» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
152 / 180
»»

CrniPanter ::

Jaz kupujem in dokupujem Bayer ze od 33.7e, gledam pa dolgorocno. Do takrat bo pa dividenda zadostovala.

Kupujem tudi Pfizer, še en tak "padli velikan".

GregiB ::

CrniPanter je izjavil:

Jaz kupujem in dokupujem Bayer ze od 33.7e, gledam pa dolgorocno. Do takrat bo pa dividenda zadostovala.

Kupujem tudi Pfizer, še en tak "padli velikan".


Hehe... Jest sem se z BAYN (in BASF) rahlo opekel, sem kupoval (tudi) pri 50, so vsi "strokovnjaki" pisali, da je delnica močno podcenjena in ji napovedovali dvij na 80+ do konca 2024 (no ja, sej je še čas, hehe)... zdaj so napoved popravili na 57 (november) in včeraj na 51... Jaki strokovnjaki...
Pišeš pa, da kupuješ in dokupuješ že od 33,7? Torej... 14 dni?

redtech je izjavil:


BAYR
Dividenda je 7,5%


Živi bili pa videli... BAYR trenutno dela rahlo zgubo... če bo le dividenda na nivoju prejšnjih...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

CrniPanter ::

@GregiB

Ja, prvic sem kupil razmeroma pred kratkim, po tistem 20+% padcu in zdaj še nekajkrat dodal ko je šlo še nižje.

Spura ::

Sparkxl je izjavil:

Spura je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Od koga pa si to slišal? Od kakih iea peak oil šlogarjev, ali eko sekte?

Ker če pa mi kaj nosi zadnje 2 leti denar je to nafta. In bolj kot omejujeo financiranje industrije, bolj leti gor. Ker kdo bi si mislil, svet vsaj letos še ne poganjajo propelerji in poraba samo raste

In evo ti padec iz 90 na 75 dolarjev. Ja nafta je mela presezni zadnji 2 leti kar pomeni da gre zdaj verjetno na drugi del cikla, in dvomim da je ze bottom po pol leta.


In evo kaj zdaj? To je to? Nafta bo poceni naslednjih 30 let in smo rešeni? Mislim eni res živite samo za trenutek in niste sposobni pomislili niti 5 min naprej. To kar se zdaj dogaja z nafto me ne gane in me ne zanima. To je dolgoročna igra

Neglede na to kako dolgorocni cilj imas, dejstvo je da je kratkorocno gibanje pomembno preden vstopis v pozicijo. Tudi ce bo nafta po 500 cez 10 let, ce bo vmes 45 namesto 90, to pomeni, da lahko vstopis v pozicijo z dvakrat vec enotami, ce pocakas ta padec.

Zdej smo ze pod 70, in tudi ni nobenega indikatorja v nasprotno. OPEC production cuti vec ne prepricajo, saj se ne-OPEC proizvodnja mocno povecuje (US, kanada, venezuela, brazilija), pa tudi OPEC drzave kot Iran se ne drzijo ravno omejitev. Ce te zanimajo dolgorocni trendi, projekcije porabe pravijo, da bo padala. Kratkorocno se zna ponovit scenarij preteklosti: savdijci bodo videli, da ne morejo z zmanjsevanjem proizvodnje spravit cene gor, zato bodo obrnili politiko in zaceli na polno proizvajat, da bodo crashnili ceno, da bi spravili iz biznisa "marginal" producerje, ki imajo najdrazjo nafto, to je US Permian Basin in shale nafta. Bodo pa morali drzati ceno 50 ali manj za celo leto, ker folk je hedgan za vsaj pol leta naprej, in tole so ze dvakrat naredili v zadnjih 10 letih, folk ni neumen in ne bodo tako zlahka spravili ljudi vn. Verjetno se bo to zgodilo konec Q1 2024.

trgovec35 ::

