» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
35 / 163
»»

adut81 ::

Evo jaz sem naredil en experiment, 1000 evrov sem razpršil na 15 delnic in pustim pa da vidimo kaj bo, še vedno lahko nakupujem, za podlago bo.

L.p

pikachu004 ::

adut81 je izjavil:

Evo jaz sem naredil en experiment, 1000 evrov sem razpršil na 15 delnic in pustim pa da vidimo kaj bo, še vedno lahko nakupujem, za podlago bo.

L.p


Katerega brokerja imaš?

adut81 ::

Trade 212

bobby ::

adut81 je izjavil:

Evo jaz sem naredil en experiment, 1000 evrov sem razpršil na 15 delnic in pustim pa da vidimo kaj bo, še vedno lahko nakupujem, za podlago bo.

L.p


Butast experiment.
Potem vsaj daj katere delnice in koliko % od 1000eur si dal notri in pa provizije, ki si jih odkartal.
Tole ao ponavadi dejanja obupanca, ki je vlozil na vrhuncu recimo 3k, se igral, mu je vseskupaj padlo na jurja in si je reku ah se tega jurja pomecem pol pa kar bo, bo.
Ne vidim druge logicne razlage, da bi z zdravo pametjo karkoli takega naredil.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

adut81 ::

Hmm! Royal dutch
Microsoft
Vanguard etf
amazon
slack
visa
delta airlines
glaxosmith
beyond meat
homeserve
isharescore 100
bp plc
national grid
spirent comunication
paypal
Lahko bom katero še dodal, če gre še dol bom še kaj dokupil se bo že poravnalo.

Gledam še nekatere delnice, vendar še vedno previsoko, apple.....
Za shortat imam druge delnice.
Ma nisem obupan, vrjetno mi je dolgčas.
Commisson free, ne lažem 27centov sem plačal, pa seveda spread kolikor si banda vzame.

Pozabil sem napisati še boing, 0,5 delnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

PrihajaNodi ::

Bitcoin pa nič?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bluefish ::

Bitcoini niso delnice. Offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

adut81 ::

Pozdravljeni, gledam še druge delnice, samo so še premalo pale, da bi jih dal v portfolijo. Bom razpršil na 20.
L.p

eLOMPER ::

Razmišlam o nakupu delnic? A kdo uporablja revolut za to? in pa mislite da smo že na dnu? V katere delnice se vi usmerjate?

adut81 ::

Danes v plusu .......

rini ::

V plusu bodo tečaji le še nekaj ur, dokler se ne razpase virus kot v Italiji in Franciji. Menim, da je to odličen čas za pobeg iz borznega trga.

PreviousUser ::

rini je izjavil:

V plusu bodo tečaji le še nekaj ur, dokler se ne razpase virus kot v Italiji in Franciji. Menim, da je to odličen čas za pobeg iz borznega trga.


Misliš? Ker DAX je močno v plusu, S&P futures prav tako. A misliš, da investitorji ne računajo s tem, da se bo virus razpasel?

rini ::

Sem prepričan. Posledico virusa (popolna izolacija države in smrti) tudi FED z goro denarja ne more rešiti.

Danes je S&P 500 je 2.313, a poglejmo kako se bo to končalo v tem tednu.

adut81 ::

Portfolio razdeljen pol usa pol uk, je prav zanimivo gledat, kako se številke premikajo.

adut81 ::

Royal dutch lepo napreduje...., bom videl kako bo in usa.
Lep pozdrav.

PreviousUser ::

rini je izjavil:

Sem prepričan. Posledico virusa (popolna izolacija države in smrti) tudi FED z goro denarja ne more rešiti.

Danes je S&P 500 je 2.313, a poglejmo kako se bo to končalo v tem tednu.


Tudi sam mislim, da bom še počakal, da se stabilizira. Vložil bom na dolgi rok, ne bom trgoval.

bobby ::

First Majestic Silver tudi lepo skače :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PreviousUser ::

Drugače pa je zadnje tri tedne vzorec, da v ponedeljek pade, v torek naraste, ampak do konca tedna potem spet pada.

otago ::

Jaz spremljam KO. Je zadnji teden lepo padla do skoraj 36. Tudi na long run je vrednost, ce se kupi okrog 40.

Ne razumem pa vzroke rasti delnic naftnih druzb. Crpa se vec, prodaja po nizki ceni, poraba pada oz. se ne bo pobrala v nekaj mesecih. Razen ce je OMV dosgel dni pri 21, Royal Dutch shell pri 11?

Boeing raste, najnizje okrog 105, 3 letni rekord 440. Airbus nekje pri 55, 3 letni rekord pri 139.

Smo ze na dnu, to smo ze na 1/3?

rini ::

PreviousUser je izjavil:

rini je izjavil:

Sem prepričan. Posledico virusa (popolna izolacija države in smrti) tudi FED z goro denarja ne more rešiti.

Danes je S&P 500 je 2.313, a poglejmo kako se bo to končalo v tem tednu.


