» »

Razstava bonsajev

Razstava bonsajev

antonija ::

Sej vem da je tole bolj reklama, ampak ce koga zanima bo 11. - 13. maja mednarodna razstava bonsajev v hotelu Mons pri ljubljani. Najlepsi drevescki vsaj iz evrope bojo na ogled, zdraven pa se demonstracije (izdelovanja in ravnanja z bonsaji), tekmovanje "mladih" (ne po EMSOtu) talentov, prodaja materiala, orodja in koncnih izdelkov, itd.

Ziher je kje na netu link do te zadevscine, sam se mi cist iskreno de na iskat, ker sem od kolega dobil flyer 8-) Ce koga zanima bo ze sam najdu :P
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

oo7 ::

Jaz bi imel bonsai.Sam to je draga zadeva ne?

darkolord ::

Sam to je draga zadeva ne?
Tolk k ene dve pivi?

antonija ::

Jaz bi imel bonsai.Sam to je draga zadeva ne?
Tecaj skupaj z izdelavo svojega bonsaja te bo prisel okrog 100EUR, trajal bo pa pol dneva do en dan. Se pravi cena zacetnega znanja + svojega drevescka je tolk.

Cene drevesck so pa od nekaj 10 EUR pa do prakticno kolikor hoces. Nekaj 1000 EUR za vrhunske izdelke ni nobena redkost.

Ce te te stvari zanimajo ti ne bo nic skodilo ce si prides pogledat kaj znajo narest evropejci (mislim da bo med njimi kar nekaj domacij bonsajistov), hkrati bos lahko videl kako se bonsaje dela, ce bos malo firbcen in koga kja vprasal bos verjetno izvedel ogromno.

In ce ti bo se vedno vsec, gres na tecaj, si naredis svoje drevo, te zadeva res zagrabi, zacnes iskat material v naravi in drevesnicah, zacnes porabljat vedno vec casa in denarja za material in oblikovanje dreves, ... :P

Ce te zanima vec o tecajo me PMjaj, pa dobis vec info.

***Pretty please, with suggar on top, ne slucajno takih skropucal zamenjat z bonsaji:

eno navadno savje od ficusa, najdes v hoferjih in baumaxih; 'tolk kot dve pivi'


ficus bonsaj; umetnina



Razlika bi morala biti vec kot ocitna
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

Kako to misliš,da ga narediš sam?A s tem si mislil,da ga strižes in oblikuješ?

Ja med slikama je velika razlika.To se mi je zdelo vedno zanimivo najprej sem jih pa opazil,ko sem bil majhen v filmu karate kid :)).

antonija ::

Kako to misliš,da ga narediš sam?A s tem si mislil,da ga strižes in oblikuješ?
Ja. Na zacetku izgleda kot zelo zanemarjen grm, potem ga pa lepo ostrizes, ozicis, oblikujes tako kot ti je najbolj vsec in na koncu dobis lustkano drevo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

oo7 ::

Sem gledal na you tube kako jih oblikujejo.To je že kar umetnost:).Pa kašne vrste drevo mora to biti??Bi našel kaj pametnega tukaj pri nas v Sloveniji?

VelikiTun ::

Koliko let rasti pa traja, da zraste nekaj takega kot na zgornji sliki?

figula ::

Bi našel kaj pametnega tukaj pri nas v Sloveniji?


hehe ... tole je slika ene micene bukvice, ki sva jo našla na vrhu enega zapuščenega kamnoloma.
Žal se je posušila, :'(, škoda, da je nisem slikala, ko je bila zelena. Je bila prav lep drevešček, čeprav bi ji manjkalo še veliko let, da bi postala bonsaj in umetnina. :). Bonsaji so rastline za potrpežljive ljudi.

Ne vem ali se je posušila zaradi zajedavcev ali pa zato, ker jo je mož preveč obrezal. Mu bo zgoraj omenjeni tečaj koristil:).
Skropucala od fikusov res niso višek bonsajskega ponosa, so pa dokaj trdoživi in za začetek in dodatek takole za amaterje so verjetno kar v redu.

PacificBlue ::

šefica našega podjetja je zaljubljena v bonsaje...in sem pred časom videl kako drage so lahk te stvari:O

gslo ::

jaz sem se zadnjič spotoma oglasu v vrtnariji Reš pri Radovljici, kjer si lahko ogledate bonsaje od 40e pa do 3.5k.. res lepa zbirka. se vid da so profesionalci.

sem nekoč kupil punci za 40e bonsaj v obični cvetličarni in sem dobil tisto sranje, ki ga je antonija nalimala zgoraj. NIKOLI VEČ. naslednji bo defenitivno v tej vrtnariji v Radovljici, itak so pomoje prva referenca na področju bonsajizma v Sloveniji. sicer pa če se hoče kdo resno ukvarjat, je obvezno potrebno opravit začetni tečaj.

edit: sej tale link dost pokaže - http://www.misti.si/bonsaji/

no, jaz si planiram razstavo v MONS-u ogledat tko da, seee ya! :-D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

antonija ::

VelikiTun je izjavil:

Koliko let rasti pa traja, da zraste nekaj takega kot na zgornji sliki?
Ne gre to cist tko kot si predstavljas... malo prevec za razlagat v detajle, ampak brez dobrega materiala (grma, rastline ki jo dobis v drevesnici, najdes v naravi) ne bo odbrega bonsaja. Spretnost oblikovalca ima tud nekaj zdraven ;)

Pa kašne vrste drevo mora to biti?
Kar hoces... ce bo noter pol nekaj kar raste noter, ce bo zunaj pa nekaj kar prezivi lokalne pogoje, se pravi najboljs nekaj kar raste pri nas, pomoznosti blizu tebe (ker je razlika med prekmurjem, julijci in primorjem).

Ce koga to dost firbca bo ze prisel za tisti dan ljubljano pogledat, pa tam malo povprasal naokrog. Bo ogromno folka ki komaj caka da lahko govorijo o bonsajih (taki so te ljudje, kaj ces), tako da kaksnih vecjih tezav tukaj nebi smelo biti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

noraguta ::

oo7 je izjavil:

Jaz bi imel bonsai.Sam to je draga zadeva ne?

ma ni to je kripljanje dreves. prideš čez z jogurtovim lončkom in semenom ali z tečajem ali na pol v zgojenim ali v celem kupljenim. point bonsaia je da ga vgojiš, drugo je kaj ti pomeni. zaradi posesti ga pa ne nucaš lahko gledaš druge bonasie.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

antonija ::

Ce bos cakal da bo iz semena kaj konkretnega zraslo, potem bos verjetno cakal do penzije, ali bojo pa sele otroci docakali kaksen konkreten rezultat.

Point bonsaja je pa glih tolk kot point slike al pa kipa. Je nekej kar naredis zaradi estetike, al pa umetnosti, ce hoces. Za razliko od slike/kipa je to ziva stvar in je treba zanjo skrbet, da ne umre, zboli, itd. Niso pa to "dojencki" ki bi jih vzgajal.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bonsaji [anketa za diplomsko]

Oddelek: Loža
281683 (1549) LeXani
»

Bonsai drevesa

Oddelek: Loža
62343 (2125) Nejc Pintar
»

"Bonsai mucek" - peticija?

Oddelek: Loža
362819 (1909) poweroff
»

Kje kupiti bonsai?

Oddelek: Loža
912378 (12234) username
»

Presajanje sobnih rastlin...

Oddelek: Loža
252124 (1809) Tarzan

Več podobnih tem