Farmacevtov in kemičarjev se izogibam že ulala let. Stabilna naložba že morda, ampak to pa je tudi vse. Tam 20 let nazaj sem imel ogromno pozicijo v Novartisu, držal in držal, delnica pa se je držala 50 frankov leta in leta. Pobegnil ven pri 70. Danes po 20tih letih je komaj presegla 80 ubogih frankov. Na trgu je toliko drugih zelo donosnih priložnosti, da je takšne delnice greh držati in bit poročen z njimi.
Pred leti sem vseeno na radar dal ameriškega velikana Gilead, kupil pa ne. Super posluje, delnica pa zabetonirana plus minus 10 procentov.
Do konca leta swingam samo Amazon, toliko predvidljivega trejdanja že dolgo ni bilo. Not ven, not ven. Pred dnevi kupil že ntič letos, ko potegne 5 ali več posto v par dneh, prodam brez razmišljanja. Pri veliki poziciji je to hitro par tisoč eur. Potem enkrat potegne dol, počiva, trend še vedno pravi, pa spet vstopim. Dol se ne pustim potegnit več kot za jurja, stop loss me vrže ven, tako da je rizik obvladljiv. Dobro trgujte!

Spura ::

Meni neki ni jasno pri FURSovem obrazcu D-IFI. Pri trejdih naj bi oznaceval trgovanje z vzvodom. Ampak mi ni jasno, kdaj to je. CFD in Futures so z vzvodom, opcije pa ne?

sejalecx ::

Kaj pa naftaši pravite na tole - https://www.rtvslo.si/okolje/izvoznice-... ?

Dogovor bo še bolj prizadel big oil, če že ni vkalkuliran.

redtech ::

Tisti prizemljeni vedo, da so to pravljice, določena elita pa lepo živi od tega.

Za začetek bo potrebno ustaviti rast porabe premoga, ki vsako leto preseže rekord.

Noise

Sparkxl ::

Spura je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Spura je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Od koga pa si to slišal? Od kakih iea peak oil šlogarjev, ali eko sekte?

Ker če pa mi kaj nosi zadnje 2 leti denar je to nafta. In bolj kot omejujeo financiranje industrije, bolj leti gor. Ker kdo bi si mislil, svet vsaj letos še ne poganjajo propelerji in poraba samo raste

In evo ti padec iz 90 na 75 dolarjev. Ja nafta je mela presezni zadnji 2 leti kar pomeni da gre zdaj verjetno na drugi del cikla, in dvomim da je ze bottom po pol leta.


In evo kaj zdaj? To je to? Nafta bo poceni naslednjih 30 let in smo rešeni? Mislim eni res živite samo za trenutek in niste sposobni pomislili niti 5 min naprej. To kar se zdaj dogaja z nafto me ne gane in me ne zanima. To je dolgoročna igra

Neglede na to kako dolgorocni cilj imas, dejstvo je da je kratkorocno gibanje pomembno preden vstopis v pozicijo. Tudi ce bo nafta po 500 cez 10 let, ce bo vmes 45 namesto 90, to pomeni, da lahko vstopis v pozicijo z dvakrat vec enotami, ce pocakas ta padec.

Zdej smo ze pod 70, in tudi ni nobenega indikatorja v nasprotno. OPEC production cuti vec ne prepricajo, saj se ne-OPEC proizvodnja mocno povecuje (US, kanada, venezuela, brazilija), pa tudi OPEC drzave kot Iran se ne drzijo ravno omejitev. Ce te zanimajo dolgorocni trendi, projekcije porabe pravijo, da bo padala. Kratkorocno se zna ponovit scenarij preteklosti: savdijci bodo videli, da ne morejo z zmanjsevanjem proizvodnje spravit cene gor, zato bodo obrnili politiko in zaceli na polno proizvajat, da bodo crashnili ceno, da bi spravili iz biznisa "marginal" producerje, ki imajo najdrazjo nafto, to je US Permian Basin in shale nafta. Bodo pa morali drzati ceno 50 ali manj za celo leto, ker folk je hedgan za vsaj pol leta naprej, in tole so ze dvakrat naredili v zadnjih 10 letih, folk ni neumen in ne bodo tako zlahka spravili ljudi vn. Verjetno se bo to zgodilo konec Q1 2024.


Kako točno pa veš kdaj vstopit? Ne veš. Če bi jaz čakal na bog si ga vedi kaj, bi bil s tem denarjem na -20% zaradi inflacije, namesto lepih dobičkov, odkar sem noter.

