» »

Moto G

Moto G

««
10 / 14
»»

Alamar ::

Določene trgovine ob nakupu samovoljno priložijo noname polnilec. Vsaj za prvo generacijo je bilo tako.

LeQuack ::

Za 260EUR (ob izidu 600EUR+) se dobi tale zelo dober telefon, ki prekaša Moto G v vseh pogledih, to je Sony Xperia Z Ultra:
http://www.hardwareversand.de/Android/8...

To pišem samo zato, ker sem imel sam prej Moto G ker sem hotel imeti poceni in relativno dober telefon, kar tudi je, vendar price/performance je tale Sony zagotovo najboljši nakup. Tak oda sem zamenjal svoj Moto G s temle lepotcem. To je sicer bil ob launch-u top end Sony-ev telefon in je stal tam okoli 600EUR, zdaj pa mu je cena zelo padla. Prav tako v naslednjem tednu dobi Lollipop upgrade.

Še primerjava med obema (Moto G 2.Gen z LTE - 200EUR, Sony Xperia Z Ultra - 260EUR)
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Nekaj prednosti:
- 6,4" Full HD zaslon
- Debelina samo 6.5 mm
- Vodoodporen
- Isti procesor in GPU kot pri Nexus 5
- NFC
- ANT+ (za razne merilce utripov, kolesarske števce in podobno)

To je to, samo ena alternativa za tiste ki hočete high end telefon, pa da je še vedno relativno poceni.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

blackbfm ::

no ja, to spada čist v drugi razred kar se tiče velikosti in teže.. ne moreš to primerjat z normalnim telefonom

LeQuack ::

Je velik, ampak je tudi 2x tanjši in ne toliko težji dejansko. Ko ga v rokah držiš ga je zelo lahko handlati. In browsanje na večjem zaslonu je neprimerno boljše. Paedvsem pa cenovno konkurenčen. No tudi Moto G je zelo dober telefon kot pravim, ampak tole je res še korak dlje.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

hojnikb ::

> - 6,4" Full HD zaslon

to ni telefon, to je že tablet.
#brezpodpisa

LeQuack ::

hojnikb je izjavil:

> - 6,4" Full HD zaslon

to ni telefon, to je že tablet.


Phablet :)
Ampak kot pravim, videz vara, tablice so dejansko veliko večje, predvsem ker imajo okoli zaslona debele robove.
Quack !

carota ::

Buggy je izjavil:

A to je normalno, da je moto g brez priloženega polnilca za elektriko?

ja, vse Moto G se posiljajo brez polnilca za elektriko. Jaz uporabljam 1A adapter od HTC-ja

Ne bo držalo, jaz sem Moto G 2.gen dobil s polnilcem, FR verzijo iz Amazona, dual sim. Polnilec pa da od sebe le 0,5 A.

hojnikb ::

tisto ti je prodajalec dal zram, ne motorola.
#brezpodpisa

carota ::

hojnikb je izjavil:

tisto ti je prodajalec dal zram, ne motorola.

Motorola piše gor. ;) Škatla je bila zapečatena z nalepko z logom Motorole. Kakorkoli, ni prišla brez polnilca, kot je predhodnik trdil.

kpkp ::

carota je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tisto ti je prodajalec dal zram, ne motorola.

Motorola piše gor. ;) Škatla je bila zapečatena z nalepko z logom Motorole. Kakorkoli, ni prišla brez polnilca, kot je predhodnik trdil.

Mogoče pucajo skladišča (ali so francozi spet kaj tečni), ker 0,5A je kot da bi polnil na PC, žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

blackbfm ::

moja kolegica je kupla iz mislim da iz nemškega amazona pa ni blo polnilca zraven

Buggy ::

carota je izjavil:

Buggy je izjavil:

A to je normalno, da je moto g brez priloženega polnilca za elektriko?

ja, vse Moto G se posiljajo brez polnilca za elektriko. Jaz uporabljam 1A adapter od HTC-ja

Ne bo držalo, jaz sem Moto G 2.gen dobil s polnilcem, FR verzijo iz Amazona, dual sim. Polnilec pa da od sebe le 0,5 A.


Mozno ja...jaz sem govoril za G1 Moto G.

@LeQuack: lepo da si zadovoljen z novo pridobitvijo. Nekateri imamo pac raje kompaktne smartphone, ki jih uporabljamo prvenstveno zaradi telefoniranja ter mailov in jo lahko vtaknemo kamorkoli, namesto da s seboj nosimo neprakticne cegle zato da bolj elegantno browsamo in igramo igre. Meni recimo je ze malenkostno vecja Moto G gen 2 prevelika, ko sem jo primerjal z gen 1 v stranskem hlacnem zepu.

blackbfm ::

No tut moto g bi bil loh se bolj kompakten. Ce primerjam z lg g2,je g2 celo malenkost manjsi, pa ima precej vecji zaslon in baterijo recimo.

