» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
70 / 160
»»

demogill ::

Baba se splača? Kdo kakšno mnenje? Hvala

Tisti ki ste na Trading212 ostajate ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

barakus ::

Ali kdo ve ce se da migirrati IBUK na irsko namesto madzarsko?

PowaAaaaH ::

demogill je izjavil:

Baba se splača? Kdo kakšno mnenje? Hvala

Tisti ki ste na Trading212 ostajate ali ne?


Baba zadnje 2 meseca "trpi" same slabe novice.. Vse se je začelo z zavrnitvijo Ant. IPO-ta in javno kritiziranje Jack Ma-ja proti Kitajski partiji.. Potem še "slabe" novice s strani Amerike za Kitajska podjetja glede možnosti de-listanja z ameriške borze. In sedaj še preiskave na podlagi monopola..

Js osebno vidim to bolj kot Jack Ma proti partiji in ne, kot nek direktn napad na Babo. Bodo pa vrjetno kakšne denarne kazni..

Bolj me skrbi, če se partija tukaj še ne bo ustavila in se bo vleklo in zapletalo še naprej.. Glede fundamentals bi bila zame definitivno buy po te ceni (P/E = 16,..) ampak ni nujno, da je bil bottom že dosežen.

Glede tehnične analize je sedaj tudi v downtrendu, saj je pod 200 moving average.. pred padcem je bil MA nekje na 245$.

Sam imam "manjšo" pozicijo 15. delnic pri 253,33 $ avg. In jo bom vrjetno s časoma "zbijal" navzdol, v primeru, če bo še padala oz. stagnirala (pričakujem gibanje nekje med 200-230 nekaj časa - upam da se motim).

Jaz osebno sedaj še ne bi kupoval, dokler se prah malo ne poleže, lahko vidimo tudi padec pod 200$ .. Če pa si dolgoročni vlagatelj glede Babe in gledaš na 5let + in te dnevna nihanja ne pretresajo I would say - go for it.

Sam nimam namena Babe držati dolgoročno, prvi swing sm imel iz 264 na cca. 278 (tareget je bil sicer 290) potem sem ponovno kupil pri močnem supportu okoli 250 vendar je bila tale novica extra in še to pol ure pred zaprtjem aftermarketa.. okolu 1.30 zjutraj po naši uri..

Osebno za krajši rok ne bi kupoval pod 200MA oz. prvih signalov uptrenda.
Vemo pa najbrš vsi, kje bi bila delnica v primeru, če ne bi bila Kitajska.

demogill ::

PowaAaaaH je izjavil:

demogill je izjavil:

Baba se splača? Kdo kakšno mnenje? Hvala

Tisti ki ste na Trading212 ostajate ali ne?


Baba zadnje 2 meseca "trpi" same slabe novice.. Vse se je začelo z zavrnitvijo Ant. IPO-ta in javno kritiziranje Jack Ma-ja proti Kitajski partiji.. Potem še "slabe" novice s strani Amerike za Kitajska podjetja glede možnosti de-listanja z ameriške borze. In sedaj še preiskave na podlagi monopola..

Js osebno vidim to bolj kot Jack Ma proti partiji in ne, kot nek direktn napad na Babo. Bodo pa vrjetno kakšne denarne kazni..

Bolj me skrbi, če se partija tukaj še ne bo ustavila in se bo vleklo in zapletalo še naprej.. Glede fundamentals bi bila zame definitivno buy po te ceni (P/E = 16,..) ampak ni nujno, da je bil bottom že dosežen.

Glede tehnične analize je sedaj tudi v downtrendu, saj je pod 200 moving average.. pred padcem je bil MA nekje na 245$.

Sam imam "manjšo" pozicijo 15. delnic pri 253,33 $ avg. In jo bom vrjetno s časoma "zbijal" navzdol, v primeru, če bo še padala oz. stagnirala (pričakujem gibanje nekje med 200-230 nekaj časa - upam da se motim).

Jaz osebno sedaj še ne bi kupoval, dokler se prah malo ne poleže, lahko vidimo tudi padec pod 200$ .. Če pa si dolgoročni vlagatelj glede Babe in gledaš na 5let + in te dnevna nihanja ne pretresajo I would say - go for it.

Sam nimam namena Babe držati dolgoročno, prvi swing sm imel iz 264 na cca. 278 (tareget je bil sicer 290) potem sem ponovno kupil pri močnem supportu okoli 250 vendar je bila tale novica extra in še to pol ure pred zaprtjem aftermarketa.. okolu 1.30 zjutraj po naši uri..

Osebno za krajši rok ne bi kupoval pod 200MA oz. prvih signalov uptrenda.
Vemo pa najbrš vsi, kje bi bila delnica v primeru, če ne bi bila Kitajska.


Maš parav tud sam se še v dvomih ja, ne, bomo jutr vidli kako pa kaj LP!

kow ::

lejko0 je izjavil:

Kdor ima cas cakat 1-3 leta, TEVA

Moram reci, da TEVA je ves cas na mojem radarju. Veliko je odvisno od politike/sodstva v ZDA.
Podjetje ima tudi veliko dolga, ampak who cares, obresti so nizke, ki ga tudi zmanjsuje.

