» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
46 / 163
»»

metalc ::

40% je za CFDje in druge IFI, kjer pozicijo držiš do 1 leta. Za prave vrednostne papirje (delnice, ETFji, skladi...) je 27,5% za pozicije do 5 let. Efektivno je davek še nekaj manjši, ker ti priznajo normirane stroške in ker ti izgubaški tradi znižajo davčno osnovo od profitabilnih.

mesqueunclub ::

Mogoče malo off topic pa vendar...
Je kdo že slišal za Robert Roliha in njegovo akademijo Panta Rei?
Zanima me ali ima njegov webinar za 597+ddv value?

strawman ::

Osebno se držim načela, da če ti nekdo hoče prodat predavanje o neki zadevi, v njej ni dovolj dober da bi od tega živel, ali pa je prisoten konflikt interesov (sploh pri stvareh kot so investicije).

Za 600e dobiš ogromno e-bookov / audiobookov.

miki2019 ::

PrihajaNodi je izjavil:



p.s. če kdo misli, da lačni sosedov Janez vpliva na padec/rast delnic se moti. Denarja je ogromno, sam ne v rokah povprečnega Janeza.


Robinhood pravi drugače;)

adut81 je izjavil:

Mene pa res zanima ali država pobere dobiček od kapitala 27,5% ali pa 40%, ker če 40% se ne grem več tega.
Pa upam, da uspešno trgujete.
L.p


No jaz pričakujem, da bodo po tej krizi naši "Janezi" dvignili mejo na 40% ker nekje bo treba pač pobrati denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miki2019 ()

miki2019 ::

strawman je izjavil:

Osebno se držim načela, da če ti nekdo hoče prodat predavanje o neki zadevi, v njej ni dovolj dober da bi od tega živel, ali pa je prisoten konflikt interesov (sploh pri stvareh kot so investicije).

Za 600e dobiš ogromno e-bookov / audiobookov.


Točno to za 600e nakupiš ogromno knjig je pa potrebno to prebrat ali poslušat, dober vir informacij je tudi splet, jasno moraš imeti neko stopnjo filtracije ker drugače se ti zmeša, sam spremljam določene kanale na youtube, Realvision recimo vse vzame nekaj časa vendar sem po mojem mnenju glede znanja in pozicije veliko bolje pripravljen na sedanje razmere kot leta 2008-2010 lahko bi bil pa še veliko bolje.

adut81 ::

metalc je izjavil:

40% je za CFDje in druge IFI, kjer pozicijo držiš do 1 leta. Za prave vrednostne papirje (delnice, ETFji, skladi...) je 27,5% za pozicije do 5 let. Efektivno je davek še nekaj manjši, ker ti priznajo normirane stroške in ker ti izgubaški tradi znižajo davčno osnovo od profitabilnih.


Ma si nekaj berem na davčni, bolj berem bolj sem neumen. Tako da hvala še za dodatno razlago. Kot sem rekel jaz kar veliko trajdam in se mi tega kar nekaj nabere, pač to mi je še sprejemljivo , da dam državi ne pa polovico.

strawman ::

adut81 je izjavil:


Ma si nekaj berem na davčni, bolj berem bolj sem neumen. Tako da hvala še za dodatno razlago. Kot sem rekel jaz kar veliko trajdam in se mi tega kar nekaj nabere, pač to mi je še sprejemljivo , da dam državi ne pa polovico.


Ampak plus je vseeno plus?

vrtn4r ::

jaz kar veliko trajdam


Ampak plus je vseeno plus?


:))

Drevesce ::

Za nekakšno biblijo investiranja sicer velja the intelligent investor. Obstajajo zastonjske verzije v angleškem jeziku, pa tudi ebook. Obstaja pa tudi prevedena različica "modri investitor".

Spiky28 ::

Če smo že pri literaturi, so za value investing po mojem mnenju top 3 viri: intelligent investor od Grahama, margin of safety od Klarmana, predavanja od Aswath Damodaran (ima tudi na YT kanal).

