» »

Za bitcoinom buren teden

1
2
»

Blisk ::

Matako je izjavil:

Blisk je izjavil:

Medtem, ko z digitalnimi valutami ne moreš toliko špekulirat, ker so izven dosega bank.


Nikakor niso izven dosega bank. Nasprotno, ravno banke imajo največje možnosti, da se prigrebejo do pomembnega procenta vse valute v obtoku... nakar je samo še vprašanje domišlije kdaj in kako ga po želji taktično vračati nazaj. Zaenkrat samo ni dovolj interesa. Tukaj je omejen obtok v bistvu dvorezen meč - to samo še poveča vzvod lastnika, ki kot rečeno ni nujno prijazen možakar. Lahko je bančni mofo.

Sploh pa ... zakaj ne bi mogel špekulirati? Načinov je toliko... da ne govorimo o tem, da vse špekulacije niso nujno slabe. Končno je tudi običajno varčevanje (česarkoli) čista špekulacija.

Dvomim, ker potem bodo morali to storiti z vsemi digitalnimi valutami.

M.B. je izjavil:

@thramos trenutna moč je 61 308.77 PetaFLOP. Vir: http://www.bitcoinwatch.com/

Maja letos je bila moč "borih" 1 016.46 PetaFLOP kar je več kot top 10 500 najmočnejših superračunalnikov. http://thegenesisblock.com/bitcoin-netw...

Kako Zaslužiti bitcoine.

In pa 23 Novembra je bitcoin prehitel Paypal po povprečni velikosti transakcij http://coinowl.com/bitcoin-surpasses-pa....


Maja dalje so na tržišče začeli prihajati ASICsi. Kdor ga ima je precej dobro zaslužil, vendar tudi to se iz dneva v dan zmanjšuje. s PCji se ne splača več, je ceneje, če rudariš z drugimi valutami.

Dvigovanje nad 21 miljonov, nima smisla iz razloga, ker bi to pocenilo BTC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

DeeJay ::

glede na to, da se bitcoin lahko drobi na decimalke, ga je pratično neskončno.... bolj, ko bo vrednost naraščala, več decimalk se bo dodajalo, zato da bo bolj dostopen.
In čez 5 let ne boš več kupil 1 BTC za 800$ ampak 1 uBTC :) (let's hope so :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Blisk ::

DeeJay je izjavil:

glede na to, da se bitcoin lahko drobi na decimalke, ga je pratično neskončno.... bolj, ko bo vrednost naraščala, več decimalk se bo dodajalo, zato da bo bolj dostopen.
In čez 5 let ne boš več kupil 1 BTC za 800$ ampak 1 uBTC :) (let's hope so :))

Če se ti ne bo bolj splačalo kupiti LTC

smash ::

ltc? je to kaj bolje?

smash ::

pa še to..nekje sem bral da te exchange marketi hitro propadajo ( baje v povprečju v 2 mesecih) in potem izgubiš ves denar....a potem je denar nekako vezan na specifičen market al kako? sem mislil, da lahko denar stankaš lokalno na usb in ga lahko kasneje kjerkoli zamenjaš nazaj v taprav denar

kako je s tem?

matejmesar ::

Lahko je na marketu, lahko na lokalnem pc, usb, sprintan na papir. Ko ga želiš prodat, ga preneseš na poljubno borzo in ga zamenjaš v drugo valuto (fiat ali kripto), lahko ga direktno nakažeš nekomu, lahko ga prodaš na železniški postaji pod uro....

LPM

DeeJay ::

Problem je čas prenosa iz denarnice na market, ki lahko traja eno uro ali več. V tem času se pa lahko že marsikej zgodi.

Če misliš samo vložit in pustit, potem si prenesi v lokalno denarnico in ga preneseš na borzo samo kadar hočeš menjat.
Če pa misliš dnevno trgovat ga rabiš pa na borzi. Ker umikanje iz borze v denarnico, ti vsakič vzame nekaj provizije.

smash ::

matejmesar je izjavil:

Lahko je na marketu, lahko na lokalnem pc, usb, sprintan na papir. Ko ga želiš prodat, ga preneseš na poljubno borzo in ga zamenjaš v drugo valuto (fiat ali kripto), lahko ga direktno nakažeš nekomu, lahko ga prodaš na železniški postaji pod uro....

LPM


je možno imeti na marketu (sicer ne vem kakšne so prednosti) in hkrati imeti kopijo lokalno? to je verjetno nek zapis tvoje denarnice al kako?

