» »

Prodaja osebnih računalnikov potonila

Prodaja osebnih računalnikov potonila

Slo-Tech - Padanje prodaje osebnih računalnikov se nadaljuje in ne kaže znakov ustavljanja, čeprav smo že aprila pisali o tedaj rekordnih padcih. Tako ugotavlja IDC s svežimi podatki, ki zajemajo prvih devet mesecev tega leta, od koder sklepajo o končnem rezultati in nekoliko smelo tudi, kaj se bo dogajalo do leta 2017. Napovedi niso rožnate.

Do konca leta naj bi se trg osebnih računalnikov skrčil za 10,1 odstotka, kar je več od predhodnih napovedi (-9,7 odstotka) in največji upad v zgodovini. Podobno naj bi se padanje nadaljevalo tudi prihodnje leto, ko skupni padec nekoliko manjši, med tremi in štirimi odstotki. Šele leta 2015 lahko pričakujemo počasno stabilizacijo trga, medtem ko visokih rasti ne pričakujejo več, saj se uporabniki čedalje bolj selijo na tablične računalnike, pametne telefone in druge mobilne naprave.

Za večino padca so odgovorni domači kupci, ki so pokupili za 15 odstotkov manj kot lani, medtem ko je v podjetjih upad le petodstoten. Razlogov je več, med pomembnejšimi pa so manjša stopnja rabe tabličnih računalnikov v poslovnem okolju, stabilnejše dolgoročno načrtovanje posodobitev in iztekajoča se podpora za Windows XP.

Razrez po geografskih območjih kaže, da se je prvikrat zgodilo, da slabi tudi prodaja v deželah v razvoju, in to še bolj kakor v razvitem svetu. Prvi naj bi letos kupili za 11 odstotkov manj računalnikov, razviti svet pa za osem odstotkov manj. Kam se torej selijo želje kupcev? Kolikor jih ni pohrustala kriza, v tablični svet. Na primer tablice z Windows: leta 2011 so jih prodali milijon, letos okrog 7,5 milijona, leta 2017 pa že slabih 40 milijonov, če bo šlo vse po načrtih.

143 komentarjev

«
1
2 3

FlyingBee ::

nič, sam da bodo še vedno obstajal kot sedaj, torej, da lahko posamezne komponente kupujemo in vgrajujemo, menjamo, preizkušamo in seveda tudi uporabljamo :-)

Spura ::

Zame osebno je en razlog, da ne posodabljam svoje kiste vsaki 2 leti ampak redkeje, tudi to, da se je napredovanje hardwarea prakticno ustavilo. Ni vec tega k sm sel iz 386 na pentium.

nsignific ::

Hardver se je ustavil ker glavni gonilnik (igre) ne napredujejo po zahtevnosti zaradi daljših ciklov konzol.

Posledice bodo, najmanj v obliki višjih cen.

FireSnake ::

Povsem pričakovano.

Jaz sem X6 1090T kupil že dolgo nazaj in nimam namena kupit novega računalnika še lep čas.
Zamenjal bi le, da bi porabo malo zbil (in posledično glasnost), ampak kratkoročno še to (verjetno) ne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SuperVeloce ::

nsignific je izjavil:

Hardver se je ustavil ker glavni gonilnik (igre) ne napredujejo po zahtevnosti zaradi daljših ciklov konzol.

Posledice bodo, najmanj v obliki višjih cen.

Igre nikoli niso bile gonilnik. Vse posodobitve arhitektur so bile zaradi zahtev workstation/server trga in v zadnjih letih večjih firm zabavne elektronike (recimo Apple). Po željah le-teh se procesorji dizajnirajo.