Zagovorniki efficient-market teorije, pa ne rabijo literature, oni dajo v ETF-e in je to to ;)

sparovcek2 ::

Ne kupujte nikakrsnih knjig o investiranju, delnicam pa se izogibajte kot hudic krizu. Brezplacen nasvet, lahko ste mi hvalezni. Ampak tako ne bo nihce poslusal :))

strawman ::

sparovcek2 je izjavil:

Ne kupujte nikakrsnih knjig o investiranju, delnicam pa se izogibajte kot hudic krizu. Brezplacen nasvet, lahko ste mi hvalezni. Ampak tako ne bo nihce poslusal :))


In kakšen ne tvoj nasvet? Biti finančno neizobražen in pustit denar na banki?
Delnice, vrednostni papirji in obveznice so dandanes najbolj donosna in najbolj likvidna naložba.

Kvinta ::

sparovcek2 je izjavil:

Ne kupujte nikakrsnih knjig o investiranju, delnicam pa se izogibajte kot hudic krizu. Brezplacen nasvet, lahko ste mi hvalezni. Ampak tako ne bo nihce poslusal :))


Če bi jaz mel 3k plače tak kot zgleda maš ti tud ne bi nikamor vlagal razn zvečer med rjuhami v tastaro ....

buttcrack ::

Pri 3k neto bi se tastari izmikal kot se le da, bi pa z veseljem športal z mlajšimi kolegicami.

#nimam3k #botastaraOK

sparovcek2 ::

Tekmujes proti veleumom celega sveta, premagas jih tako da preberes dve knjigi in izberes delnico, ki ti jo priporoca tvoj najljubsi youtube guru in cakas mastne profite. It's that easy.

Upam da razumete kaj zelim povedati... Kaj vas postavi nad 90% ali celo 99% ostalih?

Vsakdo lahko prebere knjigico in kupi pasivni ETF. Ce 90% ljudi izgubi, po kaksni logiki bi potem lahko z taksno strategijo pricakoval dobicek?

Taksna strategija bi delovala le v ponzijevi/piramidni shemi, kjer novi vlagatelji omgocajo izplacila starejsim. Ampak slej kot prej se shema podre.

strawman ::

Kar se tiče vlaganja v indeksne sklade je večini ljudi jasno, ampak zato rabiš prebrat tudi kakšno knjigo o investiranju. Tudi širša izobrazba glede ekonomije, borznega trga in investiranja ne škodi - to znanje dobiš v knjigah prej kot pa na internetu.
Je res da je težko outperformat market proti ljudem, ki se s tem ukvarjajo profesionalno. Ni pa nemogoče, če dlje časa spremljaš neko nišo, ki jo dobro poznaš.

Lonsarg ::

ETF je po potrebnem znanju tak kot obični slovenski vzajemni sklad, razlika je morda ta da pri vzajemnem skladu za rokico še en agent drži in ti polaga v usta kaj kupi (in ti v zameno tudi četrtino dobička in več vzame).

Ok razlika je še ta da moraš pri ETF borzni račun odpreti. Tu velja omeniti za vse tiste ki jih je "strah" te online račune uporabljati za večje denarja da v Sloveniji obstajajo tudi obični analogni borzni posredniki kjer moraš posrednika poklicat in ponavadi še kak papir podpisat v poslovalnici da proda/nakupi zate (ala zelo podoben način poslovanja kot slo vzajemni skladi). Pravzaprav to storitev ponujajo praktično vse slovenske banke in niti nimajo visokih letnih stroškov (nekje sem videl razpredelnico 8EUR-40EUR pri 10 slovenskih bankah) in tudi provizije če večje nakupe delaš (in ne drobiž mesečno) so dokaj primerljive z temi online.

Skratka tudi če si popolni internetni laik nimaš izgovora, namesto običnih skladov in raznih "for" kot so naložbena zavarovanja raje pri svoji banki zrihtaj borzni račun in enkrat ali dvakrat na leto prihranke vloži v nek ETF z obiskom v poslovalnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

belo mleko ::

Tema so delnice, ljudje pa tu špekulirajo o surovinah sreba, urana etc. Bolj kot je noro, bolj useka. Tipično slovensko, kot da bi gledal Only Fools and Horses. SPY je preveč dolgočasen ane. Hehe...
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

trgovec35 ::

Jaz 100 procentov v kešu. Swingat ne morem, cik cak ni trend, zato ne vstopam. Moja strategija v teh okoliščinah ne pali:)

Tu pa tam kak day trade naredim, to pa je vse.

