» »

[Java] pomoč pri seminarski

[Java] pomoč pri seminarski

Noobish ::

Lep pozdrav vsem, na FRIju smo pri predmetu Programiranje 1 dobili seminarsko nalogo. Navodila so na temle linku: https://www.dropbox.com/s/7wyo6p70juaer...

Končni izpis mora biti torej dvodimenzionalna tabela. Ne vem kako bi se tega lotil. Da še to omenim, do sedaj smo obravnavali zanke, razrede in objekte ter tabele.

Najprej imam vprašanje, ali je smiselno usvarit objekt za vsako listo ali naj to kar znotraj tabele računam?

In končna tabela, če bo ta tabela tipa double, ali lahko v določene celice vstavim podatke tipa int in String?

LP

mihy11 ::

Noobish je izjavil:

Lep pozdrav vsem, na FRIju smo pri predmetu Programiranje 1 dobili seminarsko nalogo. Navodila so na temle linku: https://www.dropbox.com/s/7wyo6p70juaer...

Končni izpis mora biti torej dvodimenzionalna tabela. Ne vem kako bi se tega lotil. Da še to omenim, do sedaj smo obravnavali zanke, razrede in objekte ter tabele.

Najprej imam vprašanje, ali je smiselno usvarit objekt za vsako listo ali naj to kar znotraj tabele računam?

In končna tabela, če bo ta tabela tipa double, ali lahko v določene celice vstavim podatke tipa int in String?

LP



Glede vstavljanja podatkov v tabelo, bi se jih pomoje dalo pretvorit.

lebdim ::

tista funkcija, ki ti bo vrnila izpis, mora biti take oblike, da bo vrnila dvodimenzionalno tabelo ...

dasf ::

Najlažje bo če narediš razred Lista in objekte spraviš v seznam (array). Direktno z tabelo je težavno zaradi različnih podatkovnih tipov.
Za izpis tabele lahko uporabiš kodo za izpis urnika (iz razreda Urnik, ki smo ga imeli na vajah) z nekaj modifikacijami.

Malo problematičen del naloge zna biti zaokroževanje z točno dolečeno končno vsoto, če boš imel težave z premajhno natančnostjo doublov probaj nek decimalen podatkovni tip, npr. BigDecimal.

Spura ::

Kva ma pa natancnost tipov veze tle?

dasf ::

Spura je izjavil:

Kva ma pa natancnost tipov veze tle?

Ok malo nerodno sem se izrazil. V nalogi rabiš zaokrožiti stolpec decimalnih števil na 4 decimalke tako, da bo vsota točno 100.
Recimo da nastaviš double tako da je pri "ročnem" računanju vsota lepo 100, še vedno bo pa pri seštevanju z doubli vsota drugačna.

Npr. 0.1+0.1+...+0.1 = 0.999999.

Pač če hočeš vsoto računati delaš z BigDecimal namesto double da se izogneš tem problemom. Lahko pa samo "približno" zaokrožiš double in izpišeš vsoto direktno, brez računanja.

alexa-lol ::

@Noobish: na zagovoru vam bodo verjetno dali za implementirati še kakšno metodo (funkcijo).. bi si lahko zapomnil navodila za delovanje te funkcije in zapisal sem.

Math Freak ::

@dasf

Nisem prepričan, samo mislim, da so napake v navodilih za izdelavo te seminarske naloge.

Če gledaš zadnji dve alineji: določeno število pripadajočih mandatov je stolpec 7, ne pa stolpec 6.

Ti zaokrožuješ stolpec 7 na CELE dele in jih daš v stolpec 8 po predpisanem postopku s pomočjo sortiranja, ne pa stolpec 6 na 4 mesta (kje si to pobral?).

Končni rezultat je potem stolpec 8, ne pa 7 kot piše v zadnji alineji.

(Kolikor sem jaz to sprogramiral se mi zdi to bolj logično)

Zgodovina sprememb…

dasf ::

Math Freak je izjavil:

@dasf

Nisem prepričan, samo mislim, da so napake v navodilih za izdelavo te seminarske naloge.

Če gledaš zadnji dve alineji: določeno število pripadajočih mandatov je stolpec 7, ne pa stolpec 6.

Ti zaokrožuješ stolpec 7 na CELE dele in jih daš v stolpec 8 po predpisanem postopku s pomočjo sortiranja, ne pa stolpec 6 na 4 mesta (kje si to pobral?).

Končni rezultat je potem stolpec 8, ne pa 7 kot piše v zadnji alineji.

(Kolikor sem jaz to sprogramiral se mi zdi to bolj logično)


Pa res, sem samo na hitro prebral. Se posipam.
So pa navodila malo čudno napisana in z nekaj napakami ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbiranje podatkov na en list po mesecih

Oddelek: Programska oprema
151352 (972) perneales
»

Naloga (Java)

Oddelek: Programiranje
151428 (1162) Ciklamen
»

[VB] tabele

Oddelek: Programiranje
5967 (847) paolo
»

excel seštevanje

Oddelek: Programiranje
51862 (1760) steev
»

[DN/C++] rand, tabele, for

Oddelek: Programiranje
81740 (1702) BigWhale

Več podobnih tem