» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
133 / 163
»»

Alfonso ::

Wash out rule - izguba se ne upošteva če je od zadnjega nakupa do prodajo minilo manj kot 30 dni ali če si prej kot v 30 dneh po prodaji kupil isti papir nazaj

Samsung06 ::

No, v prejsnjem letu nisem kupil nikoli istega papirja.

Kar me zanima je ali moram sedaj se kaj dodati ali pa lahko kljub temu klicaju oddam vlogo?

Alfonso ::

Oddaš, pa daj zraven izpis brokerja

Machete ::

Če bo kdo odpiral IBKR račun in bo imel vsaj 1 leto 10k gor, se priporočam, da uporabi moj referal link. Dobim 200 zelencev za vsakega. Bom naredil, da bo za oba prav :) tnx
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Spura ::

Ima IBKR kak pametn izpis dobickov in dividend, al bom moral oboje na roke prepisovat FURSu?

Alfonso ::

Spura ::

Alfonso je izjavil:

https://davkomat.si

Dober effort, ampak za dividende mi samo izpolne datum in zneske. Ampak vidim da IBKR se da informacije o podjetju sploh, tko da bo treba na roke izpolnjevat.

Btw ce ima dividenda ex date decembra in izplacilo januarja, v katero leto gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

Alfonso ::

Nekaj nisi dobro naredil pri exportu iz IBKR. Ti da kar vse ven kar ok(so še neke pomankljivosti tako da wt še enkrat sam preveri).

P.s.: nisem avtor, samo uporabnik

Za dividendo upoštevaš datum izplačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Spura ::

Alfonso je izjavil:

Nekaj nisi dobro naredil pri exportu iz IBKR. Ti da kar vse ven kar ok(so še neke pomankljivosti tako da wt še enkrat sam preveri).

P.s.: nisem avtor, samo uporabnik

Za dividendo upoštevaš datum izplačila.

Naredi sem kakor pise in v report XMLju iz IBKR ni nikjer naslovov firm recimo...

Alfonso ::

V napoved za odmero dividend ti naslove lepo vpiše, v napoved za trgovanje pa ne, samo tam ti jih tudi ne rabi, je povsem zadosti samo ticker. Ne vem kje imaš ti problem...

Spura ::

Alfonso je izjavil:

V napoved za odmero dividend ti naslove lepo vpiše, v napoved za trgovanje pa ne, samo tam ti jih tudi ne rabi, je povsem zadosti samo ticker. Ne vem kje imaš ti problem...

Ne napšie jih. In glede na kodo, ki je javno objavljena, je pač nek, zelo kratek, seznam firm za katere podatki so, in za ostale jih pač ni. Če je AAPL bo naslov, če je pa ENI pa pač ne bo, ane. Poleg tega so teli exemption citati napačni. Recimo za Norveško se sklicujejo na "7/09, 2c odstavek 10. člena", kar je zahtevano s strani FURSa (sklic na pogodbo, člen in odstavek), potem pa imamo za Francijo in Belgijo kar "Konvencija med Republiko Slovenijo in Kraljevino Belgijo o izogibanju dvojnega obdavčevanja in preprečevanju davčnih utaj v zvezi z davki na dohodek in premoženje (BBEDOU)", kar ni prav, saj manjka odstavek in člen. Kakšna Italija pa kar manjka.

Poleg tega se mi dozdeva, da se sklicujejo na napačne člene. Recimo prej predstavljena Norveška, 10. člen, odstavek 2c:


2. Take dividende pa se lahko obdavčijo tudi v državi pogodbenici, katere rezident je družba, ki dividende plačuje, in sicer v skladu z zakonodajo te države, če pa je upravičeni lastnik dividend rezident druge države pogodbenice, tako obračunani davek ne sme presegati:
a) ...
b) ...
c) 15 odstotkov bruto zneska dividend v vseh drugih primerih. Ta odstavek ne vpliva na obdavčenje družbe v zvezi z dobičkom, iz katerega se plačajo dividende.
Vse kar to določa je, da če Norveška firma plača dividendo slovencu, da Norveška sme dohodek obdavčiti poleg Slovenije in da Norveška ne sme več kot 15% obdavčit. Nikjer ni niti omenjeno, kaj naredi država pogodbenica, v kateri je rezident prejemnik.

