» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
79 / 163
»»

demogill ::

Bo treba en fajn ruker da jim koncno pride iz riti v buč. pardon glave.

Malidelničar ::

demogill je izjavil:

Bo treba en fajn ruker da jim koncno pride iz riti v buč. pardon glave.


Iz katere strani bi lahko prišel povod? včasih je lahko tudi kaj banalnega.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Route66 ::

Mi lahko nekdo linka wordovo datoteko kjer je vse lep obrazloženo glede davkov in tradinga tako za delnice kot tudi za kripto. Iščem na netu in je 10 različnih skript tako da nimam pojma katera je prava. Si bom vzel čas med soboto in nedeljo in prebral vse kar je potrebno vedeti glede davkov in tradinga ter kakšna so pravila.

Dodatno vprašanje: Kakšna so pravila glede tradinga? Bom podal svoj primer (imam odprt investing account na trading 212). Kupil sem 44 delnic AMC in jih danes prodal za skoraj nič (9€ plusa), kako je zdaj s tem. Tu gre jasno za trading? Verjetno jih ponovno ne morem več kupiti, saj bi mi lahko Treding212 blokiral račun za nekaj časa vsaj tako se dogaja na RH tistim ki imajo odprt investing account. Ali enak ovelja za Treding? Drugo vprašanje pa je, ali bom moral plačati 40% davek na dobiček (9€)? Vem da je smešna vsota vendar me vseeno zanima.

redtech ::

demogill je izjavil:

Bo treba en fajn ruker da jim koncno pride iz riti v buč. pardon glave.


Večini, ki furajo trg to odgovarja, zakaj bi to uničili? :D

tt33 ::

Ko prijavljam dividende za FURS, kaj je država vira? Če mi dividendo izplača firma iz ZDA, to spada pod "država izplačevalca dividend", ampak ali je država vira potem država mojega brokerja oz. broker accounta, ali ravno tako država firme, ki je plačala dividendo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

redtech ::

@tt33
Naredi po temu, če imaš za USA delnice, za druge države spremeni številko pogodbe.
https://slotrade.blogspot.com/2018/02/p...

@bobby
Zelo dober občutek imam za FFMGF, notri je Keith Neumeyer Chairman & founder FFMGF(tudi CEO & founder, AG First Majestic Silver). Gre za največje rezerve v Kanadi, FSA je zunaj, so v fazi pridobivanja dovoljenj.



Pri 45:00 govori o svoji strategiji pri trejadnju minerjev, boljšega nasveta od insajderja ne moreš dobiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Route66 ::

Moram priznati da mi je zdajle čez vikend postalo kar malce žal da sem prodal AMC. Razlog je bil da sem bil enostavno preutrujen in se mi ni dalo več spremljati vsega skupaj. Tole z AMC-jem je bil sploh moj prvi trade saj sem do zdaj samo investiral in pustil vse skupaj pri miru. Drugače pa vsaka čast tistim ki se jim da 8 ur buljiti v 8 različnih ekranov :)). Je pa res da sem držal AMC tudi ko je bil že skoraj povsem na dnu 5$. ŠE sreča da je potem prilezel nazaj. Kupil sem ga pa dan prej @13.4 tako da sem ga prodal na koncu za 9€ plusa :)

Imam občutek da bi znala GME in AMC udariti nazaj, vendar se to ne bo zgodilo dokler RobinHood ne odobri trgovanja in odstrani tisti butasti limit, ki je tako kot mnogim skoraj uničil celoten vložek. Da o tem da je Vlad uničil celoten hype sploh ne izgubljam besed, prokleti pussy se je potem naslednji dan izgovarjal na CNN. Dvomim da bodo dopustili normalen nakup, če bo možno bi znalo vse skupaj dobiti novi zagon.

Machete ::

Buuu.. meni ste s temi otročjimi igricami znižali portf. za krepkih n jurjev, ker so strici prodajali v petek vse živo. Upam, da boste bagholdali.

Also IBK je dvignil restrictiin.
Dear Client,


On Friday all trading restrictions were lifted on options in AMC, BB, EXPR GME, KOSS and other options that experienced recent market volatility.


