» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
14 / 86
»»

Jst ::

>Kaksen pa je handling v roki? Pa pritisk na gumb? In pa sam meni?

NA podlagi tega kupujem jaz. Nekaj so slike, drugo je pa feeling v roki. Ne morem ti povedati, to moraš sam videti in občutiti. Zgleda tak, premišljen high tech, lepo izdelan mod. Meniji so drugačni, kot pri Joyetech in Eleaf izdelkih in na začetku čudni. Ampak so vseeno dobro premišljeni, saj ne spreminjaš nastavitve vsakih pet minut. (Razen pri meni na iSticku, kot sem že povedal.)

>Meni sedejo topli vdihi zato vapam na vec W in krajse vdihe predvsem zato, da ne zazge vate.

To bi pri Alienu in Big Baby z X4 coili nastavil na 45W in Hard mode in ko pritisneš Fire, imaš v sekundi in pol polna pljuča. Nekaj, kar je z iStickom nemogoče.


---

krefi: Glede na to, da kadiš, je najbolje, da na začetku kupiš kakšen Vaping Pen, da vidiš, če ti sploh ustreza.

Smok Vaping Stick V8: http://www.smoktech.com/kit/stick-v8

Ta ima velik pretok zraka, in na začetku ti ne bi priporočal TFV8 linijo tankov. Na začetku je dobro, da moraš, tako kot pri cigaretih, se malo potruditi, da potegneš vase.

Recimo za 20EUR si kupi Joyetech AIO in tobačno tekočino. Po mesecu dni, pa se odločiš, ali greš all in in lahko nehaš kaditi ali ne.

Drugače pa na eno baterijo Smok Al85 (85W) kit: http://www.smoktech.com/kit/al85

Bolj future proof, bi ti pa priporočal Smok Alien, Joyetech Primo. (Oba na dve 18650 bateriji in 200/220W)

edit: pozabil link na Joyetech AIO:

Tu imaš celo linijo:

http://www.pyursmoke.si/product-categor...

Ne vem točno, eni imajo vgrajeno baterijo, eni so pa na eno 18650, kar je zame velika prednost. Ampak ker je to "uvajalni" uparjalnik, je vseeno, ker boš itak potem kupil nekaj drugega, boljšega. Sicer pa tudi AIO sploh ni slab izdelek. Za svojo ceno ponuja super vaping izkušnjo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

edit2: krefi: Če boš kupil AIO, kupi tekočino z 18 ali 12 nikotina. Če boš začel z premalo nikotina, boš še naprej kadil cigarete. V tej trgovini, kot vidiš, dobiš tudi eno tekočino, vendar brez nikotina. Vzameš Ligua (ne Q) Traditional Tobacco 18 mg/ml, in doplačas tistih nekaj EUR. Za slabih 30 EUR ne vem, če lahko dobiš boljši deal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krefi ::

Jst je izjavil:

>Kaksen pa je handling v roki? Pa pritisk na gumb? In pa sam meni?

NA podlagi tega kupujem jaz. Nekaj so slike, drugo je pa feeling v roki. Ne morem ti povedati, to moraš sam videti in občutiti. Zgleda tak, premišljen high tech, lepo izdelan mod. Meniji so drugačni, kot pri Joyetech in Eleaf izdelkih in na začetku čudni. Ampak so vseeno dobro premišljeni, saj ne spreminjaš nastavitve vsakih pet minut. (Razen pri meni na iSticku, kot sem že povedal.)

>Meni sedejo topli vdihi zato vapam na vec W in krajse vdihe predvsem zato, da ne zazge vate.

To bi pri Alienu in Big Baby z X4 coili nastavil na 45W in Hard mode in ko pritisneš Fire, imaš v sekundi in pol polna pljuča. Nekaj, kar je z iStickom nemogoče.


---

krefi: Glede na to, da kadiš, je najbolje, da na začetku kupiš kakšen Vaping Pen, da vidiš, če ti sploh ustreza.

Smok Vaping Stick V8: http://www.smoktech.com/kit/stick-v8

Ta ima velik pretok zraka, in na začetku ti ne bi priporočal TFV8 linijo tankov. Na začetku je dobro, da moraš, tako kot pri cigaretih, se malo potruditi, da potegneš vase.

Recimo za 20EUR si kupi Joyetech AIO in tobačno tekočino. Po mesecu dni, pa se odločiš, ali greš all in in lahko nehaš kaditi ali ne.

Drugače pa na eno baterijo Smok Al85 (85W) kit: http://www.smoktech.com/kit/al85

Bolj future proof, bi ti pa priporočal Smok Alien, Joyetech Primo. (Oba na dve 18650 bateriji in 200/220W)

edit: pozabil link na Joyetech AIO:

Tu imaš celo linijo:

http://www.pyursmoke.si/product-categor...

Ne vem točno, eni imajo vgrajeno baterijo, eni so pa na eno 18650, kar je zame velika prednost. Ampak ker je to "uvajalni" uparjalnik, je vseeno, ker boš itak potem kupil nekaj drugega, boljšega. Sicer pa tudi AIO sploh ni slab izdelek. Za svojo ceno ponuja super vaping izkušnjo.


