» »

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

bluesman ::

Glede na trenutne potrebe v svetu IT-ja v Evropi (Belgija) opažam trende, da se išče ljudi z Microsoftovimi certifikati. Govora je o MTA, MCSA in MCSE, predvsem v Windows Server SQL server.

Vprašanje je ali na IT faksih imajo to vključeno, da lahko gre študent delat potem izpit in pridobi te certifikate? Lahko vam povem iz izkušenj, da bodo v EU raje zaposlili dipl ekon. s temi certifikati kot nekoga s faksom informatike, ki je dobil diplomo v LJ ali MB. Sploh če ima tisti s certifikati praktične izkušnje.

Drugo vprašanje je ali je kdo že delal te certifikate? Baje ni glih enostavno narediti tega.

black ice ::

UNI MB (natančneje EPF) omogoča skorajda brezplačno pridobitev nekaterih certifikatov. Plačilo je ranga nekaj evrov, med 20 in 30e. Takole iz glave - mislim, da MTA in MCSA.

Sami certifikati ti nič ne pomagajo, če nimaš dobre podlage in tega znanja ne izkoristiš v praksi.

Invictus ::

black ice je izjavil:


Sami certifikati ti nič ne pomagajo, če nimaš dobre podlage in tega znanja ne izkoristiš v praksi.

Če boš iskal delo v Sloveniji, ti certi nič ne pomagajo. Preveč šefov, ki so začeli v garažah in ki niso nikoli pridobili neke formalne izobrazbe.

Če bi šel rad delat v tujino, je pa to nuja. Vendar ne pozabi da je certifikate potrebno obnavljati ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xardas ::

Invictus je izjavil:

Vendar ne pozabi, da je certifikate potrebno obnavljati ...

A lahko nekdo pove kako je z opravljanjem teh certifikatov? Kateri so trenutno aktualni in bi blo vanje smiselno vlagat? Slišal sem za Oraclove, Mirkosoftove, Linksys,... Katere se še splača naredit, pa kako je z njihovo veljavnostjo? Koliko časa potrebuješ, da ga opraviš? Kolikor sem slišal , ti v Sloveniji res kaj dosti ne pomagajo in jih res bolj cenijo v tujini. Prosim za en šnelkurs glede tega. :)

Invictus ::

Vsakega se splača narediti, če poznaš produkt in veš da boš na tem področju še najprej delal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluesman ::

xardas je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vendar ne pozabi, da je certifikate potrebno obnavljati ...

A lahko nekdo pove kako je z opravljanjem teh certifikatov? Kateri so trenutno aktualni in bi blo vanje smiselno vlagat? Slišal sem za Oraclove, Mirkosoftove, Linksys,... Katere se še splača naredit, pa kako je z njihovo veljavnostjo? Koliko časa potrebuješ, da ga opraviš? Kolikor sem slišal , ti v Sloveniji res kaj dosti ne pomagajo in jih res bolj cenijo v tujini. Prosim za en šnelkurs glede tega. :)


Za Belgijo (pogodbena dela, ki trajajo par let in so plačana konkretno) je najbolj iskan MTA in MCSA SQL Server 2012 ter MCSA Windows Server 2012. Oracle je tudi ok.

harmony ::

@bluesman

Ce delas kot vrtnar ti ne pomaga pri sluzbi niti 100 MS certifikatov.

Torej najprej izkusnje nato certifikat. Ker ko imas enkrat certifikat na dolocenem podrocju, se od tebe potem pricakuje konkretno znanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Invictus ::

harmony je izjavil:


Torej najprej izkusnje nato certifikat. Ker ko imas enkrat certifikat na dolocenem podrocju, se od tebe potem pricakuje konkretno znanje.

To "konkretno znanje" je zelo izmuzljiva zadeva. Za slovenske šefe ponavadi ne moreš dovolj znati. Da ne govorim o plači 1000 EUR in zabijanju prostega časa za učenje tistega kar bi te morala firma poslati na izobraževanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Čeprav si stručko na svojem področju, ni nujno da narediš certifikat. Zato ker so notri včasih prav butasta vprašanja.

Npr. recimo kje se nahaja nek log file. Kot da še niso slišali za search ... In ker vsi vedno pustijo log file na default lokaciji.

