» »

Linux desktop, statistika iz googla

Linux desktop, statistika iz googla

«
1
2

xxx ::

Malo sem se igral z googlom, iskal sem string "x doesnt work" kjer je x pac desktop, kjer na linuxu nisem uposteval vseh, stevilka bi bila samo vecja:

Windows, KDE, Gnome, Unity, XFCE, Enlightenment

Zanimiva pa so številke:

Linux desktop predstavlja 14.97% vseh pritozevanj nad desktopom, hkrati pa predstavlja 1,69% omrezenega trga (ce izvzamemo ostale OSe se pravi samo linux in windows).
Windows predstavlja 85,03% tezav (s tem da sem tu uposteval vse tezave, linuxu pa samo desktop tezave), hkrati pa ima 98,30% omrezenega trga (ce izvzamemo ostale OSe se pravi samo linux in windows).

Skratka, lahko recemo, da imajo uporabniki linuxa 8.9x vec tezav s svojim desktopom kot uporabniki Windowsov. To seveda ne pomeni, da so za to krivi bugi, lahko je samo tezavnost uporabe.
Pa pa...
  • zaklenil: Mavrik ()

LightBit ::

Zanimiva in natančno izvedena raziskava podkrepljena z viri.

Če bi upošteval vse težave tudi na Linuxu, bi se delež povečal težave pa ne toliko.
Verjetno večina Windows uporabikov, ko ima težavo reče nekomu in mu ta uredi. Linux uporabniki pa pač pogosteje sami rešujejo težave.

black ice ::

Zelo verjetno. Vprašanje koliko težav na Windows sistemih se reši "izven dosega" Googla.

TgT ::

Linux uporabniki rešitev poiščejo na spletu, windows uporabniki raje nesejo PC na popravilo ali zaprosijo prijatelja. :D
Hit'N'Run

xxx ::

LightBit je izjavil:

Zanimiva in natančno izvedena raziskava podkrepljena z viri.

Ja! Lahko preprosto preveris sam na googlu. A ni to fino, ker je vse online se ni treba ubadati z malenkostmi. Ti dam let me google it for you link?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Poldi112 ::

Oba sistema imata krepko čez miljon uporabnikov. Kar pomeni, da pri obeh uporabniki najdejo večino probelmov. Kar pomeni, da je v Linux-u OBČUTNO manj težav kot v win. Razen, če misliš, da število problemov linearno raste s številom uporabnikov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

xxx ::

LightBit je izjavil:

Verjetno večina Windows uporabikov, ko ima težavo reče nekomu in mu ta uredi. Linux uporabniki pa pač pogosteje sami rešujejo težave.


To sicer ne vem ampak v vse smeri kaze precej slabo. V tem primeru ti nima kdo urejati tako da se moras znajti sam, kar ni ravno primerno za domac desktop. Ali pa konec koncev sluzbeni... cas je denar pa te zadeve.

Poldi112 je izjavil:

Oba sistema imata krepko čez miljon uporabnikov. Kar pomeni, da pri obeh uporabniki najdejo večino probelmov. Kar pomeni, da je v Linux-u OBČUTNO manj težav kot v win. Razen, če misliš, da število problemov linearno raste s številom uporabnikov.


O ne Poldi, ni tako preprosto, zadeva je poenotena na procente in razmerja. In glede na kolicino windowsaskih forumov, bi bilo pricakovati, da je jamranja s strani windows uporabnikov precej vec, kaj je ze bila tista reklama... "it just works" rofl.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

LightBit ::

xxx je izjavil:

LightBit je izjavil:

Zanimiva in natančno izvedena raziskava podkrepljena z viri.

Ja! Lahko preprosto preveris sam na googlu. A ni to fino, ker je vse online se ni treba ubadati z malenkostmi. Ti dam let me google it for you link?

Ne vem niti točno kaj si iskal.
Sem v google napisal "x doesnt work". Poglej rezultate: https://www.google.si/search?q=x+doesnt...

xxx ::

Saj v bistvu me niti ne zanima kam ciljate fanatiki, samo toliko v opozorilo, ce bo kaksna firma dobila idejo, da jim bo pa kar delalo. Če ni denarja priporocam XPje, vseeno ce je unsupported.

LightBit je izjavil:

Sem v google napisal "x doesnt work". Poglej rezultate: https://www.google.si/search?q=x+doesnt...