Sam sem ze probal kako zgleda kasno leto nazaj sem imel pen samo je prenehal delivati in se nisem odlocil za nakup drugega sedaj mi je pa kolega dal probati svoj vape z modom in obcutek mi je super on ima ze vape 2 leti in se nespomne kateri model je ker ga je kupil nekje na kitsjskem.. zato se odlocam da bi kupil vape z modom ker vem da ce kupim pen bom hotel iti kmalu na ta nacin z modom .. pc kaditi mi ni problem prenehati saj kadim tko kdaj pa kdaj med sihtom ko imam malico oz pavzo doma popoudne ne kadim razen ko grem na pijaco takrat pokadim veliko ... na vape grem predvsem zato ker mi je usec obcutek in mi je dokaj podobno šiši ki jo dostikrat kadim s kolegi ob vikendih uporabljamo pa polnila z okusom ki imajo 0.5 nikotina kar je malo a se bedno ne cutim potrebe po cigaretih zato mislim da bo vipe prava izbira zame sedaj me zanima samo katerega ker vidim da obstaja zeli veliko modelov.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Jst ::

Aha, potem pa kupi Joyetech Primo kit ali kaj od Smok-a. Mali Al85 kit ali veliki Alien kit.

Drugače je pa najbolje, da greš fizično v trgovino in si ogledaš mode. Rečeš, da bi rad kupil, in ti dajo za probati. In tisti, ki ti je najbolj všeč, ga kupiš.

Za prvič ti res ne priporočam, da naročiš prek spleta iz kjerkoli, ker je velika verjetnost, da boš razočaran.

V trgovini ti tudi povejo, kateri kit vsebuje dodatne stvari. Recimo če si misliš sam delati coile, potem išči kit, ki ima takšno grelno glavo (RBA), da ne kupuješ posebej. Recimo SMOK Big Baby ima RBA glavo, samo Baby ali originalni TFV8, moraš pa posebej kupiti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krefi ::

Hvala za odgovor vidim da se je blizu mene odprla trgovina http://vaporastic.com/Shop/si/ tako da bom sel v najkrajsem moznem casu pogledati zadevol
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Jst ::

Če bi rad majhno zadevo na eno baterijo, si oglej:

Joyetech eVic VTwo Mini + Cubis Pro Full kit

Ta mod (Joyetech evic VTwo Mini) imam jaz in je lepo oblikovan (jaz imam črnega) in relativno majhen. Lepo ga je držati v roki. Edino gumbi so malo švoh narejeni. Meni se je desni gumb malo obrabil, tako da moram malenkost bolj pritisniti nanj.

Kar se pa tiče tanka, ki pride zraven, je pa tako: enim je všeč, enim ne. Jaz ga nimam, tako da ti ne morem nič povedati o njem. Kar vidim, dobiš zraven 2 grelni glavi, za rebuildable pa nisem prepričan. Vprašaj v trgovini.

Ter vprašaj, če lahko probaš. V večini trgovin ti brez problema dajo za probat.

Za dve bateriji pa v tej trgovini ne vidim kompleta, ki bi ga priporočal. Pri Alien Kitu je problem, da dobiš TFV8 Baby in ne TFV8 Big Baby. Baby nima Rebuildable glave zraven in drži samo 3ml soka, kar porabiš v petih minutah. Big Baby ima 5ml in zraven dobiš poleg dveh grelnih glav, tudi rebuildable glavo in dva nadomestna stekla. Eno steklo je posebej za rebuildable in je malenkost večje.

Sem pa opazil, da imajo dostikrat v trgovini kakšno stvar, ki je nimajo na spletu...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Danes je stopil v veljavo nov protikadilski zakon.

Vem, da bo to nekdo prebral, ki točno ve, kje si lahko zakon preberem. Jaz sem našel samo novice in najave, ne pa dejanskega besedila zakona.

Torej, če kdo ve, bi ga prosil za link.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

NemMy ::

Sam imam trenutno Joyetech Ego AIO. Vejpam dobrih 6 mesecev. Zazelel sem si malo boljse naprave, in me zanima kaj priporocate. Rad bi, da ima nova naprava moznost nastavitve moci in cim manj problemov z leakanjem in podobnimi zadevami. Review-ov je malo morje, pregledal sem jih dosti, vendar se je tezko odlociti. Dal bi recimo do 70€, AIO je bil 25€ se mi zdi. Iscem pac nek osnovni komplet, ki se ga po potrebi da kasneje upgrejdat (kombinirat z drugimi zadevami). Nekak mi je v oko padel KangerTech Subox Nano. Pa tudi Topbox/TopTank je zanimiv, sicer malo drazji... Kaksen nasvet od nekoga z vec izkusnjami? Hvala!

Miki N ::

Jst je izjavil:

Danes je stopil v veljavo nov protikadilski zakon.

Vem, da bo to nekdo prebral, ki točno ve, kje si lahko zakon preberem. Jaz sem našel samo novice in najave, ne pa dejanskega besedila zakona.

Torej, če kdo ve, bi ga prosil za link.


Stran Ministrstva za zdravje je obup. Med veljavno zakonodajo ga še ni, je pa besedilo predloga med dokumenti v javni obravnavi:
http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.s...

Ampak ker so menda poslanci sprjeli v osnovi predlog brez nekih sprememb je to pbl. to.

Če preskočiš splošno moraliziranje v uvodu se potem v zvezi z elektronskim icigaretami začne na strani 36. (24. člen)
Kup balasta in tečnih predpisov o označbah je že samo po sebi problem za prodajo (po pošti recimo), nakar ima ta "izenačitev" posledice tudi za trošarine.

Bili so še dodatno podli, da so v definicijo dali "Elektronska cigareta je izdelek, ki se LAHKO uporablja za vdihovanje hlapov, ki vsebujejo nikotin,skozi ustnik, ali kateri koli sestavni del tega izdelka, vključno s polnilom, rezervoarjem in napravo brez polnila ali rezervoarja."

