smeri, na pyure smoke.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Jst ::

No, pa mi je šla ta grelna glava, ki ni hotela umreti. Sicer še "dela", vendar ima aroma malo drugačen okus, ter rabi več W ali T. Oziroma rabi na začetku dobro sekundo, da začne proizvajati paro. Zato sem jo zamenjal. Okoli mesca dni mi je delala; vsak dan je uparila od 6-8ml tekočine.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Glede tega carinskega postopka. Sem na carinska.posta.si napisal kaj je kaj in jim dal linke, da ni predmet trošarin. Vsaj kolikor sem razumel, kar je tam na "moja evropa" spletni strani pisalo.

Koliko časa pa potem traja ta "postopek"?

Sem šel gledati cenik carinskega posredovanja. Postopek preverjanja je 5 EUR oz. prek spleta 4 EUR. Kaj mi še lahko zračunajo? Iskanje naslovnika, ker so mi eno črko zamenjali? Iz "N" v "L", 2 EUR?

dodatek: sedaj sem kliknil na sledenje pošiljke in mi je izpisalo, da so mi danes poslali.

Glede na te tri podatke:

13.04.2016 SILJUA Prispetje v naslovno državo
[Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
13.04.2016 SILJUA V carinskem postopku
[Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
19.04.2016 SILJUA Odprava na dostavno pošto
[Podatek prispel iz mednarodnega sistema]

Se ne da izvedeti nič. Ali pač?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

WTF is that?



In kako in kam daš bombaž? Nič jasno. Sliko sem pa videl za Coil Master V3 product page na amazonu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Anney ::

Bombaž pride v navitje (vmes). :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BorutK-73 ::

A ni to da si delaš navitja?

Zgodovina sprememb…

Jst ::

>A ni to da si delaš navitja?

Da. Coil Master V3 je pripomoček, da si enostavnejše sam delaš coil-e.

Mene zanima, ker monstrous uparjalnik je tole. In kam vse daš bombaž. Videl sem že uparjalnike z 2 in 4 coil-i, ampak z OSMIMI... To sem pa prvič videl v slikah na amazonu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Glede grelnih glav.

Na začetku sem jih kupoval, ker je bilo tako najlažje in najhitreje.

Potem mi je pa ene dva tedna nazaj bilo dolgčas in sem uporabil RBA (Rebuildable) glavo, katero sem dobil zraven TopTanka. Prvi poskus montiranja bombaža se je končal klavrno. Drugi, tretji in ene šesti tudi. (Imam dve leve roki.) Tako da mi je ostalo samo še dober centimeter bombaža, ki ga dobiš zraven TopTanka. In v sedmo (recimo da je sedma) sem zadel. Okus neverjetno bolj izrazit, kot pri navadnih (VW) ali Temp Control glavah. Po tednu dni sem enkrat zvečer psa peljal na WC in nisem videl, da nimam več tekočine. In sem zakuril coil + bombaž.

Naslednji dan sem kupil SS316 žico in eno smešno poceni orodje (klešče, ščipalec in vijaki, ki so tudi 1.5, 2, 2.5 in 3mm premera, da na njih lahko sam delaš navitja).

Sedaj je z SS316 žico okus dosti boljši, bolj izrazit, in ker dobiš 10 metrov te žice za drobiž, ter tudi bombaž za drobiž, si sam delam coile. Še vedno me matra "wicking" - torej bombaž. Gledal sem menda vse youtube videe, kar jih obstaja, ampak ne vem, meni ne uspe. Uničim precej bombaža, da dobim pravo "razmerje" in "fluffing". Ampak se splača, ker je okus neverjeten. Dosti bolj izrazit, kot pa pri glavah, ki jih kupiš. (Pa te glave, ki jih kupiš, imajo čudno lastnost, da mi vsake toliko časa "pljunejo" tekočino v usta, kar ni prijeten feeling in potem sem pljuval kot kakšen star "čiko".)


---

Kar se pa tiče tekočin...

Sprobal sem tri različne izdelovalce koncentratov in dva baz in pri vseh mi je bil prisoten negravžen kemični okus. Pa sem pustil starati več časa, kolikor je priporočeno in vsak dan sem pretresel in odprl flašo za dobro uro (s čimer naj bi se ta kemični okus porazgubil).

