» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
140 / 180
»»

Spura ::

mr_chai je izjavil:

@Spura Martin Shkrelli nima enakega bullish pogleda do Pfizerja, kot ti.
Hm... ja recimo on bistveno drugace gleda koliko bo profita od kovid stvari v primerjavi s prezentacijo, ki je na earning callu od managementa. Kdo ima prav tezko rect, jst pac priblizno upostevam napovedi od firme, ker vseeno oni poznajo situacijo bolj, imajo pa seveda interes stvari olepsevat. Ampak, kljub temu, da je covid vecina denarja, jst bolj stavim na nove produkte in onkologijo. Na zadnjih earningih je CEO napovedal, vecjo predanost tem podrocjem, in tudi dividendam in stock buybackom. Bomo vidl. Od tega videa je sla delnica dol se 10-15% se mi zdi, meni se zdi povsem solidno kupovat na 36-37 levelu, pa bonus je tudi, da se mi delnica ne zdi posebno obcutljiva na obrestne mere. Bi blo pa boljs kupovat NVDA ane? :D

CrniPanter ::

Sem ze pred casom opazil Pfzier kot zanimivega kandidata in sedaj uspel kupiti nekaj malega pri cca 37 USD, in nameravam še, dividenda je dovolj mikavna upside potential pa pomojem tudi.

Moe_Lester ::

Fantje rabim nasvet. S Palantirjem sem v slabih 2 letih cca. 25% v plusu. V zadnjem mesecu je šel gor skoraj x2. Z Applom dobrih 31%.

Na forumu so mi trdili, da bo šlo vse cugrunt. Da je Apple že prevelik, da bi še kaj rastel, PLTR pa nikoli ne bo profitabilen, ker so jim baje enkrat skenslali eno pogodbo.

V čem je problem? Zakaj ne dosegam izgub, ki so mi bile obljubljene s strani doomerjev? Ali naj sploh še držim delnice še kakšnih 12-13 let kot sem načrtoval in tvegam še večje donose ali raje prodam vse in vložim v kak obskuren brazilski rudnik?

Curve Ball ::

Uleti padalec z dvema delnicama v plusu v dveh letih ;)....bravo, lol.

Curve Ball ::

Aja, če se že izbrano hvalimo, v enem letu sem recimo z ardx naredil 700%, z asml pa cca 70% sem car ane ;)

bobby ::

Pri 700% na 10k investicije imas 80k,..- 10k in pa davek na dobicek 17k5 je kar zelo lepo.
Ampak to pod pigojem, da si dobicek vnovcil v nasprotju si se vedni samo na 10k.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Curve Ball ::

Brez skrbi je že zaprto oboje. Asml danes, ardx cca 15 dni nazaj.

Pa da še to povem da ni vse lepota. Sbny sem naredil 100% izgube :(.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Ostali skrbijo zame na tem forumu, ko piham na srebro un uran in so prijazni in mi povedo, kako se motim. Pa mi je v cast, da tudi jaz koga opomnim :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Curve Ball ::

Aja, pa asml je bil kar mnogokratnik navedene investicije. Ardx pa nekaj manj, enako sbny

bobby ::

Dodatek : iamm tud jaz v preteklosti podjetja s popolnim minusom. Live and learn.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Curve Ball ::

Ja, sbny je bolela, nikol več ornk pozicije v manjši banki...

bobby ::

Ce si se karkoli naucil iz sbny zgodbe potem nimas 100% izgube ampak drago lekcijo. Learn and go on.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Moe_Lester ::

Uleti padalec z dvema delnicama v plusu v dveh letih ;)....bravo, lol.


V resnici 3 od 3. Ampak plus pri TSLA ni omembe vreden. Sicer moj point ni bil v tem koliko plusa ali minusa je kdo naredil. Samo spomniti sem želel na izjave nekaterih, ki mislijo, da imajo pred sabo čarobno kroglo.

Ampak to pod pigojem, da si dobicek vnovcil v nasprotju si se vedni samo na 10k.


Jaz sem enkrat napisal v tej temi, da ni izgube, če ne prodaš, pa so se nekateri posmehovali :) Zanimivo gledat kako hitro se mnenja obračajo :)

Malidelničar ::

Moe Lester: To drži, dokler ne prodaš ne moreš narediti izgube. Takrat je čas za DCA :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Curve Ball ::

Lahko ti jo kar
čez vikend delistajo, ne rabiš prodat, sbny zgodba...

