» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
5 / 86
»»

marS ::

haha, ti greš res v detajle :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

Every fool has has it's... kaj že?

:)

Ma ja, jaz sem gadget man. Že preden sem prešaltal iz analognih cigaret na digitalno tehniko, sem vsak mesec kaj naročil iz kakšne trgovine. Od Powerbanka za 11 EUR, (Xiaomi original, ki se prodaja za dobrih 20 EUR, a jaz sem naletel na akcijo), raznih neumnostih, do drona za dobrih 300 EUR.

Sedaj sem pa čisto padel not v to uparjanje. Just can't help it. Doma imam Kanthal, ss316 in ss316L žico, a najraje uporabljam ss316. Je sicer najdebelejša, a mi daje najboljši okus v TC mode z TCR 175.

Sedaj se razgledujem, kje bi kupil tisti iJust Mini 2. V Slo ga noben nima, a za takšne zadeve raje plačam 20% več, ker če je kaj nepričakovanega, je servis ali garancijo potem dosti lažje najti.

Tudi glede tekočin: prej sem jih največ naredil iz LOTJ, ta teden sem pa dobil Kubo Cigaro, 3 tedne staranja, vsak dan uro na zraku. In je zelo dober okus. Sicer se cigari niti ne more približati, ampak nima nobenega kemičnega vonja ali okusa. Čeprav sem že skoraj razočaran obupal nad mešanjem, me je ta firma pozitivno presenetila. LOTJ se bom pač izogibal kot hudič križa in ne bom več delal 2.5 deci baza+koncentrat, ampak raje po manjših flaškah 30 ali 50 ml.

VAPE ON!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

connel ::

https://e-dym.pl/gb/szukaj?controller=s...

Ena boljših in cenejših trgovin. Dostavi UPS, s sledenjem :)

6151 ::

Koliko je pa poštnina?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

connel ::

Celih 6€ zaokroženo.

Jst ::

Cena bi morala biti okoli 20-25 EUR...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

6151 ::

connel je izjavil:

Celih 6€ zaokroženo.


Hvala, bom verjetno naročil kak liquid in tank :)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

pol3ni ::

Pozdravljeni
Tudi sam bi kupil tole
https://e-dym.pl/gb/szukaj?controller=s...
Imam pa par vprašanj ker bo to moja prva e-cigareta
Za koliko časa je 30ml tekočine
Ali moram zraven kupiti tudi rezervno grelno glavo

marS ::

kakšno je tole, ne vem, po sliki sodeč je podobno Joyetech AIO...30 ml bi b lo meni za kake 5-7 dni odvisno kolko vejpam dnevno.
Gorilne glave je treba menjavat, ja, je pa to zelo različno, od par tednov pa do par mescev...da je treba menjat boš sam opazil, ker ne bo okus več dober, pa vleklo bo slabše...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

connel ::

Hmm, odvisno ja koliko časa boš imel toliko tekočine, sam imam 50ml približno za dva tedna, mogoče kak dan manj. S tem da tank precej kuri :D

V tem jo boš pa tudi dosti pokuril, no, odvisno kako boš navalil na to haha. Kakšno rezervno glavo le vzemi.

pol3ni ::

A lahko še link do grelne glave ,kot pravim sem nov v tem.Glava pa naj bi zdržala cca 3 tedne ali tudi pri tem ni pisanega pravila.Predvidevam da se v SLO tega še ne dobi.Ja tekočino rabim vsaj za začetek ,pozneje jo že nabavim
Hvala

pol3ni ::

Mislim da je to grelna glava,ali imam prav
https://e-dym.pl/gb/new-products/1836-w...
Pa še komplet če je pravi,bi vzel kar komplet
https://e-dym.pl/gb/promotions/1395-grz...
Samo katero vzeti 0.3ohm ali 0.5ohm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

connel ::

Drugi link je pravi. Kar komplet vzami, glede na ceno bi (vsaj jaz) vzel vsake po en komplet, 0.3 in 0.5 :D

Koliko časa ti bo glava zdržala je predvsem odvisno od tega kakšno mešanico uporabljaš, z VG-jem jo presneto hitro zapacaš, kak teden gre pa vseeno.

pol3ni ::

Hvala
Samo če mi poveš še kaj pomeni VG,potem pa ti dam mir:)

Pyromanic ::