Aja projekcije pravijo da bo poraba padla? To je tisti peak oil, ki se hudič vsako leto premakne za eno leto?
Ker po nekem čudežu je vsako leto poraba večja. In če gre ta trend proizvodnje in porabe naprej vsaj v približno enakem tempu, se komot zna zgodit pomanjkanje zaradi podfinanciranja industrije.

Aja pa še geopolitika je vedno bolj vroča. Usa hočejo vojno z iranom, ti imajo kar nekaj kart v rokah. Zdaj malo raketirajo ladje pri Jemnu. Kaj če začnejo ovirati pot proti sueškem prekopu?
Kaj pa če iran zapre hormunsko ožino, skozi katero gre več kot 20% svetovne nafte?

korenje3 ::

kaki so bli kaj dobički na borzi letos?
Pri meni je blo kar dobro, +40%.
Kolega s kripto zaslužil +30%.

Upajmo da naslednje leto ne pušimo vse kar smo pridelali :)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

trgovec35 ::

Meni trenutno portfelj kaže plus 72%, pa vseeno nisem zadovoljen. Prvo polovico leta mi ni šlo najbolje. Sem pa uspel nadoknadit. Ni pa še konec, decembra
še računam na en lep plus. Ciljal sem letos na dupliranje portfelja, kar se ne bo zgodilo, bom pa blizu.

Drugo leto? Po moje bo zelo dobro. Če Fed spomladi spusti obrestno mero, je rast tečajev zagotovljena.

mythic ::

Investirati v zlato? Je že pozno ali se bliža surovinski super cikel?

redtech ::

Zadnji tri cikli od štirih so trajali 30 let, zadnji od 96 do 2015 peak 2011.

Glede na to koliko časa imamo pred seboj v življenju, boš lahko razočaran in vmes obupal nad tem ciklom.

Ni prepozno za zlato, moraš pa razmisliti kaj si želiš.

Za hitri zaslužek sigurne ne, zavarovanje pred ekonomskimi/političnimi pretresi je smiselno, ker se takrat cena drastično spremeni, sploh ne potrebuješ tako velik delež zlata v portfelju.

Ker ob plemenitih kovinah hitro dobiš mrzlico, lahko optimiziraš akumulacijo v podcenjenih kovinah, katere potem v obratu razmerja zamenjaš v zlato.

Malidelničar ::

Se strinjam, baje da je za zavarovanje dost 5% zlata v portfelju?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

Nisem pravi naslov za trezno izjavo, ker imam težko obliko mrzlice :))

Fizično bi rekel več kot 5%.

https://schrts.co/VGJwvnzT

Dovolj varen leverage play je potem GDX (ETF), če pogledaš GDX:$GOLD sedaj na 0,015, leta 2011 je bil na 0,040.

To pomeni leverage cca x2.5 na ceno zlata. GDX 5% portfelja ali 12,5% fizično bo v teoriji na koncu cikla enakovredno.

Jaz bi potem še znotraj GDX naredil selekcijo, ta trenutek bi pobral FNV in SSR - trenutno imata problem in je cena ugodnejša.

Podobno sem opozoril na Global Atomic v Nigru, špekuliral sem na padec do $1, sedaj je na $2,5

hunter01 ::

A jaz kaj narobe gledam ali je to res, da je NLB letos že izplačal 2.75€ dividende plus sedaj bojo še enkrat toliko. Torej skupaj 5.5€ na delnico, ki je trenutno vredna 17€ ?

Res nisem najbolj domač v tem, lahko to kdo prosim malo razloži?

Kawhi ::

Cena NLB delnice je 85.8EUR. Papirji ki kotirajo na LSE so 1/5 delnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

hunter01 ::

A ok - potem je pa že bolj razumljivo.

Hvala!

Kawhi ::

Kawhi je izjavil:

Če koga zanima skoraj sigurnih (100% pač nič ni v delnicah) dolarskih cca 7% v 2-3 mesecih naj pogleda SGEN. Pfizer dal ponudbo za 229$ v cashu, delničarji sprejeli ponudbo, konkurenčnost: EU že odobrila, USA mora odločiti v 2 mesecih, noben ne vidi problemov, ker ne bodo imeli monopola nikjer. CEO Pfizerja je včeraj na callu eksplicitno dejal da pričakuje zaključek nakupa konec 2023 ali takoj v začetku 2024. Denar že imajo rezerviran.


