» »

JEK 2

JEK 2

Temo vidijo: vsi
1
...
3 4
5
»

gruntfürmich ::

Bolj verjetno je da bomo spacali skupaj denar s hrvati kot pa sami.
Ampak ne skrbet, 2. bloka ne bo nikoli, ker nismo sposobni speljati tako velikega projekta.
Kot drugo so čakalne vrste predolge za tiste reaktorje, ki jih mi želimo in jih morda ne znajo več delat.
Tko da realno ni šanse za drugi blok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

A. Smith ::

V članku samo piše, da so Hrvati namignili, da bi se projektu radi pridružili, kar je razumljivo - z njihove strani.

Na naši strani je pa treba razumeti tole: JJ ima volilce, ki imajo svoje mnenje o Hrvatih. Če bi Janša spustil Hrvate k novi nuklearki, ga ti ljudje ne volijo več. Nikoli. Tako, da ne verjamem prav dasti, da bo Hrvaška kdaj soinvestitorka v NEK2, če bo ta obstajal.

Kot drugo so čakalne vrste predolge za tiste reaktorje, ki jih mi želimo in jih morda ne znajo več delat.

Kakšne reaktorje pa želimo? Kdo je (bil) proizvajalec/ponudnik? A lahko poveš več? Link?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

• spremenil: A. Smith ()

Matevz96 ::

Ali nimajo že pri prvem bloku hrvati težave z vplačevanjem v rezervni sklad?
#hooldthedoor

Pa težave s upravljanjem svojega dela NSRAO odpadkov tudi, pa z gradnjo skladišča...
- General James Mattis

Utk ::

Soinvestitorjev za nek2 ne bi manjkalo. Nekoga sigurno rabimo, prvič zato, ker je to cenejše (postaviš malo večji blok), drugič pa zato, da potem obstaja vsaj majhno upanje, da ne bo še pol elektrarne zraven pokradene. V nobenem primeru pa ne smemo zraven spustit Hrvatov.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Utk ()

A. Smith je izjavil:

Kakšne reaktorje pa želimo? Kdo je (bil) proizvajalec/ponudnik? A lahko poveš več? Link?

po mojem GEN še vedno sanja o westinghausu, pa tudi američani nas zlobirajo kot male otroke. se pa bojim da westinghouse ni več sposoben spacat nuklearke skupaj, ker se je hudo usmeril samo v nekakšne storitve.
poleg tega smo sredi renesanse gradnje nukleark, in to bolj vzhodne, kar nas znova postavlja v dolgo čakalno vrsto.
tako laično, ne verjamem da bi nek2 dobili prej kot 30 let: 10 let se bomo jajčkali, 10 let čakali, 10 let gradili...

fikus_ ::

Westinghouse ni več sposoben gradnje JE, ker nima več ljudi z znanjem gradnje cele elektrarne, delajo samo še vzdrževanje.

AP1000 pa še vedno oglašujejo.

gruntfürmich je izjavil:

A. Smith je izjavil:

po mojem GEN še vedno sanja o westinghausu, pa tudi američani nas zlobirajo kot male otroke. se pa bojim da westinghouse ni več sposoben spacat nuklearke skupaj, ker se je hudo usmeril samo v nekakšne storitve.
poleg tega smo sredi renesanse gradnje nukleark, in to bolj vzhodne, kar nas znova postavlja v dolgo čakalno vrsto.
tako laično, ne verjamem da bi nek2 dobili prej kot 30 let: 10 let se bomo jajčkali, 10 let čakali, 10 let gradili...

Hvala na pojasnilih. In se strinjam, da so do Westinghousa simpatije z obeh strani. Ampak kot so že drugi namignili, so trenutno Francozi bojša izbira. Kar se pa lobiranja tiče pa mislim, da bo Areva bolj tiščala od vseh ostalih.
- General James Mattis
1
...
3 4
5
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jedrske nesreče in obveščanje javnosti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25023178 (5327) jype
»

Nemčija bo do leta 2022 zaprla vse jedrske elektrarne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
42297505 (74760) Mr.B
»

Problemi "zelene" energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
939042 (5704) jest10
»

Japonska ugasnila zadnji jedrski reaktor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21843295 (35267) gruntfürmich

Več podobnih tem