» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
20 / 25
»»

dottor ::

Barenpark je kar simpatična zadeva. Sicer ni co-op. Co-op 15-30 min edino kak Magic Maze.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Kaj pa Pandemic ali pa TICKET TO RIDE. Prva je COOP, druga pa tekmovalna. S prvo imam izkušnje z drugo pa samo v digitalni različici nekaj malega.


bedarija ::

do 30 minut so bolj igre s kartami, se pa najde tudi kak "board game"

Board
- pandemic - coop - rešuješ svet pred virusi
- scotland yard - coop vsi proti enemu - en je zločinec ostali so policaji in ga lovijo po londonu
- castle panic - coop - skupaj ste vojščaki ki branite grad pred napadi trolov.

Card game
- The game - coop - poskušaš v 4 kupčkih postaviti številke v vrstni red brez da bi dejanske številke govoril. nisem v slo najdu nikjer kjer bi The game prodajal, lahko pa na igraj.si kupiš The mind, in igraš po pravilih The game.
- Hanabi - coop - spet probaš po vrsti številke zlagat, ampak karte v roki držiš obratno, torej vsi razen tebe vidijo karte ki jih imaš ti.
- Keltis - vsak zase - karte stanejo 2,5€ v BTC-ju v trgovini eigrače. poleg UNO-ta bi to igro morala imet vsaka družina doma.

PARTyZAN ::

Mogoče bi omenil še Elder Sign, coop traja pa nekje 1 uro skupaj s setupom.

dottor ::

Machi Koro je tudi simpatična, ni coop ampak se dogajajo zadeve tudi na nasprotnikovih turnih. Če ne pa Catan tudi ni napačen za interakcijo med igralci.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MIHAc27 ::

Catan imamo, pa je včasih teško najti čas za vse postavit, odigrat (sploh če še dodatke vklopimo). Pa če ne zmagajo 'ta pravi' je treba včasih še eno rundo drugače je slaba volja. Kar se pa meni potem ne da. Zato je bolj fajn, da so krajše runde.

Slučajno smo dobili igro Rdeče&Črno (5 v vrsto z kartami)... nam ful odgovarja, ker so lahko runde tudi hitre. Veliko je odvisno od sreče, nekaj tudi strategije.

Forbidden Island pa Desert sem tudi gledal, delujeta zanimivo. Scotland yard zna tudi priti v ožji izbor... pač Among us je popularen trenutno :D

111111111111 ::

MIHAc27 je izjavil:


Slučajno smo dobili igro Rdeče&Črno (5 v vrsto z kartami)... nam ful odgovarja, ker so lahko runde tudi hitre. Veliko je odvisno od sreče, nekaj tudi strategije.

Tele ne najdem. Lahko daš link?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

MIHAc27 ::

Našel originalno igro... se imenuje Sequence
https://www.amazon.com/Jax-8040-Sequenc...

Na škatli, ki jo imamo piše samo rdeče&črno. Pa par razlik je še. V originalu so pobi 'divje karte' v moji pa so karte 5 posebne (lahko daš žeton kamor hočeš, ali vzameš enega od nasprotnika). Ne vem kje točno je bilo kupljeno, ker smo dobili kot darilo. V glavnem karte določajo, kam lahko daš žeton, pa z žetoni probaš narediti 5 v vrsto. Če so 4 igralci, po dva sodelujeta, ampak ne sme se govorit, katere karte imaš.

cebelar123 ::

cebelar123 je izjavil:

acookook je izjavil:

Ima kdo slučajno to https://boardgamegeek.com/image/4677324... ? Je boljša napremu card game-a?

To še ni bilo dostavljeno, ljudje še zmeraj čakajo na KS. Vprašanje če sploh bo letos.



Evo najnovejšo fotko bloodborne board game

dottor ::

Ne moreš falit kdo je založnik... Čim dobiš KS na paleti je to CMON :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Ne moreš falit kdo je založnik... Čim dobiš KS na paleti je to CMON :))

:) Jaz se če se le da izognem takim kupom.

Sem pa danes končal s Paths of gloryjem, mojstrovina v wargaiming-u.
Zdaj pa imam namen odpreti Architects of west kingdom in se na TTSu naučiti igrati Machina arcana preden pride KS.

dottor ::

Večina njihovih KS je itak izven mojega budgeta ki si ga zadam (na ne pustim plače na KSju)...

Jaz sem se končno lotu navodil za AH:TCG, upam da gre kmalu na mizo.
Arhitekti so pa zakon, smo jih precej preigrali s kolegi. Pol sem dobil Paladine ki pa so precej bolh heavy, zdej čakam še tretjo ki je nekje umes pa da vidimo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Zacni kr igrat, ko bos vedo kako turn poteka. Najbojse two handed solo. Tako bos najbolje vedel kako igra deluje.

