» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
149 / 180
»»

CrniPanter ::

Mi lahko kdo prosim pomaga / razjasni ene par stvari pri obveznicah...

Torej, prvic se spuscam v nakup obveznic. Delnice in ETF-e kupujem preko IB zato nameravam tudi obveznice. Cilj je drzat do dospetja v casovnem roku max. 3 leta ko racunam da bom ta denar potreboval.

Predvsem me zanima kje / kako jih sploh najdem, obstaja nek enostaven nacin da browsam med njimi in jih direktno v IB (ali kje drugje) razvrstim recimo glede na donosnost?
Zanimajo me predvsem drzavne obveznice, kako bi kupil ameriske / britanske ali kaksne druge predlagate?

Še eno amatersko vprasanje - lahko sploh kupis "svezo" obveznico, torej na novo izdano za recimo 1 leto, 3 leta itd. ali vedno kupujes že izdane in nato pac second hand kupljene?

Vem da je malenkost offtopic pa vseeno. Any help is highly appreciated.

Kawhi ::

Malidelničar je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Če koga zanima skoraj sigurnih (100% pač nič ni v delnicah) dolarskih cca 7% v 2-3 mesecih naj pogleda SGEN. Pfizer dal ponudbo za 229$ v cashu, delničarji sprejeli ponudbo, konkurenčnost: EU že odobrila, USA mora odločiti v 2 mesecih, noben ne vidi problemov, ker ne bodo imeli monopola nikjer. CEO Pfizerja je včeraj na callu eksplicitno dejal da pričakuje zaključek nakupa konec 2023 ali takoj v začetku 2024. Denar že imajo rezerviran.

Jaz gledam PFE....
Aja za commodityje, če koga ne moti volatilnost, je zanimiv play Southern Copper (SCCO)


PFE ima skromen pipeline. Računajo na pipeline SGEN, mogoče bodo še kaj kupili. V bližnji prihodnosti ni ravno računati na kakšen večji skok. Ja imajo nizek PE ampak jim E tudi ornk pada. Zadnje četrtletje so imeli zaradi odpisov celo izgubo.

tony1 ::

vito123: vzemi si čas in preberi zadnje pol leta postov v tej temi... Če te bo zanimalo še več, kar na dan z besedo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

redtech ::

BAYN.DE
Support @ 40€, lahko se odbije do 50€, kjer je long-term resistance od 2015.

Spura ::

redtech je izjavil:

BAYN.DE
Support @ 40€, lahko se odbije do 50€, kjer je long-term resistance od 2015.

Pa se ti ne zdi, da je dost na kahli tale Bayern? Ni rasti, dividenda samo 5% pa payout ratio 163%.

Kar se tice SCCO, baker je sicer nekoliko padel, ampak se vedno precej visje kot 2020. Ta cel play je odvisn od tega kam mislis da bo cena bakra sla.

Za nafto pa slisim predvsem bear case.

Sparkxl ::

Od koga pa si to slišal? Od kakih iea peak oil šlogarjev, ali eko sekte?

Ker če pa mi kaj nosi zadnje 2 leti denar je to nafta. In bolj kot omejujeo financiranje industrije, bolj leti gor. Ker kdo bi si mislil, svet vsaj letos še ne poganjajo propelerji in poraba samo raste

redtech ::

Bayer ima Payout ratio 35%, gledam bolj na odboj od supporta.
Za long-term bi moral najprej prebiti tisti down-trend, vedno bolj je cena stisnjena v kot.

tony1 ::

Kawhi je izjavil:

Če koga zanima skoraj sigurnih (100% pač nič ni v delnicah) dolarskih cca 7% v 2-3 mesecih naj pogleda SGEN. Pfizer dal ponudbo za 229$ v cashu, delničarji sprejeli ponudbo, konkurenčnost: EU že odobrila, USA mora odločiti v 2 mesecih, noben ne vidi problemov, ker ne bodo imeli monopola nikjer. CEO Pfizerja je včeraj na callu eksplicitno dejal da pričakuje zaključek nakupa konec 2023 ali takoj v začetku 2024. Denar že imajo rezerviran.


