» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
23 / 25
»»

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Sem pa na Thingiversu gledal podobne zadeve, da vsaj robove zaščitiš:
https://www.thingiverse.com/thing:40283...


Jaz sem tako navdusen nad coin kapsulami da jih nebi zamenjl. Pri arkhamu jih uporabljam ze zelo dolgo in so top stvar. Vse skupaj zraven zascite se naredijo premium obcutek in izgled ko imas tokene v roki.

BigWhale ::

Men so ze card sleeves velikrat cist prevec, ker nardijo karte nerodne za uporabo in povecajo volumen vsega in stvari ne gredo vec v originalne skatle.

Tele skatlice za zetone so mi pa totalen overkill. :/ Se posebaj zato, ker so zetoni ponavadi precej bolj vzdrzljivi kot karte.

cebelar123 ::

Vse gre komot v orginal skatle. Vsaj te igre na slikah nimajo problema s kapsulami.

Pri meni obcutek karte brez ovitka nikakor ni dober plus igre niso poceni in imam boljsi obcutek, ko karte mesam in potiskam po mizi ce niman playmata.

Recimo kapsule so Arkahm horror lcg tokene sigurno resile pred unicenjem.

Pri scythu pa recimo dosti bolj vidne naredijo tokene. Enako pri clanku plus pri clanku res zgleda super s to vesoljsko tematiko.

dottor ::

Največji problem ovitkov je da dokler se vsaj malo en znucajo drsijo za popizdit ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Največji problem ovitkov je da dokler se vsaj malo en znucajo drsijo za popizdit ;((

Sploh stari FFG ovitki.

BigWhale ::

cebelar123 je izjavil:

Vse gre komot v orginal skatle. Vsaj te igre na slikah nimajo problema s kapsulami.
Pri meni obcutek karte brez ovitka nikakor ni dober plus igre niso poceni in imam boljsi obcutek, ko karte mesam in potiskam po mizi ce niman playmata.


Men ne gre noben card deck z ovitki potem v originalno skatlo nazaj. Tokens mogoce gredo, ce so vrzeni v skatlo kr tko, ce imas kak inset tray, potem ni sans, da spravis not.

Karte so pa tko slipperji v ovitkih, da je obcutek igranja z njimi resnicno grozn. :D Splih pri igrah kjer je veliko kart.

Fallout ima recimo kakih 300 kart, ki jih imas v enem stacku. Po tem, ko so sleeved je prakticno nemogoce, da jih imas na enem kupu, ker se vse podira :D Da se pa obrabijo pa rabis kar precej velik casa, ker jih je res velik. :))

cebelar123 ::

BigWhale je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Vse gre komot v orginal skatle. Vsaj te igre na slikah nimajo problema s kapsulami.
Pri meni obcutek karte brez ovitka nikakor ni dober plus igre niso poceni in imam boljsi obcutek, ko karte mesam in potiskam po mizi ce niman playmata.


Men ne gre noben card deck z ovitki potem v originalno skatlo nazaj. Tokens mogoce gredo, ce so vrzeni v skatlo kr tko, ce imas kak inset tray, potem ni sans, da spravis not.

Karte so pa tko slipperji v ovitkih, da je obcutek igranja z njimi resnicno grozn. :D Splih pri igrah kjer je veliko kart.

Fallout ima recimo kakih 300 kart, ki jih imas v enem stacku. Po tem, ko so sleeved je prakticno nemogoce, da jih imas na enem kupu, ker se vse podira :D Da se pa obrabijo pa rabis kar precej velik casa, ker jih je res velik. :))


Edina igra ki jo imam in je kup prevelik je hero realms. Ampak pol pac imam dva ali pa samo polovico vzamem po rendomu. Vseeno rajsi sploh ne igram kot pa da imam celi xas obcutek da bom karte poskodoval. Je pa res da vcasih orginal insert stran vrzem in si po svoje uredim. Recimo pri clank in space je skatla 3x prevelika za to kaj je bilo noter.