DeeJay ::

Lokalno kopijo maš lahko samo za tiste kovance, katere imaš v svoji fizični denarnici.
Če jih maš na marketu ali kjerkoli drugje online jih ne morš backupat. Če tista stran propade ali jo heknejo in poberejo kovance, si jih zgubil.

boolsheat ::

DeeJay je izjavil:

Problem je čas prenosa iz denarnice na market, ki lahko traja eno uro ali več. V tem času se pa lahko že marsikej zgodi.

Če misliš samo vložit in pustit, potem si prenesi v lokalno denarnico in ga preneseš na borzo samo kadar hočeš menjat.
Če pa misliš dnevno trgovat ga rabiš pa na borzi. Ker umikanje iz borze v denarnico, ti vsakič vzame nekaj provizije.


Ni problem, tu vskoči ripple:
Ripple %28monetary system%29 @ Wikipedia

http://www.ripplelounge.com/1/post/2013...

I believe that in a few years we will see bitcoin as the best innovation of the decade. Ripple... well ripple will be the greatest innovation of the century.

:D

Zgodovina sprememb…

smash ::

pa kaj te merketi propadejo iz danes na jutri, oz. tako hitro da ne moreš narediti transakcije vsega lokalno? ni nobenih znamenj pred samim zaprtjem oz. propadom marketa?

Jinto ::

Od tvojega posta do sedaj so že vsaj trije propadli.

(Za res pa: taveliki še vsi stojijo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

smash ::

market pobere provizijo ob vsaki transakciji? torej se nekako splača napravit market, se it kak mesec nekega trgovanja, potem pa pobasati denar?

ima market dostop do tvojega denarja, ki je v tem marketu ali je tvoj denar tam kriptiran?

krucymucy ::

Pri vsaki prodaji oz. nakupu konkretno bitstamp pobere 0.5% provizije, ki se sicer s kolicino prometa znizuje.

MrStein ::

Imajo dostop do denarja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

psickolog ::

smash je izjavil:

pa kaj te merketi propadejo iz danes na jutri, oz. tako hitro da ne moreš narediti transakcije vsega lokalno? ni nobenih znamenj pred samim zaprtjem oz. propadom marketa?



Moraš biti previden. Sicer lahko hitro dobiš občutek, a je site scam ali ne. Meni sicer strani, ki sem jih že omenil, niso še nič ukradle. To so pa:

btc-e.com
bitstamp.net
mcxnow.com
crypts.com (včasih dela nestabilno, zato jo zlo malo uporabljam)
crypto-trade.com


Drugače pa, a ste potem kej kupili alt coinov čez vikend? Kot sem napovedal, je bilo pestro, in se nadaljuje. Samo z xpm mi je ratalo zaslužit pol Pahorjeve plače zdaj v parih urah:D

Nikec3 ::

Problem je čas prenosa iz denarnice na market, ki lahko traja eno uro ali več. V tem času se pa lahko že marsikej zgodi.

Še od mene eno neumno vprašanje. Kaj se zgodi, če ti med prenosom za trenutek zmanjka interneta?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

psickolog ::

Nikec3 je izjavil:

Problem je čas prenosa iz denarnice na market, ki lahko traja eno uro ali več. V tem času se pa lahko že marsikej zgodi.

Še od mene eno neumno vprašanje. Kaj se zgodi, če ti med prenosom za trenutek zmanjka interneta?


Nič. Ko so coini enkrat na poti, se ne vrnejo nazaj.

ikeman ::

boolsheat je izjavil:


Ni problem, tu vskoči ripple:
Ripple %28monetary system%29 @ Wikipedia

http://www.ripplelounge.com/1/post/2013...

I believe that in a few years we will see bitcoin as the best innovation of the decade. Ripple... well ripple will be the greatest innovation of the century.

:D


Tale rec je prevec centralizirana, da bi bila alternativa bitcoinu..

boolsheat ::

Ripple ni konkurenca BTCju, je pa res, da je XRP.

http://coinmarketcap.com/ripple.html

V stvari je že veliko denarja.

vesolc ::

včeri ukradli miljon bitcoinov...
pa nekdo je izvedel transakcijo 2% trenutnih bitkojnov na en račun :)

http://www.coindesk.com/

https://s3.amazonaws.com/s3.documentclo...

lp
d

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vesolc ()

psickolog ::

Eh sux, na mcxnow zaenkrat kar pozabite. Ustanovitelj si malo prevec dovoli.

Blazz ::

ltc se je zmešalo...

