» »

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:))

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:))

«
1
2

zvocnik ::

Živjo,

zdaj pa tako. Po vseh prebranih temah glede prenosa sistema še vedno ne vem kako naj se lotim zadeve. V eni roki imam nov prenosnik s HDD-jem (win8, 64-bitni), v drugi roki pa SDD disk. Vse skupaj bi seveda rad prenesel na SSD....

1.) Vsi pišete, da se splača sistem namestit na novo in potem postanete skrivnostni kako to narediti.....zdej, če tukaj prav razumem je potrebno:

- dobiti ISO file WIN8
- narediti bootable USB
- vzeti ven HDD
- dati notri SSD
- zagnati bootable USB
- namestiti sistem z USB-ja
- vtipkati serijsko številko (bo delala na novem disku?)
- namestiti do konca in to je vsa umetnost

2.) Druga opcija je pa pač narediti sliko s HDD-ja na SSD. Tukaj mi samo ni jasno ali jaz najprej vzamem ven HDD in dam notri SSD in potem začnem z kloniranjem ali kako?

Se pravi, če dam ven HDD, ga dam v zunanje ohišje, priklopim preko usbja in bi moralo delati? SSD dam pa v prenosnik.

Upam, da bo kdo res malo bolj podrobno opisal stvar in ne samo v stilu namesti sistem na novo ali pa naredi sliko na ssd....ker s tem mislim, da ne bo pomagal samo meni ampak še marsi kateremu drugemu.

Hvala:)
  • spremenilo: zvocnik ()

Hayabusa ::

2.) Druga opcija je pa pač narediti sliko s HDD-ja na SSD. Tukaj mi samo ni jasno ali jaz najprej vzamem ven HDD in dam notri SSD in potem začnem z kloniranjem ali kako?

Če kopiraš iz medija A na medij B, kaj ti pravi kmečka logika ?
Oba nosilca morati biti prisotna, bootaš v nek live sistem, s katerim skloniraš (skopiraš) podatke.


http://www.easeus.com/disk-copy/
http://www.partitionwizard.com/free-par...
norton ghost, acronis true image, partimage in še žnj drugih.

List of disk cloning software @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

zvocnik ::

To mi je jasno ja, da morata biti oba prisotna....se pravi ne igra vloge, če takoj notri namontiram SSD in HDD priklopim prek ubsja.....

Kaj je pa s prvo opcijo, ki sem jo opisal?

darkolord ::

Prva opcija je taka, kot si jo opisal.

Hayabusa ::

Oba diska prestaviš na desktop pc in kloniraš ?

Kaj je pa s prvo opcijo, ki sem jo opisal?

Tudi gre.

zvocnik ::

Naletel na prvo težavo. Kje najdem licence key pri prednameščenih Win 8, pa sej niso resni....

eales ::

Ponavadi je nalepka kje na spodnjem delu ohisja...

zvocnik ::

Je, samo ne z številko ključa...

feryz ::

Snemi si program z neta.
Če vpišeš tri besede, ti najde ziljon zadetkov s popolnoma enakimi nasveti.
Očitno je že to pretežko.
http://pcsupport.about.com/od/productke...

zvocnik ::

No zdaj pa nastane spet naslednji problem. Če delam po tem postopku http://howto.cnet.com/8301-11310_39-576... moram takoj vpisati svoj product key, ki pa ne prime...kaj delam narobe?

zvocnik ::

Hayabusa je izjavil:

>Tudi gre.


Si že kdaj probal, da veš da gre? Ker pri meni se zaustavi že pri prvem koraku ko je treba vpisati product key, ki seveda ne prime.

Hayabusa ::

Prejšnji teden sem nameščal win 8.1.
http://winsupersite.com/windows-8/windo...
komenatar spodaj

Robin Tick
on Oct 20, 2013
8.1 does not allow you to do a clean instal with a 8.0 key, but you can activate 8.1 with a 8.0 key once you are past that hurdle.
I recommend making a USB stick installer, then go to the sources folder, in there create a .txt file with notepad with the contents:

[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0

This is assuming you use the pro edition like me.
Next save that file as ei.cfg in the sources folder, this makes the installer skip the key check !
You can instal 8.1 without a key and when you are done it asks you to remove the USB stick, it reboots, and starts the OOBE.

zvocnik ::

