» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
134 / 163
»»

redtech ::

@Malidelnicar

Če moram izbrati enega:

FNV (Gold & diversified royalty), FCF 1B good as gold.
The portfolio consists of of 404 assets covering 63,000 km2

LIF.TO (Iron ore royalty)
LIORC has a unique ownership interest in
Iron Ore Company of Canada (IOC)
15.1% equity in IOC
7% top line royalty in IOC
10? per tonne commission on all IOC sales

YCA.L (Uranium - physical)
Yellow Cake is a uranium focused company offering direct exposure to the spot uranium price without exploration, development, mining or processing risk.

Vsem je skupno, da nimajo rizika opisanega v zadnjem stavku.
Če je pred nami inflacijski cikel, bodo marže minerjev slabše zaradi večje cene energije. Zato mi je boljša izbira fiksni procenti brez stroškov.

Od naštetih nimam FNV, ker bi morala biti velika pozicija. Zlato mi je v razmerju z drugimi kovinami dražje, zato imam nekaj manjših pozicij v junior sektorju, da volativnost nadoknadi večjo pozicijo.

Bi pa počakal, da se cene vrnejo na trendline YCA na 380, LIF 31.
Jaz imam na seznamu alarme nastavljene na trendline in potem čakam, da se cena vrne - to traja mesece, leto...

Naprimer preveri PBR, kako se je dotaknil 8. To bi bila moja vstopna točka, če gre nižje potem dodajam - scalpiram.
Nevem jaz ne bi kar na blef metal vsak mesec notri.
Tudi na stanje sedaj že dobiš 3%, da lažje počakaš slabe trenutke na delnici.

hujsk1999 ::

TSLA to the moooooooooooooon!
https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/av...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Kawhi ::

To the moon verjetno ne, sem pa v manj kot 1 mesecu naredil 65%, pa še prehitro prodal kot danes premarket kaže...

Machete ::

hujsk1999 je izjavil:

TSLA to the moooooooooooooon!
https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/av...


Rumene race. Kaj pa bo potem prevažal čez 10 let? Samo še konje?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Kawhi je izjavil:

To the moon verjetno ne, sem pa v manj kot 1 mesecu naredil 65%, pa še prehitro prodal kot danes premarket kaže...


Se leta ne bos mirno spal, ker nisi naredil optimalno ;((

Machete je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

TSLA to the moooooooooooooon!
https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/av...


Rumene race. Kaj pa bo potem prevažal čez 10 let? Samo še konje?


A prav berem? Zgorel je "Das Auto"? Ampak resno, ja - prevoz velikih kolicin baterij, je bolj zahteven tovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

J.McLane je izjavil:

Malo analiziram trg SiC (Silicon Carbide) močnostne elektronike. Tehnologija je v zadnjih letih tako napredovala, da bo tole postalo mainstream. Zakaj je to pomembno? Zato ker imamo inverterje praktično že v vsaki hiši, je nepegrešljiv kos pri SE, v DC polnilnilnih postajah, v električnih in hibridnih vozilih, battery storage... To ima Tesla Model 3 že od začetka, uporabljajo pa SiC od STM, ostali so še bolj v manjših serijah Toyota Mirai, Hyundai EV6 GT... Cenovno je SiC sicer še vedno dražje od Si, ampak pri enem avtu je to ranga $100 razlike, kar je zanemarljivo glede na prednosti, ki jih prinese (učinkovitost = doseg = manj baterij). Treba bo pa masovno povečati proizvodnje kapacitete :)

Playerjev je pa cel kup:
STM
Infineon
On Semiconductors (Hyundai)
Rohm
Microsemi (Privat)
Wolfspeed

Zaenkrat sta mi najbolj zanimiva Rohm in Wolfspeed.


Kako sovražim to, da naredim analizo in čakam da se nabere kupček denarja, da bi v to vložil, cena pa v 1 mesecu zbezlja gor. In kolebam ali je to še value ali ne. ;((

STM +38%
Infineon +20%
On Semiconductors +30%
Rohm +16%
Wolfspeed +24%
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

inzenir1337 ::

Kawhi je izjavil:

To the moon verjetno ne, sem pa v manj kot 1 mesecu naredil 65%, pa še prehitro prodal kot danes premarket kaže...

