» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
47 / 160
»»

GabrieLeo ::

Kakšen DayTrader tukaj? Ali vsaj swing trejderj. Kje imate račun odprt, ali se je treba kaj posebej prijavljati razen pri brokerju kjer je treba prijaviti daytrade aktivnost

Hustla ::

Nasdaq je danes pokril celotno letošnjo izgubo in je samo še 850 točk od rekorda. V prihodnjih letih sledi prava "revolucija" tehnoloških podjetij in tehnologije kot take. Napovedujem da bo Nasdaq še letos dosegel 13K.

miki2019 ::

adut81 je izjavil:

bobby je izjavil:

adur81: si prvo leto v trading opciji? Ja vsako nakup in prodajo bo treba ročno vpisovat, če ti trader teh ne daje v opcijo export,.. welcome :D
Ampak to so sladke skrvi v primeru, če imaš lep plus v času, ko gre večinoma vse gor (po pričevanjih večine).


Hvala za odgovor, bomo pa vpisovali, dobivam samo mesečna poročila in verjetno dobim tudi letno poročilo in bom prepisal. Nisem še nikoli oddajal pa me malo zanimalo. Sem pa mislil, da že vse znam pa sem se včeraj zelo zelo opekel, to lekcijo sem drago plačal.


Sicer ne vem koliko trguješ, jaz sem leta nazaj naredil poslov ravno dovolj da sem pisal na papir, so mi pa na davčni enkrat zavrnili, ker sem naredil napako pri preračunavanju valut pri decimalkah in ni šlo za velik znesek tako da pazi.

trgovec35 ::

Spet v kešu 100%. Spet bo padalo, preveč so šli indeksi gor zadnje dni. Ni osnove.

Upam si le dnevno trgovat. Držati pozicijo čez noč je še vedno preveč tvegano. Bo že.
Igram se zadnje tedne s TWTR, ki se zelo predvidljivo giblje. Četrtek in petek bilo zelo uspešno. Ko pade na 27 spet razmislim.

Držite se keša, ne tvegajte čez noč.

rini ::

Tudi jaz. V petek sem prodal REGN, danes razmišljam da bi par ur vložil v INO (podprt celo z Gates fundacijo), saj je konkurenčna MRNA potegnila v petek +12%.

https://www.fool.com/investing/2020/05/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

trgovec35 ::

rini je izjavil:

Tudi jaz. V petek sem prodal REGN, danes razmišljam da bi vložil v INO (podprt celo z Gates fundacijo), ko je konkurenčna MRNA potegnila v petek +12%.


Hm pogledal ta INO.
Setup izgleda obetavno, trend linija dobro drži, res pa se je po dveh izbruhih umirila po prometu. Zdi se mi zdrava konsolidacija.

Včasih sem v nulo spremljal ogromno teh bio farmacevtov, ki razvijajo zdravila. 95% jih fejla, le redki redki pridejo na trg. Hudičevo riskantno. A za dnevni trejd morda kar okej.
Želim srečo.

ubermensch ::

Tudi jaz mislim, da bomo kmalu videli padec delnic. Spremljam indeks SPY za vecje swing trade in zdi se mi, da smo pri coni, kjer je pametno pobrati profite in kupiti nižje. Bomo videli, če se bo izšlo.

iTrader ::

Trenutno mora bit v cenah delnic vključeno hitro okrevanje gospodarstva. Če tega ne bo, oz. bo manjše kot investitorji pričakujejo, bo padec.

sparovcek2 ::

ubermensch je izjavil:

Tudi jaz mislim, da bomo kmalu videli padec delnic. Spremljam indeks SPY za vecje swing trade in zdi se mi, da smo pri coni, kjer je pametno pobrati profite in kupiti nižje. Bomo videli, če se bo izšlo.



Slisi se super. V praksi bo slo nad tvojo rdeco cono, zdelo se bo da bo slo visje in bos kupil. Nato bo padlo v tvojo zeleno cono kjer se bo svet navidez popolnoma podiral in bos v paniki prodal z izgubo.

