» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
108 / 180
»»

lay2er ::

Jutri bom likvidiran sem dobil obestilo. Pa je slo pa k. Haha krasni novi svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lay2er ()

rini ::

zazaš..

lay2er ::

Ne, 100% margin bi moram imet, če nočem da likvidirajo mojo pozicijo. Jaz mam pa itak odprt cash acc. Nateg čisti. Hedgi bodo pa nakupili svoje

redtech ::

Ne razumem, imaš cash ali margin account? Daj prilepi notice.

nurmaln ::

jest10 je izjavil:

Zato se srebro kupuje v tujini in se ga hrani v brezcarinskih depojih. Tam plačaš nakup ene 8% nad tržno ceno pri 100unč kosih.
Na primer tu. Je pa še kar nekaj drugih ponudnikov.


A daš povezave še na "nekaj drugih ponudnikov"? Ti kupuješ pri goldavenue?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Masayoshi ::

In zakaj enostavno ne kupujete spot? Tiste paničarje, ki kupujejo v fizični obliki naj bi še nekako razumel (no v resnici jih ne) ampak da pa takole kupuješ in imaš pol v nekih depojih mi je pa res misterij...

nurmaln ::

Masayoshi je izjavil:

In zakaj enostavno ne kupujete spot?

Misliš na SLV ETF ali kaj drugega?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Masayoshi ::

Mislim spot - XAG/USD. Sicer verjamem da vsi brokerji tega ne nudijo IBKR Irska ima, Madžarska pa vem da ne.

nurmaln ::

Masayoshi je izjavil:

Mislim spot - XAG/USD. Sicer verjamem da vsi brokerji tega ne nudijo IBKR Irska ima, Madžarska pa vem da ne.

IBKR pravi da ne smem ;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gruntfürmich ::

Masayoshi je izjavil:

In zakaj enostavno ne kupujete spot? Tiste paničarje, ki kupujejo v fizični obliki naj bi še nekako razumel (no v resnici jih ne) ampak da pa takole kupuješ in imaš pol v nekih depojih mi je pa res misterij...

ker eni pravijo da srebra ni toliko koliko je 'spota' in če je to res bo problem s 'spotom' (beri nič profita)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Masayoshi ::

Lol

bobby ::

Kupujem fizično,ko lahko. srebro seveda.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

otago ::

Danes evropske delnice (basf, bmw, bayer, siemens, itd..) v velikem plusu? Naftaši dol. Če kdo razume ...

bobby ::

Tu imaš odgovor
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jest10 ::

nurmaln je izjavil:

jest10 je izjavil:

Zato se srebro kupuje v tujini in se ga hrani v brezcarinskih depojih. Tam plačaš nakup ene 8% nad tržno ceno pri 100unč kosih.
Na primer tu. Je pa še kar nekaj drugih ponudnikov.


A daš povezave še na "nekaj drugih ponudnikov"? Ti kupuješ pri goldavenue?


No, saj znaš dati v gogle "VAT free silver storage".

Jaz imam pri goldavenue, ter auvesta.

Vidim, da so sedaj malo nabili "premium". Preveliko povpraševanje.

redtech ::

gruntfürmich je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

In zakaj enostavno ne kupujete spot? Tiste paničarje, ki kupujejo v fizični obliki naj bi še nekako razumel (no v resnici jih ne) ampak da pa takole kupuješ in imaš pol v nekih depojih mi je pa res misterij...

ker eni pravijo da srebra ni toliko koliko je 'spota' in če je to res bo problem s 'spotom' (beri nič profita)


Poglejta si zadnjo famo na LME
The London Metal Exchange suspended trading in its nickel market

To je razlika med papirjem in fizično kovino, zlata, srebra in platine je v papirju še več.
Papir ni vreden nič, ko pridejo težave.

Tukaj sem pred leti gledal, da bi nabavil sode Nickel Drum - 250 kg po 3k :)
https://www.silverbullion.com.sg/Asset/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

gruntfürmich ::

če imaš farmo kjer lahko te big-bege skladiščiš in eventuleno pretovoriš/prepelješ, morda.
ampak imaš toliko stroškov z vso to logistiko da se mi zdi neumno? raje hendlam zlato, ki je 1/100 te teže in volumna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

johny3 ::

jest10 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

jest10 je izjavil:

Zato se srebro kupuje v tujini in se ga hrani v brezcarinskih depojih. Tam plačaš nakup ene 8% nad tržno ceno pri 100unč kosih.
Na primer tu. Je pa še kar nekaj drugih ponudnikov.


A daš povezave še na "nekaj drugih ponudnikov"? Ti kupuješ pri goldavenue?


No, saj znaš dati v gogle "VAT free silver storage".

Jaz imam pri goldavenue, ter auvesta.

Vidim, da so sedaj malo nabili "premium". Preveliko povpraševanje.


Kako to da imaš pri obeh, da malo porazdeliš tveganje? Kako varna je ta zadeva?

strawman ::

Danes sprejeto.