dottor ::

Najslabše je ko dobiš insert v igri ki zasede pol škatle in nardijo odprtino za karte velikosti nesleevanih kar in sleevane ne grejo pol not, pa imeli so pol škatle placa na voljo da bi lahko nardili luknjo tistih par mm večjo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Ok, jaz ne vem kaj vi delati z igrami, da se vam tko unicujejo :D

bedarija ::

se strnjam. edino kar razumem je da imaš zaščite zato ker se zraven pije in je, in nočeš da se ti karte mastijo itd. da se pa žetoni uničijo zaradi uporabe je pa new to me

PARTyZAN ::

Jaz nimam nič dodatne "zaščite" na kosih svojih board gameov, ene 2x se je tudi že kaj polilo čez karte, pa se jim začuda ne pozna (smo takoj obrisal :)).

cebelar123 ::

tabletop simulator je spet akciji, če kdo rabi.

dottor ::

Uporablja kdo Tabletopio? Kako se odnese?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bedarija ::

a ni tabletopi free? prenesi pa probaj. kolikor vem je potem za dodatne stvari subscription based in nima workshopa. medtem ko tabletop sim plačaš enkrat (10€ ko je znižanje) in potem zastonj prenašaš vse mode.

cebelar123 ::

Danes sem zacel se z zadnjo igro v trilogiji. Potem pa ce bo cas se kampanjo tomesaga sprobam.

Viscounts of the West Kingdom


dottor ::

Kako se ti zdi proti ostalima dvema?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Kako se ti zdi proti ostalima dvema?

Ne morem se recti za Viscountse bo treba se kaki dve igri odigrati. Ampak med prvima dvema pa so mi paladini bolj zanimivi.

cebelar123 ::

Zacel sem igrati nov cycle arkham horror lcg


dottor ::

Jaz se še nisem lotu. Čakam da se lahko s kolegi dobimo in igramo v 4ih, nekako se ne morem pripravit do tega da bi karkoli igral solo ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Jaz se še nisem lotu. Čakam da se lahko s kolegi dobimo in igramo v 4ih, nekako se ne morem pripravit do tega da bi karkoli igral solo ;((


Zna se zgoditi da na koncu nebo nobenemu všeč. Polovica igre je navezanost na karakterje in izdelava decka ter prek spoznavanja kart upgrade decka skozi igro.
Tako da tisti ki bo prišel samo "na obisk" igrati nebo niti polovico toliko užival v igri kot recimo ti kateri bos decke skupaj sestavil in že vnaprej vedel katere karte so dobre za kateri deck, ko bos izvedel upgrade.

Vsaj jaz sem imel takšen občutek, ko sem predstavil to igro drugim.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

MA dejansko imam kolege ki so kar navdušeni nad Arkham Horror igrami in so pripravljeni večkrat odigrat preden se odločijo da jim ni všeč. Tako da načeloma le pravo skupino igralcev rabim kar nebi smel bit problem. Ampak pač je problem da se ne smemo dobivat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Še zmeraj se prebijam skozi Innsmouth conspiracy - scenarij 4 "Devil reef"
Za 1x izgleda, da bo Innsmouth conspiracy eden od boljših cycle-ov + Nathaniel Cho deck in stil igranja z njim zelo preseneča.

 Devil reef Arkham horror LCG

Devil reef Arkham horror LCG

dottor ::

Solo igraš z enim investigator-jem al dvema?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Solo igraš z enim investigator-jem al dvema?

Zmeraj z dvema " na sliki sta oba :) "
Dosti bolj zanimiva igra, ker imaš interakcijo med likoma + tako vidiš kako je bila igra v resnici mišljena.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz sem morem res prisilit en dan da sprovam solo zadevo, predej jo nesem h kolegom da igramo ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Po ene par odigranih scenarijih se je Kingdom Rush izkazal kot za kr zabavno in dost zahtevno takticno igro. Z vsemi expansioni je pa kr precej materiala za preigrat.