Se kdo pozna zgodbo/delnico?

Route66 ::

Živjo pišem ker me zanima če je še kdo prejel tole sporočilo s strani Trading212?



Še dobro da sem ujel vse skupaj saj pravijo da imam časa do novega leta, pa me zanima kaj ste storili ostali? Vem da imate nekateri 212 račun, pa me zanima če ste potrdili njihove zahteve ali ste enostavno preklopili na drugega brokerja? Sicer sem iskal na redditu (bom prebral še tule zadnjih nekaj strani, če je bila kakšna debata na to temo), pa je vse kar sem našel predvsem za Nemčijo in nekatere ostale države. Kot kaže ima vsaka država nek svoj dogovor. Zanima me kako je z Slovenijo in kaj ste storili ostali???

Edit: Zakaj mi slike ne želi prikazati???

Skratka gre za tole sporočilo:

Due to the upcoming Brexit, in order to continue using our services yoi have to agree with the following:

1. You are trading with Tradin 212 UK at your own intiative
2. You are trading with Trading 212 UK based on an ongoing relationship
3. You are aware that Trading 212 UK is authorised in the UK which is no longer part of the EU
4. You are aware that you will benefit from UK regulatory protections exclusively.

If you don't provide your consent, after 31.12.2020 you will only be able to close existing positions

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

bobby ::

Route66 je izjavil:

Živjo pišem ker me zanima če je še kdo prejel tole sporočilo s strani Trading212?



Še dobro da sem ujel vse skupaj saj pravijo da imam časa do novega leta, pa me zanima kaj ste storili ostali? Vem da imate nekateri 212 račun, pa me zanima če ste potrdili njihove zahteve ali ste enostavno preklopili na drugega brokerja? Sicer sem iskal na redditu (bom prebral še tule zadnjih nekaj strani, če je bila kakšna debata na to temo), pa je vse kar sem našel predvsem za Nemčijo in nekatere ostale države. Kot kaže ima vsaka država nek svoj dogovor. Zanima me kako je z Slovenijo in kaj ste storili ostali???

Edit: Zakaj mi slike ne želi prikazati???

Skratka gre za tole sporočilo:

Due to the upcoming Brexit, in order to continue using our services yoi have to agree with the following:

1. You are trading with Tradin 212 UK at your own intiative
2. You are trading with Trading 212 UK based on an ongoing relationship
3. You are aware that Trading 212 UK is authorised in the UK which is no longer part of the EU
4. You are aware that you will benefit from UK regulatory protections exclusively.

If you don't provide your consent, after 31.12.2020 you will only be able to close existing positions



Trading212
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ascendor ::

Jaz uporabljam Captraderja in sem danes dobil tole:
We just sent you a communication inviting you to transfer your account to Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE"). If you have not read the message, please click below.

Zgleda pretežno nemce seli IBKR na Irsko, no z njimi pa tudi mene. :)

demogill ::

Ko začnejo mesarji,frizerji,avtomehaniki,...trejdat z delnicami veš da bo šlo kmalu vse v K. In potem bi še nekateri brez znanja vlagali 10K plus na long run..adijo pamet. Če mate preveč denarja, pa vam je dolgcajt premalo adrenalina pejte rajš v kazino, ostali brez znanja z nekaj našparanim kupite zemljo ali zlato

Machete ::

Ne bodi prepotenten. Pač se malce izgubijo v vseh teh navodilih in terminih in angleščini verjetno. Položiti 10k na long run ni raketna znanost in, če vseeno dela nekaj težav sam proces, ne pomeni, da vlaganje ni mogoče ali priporočljivo. Če pa nekoga sodiš po poklicu, pa si sam verjetno večji siromak od njih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

demogill ::

Machete je izjavil:

Ne bodi prepotenten. Pač se malce izgubijo v vseh teh navodilih in terminih in angleščini verjetno. Položiti 10k na long run ni raketna znanost in, če vseeno dela nekaj težav sam proces, ne pomeni, da vlaganje ni mogoče ali priporočljivo. Če pa nekoga sodiš po poklicu, pa si sam verjetno večji siromak od njih.


Sorry moj zgornji komentar na napačno temo, ni namenjeno nikomur od zgornjih komentatorjev LP

demogill je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne bodi prepotenten. Pač se malce izgubijo v vseh teh navodilih in terminih in angleščini verjetno. Položiti 10k na long run ni raketna znanost in, če vseeno dela nekaj težav sam proces, ne pomeni, da vlaganje ni mogoče ali priporočljivo. Če pa nekoga sodiš po poklicu, pa si sam verjetno večji siromak od njih.


