» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
37 / 160
»»

nurmaln ::

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Padec je sicer videti ogromen ja, ampak potem ko ugotoviš da je S&P500 danes tam nekje kot je bil januarja 2019, pol se vprašaš če je to res velik padec.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

PrihajaNodi ::

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Realno se je vse znizalo za 30 - 50%.
Imas ugodne tecaje delnic Renaulta, recimo.
Res mislis da bi tak gigant lahko propadel.

Ce nas sprasuj “all in” ti dam odgovor ne. Rizik je vecji kot tudi profit, lahko pa kupujes po mesecih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

nurmaln ::

PrihajaNodi je izjavil:

nurmaln je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj panika? Kdor ima 70k prisparinh je sedaj najboljsi cas za nakup. Taksna sansa se pojavi 1x na 20 let.


Če mi daš za hipoteko hišo, vredno ene 250.000 €, ti takoj zdajle posodim 70.000, za skromnih 10% na leto. Pa pol ti izkoristi šanso, mastno zasluži pa meni pol vrni tisti drobiž.


Zakaj bi to storil? Jat sm dal tja kjer mislim da je pametno.


Zakaj bi to storil? Ker praviš da je sedaj najboljši čas za nakup, take šanse ne bo naslednjih 20 let. A ni bolje da greš all-in?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

PreviousUser ::

nurmaln je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Padec je sicer videti ogromen ja, ampak potem ko ugotoviš da je S&P500 danes tam nekje kot je bil januarja 2019, pol se vprašaš če je to res velik padec.


Ja, če tako gledaš, potem ta "padec" res zgleda kot ena manjša korekcija glede na rast v 2019.

rini ::

Podpis!

PreviousUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Realno se je vse znizalo za 30 - 50%.
Imas ugodne tecaje delnic Renaulta, recimo.
Res mislis da bi tak gigant lahko propadel.

Ce nas sprasuj “all in” ti dam odgovor ne. Rizik je vecji kot tudi profit, lahko pa kupujes po mesecih.


Aha, ti pol vsak mesec vržeš noter 70k al kako?

PrihajaNodi ::

Ne. Se pa teh 70k lahko prerazporedi.
Delnice Renaulta bom nabavil. Nekaj jih ze imam.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PreviousUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne. Se pa teh 70k lahko prerazporedi.
Delnice Renaulta bom nabavil. Nekaj jih ze imam.


V koliko mesecih jih misliš vreči noter?

Slayer69 ::

Ja saj to, ker trenutno to zgleda kot korekcija konec 2018, ki se je takoj popravila (pa takrat nisem nič kupil ker sem isto mislil, da bo šlo še dol). Sedaj ko je po vrhu vsega še virus pa spet mislim, da bi sploh moralo iti še konkretno bolj dol... pa ko gledam borzo zadnjih par dni spet ne vem, če ga nisem že usral ;)

@Nodi: drugače, ko praviš da so tečaji sedaj ugodni... Te delnice, ki sem jih jaz gledal kot zanesljive na dolgi rok so že skoraj vse nazaj ali pa vsaj blizu ATH, tako da ta vlak sem zamudil... Nekaj malega sem pa mislil špekulirati s temi letalskimi družbami in turizmom, ki so res konkretno padli (cca 80%) pa so se tudi v 2 dneh pobrali konkretno, tako da tudi ne vem če je še smiselno glede na to da so veliko bolj tvegane.

Verjetno bo res samo ETF SP500 pa pozabim na to za 20 let in se ne ukvarjam s temi nihanji, ki jih očitno niti približno ne znam predvideti =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

PreviousUser ::

V takih časih je po moje najboljša metoda dollar cost averaging. Kupuješ postopoma ne glede na smer in se izravnava postopoma.

PrihajaNodi ::

Nevem. Nekateri cakajo na vstop, drugi so ze nabavli in cakajo nove spice. Bomo videli kdo bo zmagal.
Kupis v kar verjames da bo na dolgi rok uspelo.

PreviousUser je izjavil:

V takih časih je po moje najboljša metoda dollar cost averaging. Kupuješ postopoma ne glede na smer in se izravnava postopoma.


