» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
36 / 160
»»

PreviousUser ::

S&P 500 futures le rahlo v plusu kljub napovedanemu paketu v višini šestih trilijonov.

J.McLane ::

Po včerajšnjem rekordnem gainu je to čist normalno
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Machete ::

Sem mislil s profitom od shortanja še več TSLA kupit, pa je ušla precej gor. Zdaj je pa grdo draga spet. Vsaj uspel mi je buyback pri 430, dna okoli 360 pa nisem ujel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rini ::

https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.c...

Bill Gates predlaga 6-10 tednov izolacije, po Trumpu pa Amerika ni narejena, da bi stala. Duh je ušel iz steklenice.

Virus nam bo v prihodnjih dneh/tednih kazal utrip na borzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

adut81 ::

Danes se bo izšlo za shortat moderno in ko, mogoče še malo malenkost dol po pa spet gor.

rini ::

adut81 ::

U hvala za to, si pravim še malo za počakati, je pa zanimiva spletna stran (hvala) Portfolio še kar raste bo zanimivo videti še danes usa.

rini ::

Se že pogovarjajo čez lužo, da prihajajo novi oblaki. Da vidimo to predstavo.

ViperR ::

Razmislajm o nakupu telekomovih delnic, so kar poceni sedaj, kaj mislite?

Pa se to, racun imam na nkbm kjer placam 20-30e letno. A je ta strosek mozno zmanjsati, da se delnice prenesejo kam drugam?

WarpedGone ::

Če te skrbi 30 eur letno nimaš kaj študirat o delnicah. Drži se banke in vezanih vlog.
Zbogom in hvala za vse ribe

ViperR ::

Ocitno nisi razumel vprasanja.

adut81 ::

Sem skoču na mrna.....

azvik ::

rini je izjavil:

https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.c...

Bill Gates predlaga 6-10 tednov izolacije, po Trumpu pa Amerika ni narejena, da bi stala. Duh je ušel iz steklenice.

Virus nam bo v prihodnjih dneh/tednih kazal utrip na borzi.


Najbolj se mi je dopadu, ko je reku, razumem Trumpa, da hoče, da folk spet kopuje, sam težko bo folk hodil mimo trupel in zapravljal kot prej.

Adult81, a maš kake kriterije za nabavo teh specifičnih delnic, al to kr tk kopuješ na oko?
Ker osebno mislim, da po aprilu bo šlo konkretno vse dol, te miljarde so samo pesek v oči.

adut81 ::

Pozdravljen, za long imam kar nekaj kriterijev, glede na zgornje delnice( ne da se mi pisati procentov), ko sem jih napisal, sem vložil 1000 evrov, danes je portfolio narasel na 19,50%, to je skor 200 evrov za malo dela, spremljam in če bo prevelika kriza prodam in čakam in zopet nakupim, zaenkrat leti navzgor. Danes sem pa nekaj vložil v MRNA in držim do petka odvisno no zj šlo gor za 5,18%, pa tako se malo učimo.

Slayer69 ::

Eno (začetniško) vprašanje glede poročanja FURSu pri trgovanju z delnicami.
Hipotetični primer:
- v letu 2017: kupiš 50 delnic XYZ po ceni 10€
- v letu 2018: kupiš 20 delnic XYZ po ceni 12€
prodaš 30 delnic XYZ po ceni 15€
- v letu 2019:prodaš 40 denilc XYZ po ceni 16€

Kako bodo kdaj in kaj se poroča v takem primeru?

Moje domneve (vendar ne vem, če so pravilne):
- feb. 2018 (za leto 2017) ne poročaš nič saj nisi nič odsvojil
- feb. 2019 (za leto 2018) poročaš: nakup 30kom po 10€ / prodaja 30kom po 15€, torej dobiček 150€ (če zanemarimo tiste stroške in to)
- feb. 2020 (za leto 2019) poročaš: nakup 20kom po 10€ + nakup 20kom po 12€ / prodaja 40kom po 16€, torej dobiček 200€ (če zanemarimo tiste stroške in to)

A zgornje drži? Torej poročaš samo ob odsvojitvi in še takrat samo tisti, del nakupov ki se nanaša na prodajo (po FIFO metodi). Ali bi mogoče moral vsako leto poročati vse transakcije v celoti?

redtech ::

vostok_1 je izjavil:

Koliko je smiselno it v hard gold, manjši zneski?


Nima smisla, manjši zneski samo v sklade.

adut81 ::

Boeing šiba gor jaz pa eno delnicooo......

redtech ::

Nič ne skrbi, padalo bo še nekaj časa.

rini ::

Neverjetno. Trgu se je dobesedno utrgalo.