Še bo padalo, čakam.

redtech ::

@belo_mleko: ni to finančni forum, da bi imel za vsak instrument svojo temo. Tukaj bi se potem samo 2 pogovarjala :). SPY zadnje čase gledam vsak četrtek ob 3h, takrat gre gor, če so novice slabe, zato je dolgočasen :D

adut81 ::

Pozdravljeni, tudi jaz prodal in se se sedaj ubadam, kako bi si uredil najlažje za Furs, ali imate vi posebej tiste popisne liste pa jih samo uvozite, ali imate tabelo v exscelu pa jih potem potem prekopirate ali pa vsak instrument posebej kasneje vpisujem v e davke. Lažje bi mi bilo če si sproti pripravljam in ob koncu leta samo prekopiram. Hvala za odgovor.

miki2019 ::

adut81 je izjavil:

Pozdravljeni, tudi jaz prodal in se se sedaj ubadam, kako bi si uredil najlažje za Furs, ali imate vi posebej tiste popisne liste pa jih samo uvozite, ali imate tabelo v exscelu pa jih potem potem prekopirate ali pa vsak instrument posebej kasneje vpisujem v e davke. Lažje bi mi bilo če si sproti pripravljam in ob koncu leta samo prekopiram. Hvala za odgovor.


Blo je 10 trasakcij lahko na papir če je več preko spleta, govorimo letno seveda.

adut81 ::

To bo še veselo vpisovanje, za vsako prodajo treba ipolniti popisni list vrednostnega papirja, potrdit in spet. Se pravi to se lahko v aplikacijo vpisuje februarja 2021 in ne sproti. To so zmešani

sparovcek2 ::

Musk pravi da je Teslina delnica precenjena. Prodajte vse.

Cena nafte je precej dober indikator, kaksno je dejansko stanje. Cene delnic so popolnoma odcepljene od realnosti. Prednost tega je sicer, da recesije ne bomo obcutili iznenada.

Po vseh kriterijih smo v medvedjem trendu, kar pomeni da bodo cene naceloma vedno nizje, bo pa prihajalo do ekstremov panike in upanja, kot vidimo tule.

Carrera ::

Zanima me ali bi investirali v vzajmeni sklad Indija? Sam se poigravam z mislijo, da bi nekaj dal še v Indijo. Trenutno največ investiram v globalni sklad ter tehnološko usmerjen sklad.

bobby ::

adur81: si prvo leto v trading opciji? Ja vsako nakup in prodajo bo treba ročno vpisovat, če ti trader teh ne daje v opcijo export,.. welcome :D
Ampak to so sladke skrvi v primeru, če imaš lep plus v času, ko gre večinoma vse gor (po pričevanjih večine).
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

adut81 ::

bobby je izjavil:

adur81: si prvo leto v trading opciji? Ja vsako nakup in prodajo bo treba ročno vpisovat, če ti trader teh ne daje v opcijo export,.. welcome :D
Ampak to so sladke skrvi v primeru, če imaš lep plus v času, ko gre večinoma vse gor (po pričevanjih večine).


Hvala za odgovor, bomo pa vpisovali, dobivam samo mesečna poročila in verjetno dobim tudi letno poročilo in bom prepisal. Nisem še nikoli oddajal pa me malo zanimalo. Sem pa mislil, da že vse znam pa sem se včeraj zelo zelo opekel, to lekcijo sem drago plačal.

Gep75 ::

Pozdravljeni, nekaj vprašanj imam glede ETF-jev.

Zanima me na podlagi česa se ve ali ETF izplačuje dividend oziroma jih akumulira? Ali so to dejansko samo ETF-ji, ki imajo v imenu navedeno Accumulating ali skrajšano Acc? Ali se pri Accumulating ETF namesto izplačil dividend povečuje število ETF, ko jih imamo za sorazmeren delež donosa ETF-ja ali se število ne spreminja, se pač spreminja vrednost ETF-ja?
Glede obdavčitve ETF-ja ter dividend od ETF ali se obdavčitev izvaja enako kot pri prodaji delnic?
Ali se pri prodaji ETF-a del davka na dobiček plača avtomatsko državi izdajatelja ETF-ja pri prodaji, ostali delež se prijavlja in plača v Sloveniji. Ali se pri prijavi davka v Slo navaja, da je del davka že plačan v tujini?