Pa pazi kje se monstri spawnajo. Razen ce pise lokacija se zmeraj k tistemu, ki ga potegne. Tudi ce je hunter, gre najprej do najblizjega neglede na to kaj mu pise da lovi. Vse te stvari hunter, prey in podobne fore so samo v neodlocenih primerih pomembne.
Ce lokacije ni gre v discard.
Pa se ena stvar katero sem jaz igral vec kot leto dni narobe in se zdaj se vcasih dobim da odigram narobe. Ce se ti itemi naprimer postola sprazni je ne vezes v discard ampak jo se zmeraj imas pred sabo v igri :)

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Hvala za tole. Ma dejansko bom šou solo navaden in ne two handed. Nekaj izkušenj imam že s 3rd edition (določene zadeve so podobne). Bom vidu kako bo šlo :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Resno ti ne priporocam navaden solo. Vse cool stvari kot je pomoc med karakterji. Interakcija in kombinacije kart bos spustil. Tudi sama igra bo dosti tezja. Sploh ko nebos mogel imeti optimalnega decka zaradi samo enega cora.

Jazti resno priporocam guardiana za kolinjenje in survivorja ali seekeeja za clue.

dottor ::

Načeloma jo bom igral tudi s kolegom, ko odprejo občine in dovolijo druženja izven sorodstev.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

111111111111 ::

Hej znalci. Mularija stara 6,6 in 8. Kaj mi priporočate? Miklavž prihaja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

dottor ::

Catan ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MIHAc27 ::

dottor je izjavil:

Catan ;)

Ni to še mal preteško? Jaz bi rekel raje kak Hobbit

tsatthoggua ::

Poglej za Rhino super hero, Lotti karotti, Spinderella, Zgrabi totem. Enostavne in zabavne igre, kar tudi morajo biti za taka leta. No vsaj pri meni vidim da imajo pri 6ih velike probleme drzat pok kart v rokah.
Catan se mi ne zdi primerna za ta leta, niti ni v istem ballparku.

dottor ::

Sej je tudi Catan Junior.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MIHAc27 ::

Jaz sem se nekak odločil za igro Flick em up. Naročil na igraj.si ampak po dveh emailih še nobenega odgovora že skoraj teden dni (pa na zalogi kao imajo). Vam je stran kaj znana, so drugače zanesljivi?

Če kmalu ne bo, bom pa vzel Castle Panic...mislim, da to imajo celo v Mullerju.

tsatthoggua ::

Jest sem ze veckrat narocil na igraj.si in nikoli nobenih problemov. Sem ravno prejsnji teden nekaj narocil in dobil na dom v parih dneh. Uglavnem priporocam trgovino. Najbolje pa da ga v tvojem primeru kar poklices po telefonu in vprasas.

MIHAc27 ::

Sem včeraj potem dobil.

-ninja-91- ::

Po kakšnih pravilih igrate Scrabble? Upoštevate pri besedah samo prvo sklanjatev (imenovalnik), ali se igrate z vsemi skloni plus dvojino/množino? Slovenci mamo tle malo več besednih akrobacij kot drugi jeziki. Npr: bi upoštevali besedo "PIHNILE" ali je pravilna oblika samo "PIHNITI"?

St235 ::

Pri nas upoštema vse slovnično pravilne izpeljave (sklon, spol, število...)

bedarija ::

ko smo se doma igrali je bil samo imenovalnik ednine in nedoločnik. ko sem šel pa enkrat pravila brat pa se mi zdi da je vse pravilno, razen lastnih imen, pa še to nisem ziher.

tsatthoggua ::

Naslednji teden dobim Kingdom Rush : Rift in time (all-in kickstarter) - ce bi ga kdo rad odkupil naj mi poslje PM. Placa v kalaxu je zmanjkal, igra se pa samo se par iger zadnje case.

dottor ::

Jaz tudi čakam svojo kopijo, sicer sem vzel samo osnovno igro.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Že par dni igram architects of west kingdom

dottor ::

Arhitekti so zakon. Paladinski pa so precej bolj heavy.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Arhitekti so zakon. Paladinski pa so precej bolj heavy.

Meni so super. Solo game je hiter in ko spoznas ikonografijo leti ko strela :). Zdaj ko sem se naucil pravila je treba se sprobat ne solo varianto.

SuperKripto ::

Ce zelite podarit zelo dobro darilo, ki ne samo razveseli otroka, ampak mu spodbuja razvijanje mozganov, so to lego kocke. Za vsak zep se najde nekaj. Tudi za vsak okus, za oba spola. V teh letih se mozgani najbolj razvijajo in dokazano je, da lego kocke se posebej spodbujajo razvoj. Se spomnim svojih prvih lego kock, ki sem jih dobil za darilo. Fenomenalni obcutki. Pa zelo rad sem se igral z njimi. Priporocam, da otroka najprej vprasate katera izmed ponujenih tematik mu je najbolj zanimiva in mu potem to kupite v obliki lego kock.