BCSman ::

Katero aplikacjo za poslušanje glasbe uporabljate? Že pri prvi stopnji je prenaglas za poslušanje preko slušalk. Poskusil sem s privzeto, vlc-jem in nekim popularnim music playerjem in nikjer ni bilo podrobnejše skale za nastavljanje glasnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Mare3 ::

Ima kdo že 5.1 na 2gen., ker se mi zdi da tale 5.0.2 ne deluje ravno tako kot je treba, enako velja za nexus 7 totalen polom pa še vedno nič od update...

LeQuack ::

Saj upgrade najbrž ni bil obvezen?
Quack !

rook912 ::

In kaj ti ne deluje?

Mare3 ::

Deluje vse samo določene stvari od katerih bi pričakoval bolj tekoče delovanje, trajajo precej dlje kot na kitkat-u...

carota ::

Mare3 je izjavil:

Ima kdo že 5.1 na 2gen., ker se mi zdi da tale 5.0.2 ne deluje ravno tako kot je treba, enako velja za nexus 7 totalen polom pa še vedno nič od update...

Tudi jaz čakam na 2gen, upam da bo poskok velik kot na Nexus 7 2012 (3G, 32 GB), ko je prišel par dni nazaj 5.1 in ga je obudil od mrtvih, 5.0 ga je namreč praktično ubil.

Mare3 ::

carota je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Ima kdo že 5.1 na 2gen., ker se mi zdi da tale 5.0.2 ne deluje ravno tako kot je treba, enako velja za nexus 7 totalen polom pa še vedno nič od update...

Tudi jaz čakam na 2gen, upam da bo poskok velik kot na Nexus 7 2012 (3G, 32 GB), ko je prišel par dni nazaj 5.1 in ga je obudil od mrtvih, 5.0 ga je namreč praktično ubil.


Tudi sam sem danes dobil na nexus 7 update na 5.1 in točno tako kot praviš "obudil ga je iz mrtvih" upam da bo enako na moto G. Ima kdo informacijo kdaj naj bi bila posodobitev približno?

BCSman ::

Kaj nobenemu se ne zdi, da je jakost minimalno nastavljene glasnosti preko slušalk še vedno previsoka?(moto g 1.gen, kitkat 4.4.4.) 8-O

Mare3 ::

Nevem kako je z 1. gen, ampak na 2. je najvišja meni prenizka glede na vse prejšnje telefone ki sem jih imel.

blackbfm ::

Glasnost je odvisna tut od samih slusalk, gledas impendance in sensitivity

BCSman ::

Na več slušalkah je enako. Bo treba rootat in predelat nastavitve..
A se da moto g normalno unrootat (zaradi namestitve lollipopa 5.1 v prihodnosti)?

Bergyb ::

Men ni uspel, sem moral ponovno naložit mislim da 4.2. gor, tist pa se je pol dal updatat.

Škoda nisem našel vertije GPE, ki bi se sama updatala na Moto G 1. gen. je javilo napako, da hardware ne štima.

k--p ::

Meni je update namestil lolipop že nekaj mesecev nazaj, na 2. gen. Partnerki na 1. gen pa še zdaj ne.

Bergyb ::

k--p je izjavil:

Meni je update namestil lolipop že nekaj mesecev nazaj, na 2. gen. Partnerki na 1. gen pa še zdaj ne.

Dokler nisem posodobil aplikacije "Motorola update service", se telefon ni posodobil, za tem pa je takoj našel posodobitev.

Drugače je pa vprašanje bilo za rootan telefon, katerega moraš un-rootat, da dela avtomatska posodobitev.

Mare3 ::

Nevem če se samo meni zdi ali ta 2. gen na 5.0.2 nenormalno počasi deluje... Je na 4.2. kaj hitreje delovalo vse skupaj?

hojnikb ::

a je moto g2 sploh meu kdaj 4.2 ?
#brezpodpisa

Mare3 ::

Nevem, me pa zanima če tudi ostalim počasi deluje vse skupaj?