Stopnja dohodnine od dohodkov od obresti, dividend in dobičkov se znižuje s 27,5 odstotka na 25 odstotkov, ob čemer bo kapital neobdavčen že ob odsvojitvi po 15 letih imetništva. S 27,5 odstotka na 15 odstotkov se znižuje obdavčitev dohodka od oddajanja premoženja v najem, prav tako se bodo znižali normirani stroški.

bobby ::

Na DB bodite pozorni, vpletena je v cisto prevec zadev in ima 35biljinov v derivatih.
Delnica - 40% v mesecu dni
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

lisica42 ::

Pozdravljeni,

najprej hvala za vse koristne informacije. Gledala sem po forumu, a tega vprašanja še nisem našla. Gre za začetniško vprašanje, tako da hvala za razumevanje in pomoč.

1. Imam nekaj delnic Krke, kupljenih na Varšavski borzi v poljskih zlotih (CapTrader). Ali ima morda izkušnje s tem, kako je z dividendami v tem primeru. Ali bodo na portal prihajale v zlotih in jih bom morala nato pretvarjati v evre? Morda ve kdo, kako je v tem primeru z obdavčenjem?

2. Ter še eno splošno vprašanje. Do sedaj sem kupovala le ETF-je v €. CapTrader račun imam v €.
Sedaj želim prvič kupiti nekaj delnic v dolarjih. Zanima me, kako to urejate na CapTraderju oz. podobnih posrednikih. Dam Trade-> Convert currency in pretvorim evre v dolarje? Ali uporabljate kakšen boljši način? Nekje sem brala, da je priporočljivo narediti preko FX konverzije, ampak se na to ne spoznam in kolikor razumem, Forex tradinga tudi nimam omogočenega v svojem vmesniku.

Hvala lepa za pomoč.

bobby ::

Dodatek: se 41miljard je znanih CDS na stavo, da Rusija ne bo mogla poplacati zunanjega dolga. Koliko je sele kontra stav na to stavo pa pitaj boga
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

lisica42 ::

lisica42 je izjavil:

Pozdravljeni,

najprej hvala za vse koristne informacije. Gledala sem po forumu, a tega vprašanja še nisem našla. Gre za začetniško vprašanje, tako da hvala za razumevanje in pomoč.

1. Imam nekaj delnic Krke, kupljenih na Varšavski borzi v poljskih zlotih (CapTrader). Ali ima morda izkušnje s tem, kako je z dividendami v tem primeru. Ali bodo na portal prihajale v zlotih in jih bom morala nato pretvarjati v evre? Morda ve kdo, kako je v tem primeru z obdavčenjem?

2. Ter še eno splošno vprašanje. Do sedaj sem kupovala le ETF-je v €. CapTrader račun imam v €.
Sedaj želim prvič kupiti nekaj delnic v dolarjih. Zanima me, kako to urejate na CapTraderju oz. podobnih posrednikih. Dam Trade-> Convert currency in pretvorim evre v dolarje? Ali uporabljate kakšen boljši način? Nekje sem brala, da je priporočljivo narediti preko FX konverzije, ampak se na to ne spoznam in kolikor razumem, Forex tradinga tudi nimam omogočenega v svojem vmesniku.

Hvala lepa za pomoč.


Pardon, drugo vprašanje lahko ignorirate, sem že našla odgovor. :D

gruntfürmich ::

bobby je izjavil:

Na DB bodite pozorni, vpletena je v cisto prevec zadev in ima 35biljinov v derivatih.
Delnica - 40% v mesecu dni

se ne bi strinjal glede pomembnosti padca.
za DB se ve, da je 'slaba banka' in da jo nemci poskušajo reševati.
ampak 40% padec se je zgodil VSEM bankam, to ni lokalizirano na DB, pa čeprav se nam zdi da bi morale delnice rasti ker bodo obresti višje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

CrniPanter ::

Imam eno vprašanje, ki si ga nikakor ne znam odgovorit s pomočjo Googla in drugih morda bolj poučenih osebkov, tako da bi res cenil če ima kdo kak zanimiv insight.

Skratka vlagam preko IB in sem se odločil za ETF-e. Bolj natančno vlagam v SXR8, ki je ETF ki naj bi imitiral gibanje SP500 (iShares Core S&P500). Zdaj pa ko gledam in primerjam gibanje vrednosti med SP500 in mojim SXR8 vidim da so odstopanja ogromna. Medtem ko recimo VOO (Vanguard S&P 500) sledi gibanju indeksa skoraj v piko natančno.

Kje je "problem" v temu, da prihaja do takih razlik med vrednostjo obeh ETF-ov? Je razlog ker je en v EUR in drugi v USD?

Masayoshi ::

en je kumulativni, drugi pa izplačuje dividende vsake 3 mesece

J.McLane ::

SXR8 kotira v EU in je predstavljen v EUR, S&P index gledaš v USD.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Masayoshi ::

J.McLane je izjavil:

SXR8 kotira v EU in je predstavljen v EUR, S&P index gledaš v USD.


Res ampak je currency unhedged. Razlika je zaradi dividend.