Zgodovina sprememb…

tsatthoggua ::

@SuperKripto - to sem mislil nabavit ja in ravno raziskujem, samo mi recimo amazon.de noce poslat. Kje je se kaksna dobra trgovina? Trenutno imamo duplo ki so dokaj brezveze, so bile pa super za prva leta. Mislil sem pa tisti big box nabavit in pa se enega extra brez plasticne skatle tako da prides do spodobnega stevila kock in se da marsikaj sestavit.

SuperKripto ::

V Sloveniji je nekaj spletnih trgovin, ki prodajajo LEGO. Ce poisces v brskalniku. Drgac pa v btc v trgovinah. Nekatere trgovine so odprte. Vem, da obstaja v cityparku tudi posebna LEGO trgovina ampak ne vem ce je odprta.

111111111111 ::

tsatthoggua je izjavil:

@SuperKripto - to sem mislil nabavit ja in ravno raziskujem, samo mi recimo amazon.de noce poslat. Kje je se kaksna dobra trgovina? Trenutno imamo duplo ki so dokaj brezveze, so bile pa super za prva leta. Mislil sem pa tisti big box nabavit in pa se enega extra brez plasticne skatle tako da prides do spodobnega stevila kock in se da marsikaj sestavit.

Bolha in kupiš na kile. Ali amazon.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tsatthoggua ::

Gre se za darilo tako da rabljeno ne bi slo skozi. Amazon ne posilja v slovenistan. Sem nabavil pri nas na koncu, ceprav me boli da nadljudje to kupujejo po 35€, jest bom pa pol vec placal za to. No ja ce bi zase kupoval - rajs nimam, tko pa ajde, nej jim bo, ker vem da si otrok to zeli.

111111111111 ::

Pol je pa druga pesem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cebelar123 ::

Sem že pozabil kako dober špil je Hero realms sploh kampanja.

dottor ::

To imaš z vsemi dodatki? Jaz imam le osnovnega, imam pa Star Relams, Star Relams Colony Warsin Star Realms Froniers (KS). Pa nekako mi je Hero Realms ljubša.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Mi smo dans odigrali eno epizodo The Expanse, sicer sam virtualno ampak je blo kr fajn. Modern AGE sistem je z Expanse razsiritvami kar fajn in dost easy za igrat.

acookook ::

cebelar123 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

acookook je izjavil:

Ima kdo slučajno to https://boardgamegeek.com/image/4677324... ? Je boljša napremu card game-a?

To še ni bilo dostavljeno, ljudje še zmeraj čakajo na KS. Vprašanje če sploh bo letos.



Evo najnovejšo fotko bloodborne board game


Wow, to pa je dosti stuffa za en board game.
.

111111111111 ::

cebelar123 je izjavil:


Evo najnovejšo fotko bloodborne board game


Kje imaš pa tako veliko mizo, da to vse razporediš?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

bedarija ::

acookook je izjavil:

Wow, to pa je "dosti" stuffa za en board game.


napačno si "preveč" napisal. to pač ne paše več v board game temveč je roll palying game. nisi konec v parih urah pa 99,9% ljudi v take igre spravil ne boš

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

To imaš z vsemi dodatki? Jaz imam le osnovnega, imam pa Star Relams, Star Relams Colony Warsin Star Realms Froniers (KS). Pa nekako mi je Hero Realms ljubša.

Ja vse imam sem Ksjal in tako dobil se vse promote. Star realms igram preko telefona. Ampak kampanja in karakterji pri hero realms so enostavno boljsi. Dejansko se navezes na like katere tekom kampanje izboljsujes.

Kaj se pa tice bloodborne in vseh skatel. Odpiras po potrebi sproti in ne vse na 1x. Sicer pa se jaz poizkusam izogibat igram , kjer dobis meter skatel.

dottor ::

Tudi jaz malo čistim.
Na prodaj (vse 1x igrano, ni sleevano):
-Dark Souls: The card game = 30€
-God of War: The card game = 30€
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Wave 2 od Tainted grail je prišel.


dottor ::

Se že množijo :))

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Se že množijo :))


Dva cora začel si v pravi smeri. Zdaj pa lahko narediš dva popolna decka.

dottor ::

Sem dobil 2 rabljena za 10€ več kot je en nov :)

Samo še korona da gre mimo in lahko s kolegi se lotimo zadeve.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
20 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019746 (1070) Blinder
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957767 (4273) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292199 (1387) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293755 (2440) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827614 (23331) Maximus

Več podobnih tem