No, pa se je zaprlo danes. 1 mesec in 12 dni. Mal je pokvarilo padanje dolarja donos v EUR, ampak še zmeraj ok 5.5% v dobrem mesecu. Aja, sem zaprl zdajle v premarketu na 228.8$ deal naj bi bil 14.12.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

Tilen ::

Čestitke za pogum. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kawhi ::

? Tole je bil pa res tako ziher deal po EU odobritvi da res ni bilo potrebnega prav nobenega poguma...sem šel not z 10kratnim vložkom glede na običajen vložek v eno delnico pa sem povsem mirno spal.

redtech ::

sejalecx ::

Je s CNOOC konec? Ga bodo zahodnjaki potopili kot vrednost delnice, bolje izstopiti zdaj s 5% izgube?

Kawhi ::

Kawhi je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Če koga zanima skoraj sigurnih (100% pač nič ni v delnicah) dolarskih cca 7% v 2-3 mesecih naj pogleda SGEN. Pfizer dal ponudbo za 229$ v cashu, delničarji sprejeli ponudbo, konkurenčnost: EU že odobrila, USA mora odločiti v 2 mesecih, noben ne vidi problemov, ker ne bodo imeli monopola nikjer. CEO Pfizerja je včeraj na callu eksplicitno dejal da pričakuje zaključek nakupa konec 2023 ali takoj v začetku 2024. Denar že imajo rezerviran.

Jaz gledam PFE....
Aja za commodityje, če koga ne moti volatilnost, je zanimiv play Southern Copper (SCCO)


PFE ima skromen pipeline. Računajo na pipeline SGEN, mogoče bodo še kaj kupili. V bližnji prihodnosti ni ravno računati na kakšen večji skok. Ja imajo nizek PE ampak jim E tudi ornk pada. Zadnje četrtletje so imeli zaradi odpisov celo izgubo.


Evo, napoved EPS za 2024 so znižali za praktično 50%...Delnica v premarketu seveda freefall. Tolk o nizkem PE, pa padli velikan in podobno. Tole lahko gre komot pod 15 ali še nižje.

redtech ::

sejalecx je izjavil:

Je s CNOOC konec? Ga bodo zahodnjaki potopili kot vrednost delnice, bolje izstopiti zdaj s 5% izgube?


CNOOC je pri meni še edini major (oil), ki je ostal v porteflju, delajo dobro.

In the nine months, the company completed a net production of 499.7 million barrels of oil equivalent ("BOE"), representing an increase of 8.3% year over year ("YoY"), hitting record high for the same period of previous years

Imam pa avg. nekje na 8...

Mogoče pričakuj, da bo šlo nižje, ker nafta pada. V O&G računaj -50% preden vstopiš, da pravilno odpreš pozicijo.

Težko bodo kaj "namerno potopili":
66.13% % of Shares Held by All Insider
5.47% % of Shares Held by Institutions
16.16% % of Float Held by Institutions

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

CrniPanter ::

Kawhi je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Če koga zanima skoraj sigurnih (100% pač nič ni v delnicah) dolarskih cca 7% v 2-3 mesecih naj pogleda SGEN. Pfizer dal ponudbo za 229$ v cashu, delničarji sprejeli ponudbo, konkurenčnost: EU že odobrila, USA mora odločiti v 2 mesecih, noben ne vidi problemov, ker ne bodo imeli monopola nikjer. CEO Pfizerja je včeraj na callu eksplicitno dejal da pričakuje zaključek nakupa konec 2023 ali takoj v začetku 2024. Denar že imajo rezerviran.

Jaz gledam PFE....
Aja za commodityje, če koga ne moti volatilnost, je zanimiv play Southern Copper (SCCO)


PFE ima skromen pipeline. Računajo na pipeline SGEN, mogoče bodo še kaj kupili. V bližnji prihodnosti ni ravno računati na kakšen večji skok. Ja imajo nizek PE ampak jim E tudi ornk pada. Zadnje četrtletje so imeli zaradi odpisov celo izgubo.