VG (vegetable glycerin)/PG (propylene glycol) + arome = e tekočine
Več je PG-ja večji je throat hit (te tud mal požgečka v grlu) več je VG-ja večji so oblaki in manj throat hita.
So pa redki primeri tudi ko je nekdo alergičen na PG in zato kupijo samo VG in se lahko tudi meša z destilirano vodo (maks 20%)

connel ::

Np.
VG je gosta tekočina, blago sladkega okusa, rastlinska baza. PG je pa propilene glycol (umetni), daje tisti throat hit, podobnega kot pri cigaretah. Čisti VG je preveč gost, da bi se uporabljal sam, tako da se ga meša z VG-jem pa še par drugih dodatkov je možnih.

Ko sem sam šel na elektronske, sem ravno zaradi throat hita štartal s PG-jem, da je bil prehod "lažji", potem pa po parih mesecih čisto na VG. PG me je začel blazno napenjat (kot bi nekdo ves čas boksal v pleksus).

pol3ni ::

in kaj mi lahko priporočaš vzel bi nekaj z 12mg

connel ::

Hja, včasih se je priporočalo, da se štarta z 18-20mg če si pokadil škatlico na dan ali več in pa da je PG, ni treba da je ravno 100%, škodi pa ne :D Če se pokadilo manj pa pač na manj mg, ne bo nič narobe če štartaš z 12mg, če boš rabil več boš pač več tekočine porabil.

pero12 ::

Začenjam z elektronsko cigareto in mi je padel v oči Joyetech, ta dva:
Komplet JOYETECH - CUBOID MINI za 54e ali komplet JOYETECH - eVic VTC Mini + Tron-S uparilec za 60e. Katerega mi predlagate?
Aja, če se odločim za prvega mi predlagate 80w ali 150w?

Zdaj imam že kakšna dva tedna v2 in red nastavke, hočem nehat klasične cigarete ;-)

pol3ni ::

connel je izjavil:

https://e-dym.pl/gb/szukaj?controller=s...

Ena boljših in cenejših trgovin. Dostavi UPS, s sledenjem :)


Ne morem naročiti na tej strani.Pri izbiri države SLO ni na seznamu

Sem že rešil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

connel ::

pero12 je izjavil:

Začenjam z elektronsko cigareto in mi je padel v oči Joyetech, ta dva:
Komplet JOYETECH - CUBOID MINI za 54e ali komplet JOYETECH - eVic VTC Mini + Tron-S uparilec za 60e. Katerega mi predlagate?
Aja, če se odločim za prvega mi predlagate 80w ali 150w?

Zdaj imam že kakšna dva tedna v2 in red nastavke, hočem nehat klasične cigarete ;-)


Kar ti je bolj všeč :) Poglej kakšen review na youtube pa srečno.

marS ::

meni trenutno najbolj odgovarja Joyetech - evic VTC mini in Joyetech Cubis tank.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

pero12: Ko sem jaz kupoval, tega Cuboida mini še ni bilo, tako da sem jaz vzel Cuboida "maxi", ki je res ogromen. Ampak mod niti ni toliko pomemben. Bolj je pomemben tank.

Jaz bi ti priporočal, da greš v trgovino z dobrimi 100EUR in jim poveš, kakšne so tvoje zahteve in povprašaš za nasvete.

Meni je Joyetech Cuboid + Kangertech TopTank odlična kombinacija. Pri TopTanku dobiš zraven eno TC 0.2 glavo (ki je meni šla že tretji dan), eno 0.5 OHM glavo, eno Rebuildable glavo, dva že pripravljena navitja in japonski bombaž. Če odštejem tekočine, sem dal točno 100 EUR. (2 baterije 18650 Sony ter še nekaj je bilo.)


---

connel: sam imam 50ml približno za dva tedna


Dober si. Jaz dnevno vsaj dvakrat nalijem tekočino, kar pride 8-10ml na dan.

Edit: Kolegica je kupila Kangertech KBox Mini, ki ima TopTank uparilec. Dala je pa 70 EUR. To bi ti priporočal. Potrebuje samo eno 18650 baterijo, zato je dosti manjši od Cuboida.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

pero12 ::

Danes sem kupil eVic-VTC mini, melo III Mini grelno glavo ter navadno tobačno tekočino 6% :)

Ravno filam baterijo potem pa .... morem se znebit vseh cigaret, ki jih imam po stanovanju res ogromno :D Upam, da ne bo pretežko...