Ali neka določena obskurna opcija v konfiguraciji, ki je tako nihče ne uporablja. Pa še kaj bi se našlo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alexa-lol ::

Invictus je izjavil:

Čeprav si stručko na svojem področju, ni nujno da narediš certifikat. Zato ker so notri včasih prav butasta vprašanja.

Npr. recimo kje se nahaja nek log file. Kot da še niso slišali za search ... In ker vsi vedno pustijo log file na default lokaciji.

Ali neka določena obskurna opcija v konfiguraciji, ki je tako nihče ne uporablja. Pa še kaj bi se našlo ...


To je res ampak ideja je ta da če si se to naučil, ki je tako obskurno, potem si šel tiste osnove 100x čez in jih boš res znal.

Invictus ::

Tudi z učenjem za certifikat se nekaj naučiš. Sploh če še kako vajo narediš na kaki virtualki.

Recimo Redhat certifikat zahteva kar poglobljen študij. Ker tam delaš praktične vaje na izpitu. Tako da samo piflanje ne pomaga. In ko nekdo naredi ta certifikat je vložil kar nekaj časa in znanja. In ga tudi pridobil.

Če potem slučajno ne ve kake butaste opcije enega programa, jo pač najde. V man pagih ali googlu ...

Diskreditacija ljudi zaradi certifikatov se mi zdi tako neumna in omejena. V pravem smislu negativne selekcije. Enako velja tudi za diplome. Saj se je samo na faksu nekaj piflal ... In to reče folk, ki na FRI ni bil niti Analize sposoben narediti ... Kaj šele kaj težjega.

Kot da na razgovorih nihče ne preveri ali kandidat res to tudi zna. In iz mojih izkušenj se tega ne dela ... Je pa za to kriv delodajalec, ne delojemalec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluesman ::

Invictus je izjavil:

Tudi z učenjem za certifikat se nekaj naučiš. Sploh če še kako vajo narediš na kaki virtualki.

Recimo Redhat certifikat zahteva kar poglobljen študij. Ker tam delaš praktične vaje na izpitu. Tako da samo piflanje ne pomaga. In ko nekdo naredi ta certifikat je vložil kar nekaj časa in znanja. In ga tudi pridobil.

Če potem slučajno ne ve kake butaste opcije enega programa, jo pač najde. V man pagih ali googlu ...

Diskreditacija ljudi zaradi certifikatov se mi zdi tako neumna in omejena. V pravem smislu negativne selekcije. Enako velja tudi za diplome. Saj se je samo na faksu nekaj piflal ... In to reče folk, ki na FRI ni bil niti Analize sposoben narediti ... Kaj šele kaj težjega.

Kot da na razgovorih nihče ne preveri ali kandidat res to tudi zna. In iz mojih izkušenj se tega ne dela ... Je pa za to kriv delodajalec, ne delojemalec.


Oba imata prav. Vendar jaz ne govorim o slovenskem prostoru, kjer je tako ali tako večina stvari popačenih. Govorim o pogodbenem delu za EU al NATO recimo. Tam je prej omenjeni certifikat pogoj, da prideš v 2. krog. J... ga, nimajo časa preverjat 2500 prošenj. Naredijo selekcijo in povabijo na razgovor 5 najboljših. Šele potem se ugotavlja koliko kdo zna.

Druga stvar pa je, da jih ne zanima če si vrtnar ali ekonomist ali informatik. Če imaš vse certifikate ali pa celo MCSE certifikat, boš v prvih 5. Je pa res, da je pogoj tudi, da si delal na tem področju vsaj nekaj. Ni pa to prvi pogoj. Dobiti MCSE certifikat je kr zalogaj. Prvič stane isto kot doktorat, da prideš do tja, in treba je delati to kar pol pokažeš na izpitu. Ni to glih branje skripte pol pa gremo veselo na izpit.

harmony ::

Invictus je izjavil:

Tudi z učenjem za certifikat se nekaj naučiš. Sploh če še kako vajo narediš na kaki virtualki.

Virtualka je nerealno stanje. Pravo znanje je "trablsuting" napak.

To kako instalirati en Exchange in omogociti osnovno delovanje se da nauciti, ampak ko pa kaj treba razvozlati, tu se pa potem pokaze tisto pravo znanje, ki ga s certifikati ne pridobis, ampak z izkusnjami.

Invictus ::

harmony je izjavil:


To kako instalirati en Exchange in omogociti osnovno delovanje se da nauciti, ampak ko pa kaj treba razvozlati, tu se pa potem pokaze tisto pravo znanje, ki ga s certifikati ne pridobis, ampak z izkusnjami.