Na forumu že pišejo, da bo prišlo s tem nenadnim nerazumnim pumpanjem do apokalipse. Da bodo ja ljudje še ob tisto zadnje.

Noro! Še malo in dočakali bomo ta dan :)

mgermo ::

Jutri unemployment numbers. Vsi pričakujejo bloodbath, market bo rekel fu in šel v drugo smer.

azvik ::

mgermo je izjavil:

Jutri unemployment numbers. Vsi pričakujejo bloodbath, market bo rekel fu in šel v drugo smer.

:)tk vprašanje, če še niso tega ponaredili- prilagodili številke; tale Trump je vsega sposoben; ah pa sj nema veze korona bo naredila svoje, če ne ta mesec, pa naslednji, apokalipsa; 9,9 potres ameriškega trga.

rini ::

vrh v Sloveniji čez 8 tednov, po mnenju slovenskega infektologa, ki dela v Nemčiji

Slayer69 ::

ViperR je izjavil:

Razmislajm o nakupu telekomovih delnic, so kar poceni sedaj, kaj mislite?


Se pridružujem vprašanju ... tudi sam razmišljam, da bi dokupil še nekaj delnic Telekoma (sicer verjetno iz napačnih razlogov, ampak nima veze). Skratka, je kdo kaj analiziral podjetje imajo dolgoročno potencial za rast, ali bo šlo samo še navzdol (ko sem jih pred časom nekaj gledal ni bilo najbolj rožnato -> precej visoke tožbe ipd... ne vem pa ali je to sedaj že vse vračunano v ceni in se bodo mogoče v prihodnje spet pobralo).

Mnenja?

rini ::

Vprašanje glede slovenskega Telekoma je nehvaležno. Težko boš dobil odgovor. Poglej na spletne finance, zagotovo so objavljena poročila in analize.

Mi tu le pametujemo čez prst, kako naj bi šlo svetovno gospodarstvo in nič več kot to.

mgermo ::

mgermo je izjavil:

Jutri unemployment numbers. Vsi pričakujejo bloodbath, market bo rekel fu in šel v drugo smer.

Called it.

rini ::

Počakajmo do ponedeljka. Vsako jutro najprej pogledam vreme, takoj zatem pa število novookuženih/umrlih v ZDA.

bobby ::

a vsi vidite modri stolpec na desni strani lepega kvadratka?
:)
https://www.investing.com/economic-cale...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

rini ::

Ja, pa še začelo se ni.

Je pa ironično spremljati visoko rast tečajev hkrati pa prihajajo avtomatizirana obvestila o novih okužbah, o smrtih in podatke o naraščajoči brezposelnosti. Dva svetova v eni državi.

Mato989 ::

Je kak trading 212 promo code?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PreviousUser ::

A bo tole sploh še kaj padlo ali gremo kar proti novemu ATH?

adut81 ::

Moj portfolio s 16 delnicami je zrasel na 25%, to kaže kako gre gor, samo do kdaj?

Mato989 ::

a se da na trading 212 zamenjat email nikjer ne vidim?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

adut81 ::

Se da, nisem pa jaz dobil nobene zastonj delnice, ker nisem iz velikih držav???? Nič promo codes.....

Največji dobiček mi delata Royal dutch pa boeing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

PreviousUser ::

Mato989 je izjavil:

a se da na trading 212 zamenjat email nikjer ne vidim?


Mato, a greš all-in ali boš na standby?

redtech ::

adut81 je izjavil:

Moj portfolio s 16 delnicami je zrasel na 25%, to kaže kako gre gor, samo do kdaj?


Danes so objavili 13:30:
US unemployment shatters record, surpassing 3.3 MILLION claims
 nothing dramatic

nothing dramatic



Rekord do sedaj je bil okrog 2008 nekaj pod 700.000, novice so povsod po 1 uri izginile iz naslovnic... borza pa gor :) zdej pa razumi, če moreš. Že drži, da je skupaj nezaposlenost 4% vendar bo drug teden ponovno taka številka ali še višja, no bornizkov se to ne tiče :D

PreviousUser ::

redtech je izjavil:

adut81 je izjavil:

Moj portfolio s 16 delnicami je zrasel na 25%, to kaže kako gre gor, samo do kdaj?


Danes so objavili 13:30:
US unemployment shatters record, surpassing 3.3 MILLION claims
 nothing dramatic

nothing dramatic



Rekord do sedaj je bil okrog 2008 nekaj pod 700.000, novice so povsod po 1 uri izginile iz naslovnic... borza pa gor :) zdej pa razumi, če moreš. Že drži, da je skupaj nezaposlenost 4% vendar bo drug teden ponovno taka številka ali še višja, no bornizkov se to ne tiče :D


FED kupuje delnice, da ne zgrmi dol kot bi glede na vse moralo.

adut81 ::

Bomo videli do kdaj, do takrat pa nekaj zaslužim, če smo že doma...

