» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
78 / 163
»»

bobby ::

redtech je izjavil:

Nekaj se kuha, AG +24%

https://www.reddit.com/r/wallstreetbets...


:D:D
a so se zdej na srebro spravli?
https://www.reddit.com/r/wallstreetbets...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

bobby je izjavil:

redtech je izjavil:

Nekaj se kuha, AG +24%

https://www.reddit.com/r/wallstreetbets...


:D:D
a so se zdej na srebro spravli?
https://www.reddit.com/r/wallstreetbets...


Ja mora se GME najprej zaključiti! In potem, če bo ideja KILL THE BIGGEST SHORT akumulirala dovolj ljudi znajo vsi dobičke porinit v AG, SLV.

Vsak 1$ naj bi shorte stal 350.000.000$



Kakšno naključje, da sem all in v najbolj in najmanj shortanemu assetsu Oil - AG

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Low_Offer ::

Dvomim da bo tale GME uspelo še kaj stisniti, glede na to da so skoraj vsi(dobesedno 90% ponudnikov) zaustavili kupovanje in so odprte samo še prodaje. Tudi volume je danes več kot pol manjši kot včeraj.
Glede legalnosti tega se bo verjetno še razpravljalo, in bodo tudi verjetno kakšne posledice..

sergo ::

Človek mora bit res hvalažen za vse te komentarje tukaj, ki lepo povzamejo trenutni sentiment in potrjujejo kje se trenutno nahajamo :)
DXY in 10 letna US Treasury obrestna mera to samo potrjujeta!

Malidelničar ::

Pozdravljeni, ali lahko mali delničarji podobne poteze naredimo na LJSE? Recimo se zorganiziramo in povečamo delež v kakšni (para)državni firmi ki kotira na LJSE do takšne mere, da lahko vplivamo na imenovanje uprave? Čeprav vprašanje, koliko je sploh 'floata' za kaj takšnega. Mokre sanje.... :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pingme ::

Malidelničar je izjavil:

Pozdravljeni, ali lahko mali delničarji podobne poteze naredimo na LJSE? Recimo se zorganiziramo in povečamo delež v kakšni (para)državni firmi ki kotira na LJSE do takšne mere, da lahko vplivamo na imenovanje uprave? Čeprav vprašanje, koliko je sploh 'floata' za kaj takšnega. Mokre sanje.... :)


Ni primerjave, LJSE sploh ne omogoča shorta. Mali delničarji imajo v redkokaterem večjem slo podjetju več kot 10%, sicer pa imaš dve društvi malih delničarjev. Je pa LJSE tako slabo likvidna, da lahko na marsikateri delnici (razen KRKG) s par tisočimi evrov povečaš marketcap podjetja za par milijonov. Vsaj za nekaj časa ;-)

redtech ::

Počakaj, kdaj američani že dobijo po $2000 :D?

BorutO ::

Elon Musk
@elonmusk
·
43m
u can’t sell houses u don’t own
u can’t sell cars u don’t own
but
u *can* sell stock u don’t own!?
this is bs – shorting is a scam
legal only for vestigial reasons

SuperKripto ::

Men vse skupaj disi na insajd delo. Da majo dober izgovor za zaprtje trgov ali nekaj podobnega. kaj nameravajo s tem, ne vem. Milijonarji imajo zelo verjetno robote, ki spremljajo vse vecje druzbene strani kot so reddit, twitter, youtube in bi verjetno zaznali opozorilo, da nehajo s shortanjem. Tukaj pa mediji delajo ogromen hype okrog tega. se prav vidi se, da si zelijo hype narest okrog tega. Sumim na doloceno agendo, se nisem preprican kaj imajo za bregom.

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Preber si kako short squeeze deluje. To ni klasičen pump & dump, da najdeš večjega bumbarja, ki bo plačal višjo ceno.
Koncept je tak, da se ceno napumpa in shorterje pustiš spodaj, to je za shorte problem, ker morajo potem nad teboj narediti buy (ali likvidacija), zato moraš ti imeti SELL LMT na +400%, +1000% in shorti (HEDGE FUNDI) morajo to plačat, kakor vejo in znajo :)
To je ves čar tega, vsi zajedno :D

BorutO ::

Ok, jaz še dolgo ne bom imel pojma glede šortanja ... Niti ne najdem nič kaj pametnih informacij oz. tutorialov, kaj je shortanje, kako poteka itd ... to kar sem tebe zdaj bral, mi ni nič jasno. :)

redtech ::

BorutO je izjavil:

Ok, jaz še dolgo ne bom imel pojma glede šortanja ... Niti ne najdem nič kaj pametnih informacij oz. tutorialov, kaj je shortanje, kako poteka itd ... to kar sem tebe zdaj bral, mi ni nič jasno. :)


Zapomni si samo to: pri shortu lahko zgubiš v neskončnost, zato je neveren :)

Motion ::

BorutO je izjavil:

Ok, jaz še dolgo ne bom imel pojma glede šortanja ... Niti ne najdem nič kaj pametnih informacij oz. tutorialov, kaj je shortanje, kako poteka itd ... to kar sem tebe zdaj bral, mi ni nič jasno. :)

Pr šortanji si ti sposodiš delnice pri naprimer 100e in in prodaš, pri tem staviš na to da bo cena delnicam padla in jih boš lahko kupil pozneje po nižji ceni razliko pa spravil v žep. Delnice moraš povrnit ker si si jih sposodil. Sedaj če gre cena fajn gor si ga naj*** ker moraš delnice kupit po višji ceni kot tiste ki si si jih sposodil. Zato lahko izgubiš "neskončno"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

CleanPower ::

logika je simpl: ce raste, gres long pozicijo, ce pada gres short. short lahko tudi pomeni da gres extreemno short, torej prodas se delnice, ki jih sploh nimas. pac pa ti jih broker posodi, isto kot da bi ti dal kredit.

ampak potem moras ta kredit vrnit, torej delnice kupit nazaj. Po kaksni ceni, pa vprasanje. Ce si naredil dobro, po nizki.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

BorutO je izjavil:

Elon Musk
@elonmusk
·
43m
u can’t sell houses u don’t own
u can’t sell cars u don’t own
but
u *can* sell stock u don’t own!?
this is bs – shorting is a scam
legal only for vestigial reasons


No pa mava isto mnenje z elonckom
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CartmanF ::

Vse to mi daje samo še eno potrditev, da sem se odmaknil v srebro. Sem mislil, da bom take komedije gledal samo ob bull marketu bitcoin-a (ala 2017, 2020), ne pa na NYSE.

Upam, da bomo sedaj bolj previdni, kateremu brokerju zaupamo, in se nebo padalo na "zero commissions". In seveda, ko mački stopis na rep, zacvili...

RoccoC ::

Mato989 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Elon Musk
@elonmusk
·
43m
u can’t sell houses u don’t own
u can’t sell cars u don’t own
but
u *can* sell stock u don’t own!?
this is bs – shorting is a scam
legal only for vestigial reasons


No pa mava isto mnenje z elonckom


Najbolj smešno mi je da to pride od Muska. Kaj pa je on počel drugega kot prodajal avte , ki jih ni imel s svojimi prednaročili? Ni imel baterij, ne tovarn, ne nič pa je pobiral jurja za stotisoče avtomobilov...

Machete ::

Opisal si vsako investicijo, ki praviloma kupi/podpre nekaj, kar šele bo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RoccoC ::

Torej praviš, da v prednaročilh folk ni kupoval avte ampak investiral v Teslo? OK, ne vem če se kupci ravno strinjajo...Dejstvo je, da je Musk prodajal avte, ki jih ni imel. Pol ti pa napiše tole:

u can't sell cars u don't own

po tvoji logiki je celo naked šorting pol v redu: pač prodajajo nekaj kar šele bodo imeli. Pri navadnem šortingu pa celo že imajo delnice, saj so si jih sposodili in se pogodbeno obvezali, da jih bodo kupili po ceni v danem trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

gruntfürmich ::

sj musk je prav napisal.
ker ni napisal: u cant sell cars u dont have

on lahko prodaja avte ki jih ni, folk pa ne sme prodajat sposojene delnice ki so. :D
pač socializem za bogataše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

Niso bile prodajane samo sposojene delnice, "ki so", če je bilo shortanih 140% delnic?
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

Ja sej, to je naked short

Machete ::

Torej kakšen smisel je prednaročil za nekaj, kar je na voljo? Ni ga. Pre-order se točno ve pod kakšnimi pogoji se zadevo kupi oz. naroči.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RoccoC ::

Machete je izjavil:

Torej kakšen smisel je prednaročil za nekaj, kar je na voljo? Ni ga. Pre-order se točno ve pod kakšnimi pogoji se zadevo kupi oz. naroči.


