» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
12 / 163
»»

kow ::

Prevod:
Politiki so vplivali, da je tvoja odlocitev bila dobra.

FireSnake ::

Nekaj postov nazaj sem namignil, da je AMD pod 10 USD dober nakup.

Nekje pri 12.5 se zadeve losajte.

In potem gremo v novi cikel :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MaCoFaCo ::

Kaj se dogaja s Telekomom in SDH? :D
Predlagana dividenda: 14,30 EUR bruto !!! Cena delnice 84,40 EUR ??? Baje, da se bodo morali zadolžiti za izplačilo dividend... Izčrpavanje?

Tilen ::

Obvestilo o 29. skupščini delničarjev Telekoma Slovenije, d.d.

Ne drži, da se bodo za to izplačilo morali zadolžiti. Prodali so ONE in zaslužili cca 120 milijonov EUR v kešu. Sedaj bodo ta denar skoraj v celoti dali nazaj lastnikom.

Dividendna donosnost na tale moj predlog znaša 17,6%.

Letošnja dividendna je izredna, enormna in zelo verjetno neponovljiva.

Sicer pa super, se mi kar smeji. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kow ::

Meni tudi. Tako zelo, da sem hotel napisati isti post kot ti. Pa vidim, da si me prehitel ;)

pikachu004 ::

Uporblja kdo NLB za borzno posredovanje? Nisem še trgoval z vrednostnimi papirji, iščem mojim potrebam primernega posrednika. Namen je bolj mesečno varčevanje in ne toliko trgovanje.

NLB Borzno posredovanje
Cenik

Z uporabo NLB Klika je provizija 6EUR oz. 0,8%. Kakšna se vam zdi ponudba?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ne uporabljam, vendar to niso vsi stroški enega posla. To je samo provizija NLB. Prišteti moraš še strošek LJSE, ki je cca 20 EUR. Vsak mesec se ti ne splača kupovati. Varčuj nekaj mesecev in potem kupi. Tudi držanje papirjev stane. Preveri cenik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ganon ::

Tilen je izjavil:

Dividendna donosnost na tale moj predlog znaša 17,6%.


Od takrat je vrednost delnice padla za več kot 20 evrov, kot vidim.

Tilen ::

Ne bo držalo.

TELEKOM SLOVENIJE, d.d., Ljubljana (TLSG)
SI0031104290
11.5.2018
Trgovalni podatki v EUR
Tečaj 87,20
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kow ::

Ganon je ocitno gledal knjigovodsko vrednost delnice.

Tilen ::

31. 3. 2018 /I - III 2018
Knjigovodska vrednost delnice v EUR 105,41.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vksd ::

hey

zanima me ali ima kdo od vas izkušnje z plus500 platformo predvsem kako je z izplačili.. baje, da ti zelo težko nakažejo tvoj denar, ki si ga pridobil? ali kdo kaj vem o tem

osebno mi je zelo enostavna za uporabo (vem oz. mislim pa da se tu davki trgajo 40%).

hvala vam

Kebo ::

To ni broker za delnice ampak za pogodbe na razliko. Vsekakor če ne veš kaj delaš se pogodb na razliko ne dotikaj, ker je ponavadi tam prisoten še vzvod. Jaz osebno uporabljam za nakup vrednostnih papirjev Degiro.ie in sem zelo zadovoljen, ni pa gor Ljubljanske borze.

Tilen ::

Ena okvirna informacija glede realnih stroškov na LJSE:


Izračun smo delali po ceniku Ilirike, ki je eden od svetovalcev Hisensa pri prevzemanju Gorenja. Ceniki različnih borznoposredniških družb se sicer razlikujejo, ne odstopajo pa za veliko.

Kako smo računali? Če bi delničar Gorenja prodal 300 delnic po tečaju 11,75 evra za lot, bi dobil 3.525 evrov bruto kupnine. Nato pa bi se začeli odštevati stroški transakcije. Med stroške sodijo:

- provizija borznoposredniški družbi, ta bi znašala odstotek višine transakcije;

- strošek KDD, ki znaša 0,47 odstotka višine transakcije, in

- strošek Ljubljanske borze, ki bi znašal 0,8 odstotka vrednosti transakcije.

