» »

Kje kupiti bonsai?

Kje kupiti bonsai?

Groovy ::

Ja, kar mel bi ga ;) , ampak ne vem kje naj ga staknem...
V Rotarju - NE, Eurogarthen - NE, v Merkurju - NE, Lesnina - 3x NE,..... a jih majo mogoče v Bauhausu?

Aja, rabu bi pa tamalga in ne unga mal večjega.:P

Tnx :8)
I am the captain of my soul

trillian ::

jaz sem svojega (naj pociva v miru), kake 4 leta nazaj kupila v baumaxu.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

ta_pridna ::

bonsai se naredi, ne kupi

:8)

Tody ::

iz česa se ga pa naredi ? Iz NIČ ? Rabiš vsaj smena ane ? Te je pomoje še težje dobiti :D

ta_pridna ::

ja... na betonu res ničesar ne raste... pa pred noge tud ne bo nič padlo...

eni gredo v gozd, v naravo... drugi v kakšne drevesnice... tretji pa kupijo že izoblikovane...

:8)

Kaufmann ::

Bauhaus jih ma velik:)
ni podatka

root987 ::

Ker še nisem bil v kaki vrtnarnici in se mi podobna ideja plete po glavi že nekaj časa: kolk pa kaj bonsai stanejo?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jarre ::

Bonsaiji?! Hm... standardne "konfekcijske" izdelke lahko kupiš v Baumaxu. imajo kar zanimiv izbor bonsaijev, ki pa so vsi po vrsti hudo zanemarjeni (govorim o kateremkoli B. centru) in lahko poznavalec že na prvi pogled opazi, da so "izdelani" (in ne vzgajani) industrijsko.

Bonsaiji te verjetno zanimajo ta trenutek, ker te je nekdo navdušil za njih in se ti zadeva pač zdi "tako fancy". Če razmišljaš tako (
Ja, kar mel bi ga ;) , ampak ne vem kje naj ga staknem...
), potem ne kupuj, oziroma se ne loti vzgoje bonsaija. Raje si kupi nekaj kar boš lahko, ko te ne bo več zanimalo, odvrgel.

Obstaja pa Slovenski bonsaj klub ( klikni) kjer si lahko prebereš več o bonsaijih.

In.. res je.. Bonsaji se "vzgajajo".

Cena "industrijskih" bonsaijev se giblje med 2.500,00 in 5.000,00 SIT. Bonsaiji, ki jih lahko občudujete na razstavah pa imajo neprecenljivo vrednost (vsaj za lastnika, ki edini ve koliko truda je vložil v vzgojo mini drevesca - sam svojih bonsaijev ne bi nikoli prodal) ali pa imajo ceno, ki se laikom zdi smešno visoka in nerealna.

Japonci, deloma tudi Kitajci so kulturo vzgoje bonsaijev povzdignili v nekakšno obliko stika ljudi z naravo.

Bo dovolj?!

BigWhale ::

> Rabiš vsaj smena ane ?

Seme, ja.. :))))))

tee hee hee...

Za vse ostale, bonsai se vzgoji z primernim in pravilnim obrezovanjem, ukrivljanjem in povijanjem drevesa... :)

Bonsai se da narediti prakticno iz vsakega drevesa (najbrz ne vist iz vsakega ampak videl sem ze vse sorte :))

username ::

Poskusi še v Obi-ju (trgovski center Supernova Rudnik na jugu Ljubljane, med Leclercom in BigBangom). Mislim da je moj "bonsai" bil kupljen tam (ga nisem kupil jaz, je bil neke vrste darilo).

Seveda pa to najbrž niso pravi bonsaji (zato navednice). Kar niti ni tako pomembno, važno je da lepo izgleda, četudi je industrijski. Če hočeš pravi bonsaj, ga moraš pač sam vzgojit, tako je pač to.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razstava bonsajev

Oddelek: Sedem umetnosti
133134 (2712) antonija
»

Bonsaji [anketa za diplomsko]

Oddelek: Loža
281680 (1546) LeXani
»

Bonsai drevesa

Oddelek: Loža
62340 (2122) Nejc Pintar
»

"Bonsai mucek" - peticija?

Oddelek: Loža
362817 (1907) poweroff
»

Presajanje sobnih rastlin...

Oddelek: Loža
252121 (1806) Tarzan

Več podobnih tem