Te famozne slovenske izkušnje so že kar v neb vpijajoče. Sam kaj ko odpovedo takoj ko jim ukineš dostop do neta ...

Itak rabiš reference za dobro službo. Ampak certifikati pomagajo da ne izpadeš ven ...

BTW, marsikateri certifikat ima noter tudi tvoj tako sveti "trablsuting" napak.

Poleg tega admini nikoli ne delajo certifikatov. Ker mislijo da je njihova služba 100% varna ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluesman ::

Jaz sem se pogovarjal z IT-jem tu. Ima pogodbo in 5 mestno plačo (mesečno seveda). Ima MCSE certifikat in je rekel, da je to nekaj najtežjega kar je delal. Microsoft v Belgiji se ne šali glede talanja teh certifikatov.

Sem mu omenil, da bi jaz tudi. Me je vprašal, če imam čas vsak dan to delati in trenirati. Je rekel, če nimaš časa se ne lotevaj tega, ker bo prekleto težko.

Kako inštalirati program spada v generalno znanje. MTA zajema v večini teorijo. Da prideš do MCSA-ja pa se veliko ukvarjajo z razvozlanjem in vozlanjem vsega mogočega. Zato pa je potreben čas, da se to sprobava v praksi. Če človek tega ne dela profesionalno pač rabi doma hardwer in softwer da sprobava.

MCSE pa tako ali tako pomeni, da poznaš področje od A do Ž, ker si certificiran inštruktor za te zadeve.

noraguta ::

Microsoft v Belgiji se ne šali glede talanja teh certifikatov.

očitno ima MS za belgijo posebno prakso, testi povsod drugot po svetu so pa identični in niso niti od daleč zajebana, če s stvarjo seveda delaš.Ja nucaš pa pred testiranjem vsaj ošvrknit braindumpe, ker vsega pač ne uporablaš vsak dan.

Cetrifikati so namenjeni potrjevanju, da neko podjetje izpolnjuje vsaj osnovne pogoje za integarcijo tehnologije nekega drugega podjetja v svoje produkte. Torje gre v prvi vrsti za partnerstvo. Tako da ne more nek domači MySql znalac kar uletet pa trapat da je ekspert za baze podatkov(lahko tudi je).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Nummy ::

Zadeva je sila preprosta:

nobena stvar ni enostavna ne faks ne certifikati. Vprašati se moraš kaj želiš delati oz. kaj potrebuješ. Rabiš MS certifikate, so pogoj za delo oz. ti bodo odprli vrata? Želiš delati z MS platformo?
Če da, potem vsekakor delaj certifikate, ker na faksu te bodo posiljevali z vsem mogočim sranjem na polno in 90% kar boš jemal na faksu v resnici potem ne boš nikoli rabil. Še najhuje pa je, da recimo FRI v ljubljan večinoma samo posiljuje tist linux in se praktično kaj drugega sploh ne naučiš. Jaz sem se večino .NET-a naučil potem v firmi, kjer sem delal kot študent.

Invictus ::

V Belgiji imajo samo svoj izpitni center za certifikate višje stopnje. Ravno tako kot ga ima Cisco v Amsterdamu. To izpitni center je za celo Evropo.

In če bo kdo tukaj rekel da je CCIE ali MSCE brezzvezen certifikat, naj ga gre delat ... Ko si to, potem pa res lahko začneš služit denar ... Eksperte povsod cenijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Invictus je izjavil:


In če bo kdo tukaj rekel da je CCIE ali MSCE brezzvezen certifikat, naj ga gre delat ... Ko si to, potem pa res lahko začneš služit denar ... Eksperte povsod cenijo.

Fora je, ker npr. si ti lahko resnicen ekspert in imas n-certifikatov in se zmeraj te ne vzamejo v sluzbo, ker si pac nekaj zaje...na razgovoru.

Nekdo je pa se nadrk...iz braindumpov in pridobil MCSE in pac rasturil na razgovoru in dobi sluzbo.

Torej..?

Iluvatar ::

bluesman je izjavil:


Dobiti MCSE certifikat je kr zalogaj. Prvič stane isto kot doktorat, da prideš do tja, in treba je delati to kar pol pokažeš na izpitu. Ni to glih branje skripte pol pa gremo veselo na izpit.