Skupaj bi ti stroški pri 300 delnicah Gorenja znašali 39,30 evra, so nam prijazno pomagali borzni posredniki pri Iliriki.

Vir: Finance
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

trgovec35 ::

Zdravo fantje, mal prebiram kaj kaj delate.Še moja izkušnja: trgujem že kar nekaj let, izključno USA delnice. Zato ker je likvidnost enormna in ker je možnost izbire ogromna, tam preko 5000 različnih delnic. Tak da redko pridem čez čas spet na nakup iste:) Trgovanje v Sloveniji sem pred 15 leti zaključil, preveč revno in dolgočasno.
Trgujem preko Interactive Broker oziroma Captrader v Nemčiji, ki je njihova izpostava. Platforma je v nulo, minimalni polog je mislim da 2000 EUR, odlična aplikacija za telefon (celo preko telefona raje trejdam kot preko PCja), podpora po mejlu in telefonu, registracija je bila enostavna. En trejd me pride 2 USD, zelo ugodno. Potem še mesečno plačam 4,5 USD, da lahko gledam live gibanje tečajev, sicer pa je 15 minutni zamik, kar je tudi znosno in se da tudi brez te mesečne naročnine delat. Drugih stroškov ni.
Nekaj časa sem day trejdal, zdaj pa držim pozicije od tedna do dveh mesecev. Day trejdanje je prestresno. Iščem delnice v trendu, jih opazujem, malo naštudiram poslovanje, obete, ocene analitikov, ko je kak swing navzdol kupim in držim. Takoj postavim stop loss limit navzdol ter profit limit navzgor. Profil limit je vsaj 3x večji kot stop loss limit.
V en trejd namenim največ 10% celotnega kapitala. Stop loss po enem trejdu je lahko največ 1% celotnega kapitala, ki ga imam na računu.
Rezultati: kar lepo lezem navzgor, trudim se občasno najti kakšno pozicijo, ki skoči več kot 100%, letos sem eno tako že prodal. Pa je pol še 100% pridobila:(, jebiga.
Tam pri 20% plusa pri poziciji že resno razmišljam o prodaji. Če delnic lepo raste in se približuje profit limitu, tega dvignem. Na drugi strani pa stop limita nikoli ne spuščam. Nikoli! Ga pa dvigujem, če delnica raste ter s tem pridobim na varnosti.
Sto procentne varnosti seveda ni, kljub stop loss limitu. Občasno se mi sproži prodaja precej nižje kot nastavim stop loss limit. To je takrat, ko delnica ob slabih poslovnih rezultatih v dnevu pade 10 ali 20%. Stop loss imam naprimer na minus 5, ampak ko vtrga ob odprtju borze direkt na minus 20, se ti stop loss sproži pri tej ceni in si na minus 20 in ne na predvidenem minus 5. Lahko bi sicer nastavljal stop limitiran loss, kjer prodam samo po točno določeni ceni in ne nižje, samo je lahko spet jeba, če delnica nato kar dsi in drsi dol, pol pa ti je spet žal.... Ampak te primeri so redki.
Trgujte preudarno, vedno nastavit stop loss limit, nikoli več kot 10% kapitala na eno pozicijo in za trgovanje namenite samo tisti kapital, ki ga boste lahko pogrešali. Ne zadolžujte se ali sposojajte denarja za trgovanje. 90% ljudi izgublja na borzi, desetina pa pobira ogromne dobičke zaradi nevednosti, požrešnosti in črednega nagona mase ljudi, ki sledijo svojim čustvom. Čustva na borzi je treba izključit. Srečno trgujte!

jakan123 ::

Bravo! Vidim, da imaš dober risk-reward ratio :) Sam trenutno trgujem samo na forexu me pa mikajo še delnice. Bom odprl en demo account na Captrader, da vidim kako gre to z delnicami :)

phong ::

Ali lahko malo več napišeš, kako je z varnostjo Captrader-ja? In sicer - kdo stoji za njim (kakšna večja banka?)?

trgovec35 ::

FXFlat bank, banka specializirana za VP, ima licenco nemškega regulatorja, privatna banka ustanovljena 1998.