Tako da... glave, kjer najmanj prišparaš, si delam sam. Tekočine, kjer bi pa prišparal ene 80 EUR na mesec, pa ne. Vse imajo značilni kemični vonj, ki, ko vapam, ga začutim in ga ne prenesem.

Koncentrati, ki sem jih probal: LOTJ, Twisted, T-Juice. Tobačno, limono, pomarančo, čokolado in kavo. In žal pri vseh čutim "kemijo", ki je pri že pripravljenih tekočinah ni.

Tako da jih kupujem "na zalogo" po 10 komadov na enkrat (100-130EUR).

Če ima kdo kakšen trik v rokavu, da se tisti kemični vonj porazgubi, ko koncentrat zmešaš z bazo, please do tell. In če uspe, častim pijačo tebi in vsem tvojim kolegom. (paypal)


VAPE ON!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CoolBits ::

Glej da ne preveč natlačiš vato v coil, juice mora lepo zlahka pritekat. Če malo "pljune" občasno je še nekako ok, če nonstop pljuva je malenkost prerahlo... če pa sploh ne pljuva, dobi pa najverjetneje premalo juica, ker je preveč na trdo in je pol tudi okus bolj kemični.

Še to. Če imaš TC napravo poizkusi manj al pa bolj vlečt, pri meni je boljši okus če vlečem zlahka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Jst ::

No, saj pri pripravljanju coil-a in bombaža ni panike. Petič mi že uspe. :)


---

belidim.si

Te ljudje, ki so za to spletno trgovino.... kreteni da jih ne najdeš zlahka.

Prvo: prednaročilo. Dal sem vse podatke, rekli so mi, da mi bodo sporočili kdaj bo, a potem se na mail nikoli niso odzivali.

Drugič: Pridem v trgovino na Resljevi in je en tip pred mano. Ko konča, in bi moral biti jaz na vrsti, asi vzame minuto časa, da nabije neko "bum-bass-bum" muziko, da ga nisem razumel kaj govori in tudi on mene ne. Ene petkrat sem ga moral vprašati za isto stvar, kot on mene. http://belidim.si nikoli več. Tudi če plačam za stvar dvakrat več, ne grem na njihovo spletno stran ali v fizično trgovino. Tako so se mi zamerili, da bi jih najraje "samo"-tereroriziral z strap-on bombo. Kater kreten je tisti tip, ne moreš verjeti. Pa kjer si to videl, da ko prideš v trgovino, vse OK, človek, ki je bil pred mano, se vse zmeni, plača, potem pa, preden sem jaz na vrsti, nabije "BUM-BASS-BUMM" neko muziko, da se nisva razumela prek pulta, tako je dal naglas... Joj, kako mi je živc dvignil.

In še ko ga vprašam za neko stvar, NE, ne bi on pogledal, reče mi "Ne vem, to je edino, kar imamo trenutno na zalogi." A samo prebrati bi moral, kar gor piše na embalaži!!!! "imam samo še zadevo"

belidim.si: Nikoli več. Raje plačam 50% več v pyursmoke (kjer imajo res višje cene za ene 30%), kot pa da grem fizično ali spletno nakupovati. Res... ko se ti tako zamerijo... Kreteni...

Zaradi BASS-BUMM-BASS, kjer se nisva slišala, ker sva morala kričati eden na drugega, da sva se kaj razumela, nisem kupil "Kit za izdelavo coil-ov", ki je 50 EUR, ampak sem se samo obrnil in rekel, naj uživa v svoji glasbi.

Zato sem na Amazonu naročil Coil-something, kjer dobiš majhne klešče, ščipalec, škarje in izvijače, ki imajo vsak drugo debelino (od 1 do 4mm), ter zgoraj linkan Coil Master V3.

Moral sem stresti jezo nad ljudmi za belidim.si, ker res niso resni in je*ejo v glavo. "A lahko znižaš glasnosti?" "KAJ?" "Glasnost!" "Po kaj si pa prišel?" (TEBI METEK V ČELO!!!!) Kreten!

Amazon ap rabi 4 dni. Naročil v ponedeljek, dobil v četrtek ali petek. Good enough, vsaj nobem mulc, ki je bil sigurno dvakrat mlajši od mene, ne jebe v glavo.