I jaz sam isto zadel dno pri 114$ in prodal na vrhu! Še kdo?

Kawhi ::

inzenir1337 je izjavil:

Kawhi je izjavil:

To the moon verjetno ne, sem pa v manj kot 1 mesecu naredil 65%, pa še prehitro prodal kot danes premarket kaže...

I jaz sam isto zadel dno pri 114$ in prodal na vrhu! Še kdo?


Na vrhu? Mogoče današnjem, danes je šla že čez 191. Sam sem prodal pod 180...

Pa Meta je še bolj impresivna , od 88 na 183...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

inzenir1337 ::

Kawhi je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Kawhi je izjavil:

To the moon verjetno ne, sem pa v manj kot 1 mesecu naredil 65%, pa še prehitro prodal kot danes premarket kaže...

I jaz sam isto zadel dno pri 114$ in prodal na vrhu! Še kdo?


Na vrhu? Mogoče današnjem, danes je šla že čez 191. Sam sem prodal pod 180...

Škoda, moral bi počakati da pride do 500 vsaj ili više. Napravio si greško. TSLA se drži duguročnu.

Kawhi ::

Ti le drži dugoručno ;)

Spura ::

Americani so prepricani da je zdej recesija cancelled, in da je to pivot navzgor. Tko da zdej bo verjetno vsaj nekaj casa dobra rast.

kow ::

Ce nisi believer v Teslin software, je definitvno cas za pobiranje profitov. Kakorkoli, trg ze njuha peak obrestnih mer in FEDovo zavoro.
Zna biti, da je preoptimisticen. A Pakistan so ze resili? Kje so "bratje" muslimani, ko je treba napisati "cek"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

Da ni to sucker rally & short cover.

Spura ::

redtech je izjavil:

Da ni to sucker rally & short cover.

Pomojem zna lepo trajat vsaj do naslednjega FED cetrtletnega sestanka.

Malidelničar ::

Če koga zanima, ena zanimiva zgodba bolj za vas traderje:

The Story of the GREAT BEAR of Wall Street


Po mojem bo kar volatilnost, soliden januar je samo začasen, overall gremo do konca leta dol. No soft landing possible.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Bobikart ::

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Če se morda kdo kaj spozna, glede Krkinih delnic...
Zanima me, ali naj delnice dvignemo, ali naj rajši počakamo še nekaj časa? Pa v primeru, če je bolje čakati, me zanima še, koliko časa svetujete, da se počaka?

Lep pozdrav

111111111111 ::

Bobikart je izjavil:

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Če se morda kdo kaj spozna, glede Krkinih delnic...
Zanima me, ali naj delnice dvignemo, ali naj rajši počakamo še nekaj časa? Pa v primeru, če je bolje čakati, me zanima še, koliko časa svetujete, da se počaka?

Lep pozdrav

jaz jih držim za slabe čase, ker jih je dokaj lahko prodati. :) pa dividende nanesejo vsako leto nekaj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

jocoj ::

Bobikart je izjavil:

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Če se morda kdo kaj spozna, glede Krkinih delnic...
Zanima me, ali naj delnice dvignemo, ali naj rajši počakamo še nekaj časa? Pa v primeru, če je bolje čakati, me zanima še, koliko časa svetujete, da se počaka?

Lep pozdrav
Če nimaš v lasti vse 20 let boš plačal davek. Sicer pa lepo rastejo zadnji čas tako, da ne vidim smisla razen, če nujno potrebuješ denar.

Malidelničar ::

Bobikart je izjavil:

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Če se morda kdo kaj spozna, glede Krkinih delnic...
Zanima me, ali naj delnice dvignemo, ali naj rajši počakamo še nekaj časa? Pa v primeru, če je bolje čakati, me zanima še, koliko časa svetujete, da se počaka?