Sorry moj zgornji komentar na napačno temo, ni namenjeno nikomur od zgornjih komentatorjev LP

Btw. Tudi mene zanima kaj več, kaj bo z TR212 po novem letu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

J.McLane ::

demogill je izjavil:

Ko začnejo mesarji,frizerji,avtomehaniki,...trejdat z delnicami veš da bo šlo kmalu vse v K. In potem bi še nekateri brez znanja vlagali 10K plus na long run..adijo pamet. Če mate preveč denarja, pa vam je dolgcajt premalo adrenalina pejte rajš v kazino, ostali brez znanja z nekaj našparanim kupite zemljo ali zlato


Long run delnice, ki ostajajo pod radarjem teh mesarjev, frizerk , avtomehnikov... bodo tudi v long run obrodile sadove. Hypane stvari, ki stavijo na tisto česar ni niti v predstavitvenih materialih bodo pa jasno zgrmele kot kamen. Za vsako firmo se da čez palec ocenit risk/reward, na nek dolg ali srednji rok, zaje** te lahko samo neizpolnjevanje ciljev, ki so zastavljeni danes. Je pa res, da je kar težko gledat neko nepoznano delnico kako stagnira, v tem trendu napihovanja, kljub temu, da so fundamenti dobri.

Zadnje čase se mi "prikazujejo":
- ABB
- Panasonic
- Umicore
- Basf
- Sumitomo Metal Mining

Pa da vidimo čez nekaj let kje bodo te delnice, samo itak nihče več ne bo dobil tega posta.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Ne bodi tako preprican. Jaz sem verjetno eden redkih, ki rad prebira stare poste ali casopisne clanke. Ce hoces razumeti svet, beri stare novice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

demogill ::

J.McLane je izjavil:

demogill je izjavil:

Ko začnejo mesarji,frizerji,avtomehaniki,...trejdat z delnicami veš da bo šlo kmalu vse v K. In potem bi še nekateri brez znanja vlagali 10K plus na long run..adijo pamet. Če mate preveč denarja, pa vam je dolgcajt premalo adrenalina pejte rajš v kazino, ostali brez znanja z nekaj našparanim kupite zemljo ali zlato


Long run delnice, ki ostajajo pod radarjem teh mesarjev, frizerk , avtomehnikov... bodo tudi v long run obrodile sadove. Hypane stvari, ki stavijo na tisto česar ni niti v predstavitvenih materialih bodo pa jasno zgrmele kot kamen. Za vsako firmo se da čez palec ocenit risk/reward, na nek dolg ali srednji rok, zaje** te lahko samo neizpolnjevanje ciljev, ki so zastavljeni danes. Je pa res, da je kar težko gledat neko nepoznano delnico kako stagnira, v tem trendu napihovanja, kljub temu, da so fundamenti dobri.

Zadnje čase se mi "prikazujejo":
- ABB
- Panasonic
- Umicore
- Basf
- Sumitomo Metal Mining

Pa da vidimo čez nekaj let kje bodo te delnice, samo itak nihče več ne bo dobil tega posta.


Ne skrbijo me toliko delnice kot za te vlagatelje ki dajejo zadnje pare za te delnice, en crash in ostanejo brez vsega. To sem svetoval nekomu na neki drugi temi ki bi se šel igranja z delnicami z 10k brez nekega osnovnega predznanja. Glede long, ne vem no imam slab občutek, ss da pa dobr swingat dejtrejdat

Kow@ sva že dva

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

gruntfürmich ::

alibaba (AHLA) na Xetra po 180€...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

memnon ::

Jaz sicer ne poznam stvari v detalje, me je pa tale padec delnic Alibabe pritegnil. Na hitro sem pogooglal in prišel do tegale posta na reddit-u: link . Če ma kdo kaj več za povedat glede tega super, sicer pa ne škodje, če se pozanimate kako je s kupovanjem delnic Kitajskih podjetij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: memnon ()

mitoess ::

Ascendor je izjavil:

Jaz uporabljam Captraderja in sem danes dobil tole:
We just sent you a communication inviting you to transfer your account to Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE"). If you have not read the message, please click below.

Zgleda pretežno nemce seli IBKR na Irsko, no z njimi pa tudi mene. :)


A je sploh kaj za razmišljat glede prenosa?

bobby ::

V zadnjih dveh straneh ze tretji, ki igra igro pa ne, da bi si kaksne pravila odprl in prebral.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ascendor ::

mitoess je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Jaz uporabljam Captraderja in sem danes dobil tole:
We just sent you a communication inviting you to transfer your account to Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE"). If you have not read the message, please click below.

Zgleda pretežno nemce seli IBKR na Irsko, no z njimi pa tudi mene. :)


A je sploh kaj za razmišljat glede prenosa?


Seveda ne, objavljam zato, ker so nekateri pisali, da jih IKBR (ali Tradestation global) premešča na IBCE na Madžarsko, no Captrader pa izgleda na IBIE. :)

enemon ::

Ascendor je izjavil:

mitoess je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Jaz uporabljam Captraderja in sem danes dobil tole:
We just sent you a communication inviting you to transfer your account to Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE"). If you have not read the message, please click below.

Zgleda pretežno nemce seli IBKR na Irsko, no z njimi pa tudi mene. :)


A je sploh kaj za razmišljat glede prenosa?


Seveda ne, objavljam zato, ker so nekateri pisali, da jih IKBR (ali Tradestation global) premešča na IBCE na Madžarsko, no Captrader pa izgleda na IBIE. :)


Tradestation še ni poslal nobenega obvestila, kam premešča.