Še veyper.si, ki nimajo fizične trgovine, so mi poslali paket ob šestih popoldne, čeprav na njihovi stani piše, da pošljejo do pol štirih.

Sorry vsem. ampak na ljudi za belidim.si sem tako razočaran in jezen, da sem moral napisati ta post/rant....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rippy ::

Hm osebno nimam z njimi nekih slabih izkušenj. Sem pa naročal pri njih že preko spleta, bil v ljubljanski in celjski trgovini. Vedno so bili prijazni, ustrežni in malo smo poklepetali. Sicer je pa imel prijatelj istočasno malo slabšo izkušnjo, ko je v fizični trgovini kupil večjo količino 10ml flašk in mu je napačne računal (20ml), še dobro da je ujel napako in jih opozoril. Meni je vse v redu šlo čez. Sicer to bolj spada pod "se zgodi". Je pa res, da boš v vseh vape shopih naletel na hipsterje za pultom :)

Jst ::

Jaz sem na tisto z prednaročilom že pozabil - itak se je šlo za 3 ali 4 EUR. Pač, shit happens, šlo se je samo za 4 oz. 8 EUR. Ampak, ko sem prišel v njihovo fizično trgovino... takrat se mi je pa obrnilo.

Predstavjaj si, da s človekom pred tabo normalno opravi nakup, potem pa na na polno da zvočnike na glas BUM-BASS-BUM. Pult je dober meter. Dobesedno sva se morala dreti, da sva se slišala. A je to normalno?

Sedaj sem našel tekočine, ki so sicer 14 EUR (vs. 10), ampak je brezplačna poštnina, tako, da bom kupoval tam.


---

ps: Cigareti so cenejši, kot pa vaping. Mi, vaprejti, smo high-born in vas na kadilce gledamo zviška... :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Če koga iz savinjske doline zanima, PC trgovina Chip prodaja tudi E-cigarete.
http://www.chip.si/products.php?pager1=1

ps
Nastavite si število prikazanih izdelkov na stran na vsaj 30, default je 3;((

Pyromanic ::

@Jst po kok % si mešu? Kšne lotj so res močne in več k 2% sam nism dal. T-juice priporoča do 15% sam je že pr 10% dost močno.
Ne rabš vsak dan mešat pa odpret, 1x je dost po pozabš za kšn tedn. Tobačne lahko pustiš pr mir tud za mesc. Sadne do 1 tedna, kremaste pa vsaj 2 tedna.

Jst ::

Tudi 1% pomaranče v 50/50 ali V80/20PG ali V70/30PG. Čuti se kemija.

---

Mislim, da sem rešil težavo, ki sem jo imel z bombažem. Ko sem delal coile, sem delal 2.5 ali 3mm, pet navojev. Čez sem dal toliko bombaža, da se je malo čutil upor. Potem sem dal "chimney" gor, obrezal, in potlačil, kar je ostalo. A v VW mode, se mi je vedno pojavljal zažgan okus, ki je prišel po ene četrti sekundi. Reševal me je TC mode.

Včeraj mi pa reče kolega, naj probam narediti dva manjša coila z manj navitja. In sem naredil 2x 1.5mm po 4 navitja, jih dal gor eden zraven drugega, skozi pa napeljal čisto malo bombaža. Toliko, da se upora skoraj ni čutilo. Prvo sem bil skeptičen, da mi ne bo leak-alo. Ali pluvalo. Pa ne da. In iz prve mi je uspelo. Okus še izrazitejši. Zgleda, da ta dva mala coila uparita vsak svojo stran (tam ko so luknjice) in ker sta majhna potrebujeta manj časa, da se segrejeta in tudi če jih laufam v VW mode, se ne čuti okus po zažganem tudi po deveti sekundi (10 sek je max). Ampak tudi te raje laufam v TC mode. Te velike, ki sem jih prej delal, pa imajo očitno velik "spool time" in potem tudi preveč grejejo. Imam pa 0.511 žico oz. AWG 24. Mogoče bi z manjšo žico bilo drugače, a sedaj sem zelo zadovoljen. In kar ni broken...

Mogoče sem imel srečo, ampak naslednjič upam na isti rezultat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

A je kdo zasledil mogoče ELeaf iJust 2 Mini?