Lep pozdrav


Splača se ti jiih držat. Jaz jih držim, en del jih je starih 20 let, večina sicer manj. Bom pa še dokupoval, ampak zdaj so kar zletele gor. Ene ljudi poznam in imajo denar naložen v Krki namesto bančnega depozita :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

inzenir1337 ::

Malo sem se igral s Teslo v januarju in mi je uspelo zaslužit okoli 20k. Kako se zdaj samoprijavim da dam državi tistih 800€ davka?

user4683 ::

Na isti način kot si zaslužil teh 20k. Navidezno.

inzenir1337 ::

user4683 je izjavil:

Na isti način kot si zaslužil teh 20k. Navidezno.

Pri Tesli je samo pomembno da spremljaš Twitter in služiš ko majmun. Tudi sam sem bil skeptičen. Je pa tudi res da sem začel šele letos v začetku leta bolj resno trgovat, ker je to bila novoletna zaobljuba. Morda začetniška sreča? Ampak itak gre vse gor zdaj ko je ta bik.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Ce si prodal letos potem cakas z oddajo napovedi na naslednje leto. Sicer pa ne vem kako si pri 20k dobicka naracunal 800 davka?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Bobikart ::

Hvala vam za odgovore glede Krkinih delnic.
Dividende seveda vsako leto nanesejo kar lep denar. Samo, kaj pa če se bo denar rabil v parih mesecih... Se splača počakati še mesec, dva, morda 3, ali je bolje zadevo vzeti ven takoj? Ali bo zadeva šla še nekaj časa navzgor, ali bo začela padati ?? Tega verjetno ne ve nihče. Najverjetneje gre tu bolj za ugibanja/predvidevanja kakšnih ekonomistov.

Machete ::

Bi še krepili TSLA, ali bolje nehat notri metat?
Potuje mi nekaj denarja gor, ne vem še kaj bi naredil z njim. Ali malo iščem za kakega stavnega aduta, ki prihaja na novo na borzo, ali samo krepim pozicije s katerimi sem v plusu pa jačam dividende..

ps: kaj je ta PAXOS trg, na katerm lahko hendlaš kripto na IBKR?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Spura ::

Machete je izjavil:

Bi še krepili TSLA, ali bolje nehat notri metat?
Potuje mi nekaj denarja gor, ne vem še kaj bi naredil z njim. Ali malo iščem za kakega stavnega aduta, ki prihaja na novo na borzo, ali samo krepim pozicije s katerimi sem v plusu pa jačam dividende..

ps: kaj je ta PAXOS trg, na katerm lahko hendlaš kripto na IBKR?

Jst ne bi. Delnice kot AMD, NVIDIA, Meta, Google, PayPal, Netflix, Tesla, etc... so zelo volatilne, hkrati so pa sle zelo gor pred kratkim, tko da so kr 50%-50% al bos kej zasluzu al pa zgubu. Zelo Risk-on nalozba, ki je zelo odvisna od splosnega sentimenta trga, en komentar od Powella levo ali desno ti bo pognal delnice nekam. Tuki pa vsaj jst vidim vedno vecji split med ljudmi, ki napovedujejo recesijo in tistimi, ki pravijo da ne bo. Jst ubistvu ne vem kaj naj si mislim, kam bo to slo.

Sparkxl ::

Machete je izjavil:

Bi še krepili TSLA, ali bolje nehat notri metat?


Ti dam še tretjo opcijo, da malo brainstormaš sam s sabo: sploh nebi začel not metat?

Spura ::

Sparkxl je izjavil:

Machete je izjavil:

Bi še krepili TSLA, ali bolje nehat notri metat?


Ti dam še tretjo opcijo, da malo brainstormaš sam s sabo: sploh nebi začel not metat?

Eh glede na to da je sla gor skoraj 100% je bla fundamentalno oversold. Ni blo nic narobe s tem da si jo kupil prej.

Sparkxl ::

Če si jo kupil. Večina ni, je prodajala z veliko izgubo na poti navzdol. Zdaj ko se pumpa gor, spet raja kupuje, ker jih nič ne izuči. Kmalu bo sledila sveča navzdol. In spet se bo prodajalo z izgubo. Neverending story iz katerega se večina nič ne nauči. Poglej si graf tesle od špice 21 do danes. Vsakemu takemu šusu navzgor je sledil globok padec

rini ::

Bomo počakali na Teslo, da pade pod 100$. Pa ostali veliki igralci, ki na veliko vpeljujejo razvoj AI, so tudi bližnja prihodnost, ko se bo drastično spremenil razvoj. Bo pametno vstopiti, takoj ko se prevesi tista sveča navzdol.