Hvala za odgovore.

Gep75 ::

trgovec35 je izjavil:

Dividende? Pih, te so sicer kdaj pa kdaj zelo bogate, ampak pri meni, če že slučajno ulovim z lastništvom delnice datum preseka za izplačilo, so ti zneski glede na majhne pozicije 1 do 3 tisoč eur, drobiž. Tak da niti ne opazim, da se kaj vsede na račun.

Mora bit pa že močna pozicija, da se ti pozna.

Mimogrede, včasih sem nalagal v usa tako imenovate REIT delnice, ki nudijo opasno visoka dividendna izplačila, ki jih izvajajo cel mesečno ali na vsake 3 mesece.

Cena delnic se gible bolj cik cak, ni nekih kapitalskih dobičkov. Ki pa jih tudi ne rabiš. Oni morajo izplačevati dividende po zakonu, gre za real estate firme, neke vrste skladi, ki so lastniki nepremičnin. In to mega hotelov, poslovnih zgradb,... Cilj je, da nimajo nekega dobička in da z dobrim upravljanjem z zgradbami dobiček delijo delničarjem. 5 do 10% donos je normalen letno, pa tudi 15 in 20 sem videl.

Če koga zanimajo stabilni dividendni donosi, so REIT delnice prava izbira.


Pozdravljeni, zanima me kako je z obdavčitvijo dividend ter dobička od delnic ameriških REIT podjetij in limited partnership (LP) podjetij. Ali so te delnice in dividende dejansko obdavčene enako kot delnice ostalih ameriških podjetij? Ali se pri dobičku od delnic ameriških podjetij davek prijavlja in plača samo v Sloveniji? Ali del davka na dividende trgajo avtomatsko v ZDA pri izplačilu, razliko davka pa je potrebno prijaviti še v Sloveniji do 28. februarja za preteklo leto?

Hvala za odgovore.

J.McLane ::

Carrera je izjavil:

Zanima me ali bi investirali v vzajmeni sklad Indija? Sam se poigravam z mislijo, da bi nekaj dal še v Indijo. Trenutno največ investiram v globalni sklad ter tehnološko usmerjen sklad.


Jaz bi se izogibal regijskim skladom, sem bil pred 13 leti tudi navdušen nad regijskimi, pa je bila to bolj slaba odločitev kot ne. Treba je vedeti da se določeni zakoni in sama psihologija ljudi ne spremeni. Prej se zgodi da neka multinacionalka začne posegat na te regije in začne služit več kot lokalci.

Sedaj se bolj posvečam temu kateri sektorji bodo v prihodnje največ pridobili...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Spiky28 ::

belo mleko je izjavil:

Tema so delnice, ljudje pa tu špekulirajo o surovinah sreba, urana etc. Bolj kot je noro, bolj useka. Tipično slovensko, kot da bi gledal Only Fools and Horses. SPY je preveč dolgočasen ane. Hehe...

Sej s SPY tudi špekuliraš. Ne mi rečt, da je to value investing, ker kar se trenutno dogaja nima nobene veze z ekonomijo. V tej košarici je 1/2 podjetij, katerih trenutno ne bi želel biti solastnik. Kar sicer ne pomeni, da ne bodo preživela, ampak to ni več free-market.

[Michael] ::

"Odločili smo se glede posla v letalstvu. Vzeli smo denar iz posla, čeprav z občutno izgubo. Ne bomo financirali podjetja, ki bo, mislim, v prihodnje izgubljajo denar. Nismo niti približno dobili sedmih ali osmih milijard dolarjev in to je bila moja napaka. Osebno jaz sem tisti, ki je sprejel to odločitev," je 89-letni Buffet prevzel vso odgovornost, da so v preteklih štirih letih vložili okoli osem milijard dolarjev, ob aprilski prodaji pa so pridelali ogromno izgubo.


Berkshire Hathaway prodal vse delnice v ameriških letalskih družbah

ubermensch ::

Carrera je izjavil:

Zanima me ali bi investirali v vzajmeni sklad Indija? Sam se poigravam z mislijo, da bi nekaj dal še v Indijo. Trenutno največ investiram v globalni sklad ter tehnološko usmerjen sklad.