Pravilen sklic bi pomojem bil na 22. člen, 1 odstavek:

1. V skladu z določbami in ob upoštevanju omejitev po zakonih držav pogodbenic (ki se občasno lahko spremenijo, ne da bi se spremenilo njihovo glavno načelo), kadar rezident države pogodbenice dobi dohodek, ki se v skladu z določbami te konvencije lahko obdavči v drugi državi pogodbenici, prva omenjena država dovoli kot odbitek od davka od dohodka tega rezidenta znesek, ki je enak davku od dohodka, plačanemu v drugi državi pogodbenici.

In sm pregledal ene par teh atribucij in vse se mi zdijo napačne.

Alfonso ::

;) oddajam tele napovedi že cca 18 let in še nikoli nisem notri napisal nič drugega kot "pogodba o izogibanju dvojnega obdavčevanja" pa je bilo za furs povsem dovolj. Verjetno oddajaš prvič? Glede manjka naslovov firm pa jim piši na reddit, promtno odgovarjajo. Sam nisem gledal kode, mi je pa za vse usa in brazilske delnice naslov pravilno zapisalo. Pa jih je prav lepo število, pa ne ravno mainstream. Na hitro imam občutek da vlečejo naslove iz yahoo finance, lahko se pa motim.

Alfonso ::

Aja, še kako furs obdavči pa če se sklicuješ na kakšen člen ali ne; priznajo ti do 15% plačanega v tujini, razliko do 25% ti pa zaračunajo. Razliko plačanega med 15% in karkoli so ti že obračunali tujemu FU pa moraš potem iskati pri tem tujem FU.

Spura ::

Alfonso je izjavil:

Aja, še kako furs obdavči pa če se sklicuješ na kakšen člen ali ne; priznajo ti do 15% plačanega v tujini, razliko do 25% ti pa zaračunajo. Razliko plačanega med 15% in karkoli so ti že obračunali tujemu FU pa moraš potem iskati pri tem tujem FU.

Ubistvu ne bi smeli, ker v pogodbah pise, da sm doma oproscen davka v visini davka placanega v tujini. To je kr jeba, zdej moram za vsako drzavo posebi pogruntat kje to uredit. Zdele sm iskal 2 uri za Italijo pa nisem nasel.

pingme ::

Oproščen si le do 15%. Če dobiš dividende recimo iz Švice boš plačal 35%, potem pa še 10% v Sloveniji in moraš naknadno od Švicarskega davčnega urada terjati.

pingme ::

Dogovori o dvojni obdavčitvi torej obstajajo, ampak žal obstaja avtomatizem le z USA (W8BEN obrazec).

Če si dobil dividende iz Italije, predvidevam, da so ti pobrali že 26%.
Ta znesek sicer vpišeš v Doh-Div, ampak FURS ti bo priznal le 15%, torej bi bo še dodatno zaračunal 10% in boš skupno torej plačal 36% davka na dividene iz Italije.
Ko dobiš odločbo FURSa, pa imaš možnost od Italijanskega davčnega urada zahtevati povračilo davka za preplačanih 11% (vse skupaj traja ponavadi dve leti).
Tako da imam sam zgolj USA delnice, ki izplačujejo dividende (poleg SLO).

Spura ::

pingme je izjavil:


Ko dobiš odločbo FURSa, pa imaš možnost od Italijanskega davčnega urada zahtevati povračilo davka za preplačanih 11% (vse skupaj traja ponavadi dve leti).
Zanimivo, jst bi predpostavljal, da loceno in takoj lahko urejas v Italiji, da bi ti morali trgati 15% po MP pa so ti 26%, saj postopek v Sloveniji na to ne vpliva.

Sicer pa veliko teh obrazcev za povracilo ima sekcijo za Tax Authority, da postemplja (dobesedno), da sm res rezident Slovenije. To moram dobesedno paprije na FURS poslat pa potem papirje v Nemcijo/Irsko etc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

redtech ::

Sem se spraševal, kdo kupuje obveznice:

Staggering Demand For 7Y Paper Delivers Third Monster Treasury Auction In A Row
https://www.zerohedge.com/markets/stagg...