Zgodovina sprememb…

ubermensch ::

sparovcek2 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Tudi jaz mislim, da bomo kmalu videli padec delnic. Spremljam indeks SPY za vecje swing trade in zdi se mi, da smo pri coni, kjer je pametno pobrati profite in kupiti nižje. Bomo videli, če se bo izšlo.



Slisi se super. V praksi bo slo nad tvojo rdeco cono, zdelo se bo da bo slo visje in bos kupil. Nato bo padlo v tvojo zeleno cono kjer se bo svet navidez popolnoma podiral in bos v paniki prodal z izgubo.


Ne vem zakaj misliš, da sem retard ali pa novinec. Profitabilno tradam že dobrih nekaj let... ampak, če je tebi lažje :)

PreviousUser ::

ubermensch je izjavil:

sparovcek2 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Tudi jaz mislim, da bomo kmalu videli padec delnic. Spremljam indeks SPY za vecje swing trade in zdi se mi, da smo pri coni, kjer je pametno pobrati profite in kupiti nižje. Bomo videli, če se bo izšlo.



Slisi se super. V praksi bo slo nad tvojo rdeco cono, zdelo se bo da bo slo visje in bos kupil. Nato bo padlo v tvojo zeleno cono kjer se bo svet navidez popolnoma podiral in bos v paniki prodal z izgubo.


Ne vem zakaj misliš, da sem retard ali pa novinec. Profitabilno tradam že dobrih nekaj let... ampak, če je tebi lažje :)


Eh, samo kreganje ane. 8-):D

Samo dejansko je po TA v tem trenutku težko ugotoviti, kam bo šlo...

rini ::

sparovcek2 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Tudi jaz mislim, da bomo kmalu videli padec delnic. Spremljam indeks SPY za vecje swing trade in zdi se mi, da smo pri coni, kjer je pametno pobrati profite in kupiti nižje. Bomo videli, če se bo izšlo.



Slisi se super. V praksi bo slo nad tvojo rdeco cono, zdelo se bo da bo slo visje in bos kupil. Nato bo padlo v tvojo zeleno cono kjer se bo svet navidez popolnoma podiral in bos v paniki prodal z izgubo.


To je pa vspodbudna novica zame, ker je Apple že ujel tečaj izpred korone. Ga bom z veseljem kupil po novi nižji ceni, ker sem seveda zanudil, ker sem se ukvarjal s farmacevti in nisem bil pozoren na rast.

rini ::

trgovec35 je izjavil:

rini je izjavil:

Tudi jaz. V petek sem prodal REGN, danes razmišljam da bi vložil v INO (podprt celo z Gates fundacijo), ko je konkurenčna MRNA potegnila v petek +12%.


Hm pogledal ta INO.
Setup izgleda obetavno, trend linija dobro drži, res pa se je po dveh izbruhih umirila po prometu. Zdi se mi zdrava konsolidacija.

Včasih sem v nulo spremljal ogromno teh bio farmacevtov, ki razvijajo zdravila. 95% jih fejla, le redki redki pridejo na trg. Hudičevo riskantno. A za dnevni trejd morda kar okej.
Želim srečo.


Danes sem obdržal INO, predvedevam da bo jutri spet 10% rast, po zgledu MRNA že več dni zaporedoma.

hdmi-out ::

je nad vami kak profitabilen trader ki bi znal razložit kako se ukvarja z davki? Sem prebiral zakone in notri piše da 40% davek velja le za fizične osebe, torej če trgujes prek doo-ja se mu teoretično lahko izogneš. Ima kdo kake izkušnje s tem?

bobby ::

hdmi-out je izjavil:

je nad vami kak profitabilen trader ki bi znal razložit kako se ukvarja z davki? Sem prebiral zakone in notri piše da 40% davek velja le za fizične osebe, torej če trgujes prek doo-ja se mu teoretično lahko izogneš. Ima kdo kake izkušnje s tem?


