» »

Postavitev spletne strani

Postavitev spletne strani

Tomaž ::

Jaz želim svojo spletno stran postavit na splet. Gostovanje in domeno že imam preko zabec.net (najosnovnejše gostovanje) in kontrolno ploščo DirectAdmin. Zdaj me pa zanima kako je najenostavnejše postavit spletno stran gor. Preko kontrolne plošče DirectAdmin ali še obstaja kakšni drugačen, enostavnejši način?
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

bluefish ::

FTP - uporabiš program Filezilla in za povezavo podatke, ki ti jih da ponudnik gostovanja. Možno, da boš moral prej FTP dostop omogočiti v panelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

radmannsdorf ::

Zgodovina sprememb…

Tomaž ::

bluefish je izjavil:

FTP - uporabiš program Filezilla in za povezavo podatke, ki ti jih da ponudnik gostovanja. Možno, da boš moral prej FTP dostop omogočiti v panelu.


pod kaj približno pa naj bi bile te nastavitve?
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

blackbfm ::

pod kaj približno pa naj bi bile te nastavitve?


kaj če bi to raje vprašal ponudnika gostovanja?8-O

Goran's Blog ::

Tomaž od ponudnika dobi uporabniško ime ter geslo za ftp dostop, najbrš da si to dobil že preko elektroske pošte (vsaj moral bi). Če te kaj zanima ti lahko pomagam mi piši na ZS oziroma pojdi na internetmojster forum kjer boš dobil boljše nasvete glede spletni strani ;)

paco ::

Oh dej no Goran, zdej ga pa že biksaš. Mu je že bluefish podal boljši odgovor kot ti, prav tako blackbfm; kako za vraga naj mi vemo kako izgleda nadzorna plošča DirectAdmin.
Potem pa si ga še drzneš pošiljati na neko drugo stran kjer naj bi dobil boljše odgovore. Argumentiraj prosim.


Kakorkoli, sem našel na directadminovi spletni strani demo. OP, ne moraš zgrešit, pod "Your account" imaš "FTP Management". Klikneš in levo zgoraj poiščeš "Create FTP account".
Če ne pa malo raziskuj, zajebeš težko kaj, na koncu pa se vedno lahko obrneš na ponudnika.
It iz aj.

Goran's Blog ::

paco je izjavil:

Oh dej no Goran, zdej ga pa že biksaš. Mu je že bluefish podal boljši odgovor kot ti, prav tako blackbfm; kako za vraga naj mi vemo kako izgleda nadzorna plošča DirectAdmin.
Potem pa si ga še drzneš pošiljati na neko drugo stran kjer naj bi dobil boljše odgovore. Argumentiraj prosim.


Kakorkoli, sem našel na directadminovi spletni strani demo. OP, ne moraš zgrešit, pod "Your account" imaš "FTP Management". Klikneš in levo zgoraj poiščeš "Create FTP account".
Če ne pa malo raziskuj, zajebeš težko kaj, na koncu pa se vedno lahko obrneš na ponudnika.


Ne razumem tega da ne veste kako izgleda plošča direc admin, sem prepričan da veste ;) ?
internetmojster forum je spletna stran na kateri je res veliko ljudi kateri služijo s spletnimi stranmi in so res skozi v temu zato sem ga usmeril tja. Slo-Tech ni tako tipično usperjen samo za spletne strani ampak je forum za vse. Kod drugo na internemojster bo dobil lepši odgovor na žalost, tako je ;)

blackbfm ::

internetmojster forum je spletna stran na kateri je res veliko ljudi kateri služijo s spletnimi stranmi in so res skozi v temu zato sem ga usmeril tja.


IM je forum kjer folk čaka kot hijene, da te oberejo, da te spljuvajo in z veseljem nabijajo minuse:D Imaš tut skulirane ljudi tam, ampak loh jih prešteješ na prste ene roke. Škoda ker ni neke normalne alternative v tej smeri.

Goran's Blog ::

blackbfm je izjavil:

internetmojster forum je spletna stran na kateri je res veliko ljudi kateri služijo s spletnimi stranmi in so res skozi v temu zato sem ga usmeril tja.


IM je forum kjer folk čaka kot hijene, da te oberejo, da te spljuvajo in z veseljem nabijajo minuse:D Imaš tut skulirane ljudi tam, ampak loh jih prešteješ na prste ene roke. Škoda ker ni neke normalne alternative v tej smeri.


Ne vem nisem še opazil tega na IM-ju ;)

black ice ::

Se strinjam z blackbfm. IM je slovenska verzija DP.

paco ::

Omarijasveta. Kako lahko rečeš da si prepričan v nekaj o čemur ne moraš imeti pojma?
Res je, sedaj vem kako izgleda zadeva, ko pa sem odprl temo pa nisem.

Argumentiraj "lepši odgovor". Kaj je lepšega kot da ti nekdo korak za korakom napiše kaj moraš storiti?
It iz aj.

Goran's Blog ::

Se logiraš v direct admin, če ni že ustvarjenega ftp (ponavadi je) računa ga ustvariš tako da greš na "FTP managmetn" ter potem v "Creat FTP Account". (tukaj notri vidiš v ftp managmentu tudi če imaš že ftp).
Izpolniš vse podatke FTP username, password itd...
Ko končaš si namestiš FileZillo in vpišeš te podatke in se povežeš na zakupljen strežnik kjer naložiš gor spletno stran, najbrš imaš na strežniku html_public mapo v katero naložiš stran.

paco, konkretno v tej temi nisem zasledil tega v veliko temah sem pa zasledil neko zaničevanje uporabnikov katerih nimajo pojma in kot neko posmehovanje ;)

Zgodovina sprememb…

gensi ::

Verjetno ti je posredoval spletni ponudnik uporabniško ime in geslo ter link za prijavo.
Torej se prijavi in preglej nadaljnje povezave.

Zelo verjetno ima tudi že pripravljene skripte za postavitev Joomle, Wordpress-a ali česa podobnega.
Če ne najdeš ničesar, potem vprašaj ponudnika gostovanja.

paco ::

Čestitam Goran, ravnokar ti je uspelo združiti vse naše objave brez statusa moderatorja.
Še vedno ne vem na kakšen način lepši odgovor bi dobil na IM.

Konkretno, misliš sebe? Kakšen odziv pa pričakuješ s konstantnim spammanjem svojih "člankov" katere smo že vsi neštetokrat videli na 1001 način in trosenjem nesmislov?

Pa prosim, ne zaključuj objav z mežiki.
It iz aj.

Goran's Blog ::

paco je izjavil:

Čestitam Goran, ravnokar ti je uspelo združiti vse naše objave brez statusa moderatorja.
Še vedno ne vem na kakšen način lepši odgovor bi dobil na IM.

Konkretno, misliš sebe? Kakšen odziv pa pričakuješ s konstantnim spammanjem svojih "člankov" katere smo že vsi neštetokrat videli na 1001 način in trosenjem nesmislov?

Pa prosim, ne zaključuj objav z mežiki.


1. Nobeden ni konkretno odgovoril.
2. Ne mislim sebe!!
3. Spamanjem članku in trosenjem nesmislov WTF?

Tukaj se debata v tem postu konča z moje strani!
Aja sory za mežike!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8015731 (9547) Netrunner
»

preusmeritve e-mailov

Oddelek: Izdelava spletišč
111953 (1597) c3p0
»

Težave z Joomlo

Oddelek: Omrežja in internet
91037 (886) schumi3
»

Web hosting ali domači mini server za spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
475627 (4183) krho
»

Gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
153840 (3488) _Dejan_

Več podobnih tem