Kako taki prevzemi izgledajo v tujini? Samo spremljaš prevzem in prodaš takoj po prevzemu? Kako pa sploh prodaš svoje delnice že prej, prevzemniku po prevzemni ceni, ki jo je ta določil?

Ko so v Slo npr. prodajali firme kot je Lek je kupec sam celo sitnaril vsem delničarjem, da naj prodajo delnice... No, na koncu se je, še bolj tipično Slo scena, preostale male delničarje iz lastništva iztiskalo...

Spura ::

Sparkxl je izjavil:

Od koga pa si to slišal? Od kakih iea peak oil šlogarjev, ali eko sekte?

Ker če pa mi kaj nosi zadnje 2 leti denar je to nafta. In bolj kot omejujeo financiranje industrije, bolj leti gor. Ker kdo bi si mislil, svet vsaj letos še ne poganjajo propelerji in poraba samo raste
Od razlicnih virov, nic kaj posebno naklonjenih zeleni energiji. Ce ti zadnji 2 leti nosi nafta ne pomeni da bo se naprej, to je jasno, stvar je ciklicna.

Ideja je, da je nafta nad 10 letnim povprecjem, pozimi je sezonsko manjsa poraba goriv, OPEC in Rusija ne bosta bolj rezala proizvodnje, americani bodo pustili venezuelski nafti na trg, sploh ker bo election year in bo biden hotu nizjo ceno bencina. Poleg tega se pricakuje manjsa kitajska poraba. To so vse bearish faktorji. To, da zelena energija ne bo izpodrinila nafte ni neki bull case, ker to ni neko izboljsanje glede na trenutno situacijo, to je samo preprecevanje poslabsanja. Kvecjemu je lahko downside, ce zelena energija zmanjsa porabo nafte magar za 0.5%, pa se bo zelo poznalo na ceni.

Malidelničar ::

A v teh časih povečujete v portfelju povečujete svojo pozicijo v cashu?

Koliko ste imeli včasih povprečno casha v % in koliko ga imate sedaj?

Jaz recimo po oceni 2%, zdaj 8%. Še razmišljam, ali bi cash pozicijo povečal na čez 10%.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

V kešu si ko je vse precenjeno in nimaš kam it. Določeni sektorji so daleč od tega. Tudi kripto vedno bolj diši. Ravno včeraj sem svojo izpostavljenost dvignil na 10%

Moe_Lester ::

Ima kdo Palantir? Prejšnji teden je šlo 23% gor po zadnjem earnings callu. Presegli so napovedu analitikov, rastejo na vseh področjih, predvsem commercial, 4. zaporedni kvartal, ko so GAAP profitabilni.

Jaz žal zadnja 2 meseca nisem kupoval zaradi drugih investicij, ampak pri naslednji plači gre spet jurja not.

Machete ::

Kaj pa tole, ima kdo? Ima kdo kako mnejne pametno? Prepozno?

au.finance.yahoo.com/quote/ASX
https://finance.yahoo.com/quote/MTRN/
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

delnica ::

Spura ::

Sparkxl je izjavil:

Od koga pa si to slišal? Od kakih iea peak oil šlogarjev, ali eko sekte?

Ker če pa mi kaj nosi zadnje 2 leti denar je to nafta. In bolj kot omejujeo financiranje industrije, bolj leti gor. Ker kdo bi si mislil, svet vsaj letos še ne poganjajo propelerji in poraba samo raste

In evo ti padec iz 90 na 75 dolarjev. Ja nafta je mela presezni zadnji 2 leti kar pomeni da gre zdaj verjetno na drugi del cikla, in dvomim da je ze bottom po pol leta.

redtech ::

Čisto možno je, da ostane nizko do US volitev čez 1 leto. Izgleda, da trg ne predvideva zapletov na bližnjem vzhodu, lahko vidijo recesijo, ... bomo videli čez eno leto.

