» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
69 / 163
»»

Aphanisis ::

Tisti, ki ste pri IBUK, ali boste prenesli portfelj na IBCE (Madžarsko vejo IBKR) in dali priliko Orbanu, da nacionalizira vaše premoženje?

Machete ::

Ja kaj pa nam preostane? Dokler so v Eu ne vidim ravno panike.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zozok ::

Aphanisis je izjavil:

Tisti, ki ste pri IBUK, ali boste prenesli portfelj na IBCE (Madžarsko vejo IBKR) in dali priliko Orbanu, da nacionalizira vaše premoženje?



Zakaj ne Slovenjsko? Optimtrader?

BorutO ::

Delnico tesle se danes zelo splača kupiti. Še bolj se jo je lani do prve tretjine leta. Drugače pa tisti, ki je nekoč si kupil nekaj teslinih delnic po 5 evrov, se mu danes na veliko smeji. Jaz sem hotel že par let nazaj tesline delnice kupiti, ampak nisem poznal nobene pametne strani za trgovanje z delnicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

Ascendor ::

BorutO je izjavil:

Delnico tesle se danes zelo splača kupiti. Še bolj se jo je lani do prve tretjine leta. Drugače pa tisti, ki je nekoč si kupil nekaj teslinih delnic po 5 evrov, se mu danes na veliko smeji. Jaz sem hotel že par let nazaj tesline delnice kupiti, ampak nisem poznal nobene pametne strani za trgovanje z delnicami.


Teslo se danes zelo splača kupiti? Pri ceni 700$, pri PE 1300? Yeah, I'll pass.

J.McLane ::

Na borzi se vedno kupuje prihodnost, če boš kupoval na podlagi sedanjosti je bolje kupit nek ETF in se ne sekirat preveč.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bobby ::

Hudo, sploh nisem šel gledat Tesle zadnje čase, odkar je ves bzzz okol nje, ker, čeprav mi je Musk čisto ok, ampak tole, kar je zdele P/E 1395, EPS je 50centov,.. že samo, če gledam graf zadnje 3 leta na dnevni bazi, mi je smešen, pa še kar rinete notri. Sej je vse ok, tisti, ki imate ampak, če imate že kar nekaj dobička, vsaj osnovo si povrnite ali pa STOP LOSS nastavite na nakupno vrednost vsaj,.. ker tole se bo končalo z vrednostjo delnice na 70usd-ish

Ne me narobe razumet, sem za TSLA ampak tole, kamor rine je čisto preveč s pretrhlimi temelji.

Kater izmed teh dveh je TSLA in kater BTC
http://shrani.si/?3R/qg/3hMBGnZF/btc.png
http://shrani.si/?1d/2q/3xX08QYq/tsla.p...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

BorutO ::

Ascendor je izjavil:

BorutO je izjavil:

Delnico tesle se danes zelo splača kupiti. Še bolj se jo je lani do prve tretjine leta. Drugače pa tisti, ki je nekoč si kupil nekaj teslinih delnic po 5 evrov, se mu danes na veliko smeji. Jaz sem hotel že par let nazaj tesline delnice kupiti, ampak nisem poznal nobene pametne strani za trgovanje z delnicami.


Teslo se danes zelo splača kupiti? Pri ceni 700$, pri PE 1300? Yeah, I'll pass.


Kaj točno to pomeni - 700$ delnica pri PE 1300? Nimam še nobenih izkušenj s trgovanjem delnic. Trenutno samo preizkušam virtualno različico, da dobim neke osnove kako to poteka.
Ravno danes sem prebral to: Delnice Tesle so se od marca podražile za skoraj sedemkrat, od ponedeljka pa bo podjetje vključeno tudi v indeks S&P 500, kar je v zadnjih tednih povzročilo še večje povpraševanje po delnicah.

Torej predvidevam, da bo cena rasla še dalje?

Drugače pa vidim, da ljudje zdaj na veliko kopujejo delnico Nio ... isto avti na elektriko, s tem, da izgledajo na slikah zelo hudi. Cena delnice ni velika.

J.McLane ::

Tesla je imela 10+ let izgubo, torej P/E neskončno. Profit, ki ga imajo danes je dejansko prvi profit, ki ga je Tesla sploh dosegla. Meni je jasno da tehnična analiza na Tesli ne pije vode in je morda neizbežno, da bo prišlo do korekcije. To lahko zgleda tudi precej bombastično z -50% ali še več. Ampak na grafu bo to še vedno videti, da je pač cena padla na nivo izpred pol leta, no big deal.