Katere zakone si pa ti to bral?
In koliko casa si porabil za to branje?
Katere vzvode bi pa ti trejdal?

Beri davek od dobička od odtujitve vrednostnih papirjev pa ti notri vse lepo pise.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

hdmi-out je izjavil:

je nad vami kak profitabilen trader ki bi znal razložit kako se ukvarja z davki? Sem prebiral zakone in notri piše da 40% davek velja le za fizične osebe, torej če trgujes prek doo-ja se mu teoretično lahko izogneš. Ima kdo kake izkušnje s tem?


40% davku se izogneš tako da ne trguješ z IFI, ali pa če imaš izgubo, ti tudi ne bo treba davka plačat :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

trgovec35 ::

rini je izjavil:

trgovec35 je izjavil:

rini je izjavil:

Tudi jaz. V petek sem prodal REGN, danes razmišljam da bi vložil v INO (podprt celo z Gates fundacijo), ko je konkurenčna MRNA potegnila v petek +12%.


Hm pogledal ta INO.
Setup izgleda obetavno, trend linija dobro drži, res pa se je po dveh izbruhih umirila po prometu. Zdi se mi zdrava konsolidacija.

Včasih sem v nulo spremljal ogromno teh bio farmacevtov, ki razvijajo zdravila. 95% jih fejla, le redki redki pridejo na trg. Hudičevo riskantno. A za dnevni trejd morda kar okej.
Želim srečo.


Danes sem obdržal INO, predvedevam da bo jutri spet 10% rast, po zgledu MRNA že več dni zaporedoma.


Bravo, čestitam! Jaz sicer ob takšnem dnevnem skoku vedno prodam, bolj mirno spim.
Upam, da ti danes rata še lesti navzgor. Ampak veliko bo takšnih, ki bodo unovčili dobičke, zato budno spremljaj že premarket trgovanje.

rini ::

pre-market ni nikoli odraz stanja

hdmi-out ::

bobby je izjavil:

hdmi-out je izjavil:

je nad vami kak profitabilen trader ki bi znal razložit kako se ukvarja z davki? Sem prebiral zakone in notri piše da 40% davek velja le za fizične osebe, torej če trgujes prek doo-ja se mu teoretično lahko izogneš. Ima kdo kake izkušnje s tem?


Katere zakone si pa ti to bral?
In koliko casa si porabil za to branje?
Katere vzvode bi pa ti trejdal?

Beri davek od dobička od odtujitve vrednostnih papirjev pa ti notri vse lepo pise.


https://imgur.com/a/TuecDfT
povsod se za davčnega zavezanca omenja le fizična oseba, torej davek ne velja za pravne osebe(doo)

1.ZDDOIFI
2.Očitno več časa kot ti
3.??? vzvod je orodje ne pa instrument s katerim lahko trgujes

J.McLane ::

Če imaš d.o.o. imaš jasno davke, ki veljajo za d.o.o., s tem da boš tam plačal dvojno, najprej kot firma, in nato še ko boš denar nakazal sebi kot fizični osebi (plača, udeležba pri dobičku...).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bobby ::

1. če misliš z IFI potem ja, 40%
drugače pa: https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...
2. že mogoče, potem je težava kje drugje (namigujem na organ med tvojimi ušesi)
3. my bad, kava še ni prijela
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Spiky28 ::

@hdmi-out
Nimam praktičnih izkušenj, ampak ja ZDDOIFI velja za kapitalski dobiček fizične osebe. Če imaš podjetje, načeloma nima veze s čem se ukvarja, veljajo pa splošni zakoni kot za vsako drugo podjetje. Stroške, ki jih imaš v tem primeru so računovodstvo, zaposlitev direktorja (če nisi zaposlen drugje), davek na izplačilo kapitala (če hočeš prenest na fizično osebo). Za točne inf vprašaj nekoga, ki je podjetnik.

Prvi pogoj je da delaš plus :) Pomoje vsaj 10/20k+ na leto da se splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spiky28 ()

trgovec35 ::

rini je izjavil:

pre-market ni nikoli odraz stanja


Odvisno od volumna s katerim se takrat trguje. Pri zelo likvidnih delnicah je dober pokazatelj, sicer pa seveda ne.

