» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
9 / 25
»»

dottor ::

Jaz pa spet zapravljam :))
https://www.kickstarter.com/projects/37...

On Mars bom pa verjetno skipal.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

On Mars bom jaz tudi preskočil. Čeprav mi je vredu ne vem kdo si bo 1h vzel časa samo da mu razložim kak se igra. Če Toti izkušeni igralci niso vedeli točno kako in kaj (gaming rules). Kaj bodo te navadni ljudje ki skoraj nič ne poznajo namiznih iger

Zgodovina sprememb…

dottor ::

To je tudi mene odvrnilo. Sicer še čakam 26.4. bo livestream gameplay+teach na HeavyCardboard youtube kanalu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

cebelar123 je izjavil:

On Mars bom jaz tudi preskočil. Čeprav mi je vredu ne vem kdo si bo 1h vzel časa samo da mu razložim kak se igra. Če Toti izkušeni igralci niso vedeli točno kako in kaj (gaming rules). Kaj bodo te navadni ljudje ki skoraj nič ne poznajo namiznih iger


Ok, to je ful odvisno od igralcev, igre in kolkrat igras. Ene igre so bolj kompleksne in tezje za igrat, taksnih pac ne igras s casual igralci. Ampak s tistimi, ki mal vec casa investirajo. :)

dottor ::

Dokaj res, ampak se tudi s cebelarjem strinjam, da zgubit eno uro je malo utrujajoče, ker bi lahko umes eno igro odigrali, alpa 1/3 Terraforming Marsa :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Pričakuje kdo kakšne igre iz KSja letos :) ?
Moj seznam:

Nemo's War: Bold and Caring & Dramatis Personae Expansions
Dawn of the Zeds: Third Edition Reprint + Three Expansions
Tainted Grail: The Fall of Avalon
World At War 85 - Storming the Gap Vol. 1 Tukaj sem ga mogoče mimo vdaril
Hero Realms Journeys to pa bomo še vidli če bo letos :)


Skratka nekaj bo za delat.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

dottor je izjavil:

Dokaj res, ampak se tudi s cebelarjem strinjam, da zgubit eno uro je malo utrujajoče, ker bi lahko umes eno igro odigrali, alpa 1/3 Terraforming Marsa :))


Pol je najboljs, da skoz igrate monopoly al pa kej podobnega. :))

Vse je sam odvisno od prioritet in tega kar bi igralci radi poceli. Proper RPG zahteva po nekaj ur predpriprav in na koncu ponavadi nobenemu ni zal.

111111111111 ::

Treba imeti prave igralce za pravo igro. D&D ne moreš igrati z vsakim. Katance je že lažje, monopoly je pa super za družbo, ki je še ne poznaš.

cebelar123 ::

dottor kaj ti je uspelo narediti quest 2 pri Zombicide black plague?
Jaz sem že skoraj obupal, naslednja stvar, ki jo bom naredil bo počasi, da iz wolfsburga equipmente zmešam v equipment deck od black plague-a. ;(

Al me zasujejo Fattyi, jaz pa mojega edinega lika , ki lahko da 2 damagea šetam na drugi strani mape. Ali prehitro potegnem abomination - instant game over. Če pa že malo dlje živim pa je Necromancer problem, ko se spawn-a in naslednji turn že pobegne (spawn točka ena zraven druge).

In to bi naj bila lahka mapa

Zgodovina sprememb…

dottor ::

S kolegi smo naredili tutorial in prve 3 al 4 queste. Igramo pa brez dodatka. Mi smo imeli pri ta zadnjem questu (se ne spovnem če je bil 3. al 4.) malo problemov ker nam je figurc zmanjkalo, pa se je kolega vrgu v smrt da smo končali quest ker smo bli en al dve turna pred koncem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

dottor je izjavil:

pa se je kolega vrgu v smrt da smo končali quest ker smo bli en al dve turna pred koncem.