Jaz nimam Tesle ravno zaradi tega, ker mi dejansko vedno uide pred nosom, imel sem limit order na $180 pred splitom, imel sem limit order na $400 po splitu, pa zaradi tistih 2%, ki bi jih moral nastavit niže nisem del te zgodbe. Imam na radarju in čakam še kakšno priložnost, ampak dolgoročno (na 5-10 let) tudi trenutni nivoji niso tako nesmiselni. Zakaj? Ker Tesla ni samo avtomaker, ampak še kaj zraven in ko začneš gledat kaj še vse je zraven in če plane, ki jih imajo izpolnijo, bo to firma, ki bo čez 5-10 let nekje vzporedna z AAPL po mkt. cap.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

user4683 ::

zozok je izjavil:

Aphanisis je izjavil:

Tisti, ki ste pri IBUK, ali boste prenesli portfelj na IBCE (Madžarsko vejo IBKR) in dali priliko Orbanu, da nacionalizira vaše premoženje?



Zakaj ne Slovenjsko? Optimtrader?

Optimtrader so posrednik z IBKR.

sandy ::

J.McLane je izjavil:

Tesla je imela 10+ let izgubo, torej P/E neskončno. Profit, ki ga imajo danes je dejansko prvi profit, ki ga je Tesla sploh dosegla. Meni je jasno da tehnična analiza na Tesli ne pije vode in je morda neizbežno, da bo prišlo do korekcije. To lahko zgleda tudi precej bombastično z -50% ali še več. Ampak na grafu bo to še vedno videti, da je pač cena padla na nivo izpred pol leta, no big deal.

Jaz nimam Tesle ravno zaradi tega, ker mi dejansko vedno uide pred nosom, imel sem limit order na $180 pred splitom, imel sem limit order na $400 po splitu, pa zaradi tistih 2%, ki bi jih moral nastavit niže nisem del te zgodbe. Imam na radarju in čakam še kakšno priložnost, ampak dolgoročno (na 5-10 let) tudi trenutni nivoji niso tako nesmiselni. Zakaj? Ker Tesla ni samo avtomaker, ampak še kaj zraven in ko začneš gledat kaj še vse je zraven in če plane, ki jih imajo izpolnijo, bo to firma, ki bo čez 5-10 let nekje vzporedna z AAPL po mkt. cap.

 t

t



ne znam slik limat......

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sandy ()

J.McLane ::

Nima veze, kot sem napisal, pa zgleda nisi prebral, Tesla ni samo proizvajalec (ali celo sestavljalec) vozil. Je pa upside na tem nivoju zelo omejen, tako da meni Tesla trenutno ni zanimiva.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

PowaAaaaH ::

Meni je malo žal, da sem jo pri 450 prodal ampak pričakujem v bližnji prihodnosti "večji" pullback nazaj pod 500 mogoče celo pod 400 (dvomim, da pade pod to ceno še, razen v primeru pullbacka celotnega marketa).

Bo pa vrjetno Tesla veliko bolj "flat" v 2021 v primerjavi z letošnjim letom..

Dejansko se (delnica) obnaša zelo podobno Appleu v zgodnjih letih 2007-2008, za sabo ima Elon Muska, kateri je zelo priljubljen v javnosti. Mislim da v današnjem času investiranja, je Founder/Ceo zelo pomemben in Elon Musk je tko rekoč bog za nekatere.. V zelo kratkem času bo vrjetno ratal tudi najbogatejši zemljan, pa ni vidt, da bi mu bilo mar za to.

Tesla je v EV sektorju - Bitcoin v Crypto..

Bodo pa seveda mogli narest še zelo veliko, da ostanejo na vrhu.. Js osebno vrjamem v Teslo in Muska in jo mam na targetu za dolgoročno investicijo (je pa trenutna cena zelo pretirana)

w4nkst4 ::

kje lahko najhitreje in najbolj ugodno za ho0dlat kupim delnice XIAOMI? hvala

ploter90 ::

je kdo ki uporablja IBKR in je že uredil potrebno za prenos iz IBUK na IBCE? Nikakor ne morem čez četrti korak, kjer opisuješ prihodke, znanje, št. trgovanj...Javi mi tole: To be approved to trade CFD, you must also select one of the following: Margin.
tudi cfd in margin sem dal izkušnje, št. trgovanj in potrebno znanje....ne vem kaj želi točno.