Bojda je naval tujcev - večje obresti, varnost.. recimo.

It also suggests that buyers are afraid that the coming debt ceiling crisis could mean no new supply for months to come, or that the bond market simply is convinced that the Fed will be slashing rates in the very near future.

Če naredi potezo iz zadnjega stavka, gre tole gor:
https://finance.yahoo.com/quote/TLT?p=T...

"There's never been a better time to buy US Treasuries!" - Janet Yellen

Hm

dvince ::

Kateri je najbolj poceni in najlažji način za nakup ameriških delnic?
Z Iliriko ali podobnimi borznimi posredniki se ne bi rad ukvarjal.

GregiB ::

dvince je izjavil:

Kateri je najbolj poceni in najlažji način za nakup ameriških delnic?
Z Iliriko ali podobnimi borznimi posredniki se ne bi rad ukvarjal.


Odpri IBKR račun... imajo zelo nizke marže... pa naj ti da kak znanec referral link, marbit kej pokasirata
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

dvince ::

GregiB je izjavil:

dvince je izjavil:

Kateri je najbolj poceni in najlažji način za nakup ameriških delnic?
Z Iliriko ali podobnimi borznimi posredniki se ne bi rad ukvarjal.


Odpri IBKR račun... imajo zelo nizke marže... pa naj ti da kak znanec referral link, marbit kej pokasirata


https://www.interactivebrokers.hu ?
Kaj je to varno glede na to, da je iz Orbanlandije?:)

rini ::

Sparkxl je izjavil:

Za vse, ki niso v muskovem klubu pravljic, je a)

Delnica pa ima še dolgo pot navzdol.

Zaenkrat gre pok balona po šolski knjigi. Prvo popadajo mali, sledijo srednji, največji padejo zadnji. Ste opazili kdo še ni doživel apokalipse in je v isti ligi kot tesla? Apple. Tu bodo še solze tekle letos.

Drugače pa sem pod črto lani bil gor 32%. Več kot zadovoljen glede na okoliščine. Zdaj pa že pridno nabiram municijo za not porinit konec marca


Kako globoko pa predvidevaš da bo padla?

hujsk1999 ::

Elon je porihtal številke in je spet najbogatejši zemljan. Z manipulacijo cifer Tesle je pokril izgubo s Twitterjem. Kako je to preprosto če si mojster in je v tebi malo avtista.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

rini ::

Ja seveda, saj ni čarovnik oz. pravličar. Res me zanima kje je ta "dolga pot navzdol". 5. jan je bila delnica 108 eur.

Vložil bi za obdobje 5-10 let.

Malidelničar ::

A kdo kaj ve, kaj se dogaja z Intelom?

Ven so dali izjemno slabe rezultate, to je po vseh finančnih websiteih.

Intel just had its worst year since the dot-com bust, and it won't get better anytime soon
https://www.marketwatch.com/story/intel...

Nekateri pravijo, da ima AMD prednost, pa v ZDA je še Texas Instruments, ki raste, tudi Micron Technology nekateri omenjajo.

A spremljate kaj to branžo, ima kdo delnice Intela?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

Ta izjava mi ne gre skupaj s tech:

Intel (INTC) CEO Pat Gelsinger pushed back on the notion that his company's turnaround struggles would spell the end of its coveted dividend payout.

"We are committed to the dividend and to a very healthy and competitive dividend,"

The company paid out $6 billion in dividends in 2022. But with cash flow dropping by about $14 billion year over year and results under pressure in the fourth quarter, some on Wall Street questioned whether it was time for Intel to cut the dividend.