RoccoC ::

Pri IBIE imaš zavarovano gotovino le do 20k, pri IBCE pa do 100k 90% + 2.2k. Odvisno kaj komu odgovarja..

Franz21 ::

Corporate Universe Inc. (COUV), penny U.S.: OTC.
Letni donos 78,900.00%, zadnjih 5 dni 754.05%, danes 288.21%.

bobby ::

Franz21 je izjavil:

Corporate Universe Inc. (COUV), penny U.S.: OTC.
Letni donos 78,900.00%, zadnjih 5 dni 754.05%, danes 288.21%.


No zdej pa še namigni, zakaj se je to zgodilo, da ne bo kakšen cepec, ki bere te vrstice, šel zdele kupovat te delnice,...

aha, FRANZ21: čas prve prijave,.. 28.12.2020 23:31:55
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

mitoess ::

bobby je izjavil:

V zadnjih dveh straneh ze tretji, ki igra igro pa ne, da bi si kaksne pravila odprl in prebral.


Seveda sem prebral FAQ. Nisem pa bral 60 + stranske dokumente.

Jaz sem sicer na captraderju, kjer je prenos na IBIE. Glede na to, da je tu kritje manjše, a je že kdo poskusil pisat in narediti prenos na IBCE? Oz. ali ima IBIE kakšne druge prednosti napram IBCE?

gruntfürmich ::

memnon je izjavil:

Jaz sicer ne poznam stvari v detalje, me je pa tale padec delnic Alibabe pritegnil. Na hitro sem pogooglal in prišel do tegale posta na reddit-u: link . Če ma kdo kaj več za povedat glede tega super, sicer pa ne škodje, če se pozanimate kako je s kupovanjem delnic Kitajskih podjetij.

v enem izmed komentarjev je bil podatek, da ima veliko ameriških skladov in družb alibabine delnice, in če njim to ni sumljivo potem ni problema. skratka alibabine delnice pod vprašaj postavljajo zelo slabo informirani posamezniki, ne pa miljardne družbe ki se s tem profesionalno bavijo. to je bil point tistega posta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PowaAaaaH ::

gruntfürmich je izjavil:

memnon je izjavil:

Jaz sicer ne poznam stvari v detalje, me je pa tale padec delnic Alibabe pritegnil. Na hitro sem pogooglal in prišel do tegale posta na reddit-u: link . Če ma kdo kaj več za povedat glede tega super, sicer pa ne škodje, če se pozanimate kako je s kupovanjem delnic Kitajskih podjetij.

v enem izmed komentarjev je bil podatek, da ima veliko ameriških skladov in družb alibabine delnice, in če njim to ni sumljivo potem ni problema. skratka alibabine delnice pod vprašaj postavljajo zelo slabo informirani posamezniki, ne pa miljardne družbe ki se s tem profesionalno bavijo. to je bil point tistega posta.


Res je, še npr. Ark je 1 ali 2 dni pred novico, ko je bila Baba še nekje med 255-260$ investiral 17.5Mill $ v podjetje.. Pa imajo "vrjetno" veliko boljše informacije od nas.. Prav tako druge velike institucije imajo po več % v Alibabi..

Za enkrat še ne bom delal panike, če pa pade pod 186$, bom pa še enkrat razmislil :))..

kow ::

Ne razumem tvoje logike. A ni ravno obratno, bolj pade, vecji smisel ima nakup? Razen, ce mislis, da jih bo partija unicila ipd. (sam zakaj bi jih...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

RoccoC ::

Pa vam je sicer jasno da padci Babe zadnje mesece nimajo nič z nebulozami iz zgornjega reddit posta? Pada zato, ker je Ma očitno padel v nemilost kitajskih regulatorjev in dobiva udarec za udarcem...

PowaAaaaH ::

Ja moja logika je taka, ko je nek "zdrav" pullback in ne tak primer kot imamo tukaj, še raje vidim celoten pullback na marketu/sektorju.. Npr. uzameva Zoom - all time high je bil blizu 600 dolarjev, kar pomeni, da imamo trenutno že skoraj 50% pullback ali je zato dober nakup kljub odličnim dobičkom in rasti med "corona krizo"?

Imam pozicijo pri 253,33$ avg. in vrjetno bi zelo razmislil kaj narediti v primeru če pade pod 186$ (gain iz leta 2018 in močn support). Mogoče bi se tudi odločil z DCA in si "zbijal" ceno in držal na long run.

Ja Baba trpi samo zaradi napadov na Ma-ja zadnje 2 mesca - se strinjam sem že v zgornjem postu to napisal, ampak če se "napadi in udarci" ne ustavijo s partijo in Jack-om zakaj bi kar na enkrat Baba nehala prejemati te udarce? Na žalost v tem primeru ni toliko pomembno kako podjetje posluje in cena delnice še kako vpliva na neke novice od Ant. IPO naprej.. Žalostno.