Pa Moe, zakaj se nisi 1 mesec nazaj oglasil, če ti je Palantir šel x2 gor v enem mesecu pa si po 2 letih 25% v plusu ;) ? Pri tako volatilni delnici res ne veš kaj bo čez 2 meseca.

Zgodovina sprememb…

Curve Ball ::

Pa sem šel gledat tale pltr. 2 leti nazaj je bil 45 danes je 13.66. Kul rast vrednosti delnice ;)

Moe_Lester ::

čez vikend delistajo, ne rabiš prodat, sbny zgodba...


Zakaj bi jo delistali? Kako točno se Palantirju lahko zgodi isto kot Signaturju, glede na to, da so profitabilni, popolnoma brez dolga, imajo 3 milijarde keša in za nekaj milijard podpisanih pogodb, širijo biznis, niso pod pritiskom trenutnih makro razmer...

Pa Moe, zakaj se nisi 1 mesec nazaj oglasil, če ti je Palantir šel x2 gor v enem mesecu pa si po 2 letih 25% v plusu ;) ? Pri tako volatilni delnici res ne veš kaj bo čez 2 meseca.


Sem se oglasil, ko je bil na 7, 8$ in sem napisal, da vsak mesec porinem not jurja. Pa sem dobil kar nekaj arogantnih odgovorov, da naj raje hitro prodam ker bo firma propadla. Predvsem od ljudi, ki očitno niti od daleč niso bili seznanjeni s poslovanjem.

Se pa strinjam s tabo, da nikoli ne veš, kaj bo čez 2 meseca. Ampak mene so učili, da se delnice kupuje za daljše obdobje, nima smisla kupovati, če ne misliš držati 10, 15 let.

pingme ::

Koliko je nekdo "zaslužil" na določeni delnici je brezpredmetno, če zraven ni zneskov. Pa ni treba, da so absolutni zneski, bolj je pomembno koliko je to za nekoga mesečnih plač. Vržt eno mesečno plačo v ultra volatilno oz. high risk / reward seveda ni problem, če zgubiš, pač zgubiš. Bi za enoletno plačo izbral enak portfelj? Kaj pa za deset letnih plač? Bi riskiral in dal all-in v Palantir, Teslo... ali bi se v tem primeru odločil za bolj konzervativne value delnice s stabilnimi dividendami?

Moe_Lester ::

Sicer sem že napisal, ampak takrat z drugim nickom. Moja strategija se ni spremenila. 20% mesečnih prihodkov dam v vrednostne papirje. Od tega cca. polovico razdelim med TSLA, AAPL in PLTR, polovico pa v CPSX (S&P 500 sklad). Plan je nadaljevati takole še cca. 15 let in potem pogledati stanje.

All-in z vsem premoženjem pa ne bi šel nikoli v nobeno delnico pod nobenim pogojem.

pikachu004 ::

Živjo,
zanimam se za ETF iShares MSCI EM UCITS ETF (Dist). Račun imam pri Interactive Brokers, zanima me koliko % se odbije pri prejemu divdende?

Sparkxl ::

Moe_Lester je izjavil:


V čem je problem? Zakaj ne dosegam izgub, ki so mi bile obljubljene s strani doomerjev?


Problem je predvsem v tem, da si nestrpen. Daj času čas.

Ne razumem pa najbolj logike zakaj polovico mečeš v eno in isto, torej tech? Zakaj v 3, če pa je to isti sektor in se vse več ali manj vse enako premika?

redtech ::

pikachu004 je izjavil:

Živjo,
zanimam se za ETF iShares MSCI EM UCITS ETF (Dist). Račun imam pri Interactive Brokers, zanima me koliko % se odbije pri prejemu divdende?


W8 Ben preveri, da imaš updatan, -15% ti bo šlo ob prejemu ostalo do 27,5% pa FURSu, ko dobiš odločbo.

pingme ::

redtech je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Živjo,
zanimam se za ETF iShares MSCI EM UCITS ETF (Dist). Račun imam pri Interactive Brokers, zanima me koliko % se odbije pri prejemu divdende?


W8 Ben preveri, da imaš updatan, -15% ti bo šlo ob prejemu ostalo do 27,5% pa FURSu, ko dobiš odločbo.