Jst ::

Držim pesti, da ti uspe nehati kaditi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

freesty ::

Nabavil dosti e-liquida, ker iscem nek okus, ki bi mi bil res to to. Naredil sem napako in kupil vse brez nikotina. Zacel sem cutiti pomanjkanje nikotina. Kako bi najlazje dodal mojim tekocinam nikotin?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

connel ::

Kupiš čisti nikotin in ga dodaš, simpl :P

marS ::

kje pa dobiš čisti nikotin?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

connel ::

Recimo - https://www.myfreedomsmokes.com/nicotin...
Sam ga naročam v drugi EU online trgovini.
Ne vem pa kako bo v prihodnosti, z vsem sranjem okrog vapanja v ZDA, no pa tukaj imamo podobne cepce na oblasti. Bo zgleda treba naročit kak liter ali dva pa bo za lep čas mir :D

freesty ::

Daj link kje ti narocas. Jaz ne najdem cistega nikotina:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

connel ::

Ah saj ga ni tako težko najti, nicotine e-liquid base da dobre rezultate na googlu ;)

Ta moja trgovina, hm, ne vem no, zaloge so bolj boge zadnje čase, bom moral malo povprašat, če sploh še misli prodajat.
Tole še ima trenutno http://e-cigshop.eu/DIY-E-Liquids/MyFre... in pa 1l plastenko :D

Tale ima dobro ponudbo: http://www.fsecig.com/mix-diy-ecig-liqu...

Aja, nikotin vzemi samo ali 50/50 ali pa 100% PG, je precej lažje dozirat. Pa kalkulator da dobiš prava razmerja, da ne boš premočnih zadev delal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

freesty ::

Pa to so baze za e-tekocine...

Cisti nikotin nebi imel pgja pa vgja poleg..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

connel ::

Ja v kakšni obliki pa bo lol, saj ne da to počnem že dve leti,...

SeMiNeSanja ::

100mg/ml pač ni 'čisti' nikotin.
'Čistega' v prosti prodaji sploh ne moreš kupiti, ker je preveč tveganja za zastrupitev.

Je pa 100mg/ml že precej koncentrirana zadeva. V EU trgovinah takšne koncentracije običajno ni možno kupiti.

Jst ::

http://www.hiliq.com/diy-e-liquids/diy-...

Kako je pa z uvozom iz USA, pa ne vem.

---

Iz UK pa:

http://www.bestcigliquid.co.uk/70mg-pur...

70 mg, od tega je 60 nikotina. Kako je z uvozom, ne vem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pol3ni ::

Koliko pa vas stanejo tekočine na mesec. Recimo uporabnik Jst pokuri skoraj 10 ml dnevno. Torej je mesečno primeljivo z navadnimi cigaretami

sandmat ::

pol3ni je izjavil:

Koliko pa vas stanejo tekočine na mesec. Recimo uporabnik Jst pokuri skoraj 10 ml dnevno. Torej je mesečno primeljivo z navadnimi cigaretami


jaz pokurim približno 3 ml na 5 dni, je pa res, da sem s pomočjo vejpanja zminimiziral nikotin na socialni aspekt (nimam dnevne potrebe po vejpu na primer doma)

pol3ni ::

Lepo. Jaz še čakam pošiljko. Upam da dobim do konca tedna. Še vedno pa sem v dilemi glede tekočine. Sedaj pokadim škatlo na dan marlboro light

pero12 ::

eVic VTC mini je super!!! Uporabljam tekočino infamosu gold mz 0,6%, na okus sem se že čisto navadil :) Precej bolje kot V2 in RED polnilo (2,4%).

Me pa zelo zelo jezi ker še vedno prižgem navadno cigareto, eno zjutraj in eno - dve čez dan, ko sem živčen. Kar je napram 30 na dan osem let kar uspeh. Ali bom sčasoma tudi te tri "lahko" opustil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pero12 ()

Anney ::

Jaz pokurim do maximalno 5 ml dan, včasih samo 1 ml odvisno od dneva, vejpam pa še samo iz navade nikotin 2 mg ali 0 mg mi je vseeno. Paše mi samo še okus. :) Uporabljam pa Kangertech EVOD Mega (2x) in pa Ego AiO, tistih večjih modov pa nočem imajo preveliko porabo in preveč dima, me zabije. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Jst ::

>Me pa zelo zelo jezi ker še vedno prižgem navadno cigareto, eno zjutraj in eno - dve čez dan, ko sem živčen. Kar je napram
>30 na dan osem let kar uspeh. Ali bom sčasoma tudi te tri "lahko" opustil?