Pazi na ta "lahko". Brez njega bi bil onamreč povsem trivialno vaporizatorje prodajati brez omejitev, razen mogoče brez kompletov s tekočinami, ki vsebujejo nikotin. Vaporizator namreč tehnično ni eksplicitno namenjen konzumiranju "tobačnih izdelkov" - kot da je nikotin nek problem sam po sebi. Skratka, obup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Jst ::

NemMy:

Kupi tega:
Wismec Reuleaux RX75
http://www.pyursmoke.si/product/wismec-...

(Ne promoviram te trgovine, da ne bo kdo spet narobe razumel. Link sem izbral zato, ker mi je bilo najmanj klikov.)

Mod je na eno 18650 baterijo. Wismec ima zelo kvalitetne izdelke. In v kitu je tudi tank Amor Mini. Sicer nima Rebuildabe grelne glave, ampak to lahko kupiš naknadno.

Če se nagibaš pa k Kangerju, pa kupi tistega, ki ima Toptank. V njem dobiš 2 grelni glavi ter tudi Rebuildable, par že narejenih coilov in krpico bombaža. In si dober za ene tri mesece. Ter po mojem mnenju, so njihove že narejene grelne glave med boljšimi. In jih naročiš na fasttechu za drobiž. Ena 0.5OHM SSOCC zdrži od dva tedna do meseca. Na fasttech je komplet petih ene 6 EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Napajalc ::

Upam, da se da narediti tesnila ki reagirajo na nikotin oz nekaj, kar non nikotin vaperje ne uvrsti med klasične kadilce.
011011100111010101100010

BorutK-73 ::

Kateri "juice" priporočate za začetnika ki kadi west lahke? Trenutno imam ogledanega:
http://www.pyursmoke.si/product/america.... Zanima me s čem se razredči (z juicom brez nekotina mogoče) in za koliko klasičnih cigaretov je 10ml (približno). Da naročim več kot samo eno flaško in da ne čakam par dni da pride pošta.
Za začetek bom pa naročil AIO:
http://www.pyursmoke.si/product/joyetec...

Sedaj sem našel še ta juice ki ima boljše ocene
http://www.pyursmoke.si/product/traditi...

Zgodovina sprememb…

damjan1980 ::

kateri okus boš vzel je stvar eksperimentiranja. Važna ti je zdaj koncentracija nikotina. Za light čike je smiselno vzeti 12mg tekočine. Jaz sem skadil dnevno eno škatlo, kar je zdaj nekje 5ml dnevno. Je pa res da to ni čisto enaka računica, ker vejpam več kot sem kadil, zato ker lahko noter dimim. Kar v praksi pomeni, da lahko zdaj na kavču celo popoldne vlečem v eno, pri cigaretih sem moral iti ven na mraz, kar se mi ni dalo ravno pogosto

pol3ni ::

Kako bo pa sedaj pa novem zakonu z nakupom že pripravljenih baz z nikotinom.Ali bo isto razen da bo cena višja.
Ali si je smiselno zopet nabaviti zalogo

Jst ::

BorutK-73:

Kupi si na začetku eno flaško najmočnejše 18 Traditional Tobacco in eno 3 ali 6. Če ti bo 18 premočna, pač zmešaš. Če ti ne bo premočna, jo boš pa imel za kasneje, ko boš znižal nikotin.

Pri meni je bilo tako, da ko sem prestopil iz analogno na digitalno tehnologijo, sem prva dva meseca fural 18 Liqua Traditional Tobacco, potem pa manjšal. In mi je prav prišla stara zaloga. Sedaj sem na 3 do 6. Imam več baz, ki so 3 in več baz, ki so 6, ter sam nikotin (samega nikotina več ne uporabljam.).

Tobačni koncentrati pa ponavadi rabijo dobra dva tedna v bazi, da dobijo pravi okus. Probal sem jih kar nekaj, pa niti ena ni prišla blizu že pripravljene Liqua (ne Q) Traditional Tobacco. Poleg te je zelo dober približek tobaku še TJuice in FlavourArt. (Točnih imen se ne spomnim.)

Za mixanje mi je pa kar v redu Cubanito, okus cigare, vendar ga moraš starati ene tri tedne, da dobi prav okus.


>Kako bo pa sedaj pa novem zakonu z nakupom že pripravljenih baz z nikotinom.

Unclear. Trenutno je zmeda in nihče ne ve točno. Pomoje se bodo baze z nikotinom podražale. Lani sem kupil ogromno baz, ki jih imam še vedno. In premišljujem, če bi postopek ponovil. Nisem se še odločil pa ravno zaradi tega, ker sem takrat kupil zaloge za več kot leto dni, ostalo mi jih je vsaj 2/3 in moj namen je bil prenehanje kajenja. To sem dosegel, enkrat v prihodnosti pa bi rad nehal tudi uparjati. Tako da za ene 100 EUR baz bom najverjetneje kupil...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Hvala vsem.

Sandi15 ::

Lep pozdrav vsem.
Prosil bi za pomoč ker sem nov v svetu vejpa
kupil sem si eleaf istic pico 75w
prvo sem probal pg 50 vg 50 in mi nikakor ni štimal.
zdaj sem probal vg 100 in dodal aromo in mi je super.
sedaj me pa najbolj zanima te nastavitve... koliko watt, temperatura... na to se pa lih nespoznam zato vas prosim za pomoč...
rad bi pa da se čim več kadi pa da ne peče :D

Jst ::

>rad bi pa da se čim več kadi pa da ne peče :D

Potem si slabo izbral mod in tank/uparjalnik...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sandi15 ::

Jebiga zacetniske napake oz. Neznanje
Mi pa lahko poves mogoce koliko wat in temperaturo da nastimam?

Jst ::

Kaj si točno kupil?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sandi15 ::

eleaf istic pico 75w

freesty ::

Mislim, da sprasuje kateri tank, sklepam, da Melo 3, ki pride v kompletu.