Stvar je zabavna v solo play in tud z vec igralci. Pri vec igralcih je ful enga taktiziranja in nacrtovanja, je pa IMO zacetni prvi scenarij mal pretezek, ker smo ga ene 4x igrali, da nam je ratal koncat. :)

dottor ::

Ja nič kaj za vikend bom sproval AH: TCG. Treba dat figurce tiskat, pa jih imet še za 3rd edition :)

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Včeraj mi je uspelo narediti v prvem poskusu in v zadnjem možnem turnu Blob that ate everything.
Sicer sem standalone senarij vključil v kampanjo "malo lažji chaos bag". Cho ga je sicer fasal in podlegel poškodbam ampak je Ursula rešila zadevo, da nebom rabil še 1x 3h igrati :) "standalone senarij so daljši"

cebelar123 ::

No pa probajmo spet ali bo cluster fuck

 null

null

cebelar123 ::

Kaj se je igralo zadnji teden

Xenoshyft dreadmire solo



Nemesis 4p



architects of the west kingdom 4p

BlackLight ::

Mi se pa trudimo Spirit Island na 4 igralce :D Pa smo ugotovili da ko smo končno zmagali z začetniškimi pravili/kartami naredili napako in bi ubistvu zaradi blighta zgubili ze dosti prej :D

cebelar123 ::

BlackLight je izjavil:

Mi se pa trudimo Spirit Island na 4 igralce :D Pa smo ugotovili da ko smo končno zmagali z začetniškimi pravili/kartami naredili napako in bi ubistvu zaradi blighta zgubili ze dosti prej :D

Kako te izgleda to na 4 igralce? Vsak gleda svoje ali imate dosti debat kako kombote izvesti in pa seveda kako dolgo traja igra ?

cebelar123 ::

Cuba libre solo


cebelar123 ::

Novi eraptor card holder

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Arkham horror LCG plasticni tokeni.
E-raptor

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Nekaj iger ki se jih je igralo na zadnje.

colonial twilight
 null

null



andean abyss




Fire in the lake

cebelar123 ::

Mage knight

cebelar123 ::

Še več Mage Knighta igra te zelo hitro zasvoji.
Čeprav ima oceno na BGG glede težavnosti 4.62 / 5 po moje ni niti 3.
Res je da je Rulebook dokaj nepregleden in moraš listati med walkthrough-jem in rulebook-om in upati, da boš kaj našel. Je pa FB grupa zelo odzivna in tam prej dobiš odgovor kot če ga iščeš v rulebook-u.


Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

cebelar123 je izjavil:

Čeprav ima oceno na BGG glede težavnosti 4.62 / 5 po moje ni niti 3.
Res je da je Rulebook dokaj nepregleden in moraš listati med walkthrough-jem in rulebook-om in upati, da boš kaj našel. Je pa FB grupa zelo odzivna in tam prej dobiš odgovor kot če ga iščeš v rulebook-u.


Men se zdi, da tvoj zadnji stavek kr potrdi prvega. :) Shitty rulebook naredi igro tezko za igrat.

cebelar123 ::

BigWhale je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Čeprav ima oceno na BGG glede težavnosti 4.62 / 5 po moje ni niti 3.
Res je da je Rulebook dokaj nepregleden in moraš listati med walkthrough-jem in rulebook-om in upati, da boš kaj našel. Je pa FB grupa zelo odzivna in tam prej dobiš odgovor kot če ga iščeš v rulebook-u.


Men se zdi, da tvoj zadnji stavek kr potrdi prvega. :) Shitty rulebook naredi igro tezko za igrat.


Še dobro da je youtube poln dobrih videov kateri ti olajšajo zadevo.