PowaAaaaH ::

Pozdravljeni SLO guruji trejdanja :)!

Rabil bi en vaš nasvet glede brokerja oz. platforme.. Iščem za day trading - Ameriške delnice predvsem - IB bi bil soliden, vendar je minimum 25k $ deposita, da sploh lahko začnes day trade-at z več kot 4 oz.5 trade-i na teden.. Pomembno mi je, da niso visoki Fee-ji na buy in sell in da je možnost Day tradeanja z depozitom pod 20k€ in seveda, z možnostjo uporabe v SLO.

Hvala in lp.

rini ::

Jaz sem na IB začel prvi teden z manj kot 20t, pa prestavljam dnevno 10t levo in desno. Tako da ne vem o čem govoriš.

PowaAaaaH ::

"In order to day trade, the account must have at least 25,000 USD in Net Liquidation Value, where Net Liquidation Value includes cash, stocks, options, and futures P+L.
The NYSE regulations state that if an account with less than 25,000 USD is flagged as a day trading account, the account must be frozen to prevent additional trades for a period of 90 days. We have created algorithms to prevent small accounts from being flagged as day trading accounts, to avoid triggering the 90 day freeze. We implement this by prohibiting the 4th opening transaction within 5 days if the account has less than 25,000 USD in equity."

Krenforum ::

Tudi jaz ti povem, da ne rabiš 25k. Gre se zato, da IB ob registraciji zaradi complianca želi vedeti koliko imaš prilivov, koliko imaš premoženja in znanja, in če ti tam poklukaš vse najnižje okvire, ti ne pusti trejdat delnic, ker misli, da nimas dovolj znanja in kapitala. Ravno dva dni nazaj sem punci odprl račun preko Tradestation global, edini pogoj, ki je bil je da položi gor 2k. Nato lahko trajda kar želi...

rini ::

wau, to se mi pa zdi imenitno, da si punci odprl trgovalni račun. Moderna punca:)

@PowaAaaaH
Za odprtje trgovalnega računa pri IB sem vnesel zahtevane podatke in napovedal polog tisoč eur, ki pa jih nisem niti nakazal. Kljub temu so mi odprli trgovalni račun. Šele zatem sem nakazal večjo vsoto denarja. To pomeni, da sploh ne komplicirajo.

PowaAaaaH ::

Hvala za odgovora.

@rini
IB nisem še do potankosti preveru, mal sem prečekiru Trader Workstation, ki pa mi deluje zastarel in ne preveč všečen. Zdaj kukr sem seznanjen povezava z tradingviewom (še) vedno ni mogoča. Prav tako moraš doplačati, da vidiš cene delnic brez 10-15 min. delaya?? Je možnost kake druge "bolj všečne" platforme preko IB-ja, kot sam trader workstation? Niti ne rabm nobenih analiz, grafov itd.. Za to bi uporabljal drugo platformo. Če imaš kakšen nasvet bi ti bil hvaležen.

rini ::

Platforme so si podobne (veliko podatkov na ekranu, a nič strašnega). Še najbolj šolskega izgleda se mi zdi od slovenskega ponudnika Alta Invest. Aplikacijo izgleda si lahko urediš po svoje, brez oken grafa. Men IB pomeni svobodo za 10 dolarjev na mesec.

Delay ima tudi YahooFinance, zato sočasno uporabljam spletno stran marketwatch ali barchart...

bobby ::

Mogoče? Jap. Verjetnost? Se veča,...
https://pbs.twimg.com/media/EX7OAWdVAAE...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

rini ::

Še največ podobnosti z letom 2008, torej bo vsak čas moralo pasti.

ubermensch ::

ubermensch je izjavil:

Tudi jaz mislim, da bomo kmalu videli padec delnic. Spremljam indeks SPY za vecje swing trade in zdi se mi, da smo pri coni, kjer je pametno pobrati profite in kupiti nižje. Bomo videli, če se bo izšlo.