Ne.

Gep75 je izjavil:

Pozdravljeni, nekaj vprašanj imam glede ETF-jev.

Zanima me na podlagi česa se ve ali ETF izplačuje dividend oziroma jih akumulira? Ali so to dejansko samo ETF-ji, ki imajo v imenu navedeno Accumulating ali skrajšano Acc? Ali se pri Accumulating ETF namesto izplačil dividend povečuje število ETF, ko jih imamo za sorazmeren delež donosa ETF-ja ali se število ne spreminja, se pač spreminja vrednost ETF-ja?
Glede obdavčitve ETF-ja ter dividend od ETF ali se obdavčitev izvaja enako kot pri prodaji delnic?
Ali se pri prodaji ETF-a del davka na dobiček plača avtomatsko državi izdajatelja ETF-ja pri prodaji, ostali delež se prijavlja in plača v Sloveniji. Ali se pri prijavi davka v Slo navaja, da je del davka že plačan v tujini?

Hvala za odgovore.


Sem ti odgovoril že v tej temi: https://slo-tech.com/forum/t761375/p670...

Ni potrebno povsod spamat.

Spiky28 je izjavil:

belo mleko je izjavil:

Tema so delnice, ljudje pa tu špekulirajo o surovinah sreba, urana etc. Bolj kot je noro, bolj useka. Tipično slovensko, kot da bi gledal Only Fools and Horses. SPY je preveč dolgočasen ane. Hehe...

Sej s SPY tudi špekuliraš. Ne mi rečt, da je to value investing, ker kar se trenutno dogaja nima nobene veze z ekonomijo. V tej košarici je 1/2 podjetij, katerih trenutno ne bi želel biti solastnik. Kar sicer ne pomeni, da ne bodo preživela, ampak to ni več free-market.


Res je, zato je treba diversificirat na cel svet s smiselnimi uteženimi odstotki.

bluefish ::

[Michael] je izjavil:

"Odločili smo se glede posla v letalstvu. Vzeli smo denar iz posla, čeprav z občutno izgubo. Ne bomo financirali podjetja, ki bo, mislim, v prihodnje izgubljajo denar. Nismo niti približno dobili sedmih ali osmih milijard dolarjev in to je bila moja napaka. Osebno jaz sem tisti, ki je sprejel to odločitev," je 89-letni Buffet prevzel vso odgovornost, da so v preteklih štirih letih vložili okoli osem milijard dolarjev, ob aprilski prodaji pa so pridelali ogromno izgubo.


Berkshire Hathaway prodal vse delnice v ameriških letalskih družbah
Še intervju z Buffettom pred skupščino BH - no, dva meseca pred tem, da je Yahoo v vmesnem času lahko objavljal kratke izrezke :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

sparovcek2 ::

Karantene bo kmalu konec, tako da sam bi pricakoval v naslednjih mesecih rebound airline stockov, verjetno tudi nafte. Zaenkrat se nic kaj prevec obetavnega, tako da cakamo prav trenutek.

Carrera ::

Mene pa zanima ali bi na mojem mestu vložili kaj v sklad Indija ali ne?

vrtn4r ::

All-in.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

CoreySteel ::

:))
Twitter: @CoreySteel_

ubermensch ::

Carrera je izjavil:

Mene pa zanima ali bi na mojem mestu vložili kaj v sklad Indija ali ne?


strawman ::

Na borzi se je že dostikrat izkazalo, da rast gospodarstva v določeni regiji ne pomeni tudi rast delnic ali dividend (BRIC, Azijski tigri..).

sparovcek2 ::

Amazon in Netflix v novih visavah. Najvecje sranje ALA bitcoin raste kot gobe po dezju. Najvecji manipulator nam pravi da so cene previsoke...

Po drugi strani pa imamo(ali mislimo da imamo??) koronvirus, globalno segrevanje, svet razpada... ipd.

Nekaj se ne ujema tule... Prva stvar je popolnoma objektivna, druga pa precej subjektivna.


sparovcek2 je izjavil:

Verjetno bo slo v qurac vse skupaj. 30% padec v 2020.

Boeing bi lahko sprozil domino efekt. So v globokem sranju, najvecji US exporter, in mislim, da imajo najvecji delez v dow jones indexu.