Enron x86 ::

Tudi meni Moto G2 5.0.2 deluje počasneje kot na KitKatu + aplikacije se pogosto sesuvajo. Postalo je tako moteče, da bo verjetno treba naložit CM oz. kakšen drug rom.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Enron x86 ::

Evo, namestil najnovejši CM Nightly. Animacije so tekoče (prej so se občutno zatikale), z enim gumbom se da izklopit vse odprte aplikacije, če pri ogledu YouTube posnetka obrneš položaj telefona, se zvok ne prekine več ... Zaenkrat izjemno zadovoljen; kot da bi uporabljal drug, boljši telefon.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Mavrik ::

Saj veš da bi isti efekt naredil če bi naredil samo factory reset - debilne aplikacije pač si shranjujejo sistemske podatke in jih potem ne počistijo ko se upgrade zgodi.
The truth is rarely pure and never simple.

Mare3 ::

Mavrik je izjavil:

Saj veš da bi isti efekt naredil če bi naredil samo factory reset - debilne aplikacije pač si shranjujejo sistemske podatke in jih potem ne počistijo ko se upgrade zgodi.


Naredil pa ni nič drugače...

jizzer ::

Mavrik je izjavil:

Saj veš da bi isti efekt naredil če bi naredil samo factory reset - debilne aplikacije pač si shranjujejo sistemske podatke in jih potem ne počistijo ko se upgrade zgodi.



negre se za to... moj šteka že out of the box. Bom menda tut namestil CM.

@Mare3
te lahko prosim za kak konkreten link za namestitev? Vem da ni problem najt na XDA ampak ti si zdaj v tem not, in če bi blo mogoče. Lepo prosim :)

Nevermind, did it :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Mare3 ::

Če bi kdo rad kupil 2.gen ga prodajam za 180€ (možno še kaj po dogovoru), ker ni izpolnil mojih pričakovanj. Na ohišju drobna skoraj nevidna praska, nastala je ko sem ga zataknil od zadrgo na žepu.

dope1337 ::

Vceraj sem dobil na MotoG 1st gen. (kupljeno v ZDA) obvestilo, da naj bi v prihajajocem tednu prisla posodobitev na Lollipop 5.0 (mogoce je bila kaksna 5.0.1 ali kaj podobnega).

Je se kdo prejel to obvestilo slucajno? Oziroma, se je ze komu posodobil?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Alamar ::

Seveda, že precej časa nazaj za EU in UK modele. Meni dela popolnoma normalno na 5.0.2.

dope1337 ::

tnx za feedback.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Tomaz0 ::

Sem naredil update iz 5.0.1 (Brasilian edition) na 5.1 (GP Edition) in dela bolje (1st gen).
Če kdo rabi:

Go-ahead ::

Kje se danes splača kupiti moto G?

LeQuack ::

Go-ahead je izjavil:

Kje se danes splača kupiti moto G?


https://geizhals.at/eu/?fs=moto+g
Quack !

Go-ahead ::

Kje pa osebno v Sloveniji Italiji?

carota ::

Kaj pa tukaj?

IL_DIAVOLO ::

Ne bom rekel, da sem razočaran nad mobitelom, ampak znajo pa nekateri buggi odvrnit marsikoga od nakupa...mene verjetno bi, če bi vedel.

jizzer ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne bom rekel, da sem razočaran nad mobitelom, ampak znajo pa nekateri buggi odvrnit marsikoga od nakupa...mene verjetno bi, če bi vedel.


se podpišem :8)

Mare3 ::

jizzer je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne bom rekel, da sem razočaran nad mobitelom, ampak znajo pa nekateri buggi odvrnit marsikoga od nakupa...mene verjetno bi, če bi vedel.


se podpišem :8)


Enako... :|

rook912 ::

Dobro no, kateri so ti fenomenalni buggi?

Buggy ::

rook912 je izjavil:

Dobro no, kateri so ti fenomenalni buggi?


ves da mene tudi zanima, ker sem blazno zadovoljen z MG 1st gen na 5.01.

carota ::

Buggy je izjavil:

rook912 je izjavil:

Dobro no, kateri so ti fenomenalni buggi?

ves da mene tudi zanima, ker sem blazno zadovoljen z MG 1st gen na 5.01.

Pa tudi mene zanima, ki imam G2 s 5.0.2 in nimam večjih pripomb. Da bo kritika še bolj konstruktivna, pa še konkreten predlog kaj vzeti v istem cenovnem rangu.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717162 (10572) Scaramouche
»

Motorola Moto G 2015 - 3. gen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9822509 (11249) jacksy
»

Android 5.1 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5825148 (16575) R1710
»

Pametni telefon za okoli 200 EUR

Oddelek: Mobilne tehnologije
326591 (4806) polde66
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222776 (18580) hojnikb

Več podobnih tem