Machete ::

Jaz nisem nobenega poziva dobil, za kar koli naredit glede računa. Lahko še kdo kaj pove več?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

https://finance.yahoo.com/quote/AJRD/

Premarket 27%. Crypto gibanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

jst sem šel čez 'prenos' na IB, pa sem samo ponovno potrdil podatke, vprašali pa me niso kam bi šel.
jst smatram da sem to zaključil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

user4683 ::

Jaz sem na IBKR preko Optimtrader in me je pri prijavi v Account Management pozvalo k sprejetju pogojev za prenos na IBCE.

Machete ::

Kje to sploh narediš?
Sem vprašal supprot kakšna je situacija.

Prav Andrej Lee: You will get a pending notification once you need to move your entity. It only takes 3 mins to do it.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PowaAaaaH ::

Machete je izjavil:

Kje to sploh narediš?
Sem vprašal supprot kakšna je situacija.

Prav Andrej Lee: You will get a pending notification once you need to move your entity. It only takes 3 mins to do it.


takoj ob prijavi te že vrže na to stran.. Na drugem računu, ki ga imam preko TSG-ja pa še vedno nič. Preko maila so mi sicer odgovorili: You will still be able to trade like you are used to. The change will be done during the first two months of the year. And you should be able to trade normally.

Have a nice day!"

Machete ::

Daš link preko katere strani točno?
Jaz samo tole uporabljam: https://www.interactivebrokers.co.uk/po...
in tu ni nobenega obvestila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PowaAaaaH ::

https://www1.interactivebrokers.com/en/...

Takoj ob vpisu bi ti moglo odprt, podobno kot pri registraciji, ko vnašaš net worth in kaj bi trade-u itd.

Machete ::

Mene login na tej (glavni) strani, takoj vrže na https://www.interactivebrokers.co.uk kjer ni nobenega obrazca ali popupa... Nič bom pač počakal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

redtech ::

@bobby
EUR.AX Exploration

Predvidevam, da so 2017 prodali projekt, da je bila delnica na 0.29. Kaj je sedaj, kaj pirpravljajo?

redtech ::

@boobby

Imaš še kakšne junior minerse na radaju z operativnim rudnikom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

bobby ::

EUR.AX Exploration bom pogledal, za danes so se mi že baterije spraznile.

Ja nekaj imam ampak nimam dosti podatkov. Ena, k imi je tko špekulativna mi je Vizsla Resources, zdele je nizko, nakup okoli 1usd, prodaja vse, kar je nad 1,6,.. stop loss na -6%
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

Za vse delnice na .ASX priporočam tale forum:
https://hotcopper.com.au/

Dobiš vse kar potrebuješ in še kaj preveč.

Sicer pa EUR, čist premalo znanega, pri teh malih firmah je biti za previden, ker se lahko vlečejo desetletja in stalno dobivajo denar od vernikov, ki sodeluejjo pri izdaji novih in novih delnic.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

J.McLane ::

J.McLane je izjavil:

Včeraj še dokupil nekaj Talge, sedaj imam tega za 36% portfelja, to hell with diversification :D
20% predstavlja Nano One
16% Vulcan
11% Panasonic
ostalo pa še Talon Metals in Ardea

Celoten portfelj trenutno +35% od nekje septembra ko sem bil na nuli.

Portfelj predstavlja 63% mojega imetja namenjenega investicijam, ostalo še vedno čaka v kešu, naslednji nakupi v planu januarja, bom videl kaj bo takrat aktualno.


Nano One je dobil krila +90%, sedaj predstavlja 30% portfelja. Talga je naredila malo setbacka, ker delajo $25M capital raise za Pilot plant.

Plan je da ne tikam tegale nekaj let in dokupujem, razen če se fundamentalno kaj ne spremeni.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

demogill ::

American battery metals (abml) sicer penny otc amapak na solidnih temeljih, dobri obeti v prihodnje. Predelava litijevih baterij, rudarjenje..dobili kar nekaj novega kadra vodstvo ki je bil prej pri Tesli.

J.McLane ::

Zanimivo, bo za preverit.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

damo23 ::

Zadnja dva dni je Quantum Scape podivjal iz 73$ na 130$. Žal sem se preveč obiral in me ni bilo zraven :(

bobby ::

demogill je izjavil:

American battery metals (abml) sicer penny otc amapak na solidnih temeljih, dobri obeti v prihodnje. Predelava litijevih baterij, rudarjenje..dobili kar nekaj novega kadra vodstvo ki je bil prej pri Tesli.