Pac nastavi si na 20W in potegni. Zvisuj po 5W dokler ne pride do zeljenega rezultata :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Napajalc ::

Sandi15 je izjavil:

Jebiga zacetniske napake oz. Neznanje
Mi pa lahko poves mogoce koliko wat in temperaturo da nastimam?


Ni to nobena napaka, tako majhnega in dobrega moda ne dobiš poceni, Smoke je sicer kopiral tole zadevo ampak je naredil neki zmazek ki je prevelik da bi konkuriral, pokrovček za baterijo se šraufa, predgretje fixno, baterija gre lahko max 3000mah not če se gremo varnost, medtem ko gre v pico mega 4500mah (pokrovček se šraufa)
Glede nato da ti strokovnjaki ne znajo pomagat, pojdi v TC način (baje neuporabno za nekatere) in naštimaj temperaturo ne nekje ~190 stopinj, če ti med uporabo instantno zabije v MAX določeno temperaturo "TC" pomeni, da si previsoko z vati oz je tuljava že malo ustarana (v Wattage modu boš skoraj sigurno zažgal vato s tako močjo oz boš skrajšal živlensko dobo grelne glave)). S časom boš dobil občutek na kakšni temperaturi se dogaja pravilen vape za določeno tuljavo, recimo na mojmu aspire dela frišna tuljava nekje od 170-190 stopinj, naštimano imam na 210 (ss, in 300 Ni), ko enkrat začne zabijat 210 stopinj menjam vato, ker začne zgubljat na okusu. Tukaj se gre za hlajenje tuljave, hitrost zraka mimo/skozi tuljavo in dovod tekočine (gostota tekočine, vatenje).
Maš pa šeno varjanto, z predgretjem greš lahko za kratek čas ~2s precej višje z watažo kot je priporočljivo, toliko da ti ne dela DH, presledki med vape morjo bit dovolj dolgi da se vata ponovno napoji z tekočino. Tuljava z večjo nazivno watažo pomeni več oblakov, dobi tako tuljavo in probaj varjanto z predgretjem za max oblake.
011011100111010101100010

KuntaKinte ::

kaj pa tale fašistični zmazek

Čez natanko 10 dni (11.3.2017) stopi v veljavo nov zakon o omejevanju uporabe tobačnih in povezanih izdelkov (ZOUTPI), ki na področju elektronskih cigaret prinaša kar nekaj sprememb.

Celotno vsebino ZOUTPI zakona si lahko preberete tukaj.

Poglavitne spremembe za uporabnike in kupce so:
•prepoved prodaje na daljavo (preko interneta, telefona, e-pošte,...) (11.3.2017),
•prepoved čezmejne prodaje (11.3.2017),
•prepoved uporabe elektronske cigarete v zaprtih javnih prostorih ne glede na vsebnost nikotina (11.3.2017),
•največ 10 ml flaške e-tekočine z vsebnostjo nikotina (20.5.2017),
•največ 20 mg/ml nikotina v e-tekočinah (20.5.2017),
•maksimalna kapaciteta rezervoarja uparjalnika 2 ml (20.5.2017),
•okrnjena ponudba elektronskih cigaret in e-tekočin z vsebnostjo nikotina (11.3.2017).

Prepoved prodaje na daljavo

Z veljavnostjo ZOUTPI zakona (11.3.2017) začne veljati prepoved prodaje tobačnih in povezanih izdelkov preko interneta, telefona, e-pošte,...

Katerih izdelkov zagotovo ne bo več možno kupiti preko spleta ali naročiti preko telefona/e-pošte? •Elektronskih cigaret
•Reguliranih baterijskih ohišij (MOD-i)
•Uparjalnikov
•E-tekočin z vsebnostjo nikotina


Tovrstne izdelke bo po 11.3.2017 možno kupiti le osebno v naši fizični trgovini v Ljubljani na naslovu Peričeva ulica 31.

Za rezervne dele (grelne glave, ustniki, ohišja, ovitki...), e-tekočine brez nikotina in nikotinske baze še nismo 100% prepričani ali bo tudi veljala prepoved prodaje, saj še vedno čakamo na odgovor iz Ministrstva za zdravje.

Preko spleta pa bomo še vedno lahko prodajali arome, brez nikotinske baze, žice, vate, flaške, 18650 baterije, polnilce ipd.


Prepoved čezmejne prodaje


Slovenski trgovci ne bomo smeli več prodajati elektronskih cigaret in povezanih izdelkov v tujino. Gre za ukrep, ki so ga oz. ga bodo sprejele vse članice Evropske unije. To pomeni, da slovenski kupci tudi ne bodo mogli več naročati tovrstnih izdelkov iz tujine.

Za naročila iz držav tretjega sveta, denimo Kitajske, se še ne ve kako bo slovenska carinska služba tovrstne izdelke obravnavala. Predvidevamo, da bodo poostrili kontrolo in takšne pošiljke zavrnili. V najhujšem primeru vam grozi tudi strošek za uničenje v višini približno 60€.


Prepoved uporabe elektronske cigarete v zaprtih javnih prostorih


Z 11.3.2017 začne veljati tudi prepoved uporabe elektronske cigarete v zaprtih javnih prostorih ne glede na vsebnost nikotina. Globa zoper ta prekršek je 125€ za fizično osebo in od 4.000 – 33.000 € za pravno osebo. Elektronsko cigareto boste v zaprtih javnih prostorih lahko uporabljali le v kadilnicah.

marS ::

Ja, PyuriSmoke so to objavili....
Za rezervne dele (grelne glave, ustniki, ohišja, ovitki...), e-tekočine brez nikotina in nikotinske baze še nismo 100% prepričani ali bo tudi veljala prepoved prodaje, saj še vedno čakamo na odgovor iz Ministrstva za zdravje.