Jure27 ::

Pozdrav,

odprl ibkr račun in kupil nekah delnic...

Z ostalim imam tezave.

Ne pusti mi, da bi kupil crypto ?(manjka mi nek permission, ki pa ga ne uspem vklopit)

Kako lahko kupim ETF?

Hvala)

Sparkxl ::

Spura je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Od koga pa si to slišal? Od kakih iea peak oil šlogarjev, ali eko sekte?

Ker če pa mi kaj nosi zadnje 2 leti denar je to nafta. In bolj kot omejujeo financiranje industrije, bolj leti gor. Ker kdo bi si mislil, svet vsaj letos še ne poganjajo propelerji in poraba samo raste

In evo ti padec iz 90 na 75 dolarjev. Ja nafta je mela presezni zadnji 2 leti kar pomeni da gre zdaj verjetno na drugi del cikla, in dvomim da je ze bottom po pol leta.


In evo kaj zdaj? To je to? Nafta bo poceni naslednjih 30 let in smo rešeni? Mislim eni res živite samo za trenutek in niste sposobni pomislili niti 5 min naprej. To kar se zdaj dogaja z nafto me ne gane in me ne zanima. To je dolgoročna igra

J.McLane ::

Saj eni imajo tudi zlato za dolgoročno igro, pa se na koncu vedno izkaže, da je to samo ciklična igra. Zakaj bi bilo sedaj drugače?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

Kaj točno ima nafta z zlatom skupnega? Približno toliko kot s haribo bomboni. Posebnost nafte je v načrtnem zaviranju novih odkritij ob prepričanju, da v zelo bližnji prihodnosti sploh več ne bo potrebna, ker bodo svet poganjali propelerji in celice.

J.McLane ::

Kaj ima skupnega? Oboje je surovina in oboje je podvrženo cikličnemu obnašanju. Seveda pa nemogoče reči kje v tem ciklu se nahajamo, ampak da trdiš, da je to dobra dolgoročna (desetlejta) strategija se pa nebi ravno strinjal.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Kanban ::

Sparkxl je izjavil:

Kaj točno ima nafta z zlatom skupnega? Približno toliko kot s haribo bomboni. Posebnost nafte je v načrtnem zaviranju novih odkritij ob prepričanju, da v zelo bližnji prihodnosti sploh več ne bo potrebna, ker bodo svet poganjali propelerji in celice.

Se ti ne zdi, da bi bilo bolje to aroganco malo umiriti? Sploh po tvojem razkritju, da si se pri šloganju letos odrezal 3 odstotne točke bolje (menda zaradi nafte), kot nek pasivni investitor v S&P 500.

Sparkxl ::

J.McLane je izjavil:

Kaj ima skupnega? Oboje je surovina in oboje je podvrženo cikličnemu obnašanju. Seveda pa nemogoče reči kje v tem ciklu se nahajamo, ampak da trdiš, da je to dobra dolgoročna (desetlejta) strategija se pa nebi ravno strinjal.


Se ne rabiš strinjat, vsak ima svoja prepričanja. Tudi jaz nisem all in investiran v to prepričanje, ker nič na svetu ni 100%, vse je igra verjetnosti. Če pa že govoriš o ciklih, si že kdaj slišal o commodity supercicle? Smo že not? Nismo? Kdo bi vedel. Ti trajajo ca. 10 let. Jaz ti samo lahko povem, da pri meni vse kar je vezano na ta cikel, od 2020 naprej samo vztrajno pleza gor. Z vmesnimi -30% padci seveda, ki so zelo značilni za ta sektor. Tazadnji je bil letos med marcem in junijem.

Kanban je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Kaj točno ima nafta z zlatom skupnega? Približno toliko kot s haribo bomboni. Posebnost nafte je v načrtnem zaviranju novih odkritij ob prepričanju, da v zelo bližnji prihodnosti sploh več ne bo potrebna, ker bodo svet poganjali propelerji in celice.