W8 Ben nima nič s skladom, ki kotira na nemški borzi in ima domicilj na Irskem.

pingme ::

Mimogrede: tudi ni več 27,5%, ampak 25%.
Kar se pa dividend na splošno tiče, je pa žalostno, da dvojno ne-obdavčevanje v praksi funkcionira le z USA, kjer pride W8 Ben v poštev.
V EU državah, ti (naj napiše, če ima kdo drugačne izkušnje) vzamejo polni davek, FURS ti prizna le 15%, torej še 10% doplačaš, potem ko dobiš odločbo moraš pa zahtevati od davčnega urada EU države, da ti vrnejo preplačilo.
Za dividende v Franciji bi torej plačal 30%, potem pa še 10% FURSu, ko dobiš odločbo se moraš pa j.... s francosko davčno, da ti 15% vrnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

Moe_Lester ::

Ne razumem pa najbolj logike zakaj polovico mečeš v eno in isto, torej tech? Zakaj v 3, če pa je to isti sektor in se vse več ali manj vse enako premika?


Težko se strinjam, da je cel tech sektor isto sranje. Lahko mogoče razložiš zakaj se ti zdijo te 3 delnice eno in isto?

Osebno investiram v firme, ki jih odlično poznam in izpolnjujejo moje standarde. To pomeni:
- Zdrave bilance (brez dolgov, spodobna rast, dobre marže, enostaven poslovni model, ki sem ga sposoben razumeti)
- Vodilen položaj na trgu v svoji niši in dober moat.
- Sticky produkte, ki ne zahteva gore oglaševalskega denarja, da se premaknejo (Tesla nima marketing oddelka, PLTR je šele lani začel graditi sales team. Apple sicer ima konkretne marketinške budgete ampak vseeno precej nižje od konkurence).
- Potencial za rast.
- Se skladajo z mojimi pogledi na svet. Naftašev, klasičnih bank, Toyote, večine farmacevtov itd. ne maram. V take firme ne bom vlagal tudi, če garantirajo 100% letni donos.

Malidelničar ::

Moe_Lester je izjavil:

Sicer sem že napisal, ampak takrat z drugim nickom. Moja strategija se ni spremenila. 20% mesečnih prihodkov dam v vrednostne papirje. Od tega cca. polovico razdelim med TSLA, AAPL in PLTR, polovico pa v CPSX (S&P 500 sklad). Plan je nadaljevati takole še cca. 15 let in potem pogledati stanje.

All-in z vsem premoženjem pa ne bi šel nikoli v nobeno delnico pod nobenim pogojem.


Jaz bom razdelil zadevo na enih verjetno max. 10 visokokvalitetnih dividendnih delnic na U.S. stock exchange. Zraven imam že obstoječo naložbo na LJSE.
Eni planirajo celo tako, da dividende pridejo vsak mesec - potem morajo gledati kdaj kdo kaj izplača.
Ne vem pa, če bom overweight v tech-u. Gledam bolj alternativne zadeve, bom pa skombiniral po sektorjih.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Moe_Lester je izjavil:

Ne razumem pa najbolj logike zakaj polovico mečeš v eno in isto, torej tech? Zakaj v 3, če pa je to isti sektor in se vse več ali manj vse enako premika?


Težko se strinjam, da je cel tech sektor isto sranje. Lahko mogoče razložiš zakaj se ti zdijo te 3 delnice eno in isto?

Osebno investiram v firme, ki jih odlično poznam in izpolnjujejo moje standarde. To pomeni:
- Zdrave bilance (brez dolgov, spodobna rast, dobre marže, enostaven poslovni model, ki sem ga sposoben razumeti)
- Vodilen položaj na trgu v svoji niši in dober moat.
- Sticky produkte, ki ne zahteva gore oglaševalskega denarja, da se premaknejo (Tesla nima marketing oddelka, PLTR je šele lani začel graditi sales team. Apple sicer ima konkretne marketinške budgete ampak vseeno precej nižje od konkurence).
- Potencial za rast.
- Se skladajo z mojimi pogledi na svet. Naftašev, klasičnih bank, Toyote, večine farmacevtov itd. ne maram. V take firme ne bom vlagal tudi, če garantirajo 100% letni donos.


Lahko se strinjaš ali ne, ampak sektor se pomika skupaj, zato se mu tudi reče sektor, ker so not sorodne stvari.
So pa v tvojih 3 vseeno neke razlike:

Apple mogoče celo ima možnost da raztura še dalje, če uspe držati korak pred konkurenco.