Z več brokerji v Nemčiji sem že delal, gre za urejen trg, tako da sploh nimam pomisleka za varnost mojih VP.

Trgovalna PC platforma in mobilna sta profi v nulo, ni bilo še nikoli težav. Identifikacija varna večstopenjska preko generatorja na mobilnem telefonu.

Ključne pa so nizke trgovalne provizije. Skratka priporočam.

Podpora odlična. Ko sem kdaj mejl poslal, so me kar čez nekaj minut poklicali in mi vse po telefonu razložili.
Sicer pa podpora preko mejla v nemškem in angleškem jeziku odlično in hitro deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trgovec35 ()

mat xxl ::

Mnenje kaj z Gorenjem, čakati ponudbo ali že sedaj prodati ?

Kaj z Intereuropo nekaj čudnega se dogaja zadaj, da je rast ?

sparovcek2 ::

CNBC: 'The US economy suddenly looks like it's unstoppable'

cezplotnik ::

sparovcek2 je izjavil:

CNBC: 'The US economy suddenly looks like it's unstoppable'


Balonček, ki gre iz eksponente faze v parabolo - vsaj Nasdaq spet izgleda tako. Vredno ga je ujeti še preden se razpoči... :)

cezplotnik ::

mat xxl je izjavil:

Mnenje kaj z Gorenjem, čakati ponudbo ali že sedaj prodati ?

Kaj z Intereuropo nekaj čudnega se dogaja zadaj, da je rast ?


Gorenje bi jaz takoj prodal, brez obotavljanja. Donos je bil super. Resda gre lahko na 12 €, 13 €, ampak če do prevzema ne pride, bo šlo nazaj na 6,7.

sparovcek2 ::

'Apple vedno bliže bilijonu tržne kapitalizacije'

TO THE MOON!

cezplotnik ::

cezplotnik je izjavil:

sparovcek2 je izjavil:

CNBC: 'The US economy suddenly looks like it's unstoppable'


Balonček, ki gre iz eksponente faze v parabolo - vsaj Nasdaq spet izgleda tako. Vredno ga je ujeti še preden se razpoči... :)


Zaenkrat z eksponentno funkcijo vrednost indexa še lahko pofitamo. Če bo balonček klasičen, nas čaka še nekajmesečna parabola, potem pa bum navzdol. Možno seveda, da je trg že zadosti zrel, da do parabole sploh ne pride. Kaj menite?

sparovcek2 ::

Vsak ku#ac je že notri. Od kod bodo prišli novi investitorji? Čez poletje?

Ko zmanjka novih naivnežev, se piramida začne rušiti.

Jaz bi kupil VIX. Samo nevem kje

Zgodovina sprememb…

sparovcek2 ::

Sicer pa če malo charte pogledaš, vidiš da ubistvoma sploh ni nobenega bubbla, le organska rast.

Recimo Netflix, ki sploh ni hype stock in ima velike profite. Retail investor zagotov ne bi vložil v kakšen Netflix, Teslo ali pa Amazon.

cezplotnik ::

sparovcek2 je izjavil:


Jaz bi kupil VIX. Samo nevem kje


Lyxor ETF VIX. Kar pogumno. Pa ne pozabi nam sporočiti rezultatov! ;)

sparovcek2 ::

Uf, sem pa zadel timing :D

Tradal bi z kolateralom v BTCjih, 1broker to omogoča, samo VIXa pa nimajo, tako da se lahko obrišem pod nosom zaenkrat.

Skratka kmečka pamet je, da lahko gre gor le dokler je dovolj novih butcev. Ko zmanjka goriva, se shorta in obrne smer.

Ne verjamem da lahko gre veliko višje. Netflixu se je vrednost podvojila v pol leta.

