» »

Presajanje sobnih rastlin...

Presajanje sobnih rastlin...

jeti ::

...je lepo opravilo na topel pomladni dan.

Še pomnite, tovariši? :))
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

SkIDiver ::

Jz tega že dolgo ne početi:)

jeti ::

Ampak zavoljo tradicije bi bilo prav, če bi na topel pomladni dan vsak posadil eno lončnico, za katero bi skrbel z ljubeznijo. Ko bi se preveč razrasla, bi jo pa presadil v večji lonček. :)
Ne pa da spet čakamo eno leto, hehe.
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

ToniT ::

Zdaj ni primeren čas za delo v zemlji. Šele po Veliki noči (če se že gremo tradicije):))

Odin ::

Jaz bi že sadil svoje sadike, ampak so ilegalne (razen idustrijskih, ki pa me ne zanimajo preveč)8-)

ahac ::

Jest mam še vedno samo kaktus...
Mogoče dva, se ne spomnem več.. :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jeti ::

Enkrat je mlajšemu bratu teta kupila kaktus, jaz pa sem bil ljubosumen in sem kaktus ful izmaličil, tako da se je sčasoma posušil.
Seveda sem rekel, da je kriv on, ker ga ni presadil v večji lonček. >:D
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Thomas ::

Hehehe ... eni pa sadijo rožice!

En del sveta spremenijo v rožni vrt.

Vsaj nekaj to je!

;)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SkIDiver ::

Jz mam nad pisalno mizo eno plezalko, ki sem jo že trikrat ovil okoli pajaca, ki visi pod to plezalko in ona še vedno vztrajno leze proti moji mizi. Po moje jo zanima matematika:D Uglavnm raste zelo hitro, najbrž zato k mal podebatirava na čase :). Presajat je pa za enkrat še ni potrebno, ker ima še dost placa.

DoloresJane ::

He he...rozice :)

Glede na mojo pozabljivo naravo se najbolje obnesejo roze, ki potrebujejo malo vode. Na mizi imam tako idealno lepo kalanhojo :8) :D , ki uspe z mojo pozabljivostjo lepo (pre)ziveti.

Sicer pa se vseh rozic ne sme presajati oz. ce ste z njo prevec grobi, se zna narediti vec skode kot koristi. Poleg tega se v bistvu roz naj ne bi presajalo v drugacno zemljo; npr. vsaj "mesojede" rozice so zelo obcutljive na presajanje.

Vzgajat roze je pa zelo hvalezno opravilo...:) . V svojem stanovanju jih imam kar nekaj - pogovarjanje in ljubezen je kljuc :P !

Mercier ::

A šteje, če zamenjaš skrinsejver? :D

Lunik ::

moj kaktus je že 3 leta v istem lončku. Pa ne verjamem, da je bil kdaj zalit v tem času. Pravzaprav ne vem, če ga sploh še imam... :)

ChiefThunder ::

he, he... :)

pred parimi leti sem prov zagreto zbiru kaktuse vseh vrst, sem jih mel okol 60, sam do dons se mi jih je obdržalo samo 10. Pa vendar, 10 najlepših. No, kljub mišljenu, da so kaktusi trdoživi, to žal ni čist res. Zadeve so zelo občutljive na prekomerno zalivanje in ostale malenkosti.

aja, rastline ponavadi presajam na jesen...

mejte se.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jeti ::

Mi smo pa nekaj let nazaj imeli doma fikus. Lepa in plemenita rastilina, ki pa je malo preveč zrasla v višino (ene 3 m že in še je rasla), zato smo jo preselili na hodnik, potem pa ne vme več, kakšna usoda ga je doletela. Nisem prepričan, a je umrl od starosti ali zaradi gladovne stavke.
Pa tako lepa rastlina je bila...
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Marjan ::

Men so tud kaktusi zakon. Kakšni taki specialni.
Sem mel enga tazga, če si se ga samo pipnu, si imel takoj v roki 10 mini iglastih bodic!!!

Drugače pa sem na vrtu posadil bol mogočne rastline - drevesa!
japonski javor (2x), hruško, topol in navadni javor. Zdej so vsi že več kot pol metra veliki.

Fajn je mal se z naravo ukvarjat včasih ja :)

Tomi ::

Jaz pa raje gonim drugačne rožice:D
Samo mi sedaj ne uspevajo lepo, ker zanje, kot za druge postranske zadeve, nimam časa, tako da je bolje, da jih nimam, kot pa da bi se pojavil vrtnar>:D
Sicer pa za te zadeve doma skrbita oče in stara mama, meni pa je samo enkrat uspelo ohraniti en rožmarin, medtem ko so ostali pozebli (in na to sem bil zelo ponosen, stara mama pa vesela, da se je vsaj en ohranil).
metrodusa.blogspot.com

rozica ::

.....sem slišala da tak odnos kot imaš do rož, tak odnos imaš do ljudi....

drugače pa brez rožic bi bil svet veliko bolj pust in dolgočasen:)

cahahopie ::

Goji kdo jabolka z okusom banane? Če pa ne... pa mi lahko kdo pove, če majo na tržnici Bingljevo olje? Baje je zlo okusen dodatek kakšni majniški solati... drgač pa zelo dobro vlaži kožo in jo ohranja mehko.
...ha ve kdo?

Mercier ::

Imam en "problem" s sobno rastlino. V pisarni imam drevo življenja. Zgleda mu gre dobro, saj je strop (ki je visok) postal prenizek. Malo bi zadevo obrezal. Eni pravijo da se sme, drugi da se to dela jeseni. Kako torej?

Prosil bi za odgovore tistih, ki to res vedo. Že dolgo skupaj prenašava delovne napore, pa še senco daje monitorju. Ne se za*ebavat z usodo nedolžne rastline.

dobaluka ::

Js mam pa doma ful rožic, od kaktusov do navadnih rož. Mam jih že tok da ni placa več za njih. No sj zdj je kul k sm jih u predsobo k stopnišču dau in tm zgleda hujš k vrt.


Glede drevesa življenja pa...
Lej u praksi pr men je tko da za sobne rastiline ni preveč vplival kdaj sm jih presajal, obrezval,...Vedno je blo uredu, no sam pozim ne k je ogrevanje. Zdj ne vem kako gre pr teoriji za to početje, vrjetn je že kak čas ki je najbolj primeren za ta opravila. Sem pa skor 100% da se ti nau posušilo drevo če ga zdj mal obrežeš. No ne vem. Raj nam nč reku. Nisem meu še nkol opravka z njim.

Mercier ::

Vrh je odletel. Videt je dobro. Upam na dobro.
Z vrha bo pa zraslo eno drevo za drugo pisarno. Baje. Bodo že vedle.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubitelji pikantne hrane (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
1400244171 (28754) FireSnake
»

[Vrtnastvo] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010494 (8991) martinc
»

Orhideja

Oddelek: Loža
121609 (1327) STASI
»

Presajanje sobnih rastlin...

Oddelek: Loža
252124 (1809) Tarzan
»

Presajanje sobnih rastlin...

Oddelek: Loža
151385 (1201) jeti

Več podobnih tem