Zmajc ::

Meni počasnejši upgrade cikli kar pašejo. Prej si moral računalnik zamenjat praktično vsako leto. Zdaj je po 2 letih moja mašina pe vedno na samem vrhu in je še dolgo ne mislim spreminjat. :)

Engineer_ ::

SuperVeloce je izjavil:

[
Igre nikoli niso bile gonilnik. Vse posodobitve arhitektur so bile zaradi zahtev workstation/server trga in v zadnjih letih večjih firm zabavne elektronike (recimo Apple). Po željah le-teh se procesorji dizajnirajo.


te večje firme zabavne elektronike pa svoje naprave delajo po skladu z zahtevami trga. in trg ne rabi več vsak dan boljših grafičnih kartic in procesorjev, temu primerno se je razvoj upočasnil.

pač so danes že dovolj močni da proizvajalci ne vidijo več nekega hudega smisla v hitrem razvoju. kar je čisto ok.

samo še prenosnike naj pocenijo pa smo zmagali.

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Za domače uporabnike je nesmiselno nadgrajevati 2-4 leta stare mašine (ki so bile v osnovi vsaj solidne). Enostavno se ne splača zaradi klavrnega napredka. Nek naviti i5 xxx ali athlon x6 še vedno zmoreta poganjati najnovejše igre na najvišjih nastavitvah. Ne rečem, da so igre defacto gonilo, a domači računalniki so se boljkotne nadgrajevali zaradi teh. Ob tem mi na pamet padejo samo še video posnetki, zaradi katerih je bilo treba nadgraditi PC - za dvd si rabil dvd predvajalnik in močan procesor/namensko kartico/dobro grafično kartico, za divx spet soliden procesor/grafično, kasneje BR in HD, ki sta spet potrebovala sveže, prej naštete komponente. Zdaj ni praktično ničesar, kar bi ljudi sililo mrzlično posegali po sveži robi. Morda 4K ločljivost? No ja, saj je zelo fino imeti ostro sliko, a je tudi 1080p kar precej ostro... :|.

Engineer_ ::

54j0 je izjavil:

Zdaj ni praktično ničesar, kar bi ljudi sililo mrzlično posegali po sveži robi. Morda 4K ločljivost? No ja, saj je zelo fino imeti ostro sliko, a je tudi 1080p kar precej ostro... :|.


saj to. za pisarniško delo je c2d procesor še naravnost fantastičen, igre pa se tako počasi razvijajo da jih boljši procesorji c2d generacije (seveda malo naviti) še vedno čisto ok poganjajo. kaj šele če imaš kak star i5 procesor. ni razloga da bi kupil bilokaj novega.

matejdro ::

Seveda upada, saj ni razloga, da bi menjal, razen, da daš celo premoženje za novejši CPU, ki pa je minimalno hitrejši od prejšnjega.

Če danes kupiš spodoben PC, ga boš verjetno lahko imel zelo dolgo (boš verjetno moral prej menjat ker ti bo crknilo, kot pa zaradi nadgradnje same), ker praktično vsi programi tečejo spodobno. Izjema so igre, pa še razvoj na le-teh se je zelo upočasnil zaradi konzol, kjer mora igra teči na enakem (že ob izidu počasnejšem v primerjavi z PC) hardwaru in potem te igre večina samo porta na računalnik.

Blinder ::

Mogoče bi prodaja narastla če bi intel svoje i3 i5 i7 poimenoval z novim imenom. Par generacij star i5 ima še vedno ime kot sedanji. Z novim imenom bi zastarali prejšnje procesorje
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Aston_11 ::

Še vedno ga nima smisla menjati zaradi spremembe imena. Recimo, namesto, da bi tašča kupila novega, sem ji dal starega x2 5600 AMD-ja z 1,5 Gb rama. In ji povsem dobro dela za youtube, internet z vsem, kar nudi (mulci igrajo flesh igrce) in poganjat ubuntu.

Engineer_ ::

Blinder je izjavil:

Mogoče bi prodaja narastla če bi intel svoje i3 i5 i7 poimenoval z novim imenom. Par generacij star i5 ima še vedno ime kot sedanji. Z novim imenom bi zastarali prejšnje procesorje


ne, ker je c2d še vedno dosti močan za vse kar povprečen user dela. tudi za igre. novo se kupuje zaradi evforije po forumih in marketinga. je pa dejstvo da tudi c2d procesor zmore poganjat battlefield 3 recimo.