J.McLane ::

Nima veze, če prikaže na isti graf hruške in jabolka bo graf jasno, da drugačen. Če pa nebi bil tako len in bi S&P gledal v EUR bi bila grafa veliko bolj pokrita (razen reinvestiranih dividend)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Masayoshi ::

In zakaj bi kdo gledal en graf v EUR drugi pa v USD?
Ups, pogledal njegov post nazaj in je sam napisal da tako gleda, LOL...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

CrniPanter ::

Se mi je zdelo da delam neko osnovnošolsko napako, hvala za pomoč, vse jasno zdaj :)

Masayoshi ::

Če je še kdo zadnje dneve vskočil v kitajske tehnološke delnice (Baba, Bidu, JD...) bo imel danes zelo lep dan.

energetik ::

A to misliš sarkastično ali računaš na odboj? :P
vires in numeris

Sparkxl ::

Kitajsko imam samo 1 pozicijo...1898...30% dol...auč :( Ampak padec celotnega marketa, sploh tech sektor pa je epski.
Cel svet se je do sedaj že naučil da je covid scam in da lockdown=gospodarski polom. Ampam kitajcem pa očitno ne potegne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Masayoshi ::

energetik je izjavil:

A to misliš sarkastično ali računaš na odboj? :P


Nič ne računam, je kar dejstvo, poglej HangSeng, ali pa premarket. JD je recimo v Hong Kongu skočil za 36%.

https://www.cnbc.com/2022/03/16/china-s...

Najbolj hecno pa je da je ravno včeraj JP Morgan katal JP, Baidu, Baba iz overweight na sell - recimo BABA iz cilja 180 na cilj 65$.

https://twitter.com/zerohedge/status/15...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

energetik ::

Jst sem včeraj dodal, ker je bilo totalno oversold.
vires in numeris

gruntfürmich ::

kako lepo so mi pred letom delali kitajski tech velikani... potem pa dol... in dol... pa ko misliš da ne morejo iti čez 5 letni support; še bolj dol...
je kar v krizi kitajska, ja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

Sicer me trenutno kitajska ne gane ampak če že, bom počakal, ČE pač bo šlo tolk dol, do 80% ali več kapitulacije, potem pa bi kaj kupil,... Do takrat so mi pa samo na radarju,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

energetik ::

Haha, MCHI danes 15% gor, v nulo sem zadel nakup včeraj, na žalost pa si nisem upal večji znesek vložit...
vires in numeris

J.McLane ::

A ko slo sklade prekladaš sem in tja velja datum tečaja za isti dan ali imajo še vedno uno foro, da je T+1 ali celo T+2?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

redtech ::

Vse kar na HK gledam ima P/B ratio od 0.2 do 0.5, nevem kam lahko še gre, vendar gre.

Ta obrat danes bi jaz pripisal short exit, ravno na FOMC meeting day.
Taki obrati so lahko nevarni, ker požre buy pozicije in potem obrat nazaj dol.

Sem se pa naučil, da ne vstopam v delnice ob taki volativnosti :)

Bolj zanimiv je razlog za padanje HK, covid, russia friendly, petroyuan deal,...? Ekonomske številke niso slabe.

Brazilija trenutno najbolje!

Malidelničar ::

Sem čakal da LJSE še kaj pade, zdaj pa ne vem. Po mojem bom vstopil marca ampak zmanjšal nakup in aprila še enkrat če gre še dol.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

J.McLane je izjavil:

A ko slo sklade prekladaš sem in tja velja datum tečaja za isti dan ali imajo še vedno uno foro, da je T+1 ali celo T+2?
T+1
vires in numeris

Fizikalko ::

Tencent in Baba danes preko +30%... Je kdo ujel dip?

rini ::

Danes dobrih +11% na portfelju (držim več US papirjev), promet (volume) je povsod dosegel ali presegel povprečje. Ob 2:30 pm je vse obrnilo navzgor. Že preveč FOMO, kot da so Rusi že obrnili domov. V mesecu ali dveh bi rad nabavil še GOOG in AMZN, predno pride do splita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

Cupakabra123 ::

Ima kdo nasvet kako zaceti z delnicami in vlaganjem. Recimo da sem za zacetek pripravljen vlozit 100€ mesecno. Koliko lahko realno pricakujem nazaj? Uporabljate Revolut za nakup ali kaj drugega?

gruntfürmich ::

že od poletja poslušam kako ste zadeli dip... upam da ste te delnice prodali, ker drugače tolčete velik minus
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sparkxl ::

Hehe samo res, vsi kupujejo dip, ko pa daš zoom out pa vidiš da je pot samo navzdol.

bobby ::

:)
se ne morem strinjat z gornjima izjavama
:)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

WaterBoy ::

Cupakabra123 je izjavil:

Ima kdo nasvet kako zaceti z delnicami in vlaganjem. Recimo da sem za zacetek pripravljen vlozit 100€ mesecno. Koliko lahko realno pricakujem nazaj? Uporabljate Revolut za nakup ali kaj drugega?

Jaz sem začel z revolutom in še imam gor par pozicij. Sedaj sem prešaltal na captrader, ki je skoraj isto kot IB.
Koliko realno pričakuješ nazaj? Kak to misliš? Kok bo dobička? To ti ne ve noben povedati.
««
108 / 180
»»