» »

Magistrski študij - bolonjski podiplomski

Magistrski študij - bolonjski podiplomski

cardin ::

Pozdravljeni,;)
kar nekaj časa me že mika vpisati podiplomski študij, vendar je zame največja ovira denar. Zanima me, kako lahko vpišem kakšen magistrski študij, ne da bi bilo potreba zanj plačati (kolkor sem gledala je vsepovsod nad 2800 €).
Sem brezposelna in prijavljena na zavodu za zaposlovanje. Ali se lahko vpišem redno v študij - kot redni študent? = No, to mislim za naslednje šolsko leto?
Če sem vpisana kot redni študent na podiplomski stopnji - potem ne plačam študija kajne? Ali sem sploh lahko vpisana kot redni študent, če sem prijavljena na zavodu za zaposlovanje kot aktivni iskalec zaposlitve?8-O

Isotropic ::

lahko redno

Pro_moted ::

Redni študent in aktivni iskalec zaposlitve ravno ne gre skup. Sicer pa če greš redno, boš prej dobila delo prek študentskega, kakor pa redno zaposlitev.
Mene bo stal 4000 evrov na letnik, izredni podiplomski na FS Mb. Nevem od kod so potegnili tako ceno. Upam vseeno da kakšnega tisočaka manj stane naslednje leto.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

tony1 ::

Je res svet tako znorel, da se tej bolonjski omaki danes zares reče podiplomc?

Lord almighty... :|

Pro_moted ::

tony1 je izjavil:

Je res svet tako znorel, da se tej bolonjski omaki danes zares reče podiplomc?

Lord almighty... :|


Ja, cela Evropa je znorela. Mi z našim cvetočim gospodarstvom in državnim organom ( škoda da nas bolonjcev ne morete okriviti še za to ),pa norimo sedaj. Dobro, tisti po starih programih ste najbolj pametni in se vam klanjamo, zdaj pa move along, ker to ni vprašanje te teme.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Invictus ::

Tole je totalno skregano s pametjo. Nimaš dela, imaš pa 4000 EUR za magisterij?

Svašta ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ales85 ::

Lahko se vpišeš kot redni študent in ne plačaš šolnine. Tako sem se vpisal jaz, pa sem zaposlen s pogodbo za nedoločen čas.

Invictus ::

Ne moreš biti redni študent in redno zaposlen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Lahko si, vendar odpadejo dolocene ugodnosti (boni, napotnice,...).

tony1 ::

Pro_moted je izjavil:

tony1 je izjavil:

Je res svet tako znorel, da se tej bolonjski omaki danes zares reče podiplomc?

Lord almighty... :|


Ja, cela Evropa je znorela. Mi z našim cvetočim gospodarstvom in državnim organom ( škoda da nas bolonjcev ne morete okriviti še za to ),pa norimo sedaj. Dobro, tisti po starih programih ste najbolj pametni in se vam klanjamo, zdaj pa move along, ker to ni vprašanje te teme.


Si že vse povedal :|

Pro_moted ::

Invictus je izjavil:

Tole je totalno skregano s pametjo. Nimaš dela, imaš pa 4000 EUR za magisterij?

Svašta ...


Kdo pa je rekel da nimam dela ? Če nebi imel dela, potem bi verjetno lahko šel redno.

tony1 je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

tony1 je izjavil:

Je res svet tako znorel, da se tej bolonjski omaki danes zares reče podiplomc?

Lord almighty... :|


Ja, cela Evropa je znorela. Mi z našim cvetočim gospodarstvom in državnim organom ( škoda da nas bolonjcev ne morete okriviti še za to ),pa norimo sedaj. Dobro, tisti po starih programih ste najbolj pametni in se vam klanjamo, zdaj pa move along, ker to ni vprašanje te teme.


Si že vse povedal :|


Nisem vsega povedal. Ampak teh nakladanj na to temo je že veliko, tako da ni treba da je še tukaj noter, da poslušamo kitenje junakov iz starih programov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

ales85 ::

Invictus, težko mi boš dopovedal, da se to ne da, če pa sem prav to sam izkusil. Poleg tega pa ti je bluefish napisal, da odpadejo določene ugodnosti. Ampak vsaj nekaterim najpomembnejša, šolnina, pa ne.

tony1 ::

Sine, saj ti nič nočem. Samo ozaveščam, da je smešno, ko vas sistem nate6uje, da je 7. semester podiplomski.

(Morda boš z nekaj več modrosti nekoč le sprevidel, da je tole skrajševanje-štiriletnega-študija-s-podaljšanjem-na-5-let navaden b.s. In da v prvi vrsti zato nadrajsate bolonjci, ker po treh letih študija ne dobite službe, pa če se na glavo postavite. Ne boš verjel, s starim VSŠ ni bilo tako.)

ales85 ::

tony1 s teboj se strinjam. Ampak drži pa kot pribito, da izbire ni. Hočeš nočeš, če želiš naprej moraš pač na 2. bol. st. Pač so sistem tako preuredili. Res pa je tudi, da je bil naš prejšnji magisterij na primer nestandarden.

In povsem enako je na primer v Nemčiji, kjer se ravno tako tisti, ki so svoje programe dokončali pred uvedbo bolonjskega sistema, jezijo, ker izobrazbe niso primerljive. Ampak v čem je sploh problem? Če se pogovarjaš z izobraženim človekom, ki ve kaj je kaj in kako lahko programe med seboj primerjaš tako ni težav.

tony1 ::

Se strinjam, izbire ni več - zaradi bedaste vlade, ki je naredila neumnost.