če bi se tole nekako dogovorili, pol bi se dalo mode kupiti skozi "konfiguriranje"...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Napajalc ::

Ne poznam vaper kulture, vem pa da je treba nekako 18 let/nikotin regulirat, kje se lahko dimi je samoumevno, seveda to navrže polno bedari kot je lahko smrdiš samo da se ne vidi..
Za kadilca, ki bi se rad odvadil po "vape" metodi niti ni tako slabo nastavljeno, tako in tako je treba nekako prit do informacij, po novem zakonu naj bi to bil vape shop, z malo sreče boš tam dobil nekoga ki dejansko kaj ve o vape metodi odvajanja po možnosti požegnane od bivših kadilcev. POISKUSIŠ in nabaviš opremo + tekočino za željeno stopnjo odvajanja, ko enkrat prideš do vape = "čokoladca" pa za nagrado nisi več prikrajšan za nabavljanje najljubše čokoladce na daljavo.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

CoolBits ::

In potem moraš hodit uparjat v kadilnice, kjer smrdi po čikih, ki se jih skušaš odvadit ali pa ven na mraz, kadilci pa lepo na toplem...
Vsakič ko zmanjkuje tekočine moraš 50km stran v najbližji vape shop, ki bo itak zaprl ker se nebo več splačalo...
Če uparjaš z nikotinom ali brez je vse enako...
itd...
bedarije

CoolBits ::

Mlajši od 18 let bojo lahko šli v najbližjo trafiko po čike ker jih bo lažje dobit kot vape brez nikotina... to je verjetno res bolje za njih ja...

BorutK-73 ::

Zgleda politiki nočejo da se odvadimo cigaretov. ;(

Napajalc je izjavil:

Ne poznam vaper kulture, vem pa da je treba nekako 18 let/nikotin regulirat, kje se lahko dimi je samoumevno, seveda to navrže polno bedari kot je lahko smrdiš samo da se ne vidi..
Za kadilca, ki bi se rad odvadil po "vape" metodi niti ni tako slabo nastavljeno, tako in tako je treba nekako prit do informacij, po novem zakonu naj bi to bil vape shop, z malo sreče boš tam dobil nekoga ki dejansko kaj ve o vape metodi odvajanja po možnosti požegnane od bivših kadilcev. POISKUSIŠ in nabaviš opremo + tekočino za željeno stopnjo odvajanja, ko enkrat prideš do vape = "čokoladca" pa za nagrado nisi več prikrajšan za nabavljanje najljubše čokoladce na daljavo.

WTF did I just read?

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Nije žvaka za seljaka.

Treba izkoristi čas preden zagrabi zakon.
Pogrešam uparjalnike z možnostjo domače izdelave vertikalnih tuljav, zato bom objavil par slik predelane RTA grelne glave za Aspire Triton.

Vhodne/spodnje luknje za zrak je potrebno povečat z 2.5mm na 3mm, na ta način se izenači kvadratura z notranjim premerom tuljave in dimnikom, pretok zraka z novimi luknjami je enak original grelni glavi 0.4ohm.
Luknje za vato so povečane predvsem zaradi lažje montaže tuljave z vato, to bo bolje vidno na eni od naslednjih slik.
http://shrani.najdi.si/?2j/oS/bvQ1u4E/1...

Povečana luknja na kanalu od dimnika je obvezna, pustil sem majhen rob da se vata lepo zatakne.
http://shrani.najdi.si/?2Q/2X/bk1iyXs/3...

Zgornji del grelne glave obrnjen narobe. Luknje za vato so sedaj precej večje, se da narest build da na 30w ne bo šlo čez 130 stopinj, poraba tekočina primerna.
http://shrani.najdi.si/?1M/sK/4L1DCkvR/...

Tale slika prikazuje kako pinceta drži vato ki je zavita okoli tuljave, montaža od te točke naprej je zelo enostavna.
Glede nato da uporabljam 25-30w builde dam samo en kos vate, lahko bi dal 2 manjša kosa vate in bi šla tuljava v "sendvič", vata bi zijala z grelne glave na obeh straneh in posledično srkala več soka.
http://shrani.najdi.si/?q/4N/4EIvCyzT/4...

Še končana grelna glava, tale ni ratala najbolje, premajhni razmaki med ovoji.
http://shrani.najdi.si/?1v/E1/3zC8zIWg/...


V grelno glavo/ohišje grejo tuljave z notranjim premerom 4.5mm - 5mm, 4.5 - 6.5 ovojev.
Trenutni "hit": 0.4 ss žica, 5.5 ovojev, notranji premer 4.5mm+, 0.65ohm, 25w. Za sladokusce: 0.5 ss žica, 4.5 ovojev, notranji premer 4.5mm+, 0.4 ohm, 30w.

Minus tega builda je to da se tank nenormalno greje v primeru verižnega vapanja, original grelna glava ima urejeno predgretje/izolacijo, za boljšo predstavo, kot bi tole mojo grelno glavo zavil v vato in jo vtaknil v "končno" grelno glavo (ki že ima notri zavito tuljavo) in potem vse to skupaj privil na uparjalnik.

Me zanima koliko časa bojo rabil da nardijo dodelan in namenski RTA ki sem ga opisal. GO GO 2ml MTL/RDTM vertikalen RTA. 35e čaka.

PS: a je kdo poskusil ss mrežco zvit v cevko in vtaknit namesto vate na original RTA?
011011100111010101100010

Jst ::

Jaz, ki sem kadil dve desetletji in zadnjih pet let po dve škatli na dan in čeprav sem športno aktiven, sem imel katastrofalne izvide na pregledu.