Se ti ne zdi, da bi bilo bolje to aroganco malo umiriti? Sploh po tvojem razkritju, da si se pri šloganju letos odrezal 3 odstotne točke bolje (menda zaradi nafte), kot nek pasivni investitor v S&P 500.


Ne, se mi ne zdi. 3% sem boljši letos od sp500? Bravo jaz. Daj spomni me...kako se je že odrezal sp500 lani? Jaz sem bil gor 31%. Hvala.

In v nafti imam parkiranega niti 10% vsega. Tako da "menda zaradi nafte" ne bo držalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

GregiB ::

J.McLane je izjavil:

Kaj ima skupnega? Oboje je surovina


No ja... ne vem, če je investicijsko zlato ravno surovina?! Nameni in načrti v vlagatelje v eno in drugo so ponavadi različni. Zlato konzervativni, klasični vlagatelji smatrajo prej kot "varen pristan" za prihranke, kot surovino za elektroniko...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kanban ::

Super, čestitam za odlično šloganje. Sometimes you lose, sometimes you win, pod črto pa je kot kaže rahlo nadpovprečno. Nič tako blazno impresivnega, da bi upravičilo tako aroganten odnos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Matejjjjj ::

Sparkxl je izjavil:

Spura je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Od koga pa si to slišal? Od kakih iea peak oil šlogarjev, ali eko sekte?

Ker če pa mi kaj nosi zadnje 2 leti denar je to nafta. In bolj kot omejujeo financiranje industrije, bolj leti gor. Ker kdo bi si mislil, svet vsaj letos še ne poganjajo propelerji in poraba samo raste

In evo ti padec iz 90 na 75 dolarjev. Ja nafta je mela presezni zadnji 2 leti kar pomeni da gre zdaj verjetno na drugi del cikla, in dvomim da je ze bottom po pol leta.


In evo kaj zdaj? To je to? Nafta bo poceni naslednjih 30 let in smo rešeni? Mislim eni res živite samo za trenutek in niste sposobni pomislili niti 5 min naprej. To kar se zdaj dogaja z nafto me ne gane in me ne zanima. To je dolgoročna igra


kako pa se vežeš na ceno nafte? kakor sem slišal, je to skor nemogoče.

korenje3 ::

Je komu kej jasno kako je z warranti? broker je rekel da moram kupit non-detachable warrant nekih delnic, če jih hočem prodati, ki so sedaj +42% na ceno warranta.
Kaj to pomeni, sedaj ko sem to kupil?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

redtech ::

Jure27 je izjavil:

Pozdrav,

odprl ibkr račun in kupil nekah delnic...

Z ostalim imam tezave.

Ne pusti mi, da bi kupil crypto ?(manjka mi nek permission, ki pa ga ne uspem vklopit)

Kako lahko kupim ETF?

Hvala)


https://www.ibkrguides.com/clientportal...

Preveri, katere lahki odpreš, odvisno je od stanja na računu in podatkov o prihodkih in premoženju.

ETF mora biti UCITS, primer:
VWCE.DE - Vanguard FTSE All-World UCITS ETF

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

redtech ::

@korenje3 jih imam nekaj na računu zaradi splitov (detachable).

Warrant je recimo danes 0,10 in velja do 2026. Vmes lahko cena common stock zraste na 10, ker imam warrante lahko kupim common stock za 10 ali warrant prodam.. vrednost +10000%.

V tvojem primeru:

A non-detachable warrant is a warrant that cannot be separated from the security it's attached to. An investor who owns bonds with non-detachable warrants cannot sell the warrants without selling the bonds, and vice versa. If someone owns bonds with non-detachable warrants and sells those bonds, the associated warrants get transferred to the new bondholder automatically.

Sparkxl ::

Me zanima ali ima kdo kaj izkušenj z money market fundi? Na ibkr jih je nekaj na voljo vezanih na usd. Se obresti spreminjajo? Trenutno so skoraj 5. Lahko ven potegneš denar kadarkoli?

