» »

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:))

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:))

1
2
»

Freakylion ::

m0LN4r je izjavil:

Freakylion je 25. nov 2014 ob 20:50:22 izjavil:

Freakylion je izjavil:

Lep pozdrav,

Sedaj sem poskusil sistem prenesti še na drugem računalniku. Na tem sta narejeni dve particiciji, tu pa ta program tega ne zmore (brezplačna verzija). Za particije je potrebna pro verzija.
Ali je še kakšen podoben enostaven program, ki zmore to tudi v primeru particij?

LP

Že 7. dni traja ta problem, samo opozarjam.
Zadevo bi pa lahko postavil že 25.11.2014 na normalen način. Pač več kot očitno ne gre, vzrok pa je "neznan"


Gre za služben računalnik, kjer je na njem polno stvari, za katere se nobenemu ne sanja kaj se rabi in kaj ne in kje se kaj nahaja, zato nihče nima želje to na novo postavljati. Tudi z licencami za programe nismo na jasnem.

solatko je izjavil:

Freakylion - Disk s katerega si cloniral sistem, si postavil v računalnik, na katerem clon ne dela?
Če ti disk s katerim boš cloniral sistemski disk, v tem računalniku ne zažene sistema, če ga priklopiš kot boot disk, potem ti tudi clon ne bo delal.

Če pa ti disk deluje, clon pa ne, je nekaj narobe s tvojim diskom na katerega delaš kopijo.


Sedaj pa najbolj ne razumem več. Stvar sploh nisem kompliciral ter kaj kloniral ampak v normalno delujoč računalnik priklopil SSD disk ter v programu AOMEI kliknil prenos sistema na SSD. Potem sem star disk odklopil ter pustil samo SSD in se ne zažene.
Ali si mogoče iz LJ? Dam za pir ali dva če se lahko javiš in skupaj pogledava.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Aja, verjetn ni bootable
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluelens ::

Tudi jaz sem imel težave z zagonom kloniranega diska, preprosto zaradi nevednosti in ker imam Lenovo in ima svoje fore. Kloniral sem ga pa v Macrium Reflect programu. Potrebno je bilo izdelat zagonski CD, ki ga ta Macrium ponudi. Mislim, da je podobno pri tebi, ne glede če gre za klon ali sliko diska in preprosto zaženeš s CD-ja in slediš navodilom.

solatko ::

Freakylion - Glede na to, da ne vem za kateri sistem gre, boš brez težav naredil potrebne zadeve z AOMEI Backuper-jem. Instaliraj program, na drugo particijo naredi sliko sistema in potem sliko razpakiraj na SSD. Bi moralo delovati, razen če je v okvari SSD ali pa tvoja mašina SSD-ja zaradi kakršnegakoli vzroka, enostavno ne podpira in se noče boot-at z njega. sicer pa podatke za kontakt na ZS, pa bova kaj zrihtala.
Imel sem že probleme z boot-anjem SSD-ja na SATA1. Je bilo potrebno drug disk vzet.
http://www.backup-utility.com/free-back...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Freakylion ::

m0LN4r je izjavil:

Aja, verjetn ni bootable

Tako je.

bluelens je izjavil:

Tudi jaz sem imel težave z zagonom kloniranega diska, preprosto zaradi nevednosti in ker imam Lenovo in ima svoje fore. Kloniral sem ga pa v Macrium Reflect programu. Potrebno je bilo izdelat zagonski CD, ki ga ta Macrium ponudi. Mislim, da je podobno pri tebi, ne glede če gre za klon ali sliko diska in preprosto zaženeš s CD-ja in slediš navodilom.


Tudi jaz imam lenovo. Bom preveril če AOMEI tudi ponudi možnost zagonskega CD-ja

Zgodovina sprememb…

Freakylion ::

bluelens je izjavil:

Tudi jaz sem imel težave z zagonom kloniranega diska, preprosto zaradi nevednosti in ker imam Lenovo in ima svoje fore. Kloniral sem ga pa v Macrium Reflect programu. Potrebno je bilo izdelat zagonski CD, ki ga ta Macrium ponudi. Mislim, da je podobno pri tebi, ne glede če gre za klon ali sliko diska in preprosto zaženeš s CD-ja in slediš navodilom.


Lep pozdrav,

Ali si najprej naredil klon oziroma sliko diska ter nato ker ni bootalo štartal z zagonskim CD-jem, ki je predvidevam naredil popravek, da so bili windowsi spet bootable.

schurda ::

solatko je izjavil:

Si naredil prenos sistema ali copy particije?
V prvem primeru ti prenese sistem na drug disk, v drugem pa moraš pazit kaj kopiraš.
Nisi navedel ali je na računalniku UEFI bios ali stari?
Imaš za delovanje diskov nastavljen AHCI sistem ali je še stari dobri IDE?
Če imaš na matični plošči UEFI bios in bi ga rad obdržal (ne uporabiš legacy), moraš v AOMEI uporabit migracijo sistema na ssd ali hdd. Program moraš namestiti na disk, ki je trenutno v uporabi in ga zagnati v operacijskem sistemu. Potem ti zadevo reboot-a in se zažene Aomei-evo orodje za prenos sistema. 10-15 minut in sistem je na novem disku. Mašino moraš ugasnit, zamenjat diska in ne bo nobenih problemov. Ne moreš pa v UEFI bios-u zagnati Aomei iz boota (namesto sistema).


Vem, da je tema stara, ampak je še aktulna, ker sem ravno kupil SSD.

Kaj narediš, če je sata mode naštiman na IDE? Gor pa je sistem W$10. Kdaj prestaviš na AHCI, pred ali po kloniranju?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

opeter ::

Vseeno, ker boš moral naredit določene spremembe ...
https://www.tenforums.com/drivers-hardw...

1. Run Command Prompt as Admin
2. Invoke a Safe Mode boot with the command: bcdedit /set {current} safeboot minimal
3. Restart the PC and enter your BIOS during bootup.
4. Change from IDE to AHCI mode then Save & Exit.
5. Windows 10 will launch in Safe Mode.
6. Right click the Window icon and select to run the Command Prompt in Admin mode from among the various options.
7. Cancel Safe Mode booting with the command: bcdedit /deletevalue {current} safeboot
8. Restart your PC once more and this time it will boot up normally but with AHCI mode activated.
9. Bask in the reflected glory of being a total Windows 10 God

How to Enable AHCI in Windows 8 and Windows 10 after Installation
https://www.tenforums.com/tutorials/226...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474846 (3852) gruntfürmich
»

kloniran HD ne boota

Oddelek: Pomoč in nasveti
9645 (431) solatko
»

Recovery particija in prenosnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
322011 (1696) D3m0r4l1z3d
»

Kloniranje HDD -> SSD

Oddelek: Strojna oprema
212478 (1914) solatko
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621035 (13744) MrStein

Več podobnih tem