» »

Nov disk na staro plato?

Nov disk na staro plato?

CCD ::

Ja, kupil bi en IBM DTLA 45GB 7200rpm, ATA100 in bi ga (samo začasno!) laufal na stari Intel Advanced/ML plati s procom P120. Čipset je Intel 82430HX, kontroler je 82439HX Xcelerated Controller (TXC) in 82371SB PCI ISA/IDE Xcelerator (PIIX3). Bi to delalo, al moram najprej plato menjat?:\

Hvala, LP

JLP ::

Delat bi mogl. Sam če je bl star BIOS pol verjetn nav cevga diska zaznov.
Pa tud na ATA 100 nav delal an.
Live long and prosper!

Ribicija ::

To bo velik problem. Če bo že delalo ga bo plata prepoznala potem ga bo kot kakšnega 4 GB ostalo pa bo neizkoriščeno!
S tem da pa se včasih zgodi da tako stare plate sploh nočejo delati s tako novimi diski.

lp

Opkow ::

Po mojih izkusnjah. Ce je vse skup starejs od 4 leta .. Pol je velika moznost, da ti ne bo delalo kot bi moralo. Jaz imam eno plato (od firme tomato ne vem tocn z kterimi cipseti, bi mogu doma pogledat) na kteri laufa P 133. In sm dau ene 1.5 leti nazaj en 15 GB disk IBM ata 66. Pa mi je plata prepoznala sm do 8.1 GB. Stvar je delovala sm samo z polovicno kapaciteto diska.. :( In zato sm nabavu kontroler od Promise-a Ultra 66 in mi brezhibno deluje skup.

Ce pravs, da ne bos meu za skoz in ce ne rabs lih 45 GB .. oz ce ti je dovolj kapaciteta do koker ti ga je plata pac prepoznala.. Pac probi, ce ne bs mogu kak PCI kontroler za diske dokupit...

sasox ::

Jst sem imel podoben problem ko sem prijatlu rihtal na P200 in eni bedni plati 30GB disk. Ni mi ga ratal formatirat na vec kot 8.1GB. Potem sem dal pa disk v en drug PC (skoraj nov :)) in sem naredil prvo particijo veliko 8GB, ostal prostor sem pa razdelil se na dve particiji. In ko sem vklopil disk na un P200 mi je vse laufalo kot mora! V winsih sem imel vseh 30GB na voljo..........sem mogu kar malo experimentirat da sem pogruntal to ;)

sasox ::

Se to sem pozabil...........disk je bil IBM (nevem ker tip) 30GB, ATA 100


Particije sem pa naredil z zagonsko disketo od win ME


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212261 (2042) Gutjerez
»

Bios- flashiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6917 (793) CCD
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151330 (1205) zile
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381960 (1960) branko_bm
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565625 (4766) Tiger

Več podobnih tem