Tudi sam mislim, da bom še počakal, da se stabilizira. Vložil bom na dolgi rok, ne bom trgoval.


Enako. Tudi jaz samo še na dolgi rok. Ta trenutek sem ujet v dveh farmacevtih in moram čimprej prodat. Potem pa počakam in vstopim.

PreviousUser ::

rini je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

rini je izjavil:

Sem prepričan. Posledico virusa (popolna izolacija države in smrti) tudi FED z goro denarja ne more rešiti.

Danes je S&P 500 je 2.313, a poglejmo kako se bo to končalo v tem tednu.


Tudi sam mislim, da bom še počakal, da se stabilizira. Vložil bom na dolgi rok, ne bom trgoval.


Enako. Tudi jaz samo še na dolgi rok. Ta trenutek sem ujet v dveh farmacevtih in moram čimprej prodat. Potem pa počakam in vstopim.


Samo kaj če gre čez noč za 30% gor in tam ostane? Misliš, da je možno?

rini ::

Najprej naj povem, da me zanima apple in ma/v

Imamo virus, ki bo še nekaj časa in bo pustil posledice, tudi ko ga več ne bo. Ali je normalno, da je appl ta trenutek izgubil le polovico rasti tečaja preteklega leta. Eno leto pred vrhom pri 327 je bil le 170 usd.

Tečaji bodo zagotovo še padli. Ta današnja rast je strel v koleno.

adut81 ::

Zaenkrat samo dve poziciji rdeči, vse ostalo zeleno skupaj z usa. Tako da bomo videli lepo počasi pa bo.

Hustla ::

Mene pa zanima če kdo tule uporablja thinkorswim in če je kdo prijavljen na ameritrade oziroma če je za EU uporabnike ta platforma sploh na voljo?

legendary ::

Tole je samo moje mnenje.

Da bi bila rast v tem trenutku kakorkoli logična, ni možno. Da poskušajo manipulirati s trgom je velika verjetnost, sta pa kljub temu dve možnosti:
1. Poskušati zajezti padec in zelo majhna verjetnost, da jim uspe. Tudi če uspe v kratkem ni možnosti po hitri rasti...beri: gospodarstvo je po celem svetu v minusu.
2. Last minute out in pobeg vseh večjih investitorjev ter ponoven vstop po nižji ceni.


Za razmislek: kako mislite da bogati bogatijo?

adut81 ::

Rini - Moderna in ko, cog bodo kmalu za shortat, amd je že odletu, gremo...

PreviousUser ::

rini je izjavil:

Najprej naj povem, da me zanima apple in ma/v

Imamo virus, ki bo še nekaj časa in bo pustil posledice, tudi ko ga več ne bo. Ali je normalno, da je appl ta trenutek izgubil le polovico rasti tečaja preteklega leta. Eno leto pred vrhom pri 327 je bil le 170 usd.

Tečaji bodo zagotovo še padli. Ta današnja rast je strel v koleno.


Samo borza z realnim gospodarstvom zadnjih par let nima prav veliko veze.

Gone ::

Hustla je izjavil:

Mene pa zanima če kdo tule uporablja thinkorswim in če je kdo prijavljen na ameritrade oziroma če je za EU uporabnike ta platforma sploh na voljo?


Za slovenske uporabnike ni na voljo.

rini ::

adut81 je izjavil:

Rini - Moderna in ko, cog bodo kmalu za shortat, amd je že odletu, gremo...


MRNA sem pravočasno zamenjal za DYAI, ki pa ima izjemno malo prometa. Tudi če sem 33% pridobil, se bo tezko umakniti. Je pa MRNA naslednji dan po izhodu strmoglavila. Sem se pa nategnil z REGN, ki je po nakupu močno padel.

Hustla ::

Gone je izjavil:

Hustla je izjavil:

Mene pa zanima če kdo tule uporablja thinkorswim in če je kdo prijavljen na ameritrade oziroma če je za EU uporabnike ta platforma sploh na voljo?


Za slovenske uporabnike ni na voljo.


Hvala. Katerega brokerja uporabljaš ti če ni skrivnost.

Gone ::

IB

adut81 ::

Da se le vaše napovedi uresničijo in bo še kaj padlo, da še nekaj večjih delnic nakupim, je pa lepo pogledati zelene številke. Ja rini imam izbrane delnice za shortat in samo čakam na vstop, ali se boeing pobira, delta airlines....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

PreviousUser ::

V ZDA največ novih dnevnih primerov okužbe s koronavirusom do zdaj - 10.000... Bomo videli, kako bo to vplivalo...

kiFni ::

Investirajte v industrijo:
mačje/pasje hrane in ostale igračke
pesek za mačke
baterije...

rini ::

PreviousUser je izjavil:

V ZDA največ novih dnevnih primerov okužbe s koronavirusom do zdaj - 10.000... Bomo videli, kako bo to vplivalo...