Manjse tveganje ja.
Zdej je super ker je volatilnost enormna. Potem bo slo pa spet 1, 5% gor/dol na leto.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

rini ::

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Če je borza od izbruha virusa šla 2 koraka nazaj, je do danes borza šla že 1 korak naprej.

Zdaj veš kje je bil prvič dno, zato ker ga bomo v prihodnjih dneh (tednih) znova dosegli, nihče pa ne more napovedati, koliko nižje bo še šlo. FED ne bo vsak teden tako radodaren, kot je bil tokrat.

PrihajaNodi ::

rini je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Če je borza od izbruha virusa šla 2 koraka nazaj, je do danes borza šla že 1 korak naprej.

Zdaj veš kje je bil prvič dno, zato ker ga bomo v prihodnjih dneh (tednih) znova dosegli, nihče pa ne more napovedati, koliko nižje bo še šlo. FED ne bo vsak teden tako radodaren, kot je bil tokrat.


Dno ali ath?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PreviousUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

rini je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Če je borza od izbruha virusa šla 2 koraka nazaj, je do danes borza šla že 1 korak naprej.

Zdaj veš kje je bil prvič dno, zato ker ga bomo v prihodnjih dneh (tednih) znova dosegli, nihče pa ne more napovedati, koliko nižje bo še šlo. FED ne bo vsak teden tako radodaren, kot je bil tokrat.


Dno ali ath?


Po moje najprej nov ath in potem novo dno, ki bo nižje kot je bilo zdaj. Ne vem, verjetno nimam prav.

bobby ::

Fantje, se najmanj 50% na danasnje vrednosti,.. Govora o Dow,...
samo eden je približno pravilno svetoval za vse neučakane,.. cost averaging,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mgermo ::

rini je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)


Če je borza od izbruha virusa šla 2 koraka nazaj, je do danes borza šla že 1 korak naprej.

Zdaj veš kje je bil prvič dno, zato ker ga bomo v prihodnjih dneh (tednih) znova dosegli, nihče pa ne more napovedati, koliko nižje bo še šlo. FED ne bo vsak teden tako radodaren, kot je bil tokrat.


Zakaj fed ne bo radodaren? Unlimited money, baby.

PrihajaNodi ::

bobby je izjavil:

Fantje, se najmanj 50% na danasnje vrednosti,.. Govora o Dow,...
samo eden je približno pravilno svetoval za vse neučakane,.. cost averaging,...


To vsi mislijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bobby ::

če bi to VSI mislili, ne bi spraševali gluposti ala "kaj naj kupim", "a mislite, da je že podn" itd,..
NAJMANJ 50% od DANAŠNJE vrednosti!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PrihajaNodi ::

Vecina se boji za sluzbe in ne kam bodo metali kes.

Jst upam da zda uvede elektronski dolar. Bo folk lahko imel svoj wallet pa se btc bodo znal kupit.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Zda zarad mene lahko uvaja karkoli, dont care,... Ce EU uvede isto, I am gone.
Totalni elektronska valuta, ki jo lahko kontrolira 100 samo drzava, no se drzava ne,, ampak entiteta zunaj drzave in zasuznjuje drzavo, no go.
Ne bom dovolil, da nekdo s klikom na rdec gumb LAHKO eliminira moje osnove. Ni v tem, da ne bodo ampak v tem, da ne dovoljujem tega, da sploh imajo to opcijo.
Vem, nisem vecina, ce se da, silim v kontra stran ko vrcina sili v eno stran.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

rini ::

bobby je izjavil:

če bi to VSI mislili, ne bi spraševali gluposti ala "kaj naj kupim", "a mislite, da je že podn" itd,..
NAJMANJ 50% od DANAŠNJE vrednosti!