Uh se mi je zdelo da bos rabil lmgtfy: http://lmgtfy.com/?q=KDE+doesnt+work

Naprej bos zmogel? :P
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Poldi112 ::

xxx je izjavil:



O ne Poldi, ni tako preprosto, zadeva je poenotena na procente in razmerja. In glede na kolicino windowsaskih forumov, bi bilo pricakovati, da je jamranja s strani windows uporabnikov precej vec, kaj je ze bila tista reklama... "it just works" rofl.


A si ziher? Ker edina razlaga za to bila, da nihče ne išče rešitve čez google ampak za vsak problem vpraša na forumu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

black ice ::

xxx je izjavil:

Saj v bistvu me niti ne zanima kam ciljate fanatiki, samo toliko v opozorilo, ce bo kaksna firma dobila idejo, da jim bo pa kar delalo. Če ni denarja priporocam XPje, vseeno ce je unsupported.

Nisi resen. Kdo bo krpal luknje? Lokalni čevljar?

xxx ::

black ice je izjavil:

Nisi resen. Kdo bo krpal luknje? Lokalni čevljar?

NAT mogoce? :P Saj nisi tako "trmast" da imas masino direktno na net priklopljeno?

Poldi112 je izjavil:

A si ziher? Ker edina razlaga za to bila, da nihče ne išče rešitve čez google ampak za vsak problem vpraša na forumu.

Aha, tudi to je mozno, linuxasi ne znajo googlat?! Je se kaksna razlaga, npr. da imate desktope zabugirane in uporabniku neprijazne.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Poldi112 ::

Torej praviš, da dejansko misliš, da miljarda uporabnikov najde 1000x več bug-ov kot miljon.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

LightBit ::

xxx je izjavil:

Saj v bistvu me niti ne zanima kam ciljate fanatiki, samo toliko v opozorilo, ce bo kaksna firma dobila idejo, da jim bo pa kar delalo. Če ni denarja priporocam XPje, vseeno ce je unsupported.

Zakaj si začel temo, če te ne zanima? A si trol ali fanatik?
Sej ti verjetno uporabljaš XP-je.

xxx je izjavil:

LightBit je izjavil:

Sem v google napisal "x doesnt work". Poglej rezultate: https://www.google.si/search?q=x+doesnt...


Uh se mi je zdelo da bos rabil lmgtfy: http://lmgtfy.com/?q=KDE+doesnt+work

Naprej bos zmogel? :P

x sem razumel kot X11 in ne kot spremenljivko.

xxx je izjavil:

black ice je izjavil:

Nisi resen. Kdo bo krpal luknje? Lokalni čevljar?

NAT mogoce? :P Saj nisi tako "trmast" da imas masino direktno na net priklopljeno?

In NAT reši vse. http://security.stackexchange.com/quest...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

xxx ::

LightBit je izjavil:

x sem razumel kot X11 in ne kot spremenljivko.

Uh unicujes mi teorijo, sem samo drazil poldija ampak res ne znate googlat.

LightBit je izjavil:

In NAT reši vse. http://security.stackexchange.com/quest...

Gandalfar, Bluefish, mrš brisat ta post, OFFTOPIC! :P

LightBit je izjavil:

Zakaj si začel temo, če te ne zanima? A si trol ali fanatik?

Obveščanje dragi trol. Nekako sem dvomil, da bi mi objavili NOVICO, lahko pa probam... Saj ves, slotechova pregovorna pristranskost pa to... :P

LightBit je izjavil:

Sej ti verjetno uporabljaš XP-je.

Hmm... v primerjavi z linux desktopom... ne draži :P
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

Poldi112 je izjavil:

Torej praviš, da dejansko misliš, da miljarda uporabnikov najde 1000x več bug-ov kot miljon.

Pravim da ne znas brati (si morda Gandalfar ali Bluefish under cover?):

xxx je izjavil:

To seveda ne pomeni, da so za to krivi bugi, lahko je samo tezavnost uporabe.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Poldi112 ::

No, pa mi razloži. Ti si preračunal št. uporabnikov na št. zgooglanih strani o problemih in trdil, da cirfi rasteta linearno. Kaj je to drugega kot logika, da če en uporabnik najde en bug, jih bo tisoč našlo tisoč.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

black ice ::

Najmanj tisoč!

