» »

Po 15 letih konec Winampa

1 2
3
»

mailer ::

Nekaj se šušlja, da naj bi Winamp in shoutcast kupil Microsoft. To bo dejansko zadnji žebelj v krsto.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gruntfürmich ::

m$ winamp?
morda pa bo wmp končno postal nekaj uporabnega, če bodo winamp uporabili za podlago...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

boolsheat ::

Songza tudi deluje v SI.

sleby ::

walkman nase generacije.
se vedno uporabljam in ga bom do nadaljnega.

boolsheat ::

MusicBee ga dobro nadomesti.

Unknown_001 ::

Eh, skoda. Zdj vem, kaj morm narest. Instalacijsko datoteko lepo na en dober CD-ROM zapečt pa ga v vitrino dat :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PrimozR ::

Zmajc je izjavil:

Foobar kolko vem podpira Winamp plug-ine tako da bi Milk drop moral delat.

Foobar sicer uporabljam že par let in je daleč najbolj prilagoljiv od vseh playerjev.

Drugače pa potreba po desktop playerjih pri poplavi raznih Pandor, Last FM, in Google Music precej strmo upada tako da osebno samo še zelo redko zakurblam foobar.

Jah, če maš naročnino na katerega izmed teh. Kaj pa če nimaš?

zee je izjavil:

Soundcloud, Mixcloud bi morala delati tudi v SI.

Soundcloud itak dela, če je to YouTube za glasbo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

nodrim ::

soundcloud, 8tracks, grooveshark vsi delajo brez naročnine

PrimozR ::

Ampak Soundcloud ni media player, tako kot Winamp. JE samo plac za enostavno deljenje glasbe, tako kot YouTube za filmčke (čeprav lahko na YT narediš še playliste).

nodrim ::

te servise smo omenili kot zamenjavo za Shoutcast radijske postaje (čeprav do miljona radijskih postaj lahko prideš tud prek ogromno drugih strani), za poslušanje glasbe z različno sestavljenih playlistov so pa soundcloud, 8tracks in grooveshark več kot dovolj

PrimozR ::

Definiraj več kot dovolj. Pomojem 3/4 glasbe, ki jo imam, na Soundcloudu ni, ostalih dveh pa bolj ali manj ne poznam (razen tega, da ima Grooveshark probleme z zakonodajo IIRC).

nodrim ::

sej pravim, ti servisi so na primer zamenjava za shoutcast, ne za tvojo ali mojo domačo zbirko ;)

CaqKa ::

zakaj bi sploh rabil alternativo winampu... najprej se je treba vprašat, kaj potrebuješ in kaj ponuja neka zadeva... samo zato ker bo podjetje propadlo, pa nima smisla šaltat na drugačen player...

Tilen ::

CaqKa, nekatere tukaj že malce zvija, ker se MS zanima za nakup. Lastnik je AOL, kateri je že pred časom prodal precej patentov prav Microsoftu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PrimozR ::

CaqKa je izjavil:

zakaj bi sploh rabil alternativo winampu... najprej se je treba vprašat, kaj potrebuješ in kaj ponuja neka zadeva... samo zato ker bo podjetje propadlo, pa nima smisla šaltat na drugačen player...

Jah če ti popolnoma jasno odrežejo razvoj, je to nekako odlična mentalna spodbuda za menjavo. Če ne prej bo pa po izidu Win9 verjetno treba najti nekaj novega, Win8 podporo so zaenkrat popravili, kako bo naprej bomo pa videli.

Obenem zna postati problem še s plugini, Ehancer 0.17 recimo (DSP plugin) na Win7 ni deloval, pa je na srečo nekdo zanj naredil wrapper, ki je stanje zaenkrat popravil.

gruntfürmich ::

torej spraskajo podporo za win9 in imamo za naslednjih 15 let mir...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

Mogoče je že kdo zgoraj omenil, nisem bral pogovora, ampak govori se da naj bi Microsoft kupil Winamp :))

Novica

Matjaz79 ::

Imam eno Out of the box vprašanje. Od kod pa še downloadate mp3 glasbo ali je tudi to že šlo v pozabo?
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

shadeX ::

Dost je strani k dobiš čisto vse kar iščeš, z 320kbit kvaliteto, vsaj :)

boolsheat ::

Kaj pa FLAC?

black ice ::

Kaj te zanima?