Yes.

bobby ::

Aja, te vecine, ki se vedno mislijo, da fax, diploma in vse kar je visje so osnova za "bogato" zivljenje, so hudo v zmoti, ker prej ali slej ugotoviji, da evrov imajo veliko, ampak kaj, ko polovico casa prezivijo zato, da imajo veliko stevilk na trr, baba se jim goni okoli, otroc te ne marajo in zanicujejo, ti imas pa "vrednost" v svoji stroki. Noup.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

adut81 ::

Jaz sem dokupil še mastarcard in sage group, tako da je sedaj 18 podjetij in še nekaj denarja dodal.

PrihajaNodi ::

bobby je izjavil:

Aja, te vecine, ki se vedno mislijo, da fax, diploma in vse kar je visje so osnova za "bogato" zivljenje, so hudo v zmoti, ker prej ali slej ugotoviji, da evrov imajo veliko, ampak kaj, ko polovico casa prezivijo zato, da imajo veliko stevilk na trr, baba se jim goni okoli, otroc te ne marajo in zanicujejo, ti imas pa "vrednost" v svoji stroki. Noup.


Sej to se isto dogaja tud če imaš polno keša in si brez diplome.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bobby ::

Eh, ni vredno tud odgovarjat ne tem enostavcnim povedim brez osnove.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

adut81 ::

Nekak sem najbolj zamudil priložnost pri boeingu, delnica bla 94 evrov - joooj.

adut81 ::

Sedaj sta samo dve varianti, ali bo šlo gor do konca ali pa bo še en swing navzdol in ta bo še hujši kot do zdaj.

J.McLane ::

Virus je vlil strah v kosti, vprašati se je treba ali je ta strah upravičen ali ni, se je glede tega kaj spremenilo ali se ni? Bo karantene konec do velike noči kot obljublja Trump ali ne?

Ko bodo američani začeli preštevat konkretne številke mrtvih in ko jim bodo umirali še preden bodo prišli do natrpane bolnice, bo situacija kaj drugačna? Bomo takrat na novem ATH? I think not.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

rini ::

Ravnokar so Američani presegli Italijane v številu okuženih.

Za veliko noč bom imel v košarici Apple in plačilne kartice in smejalo se mi bo kot že dolgo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

PrihajaNodi ::

J.McLane je izjavil:

Virus je vlil strah v kosti, vprašati se je treba ali je ta strah upravičen ali ni, se je glede tega kaj spremenilo ali se ni? Bo karantene konec do velike noči kot obljublja Trump ali ne?

Ko bodo američani začeli preštevat konkretne številke mrtvih in ko jim bodo umirali še preden bodo prišli do natrpane bolnice, bo situacija kaj drugačna? Bomo takrat na novem ATH? I think not.


Vprašaj se raje kako bo, ko bo konec. Zahod za prodajo ni več zanimiv, prej vzhod. Tesline delnice so šle gor ker so zgradil tovarno na Kitajskem. In Amazonove delnice so šle konkretno gor in še bolj bodo šle. Ne bodi cepec, takšne krize so izkoristi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Res je, določeni sektorji bodo dejansko v plusu, overall market pa pač ne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

PrihajaNodi ::

Vprašaj se kateri sektor bo prvi po koncu krize pridobil največ? Boeing, Airbus, American Airlines...Valda, folk ne bo šel kupovat električnih Tesel pač pa električne Dacije za 12k (Renault).

Mi sedaj ne gledamo kaj bo iz danes na jutri pač pa long term 1 do 5 let. Razen če si gembler potem pa itak najbolje da šortaš.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

rini ::

Folk se bo še več let pobiral od recesije.

J.McLane ::

Najbolj bodo pridobile storitve, ki so ti na voljo doma iz udobnega kavča, pa ne samo za obdobje ko smo doma in smo v to prisiljeni, ampak zato ker je ogromno folka, ki jih bo sedaj prvič stestiralo in jih bodo v bodoče tudi hoteli obdržati.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

PrihajaNodi ::

rini je izjavil:

Folk se bo še več let pobiral od recesije.


V Sloveniji itak. Tam se še od 2008 ni pobralo. Stavim na Nemčijo, Romunijo mogoče Bulgarijo...Strani se bodo malo zamenjale. Bo zanimivo opazovat.