Evo, napoved EPS za 2024 so znižali za praktično 50%...Delnica v premarketu seveda freefall. Tolk o nizkem PE, pa padli velikan in podobno. Tole lahko gre komot pod 15 ali še nižje.


Še enkrat se bom pustil nategnit in sem spet dokupil… pa ne verjamem, da se ne bodo v nekem srednjem roku pobrali.

Kawhi ::

Vsak ve zase. Prvo kar sem se pa sam naučil pri trgovanju je bilo, da se padajočega noža pač ne lovi. Saj včasih rata, včasih.

Chalky ::

Dow Jones dosegel nov rekord. Ameriške finančni trgi se približujejo vrednosti 50 Trilijonov dolarjev.

Tule trenutna lestvica:

United States: $48.668T
European Union: $11.513T
China: $5.867T
Japan: $4.455T
India: $3.662T

Kakšno prednost imajo Američani tu, to je res noro kakšna številka. Pri Kitajski nekateri štejejo tudi Hong Kong tako da je številka blizu $10T dolarjev. Kljub temu so izjemno daleč v primerjavi z ZDA. Ameriški trgi pokrivajo skoraj 50% svetovnega trga. Apple je zdaj tudi uradno vreden preko 3 Trilijone medtem ko se Microsoft temu mejniku hitro približuje.

Neon87 ::

Kaj si mislite o NIO? Bo podjetje šlo v stečaj ali se lahko poberejo in gredo v višave? Trenutno je cena okrog 7$ (bila je že 60$+).

Sparkxl ::

Ista scena kot vse, kar diši na zeleno...free money over, tone ko kamen. Etfi, minerji, automaherji, izdelovalci propelerjev...vse tone. Razen tesle, ampak ta nima veze z realnostjo, to je meme delnica. Sem ravno šel včeraj skozi preostanek mojih "zelenih pozicij". -50-80% letos. Epic fail.

Neon87 ::

Kaj bi bilo v tem trenutku vredno nakupa?

Moe_Lester ::

Neon87 je izjavil:

Kaj bi bilo v tem trenutku vredno nakupa?


S&P500 za 15 let.

Sparkxl ::

Neon87 je izjavil:

Kaj bi bilo v tem trenutku vredno nakupa?


To kar so nam do zdaj govorili da več ne bomo rabili čez 15 let, zdaj pa so ugotovili da bomo mogoče vseeno rabili

Moe_Lester je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Kaj bi bilo v tem trenutku vredno nakupa?


S&P500 za 15 let.


Na dvojnem vrhu? Pogumno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Moe_Lester ::

Sparkxl je izjavil:

Ista scena kot vse, kar diši na zeleno...free money over, tone ko kamen. Etfi, minerji, automaherji, izdelovalci propelerjev...vse tone. Razen tesle, ampak ta nima veze z realnostjo, to je meme delnica. Sem ravno šel včeraj skozi preostanek mojih "zelenih pozicij". -50-80% letos. Epic fail.


To, da TSLA mečeš v isti koš z nekimi random "zelenimi" penny stocksi več pove o tvojih sposobnostih analiziranja kot o realnosti Tesle.

Res ne razumem na podlagi česa ocenjuješ, da je podjetje z nenormalno čisto bilanco in rezultati meme stock.

J.McLane ::

Sparkxl je izjavil:

Ista scena kot vse, kar diši na zeleno...free money over, tone ko kamen. Etfi, minerji, automaherji, izdelovalci propelerjev...vse tone. Razen tesle, ampak ta nima veze z realnostjo, to je meme delnica. Sem ravno šel včeraj skozi preostanek mojih "zelenih pozicij". -50-80% letos. Epic fail.


To je eno tako zdravo čiščenje, cel sektor gre dol, nekaj grdih račkov propade, tisto kar ostane bo pa šlo 10x gor. Čas za akumulirati, treba je biti samo pazljiv da ne kupuješ takih ki bodo šli pod vodo, to je edini riziko, ki ga vidim.

Leta 2017/2018 sem kupoval Orocobre, ker so že takrat imeli lepo narejen plan povečanja proizvodnje litija, v njih je investirala tudi Toyota, potem je sledil hud padec več kot 70%, sem lepo čakal in pustil, dokupovati nisem upal. Potem je sledila nenadna rast, seveda sem prehitro prodal, takoj ko sem bil v zelenem, potem so se preimenovali v Allkem in sedaj se združujejo z Livent. Če bi tole kupoval po sistemu DCA do 2021, ko je firma "dozorela", bi bil lepo v plusu ca. 300%, brez nekega hudega tradinga in ne vem kaj.