Najhuje je to, ko mulci nabavljajo uparjalnike samo zato, da se dela para in to počnejo notri v kavarnah. S prepovedjo se strinjam, ker je postalo nevzdržno. Lepo si s kolegi in njihovimi družinami na večerji, potem pa iz drugega kota en kreten naredi pet zaporednih globokih vdihov in zapari celo sobo, da sploh ne vidiš več kot par metrov pred seboj. To se je moralo nehati. Jaz sem tudi hodil vejpat ven na zrak, čeprav moj "daily driver" ne naredi niti eno petino toliko pare kot TFV8 Big Baby, ki ga imam samo za foro doma in ga sploh ne uporabljam.

Glede cen. Zaradi mene naj kar zvišajo cene cigaret na 10 EUR na škatlo in TUDI "e-tekočine". Naj postane predrago. Ker sedaj si za 30 EUR lahko uparjal cele kafiče več mesecev.

Če postane 1L baze 100 EUR, it's fine by me. Jaz in bivši kadilci, bomo še kupovali, ker je vseeno dosti cenejše, kot cigareti. Ne prenesem raznih vprašanj po spletu "I don't smoke. What should I buy for max vapor?" FUCK YOU, zaradi takšnih potem sprejemajo butaste zakone...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Miki N ::

Ta zakon ni bil uveden zaradi nekih mulcev. Problem teh zakonov je ravno, da se šlepajo na odobravanju javnosti - vendar hitro prerastejo v navadno inkasantstvo in tisto čemur jaz pravim "zakonodajna objestnost". Mimogrede, poanta izenačevanja inhalatorjev z s tobačnimi izdelki je predvsem v skoraj neomejeni možnosti nastavljana trošarin. Začeli bodo še dosti milo. Da ne govorimo o kratkovidnih protiargumentih nekaterih "zakaj pa ne privijete bolj alko, sladkor"... vse še pride, ker vidijo kako javnost vse sprejme, če so zaigrane prave note zdravstvene/moralne panike.

Osebno menim, da je bolje potrpeti kakega vaperja v kavarni, ali celo kadilca pred njo, kot imeti take zakone. Osebno mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

SeMiNeSanja ::

Samo res - zakon je zdravstveno kontraproduktiven, zgolj nastavlja pot za trošarinsko molžo uporabnikov.

Najbolj idiotsko pa je, da uporabnike e-cigaret pošiljaš v kadilnico. Kaj upoarbnik e-cigaret s tem nima enake pravice zaščite pred tobačnimi dimi kot nekadilec? Kje jim je tu logika? Za nekadilce malodane velja prepoved bivanja v kdailnicah, vaperje pa bi gnali noter. Pa bodi pameten....

Te babe z zdravstvenega ministrstva bi bilo treba poslat delat kaj bolj pametnega (tekoči trak, čiščenje WC-jev,...?), ne pa da pišejo zakone o zadevah, o katerih pojma nimajo. Samo da se piše. Da ima ministrica kaj 'za pokazat' - razen tega zakona namreč ni naredila nič.

Jst ::

S tem se vse strinjam.

Ampak na večih mestih sem zasledil vprašanje, če prevedem in parafraziram: "Kaj naj kupim, da bom delal največje oblake pare?"

Doživel sem tudi na omenjeni večerji, da so tega ~30 letnika in družbo pospremili ven in če sem prav razumel, prepoved. Enako v enem lokalu, kjer je 20+ dobil že tretje opozorilo in da mu/jim več ne bodo stregli pijače.

Kolega mi je povedal, da sta dva sošolca od njegove hčerke, zaparjala učilnice v OSNOVNI šoli MED poukom.

Ravno zaradi takšnih je potem Vaping na slabem glasu.


---

Drugače je pa ta zakon KRETENSKI. Že to, da izenačujejo uparjanje s kajenjem je neumnost. S tem, da verjetno nisem edini, ki se mu je zdr. stanje VIDNO izboljšalo, tudi RTG slika, ne samo rezultati iz pihanja. Kolegica, ki redno sodeluje na (pol)maratonih, mi je že po parih mesecih od nehanja kajenja (in začela z vapanjem) lahko lažje tekla in dosegala boljše rezultate. Da nasploh boljše počutenje ne omenjam. Takšnih zgodb je polno.

Za ta zakon so krivi lobiji. Če bi samo malo pogledali in prebrali raziskave uporabe elektronske cigarete, potem ne bi pisali takšnih bedarij. Ampak shit happens. Sami si kopljejo jamo. Kot v USA, kjer je marihuana (bila?) klasirana kot hujša droga, kot heroin in kokain.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SeMiNeSanja ::

Zlorabe se povsod dogajajo.

Mularija takointako nebi smela imeti dostopa do uparjalnikov in tekočin. Ne rabimo za to novega zakona.

Ekstremno zakajanje je nekje primerljivo z objestnostjo na cesti. 90% voznikov se drži predpisov, nekaj % pa se jih požvižga na vse predpise, zdrav razum, kulturo in se podijo mimo odnovne šole s 100km/h.
Prav noben zakon ne pomaga, da bi ljudjem vcepil kulturo in obzirnost do drugih.
Seveda lahko prepoveš vapanje v javnih prostorih ampak zato ti osebki ne bodo nič bolj kulturni. Se bodo pa na privat zabavah bahali s svojim mega uparjalnikom.

Resnično škoda, kar počno s tem zakonom. Namesto da bi predpisali, da mora vsaka trafika ponujati najmanj eno vape alternativo in spodbujali prehod s cigaret na vapanje, ga demonizirajo in postavljajo v slabši položaj kot klasične cigarete. To je pa izključno v korist tobačnih lobijev in nikogar drugega. Briga njih za zdravje populacije.