LightBit ::

xxx je izjavil:

LightBit je izjavil:

x sem razumel kot X11 in ne kot spremenljivko.

Uh unicujes mi teorijo, sem samo drazil poldija ampak res ne znate googlat.

Kaj ima to veze z googlanjem?

xxx je izjavil:

LightBit je izjavil:

Zakaj si začel temo, če te ne zanima? A si trol ali fanatik?

Obveščanje dragi trol. Nekako sem dvomil, da bi mi objavili NOVICO, lahko pa probam... Saj ves, slotechova pregovorna pristranskost pa to... :P

To je bolj širjenje FUD-a, kot obveščanje.

xxx ::

Poldi112 je izjavil:

No, pa mi razloži. Ti si preračunal št. uporabnikov na št. zgooglanih strani o problemih in trdil, da cirfi rasteta linearno. Kaj je to drugega kot logika, da če en uporabnik najde en bug, jih bo tisoč našlo tisoč.


Kdo govori o bugih? Govorim samo o tezavah, nisem googlal za bug :P In ni treba da rasteta linearno, pri taksnih velikih številih je prav fino, da 1000 gor ali dol ne pomeni NIČ.

LightBit je izjavil:

To je bolj širjenje FUD-a, kot obveščanje.

Ne širjenje FUD je to kar vi zganjate, jaz sem bil prijazen in sem dostavil številke. Vas je relativno malo napram windowsom ampak upostevajoc razmerje, zgnerirate za skoraj 9x več strani z vsebino "KDE/GNOME/... doesnt work" kot windows uporabniki "windows doesnt work".

Meni to pove vse, sploh ker se odlicno sklada z mojim mnenjem, da linux ni ready za desktop uporabo. Pa saj nic hudega, to ni nekaj novega in to kaze tudi padec uporabe linuxa kot browserja, spet vam je procent dol zdrknil za 0.02%.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Poldi112 ::

Saj za težave isto velja. Boli a, ko se ustreliš v koleno?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

xxx ::

Poldi, nauci se brat.

xxx je izjavil:

Vas je relativno malo napram windowsom ampak upostevajoc razmerje, zgnerirate za skoraj 9x več strani z vsebino "KDE/GNOME/... doesnt work" kot windows uporabniki "windows doesnt work".
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> Vas je relativno malo napram windowsom

To se ti samo zdi, ker narobe gledaš.

xxx ::

jype je izjavil:

chironex> Vas je relativno malo napram windowsom

To se ti samo zdi, ker narobe gledaš.


To se samo tolazis iz obupa.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> To se samo tolazis iz obupa.

Čemu bi name vplivale odločitve drugih? Saj kar se mene tiče ti ni treba uporabljati boljših rešitev, sam se zlahka odločiš za slabše.

Raziskava ima hude metodološke pomanjkljivosti, ampak nič ne de, ker itak raziskava, v kateri že vnaprej veš, kaj bi rad dokazal, ni vredna imena.

xxx ::

jype je izjavil:

Čemu bi name vplivale odločitve drugih? Saj kar se mene tiče ti ni treba uporabljati boljših rešitev, sam se zlahka odločiš za slabše.

Google in razmerja pravijo, da bi ti in tvoji kolegi radi spravili druge na slabše rešitve.

jype je izjavil:

Raziskava ima hude metodološke pomanjkljivosti, ampak nič ne de, ker itak raziskava, v kateri že vnaprej veš, kaj bi rad dokazal, ni vredna imena.

O ja, to je zelo preprosto reči, bo pa treba dokazat "tovariš".
Pa pa...

jype ::

chironex> Google in razmerja pravijo, da bi ti in tvoji kolegi radi spravili druge na slabše rešitve.

Ne. Google in razmerja pravijo, da se podpora Linuxu v veliki meri vrši na spletu in je indeksirana, da lahko do rešitev dostopa kdorkoli.

chironex> O ja, to je zelo preprosto reči, bo pa treba dokazat "tovariš".

Zlahka: http://sdt.bz/content/article.aspx?Arti...

xxx ::

jype je izjavil:

chironex> Google in razmerja pravijo, da bi ti in tvoji kolegi radi spravili druge na slabše rešitve.

Ne. Google in razmerja pravijo, da se podpora Linuxu v veliki meri vrši na spletu in je indeksirana, da lahko do rešitev dostopa kdorkoli.