Palantir...klasični pravljičarji

Tesla...meme coin med delnicami, ki pospešeno zgublja proti konkurenci, vrednoten pa je (še), kot da je edini, ostali pa izdelujejo parne stroje

kow ::

Pocasi bo cas za shortanje nvidia, milijarda kapitalizacije zaradi graficnih kartic z AI cipi? Lol.

redtech ::

pingme je izjavil:

redtech je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Živjo,
zanimam se za ETF iShares MSCI EM UCITS ETF (Dist). Račun imam pri Interactive Brokers, zanima me koliko % se odbije pri prejemu divdende?


W8 Ben preveri, da imaš updatan, -15% ti bo šlo ob prejemu ostalo do 27,5% pa FURSu, ko dobiš odločbo.


W8 Ben nima nič s skladom, ki kotira na nemški borzi in ima domicilj na Irskem.


Nisem pogledal sem mislil, da je US. Golob je obljubljal višji davek, me preseneča, da še ni :)

Moe_Lester ::

Lahko se strinjaš ali ne, ampak sektor se pomika skupaj, zato se mu tudi reče sektor, ker so not sorodne stvari.


Če dovolj posplošiš se cel trg pomika skupaj. Ampak v resnici je ta izjava povsem brez vrednosti. Kakšno korist imaš od tega, da mečeš v isti koš Palantir, Microsoft, Tesla, IBM, Netflix...?

Palantir...klasični pravljičarji


Zakaj tako misliš? Resno vprašanje, da vidim, če sem kaj spregledal. 0$ dolga, 20% rast prihodkov, GAAP profitabilnost, hiter prodor AI v biznis okolja, kjer ima Palantir ogromno izkušenj in verjetno par let prednosti...

Kje vidiš problem?

Tesla...meme coin med delnicami, ki pospešeno zgublja proti konkurenci, vrednoten pa je (še), kot da je edini, ostali pa izdelujejo parne stroje


Kako se kaže, da izgobljajo proti konkurenci? Model Y je najbolj prodajan avto na svetu, Model 3 je na 8. mestu. Pred kratkim so predstavili nekaj novosti pri izdelavi avtomobilov, ki jim bodo omogočale še dodatno nižati ceno oz. ohraniti visoke marže med tem, ko konkurenca z večino modelov dela minus.

pingme ::

Glede Palantir: to da so brez dolga ne pomeni dosti. Kako pa dobi podjetje kapital, če dela izgubo? Ali se zadolži ali pa izda nove delnice. In PLTR je v petih letih početveril število delnic. Če je torej bil nekdo pred petimi leti 4% lastnik, je danes le še 1% (če ni vmes nič dokupil). Tako da ne gledat na rast prihodkov in dobička, ampak glej na rast na posamezno delnico.

Moe_Lester ::

Palantir je začel kotirati na borzi Septembra 2020, torej manj kot 3 leta nazaj. Če si bil 5 let nazaj lastnik si danes verjetno precej bogat :)

Od DPO naprej se je število delnic povečalo za cca. 20%. Revenue per share in EPS rasteta.

bobby ::

Ce...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Spura ::

Moe_Lester je izjavil:

Ne razumem pa najbolj logike zakaj polovico mečeš v eno in isto, torej tech? Zakaj v 3, če pa je to isti sektor in se vse več ali manj vse enako premika?


Težko se strinjam, da je cel tech sektor isto sranje. Lahko mogoče razložiš zakaj se ti zdijo te 3 delnice eno in isto?

Osebno investiram v firme, ki jih odlično poznam in izpolnjujejo moje standarde. To pomeni:
- Zdrave bilance (brez dolgov, spodobna rast, dobre marže, enostaven poslovni model, ki sem ga sposoben razumeti)
- Vodilen položaj na trgu v svoji niši in dober moat.
- Sticky produkte, ki ne zahteva gore oglaševalskega denarja, da se premaknejo (Tesla nima marketing oddelka, PLTR je šele lani začel graditi sales team. Apple sicer ima konkretne marketinške budgete ampak vseeno precej nižje od konkurence).
- Potencial za rast.
- Se skladajo z mojimi pogledi na svet. Naftašev, klasičnih bank, Toyote, večine farmacevtov itd. ne maram. V take firme ne bom vlagal tudi, če garantirajo 100% letni donos.
Povsem razumno stalisce. Tech ima tud ful veliko prednosti, predvsem:
- velike marze
- skalabilnost z omejenimi stroski
- odvisno od tipa malo ali nic jebanja z inventarjem
- ni ciklicen in YoY ni hudih sprememb dobicka