Težav (poleg skrajševanja študija z daljšanjem) je še več:
-stari VSŠ študij menda ni več to kar je bil (Nekdo je udaril s pečatom in bumf, ta ni več VII. stopnja izobrazbe. Narod je malo ponorel, minister Zupan pa ni niti prdnil.)
-starega magisterija (ne vidim natančno, kje je bil nestandarden - čeprav je res, da so po Evropi bolonjski magistrski programi, ki so bili štenga manj od magisterija že obstajali, so pa tam kljub temu imeli tudi "naš" magisterij) ni več, in za diplomante starih univerzitetnih študijev je mogoč le še doktorski podiplomski študij.

Ni največja težava reforma sama (čeprav smo naredili iz p..... kozolc, in bomo čez 20 let najbrž popravljali reformo z reformo) in samo trajanje tudi ne (to pač košta le državo toliko in toliko na leto, študentom je zaradi enega leta uživancije (pardon: študija) vseeno), pač pa to, da bolonja tako velikih spremeb ni zahtevala. Samo primerljivost s kreditnimi točkami bi se dalo urediti precej normalno. Ampak, tega seveda nismo naredili.

Še to: naravnost bebavo je, da sedaj triletni študij ni vreden nič (včasih ni bilo tako!). Vsaj 90% študentov gre na "podpilomca" (mora!), v bistvu bi lahko vse skupaj že zdavnaj preimenovali v enoten petletni program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

bluesman ::

Nič ni vlada naredila. Bolonjski sistem se je uvedel v Evropi. Moja žena ima star magistrski program narejen v Avstriji. In glej ga zlomka, tudi ona ne dobi službe. Ni problem v programih, ampak v znanju. V tujini (npr. V Belgiji) je veliko bolj pomembno, da dobiš priznane certifikate (npr. Microsoft ali Mysql ali Oracle). 1. bolonjska in katerkoli od teh certifikatov ti prinese službo v mednarodnih firmah za kar nekaj denarja. 2 bolonjska in splošno (slabo) znanje ti ne prinese nič drugega kot zahvalo za poslano prošnjo in zavrnitev.

On topic:
FDŠ recimo ima koncesijo s pomočjo katere se lahko vpišeš kot redna študentka ne glede na to ali si zaposlena, brezposelna ... Verjetno imajo podobne pogoje tudi druge fakultete. Plačati moraš vpisnino, ki je okoli 30 € in to je to. Poleg rednih stroškov, ki jih imaš med študijem (nakup kake knjige, fotokopiranje, pisarniški material, potni stroški ... )

tony1 ::

bluesman je izjavil:

Nič ni vlada naredila. Bolonjski sistem se je uvedel v Evropi.


Ko narediš oslarijo, je seveda to the oldest excuse in the book.

Hudiča, da je vlada uvedla (kako pa drugače uvajamo evropske direktive v naš pravni red?!), in naredila je kup kozlarij, ki jih bolonja sploh ne zahteva.

k--p ::

Saj imaš oglase, ki iščejo in je dovolj 1. stopnja ... Tudi v tujini, google ... Sam pri nas je trenutno težko ne glede na stopnjo izobrazbe karkoli dobiti, razen če si izkušen ... Itak pa logično, da imaš z 7. stopnjo prednost, upoštevajoč, da je ostalo isto ...

bluesman ::

tony1 je izjavil:

bluesman je izjavil:

Nič ni vlada naredila. Bolonjski sistem se je uvedel v Evropi.


Ko narediš oslarijo, je seveda to the oldest excuse in the book.

Hudiča, da je vlada uvedla (kako pa drugače uvajamo evropske direktive v naš pravni red?!), in naredila je kup kozlarij, ki jih bolonja sploh ne zahteva.


Tudi, če bi jih uvajal direktorat za mešanje dreka ne bi spremenilo nič. Ko je direktiva sprejeta, ni druge možnosti kot da se implementira. Kaj potem, če je še kaj drugega naredila/implementirala. Pogovarjamo se o tem ali je sploh kakšna druga možnost. In je ni. Ko enkrat prideš ven v tujino je potrebno biti primerljiv. Kadrovski komisiji v EU ali NATU npr. ne pride niti na misel,da bi preverjala ali je naš sistem mogoče boljši. Prve tri selekcije so avtomatične. Če v prijavi ne piše 1, 2 ali 3. bolonjska stopnja si avtomatsko zavrnjen. Pa tudi če si naredil super duper management na Bledu.

Se pa strinjam, da je naš visokošolski prostor za nič.

Bolonja je v začetku bila super zamišljena. Namesto guliti klopi 4 leta so hoteli narediti krajši študij in vmes integrirati študente v razne prakse v podjetjih. Slovenceljni (pa tudi drugje) smo seveda to takoj izkoristili za masovne vpise in poplavo raznih diplomanstov. O praksah in povezovanju fakultet s firmami ne duha ne sluha. Tu pa je vlada kriva. Za bolonjo pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610081 (8160) adad
»

Magisterij na FRI

Oddelek: Šola
94190 (3458) Apple
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209227 (8585) Isotropic
»

Problemi sistema šolstva

Oddelek: Šola
121983 (1801) aerie
»

Varčevanje in visoko šolstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6813845 (12239) Mr.B

Več podobnih tem