Spura je izjavil:

Machete je izjavil:

Bi še krepili TSLA, ali bolje nehat notri metat?
Potuje mi nekaj denarja gor, ne vem še kaj bi naredil z njim. Ali malo iščem za kakega stavnega aduta, ki prihaja na novo na borzo, ali samo krepim pozicije s katerimi sem v plusu pa jačam dividende..

ps: kaj je ta PAXOS trg, na katerm lahko hendlaš kripto na IBKR?

Jst ne bi. Delnice kot AMD, NVIDIA, Meta, Google, PayPal, Netflix, Tesla, etc... so zelo volatilne, hkrati so pa sle zelo gor pred kratkim, tko da so kr 50%-50% al bos kej zasluzu al pa zgubu. Zelo Risk-on nalozba, ki je zelo odvisna od splosnega sentimenta trga, en komentar od Powella levo ali desno ti bo pognal delnice nekam. Tuki pa vsaj jst vidim vedno vecji split med ljudmi, ki napovedujejo recesijo in tistimi, ki pravijo da ne bo. Jst ubistvu ne vem kaj naj si mislim, kam bo to slo.

Sparkxl ::

Nekaj drobiža bi začel metati v malo bolj varne vode...S&P500. Kateri ticker pride za nas v EU v poštev?

user4683 ::

Nekaj se napoveduje se kaksna korekcija. Ampak ok, boljse enkrat zaceti, kot nikoli. CSPX recimo.

nurmaln ::

user4683 je izjavil:

Nekaj se napoveduje se kaksna korekcija. Ampak ok, boljse enkrat zaceti, kot nikoli. CSPX recimo.

Za S&P imam tudi jaz CSPX, ampak mi na IBKR ne z njim ne pusti narediti Recurring Investments, med tem ko mi z IWDA na primer pusti. A ima kdo idejo za S&P s katerim bi na IBKR lahko naredil Recurring?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mitoess ::

Imate kakšno stran, kjer so navedeni vsi ETFji, ki so na voljo evropejcem?

Kawhi ::

justetf.com

redtech ::

CSPX ni dobra izbira za Sparkxl :)

@mitoess nekaj jih je tukaj:
https://www.ucits-etfs.com/

user4683 ::

redtech je izjavil:

CSPX ni dobra izbira za Sparkxl :)

Zakaj ne?

redtech ::

@Znupay
Nekaj postov višje izraža mnenje o TSLA, za ostale v TOP10 holdings verjetno misli podobno :)

BAYN.DE
Danes je bil break na trendline iz 2016 na monthly.
Če bo valid potem verjetno sledi backtest na 55.
Drugače gre nazaj na 50 in ponovi vajo.

Spura ::

redtech je izjavil:


BAYN je na weekly support, če se bo nekaj časa zadrževala tukaj jo zna odbiti na 55 (tehnično).
Morala bi biti res slaba napoved, da prebije ta "major" support, ki sega v 90-ta.

Vidi se luč na koncu tunela:
The Roundup acquisition has cost Bayer AG billions in lawsuits; however, this seems to be coming to an end as the company has been winning most cases recently.

Sedaj je faza akumulacije, če je še kaj odvečnih EUREUREUR :)

Lahko recem samo hvala, Redtech, 500 eur plusa.

 Danke

Danke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

redtech ::

@Spura super, sedaj bo verjetno volativnost večja.

Dostikrat se mi zgodi, da po letu v poziciji ta naredi plus in se vrne na support. Problem, ker gledam longterm.
Sedaj delam v smeri, da v štartu odprem 33% večjo pozicijo (1/3 short-term, 2/3 long-term).
Tako bi naprimer pri dveh, treh (short-term) pozicijah, lahko dobil likvidnost za odpreti novo ali večanje obstoječe na supportih.

