» »

Problem z overclockanjem plate Abit BX133 raid

Problem z overclockanjem plate Abit BX133 raid

yoystick ::

Kupil sem novo abitko bx133 raid na njej pa imam C400, voodoo2, ata33 disk, 128mb rama. preblem se pojavi ko hočem spremeniti frekvenco v biosu iz 66 na kaj več, npr. kot je 75, 83..... Stvar noče delat. Windowsi se mi samo na pol "zlovdajo" po ekranu so pa rastresene črke ali pa kar neki znaki, simboli...

Če kakšen VE kje tiči zajec, naj mi prosim pomaga!!

Aja, prej sem imel pa abit bx6 2.0 pa je kar vse kot namazano delovalo pri frekvenci C 83X6=500Mhz.


0:)lahko pa mi posljes E-mail.|O
  • spremenil: yoystick ()

VASkO ::

kaj pa napetost si kaj zvisal?

msmiha ::

Zvišaj napetost!!!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

yoystick ::

Sem zvisal napetost že prej pa stvar še zmer ne dela! Na bx6 2.0 sem ob default napetosti ga navil na 500 pa je delu!!!!!!!?????????8-O

luni ::

WTF si pa sau menjat BX plato za BX plato?!? :(
Artificial Intelligentia

Jaxx ::

lol... bx za bx... nategnu si sam sebe! glede na to da maš en ata33 disk ti raid glih ne nuca kej preveč, če pa ga že hočeš met bi pa kontroler kupu! >:D

msmiha ::

Nevem kaj se greste stara ABIT BX 2.0 plata je bla tabolša za navijanje
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Samson ::

Ce le kolikaj pametno razmislis, potem je definitvno kriva grafika. Dej probi dati delitelj za agp na 2/3 in bos vidu da dela brez tistih zmazkov na monitorju.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

yoystick ::

Sem že vse probu možne kombinacije probal pa nič - bx6 mi je pa crknla zato sem zamenu plato.0:)

Siluro ::

yostick, saj sam dobro veš kaj je bilo krivo za menjavo(plošča privita na jeklen distančnik kjer ni luknje= kratki stik) BX6 za BX133.Raje napiši kakšne komponente uporabljaš in ti bo kdo že znal pomagati pri tvojem problemu ne oz. OC-janju C400 na 500Mhz!
Howg govoril sem!

yoystick ::

Kva pa je tok občutljivega glede tega, saj nisi ti nič zgubil sam jaz pa še sprašujem pa zato da vidim če so še kje kakšni volkovi v ovčji preobleki. Če bi bilo vse uredu in prav potem bi bil tudi naš odnos drugačen ...

yoystick ::

Aja pa še neki, ah brez veze al pa ne se spomniš ko sva se pogovarljala da je verjetno ps/2 kontroler crknu....a veš kaj si potem rekel... :|

Siluro ::

Yostick kakor koli obračaš kar obračaš dobro veš da je bil" kriv" tisti distančnik ki ga nisi odstranil, ko si pritrdil BX6 in tudi pri BX133 si ga spregledal!Drugače imaš pa še vedno možnost se oglasit pri nas prinest komponente pa bomo probali pri kateri kombinaciji se ti bo C400 zanesljivo zvrtel na 500 Mhz.Hotel sem ti samo povedat da ne govori o nategu ker si sam "kriv" oz. si spregledal distančnik.V najslabšem primeru če se izkaže, da si tudi to platko majčkeno obelal bomo "probali" uveljaviti reklamacijo in ti platko zamenjat.Pa brez zamere seveda.
Howg govoril sem!

yoystick ::

Ja OK. Vse kul. Samo veš kaj me zanima, veš ko si mi rekel da je crknil IDE konektor od HDD, meni pa je HDD deloval na bx6, potem ko so se winsi zlovdal in sem izklopil tipkovnico sem lahko poslušal musko, srfal samo z miško. Rač je delal normalno. Kako to? Jaz to sam tko sprašujem, nič da bi hotel kaj kakšnega "okrivit", samo zanima me. Tako da ne bilo kakšnih zamer, če slučajno veš mi prosim povej, tako da bom potem pač vedel. A je uredu?8-O

Siluro ::

Ja drugi kanal na kontrolerju ti je odletel kar pomeni ,da ti je disk ki si ga imel na prvem kanalu delal Brez problema, skratka prvi kanal ni bil poškodovan je pa drugi kanal poškodovan, napaka se je pokazala po 10-20 minutah igranja oz uporabe ko se je krmilnik, ki je bil predhodno ravno pod "zloglasnim" jeklenim distančnikom , ki je očitno poškodoval del ide kontrolerja natančno drugi kanal; kot piskanje in zamrznitev tipkovnice. tako da bi problem lahko obšel le na ta način da bi svoj cd rom priklopil na kontroler kot Secondary slave.In igrice zaganjal s tam.
Howg govoril sem!

yoystick ::

OK. Hvala za pojasnilo. Veš sem doma tudi probal naviti brez voodooja, zvočne, modema.. in sem not pustil samo grafično, pa mi ni nič ratal:))
Ma sej ni panike, tko da bom še videl a bom tega c400 prodal pa pol kaj drugega kupil al kva?
Dobro, tako, da kakorkoli se bom odločil te obvestim - ok!

Siluro ::

O.K. ni problema veš da ti bomo zrihtali vse kar potrebuješ predlagam pa C700 če se bo dalo dobit kaj manjšega recimo C600 ali mogoče C566 bo pa še boljše.
Howg govoril sem!

yoystick ::

Dej mi pošlji prosim kakšno ceno, če jo seveda imaš za zgoraj naštete celerone. Toliko da bom vedel kako naprej!E-mail8-O

Aja, pa dej poglej še forum/strojna oprema/najnovejši notebook - mam en problem :))

VASkO ::

c633 dobite se pri Abaku v Murski Soboti. Pa se pri Cepinu in PowerPlusu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Oddelek: Kaj kupiti
271656 (1435) Daedalus
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161445 (1272) SkIDiver
»

temperatura procesorja!!!Kje je meja!!

Oddelek: Navijanje
131421 (1127) mravla
»

Komu je uspelo!!!!!

Oddelek: Navijanje
121477 (1159) KOLAPS
»

Kako naviti Celerona 400

Oddelek: Navijanje
131166 (1014) Ark4nge|

Več podobnih tem