The options, as well as the underlying stocks, are currently subject to increased margin requirements. Margin requirements are subject to change depending upon market conditions and can be viewed in your trading platform prior to submitting an order.


The firm continues to monitor these volatile markets.

Interactive Brokers Client Services
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

demogill ::

Route@ mislim da je pravilno da se zatre wsb in podobne tudi Musk spekulante, za to imajo kripto. Zaradi "otrok" ki zgrmijo na gme, amc ipd. in za sabo skoraj nujno povlecejo se ostalo credo, trpi vse ostalo "zdravo".

demogill ::

Mene sam zanima kaj bi blo da bi se v obratni smeri zmenli da noben nebi sortal GME ali od vecjih kupoval. Mislim da bi eni za vedno ostali na luni :)

bobby ::

redtech je izjavil:

@tt33
Naredi po temu, če imaš za USA delnice, za druge države spremeni številko pogodbe.
https://slotrade.blogspot.com/2018/02/p...

@bobby
Zelo dober občutek imam za FFMGF, notri je Keith Neumeyer Chairman & founder FFMGF(tudi CEO & founder, AG First Majestic Silver). Gre za največje rezerve v Kanadi, FSA je zunaj, so v fazi pridobivanja dovoljenj.



Pri 45:00 govori o svoji strategiji pri trejadnju minerjev, boljšega nasveta od insajderja ne moreš dobiti


Vem, imam v portfelju
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mit3k ::

Če nebo prej crashnil market, pricakujem v naslednjih tednih silver ognjemet.

pikachu004 ::

demogill je izjavil:

Route@ mislim da je pravilno da se zatre wsb in podobne tudi Musk spekulante, za to imajo kripto. Zaradi "otrok" ki zgrmijo na gme, amc ipd. in za sabo skoraj nujno povlecejo se ostalo credo, trpi vse ostalo "zdravo".


Lahko pa to priložnost izkoristiš sebi v prid. Daš 10% prihrankov v GME in AMC, s tem pomagaš da market crashne, potem pa z ostalimi prihranki kupiš po normalni ceni kar pač imaš na checklisti :)

Route66 ::

demogill je izjavil:

Route@ mislim da je pravilno da se zatre wsb in podobne tudi Musk spekulante, za to imajo kripto. Zaradi "otrok" ki zgrmijo na gme, amc ipd. in za sabo skoraj nujno povlecejo se ostalo credo, trpi vse ostalo "zdravo".



Nope, branjenje in podpiranje hedge fundov in ostalih milijarderjev se mi zdi ogabno. Konec koncev naj bi bil to "free market". WSB je vse skupaj lepo izpostavil in še enkrat več dokazal da temu ni tako. Se pravi vse je okay dokler imajo milijarderji stvari v svojih rokah, takoj ko pride na vrsto mali človek je hitro potrebno spremeniti potek igre in pravila. Jaz sem bil prav vesel ko sem prebiral komentarje na raznih reddit forumih, ko so ljudje, stari toliko kot jaz (študentje itd) pisali da bodo zdaj končno lahko odplačati, študentski dolg itd. Pa tudi tisti malce starejši, da bodo lahko zdaj plačati kredit za hišo itd. Če je free market potem naj bo za vse. Upam da nisi eden izmed tistih ki meni, da če želiš free market, si pač ustvari svoj "stock market" oziroma če ti RobinHood ni všeč, si ustvari svojo platformo (podobno kot to zdaj govorijo za Twitter in Facebook). Meni nak raj pameti ne pade, da bi zagovarjat, ogabne manipulatorje v suknjičih. Investiraš lahko samo dokler imajo oni vse skupaj pod kontrolo, ko ljudem dopizdi in prevzame stvari v svoje roke je pa problem.

Mimogrede, saj imaš na tisoče različnih delnic, zakaj te moti GME in AMC? Pač ignoriraš in počakaš da hype izgine. Prostora je dovolj za vse. To je moje mnenje, in nimam nič proti tebi, da ne bo pomote.

RoccoC ::

Pra neverjetno mi je kako dojemate eno povsem boiler room akcijo kot nekaj pozitivnega in dobrega...