Drugače pa če komu pride prav...ibkr na položena sredstva nad 10k usd plačuje trenutno skoraj 5% obresti

barakus ::

A tudi na EUR plačuje obresti?

korenje3 ::

redtech je izjavil:

@korenje3 jih imam nekaj na računu zaradi splitov (detachable).

Warrant je recimo danes 0,10 in velja do 2026. Vmes lahko cena common stock zraste na 10, ker imam warrante lahko kupim common stock za 10 ali warrant prodam.. vrednost +10000%.

V tvojem primeru:

A non-detachable warrant is a warrant that cannot be separated from the security it's attached to. An investor who owns bonds with non-detachable warrants cannot sell the warrants without selling the bonds, and vice versa. If someone owns bonds with non-detachable warrants and sells those bonds, the associated warrants get transferred to the new bondholder automatically.


vprašanje je zakaj sem moral kupit warrant?
prodal sem 1000 delnic birk. kupit sem moral warrant za 2000 delnic po ceni 30 dolarjev na delnico. Prvih 1000 delnic je bilo prodanih za 39 dolarjev, 2000 pa naj bi jih sedaj lahko prodal po trenutni ceni. V čem je fora?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Sparkxl ::

barakus je izjavil:

A tudi na EUR plačuje obresti?


3.4% nad 10k trenutno

barakus ::

A to se zgodi avtomatsko ali je potrebno kaj kliknit?

GregiB ::

BAYN danes strmoglavil... ustavili razvoj redčevalca krvi, pa še milijardo in pol morajo plačat zaradi Monsantovega gnojila... samo še to čakam, da bodo na Black Friday delnice kar talali...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

enemon ::

GregiB je izjavil:

BAYN danes strmoglavil... ustavili razvoj redčevalca krvi, pa še milijardo in pol morajo plačat zaradi Monsantovega gnojila... samo še to čakam, da bodo na Black Friday delnice kar talali...


Se kupuje? Najslabši dan v zgodovini za delnico BAYN.

Matejjjjj ::

haha, jaz sem jih kupil po 40 tam nekje 2000 in prodal po 100+, potem so se pa šli prevzema monsanta. če ne poznaš posla, se farmacevtov ne greš.

GregiB ::

Matejjjjj je izjavil:

haha, jaz sem jih kupil po 40 tam nekje 2000 in prodal po 100+, potem so se pa šli prevzema monsanta. če ne poznaš posla, se farmacevtov ne greš.


Mater, ti pa res poznaš farmacevtski posel... Kupil si jih po 40, da bi v treh letih padle na 12... car.... in potem si jih držal naslednjih 13 let, ker si vedel, da gredo proti 100+... res.. pravi Nostradamus...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Matejjjjj ::

tam nekje 2000 lahko pomeni tudi 2008, nimam pojma, ne vem, premali denar da bi se spomnil, vem samo da sem upošteval priporočila alte na financah

želim samo opozoriti, da spletni portali, tudi tisti največji, samo blefirajo in so škodljivi za branje. Kmalu po odprtju računa na Degiru sem kupil Novo Nordisk, ker imam tam znance (na Danskem). Z delnico se ni zgodilo nič, vmes je pisalo člankov, da so dolgočasni, da ne vedo kaj delajo... Danes je delnica 100, jaz sem jih kupil po 20+..........................................................

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Matejjjjj ::

Druga zadeva, ko se gre firma prevzeme, postaja nevarno. Investitorji seveda kratkoročno obožujejo prevzeme, dolgoročno se pa noben prevzem skoraj ne splača. sem delal v eni taki prevzeti multionacionalki, mega zgodba, zapravljenih desetine, če ne 100 milijard dolarjev. danes, 20 let kasneje, firmi ločeni, 80% prevzetega potenciala pa zaprtega. delnica prevzemnika pa na istem nivoju kot 20 let nazaj, če imaš srečo... Poglejte samo Tevo... dizaster brezupen. al pa Pfizer? same zgodbe o uspehu, boljše če kupuješ zlato ali kripto... Kaj se dogaja po prevzemu najbolje povedo zaposleni prevzete firme. Oči mi je odprl en američan na poslovni večerji, ki je pred tem delal za uspešno firmo warren lambert, prevzeto s strani Pfizerja. Pfizer jih je kupil, raztrgal na kose, prodal patente, odpustil, uničil znanje, zapravil milijarde.... brez efekta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Kawhi ::