Ja, se razume, google linuxove vsebine bolje indexira. Dobra. Desperate? :P

Tezko se boste izgovorili na taksno razliko :P

jype je izjavil:

chironex> O ja, to je zelo preprosto reči, bo pa treba dokazat "tovariš".

Zlahka: http://sdt.bz/content/article.aspx?Arti...


Spet nekdo ki se s temi bugi igra, a res ne razumete, da sem iskal "doesnt work", to vkljucuje tudi nedodelanost, zakompliciranost,...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

jype je izjavil:

Zlahka: http://sdt.bz/content/article.aspx?Arti...

Off topic: omg, šele zdajle sem videl... Coverity??? :D :D :D
Ta zadeva je totalno zabugirana in za povrh tako polna false positivov, da je cisto vseeno kaj pravi, tisti rezultati niso vredni nič. Če bi Coverity dejansko kaj pametnega reportal potem bi ga lahko pognali na lastni kodi in bi potem Coverityu lahko popravili njihove buge... wait a minute... lol. SCA je še ena akademska zabloda. PHP vrze ven toliko false positivov, da se bo verjetno prej vesolje sesulo kot bo celo clovestvo sposobno reporte spucat da bodo relevantni (za obcutek, preko 100 fpjev za en bug, lahko si predstavljate, koliko je vreden npr. antivirus, ki vam za vsak fajl narobe vrne da ima virus, ampak eden od njih ga ima pa res).
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Poldi112 ::

xxx je izjavil:

Poldi, nauci se brat.

xxx je izjavil:

Vas je relativno malo napram windowsom ampak upostevajoc razmerje, zgnerirate za skoraj 9x več strani z vsebino "KDE/GNOME/... doesnt work" kot windows uporabniki "windows doesnt work".


Saj, upoštevajoč razmerje. Če 1 uporabnik najde eno težavo (da boš happy) in posta na forumu temo z naslovom "doesn't work", potem bo miljon uporabnikov naredilo miljon tem. Logično.

Torej, na linux-u je 6x manj problemov. Ko pa zraven upoštevaš še, da se ga uporablja tudi na routerjih, serverjih, embeded napravah, ... in ko to preračunaš na win, ki so praktično samo na desktop in nežno v server svetu, vidiš da je na linux-u po tamalem 10x manj težav. Ko zraven dodaš še dejstvo, da je win različic ene 10, linux distribucij pa krepko čez 100 prideš do cifre, da je v linux-u 100x manj težav. Ko pa upoštevaš še, da imaš na windows 1 desktop, v linux-u pa recimo 10, vidiš, da je z linux-om 1000x manj težav.

Kar se nekako ujema z mojimi izkušnjami.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

andromedar ::

chironex, ti si dejansko googlal "Windows doesnt work"?

Verjami, da je takšnih uporabnikov, ki bi na forum napisali tako slabo zastavljeno vprašanje (in bi hkrati znali uporabljat forume), marginalno malo.
Eh?

Utk ::

Poldi112 je izjavil:

xxx je izjavil:

Poldi, nauci se brat.

xxx je izjavil:

Vas je relativno malo napram windowsom ampak upostevajoc razmerje, zgnerirate za skoraj 9x več strani z vsebino "KDE/GNOME/... doesnt work" kot windows uporabniki "windows doesnt work".


Saj, upoštevajoč razmerje. Če 1 uporabnik najde eno težavo (da boš happy) in posta na forumu temo z naslovom "doesn't work", potem bo miljon uporabnikov naredilo miljon tem. Logično.

Torej, na linux-u je 6x manj problemov. Ko pa zraven upoštevaš še, da se ga uporablja tudi na routerjih, serverjih, embeded napravah, ... in ko to preračunaš na win, ki so praktično samo na desktop in nežno v server svetu, vidiš da je na linux-u po tamalem 10x manj težav. Ko zraven dodaš še dejstvo, da je win različic ene 10, linux distribucij pa krepko čez 100 prideš do cifre, da je v linux-u 100x manj težav. Ko pa upoštevaš še, da imaš na windows 1 desktop, v linux-u pa recimo 10, vidiš, da je z linux-om 1000x manj težav.

Kar se nekako ujema z mojimi izkušnjami.

Ja če napiše to nekdo, ki živi od odpravljanja problemov z linuxom je to že res.