Mato989 ::

Rad bi si pripravil trgovalni račun za "naslednjo recesijo" ki po mojem zagotovo prihaja... prosil bi če bi mi lahko tisti ki ste izkušeni svetovali samo za izbiro najbolj optimalnega exchanga za trgovanje z delnicami:

Želje so sledeče:

- Dostop do posameznih delnic US podjetij(AMD, Nvidia, Solarne zadeve ipd...)
- Možnost nakazila cca. 2.000€ ali manj
- Nizki mesečni ali letni stroški računa in provizij (predvsem si želim, da bi lahko nakazal denar gor in ga imel na exchangu v stilu kriptoborz, kjer ti nič ne računajo ampak se jemlje provizija samo od trgovanja, če to ne obstaja, potem najbližjo opcijo temu)
- Možnost nakazila SEPA še bolje paypal in obvezno angleški jezik...

Osebno imam namen trgovat ZELO malo (nakup nekaj delnic 2 podjetij, ostalo pa v stand by denar pripravljen na vstop) In želim, da mi čimmanj financ pobere račun in standby =)

Hvala za informacije
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kebo ::

Pomoje Degiro (Link je referal in ti "šenkajo 20EUR kredita za provizije"). Provizije so načeloma odvisne od same borze in velikosti transakcije ampak so za primer Nasdaqa in New York stock exchange za transkacijo 2000EUR pod 1 EUR. Za vsako borzo na kateri narediš vsaj eno transakcijo v letu ti zaračunajo euro ali dva povezave na borzo na leto. Po neki nizozemski zakonodaji zate ne smejo držati sredstev v smislu kriptoborze ti pa ta sredstva pretvorijo v nek denarni sklad ki ima 0.09% letnih stroškov, to je to. Jaz sem se registriral na Irski borzi zato, da imam angleški vmesnik in EUR kot valuto, če si tekoč v kakšnem drugem jeziku si lahko tudi v kakšni drugi državi odpreš račun.

Višina provizij za Nasdaq in NYSE glede na velikost transakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

sparovcek2 ::

Goldman napovedal 490$ Netflix. Shortal.

sparovcek2 ::

Koliko časa traja da se odpre račun na Degiro. Če danes pošljem, kdaj dobim nakazano približno?

Mudi se z VIXom

cezplotnik ::

Mato989 je izjavil:

Rad bi si pripravil trgovalni račun za "naslednjo recesijo" ki po mojem zagotovo prihaja...


Kaj, se kripto ni obnesel? :D
Solarne zadeve so trenutno v hudem padcu, ker je končno še Kitajska delno ukinila subvencije. So bile pa do enega meseca nazaj lepa investicija. Za moje delnice SunRun in Vivint Solar, ki montirata panele na strehe hiš, so nižje cene panelov sicer super zadeva. Nižja končna cena produkta, več strank + hrakti višja marža. Sicer pa so bile valuacije nekaterih podjetij že tako prenapihnjene, tako da se je samo čakalo na nek tak hud sell signal.

Še najboljši približek tvojim zahtevam, torej nizkim feejem, držanjem denarja, hitrim nakazilom, je Degiro. Pa ne pozabi odpreti Custody account, s čimer mislim da ne dovoliš, da se tvoje delnice sposoja za shortanje.

Mato989 ::

Nima to nič s kriptotom, bolj z tem da imam 10k ki jih bom verjetno odmrznil in razpršil tveganje, tako da ne bom imel več samo zlata/srebra in kripta ampak še delnice...

Kaj pridobim s custody accountom?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Isotropic ::

cezplotnik je izjavil:


Še najboljši približek tvojim zahtevam, torej nizkim feejem, držanjem denarja, hitrim nakazilom, je Degiro. Pa ne pozabi odpreti Custody account, s čimer mislim da ne dovoliš, da se tvoje delnice sposoja za shortanje.

kaj pa to pomeni? da jih ne moreš prodat takrat, ko bi jih hotel, če so izposojene (proti kakšni proviziji najbrž)?

tryhard ::

Enih pet strani nazaj je napisano, kaj pomeni. CTRL + F + "degiro"

sparovcek2 ::



To the moon!

Netflix verjetno nikoli več ne bo dosegel teh cen, ali pa vsaj nekaj časa ne. Mogoče še kakšen poteg, ampak tole že teče na hlape.

sandy ::

... kot coini konec lanskega leta. Si kdo upa šlogat, kdaj se bo obrnilo navzdol?