Spura ::

redtech je izjavil:

@Spura super, sedaj bo verjetno volativnost večja.

Dostikrat se mi zgodi, da po letu v poziciji ta naredi plus in se vrne na support. Problem, ker gledam longterm.
Sedaj delam v smeri, da v štartu odprem 33% večjo pozicijo (1/3 short-term, 2/3 long-term).
Tako bi naprimer pri dveh, treh (short-term) pozicijah, lahko dobil likvidnost za odpreti novo ali večanje obstoječe na supportih.

Tuki te ne razumem, kaj tocno razlagas, ker ne poznam tok teh izrazov. Hoces rect da prodas 1/3 pozicije po vecjem napredku?

miha98 ::

Smem vprašat kje pa kupujete te delnice tesle, da je zanesljivo glede izplačila na trr? Na Cripto.com ali etorro, ter coingecko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

redtech ::

Ja 1/3 imam za trejdanje, da zaklenem nekaj profita.

V knjigi Rich Dad Poor Dad je dobra primerjava:
Hodiš po cesti in vidiš $5, jih boš pobral ali upal, da bo za vogalom $20? :)

Kleemen ::

Ste že oddali obračun dividend na e-davki? samo opomnik da kdo ne pozabi :)

WaterBoy ::

redtech je izjavil:

Ja 1/3 imam za trejdanje, da zaklenem nekaj profita.

V knjigi Rich Dad Poor Dad je dobra primerjava:
Hodiš po cesti in vidiš $5, jih boš pobral ali upal, da bo za vogalom $20? :)

Potem imaš veliko dela z prijavo davkov? Se splača?

Machete ::

Grr prokleta TSLA, včeraj sem mislil kupit po 198, pa lahko danes po 208, ker sem se strinjal z vami, da je spike malo prehud.
Logično bi bilo, da se malo pokoregira špica, ampak a se lahko sploh ne in je džabe čakat?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pingme ::

Kleemen je izjavil:

Ste že oddali obračun dividend na e-davki? samo opomnik da kdo ne pozabi :)


O, MAIN in PSA še do sredine februarja pošiljajo popravke witholding tax za 2022, tako da ... čakam :-(

kow ::

miha98 je izjavil:

Smem vprašat kje pa kupujete te delnice tesle, da je zanesljivo glede izplačila na trr? Na Cripto.com ali etorro, ter coingecko?


Zanimivo, da takih vprasanj nismo videli, ko smo se blizali 100$ :))

WaterBoy ::

miha98 je izjavil:

Smem vprašat kje pa kupujete te delnice tesle, da je zanesljivo glede izplačila na trr? Na Cripto.com ali etorro, ter coingecko?

Na brokerjih za delnice, Trade republic, interactive broker, captrader, revolut,...

Spura ::

miha98 je izjavil:

Smem vprašat kje pa kupujete te delnice tesle, da je zanesljivo glede izplačila na trr? Na Cripto.com ali etorro, ter coingecko?

Si prišel bagholdat Teslo? :))

redtech je izjavil:

Ja 1/3 imam za trejdanje, da zaklenem nekaj profita.

V knjigi Rich Dad Poor Dad je dobra primerjava:
Hodiš po cesti in vidiš $5, jih boš pobral ali upal, da bo za vogalom $20? :)

Ravno to premišljujem. Če bom nekaj kratkoročno trejdal je sicer precej večje tveganje kiksov, plačaš polni 25% davek, in več trading stroškov (plus trenutno nimam nekih idej kaj kupovat ker je vse precej gor, letos je pa vprašljivo). Ampak po drugi strani mam pa različne delnice. Eno je MSFT, BMW in kompanija, kjer mi ni problem jih držat 5, 10 let in čakat na nižji davek, vem da firma bo. Potem imam pa cel kup manjših firm kjer sem dobro šel gor ampak pojma nimam kaj bo z njimi čez pet let (morda bodo tudi 10x) recimo Catalent, in podobni. Tm pa bi morda res moral nekaj profita pobrat zdaj ko je 50% gor.
««
134 / 163
»»