Nevem točno odkod ti ta informacija da stane isto kot doktorat.
Če recimo pogledaš MCSE: Server Infrastructure vidiš, da je sestavljen iz petih izpitov. Vsak izpit stane približno 100 EUR. Torej to ni ravno primerljivo. Razen če si mislil delat vse MCSE (MCSE: Server Infrastructure,MCSE: Desktop Infrastructure,Private Cloud certification,MCSE: Data Platform,MCSE: Business Intelligence,MCSE: Messaging,MCSE: Communication,MCSE: SharePoint) pa še tukaj je dosti izpitov takih, ki si jih že opravil in jih ni potrebno še enkrat opravljati.

Sem pa slišal za ljudi, ki imajo cca. 7-10 let izkušenj v programiranju in so naredili npr. MCSD certifikacijo v 3 mesecih. Torej vsak mesec en izpit. Večinoma so priprave potekale tako, da so prebrali "training kit" in vadili z ExamCollection Dva sta mi povedala, da sta imela skoraj identična vprašanja, kot sta jih videla na Exam Collection. Seveda je potrebno upoštevati da imajo vsi 7 let izkušenj v industriji in uporabljajo omenjene tehnologije vsak dan....

Invictus ::

harmony je izjavil:


Fora je, ker npr. si ti lahko resnicen ekspert in imas n-certifikatov in se zmeraj te ne vzamejo v sluzbo, ker si pac nekaj zaje...na razgovoru.

Nekdo je pa se nadrk...iz braindumpov in pridobil MCSE in pac rasturil na razgovoru in dobi sluzbo.

Torej..?

Če si resničen ekspert, te samo vzamejo v službo. Nimaš tipične slovenske kadrovske kure na razgovoru. In niza glupih vprašanj tipa kje se pa vidiš čez 10 let, kaj počneš v prostem času, ipd ...

Se pač zaupa tvojemu CVju + zahtevajo reference (telefonske in emaile prejšnjih delodajalcev), ki jih lahko kontaktirajo. Seveda v tujini. V Sloveniji pa večinoma še folk na razgovoru ne pozna 50% stvari, ki jih imaš v CVju.

MSCE boš težko naredil iz braindumpov, ker ima praktične vaje. Ravno tako Redhat. Ravno tako CCIE. Lahko povem da izkušen Cisco inženir že precej cvika za CCNP izpit. NIL jim daje vsaj 1 mesec študijskega dopusta pred tem izpitom.

Za mojo zadnjo službo je bilo dovolj priporočilo ... Sploh nisem imel razgovora.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

rokp ::

>Ravno tako kot ga ima Cisco v Amsterdamu.

A sedaj je v Amsterdamu? A ni bilo vcasih v Bruslju?

Invictus je izjavil:

MSCE boš težko naredil iz braindumpov, ker ima praktične vaje. Ravno tako Redhat. Ravno tako CCIE. Lahko povem da izkušen Cisco inženir že precej cvika za CCNP izpit. NIL jim daje vsaj 1 mesec študijskega dopusta pred tem izpitom.


Velika razlika je med izpiti, ki jih delas v VUE testnih centrih in tistimi, kjer imas dejansko neke labe. Za te druge s prakticnimi vajami ti braindumpi verjetno res kaj dosti ne koristijo (oziroma te lahko samo malo usmerijo, itak pa skoraj vedno potem dobis kaj takega, s cemer se prvic srecas in moras pokazati malo iznajdljivosti...). To, da bi pa na NILu dajali toliko studijskega dopusta za CCNP, pa skoraj ne verjamem (no ja, morda, ce si mislil vse izpite za CCNP, ne pa za vsakega posameznega, pa se to tezko verjamem).

Invictus ::

Če ne verjameš, še ne pomeni da ni res. Ker sem delal s tistim človekom, ki je bil 2 meseca nedosegljiv. Ne vem pa kaj vse je šel delat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Novi MCSE izpiti so bistveno bolj za je...

Če si nob, pa se spravljaš delat iz nule MCSE, potem boš rabil za doseganje znanja enega izpita cca 2 meseca. S tem da se boš moral konkretno učiti in vaditi v virtualnem okolju.
Poleg tega vedi da boš moral narediti vse izpite, preden se bo ti to kjerkoli kaj poznalo. Torej za MCSA iz SQL 2012 boš rabil narediti tri izpite. Za MCSE iz SQL 2012 pa računaj eno leto mimum.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bluesman ::

Mr.B je izjavil:

Novi MCSE izpiti so bistveno bolj za je...