Trg je to že skalkuliral.

redtech ::

@rini težko vprašanje za 5 let, mogoče počakaj na slabi trenutek:

SPYD.DE - SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF

Če bo OM padala gre to navzgor, sedaj je yield 3%:

IDTL.L (TLT) - iShares $ Treasury Bond 20+yr UCITS ETF USD (Dist)

To bi rekel kolegu, da mi čez 5 let ne bo mogel rečt, da sem ga nategnil :)

Sparkxl ::

rini je izjavil:

Ja seveda, saj ni čarovnik oz. pravličar. Res me zanima kje je ta "dolga pot navzdol". 5. jan je bila delnica 108 eur.

Vložil bi za obdobje 5-10 let.


Kot prvo me zanima zakaj bi vložil točno v teslo? Zato ker slediš ovčjemu trendu in hajpu okrog muska? Ali ker si pač nepodučen in enostavno ne poznaš nič drugega kot to, kar ti servirajo mediji?

Zaradi teh razlogov je tesla kralj meme delnic. Poglej si volatilnost. 30% dol in 20% kar tak...za brezveze. Ta volatilnost nima čisto nobene veze s tem kar podjetje počne.

Moje osebno mnenje je, da ko se bo trg očistil, bodo tesla in podobni pristali na vrednostih okrog začetka 2020, preden se je pumpanje balona začelo.

Pri mnogo sektorjih, ki so podcenjeni in imajo odlične obete za prihajajoča leta, res težko razumem zakaj bi nekdo sploh povohal teslo

Sparkxl ::

Intel? Spremljam branžo bežno, njihov največji problem po mojem mnenju je nekonkurenčnost...azijci jih žive jedo.

Besedo "nekonkurenčnost" pa imejte vedno v mislih, ko razmišljate o tem, da bi kupili bilokaj, kar je v EU.
Briljantne poteze v energetiki iz bruslja so poskrbele za to, da bo industrija v prihodnjih letih močno oslabljena v primerjavi z azijo in usa

Machete ::

Kaj je fora, da 'e-davki' ponudi izvoz dokumenta (Doh-Div) v .xml uvoziš pa lahko samo .csv?
Zame, ki nimam doma Excela, je to kar neprilika.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kawhi ::

Pojdi na uvoz dokumentov tam lahko uvoziš xml. Ne tam kjer že odpreš dih-div.

Machete ::

Aha.. ok zelo hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rikiciki ::

Zanima me katera je varna online platforma za trejdanje z delnicami. Rada bi kupila https://www.investing.com/commodities/n...
Sedaj sem trgovala z NLB, samo tega tam ne morem kupit.
Hvala za vsak nasvet.

Kawhi ::

Mogoče se najprej naučiš da tole ni delnica. Je futures contract ali terminska pogodba. Pri IBKR recimo lahko trguješ s futuresi, moraš pa najprej zaprositi za dovoljenje.

Malidelničar ::

Sparkxl je izjavil:

Intel? Spremljam branžo bežno, njihov največji problem po mojem mnenju je nekonkurenčnost...azijci jih žive jedo.

Besedo "nekonkurenčnost" pa imejte vedno v mislih, ko razmišljate o tem, da bi kupili bilokaj, kar je v EU.
Briljantne poteze v energetiki iz bruslja so poskrbele za to, da bo industrija v prihodnjih letih močno oslabljena v primerjavi z azijo in usa


Kaj pa recimo Texas Instruments in AMD? V Evropi je Infineon, ampak ne vem, če so ista liga.

Btw. na borzo prihaja britanski proizvajalec čipov ARM: https://www.industryleadersmagazine.com...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Spura ::

V glavi prepucavam, ce se mi splaca naslednji teden zmanjsat odprte pozicije, ker bodo earnings za Apple, Pfizer, Google, etc... glede na scenarij ki se je zgodil z Intelom in Microsoft pred kratkim znajo bit kar padci, ker bodo verjetno disappointing earnings.

pingme ::

MSFT ni bilo ravno razočaranje, Q4 je bil boljši od pričakovanja analitikov (Beat), se pa rast, tudi clouda, upočasnjuje in napoved za letos je seveda previdna, zato tudi odpuščajo (kot vsi). Delnica sama je pa že višje kot je bila pred objavo razultatov. Intel je druga zgodba.
Za omenjena tri podjetja (aapl, pfe, googl) dvomim, da bodo rezultati bistveno odstopali od napovedi.