Route66 ::

RoccoC je izjavil:

Pra neverjetno mi je kako dojemate eno povsem boiler room akcijo kot nekaj pozitivnega in dobrega...


Well vsak ima svoj pogled na takšne stvari. Tudi Ocasio Cortez in Berni Sanders in podobni so in še vedno nasprotujejo temu kar je storil Vlad in ostale platforme. Pravzaprav je večina ljudi, ki je situacijo spremljala temu nasprotovala, saj je šlo za več kot očitno manipulacijo in branjenje riti hedge fundom in ostalim milijarderjem, ki so za trenutek izgubili svojo nit. Sem prepričan da ste tisti ki zagovarjate potezo Vlada, v manjšini, vsak po videnem. Dvomim da je komu žal teh milijarderje, ki že desetletja manipulirajo celoten stock market.

RoccoC ::

Ne zagovarjam potezo Vlada ( saj to je lastnik RH?) Ki pa je sicer z ustavitvijo trgovanja reševal tako sebe, kot hedge in tudi vse druge stranke RH, ki bi v primeru propada RH prav takp spušile. Ne morem pa prav takp zagovarjati boiler room organiziran napad redditovcev, to je čista tržna manipulacija, ki bi prav tako morala biti prepovedana pa čeprav je kao narejena s strani "malih vlagateljev".

PowaAaaaH ::

Samo v razmislek.. Mislite, da Hedge Fundi upravljajo večinoma s svojim denarjem? Oni dobivajo tiste % na koncu ali delajo denar ali ne. Tukaj večinoma nasrkajo tisti, ki so v Hedge funde vložili denar (seveda so to v večinoma vseeno premožni ljudje, ampak mogoče so vložili in zaupali vse trdo preigrane prihranke?)..

Ni vse tako črno na belo kot se prikazuje sedaj in neka vojna proti "Hedge fundom".. Je veliko več v ozadju.

Ne pričakujem osebno še nobenega "zloma" marketa zaradi tega.. Definitivno bo pa več ljudi potegnilo ta kratko v tem primeru, če jim da to osebno zadovoljstvo, da so za sabo "potegnili" še kakšen Hedge fund in druge premožnejše investitorje prav.

Prav tako za razmislek - mislite, da se je Short squeeze-u pridružil samo retail investor? Think again..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

Ascendor ::

Route66 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Pra neverjetno mi je kako dojemate eno povsem boiler room akcijo kot nekaj pozitivnega in dobrega...


Well vsak ima svoj pogled na takšne stvari. Tudi Ocasio Cortez in Berni Sanders in podobni so in še vedno nasprotujejo temu kar je storil Vlad in ostale platforme. Pravzaprav je večina ljudi, ki je situacijo spremljala temu nasprotovala, saj je šlo za več kot očitno manipulacijo in branjenje riti hedge fundom in ostalim milijarderjem, ki so za trenutek izgubili svojo nit. Sem prepričan da ste tisti ki zagovarjate potezo Vlada, v manjšini, vsak po videnem. Dvomim da je komu žal teh milijarderje, ki že desetletja manipulirajo celoten stock market.


Če že bereš reddit, predlagam da si prebereš še ta dva posta:
- An explanation of what caused the trading halt
- Buying GME is not screwing Wall Street

nurmaln ::

RoccoC je izjavil:

...in tudi vse druge stranke RH, ki bi v primeru propada RH prav takp spušile.

Zakaj bi pa druge stranke RH "spušile"?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

RoccoC ::

Ne vem kako je sicer na RH, ampak vsak broker ima zavarovano v primeru lastnega bankrota le do določene vsote. Če bi bankrotiral RH misliš da bi ostale njegove stranke nedotaknjene al kaj ?

nurmaln ::

Če kupim delnico preko RH in RH propade sem še vedno jaz lastnik delnice. Ne?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

RoccoC ::

A keša pa na RH nimate nič?

demogill ::

Ce mislite in ste tako naivni da so WSB nek spontan humanitarni projekt se posteno motite. Imam tak obcutek da bo ravno navaden narod na koncu najbolj nahbal.

nurmaln ::

RoccoC je izjavil:

A keša pa na RH nimate nič?