Še vedno pa mislim, da bo na dolgi run OK.

belo mleko ::

Zoom je otrok Covid krize in s koncem krize bo Zoom tudi manj relevanten. Zoom tudi ni nek masterpiece in se ga da kopirati. Mogoče ga kupi Microsoft ali Google. Sicer pa "pigs get fat, hogs get slaughtered".
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

PowaAaaaH ::

Tako je in če se ne bodo razširili še kam drugam, ga bodo giganti pojedli ali kot si omenil odkupili.. Naj bi pa probaval z širitvijo na email ipd.. Sicer ne vidim kako prednost bi imeli tam ampak pustimo se presenetiti.

Vseeno lahko v prihodnosti (po covid) pričakujemo povečano število delovnih mest "work from home" ampak kot si omenil, nimajo nobene take konkurenčne prednosti, da jih ostali velikani ne bi mogli ujeti in prehiteti..

Kot zanimivost en link, ki špekulira kaj naj bi se v letu 2021 in kasneje dogajalo.. Verjetno bomo videli veliko "prahu" okoli vesolja.. https://www.futuretimeline.net/21stcent...

otago ::

Mnenje o OMV.VI ...se mi zdi vrh pri 35, enako za RDSA.AS pri 17 (v 1-2 mesecih)?

Konec oktobra je bil precejšen padec. Dolgoročno držati CON.DE, SAP.DE? BASF.DE se mi zdi precej na vrhu, BAYN.DE se ne premakne, je na 49€.

Ne najdem izbire za long pozicije, se mi zdi ves trg prehypan. Zgoraj omenjene imajo neko stabilno ozadje, napram delnicam gorivnih celic(fcel, plug).

J.McLane ::

Naftašev ne bom komentiral, dvomim da bodo deležni kakšnega dolgoročnega vzpenjanja, kratkoročno pa nimam pojma

SAP.DE - nimam nekega dobrega mnenja o njih, ampak čist subjektivno
BAS.DE - kemija, materiali, tehnologija - mislim da imajo svetlo prihodnost
BAYN.DE - možje na vodilnih položajih kupujejo delnice, tudi na veliko kupujejo Gene-Editing podjetja, zna biti da prav nižje ne bo več šlo

Gledam Rolls-Royce Holdings, tole je pa dobr zgrmelo zaradi korone, ker so njihov glavni bizniss motorji za letala. Do njih sem pa prišel ker sem raziskoval small modular reactor (SMR) sceno in so eni edinih javno dostopnih podjetij, ki imajo take plane. Sicer se bo to vleklo desetletja ampak mislim, da zna biti kaj iz tega. Tudi korona kriza bo minila in bo core biznis zalavfal nazaj. Ampak bom še počakal in še malo analiziral.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gruntfürmich ::

glede RR. sem cincal in čakal, ampak potem pa skok navgor.
ni pa po mojem še nič odločeno, ker krize še kar noče biti konec.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

Zakaj, ko cincate oz niste zihr, zakaj ne nastavljate limit stop buy opcije?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

belo mleko ::

Cena zaniha za par sekund preko limite in si ob pozicijo. IMO uporabno samo za traderje.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

bobby ::

Zato si pa nastaviš alarm in stop sell opcijo, ko je nakup izveden.
In ja, res je, da pač bo prišlo do opcij, kot si jo opisal ampak to je riziko tega.
Ostalo je samo jokcanje ala "zakaj nisem, pa še hotu sem",....
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

demogill ::

Vidim da ste tukaj bolj na dolgo, a kdo dejtrejda skalpa?

PowaAaaaH ::

demogill je izjavil:

Vidim da ste tukaj bolj na dolgo, a kdo dejtrejda skalpa?


Ja, zaje*ban "šport" :)) sploh glede psihološkega vidika. Ko že misliš, da neki veš in nrdiš par "dobrih" Trade-ov, ki jih pol review-aš kasneje in vidš da je tvoj entry bil samo "pure luck" vidš, da še vedno nimaš blage veze kaj delaš :)). Pa tist adrenalin za vsak $ na začetku in ko ti trigga stop loss (če si vsaj tok pameten in discipliniran, da ga imaš), da te vse mine in bi najraje zabil vse nekam in nehu za vedno :). Pa je pol naslednji dan, dva spet OK. in jovo na novo.. Ni simple.. Je pa sigurno psihološki vidik in money management najbolj pomemben. veliko bolj kot na pamet se učit "patterne". Patterni pridejo kasneje z prakso in izkušnjami in tudi na začetku je pomoje boljše trade-at en ali 2 patterna in jih "Master-at" in kasneje nadaljevati..

Se mam pa tut sam še ogromn za naučit glede kontroliranja čustev in bolj sledenje razumu in disciplini/planu. Cilj je konstanta, ki jo pa vrjetno ne dosežeš po 1,2 ali 3 letih day-trejdanja. Je večja šansa, da zbiješ celoten account, sploh če nimaš money managementa, ki je po mojem mnenju najbolj pomemben na začetku, tudi greed me je že doskrat stal. Večinoma takrat, ko nisem imel točen določen target.

Je pa tut men najbolj všeč "scalpanje", aja penny stockov se (zaenkrat) izogibam.

demogill ::

PowaAaaaH je izjavil:

demogill je izjavil:

Vidim da ste tukaj bolj na dolgo, a kdo dejtrejda skalpa?