(seveda primerno navit, stock pač ne).

tako da če c2d zmore poganjat je situacija pri i3-7 procesorjih toliko boljša oziroma slabša za proizvajalce. če kupiš i5 si končal debato, ne rabiš vče novega sistema vsaj 5 let.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Sedaj je itaq naval na grafične kartice, ki jih sicer večina ne potrebuje. Najmanj 2 ali 3 hitre z velikom hashom na sekundo - niti ni več važno, kaj zmorejo pri igrcah.

Engineer_ ::

to je načeloma sicer dobro..to pomeni da se bo v nekaj letih igre lahko igralo na prenosnikih, saj bodo ujeli performančne zahteve iger in se ne bo več pregrevalo.

ogromna škatla ob mizi skupaj s tipkovnico in mišjo je postala nezanimiva. preveč krame. prenosnik na mizo + dodaten zunanji zaslon je epic win.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Spura je izjavil:

Zame osebno je en razlog, da ne posodabljam svoje kiste vsaki 2 leti ampak redkeje, tudi to, da se je napredovanje hardwarea prakticno ustavilo. Ni vec tega k sm sel iz 386 na pentium.


Če bi šel danes iz P4 na i7 se ne bi poznalo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

matejdro ::

Če nadgradiš 13 let star procesor se bo zagotovo poznalo. Če pa nadgradiš kaj novejšega, pa bolj malo oz. skoraj nič.

BaRtMaN ::

To so slabi obeti za nas, ki smo navdušenci in si sami gradimo kište.

Vse manj ljudi je tudi zainteresiranih za stare komponente, tako da se krči tudi trg iz druge roke in bo vse dražje kupovat posamezne komponente, ker bo manjša verjetnost, da se bo našel kupec za smiselno ceno.

No, mogoče na 5 let požrt ceno komplet kište le ne bo tako slabo... :)

Magic1 ::

Jaz sem nadgradil svoj amd 4800+, vendar ne zaradi zastarelosti, bolj zaradi porabe/glasnosti. Za slabih 200EUR doplačila sem dobil praktično neslišen sistem(AMD6300 in ATI7790, plata, 4GB ram), ki porabi 70W pri normalni uporabi. Pa sem miren za vsaj pet let.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

KoKi ::

Jaz sem na začetku leta 2009 kupil računalnik. Pa še to samo zato, ker je na starem matična odpovedala. Grafična je še vedno iz prejšnjega računalnika letnica 2005. Novejšo bi imel samo zato, ker trenutna konfiguracija ni sposobna gladko predvajati 1080p videa. Ampak ne bom menjal, dokler ne bo odpovedalo.

Še vedno pa dobim kak še starejši računalnik za usposobit. Včeraj sem sorodniku ponovno naložil Windows XP na Semprona K7 3000+, 512MB RAM. Za pisarniško delo povsem dovolj.
# hackable

dronyx ::

Jaz sem presenečen, da se sploh še proda toliko osebnih računalnikov, sploh pa za uporabo doma. Na tem področju se mi zdi dosti boljša in bolj uporabna izbira cenejši prenosnik, ali pa nenazadnje tudi tablica.

FastWIND ::

Vsaj za domačo uporabo, ker ne igram iger ne vidim smisla, da bi kupoval nov računalnik. Sem na Applu MacBook Pro letnik 2007 Core2Duo 4gb rama, SSD disk... Zadeva deluje tekoče in hitro. Morda ne tako hitro kot nov ampak čisto dovolj, da napišem kak dopis, pogledam video, poslušam glasbo, internet, celo ustvarim za firmo kakšen plakat v ilustratorju in obdelam fotke.. No pri fotkah si bi kdaj pa kdaj zaželel kaj hitrejšega sploh ko obdelujem RAW ampak ni panike. Vse se da.