Jaz itak nimam nič tam, ampak menda je keš ki je na računih uporabnikov ločen od keša RH. Or?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

RoccoC ::

Or...

nirm ::

tako kot pri kriptu pred leti je prišlo do popularizacije trga. spomnim se, ko so takrat govorili, da "ko čistilke začnejo vlagati denar v kripto, je pametno, da se pobereš ven". mislim da nas naslednje pol leta čaka borzna histerija, kar že nakazujejo internetni forumi in čez pol leta bodo tudi čistilke visele na trading 212 med pavzo.

kripto za razliko od stock marketa ni reguliran oziroma so pravila enaka za vse (razen pri tistih, kjer se je že štartalo z nategom). pri kriptu tudi obstaja možnost njegove prihodnosti in ljudje, ki v to verjamejo.

medtem ko pri random delnicah (ala gamestop) delnica za 500e nikakor ne more imeti prihodnosti. zmagali bodo tisti, ki bodo val zajahali, s tem da ima wall street podporo politike. wall streetu to ne ustreza, ker vnaša preveč negotovosti in bodo uporabljali vse vzvode, da stvar zabremzajo. in tukaj so definitvno močnejši od mase ljudi. čistilke, ki se bodo v igro vključile na koncu, bodo spušile.

kar pomeni, da v končni fazi bo spušil mali človek in najmanj izkušen. ampak res pa je, da se bo sigurno šlo še na mnoge druge delnice sedaj (kot se je šlo na veliko kripto kovancev v času histerije) in kdor bo teh pol leta korak pred ostalimi, lahko bolano zasluži. če si po možnosti vpliven uporabnik wsb, pa ti to daje moč, da si korak pred ostalimi in še sam priliješ olja na ogenj za svoj zaslužek.

hamez66 ::

nurmaln je izjavil:

Če kupim delnico preko RH in RH propade sem še vedno jaz lastnik delnice. Ne?



Bojim se, da temu ni tako, ker če bi bilo temu tako, potem jim ne bi bilo treba ustaviti trejdanja oz. ga omejiti na nakup 1 delnice od enkrat, pa ne bi si jim bilo treba sposojati miljarde usd.

Lahko, da se motim, ampak če bi jaz vlagal, potem zagotovo ne bi vlagal preko RH.

demogill ::

nurmaln je izjavil:

Če kupim delnico preko RH in RH propade sem še vedno jaz lastnik delnice. Ne?

Delnice so v lastnistvu online brokerjev in nikakor ne tvoje.

RoccoC ::

No, pri "tapravih" brokerjih ni tako. Delnice so pisane kar na stranko. Ne pa vse, tiste ki kotirajo preko potrdil niso. Recimo marsikatera kitajska, BABA recimo.

Ibkr, itrade, vitrade,schwab...so tapravi, te novodobne pa ne poznam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

nurmaln ::

RoccoC je izjavil:

No, pri "tapravih" brokerjih ni tako. Delnice so pisane kar na stranko. Ne pa vse, tiste ki kotirajo preko potrdil niso. Recimo marsikatera kitajska, BABA recimo.

Ibkr, itrade, vitrade,schwab...so tapravi, te novodobne pa ne poznam

Pol je pa to some scary shit :)
jaz sem pri ibkr
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

redtech ::

bobby je izjavil:

redtech je izjavil:

@tt33
Naredi po temu, če imaš za USA delnice, za druge države spremeni številko pogodbe.
https://slotrade.blogspot.com/2018/02/p...

@bobby
Zelo dober občutek imam za FFMGF, notri je Keith Neumeyer Chairman & founder FFMGF(tudi CEO & founder, AG First Majestic Silver). Gre za največje rezerve v Kanadi, FSA je zunaj, so v fazi pridobivanja dovoljenj.



Pri 45:00 govori o svoji strategiji pri trejadnju minerjev, boljšega nasveta od insajderja ne moreš dobiti


Vem, imam v portfelju


Imaš ti še kaj zanimivega?