Tudi sam sem bil lastnik delnic Bayerja pred prevzemom Monsanta. Prodal sem takoj ko se je začelo govoriti o prevzemu. Monsanto je bil takrat glavna tarča okoljskih aktivistov in tudi raznoraznih državnih agencij. Res mi ni bilo jasno zakaj je šel Bayer v nakup. Praktično v parih mesecih po izvršenem nakupu so začele padati tožbe na Monsanto/Bayer. Res mi ni bilo jasno kaj je uprava s prevzemom razmišljala.

Matejjjjj ::

Poznam ljudi v Bayerju, pravijo tako, je pa to tam z dekretom prepovedana tema. Z razlogom. Verjetn je šlo za gverilski napad, američani so vedeli, da jih bodo ljudje doma tožili, zato so sprovocirali sovražni prevzem s strani Bayerja, ker je bil to edini način obrambe pred Monsantom. Bayerju so podtaknili gnilo jajce, firmo prodali, potem pa še začeli služiti na tožbah. Anglosaški kapitalizem je najhujši.

A kdo pogleda sijajne poteze Novartisa npr. Kje je danes Sandoz, kaj pa Alcon? to so šle stotine milijard dolarjev posredno davkoplačevalskega denarja v te prevzeme, ki so se vsi končali s spinnoffi in dezinvestiranjem.

https://www.novartis.com/news/media-rel...
https://www.novartis.com/news/media-rel...

Basel, April 9, 2019 - Novartis today completed the spin-off of the Alcon eye care devices business through a dividend-in-kind distribution to holders of Novartis shares and ADRs (American Depositary Receipts), with each holder receiving 1 Alcon share for every 5 Novartis shares or ADRs held on April 8, 2019, at the ...

pred tem pa https://www.reuters.com/article/us-nova...
April 7, 2008 Novartis to buy Alcon stake for $39 billion

a je treba še kaj dodati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Kawhi ::

Kakorkoli. Krivci za katastrofo Bayerja so sedeli v upravi le-tega in ne grdi američani v Monsantu.

Matejjjjj ::

zagotovo, zato pa so zapovedali molk

Kawhi ::

Kje pa ti vidiš posredno davkoplačevalski denar pa mi ni jasno.

Kje pa ti vidiš posredno davkoplačevalski denar pa mi ni jasno. Prevzem Alcona so svinancirali kar delničarji Novartisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

GregiB ::

Kawhi je izjavil:

Tudi sam sem bil lastnik delnic Bayerja pred prevzemom Monsanta. Prodal sem takoj ko se je začelo govoriti o prevzemu.
Bravo... sami geniji... Namera za nakup Monsanta je bila dana v drugi polovici 2016, ko je bil BAYN krepkih 40% pod ATH (kako ste to obdobje preživeli?!) Pa si prodal... no delnica je po tej objavi v pol leta narasla za 30%+... Pa res poznate farmacevtski posel, fantje!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Matejjjjj ::

razvojni stroški zdravil so pretežno financirani davkoplačevalsko.

večina denarja za zdravila se zbere z reimbursmentom, torej država oz paradržavne ustanove zbirajo denar za plačilo zdravil. Tudi v Sloveniji. kaj je to drugega kot denar navadnih davkoplačevalcev? a pri nas pacient sam plača 10.000$ za mesečno dozo enega modernega zdravila?

GregiB je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Tudi sam sem bil lastnik delnic Bayerja pred prevzemom Monsanta. Prodal sem takoj ko se je začelo govoriti o prevzemu.
Bravo... sami geniji... Namera za nakup Monsanta je bila dana v drugi polovici 2016, ko je bil BAYN krepkih 40% pod ATH (kako ste to obdobje preživeli?!) Pa si prodal... no delnica je po tej objavi v pol leta narasla za 30%+... Pa res poznate farmacevtski posel, fantje!


nehal sem brati, ko si napisal "redčevalec krvi"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Matejjjjj ::

Kawhi je izjavil:

Kje pa ti vidiš posredno davkoplačevalski denar pa mi ni jasno.