To bi si kupil za poleti, namesto AIO, pa nisem nikjer zasledil. Po ogledu je zadeva boljša, kot AIO, stane enako kot AIO in je približno enake velikosti. Better bang for the buck.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyromanic ::

Za ijust2 pravjo da je bolš kot AIO.
Manjša žica kot naprimer 26AWG se hitrej segreje pri isti voltaži.
Za tekočine če ni Lotj mal poglej na http://e-liquid-recipes.com/ pa poglej kok dajo drugi %.
Men je pomaranča kot da bi olupke od pomaranče jedu. Se da kje zravn, samo pomarančo pa ne.
Da ima pa še vedno kemični vonj tudi pri T-juice in twisted arome pa res ne vem, če daš manj kot 10% pri različnih bazah in da počakaš vsaj tedn.
Si že probal samo bazo, da ni tam kjer čutiš kemijo.

Jst ::

Tole z 1% sem seveda pretiraval.

Delal sem pa tako: Recimo, da je priporočena doza 4-6%, sem jaz dal nižjo vrednost. Vsak dan ob približno isti uri zvečer sem fajn pretresel, da so se naredili tisti majhni mehurčki v mešanici, odprl in dal dihati na okensko polico za približno uro. To sem delal pri vseh in pri vseh ostane kemični vonj, še najmanj pri pomaranči in limoni. (Ne zmešani skupaj.)

Baza pa nima tega vonja, ker večino kupljenih tekočin (18 nikotina), zmešam z bazo 50/50 (6 nikotina), tako da iz 30ml dobim 50ml. Te tekočine enako vsak dan pretresem, vendar jih ne odpiram. Recimo tobačne, katere najraje uporabljam, Liqua (NE Q) Traditional Tobacco, po dobrem tednu tako sploh ne izgubijo kaj preveč arome in če si pozabim zapisati, je skoraj nemogoče ugotoviti, ker barva po tem času postane enaka kot pri kupljeni "ne-zredčeni." Moram upariti in šele takrat potem vidim, če je zmešana ali ne.

Tako prišparam nekaj EUR. Namesto dobrih 3 dni (30ml) imam z redčenjem tako tekočino za 6-7 (50ml) dni. Ter manj nikotina, kar mi ustreza.


---

Glede žice sem pa naročil manjšo; itak so tako poceni, da čeprav sem sedaj zelo zadovoljen z rezultatom, da ne mečem bombaža stran, mi bo mogoče z manjšo žico še boljše.

Ko gledam na youtube "wicking" Kangertech Toptanka, imajo vsi v videjih "chimney", ki ima dosti večje luknje, kot moja Rebuildable glava, kar mi je zelo čudno.


---

edit:

>Za ijust2 pravjo da je bolš kot AIO.

Ja, saj zato me pa zanima, kje bi se ga dalo kupiti. Iz USA ne bi naročal, iz EU pa ni problema, samo nikjer ne najdem. Če bi kje našel, bi že naročil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Pyromanic ::

Ne vem od kje pol čutš kemični okus. Drugače bi pa sam priporoču takrat ko vsak dan mal premešaš, prej flaško parkrat stisni, da se premeša zrak in je to to.
Nič ne rabiš met odprto, sploh ne na okenski polici. Tekočino se ponavad hrani v hladnih temnih prostorih.

Kupljeno tekočino pa skoraj vsak reči, ki nima vape pen.

Jst ::

>Nič ne rabiš met odprto, sploh ne na okenski polici. Tekočino se ponavad hrani v hladnih temnih prostorih.

Temu pravijo breathing, ki ga ljudje priporočajo. Tudi zaradi tega, da se znebi kemičnega okusa. Hranim itak na hladnem, odprto pa pustim zvečer, ko je zunaj 10-15C. Moje tekočine nikoli niso videle sonca.

V Slo se dobi še vrsto drugih proizvajalcev arom in po nasvetu bom probal LiQuid, ker nisem edini, ki mu LOTJ tobačna aroma ni dobra oziroma ima tako močen kemični okus.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

sandmat ::

Jst je izjavil:


V Slo se dobi še vrsto drugih proizvajalcev arom in po nasvetu bom probal LiQuid, ker nisem edini, ki mu LOTJ tobačna aroma ni dobra oziroma ima tako močen kemični okus.