Amerika je pa že prej bila v pi...sam Kalifornijo pogledaš pa ti je jasna, razdrobljenost slojev.

Ride the waves guys.

Btw google pa kar neče in neče past, zanimivo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rini ::

Google bo razglasil samostojnost. Jutri bo Amerika presegla tudi Kitajsko. Čez en teden začnejo pa množično umirati.

PrihajaNodi ::

Iz celih 1518,73 je padel na 1162,92. Da bi šel taj dol do 500 ali manj pogledat bi bilo zanimivo. Bolj kot nov ATL se bojim novega ATHja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

adut81 ::

Hmm! Royal dutch
Microsoft
Vanguard etf
amazon
slack
visa
delta airlines
glaxosmith
beyond meat
homeserve
isharescore 100
bp plc
national grid
spirent comunication
paypal
boeing
mastercard

Kupil sem boeinga v po ceni 93 evrov danes je že 180 evrov.
Nekdo mi je rekel zakaj neki bi to naredu - da sem obupanec.

PrihajaNodi ::

Ti mas cist prevec rasprseno. Razen ce nimas vsaj v vsaki po 20 - 30k.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

adut81 ::

Vem, ker mislim noter še dodajati denar glede na situacijo, ampak neverjetno kako se je portfolio dvignil. Povdarjam nikoli še nisem tega delal, nikoliiiii.

rini ::

Amerika tudi uradno najbolj okužena država na svetu. (glede na slabo zdravstvo je realno stanje še dosti večje)!!

https://www.worldometers.info/coronavir...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

PrihajaNodi ::

adut81 je izjavil:

Vem, ker mislim noter še dodajati denar glede na situacijo, ampak neverjetno kako se je portfolio dvignil. Povdarjam nikoli še nisem tega delal, nikoliiiii.


Ti nisi bil zraven pri kriptovalutah. Tam je bil šele pravi denar.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rini ::

adut81 je izjavil:

Vem, ker mislim noter še dodajati denar glede na situacijo, ampak neverjetno kako se je portfolio dvignil. Povdarjam nikoli še nisem tega delal, nikoliiiii.


jutri prodaj :)

PrihajaNodi ::

rini je izjavil:

Amerika tudi uradno najbolj okužena država na svetu. (glede na slabo zdravstvo je realno stanje še dosti večje)!!

https://www.worldometers.info/coronavir...


Give us a break...

rini je izjavil:

adut81 je izjavil:

Vem, ker mislim noter še dodajati denar glede na situacijo, ampak neverjetno kako se je portfolio dvignil. Povdarjam nikoli še nisem tega delal, nikoliiiii.


jutri prodaj :)


Zakaj bi prodajal? Bo jutri Boing propadel?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

rini ::

Boeing je 180 usd, dva dni nazaj mislim da 95

adut81 ::

Človek res več nič ne ve kaj bi?

rini ::

Pa saj ti gre dobro, posluši sebe.

adut81 ::

Jaz sem mislil še Krogerja shortat lep nihaj, hammer pozicija, ema 200, odboj?

bedarija ::

Ma daj te Boenig delnice so bile tak inside trading. Ni fore da bi šle delnice gor. V zadnjem letu je Bonig imel toliko težav, njihovi MAX-i še vedno ne letijo, nova letala se ne dostavlja niti ne kupuje. torej zakaj so šle delnice gor? ker so pri NASI skenslal lunar gateway za leto 2024 zato da se bodo fokusiral na razvoj SLS-a v katerega bodo zmetal dodatne milijarde in kdo dobi največji delež od razvoja SLS-a? Boenig. In za to rekonstrukcijo so vedli samo guvernerji ki so sedaj pokasirali lahkih 100%.
TIsti ki pa govorite da ste BOenig kupili ker ste vedli da bo šel gor, je pa verjetno največja laž ever.

RockyS ::

adut81 je izjavil:

Vem, ker mislim noter še dodajati denar glede na situacijo, ampak neverjetno kako se je portfolio dvignil. Povdarjam nikoli še nisem tega delal, nikoliiiii.


Kje pa trgujes?
««
37 / 160
»»