Dotaknilo se je rdeče cone in zdaj pada, da vidimo.

adut81 ::

Pozdravljeni, jaz pa držim amd in mrna in čakam da bo še kaj iz tega. Ali lahko potem, ko prodam mrna še isti teden spet skočim v pozicijo. Meni je res dobro to trgovanje, malo se pa res bojim tega našega fursa.

L.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

gruntfürmich ::

mene pa zanima v čem je fora delnice LONN - Lonza Švica; vedno je največji promet na koncu zaprtja borze. v čem je tu fora?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trgovec35 ::

PowaAaaaH je izjavil:

Pozdravljeni SLO guruji trejdanja :)!

Rabil bi en vaš nasvet glede brokerja oz. platforme.. Iščem za day trading - Ameriške delnice predvsem - IB bi bil soliden, vendar je minimum 25k $ deposita, da sploh lahko začnes day trade-at z več kot 4 oz.5 trade-i na teden.. Pomembno mi je, da niso visoki Fee-ji na buy in sell in da je možnost Day tradeanja z depozitom pod 20k€ in seveda, z možnostjo uporabe v SLO.

Hvala in lp.


Tako američani skrbijo, da narod ne zapravi svojih prihrankov:)

Ali odpreš pri kakšnem off shore brokerju, kar je lahko tvegano. Veliko je bilo primerov prevar, nedelovanja platforme ravno takrat, ko so tečaji ponoreli itd.
Lahko najdeš kakšnega evropskega, ki nima te omejitve, a so praviloma provizije za trgovanje z USA delnicami mnogo višje.
Ali pa spoštuješ PDT pravilo in trguješ dnevno koliko ti dopušča.

Sam sem sicer swing trejder, dnevno pa trgujem samo zadnja dva meseca, ker je dolgoročno vlagajne pretvegano za mene v teh razmerah. Včeraj sem ulovil slabe 4% na TWTR.
Moj Cap Trader (IB) ima itak varovalo, da ne moreš po pomoti kršit PTD pravila. Sicer ti lahko za pol leta blokirajo račun. Tudi to je možno.

Če bo danes lepo vreme, se splača skočit za en dan v Citi ali Bank of America. Včeraj so potegnile gor, saj so 4 dni padale. Danes znajo nadaljevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trgovec35 ()

trgovec35 ::

gruntfürmich je izjavil:

mene pa zanima v čem je fora delnice LONN - Lonza Švica; vedno je največji promet na koncu zaprtja borze. v čem je tu fora?


Malo čudno, pa to je ja multinacionalka, prometa mora biti olala veliko.

adut81 ::

Pozdravljeni, ali kdo kaj spremlja delnice kot so vuzi, fcel, plug mislim, da bi se dalo lepo zaslužit, če ujameš kak nihaj navzdol, kaj pravite?

pingme ::

Čisto informativno glede prijave KDVP - ali se prijavlja le nakupe, ki pašejo skupaj k prodaji VP (po FIFO) ali vse nakupe?
Primer:

1. 01.12.2019 nakup 100 enot po 2€ (zaloga 100)
2. 01.04.2020 nakup 100 enot po 1€ (zaloga 200)
3. 20.04.2020 prodaja 100 enot po 1€ (zaloga 100)

Torej - ali je potrebno prijaviti to drugo vrstico?
Sam menim, da JE potrebno, čeprav tistih 100 enot, ki so bile kupljene 1.4. sploh niso bile prodane.
Kako naj bi FURS sicer ugotovil fiktivne prodaje? Če bi prijavil zgolj prvo in tretjo vrstico, si dejansko naredil 100€ minusa, ki ga lahko pobotaš s plusi drugje, ampak ker je znotraj 30 dni bil opravljen tako nakup kot prodaja, se ti izguba ne prizna in tega FURS seveda ne more vedeti, če nisi napisal vseh nakupov. Enako bi bilo, če bi prodal 1.4. in kupil 20.4., pa tudi če bi vmes bilo več kot 30 dni, saj je naloga FURS-a, da izračuna davek.

