» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
84 / 86
»»

matobeli ::

Ma ja, bigass mesh coil se ne zapaca tolk hitro, se pa vseeno. Mogoče bi imel pa gratis priokus po karameli.

Vetrpiha ::

kriptobog je izjavil:

Je kdo probal tole? Tega vsi hvalijo
https://belidim.com/product/egoist-tant...

Kaj vlijem tu notri? Isto kot v 50ml flasko s 30 tekocine? 10ml baze in 10ml nikotina?

Btw, pri bar juice tekocini mi je skurilo glavo tudi na vaporesso podu lol :)) Pravijo, da je to zaradi sladila, ki ne izpari in se nabira na glavi. Torej, da bi izparelo tudi sladilo, bi moral imeti mocnejsi vape? Al kako gre to?

Tantadroo je ... Soliden.

Slopek ::

Meni je bil tantadroo super. Mogoče malo presladke, ampak vseeno mi je bil dober candy. Tycoon je baje tudi dober, ampak nisem imel.
Za MTL mi je bil zelo ok unchained (tobak, pistacija, vanila), ampak so ga umaknili iz programa. Je še na spletu, a ni ga v shopu V Celju.

DePalmo ::

S Tantadroo (z mentolom) sem jaz začel in mi je zelo odgovarjal, sem uničil 30ml v cca. 9 dneh. Danes je kolega bil tam in mi je vzel še enega, ter Sneech.

Sam sicer poznam 10ml/30ml varjanto kjer vliješ 10ml nikotina in 10ml baze. Tega pa ne poznam, ker je osnove že 40ml. Vpraši v belem dimu ;)

Vmes sem dobil naročilo iz Le Petit Vapoteur kjer sem naročil kar nekaj njihovih okusov. Niti eden mi ne potegne, vsi so preveč kisli in ... enostavno zanič. Apple + sours tudi ni pravi, je pa soliden. Sklepam pa da se mi poslavlja prva glava ker so okusi malce nenavadni. Ni še po oglju (tako mi je opisal v belem dimu da prepoznaš zažgano glavo), je pa čutit nek priokus. Ali je pa to krivo da sem čez tisto glavo dal že nekaj okusov in jih nato tudi potegnil ven iz rezervoarja.

Vetrpiha ::

Katere si nabavil iz LPVja?

YdoIPonU ::

40ml for 60ml pomeni, da maš še lufta za 20ml baze ali nikotina. Lahk vliješ dva 10ml nikotina not al pa doliješ bazo...pač zračunaj si kolk nikotina bi imel not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

Orias ::

V temi je bilo pred dnevi govora o tem, kako nekaterim hitro uničijo glavo pri Lost Vape Ursa podu. Pred dnevi sem od kolega dobil eno tekočino brez nikotina za probo. Vzamem nov pod in vejpam čez dan. Spraznil sem polovico tanka. Zvečer sem pa malo probal koliko pare je sposoben ta pod ustvariti. Mogoče 3 ali 4x potegnem močneje (približno 5 sekund vlečem) in je že vato zasmodilo. Jaz sem z prejšno glavo porabil več kot 30 ml tekočine. Res je pa da vejpam tako, da ustvarim približno isto pare, kot dima pri kajenju cigaret.

Vetrpiha ::

Glede na to, da gre pri teh podih gre za naprave brez nastavljujoče moči, gre za problem pri dovajanju tekočine čez wick do mesha. V hladnejših mesecih pričakujte povečano viskoznost etekočine, kar pomeni, da bo počasneje prihajala do coila

DePalmo ::

Kar se glav tiče, jaz še vedno uporabljam prvo. Pa sem preko nje uničil že (na uč) okoli 50ml tekočine. Sedaj imam v uporabi še drugo in menjujem med prvo in drugo, ker imam dva okusa ki sta mi všeč.

Tako da nevem ... ali jaz ne opazim da je zakurjena ali pa vi delate nekaj narobe. Je pa res da nikoli ne počakam da se glava sprazne, vedno jo prej napolnim in vedno imam zraven še odprt dovod zraka, nekje 1/4. Mogoče sem ene dvakrat probal z zaprtim dovodom zraka, ampak mi je prehudo.

