» »

Katero nForce2 plato

Katero nForce2 plato

««
6 / 10
»»

tx-z ::

Kaj naj pol kupm?
-Epox 8Rda3+
-Abit NF7-S rev.2

men je Abit nekak bl všeč, pa vam?!?

kaj pa tole?


sploh ne gre v moje ohišje..hja..kaj pa zdej?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

s5cougar ::

Samo tisto ploščico na zadnji strani ohišja zamenjaš s priloženo in je problem rešen.
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()

Fury ::

abit rox 8)

frenk ::

epox rox:D

tx-z ::

pol ni problema, bom kupu Abitovo pa Athlona XO 2400+ al pa 2500+
tx-z

tx-z ::

hh.. pokličm na eno računalniško firmo, vprašam če majo Abit NF-S ver.2, pa mi rečejo da so jo umaknli iz prodaje, ker je blo preveč ljudi nezadooljnih s to matilno. Kva pol kupt.????!?!!?!
tx-z

Jaffa ::

Kam si te klical ????? Na občino ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

tx-z ::

ni važn.. očitno so mislni 1.2,, k sm zdej na JAE poklicu pa so rekl na nimajo nbenih problemov s to ploščo,z 1.2 pa so mel
tx-z

kuglvinkl ::

Preklet je važn! Kam si klical?
Your focus determines your reallity

tx-z ::

okidoki semle Sj na JAE so tut rekl da je blo s tastarimi verzijami (1.2) samo sranje (točn tko je reku :) ). S temi 2.0 pa ni več

btw:ec mi je zlo dobra firma..vsaj garancija je, ne pa tko k pr mlacomu >:D
tx-z

tx-z ::

aja, zdele grem v trgovino po abita pa bartona.. upam da bom vredu..a ste šur da je odklenjen?!?
tx-z

kuglvinkl ::

Da smo si na jasnem. Slo-Tech naj služi tudi kot sredstvo obveščanja potrošnikov.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Če so naši pobje rekel in ni nihče zanikal, potem je verjetnost 99.6% (100 % po domače) :).
Your focus determines your reallity

tx-z ::

ok ok,, kr spomina nikakor še ne bom novga zdej šl kupvt: Kaj pa mislte da bo naredu k bom zagnal računalnik. A bo dl procesor na 166, spomina pa na 133, množilnik pa na 11x ??
tx-z

Malecky ::

Daj daj no.... umaknil iz prodaje? Verjetn bojo prej svojo trgovino zaprl kot pa našli razlog za to. Meni 20 NF7-S plat perfektno deluje v prodanih računalnikih večina od teh plošč deluje NADNADstandardno (220mhz FSB) tko da o crkovanju ipd ne bi. Plate majo 24mesecev garancije in če je slučajno kaj narobe dobiš novo v prih dneh...kaj bi še hotel. O plošči pa ne bom zgubljal besed ker je domala popolna...

tx-z ::

zdej sm bil v JAE, sm vzel to matično, Atlona XP 2500+ bartone pa baje jutr dobijo tko da bom šl jutr tja..
pa še neki: preden sem šel v jae sm poklicu če majo ta procesor, pa so rekl da jih majo še pet, čez 1 uro pridm tja in jih nimajo več. A se to tok prodaja al kaj??
tx-z

Sergio ::

Verjemi -- še bolj.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DjTonic ::

A se to tok prodaja al kaj??

Meni je en prodajalec rekel, da se to prodaja tak kot vroče žemljice:D

flipflop ::

Kaj se bolj splača: Abit NF7-S 2.0,ali Asus A7N8x Deluxe rev2.0? Katera je boljša?

morphling1 ::

Bolj se splača Abitka, ker ima zares dobro ceno, drugače če nisi ekstremen navijalec bi rekel, da je Asuska malenkost boljša. Čeprav je težka izbira, gre bolj za osebno nagnjenost k določeni znamki. Gre pa sigruno za dve najbolj kvaliteni nforce2 plati. Epox jim ne pride blizu zaradi slabše kvalitete izdelave. Pa da se ne bo zdaj kdo preveč vsajal. Enostavno sem imel predolgo časa Epox plato navito do konca in lahko potrdim da je začela hirati. Zvok je začel random hreščati, FSB stabilnost je padala... Trenutno o Abitki samo vse najlepše.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tx-z ::

js sm jo dons kupu pa je zaenkrat vredu
procesor pa spomin sm dl na 130, multiplier pa 14x
kako bi naredu,da bi bil procesor 166, spomin pa 133?
tx-z

tx-z ::

a..sm že naredu..procesor daš na 166, pol pa daš razmerje med CPU pa DRAM na 5/4
tx-z

frenk ::

zigam...s tem nisi nč dosegu:)

Fury ::

to ma pa frenk prov ;)

TribesMan ::

Eno teoretično vprašanje glede Dual chanell delovanje in zadev okoli njega.