Če si nob, pa se spravljaš delat iz nule MCSE, potem boš rabil za doseganje znanja enega izpita cca 2 meseca. S tem da se boš moral konkretno učiti in vaditi v virtualnem okolju.
Poleg tega vedi da boš moral narediti vse izpite, preden se bo ti to kjerkoli kaj poznalo. Torej za MCSA iz SQL 2012 boš rabil narediti tri izpite. Za MCSE iz SQL 2012 pa računaj eno leto mimum.


Verjetno pod pogojem, da imaš čas vsak dan delat koliko ur? Moj sodelavec je rekel, da pri njemu ni bilo mogoče delati doma dovolj časa, ker ima družino. Zato je vzel neplačan dopust in se udeležil tečajev. Na koncu je v enem letu imel okoli 2500 € stroškov, kar je približno en letnik doktorata. (ok malo manj). Folk pogleda koliko stane izpit in si misli da je to vse.

In iz tega je prišlo to vprašanje kaj se bolj splača. Na koncu je cena zelo blizu.

Smurf ::

Saj ti si naredil isto napako in predvidel, da ti doktorat pa ne vzame nic casa. Tvoj sodelovec bi moral za doktorat prav tako vzeti neplacan dopust (morda se celo vec).

harmony ::

Mislim, da delodajalci tudi bolj cenijo certifikate, kjer tudi pisno dokazes, da si obiskoval tecaj. Kot sem ze rekel, prevec je ljudi, ki imajo tudi po 20-30 certifikatov. Vse to je nadudlano preko brejndampov.

Jaz npr. sem MCSE 2003 in sem potem zacel delati z drugo tehnologijo in enostavno nisem hotel narediti upgrejda na 2008 (sedaj 2012), ker kaj mi to pomeni, ce vec ne delam s to tehnologijo.

Sedaj ko sem se ponovno vrnil v MS svet, pa pocasi razmisljam o upgrejdu.

bluesman ::

Če jih bom šel delat bo to zato, da bom delal v tem svetu, ne zato, da imam papir.

bajsibajsi ::

Malenkost offtopic.
Je HP ATA (IT for business, Cloud, IT Architect) certifikat kaj "vreden"?

jype ::

Po mojih izkušnjah veliko večino certifikatov najbolj cenijo tisti, ki jih tržijo.

Mr.B ::

Samo da sedaj za "gold" standard rabiš imeti v podjetju MCT-je....:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

bajsibajsi je izjavil:

Malenkost offtopic.
Je HP ATA (IT for business, Cloud, IT Architect) certifikat kaj "vreden"?

Če zaradi njega dobiš delo, potem VELIKO.

Če ga ne, potem NIČ.

jype je izjavil:

Po mojih izkušnjah veliko večino certifikatov najbolj cenijo tisti, ki jih tržijo.

Še ena od industrij storitev za katero še točno ne vem zakaj je tam ...

Odkar pridobitev večina certifikatov pomeni obkroževanje, je njihova uporabnost malo padla. Ampak kaj ko jih za določene stvari obvezno potrebuješ.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mr.B ::

Rabiš jih,
zaradi pripravljenih razpisov, ma nje no...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

V tujini so nosilci certifikatov tudi bolj cenjeni. Imaš večje možnosti za delo. Ravno tako velja za diplomo ali višjo izobrazbo. Sploh na nemško govorečem področju. Če imaš redno službo, imaš pa bolj zagotovljeno karierno pot.

Seveda so pa pragmatični, in če si dober, tako ni problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bajsibajsi ::

Invictus je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Malenkost offtopic.
Je HP ATA (IT for business, Cloud, IT Architect) certifikat kaj "vreden"?

Če zaradi njega dobiš delo, potem VELIKO.

Če ga ne, potem NIČ.


Taksen odgovor sem si ze sam zamislil, ampak vseeno me zanima, ce je HP ATA certifikat primerljiv s podobnimi. Sluzbo ze imam - solidno. Skoraj zagotovo pa ne bo to zadnja, ker me na kariernem podrocju caka se precej reci, ki bi jih rad udejanil. Zato, me zanima, ce je omenjeni HP ATA certifikat vsaj prepoznavem; primerljiv z ostalimi omenjenimi.