WGMCF
Private placement 21. jan. $1m, začeli naj bi proizvodnjo, ampak mislim, da jim še ni uspelo, potrditve ni v zadnjem intervjuju. Tega imam na koncu prsta, enako kot FFMGF.

Potem še čakam $RIO2, če bo kakšen šok in cena skoči na 0,40.

RoccoC ::

nurmaln je izjavil:

RoccoC je izjavil:

No, pri "tapravih" brokerjih ni tako. Delnice so pisane kar na stranko. Ne pa vse, tiste ki kotirajo preko potrdil niso. Recimo marsikatera kitajska, BABA recimo.

Ibkr, itrade, vitrade,schwab...so tapravi, te novodobne pa ne poznam

Pol je pa to some scary shit :)
jaz sem pri ibkr


Preberi si pravila, delnice so na tvojem računu, keš si jim pa celo dovolil obračat, posojat.

CoreySteel ::

demogill je izjavil:

Route@ mislim da je pravilno da se zatre wsb in podobne tudi Musk spekulante, za to imajo kripto. Zaradi "otrok" ki zgrmijo na gme, amc ipd. in za sabo skoraj nujno povlecejo se ostalo credo, trpi vse ostalo "zdravo".


Milijarderji, ki shortajo 120% delnic firme, so pa kul, a?
Twitter: @CoreySteel_

kakob ::

RoccoC je izjavil:

No, pri "tapravih" brokerjih ni tako. Delnice so pisane kar na stranko. Ne pa vse, tiste ki kotirajo preko potrdil niso. Recimo marsikatera kitajska, BABA recimo.

Ibkr, itrade, vitrade,schwab...so tapravi, te novodobne pa ne poznam


Čez palec je tako, da če ti broker ponuja prenos delnic k drugemu brokerju (eg via DWAC), potem so v tvoji lasti.

Afaik T212 ne omogoča tega in explicitno pove, da bo tvoje delnice "na tvojem accountu" posojal drugim.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

demogill ::

CoreySteel je izjavil:

demogill je izjavil:

Route@ mislim da je pravilno da se zatre wsb in podobne tudi Musk spekulante, za to imajo kripto. Zaradi "otrok" ki zgrmijo na gme, amc ipd. in za sabo skoraj nujno povlecejo se ostalo credo, trpi vse ostalo "zdravo".


Milijarderji, ki shortajo 120% delnic firme, so pa kul, a?

Torej po tvoje shortajo na splosno samo miljarderji? Prvotna cena delnice glede na vrednost "firme" je bila ravno prava. Ce bi bilo pa po moje bi takoj ukinil short in trejdanje z vzvodom. Samo buy in sell, najbolj posteno.

CoreySteel ::

Ja, večino. 99,9%?
Hedgefundi, wsb, otroci, Musk, vsi lahko špilajo isto igro. Samo očitno pravila niso za vse dejansko enaka.
Twitter: @CoreySteel_

RoccoC ::

So bili verjetno premladi, da bi se spomnili da so leta 2007/2008 celotne borze onemogočile shortanje. Glede naked short se pa strinjam da bi moral sec ukrepat.

gruntfürmich ::

RoccoC je izjavil:

Ne morem pa prav takp zagovarjati boiler room organiziran napad redditovcev, to je čista tržna manipulacija, ki bi prav tako morala biti prepovedana pa čeprav je kao narejena s strani "malih vlagateljev".
razumem tvoj povsem legitimen in razumen pomislek.

ampak zdaj pa en miselni twist: kaj je je drugega kupovanje delnice (recimo) tesle kot large scale boiler room? nahaypana čez vso mero dobrega okusa, P/E globoko v vesolju... čisto enake posledice kot pri GME, le da je eno 'koordinirano' na redditu, za teslo pa bi morda lahko rekli da kar povsod.

dejnsko tu jaz ne vidim nobene razlike, ampak eno dojemamo kot napačno in manipulacija, drugo pa kot 'navaden' balonček trga.

to ni prav.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

Razlika je ogromna. Za Teslo stoji resen biznis, ki je v vzponu. GME je firma v propadajoci industriji.

gruntfürmich ::

ne se hecat.
če je tesla pravično ovrednotena potem je tudi gamestop, po tvoji logiki.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

iTrader ::

Pazi se Apple. Tesli manjka samo še x3, da postane najdražje podjetje na svetu. Jim bo letos uspelo?

gruntfürmich ::

nam bodo prepovedali kupovati tesline delnice?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

gruntfürmich je izjavil:

ne se hecat.
če je tesla pravično ovrednotena potem je tudi gamestop, po tvoji logiki.