Gregor P ::

... ker BTC za 1000 dolarjev je nekaj čisto normalnega:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

psickolog ::

Ja, ko se bo tole začelo podirati (kot hišica iz kart), bo bolelo. 28$ pa ne dam za LTC. Naj se enkrat že začne ta mega-panika :D

Gregor P ::

... mogoče boš rajši dal 150 za njega>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

boolsheat ::

Dobra, hehe. :))

psickolog ::

Do takrat, ko bo LTC 150, se bom več kot popeteril v bankrollu. Ni skrbi. Če slučajno ne, bom doniral 1 LTC slo-techu ;D Najbolje, da ga že danes kupim? :))

Zgodovina sprememb…

psickolog ::

Evo smo že na 24.5 :D

Pa tudi po 24.5 ga ne želim.

psickolog ::

Ma lejte, sej se lahko motim glede LTCja. Brezveze, da nekaj govorim o LTCju, ker bi ga lahko kupil pri 1.6$, pa ga nisem :) Če bo kaka panika, mu bo cena padla, drugače pa gre lahko še naprej gor.

Roadkill ::

Ne razumem kaj želiš povedat. Vsak bi ga lahko kupil pri $1.6. Kaj ma to veze?
Ü

psickolog ::

Želim povedati, da se ne ozirajte na moje napovedi. Kar bo, pa bo. Če bi bil tako dober v napovedovanju prihodnosti LTCja, potem bi ga kupil pri 1.6$. Tako pa nimam ravno kredibilnosti, da bi karkoli napovedoval.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Saj ni treba celega ltc kupiti. Tankaš za 20 eur in gre enako gor pa dol.

Nikec3 ::

Jaz pa čakam, da mi Bitstamp preveri account, medtem pa preprosto izgubljam denar. Upam da ne bom stopil na borzo kriptovalut, ravno ko se bo stvar začela rušiti. :|
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Zanimiv komentar na bloombergu, ampak ne vem, če je vse kar je napisano relevantno, ker nimam dovolj tehničnega znanja o zadevi:

It will not pop, it will crash.

In order for it to crash, one of several things must happen.

1) Energy prices have to rise in real terms beyond the rewards of mining bitcoins. Mining activities are the work of processing the transactions upon which the Bitcoin network is dependent. As soon as it is no longer cost effective to mine Bitcoins, mining activities will slow, or stop. In that event transactions will no longer be processed and the network will collapse. Given the exponential rise in the value of bitcoins, it is unlikely that this could ever happen. I also wish to not rule out the possibility that some one or group may choose to engage in mining activities at a loss in order to keep the system going.

2) The global economy would have to invent a better alternative that would trigger people to abandon bitcoins and adopt this new medium of exchange. This will likely happen, but probably not in our life time. In an era of rampant forced misallocation of capital by central banks, currency debasement and wealth redistribution, a 'money' like bitcoin which can not be easily stolen, counterfeited, drived or manipulated will be an attractive alternative for at least the next few generations. In the event this happens, I suspect it will not be a new medium of exchange, but perhaps an old one. The oldest, in fact.

3) World governments would have to get together to agree to ban BTC and work to shutdown all of the servers, or at least the vast majority, which are currently engaged in mining operations, thus undermining the system.
"world governments would have to get together..." Not going to happen.

4) One country or a small group of countries would have to unilaterally act to use force and invade the sovereignty of many nations in order to disrupt BTC mining operations without the consent of local governments. Possible, but this is a nightmarish WW3 scenario. Given that we are on the verge of bankruptcy it is unlikely that the US would be able to effect such a global military operation, and there is no close 2nd for a contender.

5) Somehow, the internet gets shut down.

No thing last forever. BTC is a thing, and therefore, will not last forever.

My quiet hope is the current rise in bitcoin serves as a catalyst for change. Too many people know nothing about where the value of their money comes from, and where it goes. I suspect that bitcoin has the power to force change unlike anyone alive has seen, as the veil of secrecy that shrouds the actions of central banks gets exposed in their desperate attempt to destroy Bitcoin.


Z eno stvarjo se strinjam. Ko bodo kriptovalute crashnile bomo videli največ samomorov po črnem četrtku leta 1929, ko se je podobno zgodilo na ameriški borzi. Ampak osebno menim, da se bo balon še dolgo napihoval (zato bo tudi padec tako boleč). Mislim, da bo Dow Jones prej konkretno padel kot kriptovalute.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

gslo ::

jaz si po majhnih koščkih hitim izplačevat do zadnjega vplačanega eura, ampak to ponavadi le s profiti, ne na račun števila kovancev. zadovoljen sem, da se bom kmalu izplačal 100% in bom igral le še s "play moneyem". dejstvo pa je, da je tudi "prigaran" profit zelo težko gledat izpuhtet.

za tiste, ki pri btc-e niste opazili "skritega linka":

https://btc-e.com/calc - avtomatsko izračunava vrednost vseh kovancev v vaši denarnici v USD. za folk brez dodatnega programja je kar uporaben info.

MrStein ::

Nikec3,

1.) to ni problem, saj se lahko uvede "transaction fee", kar je v bistvu že danes.