T212 namreč ne omogoča prenosa delnic k drugemu brokerju, ampak če vse prodam na T212 in v roku 30 dni naredim nakup istih delnih pri drugem brokerju, mi FURS izgube na posamezni delnici ne bo priznal, dobičke bo pa seveda obdavčil po 27,5%.

trgovec35 ::

pingme je izjavil:

Čisto informativno glede prijave KDVP - ali se prijavlja le nakupe, ki pašejo skupaj k prodaji VP (po FIFO) ali vse nakupe?
Primer:

1. 01.12.2019 nakup 100 enot po 2€ (zaloga 100)
2. 01.04.2020 nakup 100 enot po 1€ (zaloga 200)
3. 20.04.2020 prodaja 100 enot po 1€ (zaloga 100)

Torej - ali je potrebno prijaviti to drugo vrstico?
Sam menim, da JE potrebno, čeprav tistih 100 enot, ki so bile kupljene 1.4. sploh niso bile prodane.
Kako naj bi FURS sicer ugotovil fiktivne prodaje? Če bi prijavil zgolj prvo in tretjo vrstico, si dejansko naredil 100€ minusa, ki ga lahko pobotaš s plusi drugje, ampak ker je znotraj 30 dni bil opravljen tako nakup kot prodaja, se ti izguba ne prizna in tega FURS seveda ne more vedeti, če nisi napisal vseh nakupov. Enako bi bilo, če bi prodal 1.4. in kupil 20.4., pa tudi če bi vmes bilo več kot 30 dni, saj je naloga FURS-a, da izračuna davek.

T212 namreč ne omogoča prenosa delnic k drugemu brokerju, ampak če vse prodam na T212 in v roku 30 dni naredim nakup istih delnih pri drugem brokerju, mi FURS izgube na posamezni delnici ne bo priznal, dobičke bo pa seveda obdavčil po 27,5%.


Ja, zanimivo.

Moje izkušnje: prijavljam vse nakupe in prodaje, brez izjeme. Se ne spuščam v takšne možnosti, ker nikoli ne veš kako natančno preverjajo tvoje dejanske posle, ki se sporočajo.
- Trgujem že 20+let, nikoli in nikdar nisem dobil opomina, zavrnitve, dopolnitve,... ob oddaji davčne napovedi. Pa nisem ne vem kakšen natančnem picajzl. Vse kar je, da se držim rokov poročanja.
- Nikoli, res nikoli nisem posebej prijavljal dividend. Pa sem jih velikokrat dobil. Enostavno pozabim, delnice držim največ mesec, morda dva in včasih je to ravno čas izplačila dividend. Pa tega ne prijavim.
Če so pozicije 5 ali 10K, je dividenda itak ponavadi nek nepomemben drobiž. Čakam, da me bodo kdaj končno opozorili, da sem to pozabil prijavit in naj dopolnim.

Skratka, vse je odvisno kako globoko gleda Furs. Po mojih izkušnjah ne prav globoko. Morda ima kdo drugačne izkušnje, kaj pa vem. Na podlagi tega se odločiš kaj boš naredil.

trgovec35 ::

Sem čakal par dni, da si Citi Bank opomore in včeraj dočakal priložnost.
Upal sem sicer, da bo bolj pokleknila po začetnem skoku, a se ni dosti sesedla. Kupil in držal do minuto pred zaključkom trgovanja, pobral dobre 4%.

Ni veliko. Sem pa zadovoljen, ker trenutno kupujem na polno, ni tveganja čez noč. Včeraj kupil 400 komadov C zato je 4% donos kar okej.
Stop loss imam ob vstopu na 1% in to je moje nadzorovano tveganje. Včeraj je zdržal brez problema, ves čas je lezla samo navzgor.

Danes bom zgleda samo opazoval.

rini ::

A ste že kupovali z Interactivebrockers delnice na Pink trgu?