V primeru Tesle niti približno, si očitno že mal pozabil. Ni se vedla niti cena, niti dobavni rok, niti produkt. Enako kot zdaj še vedno prodaja self-driving dodatek, ki se ne ve ne kdaj bo in ne (razen meglenih obljub) kaj bo omogočal.

Machete ::

No saj pogoji so jasni: cena nezanana, rok neznan. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

belo mleko ::

Musk je v tem trenutku verjetno eden od treh najpomembnejših zemljanov. Njega so shortali vsi skladi, edino njegovi fani so pumpali delnico in ga držali nad vodo. Ljudje ga imajo radi, ker je šel proti sistemu in zmagal, svetu pa dal nove produkte, o katerih si evropska avtoindustrija niti sanjati ni upala. Več Muskov manj establishmenta rabi ta svet.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Sparkxl ::

Gledam to dogajanje zadnje dni in se ne morem znebit vtisa da se kripto in borza počasi združujeta :)
Pomoje je to šele začetek bil. Spremljam pozorno, za ziher pa parkiram jurja v srebro. Mogoče se jutri zbudim in bo 10k, kot kak shitcoin :) ah ja, v norih časih živimo

Ampak kake manipulacije se delajo, to ni za verjet. Musk si v status napiše #bitcoin in ta odleti v roku zadnjih 2 ur za 6000$! V tem trenutku ko to pišem, še raste.
Kot rečeno, mislim da je to šele začetek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

mit3k ::

Enako sam mislim, že obstaja kaj takega na blockchainu? Nisem še nič raziskoval...

BorutO ::

Fantje ... a ta TD Ameritrade posluje z delnicami ali cfgji? Sicer piše, da z delnicami, cfgji niso nikjer omenjeni ... Etoro ima 1000 evrov minimalnega nakazila, zato je pri meni odpadel iz igre, če tudi imam tam kupljenih trxov 7100 komadov pri ceni 0,0277 in na bitstampu 0,0067 bitcoinov pri ceni 34k... zdaj bi v teslo rad vložil, ampak tu piše, da minimalnega pologa ni, zato bi tu probal. Samo ne vem kako je kaj s to stranjo?

Machete ::

Malce počasen pace dokija, ampak 2017 8-)



4 leta kasneje..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sparkxl ::

BorutO je izjavil:

zdaj bi v teslo rad vložil, ampak tu piše, da minimalnega pologa ni, zato bi tu probal. Samo ne vem kako je kaj s to stranjo?


V tako napumpan balonček bi ti šele zdaj vstopil? Upam da ne s preveč denarja ;)

mit3k ::

Coinbase unveils plans for direct stock listing:
https://cointelegraph.com/news/coinbase...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

demogill ::

Musk je zadnji ki se lahko oglasa, realno delnica Tesle ni vredna kot je dejansko vrednost njegove "firme". En VW ipd. so "manj vredeni" kot Tesla kje je tu logika.

J.McLane ::

Razloži kakšno vezo ima Musk s tem koliko je vredna Tesla? S takimi neumnimi komentarji si odpri svojo temo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

demogill ::

Btw. Musku je vseeno za ostale navadne zemljane, gre se mu samo za njegovo rit ker ve da so delnice Tesle penapumpane in da ga ne doleti sreca oziroma usoda GME v obratni smeri.

J.McLane ::

Resno če nimaš kaj dodati na temo trgovanja z delnicami se umakni iz teme.

RoccoC je izjavil:

Torej praviš, da v prednaročilh folk ni kupoval avte ampak investiral v Teslo? OK, ne vem če se kupci ravno strinjajo...Dejstvo je, da je Musk prodajal avte, ki jih ni imel. Pol ti pa napiše tole:

u can't sell cars u don't own

po tvoji logiki je celo naked šorting pol v redu: pač prodajajo nekaj kar šele bodo imeli. Pri navadnem šortingu pa celo že imajo delnice, saj so si jih sposodili in se pogodbeno obvezali, da jih bodo kupili po ceni v danem trenutku.


Prednaročilo je bilo fully refundable in to vračilo je v $$ ki je dokaj stabilen. Saj shortanje delnic, ki nihajo za 1% na dan tudi ni noben problem, problem nastane ko gre delnica za 100% ali več gor.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

demogill ::

J.Mclane@ govoris o meni?

demogill je izjavil:

J.Mclane@ govoris o meni?

Ce ja, pa saj je zadnjih deset komentarjev je itak popolen odmik od teme, samo prisonil sem svoj loncek oz. komentar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

demogill ::

demogill je izjavil:

J.Mclane@ govoris o meni?

demogill je izjavil:

J.Mclane@ govoris o meni?