Spura ::

pingme je izjavil:

MSFT ni bilo ravno razočaranje, Q4 je bil boljši od pričakovanja analitikov (Beat), se pa rast, tudi clouda, upočasnjuje in napoved za letos je seveda previdna, zato tudi odpuščajo (kot vsi). Delnica sama je pa že višje kot je bila pred objavo razultatov.

To ni nek uspeh v tem rallyu, da si na nuli. Po zadnjem padcu sm se vedno v minusu na MSFT.

Dzhimen ::

Eno vprašanje za tiste ki ste na IBKR... A ste tudi vi dobili s 1.1.2023 obvestilo za izpolnit "Ireland Interest Tax Form 8-3-6"?

Če prav razumem je to izjava da v primeru da prejmeš obresti na gotovino na IBKR računu, da se ti ne obdavčijo dvakrat. Jaz med svojimi reporti ne vidim da bi kake obresti prejemal, tako da predvidevam da lahko ignoriram?

hujsk1999 ::

Spura je izjavil:

pingme je izjavil:

MSFT ni bilo ravno razočaranje, Q4 je bil boljši od pričakovanja analitikov (Beat), se pa rast, tudi clouda, upočasnjuje in napoved za letos je seveda previdna, zato tudi odpuščajo (kot vsi). Delnica sama je pa že višje kot je bila pred objavo razultatov.

To ni nek uspeh v tem rallyu, da si na nuli. Po zadnjem padcu sm se vedno v minusu na MSFT.

Pomoje ne boš dolgo, ker znajo tehnološke delnice padat še vsaj 2 leti. V času kovid krize je bil res razcvet tega, kar se je dalo zlahka predvideti in na kratki rok pobrati smetano.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

Spura ::

hujsk1999 je izjavil:

Spura je izjavil:

pingme je izjavil:

MSFT ni bilo ravno razočaranje, Q4 je bil boljši od pričakovanja analitikov (Beat), se pa rast, tudi clouda, upočasnjuje in napoved za letos je seveda previdna, zato tudi odpuščajo (kot vsi). Delnica sama je pa že višje kot je bila pred objavo razultatov.

To ni nek uspeh v tem rallyu, da si na nuli. Po zadnjem padcu sm se vedno v minusu na MSFT.

Pomoje ne boš dolgo, ker znajo tehnološke delnice padat še vsaj 2 leti. V času kovid krize je bil res razcvet tega, kar se je dalo zlahka predvideti in na kratki rok pobrati smetano.

Sej zato sm se pa hotu dezinvestirat. Dons sm ob 10h prisel do racunalnika je ze blo spet dol vse, si nisem predstavljal da so ameriske delnice tok zgodaj ze v akciji. Bom vidu ce bo jutr kak rebound, drugace bom pa pac pozru minus, jebat ga.

gagaga ::

A zna kdo razložit kako je to mišljeno "Torej, če držimo IFI manj kot eno leto, je davek 40%. Če ga držimo vsaj eno leto, do pet let, je 27,5%. Po petih letih je 20% in potem pade na 15% in 10% na vsakih pet let. Za večino nas je verjetno manj kot eno leto držanja še najbolj realen scenarij, torej bomo plačali davek na dobiček 40%."

Ne razumem definicije če držimo IFI manj kot eno leto?
A to pomeni, če trgujemo z IFI dnevno, da ga kupimo in prodamo in to delamo več kot eno leto, da ko si ga izplačamo na TRR po 12 mesecih je 27,5%
Ali pa pomeni, da čim ga prodamo (2x na dan), da potem naslednje leto februarja moramo prijavit Fursu in plačamo 40% davka.

J.McLane ::

Pri vsaki prodaji se ugotvalja dobiček/izgubo, vsi posli skupaj so pa na koncu leta za ugotavljanje dobiška in od dobička boš plačal 40%.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Spura ::

J.McLane je izjavil:

Pri vsaki prodaji se ugotvalja dobiček/izgubo, vsi posli skupaj so pa na koncu leta za ugotavljanje dobiška in od dobička boš plačal 40%.