Ok,.. SO sporočili, da naj bi začeli enkrat graditi predelovalno okolje, vodne resurse so si zagarantirali, prostor so si zagarantirali, nekaj vrtin in claimov za pridobivanje litija so v postopku, ni pa zagotovljeno-kar se rudarjenja tiče, njihova stran je samo PR, en kup CoSomething, o nobenem nič napisano, delnica podeseterila samo na izjavi,.. če bo vse ok, tako kot mora biti, bo ta delnica še padla pod 30ish centov tko da ne hitet z trenutnim nakupom, lahko pa na radar ja,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

demogill ::

bobby je izjavil:

demogill je izjavil:

American battery metals (abml) sicer penny otc amapak na solidnih temeljih, dobri obeti v prihodnje. Predelava litijevih baterij, rudarjenje..dobili kar nekaj novega kadra vodstvo ki je bil prej pri Tesli.


Ok,.. SO sporočili, da naj bi začeli enkrat graditi predelovalno okolje, vodne resurse so si zagarantirali, prostor so si zagarantirali, nekaj vrtin in claimov za pridobivanje litija so v postopku, ni pa zagotovljeno-kar se rudarjenja tiče, njihova stran je samo PR, en kup CoSomething, o nobenem nič napisano, delnica podeseterila samo na izjavi,.. če bo vse ok, tako kot mora biti, bo ta delnica še padla pod 30ish centov tko da ne hitet z trenutnim nakupom, lahko pa na radar ja,..


Zaenkrat sam dej trejdam ablm pa ocgn za na dolgo pa ablm pod radar ja

J.McLane ::

damo23 je izjavil:

Zadnja dva dni je Quantum Scape podivjal iz 73$ na 130$. Žal sem se preveč obiral in me ni bilo zraven :(


QS bo dober indikator kdaj prihaja korekcija. Nič ne rečem imajo produkt imajo tehnologijo, ampak to bo šlo veliko počasneje kot je pa povprečen investitor pripravljen čakat, poglejte njihov timeline, 90 GWh planirajo za 2029, baterije se cenijo, to pomeni da bodo čez 10 let imeli prihodek ranga $5 milijard. Tržna kapitalizacija je pa že danes $54 milijard, WTF? To je čista špekulacija in je nemogoče predvidevati kam bo šlo kratkoročno, dolgoročno pa taki nivoji niso vzdržni, edino če konkretno spremenijo svoj timeline.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Machete ::

Tisti, ki že dlje spremlajte trga, kaj se dogaja konec leta? Se vrši generalno pobiranje dobičkov, ali se na novo porine notri kapital iz tekočega poslovanja?
Slutim korekcijo sicer.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RoccoC ::

Ni pravila, razen da je običajno manj prometa konec leta. Davčne prodaje se vršijo običajno prej kot konec decembra. Drugače si imel leta ko začne ornk rasti decembra in raste do februarja, leta ko je korekcija v decembru in leta ko je flat vse skupaj mesec ali dva...

Sopomenka ::

ABML

redtech ::

Nekaj sem se zapomnil, don`t buy a hot tip! :D

demogill ::

redtech je izjavil:

Nekaj sem se zapomnil, don`t buy a hot tip! :D


Bodi zadovoljne z malim, ne bodi požrešen, ne trkaj se po glavi "zakaj nisem še več".abml ocgn lkco...dober dan je bil :) abml zna bit tud za hold

damo23 ::

J.McLane je izjavil:

damo23 je izjavil:

Zadnja dva dni je Quantum Scape podivjal iz 73$ na 130$. Žal sem se preveč obiral in me ni bilo zraven :(


QS bo dober indikator kdaj prihaja korekcija. Nič ne rečem imajo produkt imajo tehnologijo, ampak to bo šlo veliko počasneje kot je pa povprečen investitor pripravljen čakat, poglejte njihov timeline, 90 GWh planirajo za 2029, baterije se cenijo, to pomeni da bodo čez 10 let imeli prihodek ranga $5 milijard. Tržna kapitalizacija je pa že danes $54 milijard, WTF? To je čista špekulacija in je nemogoče predvidevati kam bo šlo kratkoročno, dolgoročno pa taki nivoji niso vzdržni, edino če konkretno spremenijo svoj timeline.