Ni stvar toliko v tem, ali bi ga naredil/placal, ali ne. Bolj v tem, da z leti cenim svoj "prosti" cas in ne bi rad pocel nekaj, od cesar bo bore malo koristi (magari na osebnostnem nivoju). Drugo sluzbo dobim s certifikatom ali brez. Kar je precej tezje dobiti (ja lahko se ucis samoiniciativno bla, bla..) je znanje. Zlasti, ko si ze nekaj casa zaposlen na enem in istem ali podobnem delovnem mestu, od diplome pa je minilo ze vec kot desetletje... V takem primeru ucenje za omenjeni certifikat najbrz ni toliko napacna odlocitev... Koristnost - ali bom z njim dobil sluzbo - je zame sekundarnega pomena.

technolog ::

Na enih firmah so MS certifikati celo minus.

Invictus ::

Iz mojega odgovora sledi naslednja racionalna ideja:

- če ti trenutna služba ustreza in ne zahteva certifikata, ga pač ne delaš.
- če imaš plan menjati službo in si jo najti na področju, kjer ga boš rabil, ga pač delaš.

Lahko ti je pa to v veselje, ker si hočeš izboljšati novi "formalne" HP izobrazbe. Mi ti ne moremo reči, delaj ali ne :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

technolog> Na enih firmah so MS certifikati celo minus.

V to močno dvomim.

Isotropic ::

pri linuxasih alpa takih, ki rabijo nekega general IT in jim je prioriteta, da ga cimmanj placajo.

jype ::

Dobri Linuxaši nimajo problemov z dobrimi Microsoftovci, ti pa so ponavadi vsi certificirani.

bedak ::

certifikati so tako za sproti malo

nardiš pa je (ponavadi ma firma kakšne voucherje al ti pa plača), če neko zadevo obvladaš ti ni noben problem tega nardit

faks je fajn da nardiš, ni pa nujno, razen če hočeš nekam v javno upravo, kjer pač moraš imeti določeno stopnjo izobrazbe zaradi previlnikov, ki je brez izobrazbe ne boš dobil pa če se na trepalnice postaviš

kakor mam izkušnje v tujini gledajo predvsem izkušnje ...

Invictus ::

bedak je izjavil:

certifikati so tako za sproti malo

nardiš pa je (ponavadi ma firma kakšne voucherje al ti pa plača), če neko zadevo obvladaš ti ni noben problem tega nardit

faks je fajn da nardiš, ni pa nujno, razen če hočeš nekam v javno upravo, kjer pač moraš imeti določeno stopnjo izobrazbe zaradi previlnikov, ki je brez izobrazbe ne boš dobil pa če se na trepalnice postaviš

kakor mam izkušnje v tujini gledajo predvsem izkušnje ...

Izkušnje gledajo ko imaš dovolj kilometrine. In preverljive reference. Če pa vidijo da si začetnik na freelance marketu, so pa izobrazba in pa certifikati tisto kar te loči od drugih.

Poleg tega je kar nekaj služb, ki jih brez certifikatov nikoli ne boš mogel opravljati.

Moje mnenje je da zavzameš idiotsko pozicijo ko zaradi kvazi nepomembnosti certifikatov izgubiš dober posel, samo zato ker misliš da so nepotrebni. Jih pač narediš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bedak ::

Invictus je izjavil:


Poleg tega je kar nekaj služb, ki jih brez certifikatov nikoli ne boš mogel opravljati.

Moje mnenje je da zavzameš idiotsko pozicijo ko zaradi kvazi nepomembnosti certifikatov izgubiš dober posel, samo zato ker misliš da so nepotrebni. Jih pač narediš ...


ne me narobe razumet, js sm zato da nardiš par certifikatov, škode ti sigurno ne delajo (ne pomeni pa da si bog in batina če jih nardiš)

povrh vsega ti jih ponavadi plača delodajalec, ki se na to potem tudi sklicuje pri prijavah na razpise, ki zahtevajo določeno število ljudi s točno določenim certifikatom ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6412849 (10317) noraguta
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
215981 (5503) FS8384
»

Kako dokazat znanje iz IT-ja?

Oddelek: Loža
143524 (2420) NeMeTko
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596613 (4780) Mr.B
»

Support za Win2k MCAS/MCSE sam do junija?

Oddelek: Loža
151208 (1011) darian

Več podobnih tem