Torej zakaj bi kupoval novega? In ko bom bom kupil kakšno leto starega v garanciji...

FireSnake ::

Engineer_ je izjavil:

to je načeloma sicer dobro..to pomeni da se bo v nekaj letih igre lahko igralo na prenosnikih, saj bodo ujeli performančne zahteve iger in se ne bo več pregrevalo.

ogromna škatla ob mizi skupaj s tipkovnico in mišjo je postala nezanimiva. preveč krame. prenosnik na mizo + dodaten zunanji zaslon je epic win.


Kakor za koga.

Mene kišta prav nič ne moti.
Pa raje imam 2x 22 wide screen kot pa samo dodaten monitor na prenosniku.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Spura ::

Poldi112 je izjavil:

Spura je izjavil:

Zame osebno je en razlog, da ne posodabljam svoje kiste vsaki 2 leti ampak redkeje, tudi to, da se je napredovanje hardwarea prakticno ustavilo. Ni vec tega k sm sel iz 386 na pentium.


Če bi šel danes iz P4 na i7 se ne bi poznalo?

Ne tok. Ali pa recimo iz nekega single corea sem sel na Core2Duo je bila precej vecja razlika kot potem iz Core2Duo po vec kot 5 letih na i5 quad core prve generacije. In zdaj me pa se manj vlece, da bi tega starega i5 menjal za kaj novejsega.

Engineer_ ::

FireSnake je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

to je načeloma sicer dobro..to pomeni da se bo v nekaj letih igre lahko igralo na prenosnikih, saj bodo ujeli performančne zahteve iger in se ne bo več pregrevalo.

ogromna škatla ob mizi skupaj s tipkovnico in mišjo je postala nezanimiva. preveč krame. prenosnik na mizo + dodaten zunanji zaslon je epic win.


Kakor za koga.

Mene kišta prav nič ne moti.
Pa raje imam 2x 22 wide screen kot pa samo dodaten monitor na prenosniku.


saj tudi prenosnik lahko dela tako da ga zapreš in gledaš samo v 24 inč zaslon. Ali pa imaš 2 zaslona..15 in 24 inč.

FireSnake ::

Jaz sem zajeban in hočem imet dva enaka monitorja :D

Pa kišta se lažje nadgrajuje.
Pred časom sem Radeona 4770 (uf), zamenjal z Radeonom 7950, ker sem slednjega prek bolhe dobil za zelo pametno ceno.
Pa je z grafično spet mir enih 5 let :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

2 različno velika zaslona sta totalni fail. Ker je pixel size potem ponavadi preveč različen. Razen če imaš OS, ki podpira DPI setting per-monitor. Windows to definitivno ne. Še večji fail je da je težko dobit monitorje, ki niso 16:9. 16:10 je dosti boljše razmerje, 4:3 je pa še boljše za delo.

Drugače pa ja, ene reči se ne da na tablici naredit.

axee ::

Samo upam, da cene komponent ne bodo preveč narasle..

Je pa dejstvo da povprečni uporabnik niti prenosnika ne potrebuje več, je tablica čisto dovolj.

Poznam kar nekaj družin, kjer je tablica prvotna platforma za splet in multimedijo, konzola če je želja po igrah, in ponavadi kakšen star prenosnik za spletno bančništvo in office za domače naloge in seminarske.

jlpktnst ::

Ma cena komponent ni problem, problem je manjša izbira in pa vedno večja težnja k integriranim sistemom.

m0LN4r ::

Tako kot je blinder rekel. Intel bi moral haswelle poimenovat i4, i6, i8 pa bi prodaja narasla :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Phantomeye ::

Jaz imam raje en 24 monitor, kot pa da bi imel zraven še 15-ko. Zato, ker avtomatično uporabljam večji monitor in bi mi manjši delal zgolj dren. Z veseljem bi imel pa oba enako velika, ker tukaj je pa čisto drugačna zgodba, saj bi ju dojemal okot en večji monitor.