Hayabusa je izjavil:

Prejšnji teden sem nameščal win 8.1.
http://winsupersite.com/windows-8/windo...
komenatar spodaj

Robin Tick
on Oct 20, 2013
8.1 does not allow you to do a clean instal with a 8.0 key, but you can activate 8.1 with a 8.0 key once you are past that hurdle.
I recommend making a USB stick installer, then go to the sources folder, in there create a .txt file with notepad with the contents:

[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0

This is assuming you use the pro edition like me.
Next save that file as ei.cfg in the sources folder, this makes the installer skip the key check !
You can instal 8.1 without a key and when you are done it asks you to remove the USB stick, it reboots, and starts the OOBE.


Vse bi bilo ok, ampak meni ne prime ključ ob WIN 8, tako da ne morem narediti ISO file-a. Kako si rešil ta problem, če si to že delal?

Hayabusa ::

Imaš iso, notri dodaj omenjeno, zapeči na usb in dela (win 8.0, win 8.1 == same shit).

zvocnik ::

Ma na koncu sem naredil image z Acronisom, ker tale iso pri meni enostavno ne deluje ali pa jaz ne znam.

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Ali obstaja kakšne zanesljiv brezplačen program? To bi namreč morali narediti tudi v službi kjer se ne smemo hecati s kakšnimi piratskimi verzijami.

Gledal sem tega portable.
http://www.pendriveapps.com/portable-di...

Ali bo naredil bootable disk?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

TODO backup je free in podoben Acronisu.

Rahuk ::

Jaz sem naredil z AOMEI Partition Assistant Standard Edition 5.5.

m0LN4r ::

1. Pri nekaterih laptopih za namestitev non-OEM windowsov je potrebno izklopiti "secure boot" ali "fast boot" in ali vklopiti "CSM", da se boota iz ključa instalacija.
2. V pimeru, da med inštalacijo ni internetne povezave se windows namesti in klikne potem v system ACTIVATE in se koda iz prenosnikovega biosa prepiše in aktivira winse.

To zgornje velja za nekatere Asuse z novejšimi BIOSi iz German windows deluje na english, za slo pa še nevem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

Clonezilla ... niti ni treba da sta oba diska hkrati prisotna, ker lahko image stočiš nekam na mrežo.

Freakylion ::

m0LN4r je izjavil:

1. Pri nekaterih laptopih za namestitev non-OEM windowsov je potrebno izklopiti "secure boot" ali "fast boot" in ali vklopiti "CSM", da se boota iz ključa instalacija.
2. V pimeru, da med inštalacijo ni internetne povezave se windows namesti in klikne potem v system ACTIVATE in se koda iz prenosnikovega biosa prepiše in aktivira winse.

To zgornje velja za nekatere Asuse z novejšimi BIOSi iz German windows deluje na english, za slo pa še nevem.


Lep pozdrav,

Imamo stacionarni računalnik (HP) in original win8 ter Office 2013. Ne bi rad kaj za***l glede aktivacij. Disk sem misli pobrati ven ter ga dati v ohišje za prenosni disk in priklopiti doma na USB, v svoj računalnik pa dati prazen SSD, kamor bi potem to naložil. Ali bi bilo tako OK ali je bolje to narediti kar na obstoječem računalniku?

izklopiti "secure boot" ali "fast boot" in ali vklopiti "CSM"
Kje pa to storiš?

Hvala.

gddr85 ::

v biosu

Freakylion ::

Ali lahko kaj zase***m na starem disku. Če slučajno kaj ne uspe ali bo na starem disku aktivacija še vedno prisotna oziroma bo normalno delal?

Hvala.

solatko ::

m0LN4r - Sistem se najenostavneje prenese z orodjem AOMEI.
Disk na katerega bi rad prenesel sistem iz računalnika, priklopiš kot drugi disk, na sistemskega pa namestiš tole orodje
http://www.disk-partition.com/free-part...

Potem samo poženeš prenos sistema in po resetu in zagonu orodja, označiš na novo nameščen disk, ter počakaš, da se zadeva naloži.
Nato te samo še čaka sprememba boot enote v bios-u in zadeva je prenešena in delujoča.