Poldi112 ::

Živim tudi od odpravljanja win problemov. Sem pa mislil, da bo očitno (razen jasno chironex-u, saj uporabljam njegovo priznano statistično metodo), da je zgornji sestavek parodija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

xxx ::

Poldi112 je izjavil:

/.../Kar se nekako ujema z mojimi izkušnjami.


Poldi to trdis samo ti.

Nisem iskal linux ampak sem iskal variante desktopov. Samo na windowsih sem pac vzel celoten OS. Govorimo o desktop okolju se pravi sem iskal samo desktop, to takoj izloci tvoje kenjanje o routerjih, ki imajo po tvojem mnenju gor namoniran KDE, ne? Vse te tvoje klobase o distribucijah itd so irelevantne.

andromedar je izjavil:

chironex, ti si dejansko googlal "Windows doesnt work"?

Verjami, da je takšnih uporabnikov, ki bi na forum napisali tako slabo zastavljeno vprašanje (in bi hkrati znali uporabljat forume), marginalno malo.


Na desktop okoljih za linux pa neverjetno veliko pravis?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

Poldi112 je izjavil:

Saj, upoštevajoč razmerje. Če 1 uporabnik najde eno težavo (da boš happy) in posta na forumu temo z naslovom "doesn't work", potem bo miljon uporabnikov naredilo miljon tem. Logično.


In logicno, da bo 100 miljonov uporabnikov windowsov potem naredilo 100 miljonov tem. In ker sta oba vzorca vzeta po enakem vzorcu je zadeva prav lepo primerljiva, zagotovo je tudi veliko prostora za napako ampak ne za 9x. Sicer pa izvoli dokazat nasprotno... jype moment... "tovariš".
Pa pa...

Poldi112 ::

Zakaj logično? Ker ne znajo googlat?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

LightBit ::

xxx je izjavil:

Sicer pa izvoli dokazat nasprotno... jype moment... "tovariš".

Glede na to, da ti nisi dokazal, tudi dokazati nasprotno ni potrebno.

Poldi112 ::

Še kar ne dojame, a. Evo ene bolj konkretne vaje. Imaš tetris. 1 igralec naredi 1 temo, kjer išče pomoč. 10 igralcev jih naredi 10. Jih bo 1000 naredilo 1000 tem? Kaj pa ko imaš neskončno igralcev. Bo neskončno tem?

Zdaj jaz jasno mislim, da uporabnik najprej zgoogla rešitev. Ker s tem mu ni treba opisovati problema, čakati na odgovor, pa če ni registriran se mu ni treba registrirati, da bo objavil problem. Tako da po moji grobi oceni (v primeru os-a) 10 uporabnikov prijavi 50% težav, 100 uporabnikov prijavi 80% težav, 1000 uporabnikov 95% težav, miljon uporabnikov 99+% težav.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

LightBit je izjavil:

Zanimiva in natančno izvedena raziskava podkrepljena z viri.

Ja, kak si drzne, največji data agregator uporabljati kot vir!


Če bi upošteval vse težave tudi na Linuxu, bi se delež povečal težave pa ne toliko.
Verjetno večina Windows uporabikov, ko ima težavo reče nekomu in mu ta uredi. Linux uporabniki pa pač pogosteje sami rešujejo težave.

Evo, tako se dela! Potegnjeno iz telesne odprtine in podprto z občutkom na vodi.

Beat that, Google!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

jype je izjavil:

chironex> Google in razmerja pravijo, da bi ti in tvoji kolegi radi spravili druge na slabše rešitve.

Ne. Google in razmerja pravijo, da se podpora Linuxu v veliki meri vrši na spletu in je indeksirana, da lahko do rešitev dostopa kdorkoli.

chironex> O ja, to je zelo preprosto reči, bo pa treba dokazat "tovariš".

Zlahka: http://sdt.bz/content/article.aspx?Arti...

Nice try, trol. (bo vsak bralec sam prebral in si mnenje ustvaril)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c0ded ::

Vedno in vedno je pri teh debatah enak zaključek. Skozi leta sem naletel na več takšnih windows-linux debat in pri veliki večini se ljudje kregajo zaradi neznanja uporabnikov, ki uporabljajo windows. Ti so namreč kdaj mogoče poskusili linux, kjer pa so imeli težave s kakšnim driverjem, niso znali spečt dvd-ja, jim je računalnik služil za igranje iger... in v nekaj dneh so preklopili nazaj na windows in zasovražili linux, ter ga zaradi neznanja in brez volje do učenja popljuvali in pisali čudne stvari. Pri pametnih telefonih in tablicah pa je čisto obratno, ker ni treba povprečnim ljudem, ki se jim ne da učit novih stvari razmišljati in je vse "on touch" in jih pol sploh ne ve da delajo na linux kernel based OS.