Kje pa ti vidiš posredno davkoplačevalski denar pa mi ni jasno. Prevzem Alcona so svinancirali kar delničarji Novartisa.



delničarji, ja... idila, ja

no, koliko je lek bil primoran sodelovati pri tej katastrofi? koliko so bile posledično manjše plače, kaj so počeli s kapitalom firme, koliko so vzeli posojil? koliko manj so investirali? koliko projektov je bilo ukinjenih...

Kawhi ::

GregiB je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Tudi sam sem bil lastnik delnic Bayerja pred prevzemom Monsanta. Prodal sem takoj ko se je začelo govoriti o prevzemu.
Bravo... sami geniji... Namera za nakup Monsanta je bila dana v drugi polovici 2016, ko je bil BAYN krepkih 40% pod ATH (kako ste to obdobje preživeli?!) Pa si prodal... no delnica je po tej objavi v pol leta narasla za 30%+... Pa res poznate farmacevtski posel, fantje!


Kaj pa tebe mede? Si se zdajle na Bayerju opekel da si tako popadljiv? Nisem nikjer govoril da sem genij glede delnic in ne farmacije, tudi Bayer trade ni bil bleščeč. Kupil nekje v prvi polovici 2010, nekaj pa sem zaslužil. Po nakupu Monsanta nisem Bayer nič več povohal. Samo napisal sem da mi takrat res ni bilo jasno, zakaj hudiča, so na takratno klimo proti Monsantu šli to kupit. Zato sem tudi prodal. Sem imel pa sam tudi par totalno idiotskih trejdov brez skrbi. Letos sigurno najbolj idiotski v celotni moji karieri trgovanja (od 2003 naprej). Bil sem lastnik ornk chunka Signature bank, ki je šla čez vikend zugrund. Pa kaj naj... Se zgodi.

Matejjjjj je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Kje pa ti vidiš posredno davkoplačevalski denar pa mi ni jasno.

Kje pa ti vidiš posredno davkoplačevalski denar pa mi ni jasno. Prevzem Alcona so svinancirali kar delničarji Novartisa.



delničarji, ja... idila, ja

no, koliko je lek bil primoran sodelovati pri tej katastrofi? koliko so bile posledično manjše plače, kaj so počeli s kapitalom firme, koliko so vzeli posojil? koliko manj so investirali? koliko projektov je bilo ukinjenih...


LOl, tebi pa popolnoma nič ni jasno, kako deluje kapitalizem. Nima popolnoma nobene veze kdo je kupec produkta. Novartis je podjetje v lasti delničarjev in ne delavcev, države ali Lukeca meseca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

GregiB ::

Matejjjjj je izjavil:

večina denarja za zdravila se zbere z reimbursmentom, torej država oz paradržavne ustanove zbirajo denar za plačilo zdravil.
In tem "nabirkam" se reče prispevek za zdravstveno zavarovanje... ki ni davek.

Matejjjjj je izjavil:

Tudi v Sloveniji. kaj je to drugega kot denar navadnih davkoplačevalcev?


Aha, logika... Ker sem navaden davkoplačevalec, je moj denar "denar navadnega davkoplačevalca". Torej vse kar kupim, kupim z denarjem navadnega davkoplačevalca? Hehehe... jao!

Matejjjjj je izjavil:

a pri nas pacient sam plača 10.000$ za mesečno dozo enega modernega zdravila?
a ga davčna blagajna? Po tvoji logiki se tudi produktni razvoj pri Clejskih mesninah financiras z denarjem navadnega davkoplačevalca...

Matejjjjj je izjavil:

nehal sem brati, ko si napisal "redčevalec krvi"
Očitno, ja...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
149 / 180
»»