Vetrpiha je izjavil:

Katere si nabavil iz LPVja?

https://www.lepetitvapoteur.com/en/le-p...
https://www.lepetitvapoteur.com/en/fuu-...
https://www.lepetitvapoteur.com/en/frui...
Tile bojo skoraj ziher leteli v smeti, mi res ne sedejo.

Vetrpiha je izjavil:

Glede na to, da gre pri teh podih gre za naprave brez nastavljujoče moči, gre za problem pri dovajanju tekočine čez wick do mesha. V hladnejših mesecih pričakujte povečano viskoznost etekočine, kar pomeni, da bo počasneje prihajala do coila

Mene bo bolj skrbela baterija, že v teh "hladnih" dneh jo filam trikrat na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

DePalmo ::

A je možno da so nikotini med proizvajalci različni? Ker tistega ki imajo v Belem dimu, sem prebavil brez problema (imam vedno mešanico 6.7mg), medtem ko tale iz Le Petit Vapoteur mi je malce nenavaden. Občutek je res kot da bi kadil cigarete, imam dostikrat suha usta, suhe ustnice in v grlu se mi nabira kot nek cmok. Imam pa tale paket: https://www.kumulusvape.fr/packs-diy/58...

Vetrpiha ::

Razlike so minimalne in zanemarljive, proizvajalcev nikotina v EU je pa le zgolj za prstov ene roke.
Jaz vzamem ponavadi tistega od Chemnovatic, ampak razlike nisem opazil.

kriptobog ::

Egoist ima novo linijo tekocin. Za vse, ki smo zaceli z disposable je ta zadeva res super. Zdaj imam Aloe grape in mi je top. Grem pa iskat se druge, da probam. Notri sem pa zlil 20ml nikotina (nic salt), da imam 12ml.
https://belidim.com/product/b-juice-alo...

Vetrpiha ::

Če bo kdo šel sam miskat iz nule, sta noter skoraj 100% FlavorArt Fiji Apple in Inawera Cactus

YdoIPonU ::

Men so mal presladke te b-juice tekočine. Sem nabavu aloe grape in strawberry banana, pa so obe ful sladke (malo preveč se mi zdi).

kriptobog ::

YdoIPonU je izjavil:

Men so mal presladke te b-juice tekočine. Sem nabavu aloe grape in strawberry banana, pa so obe ful sladke (malo preveč se mi zdi).


Meni so ravni zato vsec. Sem imel se ene ful sladke nic salte pa mi pacajo glave in je bv, ceprav mi je okus top, tako da so tole lepo zadeli.

yansek ::

Je še kdo ki je bolj zadovoljen z Nicsalt?

Že nekaj časa vejpam in brez dodajanja arome namešam takole:
-10ml NICSALT SHOT (20mg) 50/50 pg vg
-10ml BAZA 70/30 pg vg


Tudi se ne bi strinjal, da ni 'throat hita', sam bi rekel, da je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

DePalmo ::

Ne, ga ni. Sam sem se in se še vedno prepričujem da je throat hit, ampak ga ni. Mogoče je odvisno od arome.

Kako pa je vejpat brez arome? Ima kakšen okus ali je čisto brez okusa? Ker imam željo probat, nisem si pa še tega namešal.

yansek ::

Throat hit je, kar se mene tiče, je pa drugačen poteg.

Kar se tiče okusa in arome, je že ta sladkasta baza meni sama po sebi prijetnega okusa in vonja.
Ne vidim razloga, da bi dodajal mešanici neke umetne arome tipa sveže pečeni piškoti s karamelo ali kaj podobnega.

stratosD ::

he he - temu se pač reče nalivanje z nikotinom - 10ko vlečeš - na kakšni napravi pa?
sam sem šel s 3mg/ml na 2mg/ml - restricted DL cca 30W - pa z 70/30 vg pg na 75/25 - in ja -> sveže pečeni piškoti z krhko skorjico in jagodnim džemom so mi kar žmohtni ;)

yansek ::

stratosD je izjavil:

he he - temu se pač reče nalivanje z nikotinom - 10ko vlečeš - na kakšni napravi pa?
sam sem šel s 3mg/ml na 2mg/ml - restricted DL cca 30W - pa z 70/30 vg pg na 75/25 - in ja -> sveže pečeni piškoti z krhko skorjico in jagodnim džemom so mi kar žmohtni ;)



Imam Coolfire Z50, MTL, 1.6 ohm glave in na 10 do 12 w.