Ampak ce pade recimo na 2200-2500 SP500, bi to bila zivljenjska priloznost za nakup. Samo treba se zavedat da pri hitrem 30% padcu izgledalo, kot da bo svet razpadel.

PrihajaNodi ::

Ne jokat. Preveri moje komentarje za nazaj. Bitkojnu je vseeno ali sosedov janez ma za kruh ali ne (tako sli tako ne bi investiral).

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda da bo se padec ce je cel svet v karanteni ze en mesec.. To vse pride se z zamikom


Male ribe na trge nimajo prav dosti vpliva. Zgodilo se je nepričakovano, vsi so čakali konec sveta, zlom borz itd.

BTC ki je najbolj špekulativen in bi moral po vseh napovedih biti že mrtev, raste kot Fenix.

Ne bom se čudil novemu ATHju.


p.s. če kdo misli, da lačni sosedov Janez vpliva na padec/rast delnic se moti. Denarja je ogromno, sam ne v rokah povprečnega Janeza.


Vi doomsdejerji pa se naprej jokajte.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Hard reset prihaja, je na poti. Lastnikom kriptoborz se pa itak smeje v vsakem primeru

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

PrihajaNodi ::

"Should i buy back? is bear market over or we will die?"
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Težko je biti pameten. Mislim da je bistveno vprašanje, koliko bo korona odnesla dolgoročno, kratkoročno itak vse stoji, ampak kaže da bodo nekatere panoge stale vsaj eno leto in še potem se ne bodo tako kmalu vrnile v stare smernice. Mislim da se bo sploh potovanje na razne biznis sestanke močno zmanjšalo tudi ko korone ne bo več nikjer, ker bodo nekateri spoznali da se na daljavo da kakšne manj pomembne zadeve bolj enostavno rešit.

Torej za določene delnice in sektorje bo treba začet razmišljat, kakšen bo svet po koroni, kdo bo od tega največ odnesel in investirati tja.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

rini ::

Boeing iz 180 usd popravka, na današnjih 125 in verjetno bo kmalu spet dosegel 100.

Vse ostalo pa leti v oblake, po nekod manjka le še -10% pred stanjem izpred corone.

strawman ::

Kaj mislite Boeing pod 100 in Airbus pod 50 po Buffetovih komentarijh? A se bodo prej spet banke vmešale?
Napovedi za letastvo so, da se bodo na dolgi rok prestrukturirali v več manjših letal in več različnih povezav, kar pomeni posel za te dve podjetji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

adut81 ::

metalc je izjavil:

40% je za CFDje in druge IFI, kjer pozicijo držiš do 1 leta. Za prave vrednostne papirje (delnice, ETFji, skladi...) je 27,5% za pozicije do 5 let. Efektivno je davek še nekaj manjši, ker ti priznajo normirane stroške in ker ti izgubaški tradi znižajo davčno osnovo od profitabilnih.

6.3 Davčne stopnje

Davek po ZDDOIFI se izračuna in plača po stopnji:
• 40%, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta pred potekom dvanajstih mesecev imetništva oziroma dvanajstih mesecev od sklenitve posla;
• 27,5% , če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dvanajstih mesecih imetništva oziroma po dvanajstih mesecih od sklenitve posla ter pred dopolnjenih petih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma pred dopolnjenih petih letih od sklenitve posla;
• 20% , če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih petih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih petih letih od sklenitve posla;
• 15% , če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih desetih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih desetih letih od sklenitve posla;
• 10 %, če je dobiček dosežen z odsvojitvijo izvedenega finančnega instrumenta po dopolnjenih petnajstih letih imetništva izvedenega finančnega instrumenta oziroma po dopolnjenih petnajstih letih od sklenitve posla.
Se pravi tudi če držim pozicije do tedna dva, govorimo o delnicah je 27,5.

Ali koliko plačujete vi državi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

adut81 ::

V enih državah imajo prosto davka do 12000 evrov na leto, ne pri nas je potrebno podpirati socialo na polno(so izjeme in res potrebni).

Machete ::

Oh, ko bi le šlo za podpiranje sociale.. kaj ko gre bratrancem in mamam povsod pri vseh zadevah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
46 / 163
»»