11miles ::

Pozdravljeni,

Same koristne informacije in nasveti.
Je kdo naletel na helske oz. pozna? Ponujajo nakup obveznic, ročnost 4 leta, 7% bruto donosnot na leto.
Preko Vzajemcev je pa vstop mogoč..

sparovcek2 ::



tldr; shortali so

VIX +20%

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Iz kere strani su ta scrshoot naredil?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tilen ::

Rumenih. :P

Verjetno kak CNBC.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sparovcek2 ::

Trenutno je akcija v biotech stockih

Zgleda da wall st kar vse po vrsti pumpa zadnje čase

blink ::

Ali vam brokerji še omogočajo direkten nakup ameriških ETF-ov (SPY, DIA, QQQ... ipd.) na ameriških borzah? Ker baje zaradi MiFiD II, PRIIPS regulacije to ni več možno (naj bi vplivalo zgolj na ETF sklade, ne pa tudi na posamezne delnice).

sandy ::

je bistvena razlika, če isti etf kupiš na kateri od evropskih borz? Če je velik etf, zelo verjetno kotira na xetri ali v Parizu. Pa še odpade strošek konverzije € v USD?

sparovcek2 ::

VIX že skoraj +50% v dveh tednih. Suza u oko :))

Degiro se nisem uspel registrirati, format za bančni račun ni ustrezal o_o oz neko številko so zahtevali, ne spomnem se imena...? Katero državo naj izberem?

CoreySteel ::

sandy je izjavil:

je bistvena razlika, če isti etf kupiš na kateri od evropskih borz? Če je velik etf, zelo verjetno kotira na xetri ali v Parizu. Pa še odpade strošek konverzije € v USD?

Manj je provizij zaradi menjav in seveda manj davkov, če kupiš takega, ki "domuje" na Irskem.

sparovcek2 je izjavil:

VIX že skoraj +50% v dveh tednih. Suza u oko :))
Degiro se nisem uspel registrirati, format za bančni račun ni ustrezal o_o oz neko številko so zahtevali, ne spomnem se imena...? Katero državo naj izberem?

Raje povej točno, kaj je šlo narobe. Nobenih posebnosti ni pri izbiri države, jaz sem se preko .ie, nekateri preko .nl, .at.
Twitter: @CoreySteel_

sparovcek2 ::

Zlati časi za nakup zlata
8-)?

Mr.B ::

sparovcek2 je izjavil:

Zlati časi za nakup zlata
8-)?

Da v fizicni obliki ne unega na borzi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tommy300 ::

Na dolgi rok se ne splača veliko trgovati, saj s temu zmanjšuješ donose in po vsej verjetnosti boste po donosnosti pod indexa sp500. Edino korist od tega bo imel broker. :)

Za individualne investitorje priporočam nakup majhnih podjetij, ki si fundamentalno močno podcenjenja na sredstvih, tako si zagotoviš varnostno maržo in večja kot je varnostna marža večje napake lahko delaš v analizi.

Za dobre donose je potrebno biti vedno polno investirati in prodaja naj temelji na fundamentalnih podatkih, saj le tako ne boste vmešavali čustev.

V primeru, da niste sposobni gledati -50% izgube boste mogli izboljšati 1. Znanje 2. Čustva 3. Mesečno investiranje v index sp500
Kot 1. priporočam branje knjige "Modri investitor"
Kot 2. priporočam branje knjige "Emotional Intelligence: Why it Can Matter More Than IQ
-- Daniel Goleman" in "Thinking, Fast and Slow -- Daniel Kahneman"

V kolikor vas zanima več vam z veseljem pošljem gradivo za branje. Moj email: valueinvestiranje@gmail.com


Kaj je Warren Buffet izjavil v letnem poročilu glede majhnih podjetij:
"My cigar-butt strategy worked very well while I was
managing small sums. Many dozens of free puffs I
obtained in the 1950s made that decade by far the best of
my life for both relative and absolute investment
performance."
- Warren Buffett, Berkshire Hathaway's 2014 Annual Letter
««
12 / 163
»»