A to se ti zdi nalivanje z nikotinom?

DePalmo ::

10mg se mi ne zdi pretirano, smo le različni in nam različno paše. Meni presenetljivo 6.7, če je 8 mi je že preveč, če je 5 mi je premalo. In ja, tako majhno razliko sem opazil.

Sedajle vlečem Sneech (beli dim) z nic salt pa ni nobenega throat hita, začnem pa kmalu kašljat kot sem včasih pri cigaretih. Pred tem sem probaval Tantadroo in sem imel v eni glavi z nic salt, v drugi pa z navadnim nikotinom pa nisem opazil razlike. Zato pravim da je mogoče odvisno od arome. Mi pa tele arome malo že presedajo, sploh ker še vedno ne dobim tistih katere bi hotel, zato me res mika probat brez arome. Me je pa tudi že vleklo da bi šel nazaj na cigarete, ravno zaradi širokega pestra arom, a kaj ko so povečini vse zanič.

Vetrpiha ::

alltheflavors.com/

yansek ::

Kako veste, da morate zamenjati glavo?

Prebral oz slišal sem, da naj bi vedel da je glavo za zamenjati ko to zavohaš. Vonjalo naj bi se takšen zasmojen vonj.

Jaz imam Innokin mtl in nikoli še nisem zavonjal, tako da bi vedel, da je glavo za zamenjati.

V moj primeru je tako, da vem, da je potrebno menjati glavo ko se mi zdi kot da sem pogoltnil eno kislo žabo, tam proti večeru ali ponoči se sprašujem ali sem kaj pojedel ali kaj se dogaja, tako da ni ravno prijetno.

Verjetno bom začel kar avtomatsko npr vsako nedeljo menjati glavo, pa mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

DePalmo ::

Ko okus rata čuden.

Tudi meni so govorili da bom čutil "oglje" v ustih, pa ni niti približno temu podobno. Okus se malenkost spremeni in postaja slabši, ampak ker se slabša počasi, niti ne porajtaš tega tako očitno. Je pa spet odvisno od okusa, eni prej zažgejo glave, drugi kasneje.

bozicek ::

Meni je celo vsec da je malce umazana/zažgana ker pri tobaku potem dobiš en tak karamela priokus zraven :))

Če kdo želi, meni ni všeč (tobak)
https://www.lepetitvapoteur.com/en/arom...
https://www.lepetitvapoteur.com/en/arom...

Obe aromi sta skoraj polni, manjka toliko kot je potrebno za eno flaško (100ml)
In pa cca 80ml vsake že narejene cca 7-8 nikotina

Grosuplje vsak dan do treh ko sem na šihtu
Darila letos samo za poredne

yansek ::

DePalmo je izjavil:

Ko okus rata čuden.


Jaz ne čutim povsem nobene razlike v okusu ali aromi/vonju, res pa da nobene dodatne arome ne dodajam

Vetrpiha ::

bozicek je izjavil:

Meni je celo vsec da je malce umazana/zažgana ker pri tobaku potem dobiš en tak karamela priokus zraven :))

Če kdo želi, meni ni všeč (tobak)
https://www.lepetitvapoteur.com/en/arom...
https://www.lepetitvapoteur.com/en/arom...

Obe aromi sta skoraj polni, manjka toliko kot je potrebno za eno flaško (100ml)
In pa cca 80ml vsake že narejene cca 7-8 nikotina

Grosuplje vsak dan do treh ko sem na šihtu

Pazi, tobačne mešanice se morajo praviloma starati vsaj slab mesec do nekaj mesecev.

bozicek ::

Vem
Puham tobačne že kar nekaj časa

Ampak ti dve sta meni osebno zanič
Ali pa Azhad. Štirje različni okusi. Kao neki italjanski top shit. Letelo vse v smeti :D
Darila letos samo za poredne

KuntaKinte ::

se da kje kupit 50 50 bazo z vsaj 18mg nik, kako literco?