Jaz sem imel zadnja 3 leta prenosni računalnik, pa sem si zaželel nekaj grafično zmogljivejšega. Na koncu sem se odločil, da kupim od kolega komponente njegovega prejšnjega setupa, ki je tri leta nazaj veljal relativno vrhunski rig. Za tistih 200€ nisem razočaran (dokupil sem še disk in malo tišji hladilnik, ker kot več letni uporabnik sem se navadil na tišino laptopa (kolikor jo je še od njega bilo).

axee ::

Drugače pa, trenutni PC (i7, 32GB RAM-a) je pomoje moja zadnja delovna mašina v škatlasti obliki, že veliko let sanjarim o prenosniku pri katerem z ENIM KABLOM povežem 2 zaslona, zvočno, ethernet in periferijo. Ko se mi zljubi, pa ga samo odklopim in vzamem kamor hočem.

Thunderbolt je bil prvi korak, upam da se čez nekaj let ko bo trenutna mašina zastarala to že mogoče po sprejemljivi ceni.

opeter ::

nsignific je izjavil:

Hardver se je ustavil ker glavni gonilnik (igre) ne napredujejo po zahtevnosti zaradi daljših ciklov konzol.

Posledice bodo, najmanj v obliki višjih cen.


Igre so glavni gonilnik? Od kdaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Jezst bom pa vedno ostal PC-jaš. Za gaming rabiš orenk kišto, ki je modularna. Ni pa nujno da je zato velika, grda in glasna. Imam luštno miniATX aluminijasto kištico od Lian Li v črni barvi, ki jo imam zdele v dnevni sobi in izgleda kot da prav paše tja. Je bolj kot hifi komponenta. Ker ima vodno hlajenje z zelo tihimi ventilatorji se je praktično ne sliši. Za prenosen stuff imam švoh AMD E-450 laptop in telefon.

Procesor sem takrat vzel kar pravi, Core i7 920, ki je sicer sedaj že kar star primerek, ampak ker je navit na 4GHz se čist dobro počuti tud v novih špilih in programih, tko da to sploh ni problem. Edino kar realno najprej zastara je grafična kartica.

Sistem planiram prenovo ko pride ven Intel Skylake, pol pa bom na tistem spet ene 5 let, tko kot trenutni sistem. Seveda z nadgradnjami grafične če bo potrebno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blazz ::

jlpktnst je izjavil:

2 različno velika zaslona sta totalni fail. Ker je pixel size potem ponavadi preveč različen. Razen če imaš OS, ki podpira DPI setting per-monitor. Windows to definitivno ne. Še večji fail je da je težko dobit monitorje, ki niso 16:9. 16:10 je dosti boljše razmerje, 4:3 je pa še boljše za delo.

Drugače pa ja, ene reči se ne da na tablici naredit.


tega ne zastopim.. v sluzbi imam 22' 16:10 na 1680:1050 ter zraven 19' 4:3 na 1280:1024. Deluje povsem ok. ne zastopim kje bi tle bil fail...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Phantomeye ::

opeter je izjavil:

nsignific je izjavil:

Hardver se je ustavil ker glavni gonilnik (igre) ne napredujejo po zahtevnosti zaradi daljših ciklov konzol.

Posledice bodo, najmanj v obliki višjih cen.


Igre so glavni gonilnik? Od kdaj?


kdo so večinski uporabniki grafičnih kartic'

Engineer_ ::

opeter je izjavil:

nsignific je izjavil:

Hardver se je ustavil ker glavni gonilnik (igre) ne napredujejo po zahtevnosti zaradi daljših ciklov konzol.

Posledice bodo, najmanj v obliki višjih cen.