Ja, zaje*ban "šport" :)) sploh glede psihološkega vidika. Ko že misliš, da neki veš in nrdiš par "dobrih" Trade-ov, ki jih pol review-aš kasneje in vidš da je tvoj entry bil samo "pure luck" vidš, da še vedno nimaš blage veze kaj delaš :)). Pa tist adrenalin za vsak $ na začetku in ko ti trigga stop loss (če si vsaj tok pameten in discipliniran, da ga imaš), da te vse mine in bi najraje zabil vse nekam in nehu za vedno :). Pa je pol naslednji dan, dva spet OK. in jovo na novo.. Ni simple.. Je pa sigurno psihološki vidik in money management najbolj pomemben. veliko bolj kot na pamet se učit "patterne". Patterni pridejo kasneje z prakso in izkušnjami in tudi na začetku je pomoje boljše trade-at en ali 2 patterna in jih "Master-at" in kasneje nadaljevati..

Se mam pa tut sam še ogromn za naučit glede kontroliranja čustev in bolj sledenje razumu in disciplini/planu. Cilj je konstanta, ki jo pa vrjetno ne dosežeš po 1,2 ali 3 letih day-trejdanja. Je večja šansa, da zbiješ celoten account, sploh če nimaš money managementa, ki je po mojem mnenju najbolj pomemben na začetku, tudi greed me je že doskrat stal. Večinoma takrat, ko nisem imel točen določen target.

Je pa tut men najbolj všeč "scalpanje", aja penny stockov se (zaenkrat) izogibam.


Živci ja sigurno, ampak sam sem aktiven sem sam do tri urce ko se odpre market, disciplina zelo zelo pomembna, ne smeš bit preveč pohlepen, paternov dejansko sploh ne uporabljam, bolj po filingu. Stop losov, limitov,...tud ne, OTCjev se izogibam, skoz za kompom, en trejd max dva, pol zaključim...je kr psihicno naporno sam se da zasluzit ce delas s pametjo. skromen mors bit to je to, ne pa sanjat o lamborginijih in raketah :) btw. Pennyi so super za take stvari. Kot sem rekel disciplina, plan, im spremljanje v zivo najbolj pomembno vsaj za mene

demogill ::

demogill je izjavil:

PowaAaaaH je izjavil:

demogill je izjavil:

Vidim da ste tukaj bolj na dolgo, a kdo dejtrejda skalpa?


Ja, zaje*ban "šport" :)) sploh glede psihološkega vidika. Ko že misliš, da neki veš in nrdiš par "dobrih" Trade-ov, ki jih pol review-aš kasneje in vidš da je tvoj entry bil samo "pure luck" vidš, da še vedno nimaš blage veze kaj delaš :)). Pa tist adrenalin za vsak $ na začetku in ko ti trigga stop loss (če si vsaj tok pameten in discipliniran, da ga imaš), da te vse mine in bi najraje zabil vse nekam in nehu za vedno :). Pa je pol naslednji dan, dva spet OK. in jovo na novo.. Ni simple.. Je pa sigurno psihološki vidik in money management najbolj pomemben. veliko bolj kot na pamet se učit "patterne". Patterni pridejo kasneje z prakso in izkušnjami in tudi na začetku je pomoje boljše trade-at en ali 2 patterna in jih "Master-at" in kasneje nadaljevati..

Se mam pa tut sam še ogromn za naučit glede kontroliranja čustev in bolj sledenje razumu in disciplini/planu. Cilj je konstanta, ki jo pa vrjetno ne dosežeš po 1,2 ali 3 letih day-trejdanja. Je večja šansa, da zbiješ celoten account, sploh če nimaš money managementa, ki je po mojem mnenju najbolj pomemben na začetku, tudi greed me je že doskrat stal. Večinoma takrat, ko nisem imel točen določen target.

Je pa tut men najbolj všeč "scalpanje", aja penny stockov se (zaenkrat) izogibam.


Živci ja sigurno, ampak sam sem aktiven sem sam do tri urce ko se odpre market, disciplina zelo zelo pomembna, ne smeš bit preveč pohlepen, paternov dejansko sploh ne uporabljam, bolj po filingu. Stop losov, limitov,...tud ne, OTCjev se izogibam, skoz za kompom, en trejd max dva, pol zaključim...je kr psihicno naporno sam se da zasluzit ce delas s pametjo. skromen mors bit to je to, ne pa sanjat o lamborginijih in raketah :) btw. Pennyi so super za take stvari. Kot sem rekel disciplina, plan, im spremljanje v zivo najbolj pomembno vsaj za mene

Ne vem zakaj ampak od vseh indikatorjev je vwap meni res zakon kaj pravite vi

gruntfürmich ::

bobby je izjavil:

Zato si pa nastaviš alarm in stop sell opcijo, ko je nakup izveden.

kako to misliš?
jst sem bil prepozen za nakup poceni delnice in sedaj je delnica že zrastla.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PowaAaaaH ::

Osebno imam rad, graf čimbolj "clean". 9/21 EMA, VWAP zna bit tudi koristen, ter Volume.

Strategij imaš malo morje in seveda jih je več profitabilnih. Odvisno od posameznika kaj mu najbolj odgovarja, moraš testirati..Problem je, če skačes iz ene na drugo in se nikjer ne ustališ.