Ce ja, pa saj je zadnjih deset komentarjev je itak popolen odmik od teme, samo podal sem svoje mnenje

BorutO ::

Ne, 200 eur, če na mesec vložim v kakšno pizdarijo, me ne bo kap, če kdaj pride na 0. Tesla bo še dolgo rasla. Jaz sem hotel delnice tesle kupiti že okoli leta 2012, ko sem imel še res ogromno denarja, ker sem delal po tujini ... ampak takrat nisem imel pojma kje bi sploh kupil delnice, isto sem tudi tistega leta mislil bitcoine kupiti za par jurjov, pa isto nisem vedel kje kupiti. Enkrat sem se v SaxoBank prijavil, me je tip z njihove banke klical cel posiljen, da morem kupiti tam delnice itd ... a ko mi je rekel, da je minimalni vložek 10.000 eur, sem ga vprašal, če ti misliš, da jaz denar serjem ali kaj? Potem me je nehal gnjaviti.

demogill .. ne gre se za znamko ... gre se za prihodnost avtoindustrije, in prihodnost je v električnih vozilih in ne v VW-jih, bmwjih, toyotah itd, ki nimajo nič električnih avtov, oz. zadnji dve leti so začeli izdelovati alektrične avte, a so še veliko zadaj za teslo, zato delnica tesle hitro raste - treba je še vedeti, da tesla nima samo avtov prek. Sicer je pa s ceno delnice povezan tudi uspeh SpaceXa. Obeh firm je največji lastnik Musk, zato če bo uspevalo SpaceXu, bo tudi Tesli rasla delnica. Me pa res prav zanima koliko bi bila vrednost delnice spacexa, če bi jo dal na borzo, tudi to delnico bi kupil, ker dokler kakšen bezos in njemu podobni ne bodo prišli vsaj malo blizu spacexu, tako dolgo bi mu delnice rasle ob vsaku uspešni izstrelitvi na vesoljsko postajo, starlink ali pa starshipa. Potem je še Musk objavil, da bo nova prenovljena tesla dosegla dolžino okoli 840km z enim polnjenem ...

Balonček res je, ampak zagotovo ne bo padel nikoli tako strmo,kot je zrasel, razen, če se musk spet odloči twitnit, da ne bo več prodajal delnic, ali da bo zaprl firmo, ali pa spet zapisal, da je vrednost delnice tesle previsoka, kot je že izjavil enkrat. Tesla je najbolj slavna tudi po zaslugi Muska, ko je v času finančne krize leta 2008 vložil ves svoj denar v teslo in spacex, da firmi nista propadli.

Tako malo off: Kar se ne tiče delnic:
Vir finance.si - Primerjava električnih avtov

demogill ::

Borut@Razumem prihodnost, in da je oz. naj bi bila v elektriki, kar pa tudi ni cisto sigurno, vsi vemo da EV vozila niso ravno ekoloska kot mislimo niti elektrika ni, in nebo poceni. Hocem samo povedat da so delnice Tesle prenapihnjene od dejanske vrednosti, hitra rast je samo vera, Tesla je kot religija isto kot kripto. To me jezi ko gledam manjse firme ki se trudijo z dejanskim izdelkom, imajo dobro prodajo kako pocasi se premikajo navzgor, Musk pa samo s prstom Twitne in delnice za 100$ navzgor.

Ascendor ::

demogill je izjavil:

Borut@Razumem prihodnost, in da je oz. naj bi bila v elektriki, kar pa tudi ni cisto sigurno, vsi vemo da EV vozila niso ravno ekoloska kot mislimo niti elektrika ni, in nebo poceni. Hocem samo povedat da so delnice Tesle prenapihnjene od dejanske vrednosti, hitra rast je samo vera, Tesla je kot religija isto kot kripto. To me jezi ko gledam manjse firme ki se trudijo z dejanskim izdelkom, imajo dobro prodajo kako pocasi se premikajo navzgor, Musk pa samo s prstom Twitne in delnice za 100$ navzgor.


In the short run, the market is a voting machine - tallying up which firms are popular and unpopular.
But in the long run, the market it is a weighing machine - assessing the fundamentals of the company.