Moje razmišljanje glede NF2 in dual chanell rabe je prišlo do zaključka, da če delamo na sinhronih frekvencah FSBja in RAMa je ozko grlo FSB vodilo, ki nudi pri recimo 200MHz teoretično okoli 3200MB/s, če pa pogledamo RAM pa ima ta prepustnost okoli 6400MB/s Torej, če bi imeli nek gnil RAM, recimo 166MHz (seveda dva modula) in bi ju priklopili na dual chanell z deliteljem FSB/RAM 6/5, a bi to vplivalo na prepustnost RAMa, ker FSB bi bil še vedno na 200MHz in bi bil še vedno omejitev, ker propustnost RAMa pri 166MHz v Dual chanel je 5300MB/s, kar je veliko več kot pa daje vodilo. Potem pridemo do misli, kaj bi bilo če bi FSB nabil na maksimum, kar še prenese chipset (recimo da je plata kvalitetna in gre do 250MHz) potem nastavimo deljitel na 6/4 in imamo prepustnost FSBja okoli 4000MB/s, RAM, pa bi deloval pri 166MHz in bi imel v Dual chanel konfiguraciji okoli 5300MB/s. Kar bi moralo pokriti hitrost FSBja neglede na sinhronizem RAMa. Sicer sem že slišal da se NF2 ne obnese dobro v asinhronih konfiguracijah, pa me vseeno zanima, če je že kdo poizkusil kaj takega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tarzan ::

As far as I know, NO GO:D

tx-z ::

kaj mam pol jst.. Procesor je na 166 * 11 (1826MHz), spomin pa na 133MHz in dela normalno. Sicer nism nč delu testov ampak razlike ne opazm
tx-z

frenk ::

sej je tud v testih ne boš...dej fsb in ram na isto frekvenco

e-marko ::

O.K., a mi lahko nekdo napiše kakšne voltaže CPU podpirajo vse te opevane plate?
Če sem prav razumel so trenutno najboljši nakup; Abitka NF7-S ver 2.0, Asus A7N8X in Epox 8RDA3+. Torej kakšne voltaže podpirajo (ok, za Asusko vem, da gre do 1,750V), hočem namreč iztisniti XP1800+ maximalno... (trenutno dela na 183x12, ali 200x10,5 na 1,750V na Asus A7N8X, več ne gre brez modanja).
Hvala!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

tx-z ::

pr men na Abit NF7-S lahko štelam od 1.1V do 2.3V , po korakih 0.25V .Do kolk pa deluje pa ne vem kr nism probavu-te možnosti ma v glavnem
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

OwcA ::

@TribesMan: razmišljaš pravilno, žal pa se v praksi izkaže, da nForce2 in tudi tvojo idejo pokoplje prastaro vodilo EV6, ki ga uporabljajo vsi AMD sistemi. Posledično je vsako asinhrono delovanje zreduciranje na čakanje in usklajevanje vsak cikelj.

@e-marko: za EPoX 8RDA3+:
Vcore do 2,2 V
Vdimm do 2,9 V (praktično se to v večini primerov izkaže za 2,86 V)
Vdd do 2,0 V

Za Abitko ne vem na pamet, ne vidim pa nobenega dobrega razloga, zakaj ne bi pogledal na njihovo domačo stran ali v kakšen opis.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

e-marko ::

Saj sem nekaj iskal, pa je lažje in bolj zanesljivo tukaj vprašati... :)

Pa kaj je potem s to Asusko, da ne gre več kot 1,750??? ;(
Morda pri naslednjem popravku biosa?

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

OwcA ::

@e-marko:
Pa kaj je potem s to Asusko, da ne gre več kot 1,750???
Morda pri naslednjem popravku biosa?

Ni nujno. Lahko gre za omejitev regulatorja napetosti.