Igre so glavni gonilnik? Od kdaj?


poglej okoli sebe in malce opazi kak se je razvoj strojne opreme upočasnil odkar igre niso več tako zahtevne.

energetik ::

Tudi jaz bom vedno ostal na PC. Zdej ali bo to kišta ali laptop je odvisno predvsem od cen. Laptopi so še vedno 2x dražji od primerljivih kišt, tako da zame ni računice. 24"+ ekranu + miški + tipkovnici pa se ne odpovem nikoli, pa če mi bodo rinili tablice pod nos. Bojim se samo, da ne bodo cene PC komponent hudo narasle ali pa jih bo vsaj težko za dobit nekoč v prihodnosti.
Sicer pa sem trenutno že 4 leta na PhenomuII X2, 6GB RAM in ne vidim enega samega razloga, da bi posodabljal ali nabavljal novo. Edino kar je, se bom enkrat stegnil za SSD za OS.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

energetik je izjavil:

Bojim se samo, da ne bodo cene PC komponent hudo narasle ali pa jih bo vsaj težko za dobit nekoč v prihodnosti.


istočasno kot se bo to zgodilo, se bodo prenosniki morali poceniti, če jih bodo ljudje tako množično kupovali..

Berserker ::

Ko bo Star Citizen zunaj boste pa vsi menjavali kište.

Poldi112 ::

Spura je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Spura je izjavil:

Zame osebno je en razlog, da ne posodabljam svoje kiste vsaki 2 leti ampak redkeje, tudi to, da se je napredovanje hardwarea prakticno ustavilo. Ni vec tega k sm sel iz 386 na pentium.


Če bi šel danes iz P4 na i7 se ne bi poznalo?

Ne tok. Ali pa recimo iz nekega single corea sem sel na Core2Duo je bila precej vecja razlika kot potem iz Core2Duo po vec kot 5 letih na i5 quad core prve generacije. In zdaj me pa se manj vlece, da bi tega starega i5 menjal za kaj novejsega.


Jasno da ne toliko, samo daleč od tega, da bi se napredovanje hw praktično ustavilo. Edino kar se je spremenilo je, da so pc-ji dosegli raven, ko pri pisarniškem delu ni več razlike. Samo to ne pomeni, da se je razvoj ustavil. Pomeni samo to, da ti ne potrebuješ višjih hitrosti. Gamerji, delovne postaje za kakšne grafike, ... še kako občutijo hitrejše delovanje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FlyingBee ::

še najbolj je SSD pripomogel k napredku (hitrosti), šibek člen je še vedno HDD, SSD pa zaradi "nestabilnosti"

RejZoR ::

SSD v laptopu je super, ker itaq ne rabiš tolk kapacitete. V desktopu pa imaš lepo HDD+SSD v hibridni navezi pa je. Win-win.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PlayTheGame ::

Še en pristaš PC-ja tule. :D Prenosniki, tablice, pametni telefoni,... to je vse lepo in prav, ampak nikakor ne kot nadomestilo klasične kište, 24" monitorja, tipkovnice, miške,... ter vsega kar paše poleg, ampak bolj kot dopolnilo. Vsaj jaz tako dojemam. Ne vem kako bi recimo na tablici igral simulacijo dirkanja kot npr. Aseto Corsa, GTR2 ipd. Tudi laptop ima svoje omejitve, ki so jih predhodniki že omenili...

Kar se pa tiče poimenovanj nove generacije procesorjev, zaradi mene jim lahko dajo oznako i10 ali pa i5000, če bo zadeva zanemarljivo hitrejša (kakor haswell napram IB ali SB tudi je), ga pač ne bom menjal. In ja, danes zelo dober PC, dejansko ne bo zastaral tako hitro kot nekoč. Še največji napredek smo v zadnjih 5 letih videli v uveljavitvi SSD pogonov, vse ostalo se je precej upočasnilo. Tudi grafične kartice ne zastarajo več tako hitro kot nekoč. Na 3+ leta stari GF 460 GTX ali pa če želite Radeonu 5850, je ob manjših kompromisih še vedno možno poganjati vse najnovejše igre. 15 let nazaj je bilo to nekaj nepredstavljivega, menjava grafične vsako leto je bilo nekaj običajnega, na vsaki 2 leti pa nuja.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Štrubsi ::

Naslednji večji napredek v komponentah bo verjetno takrat, ko bodo množično in za nizke cene začeli prodajati 4k monitorje. Ko bodo nove grafične in procesorji, ki bodo zmožni takšnega napora, dovolj konkurenčni in bodo cene tolikšne kot so sedaj, takrat bodo ljudje in predvsem zanesnjaki na tem področju na veliko kupovali te nove komponente. Do takrat pa bo št. prodanih pcjev pač upadalo.