Tako pozrtvalnost se zlo ceni! Nam se je pri BattleStar Galactica ze nekajkrat zgodilo, da smo na koncu nekaj sto ljudi zmetali v pec in jih uporabili za gorivo. ;>

dottor ::

Tole zadevo sem tudi 2x igral, vsakič po 5 ur :)) Mi je pa všeč da tudi če ne poznaš serije po katerem nosi ime je super za igranje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Pet ur ste igrali Galactico? Po mojem ste nekaj narobe igral. Ta game je brutalen in te poje v eni uri, ce slabo igras. :)))

dottor ::

Smo igrali v 6ih od tega 3 novi igralci pa v teh 5 ur je zajeto še razlaganje pravil. Ampak ja obakrat ni blo manj kot 4-5 ur.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Evo moje šalčke so sprintane in magneti zalepljeni :)





Zdej nič več tokenov in meeplov razmetanih po mizi :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Nekaj nove robe je prišlo.
Predvsem pa second core set za AHLCG. Zdaj bom lahko malo bolj deck spimpal in pa do 4 igralci bodo lahko igrali.

dottor ::

Jaz sme šou malo računat pa ugotovu da AR The Card Game je malo hudo predrag ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Ni poceni ampak dobiš tudi dosti. V povprečju vsaj 1h na dan 6 mesecev imaš kaj za delat če igraš solo s tem kaj je zdaj na voljo in to je brez return to škatel. Jaz sem 10 mesecev rabil da sem prišel do zadnjega cikla. Zdaj pa bom kupoval vsakič malo. Igral tak nebom dokler nebo celi cikel zunaj. Torej se 4 mesece nekje. Ampak moras vedet v kaj se spuščas predno kupiš. Mogoče če igra več igralcev se lahko malo razdelijo stroški.

dottor ::

Mene je pa spet začel Gloomhaven mučit... 120€ ni malo, ampak glede na obsežnost igre niti ni dosti.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PARTyZAN ::

Damn you, zdaj tudi mene Gloomhaven zanima. Problem je samo, da moraš poleg igre kupit še vsaj eno večjo škatlo za spravit tile, ker postane mess, če vse zmečeš v škatlo od igre.

Ma kdo kakšna priporočila za organizatorje?

dottor ::

Igraj.si ima organizer, če ne je tudi kakšen za ga 3D sprintat. Pri meni ej pa problem prostor kje igrat :(
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Pa še dodatek bo prišel sem danes videl Gloomhaven: Forgotten Circles
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa...

dottor ::

Drugače ta vikend se je spet igralo arhitekte. To je že 4. igra. Nekako se bolj splača it na stavbe kot na katedralo...

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Včeraj odigrana ena klasika :) 5 igralcev cc. 3 ure (z učenjem, vsi novi igralci).

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Danes je poštar prinesel moj prvi KS. Lepo presenečenje.

dottor ::

Tega KSja se na spovnem :O Jaz upam da naslednji mesec začnejo spet kapljat igre iz KSja. Pa počasi se morem lotit odigrat tiste igre ki jih imam in jih še nisem igral ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

26.septembra sem naročil.
Prva opažanja škatla je nižja kot sem pričakoval in tako že takoj v začetku ugotovil, da klub temu, da so mesece rabili za novo večjo škatlo nebo vse šlo noter z lahkoto. Škatla mi tudi deluje da je iz tanjšega kartona. Zdaj se pa še samo moram spravit igrat.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz spet zapravljam:
https://www.kickstarter.com/projects/la...

in Dodatek za Racoon Tycoon.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shadeX ::

Kratko vprašanje. Monopoly je po vašem igra sreče ali znanja?

SmeskoSnezak ::

Oboje
@ Pusti soncu v srce... @

dottor ::

Nekaj je strategije, dosti je pa odvisno od meta kock kaj ti naklonijo. Tako da sreča>znanje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Zanimivo mogoče pa se odločim za nakup ko pride ven.

Pandemic: Rapid Response



dottor ::

Drugače 1.6. je International TableTop Day, bo še kdo kje igral? Sam za svoj gaming group ki ga vodim pripravljam prvo DnD 5e one-shot kampanio (2 ločeni skupini istočasno) že od 14ih naprej in pol igranje namiznih iger do jutranjih ur. Smo pa skupaj dosegli magično število 200 iger (od tega cca. 170 različnih).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shadeX ::

dottor je izjavil:

Nekaj je strategije, dosti je pa odvisno od meta kock kaj ti naklonijo. Tako da sreča>znanje.


Omenil si strategijo. Večina ljudi bo kupila parcelo na kateri bo pristala. To je verjetno pametna poteza, ker zmanjšaš možnosti da potem ti nekdo drugi kupi isto parcelo, ti pristaneš na njej in tako plačaš.

Se motim? Je kdaj pametno parcele ne-kupit?

cebelar123 ::


Tako moj OCD je skoraj zadovoljen :)

Zgodovina sprememb…

pivo ::

živjo,

a si lasti kdo Scythe?
Že 2 leti igramo mrzlično s kolegi Catan (z 3 dodatki) zdaj pa mislim, da je čas za zamenjavo.