Razne naftne, energy, materials itd firme so ful tezje za pogruntat ker lahko gre ogromen dobicek v loss v enem kvartalu samo ker se pac cena nekega materiala nekoliko spremeni, ker marze so tanke in ker je drug del cikla.

pangro ::

Dober ga pltr žge. Dober tudi pretepajo umetna gnojila mos, ntr.

redtech ::

NVDA skoraj 1T na 4B earnings, kva to delajo :))

musicfreak ::

-

Curve Ball je izjavil:

Aja, če se že izbrano hvalimo, v enem letu sem recimo z ardx naredil 700%, z asml pa cca 70% sem car ane ;)


Glede na to da delam pri ASML, je to izjemno varna delnica pomoje za prihodnost. Narocil prekomerno za naslednja leta, iskanje 1000 novih delavcev v Berlinu, kupovanje vseh moznih nepremicnin v okolic, gradi se cel nov kampus. Ravnokar dokoncanje novega produkta ki je bil strankam v testni fazi tako vsec, da bi ze radi imeli za proizvodnjo cipov ker bi naj bil cisto nov level, ceprav se niti ni cisto konec.

rini ::

Aleluja. ASML imam veliko!

Spura ::

To je ena okvara, ki jo imam, pa jo moram premagat. Jst vidim neko delnico, ki ima dober uspeh ala ASML, in ko gre gor je nocem vec kupovat ker se mi zdi, da ni vec poceni. Isto MSFT, Apple in podobni ko imajo 30% rally. Pol pa kupujem stvari, ki so sle dol in so "poceni", in valda delam ravno narobe, dajem kes v luzerje. Pozitiven in negativen momentum je velik efekt, in ce ni catalysta padajoce delnice ne nehajo padat, tudi ce so kar solidne firme. Ko je Palantir sunil gor iz 7.5 na 10 sem si mislil, da sem itak zamudil in evo ga danes na 14.5. Pol pa dokupujem stvari, ki mi padajo, sej verjetno bom cez cas v plusu, ampak ce gledam nazaj:
- bi blo boljs ce bi kupu pozicije kjer sm 15% v plusu, kljub temu da je drazje kot prej
- bi blo boljs, da bi cakal pri firmah ki padajo, da se odzenejo 10% od bottoma, preden kupim. Kljub temu da bi zamudil prvih 10% rasti, bi imel boljsi cost basis kot pa ce pocasi DCAjas na poti navzdol

J.McLane ::

Tudi malo odvisno kašno časovno obdobje misliš držat delnico, veliko takih, ki se peljejo na ta pozitivi moment prodajo po tednih ali mesecih, takrat je dobra točka za vstop za na dolgi rok, saj pride do zmerne konsolidacije. Torej poglej katere misliš, da si zamudil leto ali dve nazaj, poglej kje so danes in tisti, ki se zdi dober ga držiš na dolgi rok.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Malidelničar ::

musicfreak je izjavil:

-

Curve Ball je izjavil:

Aja, če se že izbrano hvalimo, v enem letu sem recimo z ardx naredil 700%, z asml pa cca 70% sem car ane ;)


Glede na to da delam pri ASML, je to izjemno varna delnica pomoje za prihodnost. Narocil prekomerno za naslednja leta, iskanje 1000 novih delavcev v Berlinu, kupovanje vseh moznih nepremicnin v okolic, gradi se cel nov kampus. Ravnokar dokoncanje novega produkta ki je bil strankam v testni fazi tako vsec, da bi ze radi imeli za proizvodnjo cipov ker bi naj bil cisto nov level, ceprav se niti ni cisto konec.


Kako si pa prišel do službe pri njih? Iskrene čestitke, btw.