Če gre za prenosnik in 2.5 disk, pač uporabiš adapter iz kakšne škatle zunanjega diska (lahko pa ga za te potrebe tudi vstaviš v ohišje).
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Jsz ne govorim o prenosu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Freakylion ::

solatko je izjavil:

m0LN4r - Sistem se najenostavneje prenese z orodjem AOMEI.
Disk na katerega bi rad prenesel sistem iz računalnika, priklopiš kot drugi disk, na sistemskega pa namestiš tole orodje
http://www.disk-partition.com/free-part...

Potem samo poženeš prenos sistema in po resetu in zagonu orodja, označiš na novo nameščen disk, ter počakaš, da se zadeva naloži.
Nato te samo še čaka sprememba boot enote v bios-u in zadeva je prenešena in delujoča.

Če gre za prenosnik in 2.5 disk, pač uporabiš adapter iz kakšne škatle zunanjega diska (lahko pa ga za te potrebe tudi vstaviš v ohišje).


Opravljeno. Program preprost in naredi kar mora. Rešil v cca 15minutah.

Hvala in LP

solatko ::

Super! LP
Delo krepa človeka

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Sedaj sem poskusil sistem prenesti še na drugem računalniku. Na tem sta narejeni dve particiciji, tu pa ta program tega ne zmore (brezplačna verzija). Za particije je potrebna pro verzija.
Ali je še kakšen podoben enostaven program, ki zmore to tudi v primeru particij?

LP

solatko ::

Poizkusi z izbrisom obstoječe particije in prenesi na unselected del diska. Sicer pa uporabiš AOMEI backuper in preneseš sliko, ki jo predhodno narediš na prvem disku.
Delo krepa človeka

Freakylion ::

Danes sem uporabil program EaseUS Partition Master. Podoben program. Zelo enostaven. Prenese tudi particije. Tudi določiš lahko, kako velike naj bodo na novem disku, ki seveda običajno ni enake velikosti kot prvi.
Postopek je šel do konca brez težav, pri zagonu pa so se začeli pojavljati kratki piski, Windowsi pa se niso zagnali.
Enako je piskalo tudi po uporabi programa AOMEI. Kasneje sem opazil, da mi je AOMEI prenesel samo sistemsko particijo, druge pa ni ustvaril. Načeloma bi mogoče tudi to moralo zadostovati za zagon Windowsov.
Kaj nakazujejo kratki piski?

Hvala.

Freakylion ::

Je pa druga particija original Lenovo tovarniška particija za varnostne kopije.
Verjetno je to težava.

David.

Freakylion ::

Ponovno priklopi SSD disk kot sekundarni in tudi tokrat ni videti druge particije na njem. Očitno tudi ta program ni storil tega, čeprav je vse šlo gladko.

Freakylion ::

Sedaj se več ne sekiram za drugo particijo ampak želim narediti bootable samo sistemsko. Program mi jo prenese ampak ni bootable. Računalnik začne samo piskati.
Ali kdo ve kaj bi lahko bilo? Sem pa preveri da je vklopljen AHCI ter TRIM.

solatko ::

Priklopi disk kot sistemski, počakaj da se sistem postavi, potem pa enostavno prenesi sistem na željeni disk. Pri prenosu ti bo naredil rezervno particijo, ki je istočasno tudi activna in celotno sistemsko particijo, potem pa vstaviš disk v mašino in bo sistem lepo deloval.
Sistema iz drugega diska, ti ne bo preneslo tako, da bi bil bootable. Lahko pa narediš sliko z Aomei backuper-jem in potem to sliko razpakiraš na željeno količino diskov.

Kar tako kopiranje particij, pa teh ne naredi bootable, moraš uporabit še namestitveni medij (usb, DVD) in uporabit recoverj, da ti sistem naredi zagonljiv.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Se ti splača nekaj dni stem zajebavat glede nato, da na ssdju postaviš o.sistem s komplet programjem v roki par ur?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Freakylion ::

solatko je izjavil:

Priklopi disk kot sistemski, počakaj da se sistem postavi, potem pa enostavno prenesi sistem na željeni disk. Pri prenosu ti bo naredil rezervno particijo, ki je istočasno tudi activna in celotno sistemsko particijo, potem pa vstaviš disk v mašino in bo sistem lepo deloval.
Sistema iz drugega diska, ti ne bo preneslo tako, da bi bil bootable. Lahko pa narediš sliko z Aomei backuper-jem in potem to sliko razpakiraš na željeno količino diskov.