Jst ::

Po drugi strani pa, nazadnje ko sem bil v rojstnem kraju na obisku pri starših, sem šel s raznimi kolegi in znanci iz tega kraja na pijače, kosila, večerje.

Od mladih 20+ pa do mojega očeta, so nehali kaditi cigarete in kupujejo za 40 EUR kilo tobaka na črnem trgu. Samo tisti moji vrstniki, ki so nekaj naredili z svojo kariero in ostali kadilci, imaoj denar, da si kupujejo normalne cigarete. Kolikor sem razumel, vsi na socialni, ki je ... ne vem ... 300 EUR? pa bi porabili 120 EUR na mesec za cigarete, tako pa imajo kilo za dober mesec. In to imajo posebne "akcije", kjer gre nekdo iskat po 30-50 kil tobaka in se potem to razdeli med naročniki.

Bravo država! Res bravo. Uradna statistika verjetno zaznava manjši prihodek od prodanih cigaret, a resnica je pa takšna, da folk kadi še več, saj dobijo za petino cene normalnih cigaret, ta prešvercani tobak.

Potem pa po Vaping udarijo, kot zmešani. Glede raznih prepovedi uparjanja na javnih mestih, se strinjam. Ampak da gredo do takšnih neumnostih, kjer se ne ve, ali žica, ki se uporablja v RTDA, je Vape oprema, če jo kupiš v vape shopu, če pa greš v en Bauhaus po enako žico, pa ne. Waw!!!

Sicer zgornji primer pomoje ni res tako interpretiran, ampak ko sem bral, sem zasledil, da "deli, ki se LAHKO uporabljajo,..." - bi lahko tisto žico dejansko tako obdavčil.

Jao, Jao...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Napajalc ::

Zanimiva štorija je reku nikotin.
Vape je precej več kot orodje za vnos nikotina.
Kako je kaj z vape za ljudi na dieti? "se pošteno naješ pregrešnih okusov"
011011100111010101100010

SeMiNeSanja ::

Napajalc je izjavil:

Zanimiva štorija je reku nikotin.
Vape je precej več kot orodje za vnos nikotina.
Kako je kaj z vape za ljudi na dieti? "se pošteno naješ pregrešnih okusov"

Nebi vedel - še nisem zasledil arome z okusom pomfija ali steaka.

BorutK-73 ::

Jst, socialna je 292EUR. Jaz sem pred letom prešaltal na tobak v piksnah (west light) in samo s tem sem skoraj prepolovil mesečni budget ki ga dam za čike. Z bosanskim tobakom bi pa verjetno prišel na 20% cene klasičnih cigaretov sam mi nobeden od treh vrst ki sem jih sprobal od kolegov ni bil všeč.

Trenutno sem pa na 5 čikov na dan in 5x namesto čika vapam.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

pred 11.3 sem se sel danes v paniki restockat za naslednji dve leti, ce obdrzim tak tempo uparjanja. Sem se pa odlocil, da bom pocasi presel iz 6mg do 3mg ter povecal VG, ker sedaj sem delal 50/50.

Zal je bila izbira arom na zalogi od FlavourArt zelo skopa, jaz sem pa nujno rabil nekaj...vzel marelica, gozdni sadezi,granatno jabolko, mandarina ter krema za kdaj k kaksni dodat pol/pol.

Ostajajo mi se kava, kikiriki (pivo FTW) ter clasic tobacco, ki jih uparjam v Bellus uparjalniku za "presekat" ter mentol za dodat kaplico sem pa tja ko se pocutim navihan :P

Jst ::

Jaz sem tudi danes za slabih 200 EUR kupil 8 litrov baze. Čeprav mi je ostalo še vsaj 3 litre od lani. Better safe than sorry.

Arome, kolikor sem razumel, se ne bodo podražale. Če se pa bodo, imam pa kolega, starejši človek, ki vsakič ki gre na sprehod v gozd, prinese razne sestavine za ali kremo, mazilo, za vdihavanje za asmatike,... in sem ga vprašal, če lahko naredi "aromo". Nekaj časa sem mu moral razlagati kaj in kako, in mi je rekel, da bi mi komot lahko naredil določene arome. Me prav zanima, kakšen bo okus... Rekel pa je, da mi bo probal narediti gozdne sadeže, sedaj ko se bliža pomlad, in razne fruity arome. Me prav zanima, kako mu bo uspelo.

ps: Kremo dela vrhunsko! Nobena iz lekarne ne pride blizu mojim tako suhim in razpokanim rokam...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Napajalc ::

Tudi jaz sem naročil beckup kljub temu da mi je/ratuje vape poslastica. Negotovost premešana z vrednostjo ozdravljen kadilec. Preventiva ali delno ozdravljen kadilec glede na tole naročilo? Bom kamlu videl...
011011100111010101100010

Jst ::

Jaz sem imel srečo ima lani dobil ... ne vem točno ... visoko koncentrirani nikotin. V pol litra daš (ne vem točno, imam zapisano) recimo 10ml in dobiš 3 nikotinsko bazo. In tega imam cel liter.

Tako da bi lahko kupoval breznikotinske tekočine in bil dober za nekaj let...

Ampak moj namen ni bil menjati kajenje za vapanje. Ampak je vapanje srednji korak do popolne opustitve kajenja. In to Vape dela neverjetno dobro. Ko sem prvič šel na "high end", nisem imel niti želje po cigaretu. A sem imel toliko večjo željo po vape-u.