Mato989 ::

PreviousUser je izjavil:

Mato989 je izjavil:

a se da na trading 212 zamenjat email nikjer ne vidim?


Mato, a greš all-in ali boš na standby?


Kupil bom verjetno 5x MSCI World accumulating EUR ETF... ostalo pa stand by ene 1k€
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

legendary ::

Mi lahko kdo preprosto razloži današnje dogajanje oziroma česa jaz ne vidim.

bobby ::

Odziv na dodatna 2 triljona (po evropejsko 2 biljona) Fed dolarjev
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

legendary ::

In kaj bo čez dva tedna? Tam se je komaj začelo tako, da bodo rabili še kar nekaj takih vreč. Edino, če res verjamejo, da se jim bo uspelo izmakniti samo mislim, da so ta moment zamudili in bo vsak dan samo še huje.

Ali pa se jaz motim...tudi to ni nemogoče :).

mgermo ::

Fed bo qe namenil unlimited money. Printerji delajo brrrr.

Slayer69 ::

mgermo je izjavil:

Fed bo qe namenil unlimited money. Printerji delajo brrrr.


A zna kdo vsaj približno napovedat kakšne bodo posledice, ker men ni nič več jasno ... kar koli se mi zdi logično se zgodi ravno obratno in sedaj res ne vem več kam premaknit denar ;) (v $$$, EUR, delnice, zlato...?)

nurmaln ::

To se tudi jaz sprašujem.
Jasno je, da če POTUS in FED rečeta "naredili bomo vse, karkoli, v neomejenih količinah", bo borzo pognalo gor, skoraj ne glede na to, kaj se v resnici dogaja v gospodarstvu.
Ampak tako novico daš lahko ven enkrat, mogoče jo lahko še malo ponavljaš par dni, preden se do konca izpoje. Ampak tam jih glavno Corona sranje šele čaka, vse indikacije so da bodo imeli res velik problem, potem pa še recesija.
Jaz se bojim kaj se bo zgodilo, ko bodo naslednje pol leta samo padale slabe novice na slabe novice, POTUS in FED pa brez kakšnih novih orožij, ki bi trend padanja lahko zabremzala.

Mogoče bo pa FED pokupil vse delnice v US, pa razglasil Crisis Averted. Kaj pa je $3x1013 med prijatelji? :D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

PrihajaNodi ::

Zakaj panika? Kdor ima 70k prisparinh je sedaj najboljsi cas za nakup. Taksna sansa se pojavi 1x na 20 let.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

nurmaln ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj panika? Kdor ima 70k prisparinh je sedaj najboljsi cas za nakup. Taksna sansa se pojavi 1x na 20 let.


Če mi daš za hipoteko hišo, vredno ene 250.000 €, ti takoj zdajle posodim 70.000, za skromnih 10% na leto. Pa pol ti izkoristi šanso, mastno zasluži pa meni pol vrni tisti drobiž.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Slayer69 ::

No sej to me zanima, ali je že sedaj? Ali se bo to usulo še za 50%... Saj vem da tega ne more nihče točno napovedat, ampak po vsaki logiki bi pričakoval, da najhuje še ni tu in da je bolj razumno še počakati... samo sedaj ko pa gledam kako vse raste se pa sprašujem, če nisem spet zamudil. Ampak kar vidim kaj se bo zgodilo, če grem sedaj notri =)

Mimogrede, pri prejšnji krizi so šle zadeve navzdol 1-2leti če se ne motim, tu pa se je zgodilo vse v 1 mescu (pa bi rekel, da bi morale biti posledice sedaj mnogo hujše, ampak verjetno se spet motim, kot ponavadi ;)

PrihajaNodi ::

nurmaln je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj panika? Kdor ima 70k prisparinh je sedaj najboljsi cas za nakup. Taksna sansa se pojavi 1x na 20 let.


Če mi daš za hipoteko hišo, vredno ene 250.000 €, ti takoj zdajle posodim 70.000, za skromnih 10% na leto. Pa pol ti izkoristi šanso, mastno zasluži pa meni pol vrni tisti drobiž.


Zakaj bi to storil? Jat sm dal tja kjer mislim da je pametno.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PreviousUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj panika? Kdor ima 70k prisparinh je sedaj najboljsi cas za nakup. Taksna sansa se pojavi 1x na 20 let.


DJI bo lahko ob takem tempu čez par dni spet na ATH zaradi FED-a. To je pa res priložnost za nakup... Ja, podobno kot pred enim mesecem...

Slayer69 ::

@Nodi: in kam si dal če ni skrivnost?
««
36 / 160
»»