Se strinjam in podobno se dogaja še z mnogimi drugimi delnicami firm, ki kažejo neko prespektivo, med njimi v zadnjh dneh tudi FCEL. Dejstvo je, da takšne strme rasti nimajo realne ekonomske podlage. Meni je to bolj podobno ponzijevim shemam in msilim, da bo pri večini prišlo do konkretnih korekcij navzdol. Se pa pri takih hype-ih da hitro zaslužit, če znaš v pravem trenutku vstopit in, še bolj pomembno, izstopit. In če se ti da ukvarjati z day trading-om. Meni osebno je bližje trgovanje na daljši rok. Tudi v QS sem nameraval vložiti nekaj $ za daljši rok ampak pri teh cenah sem ta načrt opustil. Sedaj sem fokus preusmeril v DBX, čisto drugo področje, ampak bi lahko bila v redu naložba.

Sopomenka ::

+1 za DBX (dolgoročno).

libreus ::

Kakšen poseben razlog za DBX? Ali sem kaj spregledal?

johny3 ::

Delam interactivebrokers brexit prenos. Zanima me ali je z davčnega vidika kakšna razlika ali izberem margin ali cash account? Predvsem me zanima kako je glede poročanja in davkov, če uporabljaš margin pri trgovanju ali le cash. Upam da zna kdo dogovorit. Hvala!

redtech ::

Zakaj bi delal prenos, sej se Anglija nebo potopila v morje? :D

johny3 ::

A potem mirno zavrnem prenos, ne bom imel onemogočeno trgovanje ali manj možnosti? Pa tudi sicer me zanima kako je glede margin trgovanja kar se tiče davkov, tudi če ostanem na UK računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johny3 ()

bobby ::

Na mail sem dobil:

Če uporabljate Optimtrader ali Interactive Brokers so vas (ali vas bodo) obvestili, da morate narediti prenos računa iz UK podružnice na srednjeevropso podružnico zaradi Brexita.

Spodaj je kopija sporočila, ki si jo natančno preberite.

Pomembno: Ta prehod morate potrditi do konca leta. Za vas se glede varnosti nič ne spremeni - vsi skladi ostanejo vaši (ne glede na vrednost) tudi če gre IB v stečaj in se le prenesejo do drugega borznega posrednika. Zmanjšalo se je le jamstveno kritje za morebitna denarna sredstva na računu v EUR, kot piše v sporočilu.

V spodjem sporočilu so tudi video navodila, kako prehod naredite.

Če boste natančno sledili navodilom v njihovem emailu in v videu na povezavo, ki so jo dali, boste vse skupaj uredili v par minutah.

Če imate kje težave:

1. si najprej še enkrat NATANČNO preglejte video na povezavi spodaj
2. če jih še vedno ne boste znali rešiti kontaktirajte Optimtrader ali Interactive Brokers podporo.

Prosim, da glede tega ne kontaktirate nas, ker vam žal ne bomo mogli pomagati.

Kopija njihovega sporočila:

S 1.1.2021 prihaja na trgovalni platformi Optimtrader do spremembe, ki jo mora vsak posamezni lastnik računa (v kolikor želi še naprej trgovati preko nas) potrditi v Account management-u (Prijava v račun na naši spletni strani). Partner s katerim sodelujemo (Interactive Brokers UK), je namreč zaradi Brexita primoran odpreti 3 nove podružnice v EU. Zaradi najvišje jamstvene sheme, je območje Slovenije padlo pod podružnico Interactive Brokers Central Europe - IBCE s sedežem na Madžarskem. Efektivnih sprememb delovanja in stroškov platforme ni, se pa spreminja podružnica preko katere so vaše delnice deponirane na posameznih Centralno klirinških družbah držav izdajateljic. V osnovi se z izjemo manjše jamstvene sheme vaših prostih denarnih sredstev (gotovine) ne spreminja nič. Nova jamstvena shema za prosta sredstva na računu velja do 100000€. Spodaj prilagamo povezavo do vodiča kako narediti prenos trgovalnega računa.

Račun je potrebno prenesti do 1.1.2021, v drugem primeru bo trgovanje na računu onemogočeno. Še vedno boste lahko prodali obstoječe pozicije ali jih prenesli drugam, dodatni nakupi pa z novim letom ne bodo več možni. V kolikor prenos za vas v Account managementu (Prijava v račun) še ni zahtevan, prosim preverite še enkrat v začetku naslednjega tedna.

https://optimtrader.com/vodic-za-prenos...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sloxl8 ::

A še koga moti, da bodo sredstva pri IBKRCE "deponirana" pri Orbanu?

Machete ::

Načelno ja, dejansko ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
69 / 163
»»