2.) "work to shutdown all of the servers" BTC ima serverje? Res? ;)
(razen če misli "peers")

e bomo videli največ samomorov po črnem četrtku leta 1929

Baje takrat ni bilo enega samomora (v povezavi z borzo). ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Loocas ::

psickolog je izjavil:

Evo smo že na 24.5 :D
Pa tudi po 24.5 ga ne želim.


Samo zate danes po 42 USD. :P
Matev - najslabši troll vseh časov

gslo ::

Loocas je izjavil:

psickolog je izjavil:

Evo smo že na 24.5 :D
Pa tudi po 24.5 ga ne želim.


Samo zate danes po 42 USD. :P


hehehe. >:-)

DeeJay ::

Loocas je izjavil:

psickolog je izjavil:

Evo smo že na 24.5 :D
Pa tudi po 24.5 ga ne želim.


Samo zate danes po 42 USD. :P


še mal pa bodo 2x več :) in bi lahko zaslužu 100% :D

boolsheat ::

boolsheat je izjavil:

Ripple ni konkurenca BTCju, je pa res, da je XRP.

http://coinmarketcap.com/ripple.html

V stvari je že veliko denarja.



Neverjetno koliko denarja je že v vseh teh crypto valutah.

psickolog ::

Loocas je izjavil:

psickolog je izjavil:

Evo smo že na 24.5 :D
Pa tudi po 24.5 ga ne želim.


Samo zate danes po 42 USD. :P



Se posipam s pepelom :)

Nekako mi nikoli Litecoin ni bil tako zelo všeč, potem pa puščam profite tam, kjer jih ne bi bilo treba.. :D

donfilipo ::

Wtf?

FED odobril bitcoin in ga pustil pri miru? Madona balonska židovska še ena8-)

Se posipam s frišnimi joški8-), ....napovedal sem, da bo balon šel do 1000 in nato veliki pok, ....dol do 150, ...zgodilo se je obratno...rast do 1200 in stabilnost. Če bi me kdo poslušal bi pušio, ..no ja relativno (dokler res ne crashne), pušio big time.

Bela cesta. Kje pa je tukej denar, ki je pritekel z znojem? Od krampa. Banda pokvarjena špekulantska.

Ej nemoj tako..to je u kapitalizmu stalno i normalno.

Ti bosanc pa domu pejt!
>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

psickolog ::

donfilipo, pa si kaj gamblal, ali si samo "opazoval" od daleč? ;)

donfilipo ::

Ne gamblam..sem kurbir8-)

Res pa je, da sem že kar nekaj časa nazaj razmišljal o rudarjenju, ko se je to matematično še splačalo in naletel na butast client, ki ni kazal nobenega rezultata razen šumenja ventilatorjev zaradi obremenjenosti mašine...in kasneje ob dobrem klientu, ki je sicer kazal rezultate, ampak slabo računico, ...vse to bi z vedenjem od par dni nazaj zagotovo prineslo par tisoč dolarjev. Jebi ga. Ne da sem trden vernik v kramp:) ampak malce bolj spoštovanja do principov kapitalizma sem pa le imel:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

psickolog ::

Ja, kakšen mesec nazaj se rudariti ni izplačalo, razen, če je bilo treba pogreti sobo. V zadnjih nekaj dnevih sem pa z 12 grafičnimi delal po 250$ profita dnevno. :D

Apple ::

psickolog je izjavil:

Ja, kakšen mesec nazaj se rudariti ni izplačalo, razen, če je bilo treba pogreti sobo. V zadnjih nekaj dnevih sem pa z 12 grafičnimi delal po 250$ profita dnevno. :D


Katere grafične maš to? :)
LP, Apple

Aston_11 ::

250 z btc-ji ali z ltc-ji?

psickolog ::

Radeon 7950, ki so idealne, kar se tiče price/performance in performance/watt. Miniral pa nisem ne LTCjev, ne BTCjev, ampak Worldcoine in Neocoine.

Profitabilnost si lahko preverite na

http://www.coinwarz.com/


7950 laufajo na 550-600khash/sec. Kište mi pa recimo porabijo "polovico" tega, recimo 275-300 wattov. Pri trenutnih profitih je poraba elektrike zanemarljiv podatek, večinoma pa temu ni tako. Če kdo razmišlja o nakupu, naj kupi čim prej, ker se zna zgoditi, da bo čez mesec ali 2 profitabilnost spet zelo nizka. Trenutno so baje najboljše kartice R9 280x, afaik so to 7970 rebranded. Samo so bile 7950 prej boljše od 7970.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin presegel 2000 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
13041381 (30274) shadeX
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521435 (18042) micka15
»

Bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5621214 (16375) Iatromantis

Več podobnih tem