Prej sem uporabljal Liqua Q Vaping Pen in sem zraven še pokadil nekaj cigaret na dan. Ko sem kupil Cuboida + TopTank (z Liqua Traditional Tobacco 18 nikotina), pa kmalu nisem imel več želje po cigaretah.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Miha 333 ::

Ste si že prebrali sestavine teh tekočin? Namig: veliko lahko prihranite, če namesto "vapanja" segrejete etilenglikol (a.k.a. antifriz) in potem vdihavate hlape.

connel ::

Namig še zate, prosim odstrani se iz teme, o kateri ne veš popolnoma nič in govoriš neumnosti.

sandmat ::

Miha 333 je izjavil:

Ste si že prebrali sestavine teh tekočin? Namig: veliko lahko prihranite, če namesto "vapanja" segrejete etilenglikol (a.k.a. antifriz) in potem vdihavate hlape.


s končano srednjo šolo ni ravno znanstvena fantastika razumet razliko med propilenom in etilenom. ;)

hint: daj v scholar.google.com oba

pero12 ::

Jst je izjavil:

>Me pa zelo zelo jezi ker še vedno prižgem navadno cigareto, eno zjutraj in eno - dve čez dan, ko sem živčen. Kar je napram
>30 na dan osem let kar uspeh. Ali bom sčasoma tudi te tri "lahko" opustil?

Prej sem uporabljal Liqua Q Vaping Pen in sem zraven še pokadil nekaj cigaret na dan. Ko sem kupil Cuboida + TopTank (z Liqua Traditional Tobacco 18 nikotina), pa kmalu nisem imel več želje po cigaretah.


https://www.fasttech.com/product/129700... - Naročaš mogoče tukaj?

Aja, pa je ta tekočina "kompatibilna" z mojo evic VTC mini + Melo III mini? :) Neumno vprašanje verjetno ampak mi osnove še niso tako jasne.

Jst ::

Da. Točno ta. Kupi jih 5+, jih dobiš malenkost ceneje. Jaz pa potem te, ki si linkal, (NE Q*) zmešam z bazo**, tako, da dobim iz 30ml 50ml. Potem to 50ml razredčeno mešanico pustim najmanj 10 dni, ker ravno okoli desetega dneva dobi isto barvo, kot nerazredčene. Vsak dan zvečer jih fajn pretresem, da se po vsej tekočini naredijo mehurčki in odprem flaško in jo dam na okensko polico za toliko časa, kolikor traja, da zginejo mehurčki. Z razredčeno Liqua to delam šele po tednu dni. (Z koncentrati sem pa opisal zgoraj.) Tako prišparam kar nekaj $$$. Ne sicer veliko, ampak dovolj, da kupim kakšen gadget. (Imam namreč grdo navado, da impulzivno kupujem "poceni" gadgete, ki mi eni dobro služijo (powerbank, PowerRav Solar charger), drugi so pa večinoma v predalu (dron za 350EUR je eden najbolj neumnih impulzivnih nakupov).)


*obstaja tudi Liqua Q Traditional Tobacco, ki pa meni ne ustreza.

**baza 50/50, ki ima 6% nikotina, kar potem pride okoli 14. In potem, ko "dozori", je okus dovolj enak (zame osebno).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Kangertech grelna glava, SSOCC, 0.5OHM, 15W-60W. Pridejo v takšnem packu:



(Slika je "simbolična", moj pack je rdeče barve.)


Uporabljal dva dni, nato sem pa na youtubu videl posnetek, da se jo da razstaviti. In ker sem danes doma in imam nekaj prostega časa, sem, ko sem videl ta posnetek, in ko sem "po-vejpal" tank, vzel ven to glavo in jo razstavil.

Mind you, uporabljal sem jo 2 dni na 22W.



Aroma je bila pomaranča in limona. Obe, tako pomaranča, kot limona, sta brezbarvni. Če bi uporabljal tobačno ali kakšno drugo aromo, ki je takšne barve, mi ne bi bilo nič čudnega.

