» »

Kako z novejših CD jev mp3 narest

Kako z novejših CD jev mp3 narest

phoinix ::

Novejši glasbeni CD ji imajo zaščito proti rippanju! Ena možnost je predvajat CD in snemat preko zvočne kartice same, sam zvok ni tko kvaliteten kokr bi lahko bil, mal hrešči pri višjih tonih. Kako zrippat ne da bi to nastal! Hvala

PS: upam da ni to nedovoljena tema,sej to vsi delajo,...sam govori se bol mal!

sash ::

se razume, saj delaš zgolj backup svojih orginalnih CD-jev, da se le ti nebi poškodovali :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Tr0n ::

Alcohol 120%, CloneCD, EAC,...

Boky ::

Mislim da je tudi potrebno imeti tak pogon (npr: liteon), ki zna zaobiti zaščito!

phoinix ::

OK, OK! Kva je to 120% Alcohol, EAC, Clone CD ga pa sam prepeče, in ne nardi mp3 jev. A če bi prepeku CD ni več zaščite?

Liteon pa nimam.

A se mogoče da z kakim programom posnet bolš ne z mojimi softveri za Creative 128.

Predator ::

uporabi lepo eac + lame mp3 encoder za mp3-je, meni ta kombinacija že dolgo lepo služi

(sic) ::

Sicer ne vem, če zna ripat zaščitene CDje, pa vseeno;

CDex - najboljši ripper kaj sem ga videl. Preprost, hiter, brezplačen in še Lame MP3 encoder ima.

check it out..

Fuck you all!!!

Tr0n ::

phoinix: to so programi, ki omogocajo kopiranje zascitenih CDjev. malce poisci po g00glu ali forumu.

matias ::

na obodu cd-ja je podatkovni trak (kakšen milimeter).... s črnim flomastrom ga prebarvaj, pa bo lepo delal :)

mirkuma ::

ClonyXXL (zadnja verzija) omogoca, da vidis kaksno zascito uporablja AudioCD (Cactus100/200, Key2Audio...). Kopiranje je se nekako izvedljivo (Alcohol 120%), izdelava MP3jev pa je povsem odvisna od pekaca/CD-DVD enote..Za dolecen tip zascite si na netu najdi kako se jo presname oz. izdela MP3.
Najbolje se obnesejo Lite-On 40x in 48x z najnovejsimi biosi..Plextor, ce z PlexTools skrijes ostale sesion-e, Teac CD-RW 40x in celo Sony CDRW, ki zna prekopirati sonyjevo Key2 Audio zascito...S flomastrom si ne mores pomagati pri vseh vrstah zascite..
Lahko pa tudi z ISOBusterjem v1.3 mountas oz. izdelas samo iso 1 sesiona in iz tega potem naredis MP3je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

phoinix ::

Jest mam R Teac 40x in Sony RW. Softwaresko se pa to ne da v celoti ukol prnest?

Stripy ::

Softversko se to da npr. z EACom in pri nekaterih pekačih s Feuriom. EACu rečeš, naj ti prebere samo prvo sejo in ti ni treba barvati ali lepiti CDja. Feurio ti to možnost da že avtomatsko, če imaš ustrezen pekač.

phoinix ::

Kako se pa to naredi z flumastrom in lepilom???

Jest bi samo s CD-ja muzko v mp3 - direktno brez posrednih CD-jev. Je to možno z kakim programom, kokr npr. MusicMatch - tak, ne ta!

Boky ::

phoinix v tvojem primeru mislim, da je pomembno, da imas pogon, ki prebere zaščitene cd-je! Ko ti bo pogon enkrat prebral cd, bi moralo spilat z katerikolim programom!

LuckyMato ::

Jaz ripam z LiteOn-on 48x12x48, pa mi je do sedaj uspello brez vsakih problemov in kakih nastavitev. Pekač je OEM verzija. Poskusi pri kakem kolegu, ki ima čim bolj nov pekač.:)

Zgodovina sprememb…

m_g ::

problem je v pekačih če ti le ta prebere cd poj lohk to nardiš mp3 s kerih kol programom
jest sem o tem dost pisov tle gor uporab iskanje
lp

zvitorepec ::

Jaz sem pa naletel na eno nenavadno zascito... Hotel sem si narediti kopijo Red Hot Chili Peppers - By the way za v avto. Kopiral sem s Feurio in vse je zgledalo ok. Ko pa sem poslusal, se na sredini 4. pesmi oglasi "pipipipipipi...illegal copy...pipipipipipi". 8-O WTF! Pregledam cd s Clonyem - ne najde nobene zascite? Cd nima zunanjega obroca, skratka nic. Tudi datoteka na disku ni imela piskanja vmes, ko pa sem posnel je piskanje bilo na cdju...
Potem sem ripal z EAC in vse je bilo ok - nobenega piskanja. Tako da se sedaj ne vem, v cem je fora
HOWGH!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469127 (7333) charly5650
»

Siddharta RH- kako posneti kopijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10412501 (7018) Geronimo11
»

Glasbeni cd-ji

Oddelek: Pomoč in nasveti
222252 (1772) icek
»

peka cd-jev

Oddelek: Programska oprema
162044 (1700) azeed
»

kako presnet zakljenjen audio-cd?

Oddelek: Zvok in slika
191901 (1491) AngelOfDeath

Več podobnih tem