ASML si ogledujem že dolgo, je pa zame trenutno previsoko. Je pa na moji listi od evropskih delnic (poleg še nekaterih).
Kje vidiš kakšne rizike: Morda Kitajska/Taiwan?
Recimo a v zgodbo od ASML spada tudi plan ZDA, da bodo zgradili lastne fab-e (v mislih imam predvsem Intel)?
Hvala za info
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Spura je izjavil:

To je ena okvara, ki jo imam, pa jo moram premagat. Jst vidim neko delnico, ki ima dober uspeh ala ASML, in ko gre gor je nocem vec kupovat ker se mi zdi, da ni vec poceni. Isto MSFT, Apple in podobni ko imajo 30% rally. Pol pa kupujem stvari, ki so sle dol in so "poceni", in valda delam ravno narobe, dajem kes v luzerje. Pozitiven in negativen momentum je velik efekt, in ce ni catalysta padajoce delnice ne nehajo padat, tudi ce so kar solidne firme. Ko je Palantir sunil gor iz 7.5 na 10 sem si mislil, da sem itak zamudil in evo ga danes na 14.5. Pol pa dokupujem stvari, ki mi padajo, sej verjetno bom cez cas v plusu, ampak ce gledam nazaj:
- bi blo boljs ce bi kupu pozicije kjer sm 15% v plusu, kljub temu da je drazje kot prej
- bi blo boljs, da bi cakal pri firmah ki padajo, da se odzenejo 10% od bottoma, preden kupim. Kljub temu da bi zamudil prvih 10% rasti, bi imel boljsi cost basis kot pa ce pocasi DCAjas na poti navzdol


Edina tvoja okvara je, da očitno sploh ne veš kaj delaš. Kaj sploh hočeš? Na dolgi rok? Potem ti dol visi kaj dnevno skače gor in dol. Kratki rok? Day trader? Si očitno vedno prepozen (kot 99% ostalih)in ti ta igra ne gre od rok

redtech ::

Za občutek LUC.TO, računam na premik po 2027-28, sedaj pa vsakič, ko gre nižje dodam po malo, da naberem volumen. KNOP po današnjih cenah bo imel 40% yield, če dvigne nazaj dividendo, spet računam na to po 2025.

Trenutno mi je zanimiva situacija na FTSE v high yield grupi. Vse na raprodaji, ker v obveznicah na easy dobiš 7% in se te delnice ne izplačajo, kupuješ v takem okolju.

Ko bo splošno znano, da se high yield izplača bo že prepozno, ti pa boš lahko prodal pri +50% in zaklenil 5-7 let dividend + CF imaš vmes, ko čakaš.

Za MSFT ne znam pogledat, kdaj in kaj ga bo poneslo navzgor.

Jaz kupujem navzdol, gledam pa tudi na dividende pri večjih pozicijah.

Spura ::

redtech je izjavil:

Vse na raprodaji, ker v obveznicah na easy dobiš 7% in se te delnice ne izplačajo, kupuješ v takem okolju.
Tukaj mislis corporate bonds? Ker UK bondi so okol 4.5% zdele.

redtech ::

Ja 5% sem imel v mislih, sem računal, da 7% plačujem za funt. Obresti so dodatni razlog, pa spremljam malo chat London South East, ljudje se pritožujejo, da algoritmi s smešno nizkimi pozicijami ubijajo cene.

Malidelničar ::

A kaj krepite vašo cash pozicijo? Pričakujete kakšne upade v drugi polovici? Kakšno strategijo imate na tem področju?
Moja cash pozicija je recimo trenutno 1%, torej sem fully invested (dejansko večino časa vlagam tako).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

To si že bogat, jaz imam -75% zmanjšujem sedaj na -40% (depozit), če se bom vzdržal nakupov :))

enemon ::

Malidelničar je izjavil:

A kaj krepite vašo cash pozicijo? Pričakujete kakšne upade v drugi polovici? Kakšno strategijo imate na tem področju?
Moja cash pozicija je recimo trenutno 1%, torej sem fully invested (dejansko večino časa vlagam tako).


Trenutno sem cca. 15% v kešu, za vsak slučaj, če bo kakšen flash crash, da sem ready. :D

user4683 ::

Jaz sem 2/3 pretopil v cegle. Nekam sumljivo visoko se mi zdi vse skupaj pri delnicah :)) Malo cakam kaj se bo zgodilo z delnicami in morda spet vrzem nekaj notri konec poletja/jeseni.

rini ::

Nabiram gotovino, da vstopim v TSLA pod $100, tako kot so bile napovedi mnogih znalcev tukaj.
««
140 / 180
»»