Kot ste mnogi napisali, ljudem se pač ne splača menjati pcja na vsaki dve leti, če ni nobenega napredka v samih komponentah. Oziroma tudi če je, ga nimaš za kaj uporabljat. Glede tablic in smartphone-ov je pa tako, da so relativno nova inovacija in še vedno nimajo vsi ljudje enega in drugega in se to na veliko širi, tako da ni čudno da je velik prirastek tega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Štrubsi ()

Engineer_ ::

ne. zato ker ko se prodaja pcjev (s tem mislim namiznih škatel) zmanjšuje se povečuje prodaja tablic in deloma prenosnikov.

enostavno so namizne škatle postale nezanimive. Deloma zato, ker so prenosniki postali cenejši, deloma pa zato ker ljudje ne rabijo tolikšne moči in so tablice zadosti.

prodaja namiznih škatel ne bo več zrasla, ga ni razloga da bi zrasla. Kdor rabi računalnik in rad igra igre si bo kupil laptop (ali tablico) in konzolo in bo rešen za 10 let.

ja, nekateri rabimo namizne škatle zaradi njihove zelo poceni moči ampak takih nas je zelo, zelo malo. Pač ta naša poceni procesorska moč kmalu ne bo več tako poceni. oziroma bo stala isto kot stane procesorska moč prenosnikov.

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

Pričakovano saj velika večina ljudi res ne potrebuje PC-ja z vso kramo ki pride zraven ko pa lahko isto delo opravijo s tablico, ki je daleč priročnejša. PC pa ne bodo izumrli, nič bat, samo spremenili se bodo v "workstation"-e ki jih bodo kupovali ljudje ki opravljajo zahtevnejša dela od brskanja po spletu. Daleč manj jih bodo izdelovali, se pa bod posledično kvaliteta dvignila.

FlyingBee ::

flbroker je izjavil:

Pričakovano saj velika večina ljudi res ne potrebuje PC-ja z vso kramo ki pride zraven ko pa lahko isto delo opravijo s tablico, ki je daleč priročnejša. PC pa ne bodo izumrli, nič bat, samo spremenili se bodo v "workstation"-e ki jih bodo kupovali ljudje ki opravljajo zahtevnejša dela od brskanja po spletu. Daleč manj jih bodo izdelovali, se pa bod posledično kvaliteta dvignila.


ja, zveni logično in verjetno bo tako tudi zares, samo ne ve se čez koliko let pa niti ni pomembno, razen roke skoz na miški držat so vsa opravila na PC-ju hitrejše izvedljiva oziroma bolj "komot"

Utk ::

Tablica, ki jo na pisalni mizi z enim kablom priključiš na nekaj, da dobiš velik monitor, miško in tipkovnico, ko tega ne rabiš, jo pa odneseš na kavč. Vse drugo bo kmalu obsolete, če je kaj pravice na svetu. Potem pa naj statistiki računajo ali si s tem kupil tablico ali pc.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819382 (14740) kanarin
»

Padanje prodaje osebnih računanikov se nadaljuje, telefone menjamo vse redkeje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6014463 (11092) nejodagreat
»

Padanje prodaje osebnih računalnikov traja že rekordno dolgo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11629803 (25548) jype
»

Prodaja osebnih računalnikov upada, pametnih telefonov pa ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6227835 (24875) čuhalev
»

Rekorden padec prodaje računalnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12427400 (20980) klemenSLO

Več podobnih tem