Ko sem začel s tem po enem/dveh course-ih sem podobno začel kot ti. Uporabljal sem samo market order, nisem uporabljal stop lossov ter lovil sem samo od 5-20 centov na movie-ih. Če delnica ni nrdila tistega kar sm hotu v parih sekundah sem šel takoj ven na market sell. Igral sem večinoma break-oute oz. break-downe.

Entry-ji so bli večinoma na .13-.16, .53-.60. .. še vedno imam Breakoute najbolj profitabilne in jih imam osebno najraje z pullback set-upi.

Uglavnem pri te strategiji moraš biti zelo hiter, ker se ti lahko trend znatno obrne proti tebi in je lahko izguba katastrofalna sploh v primeru penny stockov in če ne cut-aš izgub takoj. Drugi "problem" tukaj je, da več ali manj pridejo v poštev samo delnice, ki se tisti dan trgujejo z res High Volume (ker imaš lahko tak slippage pri svojem market orderju, da ti ni nič jasno - za noter in za ven). Gledu sm, da je minimalno 15mill, pa je vrjetno tudi to malo za market orderje.

Uglavnem s to strategijo se nikakor nisem videl konstantenga in pa predstavljala mi je veliko tveganje za account v primeru, če ne bi cut-al lose-ov. Nisem si pa zaupal preveč, ker če sm trade-al močen Blue chip se je celo znalo zgoditi, da sem ostal notri in čakal da pride nazaj na plus, pa čeprav sem ga kupil na all time high. To pa pomeni, da nisem sledil svojim pravilom.. In kaj bi bilo, če bi enkrat naredil to na penny stocku?..

Ni zame, dokler ne dobim 99% discipline glede tega.

Glede časa se strinjam je tudi meni nekje najbolje prve 2-3 ure. Oz ko se odpre market pa do nekje 18.00.

Drgač pa meni dobra misel: "Trading is a game of statistical probability". Zato probam pridt na tist nivo, da trejdam set-upe, ki imajo 7/10 uspesnost in ne tiste z 2/10. 10/10 žal ne obstaja.


Edit: Za scalpanje vrjetno uporabjaš zlo nizek time-frame? Ko sem lovil cente mi je najbolj v poštev prišel 1. minutni. Sedaj imam raje 2/5 minutnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

demogill ::

PowaAaaaH je izjavil:

Osebno imam rad, graf čimbolj "clean". 9/21 EMA, VWAP zna bit tudi koristen, ter Volume.

Strategij imaš malo morje in seveda jih je več profitabilnih. Odvisno od posameznika kaj mu najbolj odgovarja, moraš testirati..Problem je, če skačes iz ene na drugo in se nikjer ne ustališ.

Ko sem začel s tem po enem/dveh course-ih sem podobno začel kot ti. Uporabljal sem samo market order, nisem uporabljal stop lossov ter lovil sem samo od 5-20 centov na movie-ih. Če delnica ni nrdila tistega kar sm hotu v parih sekundah sem šel takoj ven na market sell. Igral sem večinoma break-oute oz. break-downe.

Entry-ji so bli večinoma na .13-.16, .53-.60. .. še vedno imam Breakoute najbolj profitabilne in jih imam osebno najraje z pullback set-upi.

Uglavnem pri te strategiji moraš biti zelo hiter, ker se ti lahko trend znatno obrne proti tebi in je lahko izguba katastrofalna sploh v primeru penny stockov in če ne cut-aš izgub takoj. Drugi "problem" tukaj je, da več ali manj pridejo v poštev samo delnice, ki se tisti dan trgujejo z res High Volume (ker imaš lahko tak slippage pri svojem market orderju, da ti ni nič jasno - za noter in za ven). Gledu sm, da je minimalno 15mill, pa je vrjetno tudi to malo za market orderje.

Uglavnem s to strategijo se nikakor nisem videl konstantenga in pa predstavljala mi je veliko tveganje za account v primeru, če ne bi cut-al lose-ov. Nisem si pa zaupal preveč, ker če sm trade-al močen Blue chip se je celo znalo zgoditi, da sem ostal notri in čakal da pride nazaj na plus, pa čeprav sem ga kupil na all time high. To pa pomeni, da nisem sledil svojim pravilom.. In kaj bi bilo, če bi enkrat naredil to na penny stocku?..

Ni zame, dokler ne dobim 99% discipline glede tega.

Glede časa se strinjam je tudi meni nekje najbolje prve 2-3 ure. Oz ko se odpre market pa do nekje 18.00.

Drgač pa meni dobra misel: "Trading is a game of statistical probability". Zato probam pridt na tist nivo, da trejdam set-upe, ki imajo 7/10 uspesnost in ne tiste z 2/10. 10/10 žal ne obstaja.


Edit: Za scalpanje vrjetno uporabjaš zlo nizek time-frame? Ko sem lovil cente mi je najbolj v poštev prišel 1. minutni. Sedaj imam raje 2/5 minutnega.