Kar tako kopiranje particij, pa teh ne naredi bootable, moraš uporabit še namestitveni medij (usb, DVD) in uporabit recoverj, da ti sistem naredi zagonljiv.


Ne razumem najbolje. SSD disk sem vstavil v računalnik, na katerem želim prenesti sistem. Ko računalnik zaženem se sistem lepo naloži, ta SSD disk pa se mi prikaže kot dodaten disk (v raziskovalcu). Potem zaženem EaseUS Partition Master ali AOMEI in naredim migracijo. Source disk star disk, destination disk SSD. KO naredi svoje se računalnik ugasne. Odklopim star disk ter pustim priklopljenega samo SSD. Sistem se ne zažene ampak samo piska. Priklopim SSD na isto režo kot je bil star in spet piska. Nikakor se ne zažene. Enako sem storil na prejšnjem računalniku kjer ni bilo nobenih težav (je pa tam win8 in nerazdeljen disk, na tem pa je Win7 ter dve particiji)
Kaj moram storiti drugače?

LP

MIHAc27 ::

Si kopiral particijo ali si kopiral cel disk? Ker v prvem primeru nisi skopiral boot particije..in seveda disk ne ve kje ima sploh windowse. Zadevo popraviš z ponovnem kloniranjem, ali z DVD-jem... greš v recovery in tam ponovno ustvariš boot particijo z ukazi...

Če je pa drugo... pa ne vem kaj si narobe naredil....

Pošlji ZS pa ti dam Acronis Key (legalno). Z njem delam večino kloniranj (res pa da sem naredil boot DVD z programom. (Never fails)).

solatko ::

Si naredil prenos sistema ali copy particije?
V prvem primeru ti prenese sistem na drug disk, v drugem pa moraš pazit kaj kopiraš.
Nisi navedel ali je na računalniku UEFI bios ali stari?
Imaš za delovanje diskov nastavljen AHCI sistem ali je še stari dobri IDE?
Če imaš na matični plošči UEFI bios in bi ga rad obdržal (ne uporabiš legacy), moraš v AOMEI uporabit migracijo sistema na ssd ali hdd. Program moraš namestiti na disk, ki je trenutno v uporabi in ga zagnati v operacijskem sistemu. Potem ti zadevo reboot-a in se zažene Aomei-evo orodje za prenos sistema. 10-15 minut in sistem je na novem disku. Mašino moraš ugasnit, zamenjat diska in ne bo nobenih problemov. Ne moreš pa v UEFI bios-u zagnati Aomei iz boota (namesto sistema).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Freakylion ::

Naredil sem prenos sistema in ne copy particije. Spodaj je slika. Štartal sem s klikom na "Migrate OS to SSD/HDD. Na sliki je tudi viden SSD disk, ki ga imam sedaj še vedno priklopljenega (Disk 1). Pod status mu seveda ne piše system in boot kot pa pri starem disku.



V biosu imam pa nastavljeno takole kot na spodnji sliki. Kaj pa je UEFI bios pa ne vem. Računalnik pa je star cca 3 leta.



LP

Zgodovina sprememb…

tomaz88 ::

jaz sem do sedaj vedno uporabil samsungov program za prenos sistema na ssd in ni bilo nikoli nobenih težav

Freakylion ::

Pa gre če SSD disk ni od Samsunga?

solatko je izjavil:

...Program moraš namestiti na disk, ki je trenutno v uporabi in ga zagnati v operacijskem sistemu. Potem ti zadevo reboot-a in se zažene Aomei-evo orodje za prenos sistema. 10-15 minut in sistem je na novem disku. Mašino moraš ugasnit, zamenjat diska in ne bo nobenih problemov...


Točno tako sem storil na prvem računalniku in je šlo brez težav v prvo.
Popolnoma enako sem naredil na drugem računalniku in samo piska ob zagonu.