Sedaj se ta cikel ponavlja, dokler so fundamenti in napredek glede na timeline OK, bom dokupoval, zamude jasno so pri takih projektih. Prosim ne mi pa z nekimi doom and gloom scenariji da bo vse prepodalo, ker se to ne bo zgodilo, na zgodovini se je treba tudi kaj naučiti. Tvoj sentiment je točno tak kot je cena na trgu, obračaš se z vetrom, jasno če si med prvimi, ki se obračajo, boš služil lepe denarce, ampak to ni zame. Jaz samo kupujem in akumuliram, čas za prodajo bo čez 5-10 let. Pač bo, ko bo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Kawhi ::

Moe_Lester je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ista scena kot vse, kar diši na zeleno...free money over, tone ko kamen. Etfi, minerji, automaherji, izdelovalci propelerjev...vse tone. Razen tesle, ampak ta nima veze z realnostjo, to je meme delnica. Sem ravno šel včeraj skozi preostanek mojih "zelenih pozicij". -50-80% letos. Epic fail.


To, da TSLA mečeš v isti koš z nekimi random "zelenimi" penny stocksi več pove o tvojih sposobnostih analiziranja kot o realnosti Tesle.

Res ne razumem na podlagi česa ocenjuješ, da je podjetje z nenormalno čisto bilanco in rezultati meme stock.


seveda je lahko tudi podjetje s povsem čisto bilanco in zelo dobrimi rezultati meme stock. V kolikor je sama cena delnice v domišlijskih oblakih.

Malidelničar ::

Neon87 je izjavil:

Kaj si mislite o NIO? Bo podjetje šlo v stečaj ali se lahko poberejo in gredo v višave? Trenutno je cena okrog 7$ (bila je že 60$+).

NIO-ta nisem toliko spremljal. Kaj je šlo narobe? Ista zgodba kot Lucid?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

J.McLane ::

To da pridejo ven z idejami o menjavi baterij je zame red flag. Pravljične ideje, ki zadaj nimajo pravega business case.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

Kawhi je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ista scena kot vse, kar diši na zeleno...free money over, tone ko kamen. Etfi, minerji, automaherji, izdelovalci propelerjev...vse tone. Razen tesle, ampak ta nima veze z realnostjo, to je meme delnica. Sem ravno šel včeraj skozi preostanek mojih "zelenih pozicij". -50-80% letos. Epic fail.


To, da TSLA mečeš v isti koš z nekimi random "zelenimi" penny stocksi več pove o tvojih sposobnostih analiziranja kot o realnosti Tesle.

Res ne razumem na podlagi česa ocenjuješ, da je podjetje z nenormalno čisto bilanco in rezultati meme stock.


seveda je lahko tudi podjetje s povsem čisto bilanco in zelo dobrimi rezultati meme stock. V kolikor je sama cena delnice v domišlijskih oblakih.



Točno to. Ogromno je odličnih podjetij, enak nivo kot tesla ali celo boljši, pa imajo P/E pod 10. Tesla pa koliko trenutno? 80? Meme stock

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Moe_Lester ::

Katera so ta podjetja na enakem nivoju?

rini ::

Čakam na TSLA, da pade pod 100, kot so tu napovedovali. Pa da vidimo napovedi foruma :)

aljo558 ::

rini je izjavil:

Čakam na TSLA, da pade pod 100, kot so tu napovedovali. Pa da vidimo napovedi foruma :)


Da bi se to zgodilo bi moral pa Elon kupiti še kar nekaj X-ov :D

redtech ::

FNV in FM 4:1 sem dodal, ne najbolj ugoden trenutek, da vidimo, če bodo Cobre v Panami pognali naprej 2025. Računam, da bo iz tega +30% in 3x.

sejalecx ::

Zakaj pa je FM v zadnjih tednih dol?

redtech ::

On Tuesday, President Laurentino Cortizo said the Cobre Panama mine would be shut down, hours after Panama's Supreme Court declared the contract unconstitutional.