Je scythe dober izbor?
Bojda se ga da igrati tudi v 2 - in ga lahko z drago vzameva na morje sabo ;)

hvala za info
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

dottor ::

cebelar123: pripravi denarnico za modular board :))

pivo: če želite zamenjat Catan z nečim drugim bi mogoče priporočal kej manj zahtevnega kot Scythe. Recimo kak Pandemic, Carcassonne, 7 Wonders, Flash Point, ... Če ste s kolegi iz Ljubljane pejte na par piv v Dobro potezo pa sprovajte katero od iger kaj vam dejansko odgovarja. Scythe je pa 4X igra in bo znala bit za začetnike kar zahtevna.

shadeX: sam ga ne igram veliko ampak nekako sem ugotovil da najboljša strategija je kupovanje sledečih: oranžna, rdeča, rumena, zelena. Moreš se zavedat da igraš z dvema kockama, tako da pri 2x6 preskočiš eno celo stranico brez problema, pri dveh kockah je največja verjetnost meta enaka 7 (iz Catana vemo 7 zna zagrenit življenje), poceni in draga zemljišča pa imajo predolgo čas odplačevanja. Vzami sliko boarda in računaj 7 polij naprej in naredu 3-4 kroge pa si označuj kje bi vsakič pristal in kakšne so cene.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Na morje bi vi vidva valačla tole ogromno stvar :)
Aja lahko igraš tudi solo, če se skregata s tvojo na morju:), če imaš app kateri ti pomaga pa je vse skupaj še lažje.

Boardi me za 1x ne zanimajo toliko, bolj me muči ker vem da bom kupil kovinske kovance in realne surovine.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Začelo se je odštevanje. Resno sem upal da bo tole proti koncu leta.


Etherfields
Očitno še 23 dni
https://www.kickstarter.com/projects/aw...

dottor ::

Včeraj igrali 1347. Tematika je da si zdravnik ki zdravi kugo. Mehanika pa vsak ima tokene z influenso s katero želi prodret na vsakem od delov boarda. Vsak igralec položi ali skippa zakrito vrednost in tisti ko podpre z največ influense nardi akcijo ostali dobijo denar ali "meeple". Z zdravljenjem pacientov dobiš bonuse in dodatne tokene z influenso.

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Haderach79 ::

pivo: S Katancev na Scythe je kar orenk preskok. Ne samo v kompleksnosti, tudi v dolžini igranja. Ampak je pa mogoče.

Mi smo Scythe igrali v 4. Midva z ženo + še en par, ki sta tudi oba navdušena igralca namiznih iger. Žal se bolj redko vidimo, tako da sem pogrešal bolj pogosto igranje. Pa sem predstavil igro še sestri in njenemu možu, s katerima se vidimo bolj pogosto, ampak smo običajno igrali kakšne krajše zadeve tipa Ticket to Ride. Odigrali smo sicer šele dve igri Scythe-a, ampak mislim, da je misija uspela. :)

cebelar123 ::

Nove slike Etherfields



Zgodovina sprememb…

Haderach79 ::

A je kdo že kaj igral Gloomhaven? Vtisi? Opraviči #1 na BGG?

dottor ::

Nabiram €€€ :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Mogoče bo koga zanimalo:
Too Many Bones pride danes na KS


https://chiptheorygames.com/pages/tmb-s...

Zgodovina sprememb…

BlackLight ::

Haderach79 je izjavil:

A je kdo že kaj igral Gloomhaven? Vtisi? Opraviči #1 na BGG?

Js sem ga ubavil :D Pa ga še nismo uspel igrat že cca 2-3 mesce :D Upam da nam kmalu rata in poročam.

cebelar123 ::

Zanimva novička:
Gloomhaven Digital - First Gameplay
https://www.twitch.tv/videos/435226448
Opis igre:


Steam:
https://store.steampowered.com/app/7802...

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Ni isto... je lepše sedet s kolegi ob pivu in igrat :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Haderach79 ::

BlackLight: haha, poznam to ... Upam, da ne bom imel prej naslednjega rojstnega dne, preden bomo sploh igrali igro, ki sem jo dobil za prejšnjega. :P

dottor je izjavil:

Ni isto... je lepše sedet s kolegi ob pivu in igrat :)

Podpis.

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
9 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320529 (359) Kurzweil
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957877 (4383) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292220 (1408) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293789 (2474) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827877 (23594) Maximus

Več podobnih tem