LP

Zgodovina sprememb…

tomaz88 ::

dobro vprašanje... gre če je samsungov ssd priključen na usb preko aata-usb adapterja, čeprav ga takrat računalnik ne zazna čisto normalno

delfinus ::

Pa imas v BIOSu izbran ta nov disk, na katerega si naredil prenos kot 1st disk, s katerega bo bootal sistem? Naredi sliko te opcije v biosu, da vidimo boot priority settingse. Ce se nagaja po tem zacasno odklopi stari disk.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Freakylion ::

Stari disk čisto odklopim ko poskusim novega. Sem odklopil tudi CD rom ter poskusil priklopiti samo nov disk. Poskusil sem ga priklopiti tudi na vsak izhod posebej. Pod nobeno varianto se ne zažene (samo piska).
Sedaj imam nazaj priklopljenega kot sekundarnega, ker bom spet poskusil prenesti sistem (samo ne vem več kako naj še poskusim).

LP

delfinus ::

Ga imas v biosu izbranega kot 1st bootable disk?

Freakylion ::

Mislim da. Ko je bil priklopljen samo ta dislk (ter odklopljen še CD rom) itak ni bilo možnosti da boota iz česa drugega. Pa v biosu sem gledal in je bil nastavljen kot prvi. Bom takoj ko bo mogoče pripel sliko.

LP

solatko ::

Freakylion - Disk s katerega boš cloniral sistem, postavi kot primary disk v računalnik, počakaj da se sistem postavi (update gonilnikov in prilagoditev drugemu računalniku), potem pa na željeni disk prenesi sistem - sam to delam z AOMEI. Ko bo sistem naložen, ugasni računalnik, zamenjaj diska in zadeva bi morala delat b.p., če je disk v redu.

Postopek, da iz zunanjega diska nameščaš željeni sistem (cloniranje), zna včasih zezat zaradi različnih parametrov računalnikov.
Postopek, ki sem ti ga napisal zgoraj pa deluje 110%-no.
Delo krepa človeka

Freakylion ::

solatko je izjavil:

Freakylion - Disk s katerega boš cloniral sistem, postavi kot primary disk v računalnik, počakaj da se sistem postavi (update gonilnikov in prilagoditev drugemu računalniku), potem pa na željeni disk prenesi sistem - sam to delam z AOMEI. Ko bo sistem naložen, ugasni računalnik, zamenjaj diska in zadeva bi morala delat b.p., če je disk v redu.

Postopek, da iz zunanjega diska nameščaš željeni sistem (cloniranje), zna včasih zezat zaradi različnih parametrov računalnikov.
Postopek, ki sem ti ga napisal zgoraj pa deluje 110%-no.


Postopek opisan zgoraj sem tudi že parkrat ponovil in 110%-no na tem računalniku ne dela. Drugače sploh nisem poskušal. Nobenega cloniranja ali zunanjega diska nisem priklapljal. To sem že parkrat nazorno opisal zgoraj. ne vem kako naj še drugače povem. Skratka, naredil parkrat točno tako kot si opisal zgoraj. Saj sploh drugače ne znam. V programu AOMEI sem kliknil prenos sistema na SSD ter počakal da program opravi svoje. Ker ni šlo poskusil še drugi program. Skratka, 110%-no na tem računalniku ne dela. Na drugem pa je.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Freakylion - Disk s katerega si cloniral sistem, si postavil v računalnik, na katerem clon ne dela?
Če ti disk s katerim boš cloniral sistemski disk, v tem računalniku ne zažene sistema, če ga priklopiš kot boot disk, potem ti tudi clon ne bo delal.

Če pa ti disk deluje, clon pa ne, je nekaj narobe s tvojim diskom na katerega delaš kopijo.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Freakylion je 25. nov 2014 ob 20:50:22 izjavil:

Freakylion je izjavil:

Lep pozdrav,

Sedaj sem poskusil sistem prenesti še na drugem računalniku. Na tem sta narejeni dve particiciji, tu pa ta program tega ne zmore (brezplačna verzija). Za particije je potrebna pro verzija.
Ali je še kakšen podoben enostaven program, ki zmore to tudi v primeru particij?

LP

Že 7. dni traja ta problem, samo opozarjam.
Zadevo bi pa lahko postavil že 25.11.2014 na normalen način. Pač več kot očitno ne gre, vzrok pa je "neznan"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474847 (3853) gruntfürmich
»

kloniran HD ne boota

Oddelek: Pomoč in nasveti
9645 (431) solatko
»

Recovery particija in prenosnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
322011 (1696) D3m0r4l1z3d
»

Kloniranje HDD -> SSD

Oddelek: Strojna oprema
212478 (1914) solatko
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621039 (13748) MrStein

Več podobnih tem