-Wall ::

Vetrpiha je izjavil:

Pazi, tobačne mešanice se morajo praviloma starati vsaj slab mesec do nekaj mesecev.


Ne rabijo, v ultrazvocni cistilec das za nekaj ur. Ko sem se se igral s tem, so bili okrog 100 eurov, zdaj so verjetno 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

-Wall ::

Za dodaten efekt das v ultrazvocni cistilec akvarijski grelec, da ti drzi vodo ~40-60 stopinj med delovanjem.

DePalmo ::

Kakšni so vaši plani za drugo leto, ko bodo dokončno prepovedali prodajo aromatiziranih tekočin? Na EU ravni so že sprejeli prepoved, efektivno pa naj bi začelo veljati čez cca. eno leto.

Sam so pa podli tobačni lobiji, politiki pa tok bolj. Vejpat prepovedat, medtem ko se pa tobak in alkohol še vedno lahko kupuje. Osebno me ima da bi nehal ker mi cigareti, odkar vejpam, smrdijo. In zaradi tele prepovedi me je še toliko bolj pogrelo da bom mogoče pa res nehal kadit. Nazaj na cigarete že ne grem.

yansek ::

Nisem vedel, kaj naj bi se prepovedalo, je kdo na tekočem?

DePalmo ::

kriptobog ::

Govorijo o aromatiziranih tobacnih izdelkih. na mojih tekocinah nikjer ne pise, da vsebujejo tobak :))

Drugace pa ne bo problem. Na aromi bo pisalo, da ni primerna za uporabo v lektronskih cigaretah. Tako kot sedaj delajo z vecjimi pakiranji baze, da se izognejo trosarini ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

DePalmo ::

Pri meni na vsaki flaški piše da vsebuje nikotin in da je tobačni izdelek (oz. nekaj takega). Tudi če je brez nikotina.

A res misliš da bodo tako preprosto to zaobšli?

-Wall ::

DePalmo je izjavil:

Sam so pa podli tobačni lobiji, politiki pa tok bolj. Vejpat prepovedat, medtem ko se pa tobak in alkohol še vedno lahko kupuje. Osebno me ima da bi nehal ker mi cigareti, odkar vejpam, smrdijo. In zaradi tele prepovedi me je še toliko bolj pogrelo da bom mogoče pa res nehal kadit. Nazaj na cigarete že ne grem.


Jaz se strinjam, zadnjic me je hcerka (11 let) sprasevala, kaj je to en dim in ali ima res okus po bombonih. Da res lepo disi.

Tako, da ja, aromatizirane tekocine je treba prepovedati, razen tega sem zadnjih nekaj let (preden sem sel na segrevanje tobaka) uporabljal nearomatizirano tekocino in je cisto ok, malo vec vgja das, ne rabis nobenih arom - arome so pac preseravanje za mularijo, da se lahko z necim identificira v pubertetniski dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

kriptobog ::

DePalmo je izjavil:

Pri meni na vsaki flaški piše da vsebuje nikotin in da je tobačni izdelek (oz. nekaj takega). Tudi če je brez nikotina.

A res misliš da bodo tako preprosto to zaobšli?


Ce gre pri bazi cez, zakaj ne bi se pri aromi? Naceloma se te arome uporbalja tudi pri prehrani, tako da... :)

Orias ::

Arome so tak v večini primerov food grade. Tak, da kar naj se trudijo tobačni lobiji nagajati. Koliko medijskega pompa je bilo glede TPD. Na koncu pa lahko brez problema naročiš izven EU disposable cigareto z 50mg salta in 60ml tekočino z 50mg salta. Še 200mg nikotin brez problema kupiš. Še kaj nelegalnega lahko brez težav kupiš...
Konec koncev elektronska cigareta ni tobačni izdelek. To je tako, kot bi rekel da je marihuana tobačni izdelek :D:D:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

Vetrpiha ::

DePalmo je izjavil:

Pri meni na vsaki flaški piše da vsebuje nikotin in da je tobačni izdelek (oz. nekaj takega). Tudi če je brez nikotina.