Ampak WTF???!!! Tista velika luknja na "ohišju" je bila bela, ampak ko sem potegnil ves bombaž ven, sem se kar zgrozil. Wataža ni bila visoka, glavo sem uporabljal drugi dan (jih imam veliko na zalogi, pa sem eno za firbec razdrl).

Ko pogledam sliko je grozno, ampak v živo, od blizu, je pa en velik WTF.

Jaz sem pa na začetku eno takšno glavo uporabljal skoraj mesec dni!!! Šele ko mi je začela pljuvati, sem jo zamenjal. Potem sem pa menjal na teden dni in vmes se igral z Rebuildable Kangertechovo. Ampak četudi sem dal preveč bombaža, da je bil po ene peti sekundi rahel okus po zažganem, ali premalo (se mi je razlivala tekočina), nikoli, ampak res nikoli bombaž ni zgledal tako, kot ta groza zgoraj.

Žal imam še cela 2 packa, neodprta in en prazen pack, v katerem sem porabil štiri - to četrto sem razdrl. Torej 11 glav, katerih nikoli več ne bom uporabil - razen če bo nuja in ne bom imel na "dosegu roke" Rebuid.


---

Ker sem "vejper" komaj dobre tri mesece, lahko da pretiravam. Ni izključeno. Tisti, ki ste pa "stari nori/zagreti vejperji", kaj si mislite ob pogledu na tisto vato zgoraj?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

connel ::

Nič posebnega, malo od žice dobi, ostankov na žici in je kar je :D Moje so iste po parih dneh, pa je isto "brezbarvna" tekočina. Visoka temperatura in žgeš tekočino gor, ni druge.

Žal so to nove glave, razstaviš že, stare se je dalo "obnovit", teh pa ne več, pa itak nima smisla, če se že greš to, greš na RBA, ki je, hmm, včasih nadležen, če ni čisto tako kot mora biti, da ne dobi dosti tekočine oz. preveč. Za kanger subtanke se še najbolj obnese spaced coil, ne stisnjen skupaj. Sprva sem bil pameten, pa to bo že šlo, meh, ne gre, mora biti prostor vmes.

Jst ::

Spaced coil. To moram probati.

Kot sem napisal, sem imel z RBA vedno probleme.

Potem mi je pa kolega rekel, naj naredil dva majhna in jih dam enega zraven drugega. Jaz sem mislil, da bo še večji polom. Pa dela SUPER. Malo se dlje mučiš na tako majhen prostor spraviti dva coil-a, ampak vsak z tri navitji (ali 4, ko se bom malo bolj navadil), zelo malo vate skozi obe in več pri luknjah in dela sto na uro.

Spaced coil mi pa še ratalo narediti. Vsaj takšnega, ki bi bil lep ne. Bom, ko dobim ORG Coilmaster V3 kit, ki je na poti. Tam pa ko delaš coil vstaviš zanko med žico in ko delaš obrate, se ta zanka premika in dobiš 100% lep spaced coil.

Tako:





---

Nič posebnega, malo od žice dobi, ostankov na žici in je kar je :D Moje so iste po parih dneh, pa je isto "brezbarvna" tekočina. Visoka temperatura in žgeš tekočino gor, ni druge.


Potem "paničarim" za brezveze, očitno. Se mi je zdelo, da ne more po dveh dneh na samo 22W, na glavi, ki je deklarirana kot 15W-60W, priti do "neke strupene, za zdravje škodljive reakcije." (Res sem premišljeval, kaj dobivam v pljuča, če je vata tako grozna...)

Hvala.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

connel ::

Ah, včasih rata lep coil, včasih ne. Tiste ki so lepi potem enkrat ali dvakrat "umijem" potem gre pa v koš. Itak je vseeno kako zgleda, samo toliko gledam, da so razmiki kolikor toliko enakomerni. Delam jih pa s kuro concepts, ko so skupaj je vsak lep, potem pa, mja :D Tudi original coil, k ga dobiš zraven je spaced, bi mi lahko že takrat kapnilo.
Nekako po tem videu sem se naučil -
««
5 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282256 (1106) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116414 (12625) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310080 (6382) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313061 (11967) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940611 (10373) BCSman

Več podobnih tem