S tem da imas na trade okoli 2% priznanih stroskov, in to je od vrednosti instrumenta, ne od tvojega vlozka. Torej ce kupujes futures na 20:1 leverage, lahko s 1000 eur kupis 20000 eur asseta, na koncu se davcna osnova zmanjsa za 2% od 20000, in to lahko gre v negativo, kar ti potem zmanjsa davek na ostalih dobickih.

Tko da v praksi ne placas veliko davka. Se mi pa zdi 40% davka na visoko tvegane posle ena svinjarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

Kawhi ::

Spura je izjavil:

in to lahko gre v negativo, kar ti potem zmanjsa davek na ostalih dobickih.



veljalo do vključno 2019, od takrat:

Kadar je razlika med vrednostjo kapitala ob odsvojitvi in vrednostjo kapitala ob pridobitvi pozitivna, se končna davčna osnova ugotovi kot razlika, zmanjšana za normirane stroške, povezane s pridobitvijo in odsvojitvijo kapitala, in sicer v višini, ki se določi kot seštevek 1 % od nabavne vrednosti kapitala in 1 % od vrednosti kapitala ob odsvojitvi. Normirani stroški, povezani s pridobitvijo in odsvojitvijo kapitala, se priznajo največ v višini, ki ne sme preseči nižjega od:

seštevka 1 % od nabavne vrednosti kapitala in 1 % od vrednosti kapitala ob odsvojitvi, ali
pozitivne razlike med vrednostjo kapitala ob odsvojitvi in vrednostjo kapitala ob pridobitvi.

Malidelničar ::

Evo folk, sem nabavil prvo tujo delnico, Alphabet Inc Class A. Opazujem MSFT, pa še nekaj drugih bolj "dolgočasnih" delnic. Plan je narediti večji nakup enkrat mesečno, takoj ko pride plača prenakazati na broker account.

Letos nameravam izkoristiti osebno finančno situacijo za da več butnem v delnice, če bo kriza dam še več (ob predpostavki da ohranim službo seveda). Poizkušam gledati dolgoročno, kriza ni konec sveta, ni bila 1929, ni bila 1987, ni bila ob dot-com noriji 2000, ni bila za časa GFC-ja 2008.

Ko je bila korona sem mislil najprej, da bi naredil večje nakupe že poleti 2020 po prvem šoku a sva z mojo dajala skupaj keš za polog za flet in nisem bil pri denarju :'( Moja logika je, da več panike kot bo na 24ur in MMC Rtvslo in slovenskih forumih, bolj moram pogledati za boljše deale. Zadnje slovenske panike v letih 2008-2010 nisem izkoristil :'( Ko pa bodo frizerke začele kupovati delnice, potem pomeni, da sem zamudil :)

Torej, moj cilj je da bi imel portfelj razpršen približno 30% LJSE, 50% U.S., 10% Švica, 10% (UK + EU ostalo). Trenutno imam praktično 100% na LJSE kot bazo :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

J.McLane ::

Zakaj bi v tej dobi globalizacije gledal geografsko? Sploh če greš v nakup največjih firm na svetu, ki so itak prisotne na vsakem trgu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Malidelničar ::

J.McLane: LJSE ima itak bistveno manjše nihanje in drugačne specifike trga, ameriški trg pa se ponavadi hitreje obrne navzgor od evropskih. Tako da razlike so.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bobby ::

Razlog, da nimas notri urana, srebra, bakra,..( energy, a loooot of things, EV je oh in sploh ampak brez bakra no go, litij?)

Ljse je dober za dividende, bolj slab za rast delnic.

Imho.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Malidelničar ::

bobby je izjavil:

Razlog, da nimas notri urana, srebra, bakra,..( energy, a loooot of things, EV je oh in sploh ampak brez bakra no go, litij?)

Ljse je dober za dividende, bolj slab za rast delnic.

Imho.


Ogledane imam Rio Tinto, Glencore, BHP Group, Southern Copper, FreePort Mc-Moran, Newmont Corp in Barrick Gold. Ne vem pa za koga se bom odločil. Po mojem en "zlatar" in en razširjen "rudar".
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
133 / 163
»»