Se strinjam, jaz zadnja 2 meseca vejpam samo še LiQuid no5 :)

Jst ::

Jaz sem zvedel samo za fizično trgovino na trubarjevi. A imajo tudi spletno stran? (Ne vem točno kako se imenuje.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyromanic ::

Na trubarjevi je http://www.e-nimbus.si/
Breathing se nardi 1x za urco, ne vsak dan. Od lotj je kšna že narjena tekočina dobra, njihove arome so men osebno slabe.
Za tobak okus morš pa žal testirat katera ti paše.

Jst ::

RIP Trippers (ali VapingAuthority ali IndoorSmokers), ki ima svojo spletno trgovino in all-around spletno pokritost (youtube, FB, G+,...) in ima "Friday Givaways", kjer tala reklamno robo, pravi, da za svoj "personal stash" dela točno to. Ni edini.



---

Anyway, ugotovil sem, da nimajo vsi koncentrati čuden kemični vonj in okus. Nekaj koncentratov od LiQuid definitivno nimajo. Lord of the juice pa skoraj vsi, kar sem jih kupil. Ker so tako poceni, sem jih kupoval po pseudo-random načelu: Katere arome pa so to? To, pa to, to ne, to tudi ne, in to, klik, klik, nakup. Edini dobri od Lord of the juice sta mi pomaranča in limona (edini, ki nimata čudnega kemijskega vonja). Tobačna je pa tako negravžna (in smrdi po neki čudni kemiji), in imam jo dobrih dva deci,... ki pa čaka, da jo zlijem stran. Tobačna je tudi prva, ki sem jo naredil. Tako, da sem celo flaško zlil v celo bazo, kar je prišlo 4%. Se mi zdi, da je to ravno srednja vrednost, ki jo priporočajo na njihovi strani.

Drugače je pa zanimivo upariti nekaj ml kakšne druge arome*, ampak se vedno vrnem na moj recept z Liqua + baza.

*piškot, jabolko, kiwi, kava in Energy (drink) - kupil set petih že pripravljenih po 10ml, kateri je bil smešno poceni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

marS ::

Včeraj sem dal starat tole. Opazil sem, da tiste tekočine kjer piše 7-14 dni, so po 14 dneh veliko boljše/okusnejše kot po 7mih. meni LOTJ tekočine nimajo kemičnega vonja in okusa...mislim da je to stvar percepcije...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

Limona in pomaranča sta edini, ki sta mi v redu od LOTJ. Glede tega "Elixirja" oz. od tega proiyvajalca sem pa tudi jaz slišal pohvale. Ne vem sicer katere arome, a baje, da jih moraš pošteno dozirati, ene tudi do 20%, ker so notri večinoma izvlečki iz naravnega sadja, in manj "kemijskih substitutov." Hvala za link (nisem še naletel na to stran), že naročam... Baze imajo enake kot na belidim.si, to mi je všeč; ne bom rabil pri njih kupovati 50/50 baze (ali katere druge). Res so se mi preveč zamerili...


---

Ima kdo mogoče "Coil Master 521 Tab - DIY Station"?




Zanima me namreč nekaj podrobnosti, ki jih ne najdem na spletu.


---

Še nekaj: katere ustnike najraje uporabljate? Pri steklenem se nabere tekočina v kapljicah, ki je vidna. Pri aluminjastem se tekočina verjetno zaradi temp razlike iz pare spreminja nazaj v tekočino in jo dobiš v usta. Najboljši je bil tisti plastični, ki sem ga dobil zraven Kangertech TopTanka, a sem ga žal zlomil. Sedaj imam takšnega, ki ima spodaj aluminij (kao da se hitreje hladi), zgornji del je pa iz črne plastike. Jaz bi pa rad točno takšnega, ki je bil zraven TopTanka, a ga nikjer ne najdem. Podobnega sicer sem našel, vendar ima samo en obroček z gumo (org. ima dva), zato se maje, ni trdno pritrjen.

Slika, kjer se vidi dva obročka:



Ta je sicer dobro pritrjen, a je grdo videti, ko se nabere polno kapljic tekočine notri.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
4 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282256 (1106) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116423 (12634) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310084 (6386) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313061 (11967) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940613 (10375) BCSman

Več podobnih tem