P.S. v vsakem primeru jo lahko modificiraš in bo :D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mare87 ::

Abit NF7(S) 2.0 ma:

V Core do 2.3v (npr: nastaviš na 1.65v pade ob loadu na 1.61v zato moreš pazit)
V dimm do 2.9v (v resnici od 3.05 do 3.09v)
Vdd do 1.7v

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

R33D3M33R ::

@e-marko
Mislim da moraš pri asus ploščah še dodatno neke jumperje prestavljat da lahko spreminjaš napetost. Poglej si manual.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

e-marko ::

Nima nobenih jumperjev za to nastavljat.
Jezi me, ker v navodilih piše 1.100-1.850V!
Lahko nastavim 1.500 do 1.750, če hočem več pa skoči nazaj na 1.500V.
Če ima kdo še kakšno idejo (ali pa isto plato...), naj prosim predlaga rešitev.

Modal je pa ne bi rad, če ni čisto, čisto nujno...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

e-marko ::

???

Bom očitno moral poskusiti v kakšni drugi izbi...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

BaRtMaN ::

Odločam se med tremi modeli:
Epox 8RDA+
Abit NF7-s 2.0
Gigabyte 7N400 Pro
Ne mislim biti nek strasten overclocker, mogoče bi si pa kasneje omislil vodno hlajenje in bi rabil stabilno in vzdržljivo plato. Gigabyte mi je kar všeč, pa tudi Abit ni za odmet.

Fury ::

jest priporocam abit. mam tudi sam in seka :)

BLaCkEnED ::

Mene zanima kero nf2 naj nabavim, Epox 8rda+ ali Gigabyte 7N400L1? Kera je bolsa?
gigabajtova ima nforce2 ultra400, a ima to tudi 8rda+?
In kaj je prednost pri nf2 ultra400?
Saj bi kupil Abit NF7-S,ma je kr draga. Morem se nov ram nabavit, pa tudi nov napajalnik, ker nf2 plosce vrjetno ne delajo na 230W napajalniku,ane?:\
Tnx.

OwcA ::

@BLaCkEnED: novejše 8RDA+ imajo takisto nForce2 Ultra 400. Edina razlika med Ultra in ne-Ultra je v tem, da Ultra uradno podpira 200 MHz FSB, v praksi pa se tudi bolje navija.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AtaStrumf ::

He, he sami ABIT fanboys. Jaz sem kar Epox-ko 8RDA3+ nabavil in zdele sredi noči jo grem inštalirat, samo bo šel sistem bye, bye in imam še nekaj za backup-at pol pa hitr šravfat. Zdaj mi manjka sam še 2x256 TwinMOS/Winbond, ki pa tudi prihaja kmalu. Že komaj čakam 200 MHz FSB sinhrono z CL2 2,5,2 ramčkom. Jea baby, to mi deli :D!

BlackHole ::

Kakšno plato bi pa meni priporočali, ki ne mislim navijat, za kakšnega AMD-ja 2400+? Eno ne preveč drago in dokaj zanesljivo. Zdaj imam MSI in ni težav. Kako so kaj nove MSI-jeve?

sash ::

MSI 2× crkno - odsvetujem ;((
--------------------
Think different...
TOROiD Group

flipflop ::

Zanimivo,jaz sem imel BX Master (i440BX),pa ni bilo sploh nobenih problemov z njo.Hitra,zanesljiva. Sedaj imam pa KT3 Ultra2,pa je tudi hitra in stabilna. MSI ima se en sosolec,pa mu tudi ze dve leti dela bp.Tk da ne vem zakaj bi MSI crkovale?

AtaStrumf ::

Sistemček je postavljen (že kar nekaj časa, da ne bo kdo misli, da mi je do zdaj trajalo :D) in prvi rezultati so zelo vspodbudni. Končno sem dosegel 15k v 3D Marku 01SE in malo nad 5k v 3D Marku 03, tako da je moj cilj dosežen in to brez da bi sploh kaj veliko navijal in to v single channel načinu na 166FSB-ju in čist navadnih timingih. Že komaj čakam ta dober RAMček, da vidim kako bo šlo pri 200 MHz. Super platka ni kaj.

sash ::

sem mal navijal pa mi je na obeh platah pobralo IDE kanale, ble pa sta to obe VIA čipset plati
--------------------
Think different...
TOROiD Group

TribesMan ::

Jest sm dons kupu NF7-S, zdej pa morem še neki dnarja nažicat, da nabavim procesor, sem suh k
cerkvena miš. Drgač pa lepo zgleda. Zaenkrat. :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

slawc ::

tudi /me ima MSI in dela bp
LP, Slawc

tx-z ::

atastrumf: ker procesor pa grafično maš??
tx-z
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341626 (1268) minirac
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241574 (1212) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291338 (1078) Caligula
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231311 (978) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595762 (4497) frenk

Več podobnih tem