A res misliš da bodo tako preprosto to zaobšli?

Da. Vse posamezne arome se že sedaj prodajajo brez problema in se bodo tudi v nadaljne. Ovira bodo te komercialne eđus mešanice.

DePalmo ::

Potem pa sploh ni problema, če bo tako preprosto ;)

Vetrpiha ::

DePalmo je izjavil:

Kakšni so vaši plani za drugo leto, ko bodo dokončno prepovedali prodajo aromatiziranih tekočin? Na EU ravni so že sprejeli prepoved, efektivno pa naj bi začelo veljati čez cca. eno leto.

Sam so pa podli tobačni lobiji, politiki pa tok bolj. Vejpat prepovedat, medtem ko se pa tobak in alkohol še vedno lahko kupuje. Osebno me ima da bi nehal ker mi cigareti, odkar vejpam, smrdijo. In zaradi tele prepovedi me je še toliko bolj pogrelo da bom mogoče pa res nehal kadit. Nazaj na cigarete že ne grem.

Arome se bo zmerom dobilo, nikotin pa tudi ne bo problem nabaviti za par let naprej. Flaška je tako ali drugače okrog 65centov.

inaweraflavours.com/
flavourart.com/

Bo pa potrebno veliko več izobraževanja. Niso kar vse arome za uparjevanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

yansek ::

Misliš si delati zaloge nikotinske baze za v naprej?

Vetrpiha ::

Vržeš v zamrzovalnik

yansek ::

Zakaj, misliš zaradi povečane trošarine ali kakšnih prepovedi pri nikotinskih bazah?

Vetrpiha ::

Prodaja koncentratov se krči. Prodaja nikotina je neposredna vezana na njih. Čim bodo trgovine zapirale vrata, se bo dosegljivost zmanjšala. Nikotin se bo še vedno dalo dobiti, vendar po višji ceni.
Kdor sedaj kupuje nikotin pri nas po 4eur, se mu ne bo poznalo. Jaz ga kupujem po 65centov na 10ml flaško in čeprav je napram nam poceni, je napram ponudbi izpred leta ali dve že ta cena 50% višja.

BorutK-73 ::

Orias ::

Potem še morem pa hitro naročiti Hazel dream, dokler ga še kje imajo.
Bi mi mogoče kdo priporočil kakšno kavno aromo ? Sem nekaj arom že preizkusil ( capella, FA,TPA,FLV,INW...). Najbolj všeč mi je bila od FLV (stara varianta).

yansek ::

Ali čutite kakšne posledice kdaj ali slabost od elektronskih cigaret oz vejpa?
Jaz sem te dni prvič začutil takšno rahlo slabost v predelu pljuč.

Jaz mislim, da bom to nezdravo razvado, če ne postopoma ukinil, pa vsaj omejil npr tako, da vejpa ne nosim okolo s seboj, temveč ga puščam doma in le takrat uporabljam.

DePalmo ::

Ja! Sem se že spraševal kaj je to zaen hudič, in potem berem po internetu da se majhnem procentu uporabnikom lahko razvijejo isti simptomi kot za pljučnico. Juhej ker sem očitno med njimi 8-O

Tako da sedaj poznam dve različni slabosti:
1. preveč vejpa naenkrat in mi je slabo zaradi okusa (ga kar ne znam odložit, ni to tako kot pri cigaretih)
2. znaki prehlada oz. zgoraj omenjene pljučnice

Sicer mi je nenavadno da se je to pojavilo šele sedaj, vejpam že par mesecev in do sedaj ni bilo težav, razen z prvo slabostjo. Zato sem se začel spraševati, če je mogoče kaj povezano z nižjimi temperaturami zunaj. Ker če sem v hiši načeloma nimam težav, ko pa vejpam zunaj, se pa hitro pojavijo.

Sem tudi tuhtal da bi za test šel nazaj na cigarete za kakšen teden ali dva, ampak mi tako smrdijo da nevem če bom zmogel. Nehal pa tudi še nebi, nekaj rabim počet z rokami.
««
84 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282256 (1106) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116419 (12630) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310080 (6382) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313061 (11967) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940611 (10373) BCSman

Več podobnih tem