Pri pennyih je kar tezko nastavljat stopp loss ker vse prevec plese se posebno z velkim volumnom vsaj zame je fajn da sem skoz pri monitorju in vse manual. Uporabljam minutni ja. Volumen se mi zdi zelo pomemben priporocas kaksen dober program? Drugace prej sem bil v kripto ampak zarad provizij sem sel ven sicer nisem bil v minusu ampak ni blo vredno zivcev :) no vsaj discipline sem se pa tam naucil :)

J.McLane ::

Kako pa kontrolirate transakcijske stroške, tisti ki non stop mešetarite z delnicami? Jaz vem da to pri trenutnem brokerju ni šans da gre skozi, kakšne brokerje imate to? Na mesečne naročnine in potem minimalni stroški pri transakcijah, kakšen je ta najmanjši strošek transakcije, ki se ga da doseči?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

demogill ::

J.McLane je izjavil:

Kako pa kontrolirate transakcijske stroške, tisti ki non stop mešetarite z delnicami? Jaz vem da to pri trenutnem brokerju ni šans da gre skozi, kakšne brokerje imate to? Na mesečne naročnine in potem minimalni stroški pri transakcijah, kakšen je ta najmanjši strošek transakcije, ki se ga da doseči?

Trading212, Captrader, Etoro,... ni nobenih stroskov, za cfd ne vem ker se s tem ne ukvarjam, trading212 ima edino visoke provizije na forex

PowaAaaaH ::

Ja se strinjam zato ne trade-am penijev.. Pol če si trade-u crypto nimaš nekih problemov z volatility I guess :)).. Kera platforma? Binance? Program glede česa misliš? Sam uporabljam Interactive Brokers platformo, kateri dodam Volume v same grafe. Prav tako njihov scanner - nastaviš lahko več ali manj vse (Nad koliko volume-a ti pokaže delnice, ki se tisti dan trgujejo, nad katero ceno, da ti jih razvrsti po gainerjih/looserjih tist dan,..) Npr. en dost soliden brezplačen skener -> https://finviz.com/screener.ashx .

Trading212 naj bi imel prepovedano "scalpanje", vsaj kolikor sem jaz gledal nekaj časa nazaj.

@J.McLane

Pri Interactive Brokers imam subscriban live data in me pride nekje 15,5$ na mesec v primeru, če nimam commissiona čez 30USD. Če nrdim commissiona za več kot 30$ na mesec z buyi/selli potem mi znaša Live data 4,5$ na mesec. Se pravi, če redno trguješ imaš na mesec samo 4,5$ dodatnega fee-ja. V primeru, če želiš še Level II, ki je tudi pomemben pri day-trade-anju in ga jaz sicer še ne uporabljam se pa mesečni stroški konkretno povečajo, ampak če ti pomaga in si zaradi tega bolj profitabiln se seveda splača. Jaz za enkrat ne uspem spremlati niti vsega tega kar imam trenutno gor, kaj šele Level II.. Bi zapravljal za bz.

Vsak buy in sell te prideta po 1$ - minimalno 2$ na celoten trade.. Se pravi pri nakupu in prodaji do 200 delnic imaš fee-ja 1$ v vsako stran, kar pa je nad 200 delnic se ti prišteje 0.005$ na delnico.

Se pravi imaš pri nakupu 1000 delnicah 5$ feeja za buy in 5$ za sell - kar ni neki velik fee, če gledaš da se ti pri 1000 delnicah lahka cena delnice premakne samo za 1 cent navzgor in imaš že pokrit fee. pri 2 centih si že v plusu 10$ itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

demogill ::

Trading212 naj bi imel prepovedano "scalpanje", vsaj kolikor sem jaz gledal nekaj časa nazaj.

Sam sem na Trading, nobeden mi se ni rekel da delam kaj prepovedanega, res pa da kot sem rekel max dva trejda, in ne neke bajne vsote :) a si zih da je prepovedano?

PowaAaaaH ::

demogill je izjavil:

Trading212 naj bi imel prepovedano "scalpanje", vsaj kolikor sem jaz gledal nekaj časa nazaj.

Sam sem na Trading, nobeden mi se ni rekel da delam kaj prepovedanega, res pa da kot sem rekel max dva trejda, in ne neke bajne vsote :) a si zih da je prepovedano?



https://helpcentre.trading212.com/hc/en...

:)) hehe pazi mal, da ne boš dobu kakega suspenda.

demogill ::

PowaAaaaH je izjavil:

demogill je izjavil:

Trading212 naj bi imel prepovedano "scalpanje", vsaj kolikor sem jaz gledal nekaj časa nazaj.

Sam sem na Trading, nobeden mi se ni rekel da delam kaj prepovedanega, res pa da kot sem rekel max dva trejda, in ne neke bajne vsote :) a si zih da je prepovedano?



https://helpcentre.trading212.com/hc/en...

:)) hehe pazi mal, da ne boš dobu kakega suspenda.

Beda, hvala na to sploh nisem pomislu. Prej mi je bitstamp zru provizije tle pa prepoved. Upamp da niso prevec striktni za un trejd do dva na dan :) heh kaj naj zdej pocnem ker ocitno imam kar nos za tole, long sving mi res ni zanimivo :)
««
70 / 160
»»