UganiKdo ::

Kar je precej slab izogovor za lenobo avtorjev, da niso korektno naredili rulebooka.

bojany ::

cebelar123 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Čeprav ima oceno na BGG glede težavnosti 4.62 / 5 po moje ni niti 3.
Res je da je Rulebook dokaj nepregleden in moraš listati med walkthrough-jem in rulebook-om in upati, da boš kaj našel. Je pa FB grupa zelo odzivna in tam prej dobiš odgovor kot če ga iščeš v rulebook-u.


Men se zdi, da tvoj zadnji stavek kr potrdi prvega. :) Shitty rulebook naredi igro tezko za igrat.


Še dobro da je youtube poln dobrih videov kateri ti olajšajo zadevo.


Edini problem, da je kar dolga igra in hitro zezneš/pozabiš kako pravilo in potem se čez dva kroga spomniš, da je bil kak dvoboj prelahek, nazaj pa ne moreš. Vsako krat mi gre 4-5 ur, da odigram celo solo kampanjo ampak je pa vsakokrat užitek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojany ()

cebelar123 ::

bojany je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Čeprav ima oceno na BGG glede težavnosti 4.62 / 5 po moje ni niti 3.
Res je da je Rulebook dokaj nepregleden in moraš listati med walkthrough-jem in rulebook-om in upati, da boš kaj našel. Je pa FB grupa zelo odzivna in tam prej dobiš odgovor kot če ga iščeš v rulebook-u.


Men se zdi, da tvoj zadnji stavek kr potrdi prvega. :) Shitty rulebook naredi igro tezko za igrat.


Še dobro da je youtube poln dobrih videov kateri ti olajšajo zadevo.


Edini problem, da je kar dolga igra in hitro zezneš/pozabiš kako pravilo in potem se čez dva kroga spomniš, da je bil kak dvoboj prelahek, nazaj pa ne moreš. Vsako krat mi gre 4-5 ur, da odigram celo solo kampanjo ampak je pa vsakokrat užitek.


Jaz sem igral za 1x first reconnaissance in solo conquest oboje je bilo pod 3h. Nisem pa še igral ostalih verzij, mislim da bom še lep čas ostal na solo conquest.

Je kdo kaj gledal playmate za MK na KS-ju? Jaz se ne morem odločiti ali bi vzel ali ne. So lepi in vse ampak potem se ti igralni prostor pošteno poveča sploh, če imaš neko svojo verzijo postavitve igre, da zasede čim manj prostora na mizi.

Je pa mi tale slika danes zjutraj spet malo naredila v + za nakup

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Nova škatla za Arkham horror LCG je prava lepotica :)

 e-raptor

e-raptor

chrush ::

Vidim, da ste eni tukaj majstri za igre. A je kdo ze igral flick em up? Je zanimiva?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

BigWhale ::

Katere igre cakate?

Jaz imam v pipeline-u ISS Vanguard, Stellaris: Infinite Legacy in Kingdom Rush: Elemental Uprising

cebelar123 ::

BigWhale je izjavil:

Katere igre cakate?

Jaz imam v pipeline-u ISS Vanguard, Stellaris: Infinite Legacy in Kingdom Rush: Elemental Uprising


Oathsworn: Into The Deepwood
Nemesis Lockdown
Machina Arcana ~ To Eternity
THE 7th CITADEL
Atlantis Rising: Monstrosities
Nemo’s War zadnji dodatek
Paladins of the West Kingdom dodatek
Robinson crusoe adventures - torej samo knjiga

Zgodovina sprememb…

STASI ::

Za otroke bi rabil kak pameten predlog za dobro kooperativno igro. Če ima pa še slovenska navodila bi bilo pa super.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

cebelar123 ::

STASI je izjavil:

Za otroke bi rabil kak pameten predlog za dobro kooperativno igro. Če ima pa še slovenska navodila bi bilo pa super.

Starost otrok ?

STASI ::

Punci sta stari 8 in 11
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()
««
23 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019753 (1077) Blinder
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957768 (4274) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292204 (1392) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293755 (2440) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827621 (23338) Maximus

Več podobnih tem