Za Gamestop "vemo", da nikoli ne bo toliko profitabilen, da bi opraviceval trenutno vrednotenje.
Pri Tesli je mnogo tezje oceniti bodoco profitabilnost. Tesla je lahko 5x precenjena ali 5x podcenjena. Razpon je velik.

Mato989 ::

kow je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ne se hecat.
če je tesla pravično ovrednotena potem je tudi gamestop, po tvoji logiki.


Za Gamestop "vemo", da nikoli ne bo toliko profitabilen, da bi opraviceval trenutno vrednotenje.
Pri Tesli je mnogo tezje oceniti bodoco profitabilnost. Tesla je lahko 5x precenjena ali 5x podcenjena. Razpon je velik.


Narekovaji povejo vse... MISLITE ali MISLIJO da morda vejo... enako kot pri Tesli =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Tehnicno je mogoce, da ljudje prenehajo uporabljati internet, ker so se ga navelicali. Ni pa ravno verjetno, a ne?
Zdi se precej bolj verjetno, da bodo ljudje v prihodnosti mnozicno kupovali elektricna vozila, kot pa igre na plosckih.
Ali se vedno hodis v "videoteko"?

Mato989 ::

kow je izjavil:

Tehnicno je mogoce, da ljudje prenehajo uporabljati internet, ker so se ga navelicali. Ni pa ravno verjetno, a ne?
Zdi se precej bolj verjetno, da bodo ljudje v prihodnosti mnozicno kupovali elektricna vozila, kot pa igre na plosckih.
Ali se vedno hodis v "videoteko"?


Zdi se, ampak kot pravimo ne vemo... tudi vinylke so propadle in jih več ni kajne? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ja, tudi kocije obstajajo. Ampak proizvajalcev kocij, ki kotirajo na borzah ni ravno veliko, a ne?

miki2019 ::

Motion je izjavil:

BorutO je izjavil:

Ok, jaz še dolgo ne bom imel pojma glede šortanja ... Niti ne najdem nič kaj pametnih informacij oz. tutorialov, kaj je shortanje, kako poteka itd ... to kar sem tebe zdaj bral, mi ni nič jasno. :)

Pr šortanji si ti sposodiš delnice pri naprimer 100e in in prodaš, pri tem staviš na to da bo cena delnicam padla in jih boš lahko kupil pozneje po nižji ceni razliko pa spravil v žep. Delnice moraš povrnit ker si si jih sposodil. Sedaj če gre cena fajn gor si ga naj*** ker moraš delnice kupit po višji ceni kot tiste ki si si jih sposodil. Zato lahko izgubiš "neskončno"


In da je zadeva še bolj za**bana sedaj primankuje delnic GME za kupit. To je predvsem razlog da robinhudarji in ostali mlečnezobci ne morejo več kupovati. Šorti gotovo lahko kupujejo. Da pokrijejo pozicije.

miki2019 ::

RoccoC je izjavil:

Ne zagovarjam potezo Vlada ( saj to je lastnik RH?) Ki pa je sicer z ustavitvijo trgovanja reševal tako sebe, kot hedge in tudi vse druge stranke RH, ki bi v primeru propada RH prav takp spušile. Ne morem pa prav takp zagovarjati boiler room organiziran napad redditovcev, to je čista tržna manipulacija, ki bi prav tako morala biti prepovedana pa čeprav je kao narejena s strani "malih vlagateljev".


Te razumem, vendar pravila igre so napisana in na mizi problem je ker imajo profiji še skrita pravila v predalu. Sedaj so mulci pač imeli preveč časa, prebrali kakšen page na internetu, odprli predal pod mizo in evo ga!
Pa verjemi mi, da vem da se vsa zadeva lahko mizerno konča za cel market.
««
79 / 163
»»