Ko sem vnesel nalog za nakup, sem prejel nekaj opozoril in tudi da je moje naročilo preseglo 500 lotov.

trgovec35 ::

rini je izjavil:

A ste že kupovali z Interactivebrockers delnice na Pink trgu?

Ko sem vnesel nalog za nakup, sem prejel nekaj opozoril in tudi da je moje naročilo preseglo 500 lotov.


Da, sem kupoval tudi delnice na OTC trgu.
IB vselej opozarja ob večjih količinah (lotih) nakupa, kar se da v nastavitvah eliminirat.
Mislim, da je to primeri ki ga navajaš pri OTC nakupu, nisem pa prepričan. Gre samo za opozorilo, ki pa ne preprečuje tega, da naročilo izvedeš.

Vsa ta opozorila so smiselna, ker se ljudje velikokrat zatipkajo, npr. nekdo želi kupit 1000 lotov, kupi pa 10000 in podobno. S klikom na "potrdi" opozorila povoziš in realiziraš nakup.

sakpre ::

Danes dobil klic od kvazi Trade212, kjer mi je šiptar (ja iz kosova in kliče iz angleške številke) preverjal mojo bančno številko in podatke. Seveda sem takoj dojel da gre za scam, vendar me zanima ali je kdo imel podobno izkušnjo. Namreč račun imam odprt samo na trade212 in na saxo banku, kjer pri slednji ne verjamem, da bi odajali moje podatke.

Torej vedeli so moje ime in mojo številko :/
Bodite pozorni za trade212!

ubermensch ::

sakpre je izjavil:

Danes dobil klic od kvazi Trade212, kjer mi je šiptar (ja iz kosova in kliče iz angleške številke) preverjal mojo bančno številko in podatke. Seveda sem takoj dojel da gre za scam, vendar me zanima ali je kdo imel podobno izkušnjo. Namreč račun imam odprt samo na trade212 in na saxo banku, kjer pri slednji ne verjamem, da bi odajali moje podatke.

Torej vedeli so moje ime in mojo številko :/
Bodite pozorni za trade212!


Hvala za opozorilo! Kontaktiraj jih na twitterju @Trading212 pa se ti bodo hitro razjasnili.

adut81 ::

Pozdravljeni,
danes sem hotel kupiti 1000 delnic vuzix 15 minut pred zaprtjem borze in nisem jih mogel kupiti. Seveda sem naročilo preklical, ker sem jih hotel kupiti po trenutni vrednosti, če ne bi preklical bi se trg zaprl in bi mi vrjetno jutri opravili nakup po višji ceni.

pingme ::

adut81 je izjavil:

Pozdravljeni,
danes sem hotel kupiti 1000 delnic vuzix 15 minut pred zaprtjem borze in nisem jih mogel kupiti. Seveda sem naročilo preklical, ker sem jih hotel kupiti po trenutni vrednosti, če ne bi preklical bi se trg zaprl in bi mi vrjetno jutri opravili nakup po višji ceni.


Drugič pa ne oddajaj market ampak limit order. Poleg tega določiš tudi trajanje naročila in če je day, ti itak zapade ob market close.

adut81 ::

pingme je izjavil:

adut81 je izjavil:

Pozdravljeni,
danes sem hotel kupiti 1000 delnic vuzix 15 minut pred zaprtjem borze in nisem jih mogel kupiti. Seveda sem naročilo preklical, ker sem jih hotel kupiti po trenutni vrednosti, če ne bi preklical bi se trg zaprl in bi mi vrjetno jutri opravili nakup po višji ceni.


Drugič pa ne oddajaj market ampak limit order. Poleg tega določiš tudi trajanje naročila in če je day, ti itak zapade ob market close.


Pozdravljen,
hvala ja, limit order bi mogu dat.

pikachu004 ::

Uporabljam Tradestation global, IB. Lahko kupim delnico na drugi borzi? Nikjer ne najdem možnosti pregleda na katerih borzah delnica kotira.

Machete ::

Saj TG in IBK nista borzi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
47 / 160
»»