Benjamin Graham, The Intelligent Investor

Malidelničar ::

Motion je izjavil:

BorutO je izjavil:

Ok, jaz še dolgo ne bom imel pojma glede šortanja ... Niti ne najdem nič kaj pametnih informacij oz. tutorialov, kaj je shortanje, kako poteka itd ... to kar sem tebe zdaj bral, mi ni nič jasno. :)

Pr šortanji si ti sposodiš delnice pri naprimer 100e in in prodaš, pri tem staviš na to da bo cena delnicam padla in jih boš lahko kupil pozneje po nižji ceni razliko pa spravil v žep. Delnice moraš povrnit ker si si jih sposodil. Sedaj če gre cena fajn gor si ga naj*** ker moraš delnice kupit po višji ceni kot tiste ki si si jih sposodil. Zato lahko izgubiš "neskončno"


Tale se mi zdi, da je dobro (tudi grafično) razložil postopek (začne se tam pri 5:00, če se ti ne ljubi gledati uvoda):

Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

belo mleko ::

demogill je izjavil:

Musk je zadnji ki se lahko oglasa, realno delnica Tesle ni vredna kot je dejansko vrednost njegove "firme". En VW ipd. so "manj vredeni" kot Tesla kje je tu logika.


Verjetno so precenjenje, ampak Tesla ni garbage ala VW. VW je mastodon, z mizernimi dobički, mizerno rastjo in brez razvoja. Vse kar delajo je enkrat na leto spremenijo obliko luči in blatnika in to prodajo kot nov model, ki po petih letih crkne. Verjamem da je to za Slovence, ki so veliki fani VW to težko priznati. Da ne začnem o goljufanju z izspusti. Ampak to je druga tema.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

belo mleko je izjavil:

demogill je izjavil:

Musk je zadnji ki se lahko oglasa, realno delnica Tesle ni vredna kot je dejansko vrednost njegove "firme". En VW ipd. so "manj vredeni" kot Tesla kje je tu logika.


Verjetno so precenjenje, ampak Tesla ni garbage ala VW. VW je mastodon, z mizernimi dobički, mizerno rastjo in brez razvoja. Vse kar delajo je enkrat na leto spremenijo obliko luči in blatnika in to prodajo kot nov model, ki po petih letih crkne. Verjamem da je to za Slovence, ki so veliki fani VW to težko priznati. Da ne začnem o goljufanju z izspusti. Ampak to je druga tema.


Dobra, mizerni dobički ;), v corona 2020, samo 10 milijard dobička VW. Koliko ga ima Tesla? Mizerna rast ok, kot vsi veliki avto proizvajalci - trg se pač krči, brez razvoja, če ti praviš čeprav so daleč najhitreje od vseh velikih zajahali elektrifikacijo.

BorutO ::

Čakaj, da tesla odpre še tovarni v nemčiji in v indiji, boš videl potem kako bo dobiček tesli zrasel, če bi tesla toliko avtov na leto prodala, kot en VW, bi bili daleč pred prvim zasledovalcem. Problem je, da ima Tesla veliko preveč naročil, zato ne folgajo, zato pa musk na veliko gradi tovarne po evropi in aziji in v zda ... Tudi Cybertrucka še ne izdelujejo, ker jim manjkajo tovarne. Idej so polni kako narediti kakšne avte in ostalo tehnologijo, prikažejo svetu, ljudje pa to pograbijo, kot da je zastonj ... Tudi električne tovornjake izdelujejo ali bodo izdelovali, predstavil jih je že zdavnaj. Samo poglej kaj se je z nVidio zgodilo ... tako si vsi želijo oz. kar želimo eno od 30x grafičnih kartic, da bo komaj v drugi polovici leta mogoče na volj dovolj grafičnih ... tako je s teslo.

J.McLane ::

Pa to ne moreš verjet, a je vam jasno, da je cena taka kot jo postavi trg. Če se ti zdi previsoka pač ne kupit. Nobenega cenilca ni tule, ki bi ga morali obesiti zato ker je Tesla vredna 4x več kot Toyota, ceno postavlja folk, torej med drugimi tudi vi, ki nimate pojma kako trg deluje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

RoccoC ::

Sicer ne vem komu odgovarjata, ampak če meni, potem bi rekel da imate težave z branjem. Komentiral sem izjavo o garbage VW, mizernih dobičkih, mizerni rasti in neobstoječi razvoj.

redtech ::

Dej to imate uno temo. Zakaj je EV...

demogill ::

Musk danes Twitne Bitcoin, in v eni uri cena za par jurjev gor. Vse vec manipulacije, svet gre pocasi v k.

J.McLane ::

Mali in neumni so na trgu, je treba en ruker pa se spet umirijo za kakšno leto ali dve, potem pa spomin zlate ribce naredi svoje in zgodba se ponovi. :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
78 / 163
»»