Sedaj sem tudi pri uparjanju na meji, kjer če čez dan nič ne uparjam, mi ni problema. Sicer to ponavadi nadoknadim že takoj v avtu, ampak vseeno. Če lahko brez problema zdržim 4-6 ur, potem je to dober znak...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ABX ::

lol, vsi naročamo za leto ali več zaloge. :)
Jaz sem naročil tu bazo (Nemčija), ker na lepetitevape (francija) se ne da več dobit baze z nikotinom.
http://www.cloudhousevapor.com/
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Jaz sem imel srečo ima lani dobil ... ne vem točno ... visoko koncentrirani nikotin. V pol litra daš (ne vem točno, imam zapisano) recimo 10ml in dobiš 3 nikotinsko bazo. In tega imam cel liter.


Ne spomnim se, kje sem dobil 100% niokotin. A mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobiti?

Ne em točno, kako je pisali, ampak če malo špekuliram: Dodaš 10ml na 500ml in dobiš 3%. Nekaj takšnega...

Če mi kdo najde ta nikotin, mu častim paypsl večerjo... (do 100 EUR).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Buggy ::

Jst je izjavil:

Jaz sem imel srečo ima lani dobil ... ne vem točno ... visoko koncentrirani nikotin. V pol litra daš (ne vem točno, imam zapisano) recimo 10ml in dobiš 3 nikotinsko bazo. In tega imam cel liter.

Tako da bi lahko kupoval breznikotinske tekočine in bil dober za nekaj let...

Ampak moj namen ni bil menjati kajenje za vapanje. Ampak je vapanje srednji korak do popolne opustitve kajenja. In to Vape dela neverjetno dobro. Ko sem prvič šel na "high end", nisem imel niti želje po cigaretu. A sem imel toliko večjo željo po vape-u.

Sedaj sem tudi pri uparjanju na meji, kjer če čez dan nič ne uparjam, mi ni problema. Sicer to ponavadi nadoknadim že takoj v avtu, ampak vseeno. Če lahko brez problema zdržim 4-6 ur, potem je to dober znak...


popolnima ista situacija tukaj...me veseli, da ne razmisljam sam tako! Respect Jst

Jst ::

Buggy: Da, treba nehati se zavestno zastrupljati. Pri cigaretih, ko sem kadil, sem imel polno izgovorov. Sem športno aktiven. Imel psa, s katerim sem zgodaj zjutraj naredil 4-5km in enako zvečer 4-5km. Nisem imel težav z dihanjem. Cigaretnega dima nisem vohal, zato sem bil "jezen" na second hand smoking omejitve. ... Ko sem nehal kaditi, sem začel vohati stvari, ki jih prej niti malo nisem zaznal. Sedaj voham second hand smoke, a mi ne smrdi. (Isto moja mama. Ne kadi že 25-30 let, a ji cigaretni dim vseeno diši.) Na bruhanje mi grejo pa ljudje, ki se jim cigaretni dim "zažre" v obleke, kot da jih ne bi prali in tako smrdijo... Potem sladkor. Že prej nisem maral čokolade. Sedaj so mi pa razni sokovi full presladki. Kave več ne pijem redno, a če sem kje na obisku ali na pijači in naročim kavo, dam pol ene vrečkice sladkorja. Prej 2 cele.

Zase upam, da bom še kakšno leto ali dve vejpal, medtem počasi nižal nikotin - sedaj sem na od 3 do 6 - potem pa, ko bom prišel na nulo, upam, da v enem letu neham.

To je takšnen ... long term plan. Kolegi, ki so nehali kaditi iz enega dneva na drugega, je nekaterim uspelo, drugi pa leto dni kadijo, potem pa leto ne. Dva znanca se tako "vrtita" že ene deset let.

Jaz sem res tako vesel, da sem nehal kaditi. Včasih sem se zafrkaval, da si želim, da me zbije avto, da bi bil v komi par tednov in potem da se ne bi mogel gibati kakšen mesec, tako da ne bi mogel priti do in prižgati cigareta. To je seveda zafrkancija, ampak meni je bilo res težko. Parkrat sem probal, pa potem ko recimo 28 ur nisem kadil, nisem mogel zaspati in sem prižgal cigaret in takoj še enega in sem potem zaspal kot miš.

Tisti Nicotin-Bandi ne pomagajo. Obročki za stiskanje mi tudi niso zmanjšali potrebo po cigaretih... Potem sem pa probal Vape. Ostalo je zgodovina.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

Saj marsikaj je logično in pravilno, vapanje znotraj, prodaja premladim, čezmejna prodaja(ne moreš tobačnega davka na tak način).

Ampak kot vedno zakonodajalci še hude nebuloze dajo zraven. Naprimer omejitev koliko velike škatlice ali pa NAJBOLJ fašistična, naprave imajo lahko zgolj 2ml rezervar?!? Pa to potem lahko kar vse umaknejo iz prodaje, noben tako malih ne prodaja.

ABX ::

Problem je da bodo s tem otežili prehod tistim ki elektronske cigarete še niso poskusili.
Mi, ki že imamo neke izkušnje, vemo kaj rabimo in kako to dobit, nekdo ki pa nima pojma pa bo imel bistveno več težav.
Jaz sumim da se gre samo za denar, država/tobačna industrija se boji izgubit ta prihodek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lonsarg ::

Če bi bil samo denar, bi pač nabili davek sorazmerno. Tudi pri čikih ni nobene prepovedi, zgolj davek. To da namesto davka uvedejo še prepoved določenih stvari je kontraproduktivno tako za tabačno kot državo in to zelo dvomim da je katerkoli lobij imel prste vmes, pač pa gre zgolj za nesposobnost zakonodajalcev.
««
14 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282251 (1101) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116373 (12584) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310067 (6369) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313048 (11954) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940602 (10364) BCSman

Več podobnih tem