MrStein ::

Kaj pa ima kernel veze? Sploh se ne gre za kernel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

A si še kr na IE, al si že usposobu kej tretga na Windowsih?

Utk ::

c0ded je izjavil:

Vedno in vedno je pri teh debatah enak zaključek. Skozi leta sem naletel na več takšnih windows-linux debat in pri veliki večini se ljudje kregajo zaradi neznanja uporabnikov, ki uporabljajo windows. Ti so namreč kdaj mogoče poskusili linux, kjer pa so imeli težave s kakšnim driverjem, niso znali spečt dvd-ja, jim je računalnik služil za igranje iger... in v nekaj dneh so preklopili nazaj na windows in zasovražili linux, ter ga zaradi neznanja in brez volje do učenja popljuvali in pisali čudne stvari. Pri pametnih telefonih in tablicah pa je čisto obratno, ker ni treba povprečnim ljudem, ki se jim ne da učit novih stvari razmišljati in je vse "on touch" in jih pol sploh ne ve da delajo na linux kernel based OS.

Če rabiš posebno znanje za karkoli od tega, potem je s sistemom nekaj narobe.
Itak pa ni problem v takih uporabnikih, o tem samo fantazirate nekateri. Tisti, ki jim te stvari niso jasne, da ni vse enako kot na windowsih, si niti ne inštalirajo linuxa.
Tudi v tej temi, pa v desetih drugih, je bilo napisano kar nekaj dosti bolj resnih problemov, na katere zagovorniki linuxa ne morete resno odgovorit. Enako je z ogromno problemi, ki jih najdeš po forumih. Nekdo ima problem na fedori, pa mu rečejo, inštaliraj ubuntu. Ali pa zamenjaj KDE z GNOME. Ali pa downgredaj. Ali pa ne uporabljaj programa x, ampak y. Ogromno "rešitev" za linux probleme je prav smešnih.

BigWhale ::

xxx je izjavil:

Malo sem se igral z googlom, iskal sem string "x doesnt work" kjer je x pac desktop, kjer na linuxu nisem uposteval vseh, stevilka bi bila samo vecja


Tvoj trud je vreden vsaj doktorata. VSAJ! ;)

Ce bi resnicno rad primerjal te zadeve, potem moras vzeti v pod drobnogled kakih 100 vzorcnih podjetij, 50 naj jih bo na Windows in 50 naj jih bo na Linuxu. Mesana podjetja od majhnih, do velikih.

Potem jih pa spremljaj kaksno leto, na koncu pa lahko delas nekaksne zakljucke.

Takole googlanje je pa mal trapast no. :) Ce se ti pa zdi, da ni, potem pa, evo dokaz, da se Linux konstantno izboljsuje, Windows imajo pa se kr neki poti za prehodit.

:)

Meizu ::

Nisem bral celotne teme in lahko da je ze kdo omenil ampak sam sumim da je razlog za pritozevanja linuxasev ravno najnovejsi gnome vmesnik ter deloma ubuntujev unity. Ostala okolja (xfce, matte, cinammon) so profi shit.

Poldi112 ::

Cinnamon sem ravno sprobal in se mi je zdel precej sekret. Skoraj tako omejeno sem se počutil kot v win. Kar je škoda, ker sem mislil, da bo mint primerna menjava za ubuntu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

thramos ::

BigWhale je izjavil:

50 naj jih bo na Linuxu.


Veliko sreče z iskanjem! :P

jype ::

thramos> Veliko sreče z iskanjem!

Lahko bi naštel svoje stranke, pa bi jih bilo že več kot 50.

thramos ::

Če imajo zaposleni privat Android telefone in občasno kaj pogooglajo ne šteje ... :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14864824 (57438) weezl
»

Microsoft povečal dobiček in prihodke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12534362 (28749) Mr.B
»

Windows 8.1 RT umaknjen zaradi težav, že popravljen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11742424 (38478) Looooooka
»

Debian preklopil z GNOME na XFCE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10925694 (21814) enadvatri

Več podobnih tem