Drugo leto so volitve v Panami, ne verjamem, da jim gre tako dobro, da bo rudnik ostal zaprt.

It began producing copper in 2019, providing around 1% of the global copper output.

According to government figures, its proceeds accounted for 3.5% of Panama's GDP in 2021. The mine also employed 8,000 people

To je špekulacija... najslabše je, če si odvisen od leve politike.

FNV ima 20% od tega rudnika, vendar sedaj se je zlato začel premikat, nafta je nizko, Henry hub plin je nizko, ..prav nižje ga ne vidim v tem scenariju.

CasE ::

Kawhi je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Če koga zanima skoraj sigurnih (100% pač nič ni v delnicah) dolarskih cca 7% v 2-3 mesecih naj pogleda SGEN. Pfizer dal ponudbo za 229$ v cashu, delničarji sprejeli ponudbo, konkurenčnost: EU že odobrila, USA mora odločiti v 2 mesecih, noben ne vidi problemov, ker ne bodo imeli monopola nikjer. CEO Pfizerja je včeraj na callu eksplicitno dejal da pričakuje zaključek nakupa konec 2023 ali takoj v začetku 2024. Denar že imajo rezerviran.


No, pa se je zaprlo danes. 1 mesec in 12 dni. Mal je pokvarilo padanje dolarja donos v EUR, ampak še zmeraj ok 5.5% v dobrem mesecu. Aja, sem zaprl zdajle v premarketu na 228.8$ deal naj bi bil 14.12.

A mi lahko kdo prosim pove zakaj delnice SGEN ne gre vec trejdat na IBKR. Imam odprto pozicijo in nastavljen limit sell, ampak od danes naprej SGEN-a sploh ne pokaze vec v portfoliu. Pa nek disclaimer dobim vedno ko se prijavim na IBKR. Cudno..

Kawhi ::

Ja ker se je danes zaključil nakup s strani PFE. Boš dobil v nekaj dnevih na račun 229$ za delnico.

korenje3 ::

Chalky je izjavil:

Dow Jones dosegel nov rekord. Ameriške finančni trgi se približujejo vrednosti 50 Trilijonov dolarjev.

Tule trenutna lestvica:

United States: $48.668T
European Union: $11.513T
China: $5.867T
Japan: $4.455T
India: $3.662T

Kakšno prednost imajo Američani tu, to je res noro kakšna številka. Pri Kitajski nekateri štejejo tudi Hong Kong tako da je številka blizu $10T dolarjev. Kljub temu so izjemno daleč v primerjavi z ZDA. Ameriški trgi pokrivajo skoraj 50% svetovnega trga. Apple je zdaj tudi uradno vreden preko 3 Trilijone medtem ko se Microsoft temu mejniku hitro približuje.


To je zato ker veliko svetovnih podjetij prodaja svoje delnice na ameriških borzah.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Bellzmet ::

Chalky je izjavil:

Dow Jones dosegel nov rekord. Ameriške finančni trgi se približujejo vrednosti 50 Trilijonov dolarjev.

Tule trenutna lestvica:

United States: $48.668T
European Union: $11.513T
China: $5.867T
Japan: $4.455T
India: $3.662T

Kakšno prednost imajo Američani tu, to je res noro kakšna številka. Pri Kitajski nekateri štejejo tudi Hong Kong tako da je številka blizu $10T dolarjev. Kljub temu so izjemno daleč v primerjavi z ZDA. Ameriški trgi pokrivajo skoraj 50% svetovnega trga. Apple je zdaj tudi uradno vreden preko 3 Trilijone medtem ko se Microsoft temu mejniku hitro približuje.


Če američani ne bi imeli takšne prednosti bi sedaj pri nas govorili rusko ali kitajsko...

Machete ::

Malidelničar je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Kaj si mislite o NIO? Bo podjetje šlo v stečaj ali se lahko poberejo in gredo v višave? Trenutno je cena okrog 7$ (bila je že 60$+).

NIO-ta nisem toliko spremljal. Kaj je šlo narobe? Ista zgodba kot Lucid?


''Tesla killerji''. Vedno se je vedelo, kje bodo končali.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
152 / 180
»»