Prednost je na naš strani, ker smo to že vse predvideli, kar se njim niti še sanja ne. Danes so tečaji šli do neba. Pride kmalu petek in čez vikend bo že panika.

rini ::

US may become next centre of coronavirus pandemic, says WHO
Figures go against Trump talk of restarting economy, as other countries tighten controls
Sarah Boseley Health editor
Tue 24 Mar 2020 12.39 EDT

Zelo zanimiv spletni članek v TheGuardian. Priporočam branje.

In danes so kupovali delnice kot nori. Nekje sem zasledil, da že 11 let ni bilo takega dneva.

Pa poglejmo danes tečaje
appl 245 +9,5%
ma 235 +15,5%
tsla 503 +15,8%

S&P500 2446 +9,34

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

Facebook dev ::

Za američane je vsem jasno, da so neumen narod. Najbrz se jih večina ne zaveda, kakšna kriza jih čaka v prihodnjih tednih/mesecih.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Hustla ::

Dow pa kot kaže danes 12% v zelenem in to še pred stimulusom. Verjetno lahko pričakujemo še dodatnih 10% ko sprejmejo novi stimulus v vrednosti dveh trilijonov. Nekaj se govori da ima Bela hiša v načrtu da naj bi do Easterna odprli državo. Bo zanimivo videti glede nato da se število primerov iz dneva v dan veča. Američani so očitno pripravljeni riskirati medtem ko bodo v Evropi verjetno še dolgo razmišljali kako naprej.

adut81 ::

Evo danes portfolijo zrasel za 12%, kar ni slabo. Vem, da bo šlo še vse navzdol, ampak neki temelj je postavljen. Še vedno lahko spreminjam delnice znotraj portfolija. Nisem tako izkušen, da bi to naredil čez noč, ampak začel že dva tedna nazaj. Ker ste mi eni privat pisali, kako zbiram same delnice, morte vprašat tu na forumu, ker jaz sem daleč od kakšnega izkušenega trgovca. Zdrava kmečka pamet, tiste, na katere najmanj vpliva sedaj ta kriza in se bodo najprej pobrali. Sam poleg drugih programov, uporabljam tudi scaner Pyton , v katerem imam kar nekaj delnic baze trade 212, v katerem spreminjam ukaze, da pridobim nekak najboljšo opcijo za nakup (odlično za iti short).

Lep pozdrav

PreviousUser ::

Hustla je izjavil:

Dow pa kot kaže danes 12% v zelenem in to še pred stimulusom. Verjetno lahko pričakujemo še dodatnih 10% ko sprejmejo novi stimulus v vrednosti dveh trilijonov. Nekaj se govori da ima Bela hiša v načrtu da naj bi do Easterna odprli državo. Bo zanimivo videti glede nato da se število primerov iz dneva v dan veča. Američani so očitno pripravljeni riskirati medtem ko bodo v Evropi verjetno še dolgo razmišljali kako naprej.


Jaz pa mislim, da je stimulus že vračunan. Buy the rumour sell the news.

adut81 ::

Moj experiment deluje, če bo šlo še gor zaradi finančne inekcije čakam in če gre preveč dol prodam z dobičkom in na dnu zopet nakupim v vsakem primeru bi mogu dobit?

adut81 ::

Kdo pa mislite, da je danes spravil gor tečaje, velike živine, ki hočejo izkoristiti finančno inekcijo države.

Lonsarg ::

Kaj se bo zgodilo če še en tak paket tiskanje denarja vržejo kot so ga sedaj: v roku 5 let bodo šle delnice nadaljnih 100% gor, kruh in podobne dobrine pa 50% gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

redtech ::

Jaz grem do nadaljnega v "varno" oprijemljivo naložbo, če stagnira ali pade bom pa počakal X let in se ukvarjal s čim drugim :D.

vostok_1 ::

Koliko je smiselno it v hard gold, manjši zneski?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

andro23 ::

trenutno je kar težko kupit fizično zlato

bobby ::

A bejz no,.. Probaj kupit srebro.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

legendary ::

Kaj mislite...lahko pričakujemo v tednu ali dveh naslednji padec, ali je Trump za prvo polovico leta 2020 rešil krizo?

Dolgoročno nobeno tiskanje denarja ne more imeti pozitivnega učinka, ker se zgodi domino efekt...inflacija gor, kupna moč dol, ponudba gor (kratkoročno), povpraševanje dol....rezultat pa vemo kakšen je v takem primeru.

avani ::

Jah zadnjih deset let ni bilo nobene inflacije, pa veš koliko denarja smo zmetali v trge ... Po moje ta teza, da bo tiskanje denarja ustvarilo inflacijo, ne drži več. Vsaj glede na to kaj se je dogajalo zadnjih 10 let. Ne bi ne presenetilo, če tudi UTD ne bi povzrocil inflacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avani ()

legendary ::

inflacija je ponavadi prisotna z gospodarsko rastjo...ne pa s finančnim injekcijami in printanjem denarja. Trenutni ekstremni primer je Venezuela...sicer ta scenarij ni realen ampak za občutek, da se ne pogovarjamo o normalnih razmerah.
««
35 / 163
»»