Rias Gremory ::

Ne vem za vas ampak jst mam hard-on za youtube-dl.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mstoji1 ::

Meni je 320 zadosti, kje torej vlačite dol? Za tujo itak ni problem, kaj pa slovenska glasba?

Na youtube velikokrat najdeš glasbo dvomljive kvalitete, tako da se s tem lih ne bi pečal :)
Visca el Barca!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mstoji1 ()

black ice ::

Rias Gremory je izjavil:

Ne vem za vas ampak jst mam hard-on za youtube-dl.

Ma ja, skupaj s ffmpeg je [vstavi awesome besedo].

PrimozR ::

Rias Gremory je izjavil:

Ne vem za vas ampak jst mam hard-on za youtube-dl.

Boga tvoja ušesa.

mstoji1 je izjavil:

Meni je 320 zadosti, kje torej vlačite dol? Za tujo itak ni problem, kaj pa slovenska glasba?

Na youtube velikokrat najdeš glasbo dvomljive kvalitete, tako da se s tem lih ne bi pečal :)

What. Tudi slovenska se najde, sicer odvisno, kaj te zanima.

Aja, problem YT je, da pomojem večina teh servisov zDLja najslabšo kvaliteto audia, ne 480/720p+, temveč 360 oz. morda še kaj manj, kar je ekvivalent 128 kbit/s. Če se vozim s kom v avtu TAKOJ prepoznam YT komad. Obupna kvaliteta je nezgrešljiva. In neposljušljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mstoji1 ::

Ja saj vem za What ja. Ampak ne morem zraven :/
Visca el Barca!!!

PrimozR ::

A nimajo več intervjujev?

mstoji1 ::

Majo :) Prvič sem padel. Je kar težak no...
Visca el Barca!!!

PrimozR ::

Ma ni, okej, za prvič, ko te vržejo v nek nov svet. Čeprav jaz sem učni material dobil že vnaprej in na prvem testu padel zaradi enega vprašanja, ki sem ga v bistvu narobe prebral :/

Pa bodi vesel, jaz sem imel hudo srečo, da sem 2 meseca po pridružitvi fasal sitewide freeleech, ki mi je dal nekih 35 GB osnove za seedanje, drugi so imeli pa hude probleme z izplavanjem na ratio čez 1. Zdaj pa te zahteve nimajo več, dokler seedaš dovoljšen % svoje zbirke vsaj 3 dni na teden (je celo tako, da imaš lahko ratio 0 do mislim da celo 10 GB). IMO se splača potruditi in pridružiti ;)

Rias Gremory ::

@PIPI
youtube-dl privzeto potegne dol najboljšo možno kvaliteto (man youtube-dl).
Je pa res, da moram preveriti, če je na voljo 720p, če ni kupim ali pa zaplujem v Piratski zaliv.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

PrimozR ::

720p in 480p imata enak zvočni zapis BTW.

Ne vem kaj potem počnejo ljudje, ampak kot rečeno YT komad slišim 'na daleč'. Razlika je RES opazna. Za lastno zbirko vlečem dol V0 oz. 320, če V0 ni na voljo. Imam nekaj slabših zadev (večinoma free zadeve ali pa z radiev ripani megamixi, ki pa jih ponavadi poslušam enkrat in zbrišem), pa se tudi tam opazi razlika :D

shadeX ::

lol. na winampu že vrtijo microsoftove reklame. :))

Rias Gremory ::

Eww, kakšen GUI.
 absolutely disgusting

absolutely disgusting

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Kenpachi ::

u wot m8

Zaraki Kenpachi.

shadeX ::

Jaz mam še starejšega ker sem na njega navajen. :D

Hayabusa ::

shadeX je izjavil:

lol. na winampu že vrtijo microsoftove reklame. :))


Ne pri vseh :))
http://forums.winamp.com/showpost.php?p...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi WinAmp 5.8 je tu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
379191 (3933) mister77
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526214 (17191) Hayabusa
»

Adijo, Winamp! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
576996 (6996) Dragi
»

Winamp 2 + Winamp 3 = Winamp 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
597164 (7164) Avalonis

Več podobnih tem